ais nieuw! Schoonmaaktijd Palthe-tijd jgjjdg k k mrnmm. GEMENGD NIEUWS. SPORT. AFLOOP AANBESTEDINGEN, BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. voor elk doel! Auto slaat tegen een boom. oude man doodgereden. kind onder autobus geraakt en gedood. duo-rijdster omgekomen. volbracht; VOETBAL. rrinMtMIM— hockey. Motorsnelheidswedstrijden te Lewedorp. Getrouwd: j, VERBURG JELIS GIJSBERT VAN KLINKENBERG, Arts te Yerseke, Consultatiebureau voor Kleuterzorg te Middelburg. Weensdag 15 April géén zitting. Vuile, verschoten gordijnen en tapijten Door ons procédé stoomen, kleurophalen of oververven in ^andere tint Tijdelijk 20 °/o korting op de verfprijzen ook van Kleeding Prijzen Wasch-Japonnen enorm verlaagd. 9 voc carriers voor 2-wielige hulpmotorrijwielen voor motor-carriers Drie zusters, resp. van 11, 13 en 15 Jaar, om het leven ge komen. Zondagochtend omstreeks acht uur, heeft op den weg 's-Hertogenbosch Nijmegen, onder de gemeente Heesch bij Oss, een ernstig auto-ongeval plaats ge had. De familie Willems, uit Tilburg, was op weg van Tilburg naar Zwolle. In de auto zaten de heer en mevrouw Willems en hun zes kinderen: drie doch tertjes van resp. 11, 13 en 15 jaar, een zoon van 18, voorts een dochter van 25 jaar en een 21-jarige zoon, die in mi litairen dienst is'en met Paaschverlof was. De laatste chauffeerde. Slechts één zoontje van de familie was thuis geble ven, omdat hij niet goed tegen autorijden kan. Door het springen van een achterband vloog de auto met het achtergedeelte tegen een boom. De drie jongste meis jes, die achterin zaten, bekwamen zulke ernstige verwondingen, dat twee harer den dood vonden terwijl de heer en me vrouw Willems en hun 25-jarige dochter gekwetst werden. De bestuurder en een andere zoon kregen schrammen. De ge wonden en de lijken van de slachtoffers zijn naar het St. Ludovicus-gesticht te Heesch overgebracht. De auto werd to taal vernield. Nader wordt gemeld, dat het meisje van 13 jaar op slag gedood werd; de 15-jarige dochter overleed op weg naar het ziekenhuis, terwijl het 11-jarig meis- S'e levensgevaarlijk gewond in het zie kenhuis werd opgenomen. De heer Willems bekwam vleeschwon- den aan het hoofd. Zijn echtgenoote klaagde over pijn in den rug. De 25-ja- rige dochter, die uit de auto werd ge slingerd, was slechts licht gewond. De beide zoons van 18 en 21 jaar liepen vrijwel geen letsel op. Een derde bericht meldt, dat Maan dagmorgen in het St. Ludovicusgesticht te Heesch aan de bekomen verwondin gen ook het derde slachtoffer, het 11- jarig dochtertje is overleden. De 73-jarige J. Govers en de 40-jari- ge P. Das waren Zaterdagavond om streeks negen uur op den Luikerweg onder Valkenswaard, aan het wandelen toen zij, ter hoogte van de brug, plotse ling werden aangereden door den auto van den bierbrouwer H. B. uit Valkens waard, die verblind werd door de lich ten van een tegenligger. De oude Go- vers werd op slag gedood, zijn metgezel hep ernstige verwondingen op en moest naar het ziekenhuis te Valkenswaard worden vervoerd. Zaterdagmiddag te vier uur is het vijf jarig kind van de familie Hoens te Gre- venbricht bij het spelen in de Hout straat onder een autobus geraakt. De kleine was op slag dood. Doordat de achterband sprong, ge raakte gisteren de motorrijder J. B., na bij Hellendoorn, de macht over het stuur kwijt. Hij begon te