metwatcfoedb ONOPLETTENDHEID DE OORZAAK. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. BUITENLAND, GEMENGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Von Ribbentrop met groot gevolg te Londen aangekomen. BEURS- EN WISSELKOERSEN. poets dus Uw tanden met Qe NederlandscheTandpasta Tube 60 en 40ct. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D Beursihermometerv. Woensdag DEVENTER, 31 Maart. Alhier kwam het bericht binnen, dat gewone „spiraalmatrassen" als echte Origineele Aupings aan den man gebracht worden. Bij de aflevering kwamen verschillende koopers tot de onaangename ontdekking, dat zij - floor niet op het juiste merk te letten - niet de gewenschte Origineele Auping-matras (Stroomlijn- type zonder klinknagels) ontvingen. Ieder die naar een volmaakte nachtrust verlangt, dient daarom te weten, dat bij de Origineele Auping-matrassen, de naam „Auping" in het net werk is „ingeweven", terwijl bovendien de officieele verkoopsprijskaart aan de matras is bevestigd. Bevatten Hitler's nieuwe voorstellen geen nieuwe denkbeelden? Alweer een grensincident in het Verre Oosten. AMSTERDAM, 1 April. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Denemarken Oblig. 1926-5 87%—88. Zwitserl. Staatss. 1927-4% 93%—93, Japan 1924-6% 54%—,—. Amsterdam 1933-5 99%99%. Amsterdam 1934-4% 97%97%. 's-Gravenhage 1929-4% 100%- Rotterdam 1926-1930-4% 90—91. Zeeuws. Hyp. B-4% 85 Cities Service Cy. P. 1958 5 42%42%, A Amsterd. Bank 110%110%. C Rott. Bankver. 104%104%. A Twentschë Bank 82%82%. A Pref. Gruyter en Zn A 113%lll%ed, A Pref. Jurgens A 102%102%, A Ned. Gist- en Spiritusf. 398-398 A De Schelde NB. 33%— 33%. A Ver. Papf. v, Gelder 5554%. C Am. Smelt Ref. 49%49%. C Stand. Brands 10%10%. A A.N.I.E.M.—<N.B. 176%—175%. C North Am. Cy. 16%16%. A Born. Sum. H.M. 148%—148%. A Linde Teves'en Stokv. 73% A Ned. Wol Mij. 83 A Singkep Tin M. 86 A J. C. Japan Ln, 39%39%, A Rotterd. Lloyd 37% A S. M. Nederland 37%37%. A Amst. Thee C.M. 46% A Houth. Alberts 3837%, C Union Pac. Rr. 8079%. C Int. Nickel Cy. 28%—29%. Ned. 31 1000-4 98-98-97%, Ned. 33 1000-4 98-98-97%. Ned. 34 1000-4 98-98-97%. Certificaten-3 86%86%. 0. Indie 34 1000-4 96%—98 Duitschl. '30 1000-5% 22—22. (Ingez. Med.). terdagavond dit te doen. Zij zullen dan nog van 1 April af onder de voordee- lige voorwaarden, in de aan de leden verstrekte circulaire vermeld, worden ingeschreven. Alle inschrijvingen die later binnen komen gaan in 1 Mei en vallen onder de gewone bepalingen van den wachttijd, leeftijdsgrens etc.. Zooals vanzelf spreekt vorderen de voorbereidingen voor het op gang brengen van deze bijverzeke ring eenigen tijd, maar zoo spoedig mo gelijk zal met de contribujie-inning worden begonnen. Al wordt de contributie misschien dus wat later geïnd voor deze verzekering, de verzekering zelf g a a t i n op 1 A p r i 1 voor hen, die zich reeds op gaven of dit nog doen vóór Zaterdag avond a.s. RAAD VAN WESTKAPELLE. Wijziging van de bouwveror dening. Werkverschaf fingsobjecten. WESTKAPELLE. Dinsdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. De Casembroot. Aanwezig 6 leden, één vacature. Na onderzoek van de geloofsbrieven van den heer P. Huibr.egtse, werd tot diens toelating besloten. Op een aanvraag van K. Roelse, om vrijstelling van de hondenbelasting over 1936 werd gunstig beschikt. Op grond van art. 72e lid van de L. O. wet, werd de uitkeering per leerling voor de