KRONIEK van den DAG. DE PAGODE ZEELAND. Gij voelt U slechts een half mensch..... 121 TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 23 MAART 1936. No. 70. MIDDELBURG. WALCHEREN. Volg de M.S.S.-gewoonte Volg de M.S.S.-gewoonte, "Maak Schoon Schip" ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BE aaa inca hulp /erk, 4.30 it 91, i oxta MS - en den 2.50 ble te De Londensche besprekingen. Het resultaat der eerste week niet onverdienstelijk. Overvragen, om tot loven en bieden te kunnen geraken. De veelzijdige kunst der diplo matie. Dit is nu dus de situatie: de „Locar- no-mogendheden" (Frankrijk, Engeland, Italië en België) zijn bereid met Duitsch- land over alle mogelijke politieke en eco nomische onderwerpen te praten als Hit- Ier er in toestemt: le. dat de vraag, of het FranschRussisch pact in strijd is met Locarno aan 't Haagsche Hof wordt voorgelegd; 2e. dat een strook Duitsch grondgebied van 20 km breedte langs de Fransche en Belgische grens door een in ternationale troepenmacht wordt bezet. Als men bedenkt, dat de Franschen in den beginne van de Duitsche regeering wilden eischen, dat het grootste deel der troepen, die het Rijnland hebben bezet, zouden worden teruggeroepen; en ge schiedde dit niet financieele en eco nomische sancties wilden toepassen, is dit resultaat van een week beraadsla- gens niet onverdienstelijk. Diplomatie moet in sommige gevallen slijpkunst zijn, de kunst om ruwe brokken politieke steen glad te slijpen. In het onderhavige geval heeft men met een brok te doen, waaraan scherpe en harde uitsteeksels zitten. Het dunkt ons, dat de heeren te Londen er bereids in geslaagd zijn, die grootendeels te verwijderen. Als ze op deze manier verder zwoegen, kan er op den duur best een glimmend gepolijst werkstuk voor den dag komen. (Al blijft 't voorloopig natuurlijk de vraag, of het een kostbaar kleinood zal worden). Voor Duitschland zijn de beide voor waarden onaannemelijk; in elk geval de tweede. Een bezetting door vreemde troepen van Duitsch grondgebied, ook al gaat het dan maar om een strook van slechts 20 km breedte, zou voor het Duitsche gemoed bijna even ondragelijk zijn als een gedeeltelijke terugtrekking van de troepen uit het Rijnland. Wij ge- looven niet, dat men er in Parijs ook maar een oogenblik aan gedacht heeft, dat Berlijn deze voorwaarden zou ac cepteeren. De Locarno-mogendheden moesten echter met een voorstel voor den dag komen en, dat diende op een dergelijke manier geredigeerd te zijn, dat er voor Hitier het een en ander te wenschen over zou blijven. Voor de Franschen in het bijzonder is het onmo gelijk zich nu reeds bij het voldongen feit der Rijnland-bezetting neer te leg gen. Door veel meer te eischen, dan de Führer kan geven, zal men bereiken, dat er althans nog eenigen tijd over de ver dragsschennis wordt doorgepraat. Op den duur blijft er natuurlijk niets anders over dan dat men er zich bij neerlegt, maar de Franschen kunnen dan toch het gevoel hebben dat Hitier niet heelemaal vanzelf aan zijn winst is gekomen. En bovendien hebben zij een kans op over eenkomsten, waarbij b.v. paal en perk aan het bouwen van versterkingen in 't Rijnland wordt gesteld. Wat de kwestie van een procedure bij het Haagsche Hof aangaat, het is ons niet duidelijk, wat voor nut zoon rechts zaak zou kunnen hebben, noch wat men er zich te Parijs eigenlijk van voorstelt. Als de hooge rechters zouden uitmaken, dat het FranschRussisch pact niet in strijd is met het Locarno-verdrag, dien de Hitier zijn beslissingen dan weer on gedaan te maken? Daar is geen denken aan. Het Rijnland is ^>ezet en het Locar no-verdrag opgezegd. De Ffahrer kan daar niet op terugkomen. Vermoedelijk hebben de Locarno-mogendheden deze voorwaarde eveneens gesteld, om tot 'n loven en bieden met Duitschland te ge raken, zonder ook maar een oogenblik te verwachten, dat Berlijn haar accep teert. Door MARJORIE BOWEN. 