slingeren, ten gevol ge waarvan zijn verloofde, de 28-jarige mej. A. uit Eindhoven van de duo werd geworpen. Met een schedelbasisfractuur en een ernstig'e hersenschudding werd het slachtoffer naar het algemeen zie kenhuis te Almelo vervoerd, waar zij enkele uren later is overleden. De mo torrijder bekwam vrijwel geen letsel BU HET SPELEN GEDOOD. Zaterdagmiddag vermaakten zich eenige kinderen met het spelen op een oude poort op een boerenerf te Jabeek {gem. Sittard.) Op een gegeven oogen- blik werd de deur van de poort uit de hengsels geslingerd. Het vijfjarig zoontje van de familie Ritzen kon zich niet tij dig genoeg uit de voeten maken en kreeg de zware deur op zich. Het kind werd deerlijk verminkt en is na eenige oogenblikken overleden. DE SCHOONMAAK TE OSS Het extra-detachement ;marechaus- see, dat voor de bestrijding der crimina liteit op de hoeve Elzenburg te Oss was gedetacheerd, zal op 1 Mei a.s. uit zijn standplaats vertrekken, meldt de Crt. De manschappen hebben hun opdracht volvoerd. Hun taak is volbracht: de Os- sche misdadigers zitten achter slot en grendel. EEN 8-JARIG MEISJE NA HET GE BRUIK VAN DROPPOEDER OVERLE DEN. Een 8-jarig dochtertje van de familie V. wonend aan de Groest te Hilversum is na het gebruik van snoepgoed, waaronder een hoeveelheid droppoeder plotseling onwel geworden. Het kind klaagde over inwendige pijnen en leed aan hevige brakingen, welke bleven aanhouden. Toen dje tenslotte geroepen geneesheer het kind wilde be handelen bleek het reeds te zijn over leden. Het is niet onwaarschijnlijk dat het meisje, dat tengevolge van het overmatige gebruik van droppoeder 'n zeer sterke slijntafscheiding had, is ge stikt. De politie heeft het gekochte poe der voor onderzoek in beslag genomen. Enkele zusies en broertjes, die hetzelfde snoepgoed, doch in mindere mate had den gebruikt, hebben hiervan geen na- deelige gevolgen ondervonden. GoesHero. 32. Goes heeft zich weer eenigszins her steld van de inzinking, die het elftal doormaakte. In een vluggen en zwaren wedstrijd bracht het den kampioenscan- didaat Hero een verdiende nederlaag toe. In het veld was Hero niet zwakker. Over het geheel genomen waren de gas ten mogelijk iets meer in den aanval, maar Goes was gevaarlijker. De Goesche voorhoede speelde een vlot spel, waar bij regelmatig de vleugels betrokken werden en herhaaldelijk werd de Hero- verdediging volkomen overrompeld. Dat desondanks niet meer dan driemaal door Goes gescoord werd, kwam. doordat men eenige malen zieer onfortuinlijk was en al te vaak wat gehaast of te slordig de aanvallen afwerkte. Ook Hero miste eenige goede doelkansen, doch zoo „op gelegd" als Goes ze kreeg waren ze toch niet. Ook de middenlinie met Daniëlse weer aan het hoofd speelde een goe den wedstrijd, terwijl backs en keeper al bijzonder op dreef waren. Eigenlijk waren de twee tegenpunten voor de paar fouten, die de Goesche verdediging maakte, een al te zware straf. De Hero- defensie liet heel wat meer steken val len! Zoo kan het geheele elftal op een behoorlijken wedstrijd terugzien, en al maakte Blokpoel alle drie de doelpun ten, alle elf Goesche spelers droegen hun deel aan de zege bij. Het Goesche elftal was voor dezen wedstrijd als volgt opgesteld: Bruel, doel; Van der Sluis en De Kubber ach ter; Van der Schraaf, Daniëlse en Peels, midden; Schrijver, Van Hese, Leijnse, Sinke en Blokpoel, voor. Al spoedig zette Goes een goeden aanval op die de H.