bijz. school gebracht van 7.22 °P 8' In verband met een schrijven van de P. Z. E. M. betreffende een nadere re geling van de electrische lichttarieven gaf de v o o r z. een toelichting, waaruit bleek, dat deze voor de gemeente niet billijk zijn, zoodat besloten werd daar op nog niet in te gaan. Daarna worden vastgesteld de ko hieren baatbelasting 1936, n.l, kohier I op 1170; kohier II op 74 en kohier III op 250. Bij de vaststelling van de verordening regelende de bouwproductie, werd o.a. bepaald, dat de kooper van bouwgrond bij het in exploitatie brengen verplicht wordt bij te dragen in de kosten, noodig voor rioleering, verlichting en bestra ting. Op hen, die reeds met dit doel grond gekocht hebben, zullen deze kos ten niet verhaald worden, terwijl ook in bijzondere gevallen, ter beoordeeling aan den Raad, daarvan afgeweken kan worden. Nadat de voorz. een uiteenzetting had gegeven, wat met het streekplan „Walcheren" beoogd wordt, werd in principe besloten, op voorstel van B. en W., tot deelneming aan dit plan. De burgemeester en wethouder Huibregtse zullen als afgevaardigden de gemeente op een conferentie vertegenwoordigen. Uit de overgelegde rekening van den vleeskeuringsdienst bleek, dat deze met een zoodanig winstsaldo sluit, dat aan deze gemeente een bedrag uigek,eerd kan worden van 1069. De politieverordening werd daarop gewijzigd door er een artikel in op te nemen, waarbij het verboden is, op de beide vronen buiten de slagen te rijden. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot uitbreiding van werkverschaffings objecten, deze worden gevonden in ver betering van de binnenwegen en de noodige werkzaamheden op de begraaf plaats, waarvoor een bedrag van 2500 uitgetrokken is. Een voorstel tot uitvoering van ri- oleeringswerken in werkverschaffing werd aangehouden, daar B, en W. nog niet tot overeenstemming konden ko men met daarvoor in aanmerking ko mende personen. Van den min. van Soc. Zaken was mededeeling ontvangen, dat aan crisis- steun B. over 1936 per werklooze een bedrag van 4,20 mag worden uitgege ven. Hiervan werd van subsidie van het departement van Soc. Zaken ontvangen 2.20, de gemeente moet dus bijbeta len 2. De totale kosten voor de ge meente worden 422. De crisissteun B over 1935 bedroeg 10 per werklooze; het Nat. Crisiscomité, dat thans opge heven is, droeg hierin bij 7,90, terwijL de gemeente 2,10 bijdroeg. De voorz. deelde nog mede, dat dit jaar het kerkemuurtje verplaatst zal en de verbinding van den hoofdweg en de Dorpsstraat dan zeer verbreed zal worden. IERSEKE. Heden zou het echtpaar W. HoogstrateKoole zijn 50-jarige echt- vereeniging herdenken. Het echtpaar is nog kerngezond. Des avonds zal het muziekgezelschap „Mozart" het jubi- leerende echtpaar een serenade bren gen. IERSEKE. Woensdag zijn de eerste kreeftenkorven uitgezet Ongeveer 25 visschers nemen met ongeveer 4000 kor ven daaraan deel langs de dijken van Noord en Zuid-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland. Overal waar ter versterking der dijken steenen zijn ge stort vindt de kreeft goede plaatsen om te schuilen en daar legt men de korven uit met aas g'evuld. Eenmaal er in kun nen ze er moeilijk meer uit en zijn een .prooi van den visscherman. IERSEKE. Bij invoer van gebruikte pannen of zoogenaamde wrakke pannen uit België is een regeling getroffen dat de invoer plaats kan hebben via de douanekantoren tegen 6 pet. der waar