Hoe raken we ons surplusfaan boter kwijt? DE FOTO-TIJD BREEKT AAN. LEO HELDER, Middelburg. ZEELAND. RECHTSZAKEN. Op den duur zal de toegepaste teeltbeperking aan passing aan den verminderden melkafzet brengen. Aan de middelen, die voor 't overige worden aanbevolen, kleven groote bezwaren. De uitvoer naar Engeland. De prijs van de boter. Boter en margarine. HET VOORJAAR IS DAAR. LAAT UW KIEKJES VAKKUNDIG AFWERKEN BIJ J 1 MIDDELBURG. RADIO STORINGEN. Nehalennia. GOES. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Een belangwekkende expositie. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ÜQORD-BEVELAND. Kantongerecht te Middelburg. vechtbare memorandum der maatschap pij, dat onlangs in de pers werd gepu bliceerd, zij moeilijk met een gunstig jaarverslag zal kunnen komen, zoodat rekening wordt gehouden met de mo gelijkheid v.an een lager dividend. Nadat de koers tot ca 167 was terug- geloopen trad eenig herstel in op con- Iraminedekkingen. Het koersverldop van Unilever was min of meer teleurstellend. De financi- eele resultaten van de Engelsche maat schappijen geven hiertoe geenszins .aan leiding. Zoowel Jurgens Ltd. als v. d. Bergh's Ltd. Boekten een hoogere winst en keerden een hooger dividend ui.t. Jurgens 6 pet. (v.j. 5 pet.), v. d. Bergh 15 tegen vórig jaar 1214 pet. Wij hoor den echter, dat in kringen van het be stuur, dat zooals men weet door een groot aantal leden wordt gevormd, oneenigheid zou bestaan ten aanzien van de te volgen dividendpolitiek. Men houdt er in beurskringen alth.ans rekening mede, dat het slotdividend even hoog zal worden als het vorige jaar, zoodat de totale uitkeering dan weder om 4 pet. zou bedragen. De eerste Sumatra-tabaksinschrijving heeft een gunstig verloop gehad. Zooals men weet waren de verwachtin gen wel iets hooger gespannen dan ver leden jaar, omdat men een gunstige uit werking verwachtte van het met Ame rika gesloten handelsverdrag. Ook heeft de Duitsche kooplust een goeden steun voor de markt geboden. De qu.uliteit van de tabak beantwoordt aan de normale eischen. Men ziet het verloop van de volgende inschrijving met vertrouwen tegemoet. Het maakte een goeden indruk, dat de Senembah Mij. voor een onderhandsch verkochte partij van 410 pakken M.E. en 243 pak ken M.E.H. een gemiddelde prijs maak te van 206 cent, terwijl dezelfde merken verleden j.aar een prijs van 17514 cent bedongen. Het jaarverslag van de Tabak Mij Arensburg gaf een winstcijfer te zien van f 495,282, waaruit een dividend van 9 pet. wordt uitgekeerd. Het opmerke lijke in het jaarverslag is, dat de maat schappij zich zeer ongunstig over de rubbercultuur uitlaat. Deze liet dan ook ondanks den betrekkelijk gunstigen ver koopsprijs een verlies van ruim f 125,000 Rubberaandeelen hadden een tamelijk vlak verloop. Het uitvoerrecht op be- wolkingsrubber is wederom verhoogd tot 34 cent per kg, maar meft acht de winst marge voor binnenlandsche producen ten op deze basis nog te hoog om een voldoende vermindering v,an de inland- sche productie te verwachten. In beleggingswaarden ging zeer wei nig om, maar de ondertoon blijft gun stig. Pandbrieven blijven echter ge drukt. Hieronder volgt het koersoverzicht van de afgeloopen week: 4 pet. Nederland 1934, 98%98%. 