KERKNIEUWS. ONDERWIJS. KUNST EN WETENSCHAP. LEGER EN VLOOT, Na, eenige discussie werd besloten een deel van de subsidie aan het B.A ver leend voor bedeeling in een speciaal ge val niet meer uit te keeren. Dit besluit werd genomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Geldof. GAPINGE. De alhier gehouden col lecte voor de Centrale Werkloozenzorg heeft ruim f 42 opgebracht. ZUID-BEVELAND. DE BURGEMEESTER VAN OVEZANDE HEEFT ONTSLAG AANGEVRAAGD. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN W.D. RAAD VAN CADZAND. ZESDE KUNSTFILMAVOND IN CITY-THEATER MIDDELBURG. De man, die zijn moordenaar PERSKRONIEK. MOBILISATIE-VRAAGSTUKKEN. Ook met het inwerkingstellen van de" ze veiligheidsmaatregelen zij men niet te laat. Voor deze geldt ook dat zi; nooit kunnen worden uitgelegd ajs par tij kiezen of als te hebben offensieve bedoelingen. Maar het is dringend noo dig', dat dit veiligheidssysteem tevoren tot in details wordt uitgewerkt en op 'n ■ort bericht in werking kan treden. Men werke vooral niet met toevallige maatregelen, waarbij men de troepen ontleent aan de onderdeelen van het veldleger, want dan ontwricht men vol komen de zoo subtiele regeling eenei lgemeene mobilisatie". EERVOL ONTSLAG. de groote voordeelen daarvan voor be houd van het natuurschoon. De heer G e 1 d o f zeide, dat men niet teveel kan aandringen dat zulk een plan vlug tot stand zal komen, er is reeds zooveel verknoeid dat het nemen van ernstige maatregelen zeer wensche- Iijk is, een andere verdeeling der kosten over de gemeenten dan in de plannen wordt aangegeven schijnt hem echter wenschelijk. De heer Brand zeide, dat dit in de te vormen commissie onder het oog kan worden gezien, voor Dom burg blijft echter het vaststellen van zulk een plan van groot belang. De heer E 1 o u t zette uiteen, dat dit plan ook het aanleggen van wegen be oogt. De heer DeVisser verwacht van dit plan weer vermeerdering van het aantal bindende bepalingen, waar tegenover de heer Brand erop wees, dat Domburg van deze soort bepalingen zeker minder last zal hebben dan ande re gemeenten. De heer DePagter bewonderde het plan niet, hij vreesde dat hier weer door anderen buiten Wal cheren, voorgeschreven zal worden wat moet geschieden. De v o o r z. wees er op dat in de te benoemen commissie, die het plan zal samenstellen alleen verte genwoordigers van de gemeenten zullen zitten of althans de meerderheid heb ben. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Pagter werd daarna de wen- schelijkheid uitgesproken tot het mede werken aan dit plan. Tot vertegenwoor digers in de commissie die het plan zul len samenstellen worden benoemd de heeren Elout en Brand, wethouders. Naar aanleiding van een, door den Raad kenbaar gemaakt verlangen is in dertijd aan het Werkfonds gevraagd of dit bereid was hulp te verleenen bij het bouwen van een nieuw of het verbou wen van het bestaande gemeentehuis. Waar B. en W. is gebleken dat het vrij onwaarschijnlijk is dat hulp zal worden verleend en die hulp voor deze gemeen te zeer gering zal zijn, stelden zij voor de aanvraag in te trekken. De v o o r z. gaf nog een nadere toelichting, het is de bedoeling van B. en W. met nadere plannen voor bouw of verbouw te ko men. De heeren DeVisser en De Pagter achtten den tijd thans niet geschikt voor dergelijke plannen. De heer G e 1 d o f zag daarin een ge- wenschte werkverruiming. Met alg. st. werd besloten het verzoek aan het werkfonds om steun in te trekken. Voor verschillende maatregelen te nemen in verband met luchtbescherming vroegen B. en W. een crediet van f 25 De v o o r z. en de heer Elout stelden het groote nut in het licht, gelegen in behoorlijke voorlichting van het publiek in deze zaak en het houden van oefe ningen, De regeering stelt zich op het standpunt, dat de bescherming een kwestie is van de gemeente, door en voor de burgers. Het gevraagde crediet werd verleend. De verordening