de, mits voorzien van een verklaring van den burgemeester van IJerseke dat zij bestemd zijn voor de oestercultuur en tevens beantwoordende aan èen door den burgemeester ingezonden monster IERSEKE. Benoemd tot ambtenaar voor de werkloozenzorg aan de meente IJerseke de heer A, de Jager alhier. OUDELANDE. Het besluit van de vergadering van Ingelanden van het Waterschap Baarland tot heffing van pet. op den aanslag van de gebouwde eigendommen volgens de grondbelas ting is door Ged. Staten goedgekeurc Zooals men weet hebben destijds de gemeentebesturen van Oudelande en Baarland tegen de heffing een protest ingezonden. RAAD VAN RILLAND-BATH. RILLAND-BAiTH. Dinsdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester P. J, Dominicus, voltallig Voor een op te richten cursus in huishoudelijke voorlichting werd een subs'idie toegezegd. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld tot een bedrag van f 325; dat der straatbelasting 1935 tot een bedrag van f 1454; dat der bedrijfsb lasting tot een bedrag van f 1404.^ Van de bewoners der Volckerpolder was een verzoek ingekomen, om een verhooging der bijdrage volgens art. 13 L.O.-wet tot f 35 met het oog op het (aanschaffen van belastingplaatjes, on derhoud rijwielen enz. Na eenige dis cussie werd besloten f 12,50 voor het jaar 1936 toe te staan. Engeland 1960-90 4 70%-70%. A Koloniale Bnk. 52%52. A N.l Hbk. 1000 113—113. C Ned, H. M. 1000 126—125% A Alg, Kunstz. U. 24%—24. A v. Berkels Pat. 40%39%. C Calvé-Delft 59%—58%, A C, Suiker Mpij, 116118. A Ned. Ford A.M. 225% e d224%. A Philips Gem. B. afg, 18ó%-187%-83% C Unilever 107%107%-% C Am. Car en Foundry 2(k%20%. C Anaconda Cop. 20%21%-%, C Bethlehem St. 33%—33%-%. C Kennec Copper 22%22%-%. C Un. States Leather 5%5%. C U. States St. C. 39%—39%-%. A Kon. Petr. Mpij. 247%—248%-47. C Contin. Oil Cy. 21%—121%-%. C Philips Petr. Comp. 29%29. C Shell Union O.C. 10%10%-%. C Tide Water Ass. Oil 1111%-%, A K.N. Stoomb. Mij. 5%-5%. A Ned. Scheepv. U. 4646 A H.V, Amsterdam 237%—237%-36% Een wijziging van de gemeenschappe lijke regeling voor den vleeschkeurings- c lenst kring Kruiningen werd goedge- teurd. Voortaan zal geen verlies meer voor deze gemeente ontstaan. De Voorz. deed vervolgens eenige mededeelingen over de inrich ting van een luchtbeschermingsdienst, "ot leider is benoemd de heer J. J. van Gorsel. Ter bestrijding van de kosten werd f 50 uitgetrokken. Bij de rondvraag vroeg de heer „obbezoo of alhier het pamflet der N.S.B., dat elders in beslag werd genomen, niet hier in beslag is geno men. De Voorz. antwoordde dat dit niet is gebeurd, omdat het bij hem en de politie pas eenige dagen na de ver spreiding bekend was. Verder vroeg de heer L o b b e- z o o, of het niet wenschelijk zou zijn om langs den Hoofdweg een rijwielpad ,aan te leggen. De Voorz. zegde overweging toe, zoodra de vernieuwing aan den Joofdweg geheel klaar is. De heer Van Gorsel vroeg wat de plannen zijn van B. en Wl voor verbetering van den Hoofdweg, en of lierover nu reeds eenige mededeelingen tunnen worden gedaan. De Voorz. antwoordde, dat on derhandelingen over een bepaald soort verhardingsmateriaal zijn gevoerd. Met iet oog op de kosten kan hiertoe thans nog niet worden overgegaan. De noodi ge verbeteringen zullen worden aange- De heer Van Gorsel merkte op, dat het toch wel wenschelijk is naar een vast plan te werken. De heer Dronkers vroeg of eenige herstellingen aan