KUNST EN WETENSCHAP. Werk! RECHTSZAKEN. te doen op de aanwezigen: te vechten voor het openbare onderwijs, voor het geluk van onze kinderen. Een warm applaus bezegelde deze met aandacht gevolgde rede. Na de nu volgende pauze werd door een negental leden van de „Ver. van oud leerlingen der openbare U.LfO.- school" de tooneelschets „Een slaaf der Eubistiek" van Davidofsky opgevoerd. Deze éénacter, die door alle dilettanten met veel verve werd vertolkt, boeide van begin tot einde en wekte herhaal delijk een vroolijke lach. Het aanhou dende applaus, waardoor nog eens ex tra „gehaald" moest worden, bewees mede, dat allen van dit nummertje ge noten hadden. De hr. Ruisaard sloot daarop dezen welgeslaagden avond met een kort woord, waarin hij in het bijzonder dank bracht aan de tooneelclub, de musici, de heeren Jo de Rijk en G. J. van Zee, den heer J. A. Heynsdijk, die in de pauze, het „rad van avontuur" bediende en voor extra inkomsten zorgde en den heer S. W. Gabriëlse, die de verlichting verzorgd had. WALCHEREN Volgens het 7de jaarverslag van de Vereeniging Ziekenhuisverpleging te Middelburg, nml. over 1935, is de aan zekerheid grenzende verwachting, uitge sproken in het vorig jaarverslag, dat 1935 de 25000 leden zou brengen, ten volle uitgekomen en zelfs met een paar honderd is men er over heen. De groei en uitbouw der vereeniging zou nog be langrijk sterker zijn bij verbeterde eco nomische omstandigheden. Toch heeft de regeling van de te Middelburg ge vestigde ziekenfondsen met de gemeen te ten opzichte van restitutie van zie kenfonds-contributie aan de werkloo- zen, zijn gunstige werking ook doen gel den op het ledental der vereeniging. Met een zuivere ledenwinst van 1143 mag men dan ook zeer tevreden zijn. Dit is mede te danken ,aan de groote propaganda in de afdeelingen, vooral door de vergaderingen, waar ook niet- leden toegang hebben. Helaas zijn de financieele uitkomsten minder gunstig dan de groei van de vereeniging en on getwijfeld zullen maatregelen noodig zijn om tot een blijvende sluitende ex ploitatie te komen, daar nu gebleken is dat 1933, welk jaar eveneens een ex ploitatie tekort opleverde niet een op zichzelfstaand ongunstig jaar was, maar diepere oorzaken aanwezig zijn. Dat een en ander reeds de volle aandacht heeft van het bestuur behoeft nauwelijks te worden gezegd. Herinnerd wordt aan de buitengewone vergadering, waarop besloten werd tot het invoeren van een aanvullende ver zekering tegen klinische kosten in een ziekenhuis. Alle vereenigingen voor Ziekenhuis verpleging in Zeeland op één na zijn bij de Landelijke Federatie van Vereeni gingen voor Ziekenhuisverpleging in Ne derland aangesloten, zij telden te samen op 1 Jauari 1933: 57737, 1934: 65598; 1935: 72114; en- 1936: 86587. Zeeland handh,aaft ten volle haar uitstekend fi guur in deze federatie. De op 23 Juni 1928 met 25 leden op gerichte vereeniging te Middelburg telde er op 1 Januari jl. 25229. In 1935 hadden 724 opnamen plaats in totaal gedurende 12707 dagen. In 1935 hadden 614 opnamen plaats met 10653 dagen. V,an de opnamen in 1935 waren er 490 in het Gasthuis te Middelburg; 92 in het St. Jazeph Zie kenhuis te Vlissingen; 114 in Bethesda aldaar en 28 elders. Van de 724 opnamen waren er 379 uii Middelburg; 114 uit Souburg; 47 uit Arnemuiden; 30 uit Nieuwland; IC uit Domburg; 15 uit Oostkapelle; 17 uit Koudekerke; 14 uit Veere; 11 uit Se- rooskerke; 9 uit Ritthem en Westkapel- le; 8 uit Zoutelande; 7 uit Vrouwenpol der; 4 uit Grijpskerke, Meliskerke, en uit Gapinge en een uit Biggekerke. Voor Middelburg en omgeving was 't ledental gestegen van 11478 tot 11815 of 58 pet. van het aantal inwoners, bui ten Middelburg van 12608 tot 13414 of 53 pet.; geheel Walcheren van 24086 tot 25229 of 55.2 pet. De ziekenhuiskosten bedroegen 83.2 pet. v,an de contributie, v.j. 