op heffing en invor dering van een Baatbelasting op den Geertse's weg' werd daarna vastgesteld. De kosten per ha zullen bedragen bij be taling ineens f 101, bij betaling in 20 ter mijnen f 7 jaarlijksch of resp. ongeveer f 40 en f 3 per gemet. Besloten werd een wandelpad van on geveer 1,50 m breed aan te leggen van den Westelijken ingang van 't Badstrand lai\gs het duin tot den weg bij 't Strand- hotel en dit werk te laten uitvoeren door jeugdige werkloozen. De heer De Visser vestigde er de aandacht op, dat door het vele werk dat door de werkverschaffing gedaan wordt de middenstand steeds minder te doen krijgt. Hij critiseerde verder de uitgaven door werkloozen gedaan, bijv. het koopen van een radiotoestel. De hr G e 1 d o f zeide, dat wanneer dit mocht zijn geschied de werkloozen dit toch ze ker niet van het geringe loon in werk verschaffing verdiend zullen doen. Hij vroeg verder naar de aansluiting van de verbindingswegen van de gemeente met den te verbeteren Westkapelschen weg mitsgaders inlichtingen over de even- tueele plannen tot verharding Westweg De heer Brand gaf inlichtingen om trent de aansluitingen aan den Westweg, de heer Elout zeide dat bij een ge houden samenkomst met aangelanden van den Westweg niet genoeg belang stelling daarvoor bestond, zoodat geen verzoek voor verharding is ingediend. De heer G e 1 d o f vroeg verbetering van den Hoogen Hilweg en inlichtingen over benoeming werkverschaffingcom missie De heer De Pag'ter vroeg minder ontheffing van het sluitingsuur der herbergen te verleenen. VEERE. Naar wij vernemen, is het niet uitgesloten dat er binnenkort een rijksveldwachter te dezer plaatse zal worden gestationneerd. Nadat alle po gingen van gemeentewege gefaald zijn om het politievaartuig RP Xdat op 1 April naar Wemeldinge overgeplaatst is, voor Veere te behouden, heeft men getracht op een andere wijze gedaan te krijgen, dat aan het politietoezicht niet getornd zou worden, met het gevolg', dat de districtscommandant als zijn mee ning te kennen heeft gegeven, dat de benoeming van een rijksveldwachter ge motiveerd zou zijn. GRIJPSKERKE. Alhier z,al de beide Paaschdagen een bazar worden gehou den ten batp van de vernieuwing en ver fraaiing van het interieur der Herv. Kerk. Deze bazar zal Maandag geopend worden door den voorzitter v.an het co mité ds. Jellema. De opbrengst van de collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" bedroeg f 116. De heer L. W. B. A. Mulder, burge meester te Ovezande en burgemeester secretaris van Driewegen, heeft om ge zondheidsredenen tegen 1 Juli a.s. ont slag uit deze betrekkingen aangevraagd OVEZAND. De Raad vergaderde Woensdag voltallig. In verband met de uitvoering van artikel 66 van het Mo bilisatievoorschrift Burgemeesters, werd de algemeene politieverordening gewij zigd. In de begrooting van 1936 werden en kele wijzigingen aangebracht, waarbij de post Luchtbescherming op 50 werd gebracht. Op het verzoek van de vergunning houders tot verlaging van het vergun ningsrecht, moest afwijzend worden be schikt, daar volgens de Drankwet dit recht niet lager gesteld mag worden dan 40. Besloten werd voor extra-hulp aan werkloozen (z.g. steunverleening B) van gemeentewege een bedrag van 54 be schikbaar te stellen, n.l. voor een ge middelde van 27 werkloozen a 2. Omtrent de verbetering van het Bla- zekopsche wegje werd besloten, af te wachten wat het polderbestuur in deze zal doen. Besloten is om in een volgende ver gadering een verordening vast te stel len, waarbij een maximumprijs voor de melk wordt bepaald. Een voorstel om het vervoer van de basalt dit jaar zonder inschrijving aan de vrachtrijders te gunnen, werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Besloten werd de thans geldende grondaftrek bij de steunregeling te blij ven toepassen totdat de aanhangige uni forme fegeling zal ingevoerd worden. CADZAND. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap v,an den burgemeester. Afwezig wegens onge steldheid de heer P. Vasseur. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten opnieuw vrijstelling hebben verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in,, lichamelijke oefening" en wel voor een termijn van twee jaar, ein digende 31 December 1937. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een adres door den Raad van Sas van Gent gericht aan de Tweede Ka mer, vragende de bewoners van geheel Zeeuwsch Vlaanderen met het oog op de uitzonderlijke ligging van dit ge west vrijstelling te verleenen van de heffing, bedoeld in het ontwerp reisbe- lastingwet. Aan de plaatselijke Accordeon- en Mondharmonicaclub „Vios" werd toege staan gebruik te maken van een lokaal der school tot het houden harer repe tities. Met algemeene stemmen werd mej, S. Versprille te Sluis benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier. Een uitvoerige bespreking werd ge wijd aan de vraag, op welke wijze te voorzien zou zijn in de behoefte aan wa ter ter bestrijding van brand in den zo mer, in welk jaargetijde gewoonlijk geen water aanwezig is. B. en W. zullen deze aangelegenheid nader onderzoeken en trachten een oplossing te vinden. RETRANCHEMENT. Donderdag werd alhier in de Ned. Herv. Kerk een or gelconcert door den heer W. Müller uit Breda gegeven. De opkomst was groot. Het concert viel zeer goed in den smaak. Kerk-institueering. Woensdagavond zal te Middelburg in het kerkgebouw van de Vereen, van Vrijzinnig Hervormden hiertoe welwil lend afgestaan ,een Chr. Geref. Ge meente worden geïnstitueerd. De dienst zal worden geleid door ds. L. Kleisen van Vlissingen, die ook de ambtsdragers zal bevestigen. Verder zal nog het woord worden gevoerd door ds. Frans- sen van Biezelinge en ds. Hoogendoorn van Zierikzee. Evang. Luth. Kerk. Ds. J. N. Bieger te Soekaboemi (N. O. I.) heeft het beroep naar Bergen op Zoom aangenomen. Geslaagd voor 't mach. dipl. A de heeren A. Schot en W. P. Klijn, leerlin gen van de „De Ruijterschool" te Vlis singen. zoekt, (-§-) Toen Siodmak verscheiden jaren geleden met deze zotternij -voor den dag kwam, werd er luidruchtig hoera geroe pen. De filmische kunst was weer met een opmerkelijke creatie verrijkt, Het is achteraf beschouwd toch snel gegaan met de ontwikkeling dier kunst. Op den dag van vandaag vallen in „De man, die zijn moordenaar zoekt" gebreken op, gebreken die men eertijds niet scheen te zien, of graag op den koop toenam. Siodmak behoort tot degenen, die baanbrekend werk hebben verricht, vooral wat de kunstzinnige techniek be treft. Hij hielp de uitdrukkingsmiddelen van het witte doek vermenigvuldigen. De onderhavige rolprent mag men ver gelijken met een knap geschreven scher zo in de muziek. Hoe men het komische vluchtig en beweeglijk even tot leven kan wekken, dat openbaart ze. En meer wil ze niet zijn. Met soortgelijk:e mid delen schiep Pabst echter zijn „Drei- groschenoper". Daar kwam de humor aan het woord en die graaft meters die per. Het is een kwestie van binnen- en buitenkant. Siodmak drong met zijn klucht niet tot den binnenkant Idoor. Maar den levendigen buitenkant der dingen heeft hij dan toch wel voortref felijk gefilmd. In een klucht betaamt 't het leven trouwens niet zijn afgronden te openen. Het speelsche vernuft moet er zich laten gelden,. „De man, die zijn moordenaar zoekt" is daar een der bes te producten van. Ook nu nog. Kostelijk laat Siodmak zijn komischen marionet het dolle avontuur beleven. Men g'a eens na, hoevelen na hem, ook in films, die heel wat meer pretendeeren, van zijn vondsten gebruik hebben gemaakt. Het verhaal is dwaas, te dwaas om los te loopen. Maar er werd een film mee gemaakt, een film, die, wat voor gebre ken ze achteraf mocht blijken te heb ben, nog steeds een merkwaardig spe cimen van het goede soort kan heeten. En aan vitaliteit ontbreekt het haar niet Wij hebben er ons althans