de haven te Bath o.,a. de trap en de beschoeiing ook zullen worden uitgevoerd. De Voorz. zeide, dat dit spoe dig in orde zal komen. Verder vroeg de heer Dronkers of er toestemming is verleend om huis vuil in de Spuikom te werpen. Het wordt zoo langzamerhand een vuilkom. Pogingen zullen worden aangewend om het euvel te beletten, door het plaatsen van een bord. De heer Van Iwaarden vroeg óf de inrij naar de haven te Bith, ook kan worden verbreed; de nieuwste vrachtauto's kunnen niet eens op de ha ven komen. De Voorz. antwoordde dat hier over nog geen beslissing kan worden genomen. Onderhandelingen worden ge voerd met het bestuur der Reigersberg- schen polder. BRESKENS. Het visschersvaartuig' B. R. 29 schipper A. de Kooker, is Maan dagnacht tengevolge van de mist ter hoogte van Valkenisse op den wal ge varen. Dinsdag vertrokken twee vis- schersschepen van Breskens om te trachten het gestrande vaartuig vlot te krijgen. SjCHOONDIJKE. Met ingang van 1 April 1936 is aangesteld tot rijksveld wachter brigadier ter standplaats Za.lt- Bommel, de rijksveldwachter brig, titu lair G. J. Huisman, alhier. A Java Cult. Mij. 130130. A N.l Suiker U. 113111 A Deli Batavia 187%—186-89 C Deli Mij. 1000 203%—205-07. A Senembah 197—196%-95% C Baltimore Ohio 11%—12. C Southern Pac. Cy. 20%'20%-%. A Southern Rlw. 1010. A Amst. Rubb. C. 125%—127-26%. A Deli-Bat. Rubb. 75%—75%-75. A Hessa Rubber 106%i A Serbadjadi S.R. 68%68%-%, Prolongatie 1 1 WISSELKOERSEN. 31 Mrt. 1 April. Londen 7.30 7.29 Berlijn 59.20 59.25 Parijs 9.72 9.70% Brussel 24.94 24.89 Zwitserland 48.00 47.98 Kopenhagen 32.60 32.55 New-York 1.47% 1.47% Unilever - Koninkl. - Tabak Obl.markt Philips Rubber Industrie Markt Amerika - OUe - Suiker Schepen (Welttg yeuepotwerd. (Ingez. Med-J I\ei ïtfcassi*! Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Breskens ds, M. Bons te Colijnsplaat. Cassatieberoep verworpen. Bij Arrest van den Hoogen Raad dei- Nederlanden is verworpen het cassatie beroep ingesteld door J. O., 52 jaar, zonder beroep te Middelburg, tegen een vonnis van de Middelb. rechtbank, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet werd veroordeeld tot_ een geldboete van f 5 of 5 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het geweer, daarvoor te betalen f 15 te vervangen door 10 dagen hechtenis, een en ander met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te M'burg, tegen welk laatstgenoemd vonnis hooger beroep werd aangeteekend. Om 9 uur gisteravond is Hitler's bood schapper Von Ribbentrop met een uit gebreid gevolg te Londen aangekomen. Een vliegtuig was niet voldoende ge weest, om alle secretarissen, typistes en deskundigen te vervoeren. Twee groote vliegtuigen h,ad men gecharterd. De uitgebreidheid dezer delegatie trok natuurlijk de aandacht. Men schijnt er uit te moeten afleiden, dat Hitier lang durige en omvangrijke onderhandelingen verwacht. Hedenmorgen heeft Von Ribbentrop de nieuwe voorstellen van den Führer aan Eden overhandigd. Ze zullen van avond laat pas gepubliceerd worden. Het Italiaansche persagentschap Ste- fani weet intusschen reeds te melden, dat ze niet veel afwijken van de oor spronkelijke voorstellen, die bevatten; le niet-aanvalsverdragen met Frank rijk, België en Nederland (in dien de Kon. Ned. regeering zulks wenscht) 2e een luchtpact tuschen de Weste lijke mogendheden; 3e een niet aanvalsverdrag met Li- thauen; 4e terugkeer van