73.4; de ver voerkosten 3.1 en 2; operatiekamer 2 en 2.1; bijkomende kosten 5.4 en 6.1; administratie 3.6 en 3.6; bodeloon 9 en 9; algemeene kosten 2.8 en 2.2; exploi tatie saldo nadeelig 9.1 en voordeelig 1.6. De ziekenhuiskosten bedroegen in 1935 f 46484, tegen f 38991 in 1934, per geval f 64 en f 63.50; gemiddeld aantal verpleegdagen 17.55 en 17.67; kosten gemiddeld per dag 3.70 en 3,66; de ex ploitatierekening geeft een eindcijfer van f 60.932 en een nadeelig saldo van f 5059. RITTHEM. Door zijn eenzaamheid is het fort Rammekens een geschikte broedplaats voor de watervogels, die in 't hooge gras boven op het fort en in het riet der binnengracht daarvoor een goe de plaats vinden. Om de vogels te beschermen is daar om van rijkswege bepaald, dat het fort in geen 3 maanden door het publiek mag worden bezocht. Deze maatregel is met 't oog op de bescherming dier vo gels zeker toe te juichen, daar door het afnemen van de nabijgelegen schor- gronden aan het Sloe de gelegenheid tot broeden veel is verminderd. VROUWENPOLDER. De alhier ge houden collecte ten behoeve van de stichting „Jong Holland snakt naar werk" heeft ruim 52 opgebracht. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester D. Huinink. De V o o r z. deelt mede, dat de quaes- tie, die in de vorige vergadering zich heeft voorgedaan ten aanzien van het request van den heer Haringman om pachtvermindering, in zooverre is op gelost, dat de heer Markusse medege deeld heeft, dat hij niet ten onrechte pachtvermindering genoten heeft, daar zijn land wel degelijk bouwland was. De onderhavige gevallen zijn dus niet met elkaar te vergelijken. Spr. deelt mede, dat de heer Haringman geen pachter, doch onderpachter was; hij kan alsnog een verzoek indienen, wanneer hij meent rechten te kunnen doen gelden. Ten aanzien van den steun aan garna- lenvisschers, deelt de V o o r z. mede, dat zeer binnenkort een ontwerp-regeling tegemoet gezien kan worden. Daar het plankier aan de voorhaven niet meer aan de eischen voldoet, wordt overwogen dit te vernieuwen of te ver plaatsen. Rijkswaterstaat overweegt een walmuur te doen metselen of een van betonblokken of ijzerfundeering. Een en ander zal nog dit jaar kunnen plaats vinden. Ged. Staten hebben de gemeente twee jaar ontheffing verleend van de verplich ting tot het doen geven van onderwijs in gymnastiek. Bij besluit van den minister van fi nanciën is de belastingopbrengst voor Veere over het dienstjaar 1932'33 op 13,928 bepaald. De vastgestelde werkverschaffings- objecten zijn door 't desbetreffende col» lege goedgekeurd. In de vacature van den heer F. J. Castel, die in de vorige vergadering on der druk der rechtsche fractie zijn ont slag had ingediend, werd de heer P. Dekker met vier van de zeven stem men benoemd; op den heer P. Simon- s e werden twee en op den heer F. J. Castel werd één stem uitgebracht. De heer Dekker nam staande de verga dering zijn benoeming aan. De V o o r z. wenschte den heer Dek ker met zijn benoeming geluk, waarna hij het woord tot den scheidenden wet houder richtte. Spreker zeide, dat men in het huis van een gehangene niet over den strop praat, weshalve hij niet spre ken wilde over al wat in den laatsten tijd is voorgevallen. Veeleer wilde spre ker zijn dank betuigen voor al wat de heer Castel in den loop van zijn wethou derschap voor de gemeente heeft ge daan. Wij hebben allen geconstateerd, dat het buitengewoon moeilijk is om iemand te vinden, die zooveel doet als u, aldus spreker. Hij heeft veel critiek moeten ondervinden, doch hij, die aan den weg timmert, heeft veel bekijks. On der deze kritiek is echter toch veel waardeering, die verreweg den boven toon moet voeren. Een derde factor is, dat, wanneer we onzen plicht hebben gedaan, we weten, dat we geleid zijn, en daarin moeten we een zegen zien. Spr. hoopte, dat