DE PAGODE I I WALCHEREN. Neem daarom H. Z., dat zuinig is door den prijs en de uiterst veilige werking en ge makkelijk doordat U thans het zware wasch- werk niet meer zelf behoeft te verrichten. sl{ t ehul gemel zaal burgc Stal mr. Van Dusseklorp aan, die hiermede dus weer in het bestuur kwam. Het contact met den inspecteur van de Volksgezondheid dr. J. G. Bantjes, was steeds van aangenamen aard. Hel werk beweegt zich langs vastgestelde lijnen Bit beteekent geenszins, dat er geen moeilijkheden waren te overwin nen. Ieder die met het werk in dezen tijd op de hoogte is en de geografie van Zeeland kent, weet dat er steeds zorgen zullen zijn. Eendrachtige samenwerking is daar cm plicht, en in dit verband is het wel zeer te betreuren, dat de districtshuis- bezoekster, mevrouw Verburg het schip waarop zij vele jaren hard en met volle toewijding heeft gewerkt op zoo kor ten termijn verlaten heeft. De keuring van het onderwijzend per soneel heeft nieuwe eischen aan den districlsdienst gesteld en de weinige vrije uren van den districtsarts volledig in beslag genomen. De vraag mag vol gens den secretaris wel worden gesteld of op den duur de verschillende kring- bureaux in onze provincie wel kunnen gehandhaafd blijven op de wijze zooals thans geregeld is. Dit zal nog meer be- teekenis krijgen, wanneer men bedenkt, dat met het Bureau in Vlissingen niet dat intensieve contact aanwezig is, dat aanwezig kan en moet zijn, wanneer ook dit bureau weer rechtstreeks onder den cistrictsarts werkt,, Deze vraag is reeds in een bespreking met de Inspectie on der het oog gezien Voorloopig blijft het; bestuur een dankbaar gebruik maken van de welwillende medewerking van dr. Smitt, maar op den duur zal reorga msatie niet uit kunnen blijven. Het is verheugend te kunnen vermelden, dat de minister voor 1936 het handhaven van dr. Hoorweg in zijn functie we! heeft willen goedkeuren. I'en Slotte dient niet onvermeld te blijven dat het bestuur zoo krachtig mogelijk zijn bemiddeling heeft verleend tot bet doen houden van een collecte ten bate van het Koningin Emmaher- denkingsfonds. Dit is zoowel geschied doordat het bestuur in de provincie hiervoor propaganda beeft gemaakt als ook doordat het voor het doorzenden der binnengekomen gelden, regelmatig zijn bemiddeling heeft verleend Het verslag werd goedgekeurd en de voorzitter bracht dr. Orbaan dank, die nu voor de 14de maal als secretaris ver slag uitbracht. Vervolgens bracht dr. A. J. H 0,0 r- weg verslag uit over de werkzaamhe den van het Districts Consultatie-Bureau en van de Kringbureaux in Zeeland over 1935. Hierin deelt dr. Hoorweg mede, dat in Zeeland in 1935 123 personen aan t.b.c. overleden en wel 83 aan long-t.b.c., 14 aan hersen-t.b.c. eri 26 aan andere vor men. Aan long-t.b.c. stierven 5 perso nen minder, aan hersen-t.b.c. 3 meer en aan ander vormen 10 meer dan in 1934. Van dp 123 overledenen waren er 78 op het bureau bekend en ingeschreven, dat in ongeveer 63.4 tegen vorig jaar 55 Kort na het overlijden werden door de huisartsen of zusters nog 25 bekend, samen dus 102 of ongeveer 80 die direct of indirect bekend waren aan het bureau. Het aantal nieuw ingeschrevenen is op bijna alle bureaux minder geweest dan de vorige jaren, alleen in Terneuzen wa ren er eenige meer. In totaal zijn als nieuw ingeschrevenen onderzocht 1101 personen, van wie 10 schoolkinderen en 443 onderwijzers. Dr. Hoorweg moet, ook na informa ties bij de huisartsen, het dalen van het aantal nieuw ingeschreven personen voor een groot deel toeschrijven aan het feit, dat er minder t.b. voorkomt, het geen natuurlijk gunstig is. Toch voldoet het hem niet geheel en hij zal dus trach ten dit jaar meer van de contacten van Door MARJORIE BOWEN. 