15). - Zij was geroerd; als wat hij zeide op recht was, dan zou hij tevreden gesteld worden, hij zou haar gelukkig genoeg zien; zij kon niet van hem denken dat hij jaloersch zou zijn of verbitterd of geprikkeld door den anderen man, en hij was zoo kalm, dat zij niet kon ge- looven dat hij van haar hield op een heftige, verterende wijze of kwellende wijze, maar diep en zacht, met zelfver loochening en berusting, Ik wil graag dat ge komt, zeide zij, stilstaande in de dikke dichte scha duw van een der oranjeboomen, maar ik wil niet graag dat gij verkeerd be grijpt Het was zulk een onvriendelijk, aan matigend gevoel om onder woorden te brengen. Hij redde haar. Dat ik niets moet verwachten. Daar houd ik niet van u niets te geven, antwoordde zij warm. Er zijn an dere vrouwen die u alles zouden ge ven, Ik heb die tot nu toe niet gevonden Hij was opgewekt, geestig. Welnu, mag ik komen? Natuurlijk, Miss Stalling zal zich verheug'en. Is zij niet allerliefst? Ik wilde wel dat Soeur Clémentine ook kwam. Het moet Hitier voorshands niet te ge makkelijk worden gemaakt, dat is de geest, welke uit beide voorwaarden spreekt. De Engelschen hebben er voor gezorgd, dat de eischen niet te ver gin gen, zoodat de Duitschers er de brui aan zouden geven. Eden wist te beletten, dat de Fransche denkbeelden, waarover niet te praten zou zijn geweest, in de voor stellen verwerkt werden. Het heeft hem eenige moeite gekost, doch hij slaagde. Voorloopig kan men tevreden zijn over den gang van zaken. Het vervolg laat zich uitstippelen. Hit- Ier zou met tegenvoorstellen voor den dag komen, of Von Ribbentrop geheime opdrachten geven over onderhandelin gen, die hij te Londen moet openen, Toen we dit schreven leek het laatste het waarschijnlijkst. Vermoedelijk gaat hier geruimen tijd mee heen. Men zal dan wel weer allerhande soesah beleven en verschrikkelijk ingewikkelde con structies voorgezet krijgen. Maar dat hoort er nu eenmaal bij en kan nuttig zijn, b.v. om de openbare meening in Frankrijk 'n beetje om den tuin te lei den. De kunst der diplomatie is veelzij dig. Provinciale Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis", Dinsdag 14 April houdt de Prov. Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis" haar algemeene vergadering te Zierikzee. De agenda omvat o.a. de voorziening in de vacatures in het bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren jhr, R, J, H. Q. Roëll te Haamstede, Z. de Ruiter te 's Heer Ar.endskerke, C. Die- leman te Tholen, L. G. Gelderman te Kortgene, S. Hage te Bruinisse en F. E. Pas. In alle 5 eerste vacatures wer den de aftredenden in verschillende af- deelingen wederom candidaat gesteld. De heer Pas stelde zich niet meer herkiesbaar en in zijn plaats zijn ge steld mevrouw A. DeesHaak te Groede, en de heeren J. de Groote te Breskens en F. A. Roosevelt te Scjioon- dijke. De afdeeling Oost- en West-Souburg stelt voor om te bepalen, dat leden, die naar een andere afdeeling verhuizen, in het betrokken jaar slechts één maal con tributie moeten betalen, en dat leden van Groene Kruis of Wit-Gele Kruisvereenigingen, die tijdelijk in een andere gemeente vertoeven, eventueele wederkeerig gebruik mogen maken van verplegings-artikelen zonder extra kos ten daarvoor te betalen. EEN GOED GESLAAGDE FEESTAVOND. De bovenzaal van de Vergenoeging w,as Zaterdagavond geheel gevuld met belangstellenden, toen daar de feest avond plaats had, die het comité van oud-leerlingen der Ambachtsschool had. georganiseerd, ter eere van het 25-ja- rig jubileum van den