de heer Castel als Raadslid nog lang zijn rijke ervaring in gemeente zaken te algemeenen nutte mocht aan wenden. De heer Castel dankte den Voorz. voor zijn woorden van waardeering. Benoeming regent Godshuis- Van den voorzitter der regentencom missie van het Godshuis, den heer J. Maas, was een schrijven binnengekomen waarin deze mededeelt, dat hi; geen verdere verantwoording wil dragen en zijn ontslag als. zoodanig aanvraagt. Een dergelijk schrijven van mevrouw Theri- Stoffels, die wegens vertrek haar functie neerlegt, is eveneens ontvangen. In de vacature-Maas wordt de heer M. Cal- jouw met vijf stemmen benoemd (de hr. L Meyers 2 stemmen). Alvorens eqn regentes te benoemen uit de voor dracht der dames C. Coops-Van der Sluis en G. Heerebout-Van Oeveren, wordt besloten het reglement van het Godshuis in dien zin te wijzigen, dat de beide regentessen niet gelijktijdig aftre den, daarop wordt mevrouw Coops met alg. stemmen benoemd. Onts'ag hoofdonderwijzer en onderwijzeres der O, L. school tot de vacantie, die desgewenscht van datum kan worden veranderd. Eervol ontslag werd eveneens aan mej Rijkaard verleend tegen 1 Mei, Een verzoek van de Veersche voet- balvereeniging om voor de competitie wedstrijden en die, welke gespeeld wor den onder leiding van den erkenden Z.V.B., gebruik te mogen maken van 't gemeentelijk sportterrein. De vereeni ging stelt zich voor een financieele ver goeding te geven, die gelijk staat aan die, welke men voor het terrein aan den Zandweg betaalt. De voorz,. zegt, dat B. en W. geen advies kunnen geven, daar de heer Van Beveren vóór het verzoek was, de heer Castel zich niet wenschte uit te spre ken in dezen, en spreker zelf er tegen was. Sprekers bezwaar is voornamelijk, dat op Zondag gespeeld zou worden; de verordening laat wel toe, dat de Veere- naars op Zondag gebruik maken van het veld, doch niet tegen clubs van buiten. Veere draagt een cachet, dat de Zondag daar als dag van rust wordt beschouwd. Indien op dien dag gevoetbald wordt, ziet spreker daarin een stoornis der Zondagsrust. Hij heeft persoonlijk de kwestie met het bestuur der vereeni ging trachten op te lossen, doch men heeft hem medegedeeld, dat de wed strijden niet door de vereenigingen wor den vastgesteld, zoodat deze ook g'een zeggenschap hebben in de kwestie of de wedstrijden op Zaterdag kunnen worden gespeeld. Wethouder VanBeveren meent, dat we maar geen woorden vuil moeten maken over deze zaak, want het helpt toch niet; hij wil maar dadelijk tot stem ming overgaan. Daarna wordt het ver zoek afgewezen met vier tegen drie stemmen (tegen de heeren Gideonse, Simonse, Castel en Wouters), Verzoek mej. FrankeVan Bezooijen. Uit een desbetreffend schrijven van mej. FrankeVan Bezooijen blijkt, dat haar jaarlijksch pensioen ad 201 be rekend is over een diensttijd van 32 jaar en 3 maanden. Zij deelt echter mede, dat zij op 23 Maart 1901 in dienst is getreden als onderwijzeres aan de ge meentelijke bewaarsohhool en dat zij haar ontslag tegen 1 Jan, 1936 aange vraagd heeft, hetgeen haar op een pen sioensgrondslag over een diensttijd van 34 jaar en 9 maanden zou moeten bren gen. Requestrante ziet zich hierdoor benadeeld in haar pensioenuitkeering en verzoekt ingevolge bovenstaand diensttijd alsnog aanspraak te mogen jnaken op een pensioen van 305 's- jaars, De Voor z. zegt een en ander te hebben onderzocht en tot de conclusie gekomen te zijn, dat mej. Franke wel degelijk in haar recht is. Niemand schijnt echter te weten hoe het komt, dat haar diensttijd destijds niet is inge kocht. Het schijnt, dat zij eerst op ar beidscontract heeft gewerkt, doch later bleek, dat zij ambtenares was, waarvoor een pensioenregeling getroffen had moeten worden. Later is dit geschied, doch haar diensttijd is niet ingekocht. De gemeente zou haar billijkheidshalve moeten tegemoetkomen