-linksback door cornertrappen moest remmen. Dan volgde een goede Goesche aanval van links, besloten met een af gemeten voorzet van Schrijver, doch Leijnse was er een ondeelbaar oogenblik te laat bij. Even later was het Sinke, die het leder miste. Goes was deze periode het meest in den aanval en het verdien de doelpunt kwam na 25 minuten spe- lens uit een fel, schuin schot van Blok poel. Dadelijk daarop weer een Goesche aanval. De Hero-verdedigers kunnen 't leder niet wegkrijgen, en tenslotte zet Blokpoel heel handig over den uitgeloo- pen keeper in het leege doel. (20). De Góesche verdediging verzuimde in een lastige situatie corner te trappen, tot de H.-linksbinnen een kansje kreeg en onhoudbaar inschoot. (21). Na rust was Hero het eerst in den aanval. Dan gaan Leijnse en Blokpoel er vandoor, en de laatste passeert met een zuiver aangegeven bal den Hero- keeper. (31). Kort daarop 10 minu ten na rust viel Peels uit en werd vervangen door Ruisaard. Helaas betee kende dit een verzwakking. Hero was nu geruimen tijd het meest aanvallend. Uit een verren vrijen trap, waaruit de H.-linksbinnen inkopte, werd het 32, Bruel liep een oogenblik te laat uit, ter wijl men dezen speler ook niet gedekt had. In deze periode deed zich bij de meeste spelers de vermoeidheid gelden. Alleen Daniëlse werkte onvermoeid en was overal waar gevaar dreigde. De laatste minuten waren weer voor Goes, doch met onveranderden stand floot scheidsrechter Grobben, die op keu rige wijze geleid had, einde. Feijenoord kampioen Her mes D.V.S. onderaan. Feijenoord heeft thans definitief het kampioenschap van afd. II behaald. Al le vijf eerste klaskampioenen zijn dus nu bekend. In afd. I heeft Hermes D.V.S. den be slissingswedstrijd tegen Xerxes verlo ren. De Schiedamsche club moet dus de gradatiewedstrijden spelen. Xerxes be haalde de zege in de allerlaatste minuut. De uitslagen zijn: Eerste klasse: Afd. I.: Hermes D.V.S.Xerxes 23; Afd. II: ExcelsiorFeijenoord 14. Afd. Ill: P. E. C.—S. C. H. 6—6 Afd. IV: EindhovenP.S.V. 13; Ju lianaLonga 41. Afd. V: HoogezandVeendam 22. Prom-degr. wedstrijden. B.R.C.—Achilles 0—3. Zuid. 2e kl. A.: DOSKOMiddelburg 41; R.B.C. T.S.C 11; GoesHero 32. 3de klasse A.: BreskensHoofdplaat 02. 3de klasse B. Goessche BoysMiddelburg 2 11. R.C.S.Vlissingen 2 42. Willem II kampioen, Het vferleden jaar geüegradeerde Willem II te Tilburg heeft het kam pioenschap van de Zuid tweede klasse B veroverd. Om den K.N.V.B,-Beker, R.F.0.D.H.C. 51; OvermaasH. S.C. 2—0; V.S.V.—C.V.V. 1—3; Zwol- sche BoysTerneuzen 5—0. Vriendschappelijk. Ajax—Blauw Wit 2—5; Zwaluwen— Grasshoppers te Deventer 1—1; Zwa luwenGrasshoppers te Den Haag 2 4; EnschedeVelocitas 2 3; Z.F.C. G.V.A.V. 5—1; Blauw Wit—Ujpest 1— 6; AjaxFirst Vienna 04; AdoLier- sche S. K. 15; ExcelsiorLiersche S. K. 1—5. Te Londen heeft een Nederlandsch Shell-employes voetbalteam, een tour- nooi waaraan verschillende landenploe gen van de Kon. Shell deelnamen, ge wonnen.. Tivoli (Eindhoven)Yerseke 31. Zuidelijk elftalNottingham 51, De eindstrijd van het int. dames- hockeytournooi te Berlijn won Duitsch- land met 31 van Nederland, Duitschland won het tournooi, 2 Ne derland, 3 Denemarken, 4 Spanje, 5 Hongarije, 6 Oostenrijk. Begunstigd door mooi weer, hadden op 2en