heer C. Doets als directeur. De vocrzitter v,an het comité, de heer C. Barentsen, opende de bijeenkomst met woorden van welkom, in het bij zonder tot den heer Doets en zijn fa milie, en wees er op dat dit feestelijk samenzijn moest worden beschouwd als het slot van de herdenking van het ju bileum. Het bleek al spoedig, dat ziji, die zich speciaal voor de samenstelling be schikbaar hidden gesteld, gezorgd had den voor een groote afwisseling, te groot om alle nummers afzonderlijk te noemen. Daarom hier en daar een greep waarbij wij ons geenszins aan de volg orde houden. Een, de lachspieren losmakend num Ja. Zij is zoo gelukkig, dat het als een verrukking is bij haar te zijn. Kunnen wij niet allen zoo gelukkig zijn? Wat is hetg'eheim daarvan? Verschillend voor ieder van ons, zeide zij, denkende aan haar liefde, Ik weet het niet, als ik ouder wordt schijnt alles duidelijker te worden. Moeilijk uit te leggen, Ik weet niet méér, ik kan niet méér zien, maar al het duistere en de moeite en het wonder lijke schijnt te verdwijnen ik weet niet wat het is. Licht, denk ik, niets an ders dan licht. Komt het u zóó voor? Ja, werkelijk. En schoonheid, ook, vermeerdert, elk jaar zie ik meer schoonheid voel die, ook bijn.a ondragelijk. Wel, zeide madame de Bellegarde, ik behoef om u niet bekommerd te zijn. U schijnt een heel tevreden mensch te zijn Maar heimelijk voelde zij zich niet op haar gemak over haar toestemming aan hem de feesten ter eere van Timo thy Carless bij te wonen; hij was te goed om als louter achtergrond ge bruikt te worden en zeker zou hij zich stooten voordat deze St. Maarten's zo mer voorbij was. En dat zou zelfs haar eigen groot geluk verduisteren. Zij keek treurig naar zijn donker ge laat, dat ondanks al zijn glimlachjes er moe uit zag en gerimpeld; de zon toon de ook de zilveren veeren ,aan zijn sla mer, was wel dat van Jacob Hamel en zijn kinderkoor. Het was af en het is zeker goed gezien geweest aan Ha mel zelf een lichtere dirigeerstok aan te bieden, terwijl de pianiste een wel verdiende bloemenhulde kreeg. Hoe is er ook gelachen om de verschillende nummers, waarin het leven op de am bachtsschool naar voren kwam, zoo wel om den handenwasschenden concier ge als in het nummer over het leven aan boord, waar de oud-ambachtsscho lieren herinneringen ophalen. Of wil men dat wij stil staan bij het pierement met zijn levende poppen? Zoo zouden wij door kunnen gaan. Maar voldoende is het dat ,allen, die er waren een ge notvollen avond hadden tot na midder nacht toe, dat een groot deel van het programma op 1 April voor de werk- loozen zal worden en de leden van de Vereeniging voor Veilig Verkeer er hedenavond een klein deel van zullen zien. Aan den heer Doets zijn in den loop van den avond zijn groot portret en eenige foto's van de receptie op 24 Fe bruari aangeboden. De heer E. Visscher heeft allen dank gebracht voor hun groote medewerking, zoowel hen, die bij de school zijn be trokken als hen, die daar buiten staan de zich zoo geheel gaven voor het wel slagen v,an dit feest VEREENIGING TOT BEVORDERING DER GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Zaterdagavond hield de afdeeling Mid delburg van de Vereeniging tot Bevor dering der Gezondheid in de Grafische vakken in Nederland, een propaganda- feestavond in St. Joris. De voorzitter der afdeeling, de heer J. C, Peeman; zeide in zijn openings woord dat het hem speet, dat de op komst nog niet wat grooter was, gezien het goede doel. Spr. heette in het bij zonder welkom den heer Schaap, alge meen voorzitter, die zooveel heeft ge daan en nog doet in het belang der t.b.c. bestrijding en die zulk een groot succes heeft geboekt bij zijn strijd en bij zijn vele opofferingen, o.a. zijn