en royaal haar verplichtingen nakomen. Te dien einde zou men een lijfrente kunnen koopen, die 960 a f 980 zou kosten, of de ge meente moet de risico nemen en haar jaarlijks 104 meer betalen. Na eenige discussie omtrent de toe dracht der zaak wordt met alg. stemmen goedgekeurd om jaarlijks het volle pen sioen ad 305 uit te keeren. Aangaan geldleening. Tot afkoop der onderhoudskosten van den MiddelburgVeerschenweg wordt goedgekeurd het aangaan van een geld leening tot ten hoogste 1400 tegen een rentevoet van ten hoogste 4K pet. en af te lossen binnen tien jaar of eer der. Crediet deelneming Streek plan. Betreffende het destijds behandelde rapoort Roozenburg en De Ranitz naar aanleiding van de bebouwing van Wal cheren, deelt de v o o r z. mede, dat dit plan de belangstelling heeft van den inspecteur der Volksgezondheid, jhr. De Graeff, te Den Haag. De onkosten hier van, die op 8000 geraamd zijn, zouden voor Veere ongeveer 175 bedragen, waarvoor de gemeente een gedetailleerd plan van uitbreiding krijgt. De heer Wouters heeft het al gehoord: het kost de gemeente maar weer geld en komt weer uit Den Haag. De heeren blijven maar in Den Haag wonen en wij kunnen de belasting beta len. Spr. ziet niet in waarom we niet een beetje anders mogen bouwen dan t ons voorgeschreven wordt; we zijn maar weer aan banden gelegd. De Voorz. wijst er op, dat, wan neer de meerderheid der negentien ge meenten op Walcheren er vóór is, het toch gebeurt. Verzet zal weinig baten De quaestie van bouwen is een quaestie van opvoeding. De heer Leer gaat actoord met den heer Wouters, w,ant op de Kade mag men ook al niet bouwen zooals men wil, evenmin aan den overkant der haven. In de stad bouwen ze wel drie vier hoog. De Voorz. bestrijdt deze op vatting, waarna men tot stemming over gaat. Zich uitsprekend over het in prin cipe goedkeuren van het voorstel,-wordt zulks aangenomen met vijf tegen twee stemmen (tegen de heeren Wouters en Leer); daarna wordt het bedrag van f 175 gevoteerd met vijf tegen twee stemmen (tegen de heeren Wouters en Leer).; besloten werd uit het dagelijksch bestuur twee leden voor een commissie, die belast is met de bestudeering van het plan, te kiezen. In verband met de klasse indeeling bij begrafenissen, waarbij de 2e klasse voortaan in de voege der le z,al zijn, terwijl deze verbeterd zal worden, vra gen B. en W. een bedrag van f 44 voor den aankoop van eenige appendenties. De heer Castel zegt, dat er nog nooit een cent uitgegeven is voor koetsierskleeding; men wil een steek koopen, die vijftien gulden kost, en hoe lang zal die meeg,aan, vooral warineer een andere koetsier rijdt dan de tegen woordige. De heer Wouters stelt voor ,dan alleen paardenbekleedingi. Na ampe le discussie wordt aldus met algemeene stemmen besloten ten opzichte van het begraven eerste klasse. Bij de rondvraag vraagt de heer Leer of de ongeorganiseerde werk lieden geen steun krijgen. De Voorz. antwoordt, dat, wan neer de werkverschaffing afgeloopen is, men moet zorgen, dat ze aan de par ticuliere arbeidsmarkt komen. Als dat niet gaat dat is B, A. er nog, of de ge meente zal trachten ze nog een paar dagen in de week werk te geven. Dit moet evenwel geen regel worden, maar uitzondering. (-§-) Het is in vele plaatsen veler lan den een traditie geworden, om tegen Paschen een der beide beroemdste ora toria van Bach uit te voeren. Meestal valt de keus op de Mattheus Passie. Ze is grootscher dan de Johannes Passie en daarbij technisch niet zoo verschrik kelijk veel moeilijker. Bach moet behal ve deze beide nog drie gecomponeerd hebben. Aan de echtheid van een be staande Lucas Passie woidt echter ge twijfeld en de overige twee (waaronder een Markus Passie) zijn zoek geraakt. Met de Mattheus- en de Johannes Passie mag men zich intusschen meer dan gelukkig prijzen. In beiden