Duitschland naar den Volkenbond, met dien verstande, dat op een of andere wijze een regeling van het koloniale vraagstuk wordt toe gezegd. Hitier zou verder bereid zijn de troe pen in het Rijnland niet uit te breiden. Vervolgens moeten Duitschland en Frankrijk zich verplichten bij de opvoe ding der jeugd en in de pers de weder- keerige gevoelen der volkeren niet te vergiftigen door hatelijke en kwetsende beweringen. Teneinde de toestand van de Belgisch- Duitsche en Fransch-Duitsche grenzen voortdurend te controleeren, zou een commissie van drie in het leven dienen te worden geroepen, w,aarvan 1 lid tot een neutraal land behoort. Indien de inlichtingen van Stefam juist zijn en er niet meer in de voor stellen staat, dan hier is weergegeven, zal het zeer de vraag zijn, of Frankrijk en ook Engeland voorloopig bereid kun nen worden gevonden de beraadslagin gen te openen. Men zal de publicatie van vanavond moeten afwachten, om zich een oordeel te kunnen vormen. Ook verdragen met Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije. Volgens nadere mededeelingen van Stefani zou Hitier zich ook bereid ver klaren, niet-aanvalsverdragen met Oos tenrijk en Tsjecho-Slovakije te sluiten, terwijl hij ook voorstelt een internatio- naakl scheidsgerecht in te stellen voor alle kwesties tusschen Duitschland en Frankrijk. Japansch detachement op Man- goolsch grondgebied doorge drongen. Het agentschap Tas deelt mede, dat aan de MandsjoerijschMongoolsche grens opnieuw een ernstig grensincident heeft plaats gehad. Gemotoriseerde JapanschMandsjoek- wosche detachementen hebben volgens dit agentschap op 31 Maart, gesteund door artillerie, tanks, pantserauto's en vliegtuigen de grenspost bij Adykdolon overvallen en bezet. De aanvallers ruk ten verder op en naderden Tansyk, dat op 45 km van de grens op het grondge bied van Buiten-Mongolië ligt. De Mongoolsche grenstroepen ontvin gen echter versterking en boden krach tige tegenstand. Zij slaagden erin, de indringers terug te drijven en Adykdolon terug te winnen. Volgens de laatste berichten worden de gevechten op Mongoolsch grondge bied nog voortgezet. Tokio weet van niets. Met betrekking tot de incidenten aan de MongoolschMandsjoerijsche grens heeft de woordvoerder van het Japan- sche ministerie van buitenlandsche za ken verklaard, van deze zaak niets te hebben gehoord. Hoe het ook zij: het is onmogelijk, dat het Japansche leger er toe overgaat een naburig land binnen te dringen „tenzij sprake zou zijn van „een wettig geval van zelfverdedigng." GEHEIME ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Gisteren heeft de Rijks- radiocontroledienst, in samenwerking met de gemeente-politie te Rotterdam een clandestiene zendinrichting in be slag genomen ten huize van 1. A. K., wonende Stokroosstraat aldaar. Belangrijke aanbesteding. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen werd heden te Utrecht voor rekening der gemeente Dordrecht in het openbaar aanbesteed het maken van een onderdoorgang en een duiker voor rioolwater in den Spoorweg Breda- Rotterdam bij den Spuiweg te Dordrecht, waarvan de kosten waren geraamd op f 400,000. Ingekomen waren 41 inschrijvingsbu- jetten. Laagste inschrijver Firma Uebr. v, Krey te Rosmalen voor f 261,500. Hoog ste; P. Broeken te Breda voor f 355,50ft O.m. schreef nog in: A.. A. de Wil de te Middelburg voor f 315,000.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2