4 pet. Ned. Indië 1934, 96%96% —96%. Nederl. Ford 223216. Philips 180—167—179—177%. Unilever 109%—107%—108%—>107. Redjang Lebong 237—230, Koninklijke 248244%248%248. Amsterdam Rubber 125%123 —125%. H.V.A. 238 —234—235—234 Deli Batavia Mij. 186184%188. Deli Mij. 207—>206—211. Senembah Mij. 198%197%—200%. Het A.N.P. schrijft ons per telex: Den laatsten tijd wordt herhaaldelijk critiek uitgeoefend op de crisismaatrege len ten aanzien van de boter.. :ii-: Teneinde omtrent deze maatregelen een beter- inzicht te verkrijgen hebben wij bij een ter zake deskundige inlich tingen gevraagd. Wij vernamen in verband daarmede het volgende: De groote moeilijkheid, waarvoor men staat, is het beperken v.an de melkpro ductie. Eenige jaren-geleden is een teelt- beperking van rundvee ingevoerd. Dat deze nog niet tot voldoende inperking v.an den melkstroom aanleiding gegeven heeft, is een gevolg van het feit, dat de teeltbeperking van rundvee in tegen stelling bv. met die van pluimvee en varkens veel langzamer doorwerkt, omdat het rundvee een veel langereh levensduur heeft. Wanneer men de uitkomsten van de rundveetellingen nagaat, dan blijkt het volgende: Juni Mei/Juni Mei/Juni 1933 1934 1935 vrouwelijk jong vee, jonger dan 1 jaar 516000 459000 399000 drachtig en gust, 1 jaar en ouder 612000 673000 533000 melk- en kalf- koeien, 1 x gekalfd 335000 325000 299000 melk- en kalf- koeien 2 x gekalfd 284000 286000 287000 melk- en kalf- koeien 3 x T: gekalfd 258000 264000 279000 melk- en kalf- koeien, ouder 575000 559000 570000 Ieder kan hieruit zien, dat onder het jongere rundvee een sterke teeltbe perking is toegepast. Daarentegen is nog een stijging te constateeren van het aantal melk- en kalfkoeien, die 2 en 3 keer gekalfd hebben. De toegepaste teeltbeperking krijgt dus ieder jaar meer beteekenis, naarmate de oudere koeien afvallen. Over eenige jaren, wanneer de teeltbeperking voldoende heeft doorgewerkt, zal een aanpassing aan den verminderden melkafzet kunnen worden verkregen Ontkent kan dus niet worden, dat op dit oogenblik de melkproductie nog veel te ruim is. Een groot deel van deze melk wordt tot boter verwerkt, waarvan een belangrijk gedeelte tegen lage prijzen naar Engeland wordt ge ëxporteerd. Deze export vooral heeft tot heel wat critiek aanleiding gegeven. De vraag rijst al dadelijk: waarom worden zulke groote kwantiteiten naar Engeland uitgevoerd? Het antwoord is zeer eenvoudig. De uitvoer naar ande re landen, met name naar Duitschland, is zooveel geringer geworden. Een groot deel van het surplus wordt naar Enge land uitgevoerd omdat dit land nog een vrije markt heeft. Maar, zoo wordt gezegd, waarom brengt deze boter dan zulk een lagen prijs op? Hierbij spelen verschillende fart' -en een rol. In de eerste plaats is de Deensche boter in Engeland meer ge liefd dan de Hollandsche. Vandaar, dat de prijs van de Deensche boter in En geland altijd ligt boven den prijs van de Hollandsehe boter. T)e oorzaak moet. worden gezocht in het feit, dat de Deen sche boter van een hardere samenstel ling is d,an de-Hollandsche, en dat de Engelsche kooper deze hardere boter prefereert. Op het oogenblik wordt on derzocht of het mogelijk is, dat in Ne derland boter wordt gemaakt van een soortgelijke structuur als de Deensche, Men begrijpt, dat allerlei omstandighe den als voeding, bodem, e.d. daarbij een belangrijke rol kunnen spelen. Hel is dan ook de vraag of aan dit bezwaar kan worden tegemoet gekomen. Een tweede oorzaak, dat de Neder- landsche boter in Engeland een relatief lagen prijs opbrengt, spruit voort uit onzen zeer ongeregelden export. Ne derland is voor Engeland tot op zekere hoogte een gelegenheidsverkooper, die nog te weinig geregeld zijn klanten .be dient en aan zich bindt. Alleen in het voorjaar en in den zomer, wanneer wij een zeer groote melkproductie hebben, heeft de export van boter naar Enge land een groote beteekenis, met het gevolg, dat Nederland den Engelschen verbruiker niet aan zich heeft gebon den zooals Denemarken dit heeft ge daan. Nu zal natuurlijk worden gevraagd: maar waarom wordt de export dan zoo onregelmatig beoefend? Het antwoord luidt: dat zulks