uitstekend mee geamuseerd. Als tweede, en dus laatste film van dit bijzondere onderdeel van het seizoen, draaide een Franschman: R e- m o u s. „Remous" befeekent twee dingen De oude zin van het woord hier, blijkens een allegorisch verwerkt moment, ook bedoeld is: zog, kielwater van een varend schip, branding. Wie wel eens over het hek van een varend stoom- of zeilschip keek naar de warrelende kol king door kiel en roer veroorzaakt, weet wat deze remous is. De nieuwere en meer internationale beteekenis van het woord is de beroering in de atmosfeer, waardoor de vliegmachines hun „tik ken" krijgen en waardoor derzelver passagiers luchtziek worden. Wat heeft de film nu met de kolkende warreling van kielwater te maken? Dit: dat het in de ziel van de vrouwelijke hoofdpersoon óók zoo'n driftige dwarre ling van stuurloos golvende gevoelens is waar zij den rechten koers met aanwending van al haar geestkracht wel in wil, maar helaas niet ten einde toe in kan houden. Wat duidelijker gezegd opdat men ook versta waarom vermoedelijk de censuur enkele teksten zwart liet over drukken het onbevredigd sexuéel verlangen van een sensueele vrouw wier man op' de huwelijksreis door een auto-ongeluk aan beide beenen ver lamd wordt en voortaan slechts nog op krukken door het leven kan gaan, is het hoofdmotief dezer film. De structuur van het stramien komt wel eens dicht bij de grenzen van den draak, maar er is in het geheel toch een en ander te waar- deeren en enkele shots zijn bepaald heel goed. De kop van Henri en het profiel van Jeanne Sv.; het zwembassin, de stuw dam, met de kleine scène-op-een-afstand van Jeanne met den mooien werkman en zoo meer. Ook het begin, tot na het ongeluk, v.alt te waardeeren. Alleen: het tempo is zoo deadslow! Laat ons na afloop de lens nog even vluchtig langs het geheel der voorstel lingen doen glijden. Dan steekt onzes bedunkens met hoofd en schouders boven alles uit de Drei- Groschen Oper. Dat is voor ons het filmiek evenement van dit kunstfilmseizoen geweest. Als uitstekend geslaagde, op een se rie als deze geheel thuishoorende rol prenten noemen we vervolgens het gees tige It happened One Night; de fijne do cumentaire Rhapsody in Steel en de sterke Men of Aran. Aan Palo's Huwe lijksreis denken we met genoegen te rug en de hoofdfilm van gisteravond De man op zoek naar z'n moordenaar heeft schrijver dezer regelen gisteren voor de derde maal, en met genoegen, zien draaien. Lady for a day, Amok en de Stroom zijn, critisch beschouwd, tegengevallen. Maar: men kan het niet iedereen naar den zin maken! Genoeg zij, dat het zeer te waardeeren valt, dat het City Thea ter den durf heeft gehad deze serie avonden te organiseeren. Dat mocht hier wel gezegd worden. De militaire medewerker van dt Maasbode betoogt, dat tengevolge va de gewijzigde inrichting van ons lege èn door de gewijzigde buitenlandsche omstandigheden een toekomstige mobi lisatie zich onder zeer veel moeilijkei omstandigheden zal voltrekken, dan ii 1914 het geval was. Met name zal dit mobilisatie zeer zeker meer tijd vergen dan toenmaals. Hij hoopt dan ook dat de regeering in geval van nood, zeer vroegtijdig vai haar recht tot afkondiging eener mobili satie zal overgaan. „Het is nuttig, dat ons volk zich ter dege realiseert, dat een vroegtijdige mo bilisatie voor ons een levensvoorwaarde is, en dat het ook ervan doordrongen worde, dat een mobilisatie voor om geen oorlog beteekent, integendeel ei krachtig toe kan medewerken om der oorlog buiten onze landspalen te hou den. De bezwaren van een vroegtijdige mobilisatie zijn in het algemeen voor elk land tweeledig. In de eerste plaats kost een mobili satie geld en zelfs veel geld, terwijl bo vendien zeer veel werkkrachten aan be roep en bedrijf en aan de productie onttrokken worden. Daar is niets aan te doen en alleen de regeering kan overwegen of de internationale span ning zoodanig is, dat deze offers ge