is een aangrijpend beeld van de lijdensgeschie denis van Christus tot stand gebracht. Het schijnt ondenkbaar, dat dit in de zen vorm beter had kunnen geschieden. De Mattheus Passie pleegt men het vol maakte oratorium te noemen. De Johan nes Passie staat zeker niet ver van de ze ideale conceptie af. Laat ze iets min der sterk van spanning zijn, ze blijft de voortreffelijke uiting van een uitverko ren, oprecht geloovige geest. Middelburg's koninklijke zangvereeni ging behoort zonder twijfel tot de ko ren, die dit machtige werk mogen uit voeren. Ze voldoet aan de daarvoor te stellen eischen, zooals ze gisteravond heeft bewezen. Vlekkeloos was de uitvoering uit den aard der zaak niet, maar da.t zou ook te veel ge vraagd zijn. Men late ruimte voor een Toonkunstkoor met een Concertge bouw-orkest. Wat de heer Caro gistei- avond zijn zangvereeniging ten gehoore heeft laten brengen, kon met het goede veelszins wedijveren. De koralen wer den zelfs uitstekend gezongen. Hoe in drukwekkend klonk dat onvolprezen: „In meines Herzens Grunde' (no. 52), voor ons gevoel een van de geniaalste koralen van den grooten toondichtei. Welk een innerlijke standvastigheid, welk een ontzaglijk rijk geloof leeft in die wonderbaarlijke muziek. Ook het orkest: de Vereeniging voor Instrumentale Muziek, aangevuld met leden van de Arnhemsche orkestver- eeniging, heeft zich naar zijn vermogen behoorlijk van zijn allesbehalve gematt- kelijke taak gekweten. Het stemt tot dankbaarheid, dat het instrumentale deel van werken als het onderhavige nog steeds met eigen Middelburgsche krachten goeddeels kan worden ver- zorgd. De solisten waren: Nanda Gerretsen, Nijmegen (sopraan); Agatha Rengers, Amsterdam (alt); Kees Smulders, Am sterdam (tenor); Max Kloos, Hilversum (bas) en dr. H. v. d. Kamp, Oostkapelle (bariton). Vooral de tenor heeft prachtig gezongen. Hij droeg zijn recitatieven (van den evangelist) met bezieling voor. Een vrijwel volmaakte techniek vorm de de stevige basis voor deze uitste kende vertolking. Max Kloos ontroerde ons diep met het aangrijpende: „Weib! Sehe, das ist dein Sohn!" en in die drie nog aangrij pender en met een volledige ^ergave gezongen woorden: „Es ist volbracht. Van de recitatieven, die dr. v. d. Kamp vertolkte, trof ons in 't bijzonder „Sehet, ich führe ihn heraus zu euch.... en die geladen vraag: „Redest du nicht mit mir?" Dat laatste was voortreffe- lijk. De beide dames-solisten hebben zich naar haar beste krachten van haar taak gekweten. De heer Th. C. Ferwerda zat voor het orgel. Hij toonde zich als steeds een goed musicus, die zijn aandeel in het groote werk met eere bijdroeg. Het klavier werd bespeeld door mej. Anny v. d. Putte, die een debuut maak te, waarvoor men respect moet hebbes. Jammer genoeg was de zaal lang niet vol. De uitvoering had veel en veel meer belangstelling verdiend. Nieuwe aanwinsten: R. Houwink. Verdwijnend volk. Jr. P, H. Ritter, Kaïn en Abel, Martha de Vries. Zusje. Vicki Baum. De eeuwige driehoek, Ina Seidel. Waar geen keuze bleet» F. Mauriac. Les anges noirs. Eleanor Smith. Tzigane. H. Fuchs, Luchthavens. F. Künkel. Groepskarakterkunde, M. Lafayette, door A. Latzko, Di. f en II. J. Nat. Geschiedenis van het oude Oosten. J. P. Strijbos. De blauwe reiger. „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta (Ingez. Med.) Kantongerecht te Middelburg,. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: verkeersovertredingen: C. J„ Wissen- kerke, 0.50 of 1 d. h.; B. G. en C. B., beiden Middelburg, J. K. Zoutelande, J. V., Oud-Beijerland, P. de B., 's Heer Arendskerke, C. W. B., Wissenkerke, ieder 1 of 1 d. h.; K. S., Middelburg, P. H„ A. v. W., beiden 's Heer Arends kerke, J. M. V., Apeldoorn, ieder 2 of 2 d. h., D. S„ Waarde, W. J. v. d. H., Driewegen, M. v. d. R., M. v. L„ Goes, A. B., Middelburg, J. v. T., Steenbergen, M. C. J. B,, Wissenkerke, P. M. H., Qud- Vossemeer, J. I. v. D., St. Anaaland, allen 3 of 3 d. h.; C. J. P. S., Zeist, J. de K., Kloetinge, J. M., Oudelande, A. M., Numansdorp, A. v. d. G., Driewegen, allen 5 of 5 d. h.; H. A. M., Goes, A. C„ Vlissingen, ieder 10 of 10 d. h., J, J. P., Goes, 15 of 10 d. h„ J. C., Oost kapelle, 25 of 10 d. h.; openbare dronkenschap: bij eerste herhaling: C. A. P., Kloetinge: 15 b. s. 15 d. h.; 2e herhaling: J, G., Vlissin gen: drie dagen hechtenis; Overtreding drankwet: Ja. Ca. K.r echtgenoote L. K., Arnemuiden 10 b, s. 10 glj.h. en 2,50 b. s. 2 d.h., met verbeurdverklaring van de inbeslagge- nomen sterken drank en zwak-alcoho- lischen drank. Overtreding Tarwebesluit: P. J. D„ Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; Overtreding Crisis-Zuivelbesluit: L. J, S., Dordrecht: 5 b. s. 5 d. h. met ver beurdverklaring van het inbeslaggeno- men vet; Overtreding Crisis-Tuinbouwbesluit K. P., Grijpskerke: 1 b. s. 1 d h.; Overtreding Arbeidswet: D. de K., N.- en Sint Joosland: Schuldigverklaring zonder toepassing van straf; Niet voorzien zijn van de voorge schreven reglementen: A. F., Breskens: 4 m. 0.50 b. s. 4 m. 1 d.h.; B. P. gedo micilieerd te Almelo: 2 m. 2 b. s. 2 m. 2 d.h. als loods niet voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: C. K, V., Dordrecht 3 x f 0,50 b. s. 3 x 1 dh.; zonder vergunning van Ged. Statera boompjes op een weg in Zeeland plan ten: J. L. O., Baarland, vrijspraak; binnen een afstand van 45 m van den openbaren weg 'n vuur doen branden. J. de B., Driewegen f 3 b. s. 3 dh.; venten zonder vergunning: L. VI. B., Middelburg; A. v. P., Sint Willebrord, ieder f 2 b. s. 2 dh.; te Baarland rijden met een vrachtauto waarvan de wielen niet van klei en modder ontdaan waren: M. b. d, H,, 's-Gravenpolder f 3 b. s. 3 dh. zonder vergunning te ColijnspUat in. het openbaar muziekuitvoeringen ge ven: P. R„ Roosendaal, vrijspraak. PUBLIEKE VROUW VERMOORD. Twaalf jaar geëischt tegen varensgezel. In een pand op den Schiedamschen Dijk te Rotterdam is in den morgen van Zaterdag 11 Januari j.l. een stervende vrouw aangetroffen, die aan snijwonden in den hals is doodgebloed. In een an dere kamer van dit pand lag een man, die hevig uit beide polsen bloedde. Deze man was de 35-jarige varensgezel J o-- die eind December 1935 zijn intrek had genomen bij de 36-jarige vrouw, 111 e buurt bekend als Miel. M Vrijdagmiddag 10 Januari had Miel den varensgezel gezegd, dat hij moest verdwijnen en hij den volgenden ag zijn kleeren kon komen halen. Zaterdagmor gen, ongeveer elf uur, kwam de zeeman terug Bij de klaargelegde, gewasschen kleeren bevond zich ook een trommel, waarin een scheermes lag. In een vlaag VEREENIGING ZIEKENHUIS- VERPLEGING OP WALCHEREN, Dank wordt gebracht aan jhr. H, A. van Doorn, die wegéns gezondheidsre denen ontslag nam als voorzitter, voor wat hij als zoodanig heeft gedaan voor de vereeniging, en geconstateerd, dat de ondervinding reeds heeft bewe zen, dat de keuze van jhr. mr. A. F. C. de Casembfoot als zijn opvolger een goede is geweest. WESTKAPELLE. Dezer dagen bracht een leerling van de openbare school al hier een krab van een voor deze om geving ongewoon aanzien mee naar school. Het bleek een exemplaar van den zg. Chineeschen Wolhandkrab te zijn. RAAD VAN VEERE. Afscheid van wethouder Castel. Geen voetbal op Zondag. Eenig verzet tegen 't streekplan voor Walcheren. Benoeming wethouder. Eervol ontslag wordt verleend aan den heer D. W. Theri als hoofd der o.l. school; een regeling is getroffen, dat de heer Theri in de gemeente zal blijven Voetbalveld- Klasse indeeling bi) het begra ven. Kon. Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg Johannes Passie van J. S. Bach Gisteravond in de Concertzaal. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8