samenhangt met de structuur van het geheele Nederland- sche veehouderijbedrijf. In Nederland worden de kalveren voor het overgroo te deel geboren in het voorjaar. Van daar, dat de groote melkproductie juist in het voorjaar en in den zomer valt. Wil men een geregelden export naar Engeland onderhouden, dan zou men de productie van wintermeik moeten aan moedigen. Dit is meermalen ernstig overwogen, o.a. in verband met het voor stel om voor wintermeik een premie te geven. Hiermede wordt evenwel het ge- wenschte resultaat, nl. inperking van de melkproductie, niet voldoende bereikt Het resultaat van een dergelijke premie zou veelal zijn, dat de zomerproductie gelijk blijft en dat de winterproductie wordt uitgebreid door het toedienen van krachtvoer. Een oplossing van deze moeilijkheid zou worden verkregen, wanneer de kal- verengeboorte meer regelmatig over het geheele jaar plaats h,ad. Men begrijpt, welk een algeheele omwenteling het voor het veehouderijbedrijf zou betee- kenen, indien daartoe krachtige maat regelen zouden worden genomen. Het is zelfs de vraag, of een en ander mo gelijk is, omdat de veehouder in de zui vere weidestreken zoozeer op het gras is aangewezen, dat hij het kalven niet naar het najaar kan verschuiven. Bo vendien zou de betrekkelijk dure win termeik veel meer dan thans moeten worden gebruikt voor het opfokken van kalveren, wat het opfokken duur der maakt. Wie dit alles rustig overweegt, zal moeten toestemmen, dat het vraagstuk van den export van boter n,aar Enge land zeer moeilijk is en dat 't wel be grijpelijk is, dat een afdoende maatre gel hier nog niet gevonden is, Intusschen meenen wij te weten, dat de betrokken instanties ernstig nagaan wat kan wor den gedaan om dit probleem op te los sen. Een ander bezwaar, dat men ten aan zien van de crisiszuivöl-politiek vaak hoort opperen, betreft, den prijs van de boter in ons land. Dikwijls wordt de raad gegeven om dezen prijs, die op 't oogenblik in den groothandel ongeveer f 1,50 bedraagt (50 ets, marktprijs plus ongeveer f 1 heffing) beduidend te ver lagen. Het is velen een doorn in hét oog, dat de Nederlandsche verbruiker de boter zoo duur moet betalen, terwijl er een zoodanige overvloed aan boter is, dat deze tegen zeer lagen prijs naar Engeland wordt uitgevoerd. De heffing is noodzakelijk om de gel den bijeen te brengen, die noodig zijn om het veehouderijbedrijf voor den on dergang te bewaren. Zou men bv. den prijs van de boter in den groothandel v,an f 1,50 op f 1 willen brengen, dan zou men de heffing van f 1 tot f 0,50 moeten reduceeren. Dit zou beteekenen, dat voor het veehouderijbedrijf niet meer de gelden beschikbaar zijn die het als steun noodig heeft om in stand te blij ven. Er wordt hiertegen aangevoerd, dat bij een lageren boterprijs zooveel meer boter zou worden gegeten en dat de la gere heffing per kilogram zou worden goedgemaakt door het grootere aantal kilogram boter, dat zou worden ver bruikt. Deze redeneering is niet juist. Vooreerst is het zeer de vraag, of de afzet van boter door een prijsverlaging van 50 cents zoozeer zal toenemen, dat de grootere omzet de lagere heffing per kilogram goedmaakt. Men bedenke, dat de afzet dan ongeveer zou moeten ver dubbelen, zonder dat zulks gaat ten koste van margarine en oliën en vetten. Iedere Nederlander zou voor elk pond boter twee pond moeten gaan eten. Een dergelijke verruiming van den boteraf- zet is in Nederland ondenkbaar. Maar al ware dit anders, en aL zou de afzet van boter zülk een ongekende uitbreiding ondergaan, dan nog zou men financieel vastloopen. Er ligt impiers voor het verkrijgen van de benoodigde steungelden niet alleen een heffing op boter, maar ook op margarine. Zou