rechtvaardigd zijn, waarbij zij zal heb ben te bedenken dat een vijandelijke bezetting van ons gebied nog meer geld en nog meer andere offers zal vergen, In de tweede plaats heeft een mobili satie een internationale politiek-state gische beteekenis. Indien een groot land mobiliseert zal de tegenpartij in het vooralsnog alleen nog politieke con flict gauw vreezen, dat deze mobilisatie aanvallende bedoelingen heeft en dus er terstond op antwoorden met even eens te mobiliseeren. Is het eenmaal zoo ver dan is de oorlog bijna onver' mijdelijk. Dit geldt voor een klein land, dat geen wereldpoltiek voert en bekend vredesgezind is, heelemaal niet. Als wij vroegtijdig mobiliseeren zal niemand ons verdenken van te willen oprukken naar Parijs of Berlijn. Men kan dat niet uitleggen als te zijn geschiec met offensieve bedoelingen, want al on ze buren weten, dat als zij ons maar met rust laten, wij onze gemobiliseerde weer macht heusch niet in den strijd zullen werpen. De vier mobilisatiejaren van 19141918 zijn daar om zulks te bewij zen. Integendeel zal een vroege mobilisa tie onzerzijds dé in conflict zijnde par tijen overtuigen, dat wij vast van plan zijn onze neutraliteit, zoo noodig met kracht van wapenen, te doen eerbiedi gen en dit zal wellicht tengevolge heb ben, dat men aanvankelijke voornemens om bij ons door te marcheeren, laat va ren. Zoo heeft 'n vroegtijdige mobilisatie voor een klein land, behalve de financi- eele bezwaren, niets dan voordeelen toot het eigen land en kan er zelfs toe medewerken om het conflict te locali- seeren, ja misschien wel een gewapenc conflict te voorkomen. Al deelen wij niet de meening van den militairen medewerker van Het Va derland, die onlangs beweerde, dat een mobilisatie, die eigenlijk niet noodig blijkt te zijn geweest, zoo heel erg niet is, toch staan wij geheel aan zijn zijde als hij er op aandringt om onze regeering er toe te brengen in voorkomend geva' liever te vroeg dan een urn- te laat het mobilisatiebes luit te doen teekenen. Bij de samenstelling der moderne groote legers en gelet op de volkomen verschillende samenstelling van ons vre- des- en oorlogsleger is voor ons een zeer vroegtijdige mobilisatie een levens voorwaarde. Maar met deze vroegtijdige mobilisa tie zijn wij nog niet klaar. Een mobili satie duurt eenige dagen en juist in dien tijd zijn wij' zoowel te land als uit de lucht buitengewoon kwetsbaar. Een ver storing onzer mobilisatie zou de meest schromelijke gevolgen medebrengen. En daarom moeten wij nog een tweeden veiligheidsmaatregel nemen, nl. het nog vóer de mobilisatie onder de wapenen kunnen doen komen van bepaalde, ge heel buiten het legerverband staande troepen, die in de eerste plaats bestemd zijn om een eventueel later volgende mobilisatie veilig te stellen. Wij denken hierbij aan bepaalde troe- pen-afdeelingen die, gelocaliseerd sa mengesteld, bijvoorbeeld aan onze groo te rivieren strategische overvallingen kunnen bemoeilijken, want men realP seere zich wel, dat een paar kazemat ten, hoe nuttig en hoe noodig overigens ook, dat resultaat allen niet kunnen verkrijgen. Ook zal het noodig zijn om de buifen onze groote rivieren liggende mobilisatie-garnizoenen in tijden van spanning van een zoodanige bezetting te kunnen voorzien, dat ook daar de mo bilisatie, binnen de grenzen van het mo gelijke is veilig g'esteld Men bedenke hierbij, dat een paar wachten aan de grenzen, hoe noodig ook uit anderen hoofde, de mobilisate niet veilig stellen. Wij 'bepleiten dus in de eerste plaats een vroegtijdige mobilisatie en voorts 'n veiligheidssysteem, dat niet die kosten medebrengt, die aan een volledige mo bilisatie verbonden zijn, maar toch een redelijken graad van beveiliging kan verschaffen. De Telegraaf vraagt, naar aanleiding van het rechtsgeding tegen den burge meester van Ambt Hardenberg, welke beteekenis de ferm „eervol ontslag" heeft. „Lang alvorens deze