komst naar Middelburg nu hij feitelijk zich niet geheel goed gevoeld is daarvan een be wijs. Spr, heette verder welkom den afge vaardigde van Vlissingen en ook de zus ters van Roo en Prins, die zooveel voor de t.b.c, bestrijding doen. Verder bracht hij dank aan de tooneelvereeniging Avedo, die haar medewerking verleen de en aan de „The Happy Band", die dit ook belangeloos deden. Nog drong hij aan te denken aan de grabbelton en het rad van avontuur. De Bondsvoorzitter, de heer Schaap herinnerde er aan hoe nu ongeveer 30 jaar geleden begonnen is met de organi satie voor het uitzenden van patiënten, na een jaar telden men 17 afdeelingen, thans 70 met 7000 leden, wat veel te weinig is als men weet dat er 18000 tot 19000 typografen in Nederland zijn Wel zijn er nog 2000 personen lid of dona teur, maar dit alles kan meer worden. Per jaar is steeds ongeveer f 50,000 noo- dig, doch daarop komt f 20 000 tekort, Aanvankelijk zond men de patiënten naar bestaande sanatoria, maar die ble ken geen plaats genoeg te bieden en toen kwam men tot de stichting van een eigen sanatorium te Eerbeek en later tot het herstellingsoord en het kinder huis te Zeist, die ieder reeds zoo heel veel voor zieken en zwakken hebben verricht. Het genoemde tekort wordt elke keer weer op allerlei wijzen bij eengebracht en dit is ook nu noodig, daar door de slechte tijden, het aantal patiënten Keker zal blijven toenemen. Men vergete daarbij niet, dat de ver eeniging geen subsidie kan krijgen, om dat men nu eenmaal meent, dat zij niet pen; hij was ouder dat zij gedacht had. Misschien zou Timothy een dag noo naar haar kijken en hetzelfde wreede denken. Zij zeide zenuwachtig, onrustig: Ik moet naar Tours gaan. Doe je me het genoegen mee te gaan? Ja. Maar waaraan dacht u daar even? U zag er verschrikt uit? U moet mij niet zoo nauw bekij ken.... ik dacht er alleen over waar wij ons ,fête champé-tre zouden hou den. Dat kan ik u dadelijk zeggen. De Pagode natuurlijk. De Pagode van Chanteloup? Ja. Houd je daarvan? En u toch ook? Inderdaad, een bijzondere bekoring had haar ,altijd naar de Pagode getrok ken, Ik moet u eens mijn oude schil derij en portefeuille van Chanteloup laten zien, voegde zij hieraan toe. Daar is de Pagode slechts een detail. Ik weet het, Chanteloup was een der schitterendste kasteelen van Frank rijk. En nu is er niets over dan de Pa gode, Mr. Farryner vroeg of zij die por tefeuilles van Chanteloup had gezien, met verrukkelijke voorstellingen op den kant geschilderd, nu in het museum te Tours, Madame de Bellegarde glimlachte; neen, zij was nooit naar dat museum „algemeen" is. Spr, herhaalde, dat z.i. in de eerste plaats alle typo's lid moes ten zijn van deze vereeniging. Na de met applaus bezegelde toespraak van den heer Schaap werden een tweetal films vertoond, resp. van het Herstel lingsoord en van het Kinderhuis, daar bij kon de heer Schaap nog enkele toe lichtingen geven, o.a. dat het herstel lingsoord opgericht werd op aanstich ting van P, Werthwijn, die zooveel deed voor dit werk. Met het kinderhuis en de plantsoenen en bosschen beslaat het 6 ha. grond die oorspronkelijk een groo te wildernis was. Dit alles kostte f 191,000 en het sanatorium oog nog f 86,000 en alles is geheel afgeschreven, wat de kosten der verpleging doet verminde ren, Nu zijn er dringende uitbreidingen en verbeteringen noodig, wat aan de hand van de zeer duidelijke en interes sante films nader kon worden aange toond en daarom zal weder een groote verloting worden gehouden. De films werden met groote aandacht gevolgd en de heer Peeman kon zeker namens alle spreken, toen hij den heer Schaap voor een en ander hartelijk dank bracht Men was nu genaderd tot het meer vroolijke deel van den avond, en de le den van Avedo hebben met verschil lende levensliederen, duetten een klucht en om niet te vergeten Jacob Hamel's Kinderkoor de aanwezigen volop doen genieten, waaraan ook de jeugdige mu zikanten van The Happy Band" het hunne bijdroegen. Toen het programma afgewerkt was en men nog na feestte, kon evenals ook reeds in de pauze volop geofferd worden aan grab belton en rad van avontuur,. Een dansje was het slot van den goed geslaagden avond. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs «alhier stonden Zaterdag ingeschreven geheel werk loos 889 mannen en 23 vrouwen, ge deeltelijk werkloos 46 mannen en 3 vrouwen, niet werkloos 6 mannen. Algemeen totaal vorige week 976, bijgekomen 55, afgegaan; 64, over 967. Luchtbescherming. Thans is ook te Vlissingen een Ver eeniging voor Luchtbescherming opge richt. De gemeente Oost- en West-Sou burg is toegetreden als lid dier ver eeniging. O. EN W. SOUBURG. De Jongelings- vereeniging op Geref. Grondslag „Re pos de Meurs" hield Vrijdagavond haar 44ste jaarfeest. Uit het jaarverslag bleek dat afd. A 22 en afd. B 19 leden telt. De totale ontvangsten bedroegen 249, de uitgaven 203, batig saldo 46. De bibliotheek bevat pL.m. 600 nummers. Door vier afgevaardigden van onderscheiden vereenigingen werden felicitaties uitgebracht. Muziek en voordracht vulde verder den avond. Ds. Bavinck sprak een opwekkend slotwoord. OOST-SOUBURG. Zaterdagavond gaf de Schiet- en tooneelvereeniging „Marnix van St. Aldegonde" alhier een tooneeluitvoering in de zaal van den heer Millenaar, opgevoerd werd een klucht in drie bedrijven „Jan Ongeluk" van P. Blumenthal en G. Radelsberg vrij bewerkt door Jac. de Vos. Het stuk stelt aan de uitvoerenden nogal zware eischen. De moeilijkste rollen zoowel als de ondergeschikte werden echter vlot en goed gespeeld. Zoowel de da mes als de heeren waren uitstekend op dreef. Het publiek was zeer voldaan en zooals bij een blijspel of klucht be hoort, werd er vaak homerisch gelachen het was dan ook dolvermakkelijk, en geweest Hoe kon dat ook, men ging niet naar museums, als men er zoo dicht bij woonde. Maar u moet komen. Er zijn daar zooveel dingen, welke u moet zien, 'n Bezoek daar is een ervaring. Madame de Bellegarde was genegen overal heen te gaan en alles te zien op zulk een bekoorlijken dag, in zulk aangenaam gezelschap en met het bezoek van Timothy Carless slechts enkele dagen (uren, men kon zeggen, uren) verwijderd! Hij scheen haar stemming te raden, want hij zeide in antwoord op haar vroolijke toestemming: U denkt heelemaal niet om het museum het kan u niet schelen wat u vandaag ziet of niet ziet. U denkt aan iets anders. Een of andere wijze merkte eens op dat zeer weinigen van ons altijd in het tegenwoordige oogenblik leven, was haar verdediging, maar alleen in herin nering of in de toekomst, Maar hoe, betoogde mr. Farryner, kon er één van beiden zijn als er geen oogenblikken van het heden waren? Zij kon hierop niet antwoorden, maar alleen lachen en hij voegde er bij: Wel, heden is niet een van uw toekomstg'edachten, en zal niet een van uw herinneringen zijn, maar het zou één der mijne kunnen zijn. Zij vroegen miss Stalling, hen te ver gezellen, maar zij kende het museum grondig en vond het belangrijk, maar vermoeiend, en zij had, zoo zeide zij, en meestal juist op Zondag. Als gevolg daarvan staat Ge 's Zondagsmorgens laat op, zonder lust de voor dien ontspannings dag gemaakte plannen te volvoeren. Ge hangt lusteloos van de eene stoel in de andere. Gij voelt U slap en landerig. Ge vindt dat Ge er veel ouder uitziet dan Ge zijt. En G\j beseft niet, dat Gij' dit alles te wijten hebt aan Uw eigen zorgeloosheid. want Gij hebt niet begrepen, dat in Uw spijsver- terings-organen, door Uw drukke weektaak on verbruikte resten achterblijven,, die Uw bloed verontreinigen. Uw maag bederven, Uw eetlust verminderen en U dat algeheele drukkende, slappe gevoel van moeheid en lusteloosheid bezorgen. door op geregelde tijden, eiken Vrijdag en eiken Zaterdag vóór het naar bed gaan de M.S.S.