der halve de heffing op de boter met 0.50 worden verlaagd dan zal de heffing op de margarine een evenredige verlaging moeten ondergaan. Doet men dit niet, dan zou de margarine-industrie worden vermoord, zulks zou zeer te betreuren zijn. De margarine-industrie vormt in ons land een belangrijk bedrijf, dat zich niet alleen heeft toegelegd op de productie Van margarine, maar ook op de voortbrenging van tal van bijproducten (olie, vet, veekoe ken, zeep, enz.) Zou dit bedrijf door re- geeringsmaatregelen kunstmatig worden kapot gemaakt, dan zou hiermede een in- en uitvoer van tientallen millioenen guldens verloren gaan.'Handel, scheep vaart, havenbedrijf, enz. zouden daar van de ernstige nadeelige gevolgen on dervinden. Wanneer men den boterprijs met 50 ets. verlaagt, dan zal men der halve ook, teneinde tot een verlaging van den margarineprijs te komen, de heffing op margarine zeer aanzienlijk moeten veifminderen. Dientengevolge zou het landbouwcrisis-fonds tenminste 15 millioen gulden aan inkomsten der ven. En dan spreken wij nog niet vhn de mindere inkomsten, die het gevolg zou- dèn zijn van de verlaging van de heffing op oliën en vetten, die als gevolg van bovenstaande verlaging van de heffing op de margarine noodzakelijk zou zijn. 'Het bedrag, noodig om den veehouder voor ondergang te bewaren, zou ten eenenmale gaan ontbreken. Er zijn nog andere middelen aange prezen om de overtollige boter op te ruimen. Een middel, dat reeds wordt toegepast, is het mengen van de boter in de margarine. Op dit oogenblik be draagt het mengpercentage 10 pet. met de verhooging van dit percentage moet men evenwel voorzichtig zijn. Ieder, die den landbouw kent,.weet, dat tusschen de boter en de margarine een ernstige strijd wordt gevoerd. Bij de zuivel be staat de niet geheel ongegronde vrees, dat naarmate men het mengpercentage opvoert, de belangstelling van diet pu bliek voor de zuivel zal verminderen, Hoe geringer derhalve het mengpercen tage, hoe minder de regeering zich mengt in den strijd tusschen boter en margarine. Bovendien moet niet wor den vergeten, dat het mengen van bo ter in de margarine voor het landbouw crisisfonds financieel nadeelig is, om dat de heffing op de margarine moet worden verlaagd, indien de margarine de, vergeileken bij haar grondstoffen, ^duurdere boter in haar product gaat op nemen. Een ander middel, dat is aangeprezen om van het surplus aan boter af te ko men is, dat men goedkoope boter aan de werkloozen gaat verstrekken. Op dit oogenblik wordt zg. volksmargarine (dit is margarine zonder heffing, welke en gros 40 ets. kost), verstrekt aan de werkloozen met gezinnen van vier of meer kinderen. Nu is de raad gegeven om deze volksmargarine te vervangen door volksboter. Ongetwijfeld heeft dit voorstel een aantrekkelijke kant, maar ONTWIKKELEN ROLFILM 6 X 9 25 cent. AFDRUKKEN 6X96 cent. Ingez. Med berm I dijke f Vel Bredl H. R| Zoor burg Me rijder er zijn ook overwegende bezwaren, In de eerste plaats is de verleiding voor de werkloozen om fraude te ple gen en het product te verkoopen tegen een hoogeren prijs bij boter grooter dan bij margarine, omdat boter gemakkelij ker afzet vindt en meer opbrengt. Nu heeft men voorgesteld de volksboter te kleuren:, maar de minister van landbouw en visscherij heeft een dergèlijk middel als weerzinwekkend verworpen. Een bezwaar is verder, dat de volks boter in den zomer niet duurder zou zijn dan de volksmargarine, maar in den winter wel. Ten slotte is nog een belangrijk argu ment tegen volksboter dat Nederland in den winter in het geheel geen surplus aan boter heeft. Zooals wij boven zagen is het enorme surplus een verschijnsel van het voorjaar en den zomer. In den winter