13). Een ontastbare glans lag over alles: het geheele verschiet leek bevolkt met droombeelden. Madame de Bellegarde voelde dat ook zij zelf vaag, onwerkelijk was in haar hartstochten en in haar persoonlijkheid; baar leven had zoo lang bestaan uit nietigheden, sierlijk maar hol, en zelfs haar liefde voor Timothy Carless was nooit op de proef gesteld, maar was in de donkere streken van het droomen- land gebleven. Ik wilde wel, zeide zij rusteloos, dal ik in nauwe aanraking, aanvoeling met het leven kon komen.... Zij bleef staren naar het ongrijpbare landschap, dat haar toescheen een kort begrip te zijn van menig visioen, maar j miss Stalling huiverde bij de toenemen de kilte van den avond, welke het ge- heele weelderige vertrek stoutmoedig had doordrongen. I Ik hoop dat het niet gaat regenen, voegde madame de Bellegarde er aan toe. Soms regent het hier dagen lang en dan is er nog die mist, dag aan dapj De twee vrouwen zeiden elkander hartelijk goeden nacht en gingen heen; miss Stalling om nog wat langer op te blijven In haar gezellige kamer en aan Robinetta Sarsfield een vurigen, haas tigen brief te schrijven, waarin zij de uitnoodiging van madame de Belle garde overbracht en iets van de heer- de open t.b.-patiënten op het bureau te j laten komen. De dure verre reizen zijn dikwijls een verhindering. Sommige af- deelingen van Groene of Wit-Gele Kruis stellen dan wel eens auto's of bussen ter beschikking, maar er zijn toch vele, j vooral geldelijke, bezwaren. Misschien kan er dit jaar weer een post voor reis kosten naar de bureaux op de begroo ting worden gezet waardoor deze be zwaren zouden kunnen worden onder vangen. Want van groote beteekenis blijft het onderzoek der contacten, ook al wordt er niet zoo dikwijls een afwij king gevonden. Het gebouw te Middelburg blijft goed voldoen. Nu het onderzoek van het on derwijzend personeel aan den gang is blijkt het hoe noodig dit gebouw is; in het oude gebouwtje was voor het Phi- lipstoestel in het geheel geen plaats ge weest en had het bureau ook niet de volle beschikking over het gebouw. Dr. Hoorweg prijst zich dus gelukkig, dat deze verandering ter rechter tijd is ge komen. In "de andere plaatsen bleef het onderzoek in dezelfde lokaliteiten en ge bouwen. In Zierikzee wordt in 1936 het nieuwe wijkgebouw in gebruik genomen, waarvan een gedeelte voor het bureau in orde is gebracht en waar ook gelegen heid zal zijn met het verplaatsbare Phi- lipstoestel te werken. Het sputum-onderzoek geschiedde 535 maal tegen 507 in 1934; er werden 725 foto's gemaakt. Zonder de foto's voor het onderzoek van de scholen bedroeg dit 536 dus minder dan in 1934. Door licht werden 3 patiënten en 266 voor schoolonderzoek. Er werden 904 bloed bezinkingen gedaan, tegen vorig jaar 586 en 683 maal werd de bloedformule be paald tegen 236 in 1934. Aan 5 kinderen werd het B.C.G. ge geven. In totaal hebben nu 21 kinderen in Zeeland het vaccin gehad. Deze ma ken het allen goed voor zoover zij nog in Zeeland wonen. Van die buiten de provincie verhuisd zijn, is het dr. Hoor weg niet b.ekend. Met de Raden van Arbeid bleef de verhouding goed. Aan dien te Middel burg bracht dr. Hoorweg 11 groote en 45 kleine rapporten uit en 4 in verband met de Ziektewet, aan dien te Goes resp. 1, 35 en 2 of ongeveer evenveel als in 1934. Van de nieuw ingeschreven 648 per sonen hadden 185 actieve t.b. of 28.5 zijnde 7 meer dan in 1934. Van de 145 actieve longtuberculose-patiënten had den 57 positfèf sputum; dat is 38.5 te gen ruim 50 in 1934. In de eerste maanden van het jaar werd begonnen met het onderzoek van schoolpersoneel en zijn in totaal 207 mannen en 236 vrouwen of samen 443 personen onderzocht. Zeven maal werd een voorwaardelijke verklaring gege ven, tweemaal geen verklaring, een maal werd een voorwaardelijke verkla ring ingetrokken. Naar sanatoria werden 70 patiënten uitgezonden; naar ziekenhuizen 49 en in een dagverblijf werden 2 patiënten verpleegd. Deze cijfers zijn niet ongun stig bij vergelijking met die uit andere districten. Uitgezonderd in enkele pro vincies zooals in Limburg en Zuid- en Noord-Holland waar groote provinciale subsidies speciaal voor uitzending wor den gegeven Het Prophylaxe Fonds verblijdde het bureau weer met een subsidie voor uit zending van patiënten. Het bedrag was iets minder dan het vorig jaar. Met be hulp hiervan zijn 45 personen geholpen. Uit het Provinciaal Verpleegfonds, dat, niets uit de prov. kas krijgt, maar be staat uit giften, indertijd ontvangen en toevallige baten en den veytoop van Zeeuwsche sluitzegels, zijn 1 patiënten ondersteund. Dit fonds wordt bedenke lijk kleiner en de verkoop van de zegels brengt zoo