Paaschdag te Lewedorp onder auspiciën van de k.n.m.v., wederom motorsnelheidswedstrijden plaats. Het publiek was zeer talrijk, wat -r- gezien den ten beste gegeven sportieven strijd dan ook niet te verwonderen was. De volgende nummers werden ver reden: a. Nieuwelingen, motoren tot 250 cc. over 3 manches van 8 baanronden. Eind klassement: 1. J. van Rijn (Motorpaleid); 2. A. Kans Jr. (Triumph); 3. M. J. C, Beijersbergen (Ariel). b. Nieuwelingen, motoren tot 350 cc. over 8 baanronden. Eindklassement: 1. J. Veth (Norton); 2. Th. Kloen (A.J.S.); 3. J. v. Rees (Velocette); 3. A. Raams (Norton). c. Junioren, motoren tot 350 cc. over 8 baanronden. Eindklassement: 1. J. D. de Graaf (Calthorpe); 2. J. J. de Jong (Rudge); 3. Oosterbaan (Eysink); 4. Huy- bregts (New Imperial); 5, J. Versluijs (Royal Enfield). d. Langebaanrace over 10 baanronden voor nieuwelingen 250 cc. en 350 cc. ge combineerd. Prijswinnaars: 1. J. Veth Northon); 2. Ed. Passier (Lady); 3. H. Giesbers (Rudge). e. Langebaanrace over 15 baarfronden voor Juniores 350 cc. Prijswinnaars: 1. J. J. de Jong (Rudge); 2. J. D. de Graaff (Calthorpe); 3. P. Oosterbaan (Eysink); 4. Huybregts (New Imperial), Bovendien werd nog verreden een extra-race voor Junioren over 6 baan ronden om een prijs van 5,met als extra-premie een fraaien beker, beschik baar gesteld door de Bierbrouwerij „d'Oranjeboom". Winnaar hiervan werd J. J. de Jong (Rudge). Medewerkers zoowel als publiek kun nen terugzien op een zeer mooien sport middag. Voor de leiding van het nog jonge Sportpark „Lewedorp" moet het dan ook een groot genoegen zijn, van de renners te hebben vernomen, dat tech nische leiding zoomin als de grasbaan (plm. 400 m lang) iets te wenschen over lieten. Postduivenvereeniging Ierseke. IERSEKE. Tweeden Paaschdag van Hulst. 2, 3, 4, 5 W. M. van Haver; 2 en 10 D. v. Oeveren; 6, 11 M. Pikaar; 7, 8 E. Everse; 9 J. van Stee; 12 Jac. Murre Eerste duif 9-56-14; laatste 9-59-41. Te Utrecht zijn o.a. geslaagd voor het diploma machineschrijven "(IG-vin- gersysteem) de dames A. Nauta en A, van Prooije en de heeren B. Boidin (met lof), J. Cijsouw (met lof) en A. I. Ris- seeuw, allen te Oostburg. Onderhoudswerken aan de Water- keering v/d Cal: Jonkvrouw-Annapolder, dienstjaar 1936/37. Raming f 3982. G. Bolier Jbz. te Scherpenisse f 3840, H< A. Klaassen te Zaamslag f 3839, P Dekker te Veere f 3830, J. Wolse te Ellewoutsdijk f 3800, P. Andriessen te Walsoorden f 3792, Alph. Warrens te Ossenisse f 3780 L. J. Dekker te Veere f 3778, Johs. Verheyke te Ellewoutsdijk f 3760, Jan Verheyke te Ellewoutsdijk f 3682, L. van Popering te Bruinisse f 3680, L, van Boven te Ellewoutsdijk f 3680, Jacs Haringman te Colijnsplaat f 3668, La Gasse Zoon te Koudekerke f 3600. Willem V. d. Berg te Bruinisse en Jan de Oude te Zierikzee f 3586 Behoudens nadere goedkeuring ge gund aan W. v. d. Berg en J, de Oude. Oostkapelle. Van 411 April. Bevallen: M. Bommeljé, geb. Wisse, d. Vrouwenpolder., Van 5 tot 11 April. Bevallen: J. Langebeeke, geb. De Nood, zoon. KloeVinge- Over maand Maart. Bevallen: N. C. v. d, Zande, geb. Kra mer z. C. W A. Doekes, g'eb. Luipen z. W. P. Hirdes, geb. Versluis d., L. Holle- stelle,. geb. Goudswaard z., M. C. J Leijs, geb. Meesters d. Ondertrouwd: B. Bassie 24 j, jm. en J M, Coppoolse 20 j, jm. Getrouwd: A. M. Hollestelle 22 j. jm en H. F. G Kooman 20 