burgemeester gedwongen werd zijn ambt neer te leg gen, was het bekend, dat mede door zijn toedoen, de financiën van zijn gemeen te hopeloos in de war waren. In de mi- nisterieele bureaux te 's Gravenhage wist men dat ten minste even goed als op de redacties der dagbladen. Niette min verleende de regeering dezen bur gemeester een eervol ontslag. Welke beteekenis hecht men te 's-Gravenhage tegenwoordig nog aan dat praedicaat „eervol"? Staat eervol soms gelijk met „pensioenberechtigd" Laat men dan de ambtelijke terminologie wijzigen, opdat later de rechter geen afstraffing hebbe te geven aan denzelfden man, die .enke le maanden te voren van de regeering de kwalificatie eervol kreeg. Overigens is het ons ook niet duidelijk, waarom pensioen moet worden verleend aan een ambtenaar, die zijn positie heeft mis bruikt om zich op onrechtmatige wijze met overheidsgeld te verrijken en zeker niet als het juist de taak van dien amb tenaar was geweest toe te zién, dat in zijn gemeente geen onregelmatigheden voorvielen. Wij zonden niet zoo nadrukkelijk op dit zonderlinge eervolle ontslag te Ambt-Hardenberg wijzen, indien er in den loop der laatste jaren niet een reeks van ontslagen was verleend, die door de openbare meening geenszins als eer vol werden beschouwd, maar waaraas men te 's-Gravenhage niettemin dit praedicaat toevoegde. Wij hebben in 't algemeen in ons land niet te klager over de integriteit van de ambtenaren. Zelfs in dezen crisistijd, nu de uitbrei ding der staatsbemoeiing het geknoei in de hand werkt, blijft het een uitzonde ring dat een ambtenaar zich aan over heidsgeld vergrijpt, of in ander opzicht zijn plicht grof verwaarloost. Indien wij dezen gunstigen toestand willen hand haven, dan is het' noodig dat de regee ring bij ambtsverzuim niet de bescher mende hand uitstrekt over hen, die dit niet verdienen. Zij ondermijnt door dat wèl te doen haar eigen gezag, want de bevolking, die licht geneigd is tot gene raliseeren, zal, indien men te 's-Graven hage het woord „eervol" hecht aan het geen schandelijk is, tot de overtuigng komen, dat men van hooger hand be proeft misstanden te verdoezelen. Eer vol moet eervol blijven. Juist tegenover hen, die tot een algemeen geëerbiedigd ambt worden benoemd, moet men den. strengsten maatstaf aanleggen.' Bij het 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom zijn aangesteld tot dienstpl. korporaal de dienstpl. soldaten: P, Arendse, J. Kloet en A. Provoost. GENERAAL KEMPER, f Te Den Haag is bericht ontvangen uit Merano, dat daar in ruim 67-jarigen ouderdom is overleden de gepensi oneerde luitenant-generaal der artille rie H. Kemper. De heer Kemper, geboren 13 October 1858 te Haarlem, doorliep de militaire academie te Breda en werd 6 Juli 1878 benoemd tot tweede-luitenant bij het 2e regiment vestingartillerie, in 1881 bevorderd t.ot eerste-luitenant en in 1894 tot kapitein. Den 7en November 1904 werd hij benoemd tot majoor bij den staf der artillerie met bestemming voor de betrekking van eerste-officier K.M.A. Op 1 October 1907 volgde zijn benoe ming tot luitenant-kolonel en op 8 Maart 1911 werd hij benoemd bij den staf der artillerie tot kolonel gouver neur der koninklijke militaire academie waarna 26 Januari 1914 zijn benoeming tot generaal-majoor volgde. In de moeilijke mobilisatie] aren en wel op 1 December 1915 werd gene raal Kemper bij den grooten staf be noemd tot inspecteur van het militair onderwijs, doch reeds enkele dagen la ter, nl. op 7 December, werd hi; aan gewezen voor de waarneming van de betrekking van gouverneur der resi dentie, om 27 Januari 1916 definitief laatstgenoemde functie te vervullen tot 11 Mei 1919, toen hem onder dankbe tuiging voor de den lande bewezen diensten eervol ontslag werd verleend. De thans ontslapen opper-officier was Ridder in de Orden van Oranje-Nassau en van den Nederlandschen Leeuw.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6