evenwel, wanneer de melkpro ductie gering is, is geen overschot aan wezig. De mogelijkheid om in de wintermaanden volksboter voor werk loozen beschikbaar te stellen, ontbreekt dan ook. Herhaaldelijk hoort men weer klach ten over radio-storingen. De commissaris van politie deelt ons daarom mede, dat indien ten minste 10 ingezetenen tezamen zich met opgave van de stoortijden direct tot den Radio Controledienst Scheveningsche weg 6, Den Haag wenden, deze dienst koste loos een onderzoek instelt en wenken geeft tot voorkoming der stoornissen. Men doet goed een verzoek tot onder zoek direct tot genoemden dienst te richten. De heer C. Barentsen, secretaris van Nehalennia deelt ons mede, dat de Com-1 misgaris der Koningin, jhr. mr. J. W Quarles van Ufford, zich bereid heeft verklaard de in Mei a.s. te houden ten toonstelling van afbeeldingen van ker ken en buitenplaatsen op Walcheren te openen. Gelet op de reeds gedane toezeggin gen tot medewerking en inzending, be looft deze aan het 25-jarig bestaan der vereeniging verbonden tentoonstelling, zeer interessant te zullen worden Uitvoeriger mededeelingen over de herdenking van het 25-jarig bestaan en de tentoonstelling zuilen verschijnen, zoodra de onderdeelen, waarover be sprekingen en correspondentie worden gevoerd volledig' hun beslag zullen ge kregen hebben. Onder leiding van den Chr. Besturen bond wordt in de Chr. Bewaarschool weer een huisvlijttentoonstelling gehou den. Heden tot 10 uur en a.s. Maandag den geheelen dag zal deze tentoonstel ling voor het publiek geopend zijn. Hoewel de tentoongestelde voorwer pen meerendeels door werkloozen ver vaardigd zijn, zonden ook enkele ande ren, waaronder jongelui onder 16 jaar, aardige dingen in. Bij ons bezoek trof ons in de eerste plaats, dat deze tentoonstelling omvang rijker is, dan de vorige, en de voorwer pen zijn ook van grooter verscheiden heid. En dadelijk ontdekt men ook, dat het tentoongestelde overwaard is om rustig en met ernst bekeken te worden. We zien theebladen en schilderijen van kunstig houtzaagwerk, op werkelijk artistieke wijze gekleurd, schilderstuk ken, etsen, teekeningen, w.o. knappe stukjes, die aanleg verraden; een vogel kooi, met oneindig geduld als Kathe draal opgebouwd, met een werkelijk klokje in den toren; een bijzettafeltje, met bijzonder mooi ingelegd blad, een werkelijk onbetaalbaar stuk werk; vaardig gesneden houten poppetjes, voorstellende diverse Zeeuwsche klee derdrachten; een schouwtje van slechts een paar decimeter in het vierkant, doch een juweeltje; een jacht, zoo sier lijk gebouwd en opgetuigd, dat men het als 't ware de golven ziet klieven; een motorboot, die Dukol-artikelen ver voert, en tot in de puntjes afgewerkt is, met electrische verlichting, electromo tor, kranen, sloep, enfin, alles wat bij een motorboot behoort, een knap stuk werk; er is artistiek plakwerk, inleg werk we denken aan een paar mooie doozen enfin, het is teveel om op te noemen, maar van een bezoek aan de ze tentoonstelling zal zeker niemand spijt hebben! AAGTEKERKE. De collecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" bracht alhier op de som van bijna f 26. O. EN Wh SOUBURG. Donderdagmid dag had de reeds bejaarde landbouwe: J. de V. alhier het ongeluk van een hooizolder te vallen, waarbij hij zijn arm brak en eenige kwetsuren aan het hoofd opliep. HANSiWEERT, Vrijdagmorgen moes ten een paar woonarken worden inge klaard welke uit België kwamen. De douanechef begaf zich zelf aan boord om een en ander in oogenschouw te nemen. De bewoner van een der arken had ech ter 6 parkieten aan boord, welke door hem gezien werden want de beestjes, wellicht uit blijdschap dat ze in Holland waren aangekomen, floten