j. jd., B. M, van Nieuwenhuijze 25 j. jm. en H. M. van Liere 25 j. jd Overleden: A. v. d. Velde 4,4 j. jm., J Goeree wed S. Kole 85 j. (D.Z Goes, 11 April. Spinazie 1417, Zeespinazie 4 Witlof 8-9, Blauwe Aard appelen 2,90, Bonte idem 2, idem drie lingen 0,60, per 100 kg, Rabarber 15, Radijs 2,402 60, Narcissen 0,70, Primu la Veres 2, per 100 bos, Bloemkool 13, idem lie soort 58, Kropsla 4,205,50 kipeieren 210, per 100 stuks, Bloeuier 911, per 100 pot. Goes, 14 April. Op de veemarkt waren aangevoerd 2 kalveren, 34 big gen. Officieele noteering: fabrieksboter f 0,87 Ytboerenboter f 0,75; winkelprijs f 0,85; 2e kwaliteit f 0,70; afwijkende f 0,60; kipeieren f 1,80; winkelprijs f 2 80, Eendeieren f 1,80, ganzen, groote f 7; klein f 5; poelje f 1,50; Handelaren: boter f 0,65; kipeieren f 1,80; Eendeie ren f 1,80; kleine f 1,50; ganseieren f 5,10. en INA VAN DE PAS, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onder vonden. h: Vlissingen, 14 April 1936. Toekomstig adres: Seissingel R 195, Middelburg. Op 19 April a.s, hopen D.v. onze geliefde Ouders, D. Y. LAFEBER en H. j. LAFEBER—EGGEL, hun 25-jarig huwelijksfeest te vie ren. Hun dankbare Kinderen. Gelegenheid tot feliciteeren 19 April van 2.305.30 uur n.m. Middelburg, Korendijk 84. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte onge steldheid mijn geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder en Grootmoeder ELIZABETH MELSE, in den ouderdom van 68 jaren. A. JANSE, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. St. Laurens, 12 April 1936. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve Grootmoeder ELIZABETH MELSE. CATHARINA JANSE. St. Laurens, 12 April 1936. HBIIWHIII I1 liBK.liiflfeJWflll«Mil Heden overleed plotseling onze Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van ruim 68 jaren. Yerseke, 11 April 1936 Rotterdam G. A VAN KLINKENBERG. Middelburg E. c. VAN KLINKENBERG. c. VAN KLINKENBERG— HAIJER. KEES. a/b s.s. „Alwaki" J. H. VAN KLINKENBERG. De Notaris J. L. VAN DER HARST te Middelburg 'is voorne mens om op Woensdag den 22 April 1936, des namiddags twee uur, in het Café van den Heer Westdorp te Serooskerke, publiek te verkoo- pen: I. Een perceel WEILAND bij den Zoekweg te Gapinge, groot 1.73.90 Hectare of 4 gem. 129)4 r. Verpacht tot 25 Nov. 1936 aan den heer Jan Meijers Bz. II. Een perceel WEILAND bij de* Hofstede Zuidwerf te Seroos kerke, groot 1.96.42 Hectare of 5 gein. 1)4 r. Verpacht aan den Heer Mar. Maljaars tot 25 Nov. 1936. Notitiën met kaartje te verkrij gen vanaf Donderdag bij den No taris en den Oproeper Kesteloo te Serooskerke. Door vervaardiging in verschillende uitvoeringen en capaci teiten, is er evengoed een „Torpedo'-naaf voor zwaar dienst gebruik, als voor sportbeoefening en toeristische rijwiel- of motortochtjes. In wélke uitvoering en capaciteit gij ..Torpedo' ook zuft benutten, zij zal volkomen berekend blijken voor elk doel en U in ieder opzicht bevredigen. jn den handel zijn „Torpedo' -naven voor toerrijwielen voor race-rijwielen voor transportrijwielen voor carriers (in combinatie met extra afremming der voorwielen) (met voorziening van vastzetting bij stilstaan op een helling) met een motorinhoud van 98 cm3 en een wielbelasting van 100 kg., (in combinatie met extra afremming der voorwielen)

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3