-Cachets te nemen, die géén prikke lende en dus schadelijke uitwerking op Uw ingewanden hebben, maar die geleidelijk en onmerkbaar de vergiftigende afval-shof- fen verwijderen, die Uw gestel bezwaren. Ge zult dan geheel en al opfrisschen en Ge zult van een half mensch een heel mensch worden en van Uw Zondag weer genieten. M.S.S.-cachels (ook wel genaamd: taxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apotheken en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U Ie willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks 60 cent. (Ingez. Med.) ongetwijfeld een succesvolle avond voor de Vereeniging. Meisje door een auto overreden en omgekomen. Zaterdagmiddag reed nabij Tivoli ter hoogte van de bocht in den weg Hulst- Walsoorden de chauffeur L. de W. uit Hulst met een vrachtauto, beladen met steenen, in de richting Walsoorden. Rechts van den auto reed op het-fiets pad het 8-jarig meisje C. Bogaert uit Hulst. Toen een andere vrachtauto, ge laden met geperst stroo, in de richting Hulst uit de bocht gereden kwam, raak te de chauffeur v,an den wagen met steenen, L. de W„ eerst den auto met stroo en reed daarna het meisje aan, dat op slag werd gedood. De vrachtauto met steenen is voorloopig in beslag ge nomen. AARDENBURG. Overgeplaatst van Moerdijk naar Aardenburg, de wacht meester der Kon. maréchaussee P. Bak ker. OOSTBURG. Ingevolge eene uitnoo- diging van den burgemeester, kwam heden avond (20 Maart) een aantal in gezetenen bijeen ter bespreking van de bescherming der burgerbevolking tegen aanvallen uit de lucht en ter bespreking' van een regeling van den luchtbescher mingsdienst voor deze gemeente De voorzitter deelde mede, dat tot hoofd van dien dienst benoemd is ir. I. A. van Cruijningen. In onderling overleg wer den voor de verschillende diensten lei ders aangewezen terwijl besloten werd in 't begin dezer week een proef te nemen, die enkele dagen later voor de vereeniging van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers, iets uitgebreider zal worden herhaald. haar eersten namiddag, dien zij over had, beloofd aan de zusters te Saint Symphorien; zoo namen zij haar slechts zoover op weg mede als tot het naaste punt naar den witten voorgevel van het klooster. Magnus Farryner, gemakkelijk zitten de in den wagen naast madame de Bel legarde, sprak van den picnic, welke zij moesten houden bij de Pagode, Het vooruitzicht scheen hem groot genoegen te doen; het zou, zeide hij, 'n zaak worden waarover men zou spreken. En ik weet een verhaal van het oude Chanteloup, zeide hij, dat ik u zal vertellen als we daar' zijn. Een ware geschiedenis? Gelooft u niet, dat alle geschiede nissen waar zijn? Zij feden tusschen perenboomgaarden, bruin van fruit, en appelboomen, die den weg' omlijstten in plaats van heggen, velden, waar pompoenen neerlagen, geel en vleezig te midden van de gescheur de, droge en grove bladeren en rij op rij van wingerd, dof groen of roestig groen; de bijna rijpe vrucht uitkomende onder het stoffig uitziende gebladerte. En zij zagen samen en op hetzelfde oogenblik, de edele, sierlijke en (rijke dubbele torens van Saint Gatien, weike, gekroond door de nauwelijks zichtbare kruisen, zich in grootsche schojonheid verheffen achter het liefelijke stadsbeeld gemengd met weelderige boomen langs de oevers van de Loire. (Wordt Vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5