het hoogste lied. De douane-chef echter herinnerde zich op dit oogenblik, een wet van jaren her, die den invoer van parkieten en papegaaiachtjge vogels verbiedt. Zoo dat de moeilijkheden en het verdriet van de bewoners groot werden. Na veel gepraat en getelefoneer kon men echter zoo ver komen dat de veearts van Krui- ningen aan boord mocht komen, om de vogels te onderzoeken of ze vrij waren van vreemde ziekten. Dat onderzoek viel gunstig uit, zoodat alle moeilijkhe den waren opgelost. Met vroolijke ge zichten van de bewoners en vroolijk ge fluit van de vogels vertrok men van Hansweert. WOLPHAARTSDIJK. Donderdag avond werd in de Kleuterschool alhier een door het Groene Kruis uitgeschre ven vergadering gehouden, ter bespre king van den luchtbeschermingsdienst, De burgemeester, vice-voorzitter van 't Groene Kruis leidde de vergadering. Mr. Mes en dr. Griep r;esp. burgemeester en geneesheer te Heinkenszand hielden redevoeringen. De vergadering was zeer goed bezet. Plm. 200 personen onder welke ook 'n aantal dames hadden aan den oproep gehoor gegeven. Besloten werd te trach ten een afdeeling vrijwilligers te vor men, die onderricht zullen krijgen en oefeningen zullen houden. J'KORTGENE. Het „Kortgeensch Kin derkoorgaf Donderdagavond haar tweede uitvoering sinds haar bestaan, in het gymnastieklokaal der o. I. school al hier. De uitvoering, stond onder leiding van den heer Adr. B. Holster, muziek onderwijzer te Kats. Het koor gaf op verdienstelijke wijze zes zangnummers ten beste, waarvan we o.a. noemen het hier zoo bekende stuk „Dorpsmuziek", hetgeen door den leider zelf vervaardigd is, en het moeilijke „Concert" van E. Wettig-Weissenborn. Na de pauze werd de operette: ,De Vroolijke Schoenmaker" van J. Buma opgevoerd. De spelers hebben met dit stuk heel wat bereikt. Ze brachten het er verbazend vlot af. Tooneel en costumes waren prachtig afgewerkt; het was dan ook geen won der, dat het publiek groote bewondering toonde. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Verkeers overtredingen J. H., 's Gravenhage; A. de B., St. Philipsland; C. J. M. H„ Vlis- singen; P. S., Baarland, allen 1 b. s. 1 d. h.; F. M. B., Antwerpen en Th. R., Merxem, ieder 0.50 b. s. 1 d. h.; L. J. K. I. C. de K., beiden Rotterdam ieder 2 boete s. 2 d. h.; L, V., Middelburg; Ct v. E., M. H., J. C. R., allen Goes; F. H., Westkapelle; P. S., Baarland; F. B. R., Schore, A.. C., Biggekerke, allen 3 b. s. 3 d. h.; J. J. A. Z., Kruiningen 3 en 2 s. 3 en 2 d.; Da. A., Domburg 3 b. s. 2 d. h.; W. D„ Krabbendijke; P. P., Hoedekenskerke, H. V., Antwerpen 4 b. s. 4 d. h.; J. J. de M., Borsselen 5 b. s. 1 week tuchtschool; P. B., Kruinin gen 4 b. s. 3 d. h.; P. L., Westkapelle, J. C. M., Koudekerke, ieder 5 b. s. 5 d. h.; J. H. V., Apeldoorn 5 en 2 b, s. 5 en 2 d.h.; C. H. Axel, vrijspraak. In staat van dronkenschap de orde verstoren: P. W. D., Oost- en West Souburg 3 b. s. 3 d. h.; Zonder de noodige maatregelen tegen ongelukken en zonder kennisgeving aan B. en W. boomen rooien: P. W. D., O.- en W.-Souburg 3 b. s. 3 d. h.; Openbare dronkenschap bij derde herhaling: E. S., Middelburg 14 d. h.; Rijden over verboden grond: J. W. B., Middelburg, ontsjag van rechtsvervol- ging. Kreukels verzamelen cp den buiten- geeft I en ro| deror ZES Gil branl woni| ren door I leum| zich zoo hun Mij Snal geve| kon richt| Leer ren strec spoel branl schal verz| J< sterz bewd zoonl BlaalT 'n sic Toer mer: ren Oh GEÏ de uit ning^ te aangl ning{ Hij opgei slissil hij zal Veer waarl door| GRC In dag wete slaclr I. Za In I veellq uit hebb een Gil Burgf t e kindl speel] en were politl slag is op mee| van ken op bij

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6