goed als niets meer op. Het wordt tijd, dat voor versterking van dit lijkheden van het kasteel vertelde. Zij twijfelde er wel een beetje aan of dit half volwassen, schuw en wat on handige meisje zich zou kunnen voegen in het gemakkelijke leven van meer wereldsche menschen, en zij had een geheime verdenking, dat het arme kind niet erg aantrekkelijk was en zich mis schien te veel overschaduwd zou voe len door een mooie, elegante vrouw als madame de Bellegarde, maar zij ver trouwde in het vriendelijke hart van die dame en in den zeer werkdadigen tact van madame de Mailly, die zelf doch ters op een kostschool had. Madame de Bellegarde, bitter alleen, had intusschen Ribinetta Sarsfield vergeten, ofschoon den aardige klank van den naam nog een oogenblik in haar gedachten was blijven hangen. Zij had de donkerroode, kristallen luch ter aangestoken, welke als een mon sterlijke kristallen vrucht glinsterde in het middelpunt van het vergulde pla fond. Zij had donkere, glanzende gordijnenj fonds wordt gewerkt, anders is het spoedig uitgeput. Het BlumDe Niet fonds en vereenigingen als „Herwonnen Levenskracht" en „Draagt Elkanders Lasten" doen veel en ook plaatselijke vereenigingen en armbesturen, doch de nazorg is in Zeeland nog steeds niet ge organiseerd. In Vlissingen worden enke le oud-t.b.-patiënten voor tuinwerk in de plantsoenen geplaatst. Verder wordt altijd door de zusters getracht een her plaatsing bij den vroegeren werkgever van een patiënt te verkrijgen. Soms lukt dit, maar dikwijls niet. Een afdeeling van j de vereeniging „Arbeid voor Onvol- waardigen" bestaat in Zeeland nog niet. 1 Daardoor zou natuurlijk het vraagstuk niet opgelost zijn, maar wel zou er or ganisatie komen op dit gebied en dat is hoog noodig. In Souburg kwam weer veel t.b.c voor. Op één spreekuur kwamen niet minder dan 3 nieuwe open actieve ge vallen terwijl er reeds heel veel zijn. Dr. Hoorweg wil aan de hand van een plat tegrond der gemeente trachten uit te zoeken of voor de vele gevallen van t.b. en carcinom iets uit de woningen en de levensomstandigheden van de betroffen personen is op te maken. Dr. Hoorweg onderzocht dit jaar leer lingen uit een klas van een school, waar in een leerling met open long t.b. vrij langen tijd had gezeten. Deze jongen en nog een der anderen zijn overleden Van de scholen en klassen, die ver leden jaar naar aanleiding van een t.b.- onderwijzer onderzocht zijn, is slechts 1 kind ziek geworden aan pleuritus. Dit is verder goed gegaan. De anderen zijn al len goed gebleven. Een cursus voor op leiding van huisbezoekster werd niet ge houden, want er zijn in Zeeland geen zusters meer, die voor opleiding in aan merking komen en voor een herhalings cursus is geen tijd. De Districts-huisbezoekster, 'mevr. VerburgDahmen, heeft vrijwel alle spreekuren van de bureaux medege maakt. Zij controleerde bovendien en bezocht 31 zusters en deed zelfstandig huisbezoek in Zaamslag, waar geen ge diplomeerde kracht werkt. Zij bezocht daar verscheidene gezinnen. Zij heeft ge meend met 1 Januari j.l. plotseling haar werk te moeten neerleggen. Van den beginne af is zij als Districts-huisbezoek ster werkzaam geweest. Spr. acht het zijn plicht haar te danken voor de toe wijding, die zij heeft getoond en den ijver waarmede zij heeft gewerkt. De Prov. Huisbezoekster, mej. Prins, bezocht voor advies en controle meer malen 63 zusters en zij assisteerde o.a. op het bureau te Middelburg. Uit haar verslag blijkt dat dit jaar weer 2 ge meenten, n.l. St. Annaland en St. Phi- lipsland voor het eerst wijkverpleging kregen. Er blijven nog 7 gemeenten over, die het buiten wijkverpleging moeten stellen, n.l. Hoedekenskerke, Baarland, Stavenisse, Oosterland, Scherpenisse, Poortvliet en Kattendijke. In Zeeuwsch- Vlaanderen Oost, het land van Hulst, zal binnenkort verbetering komen, nu de R. K. Bond van Wit-Gele Kruis-vereeni- gingen is gereorganiseerd. Het is te ver wachten, dat nu een andere koers zal worden ingeslagen en dat medewerking zal worden verleend. De schoolarts in Middelburg komt ge regeld op het bureau en men houdt el kaar op de hoogte van de t.b.-gevallen onder personeel en leerlingen van de scholen. Ook dr. Hoorweg getuigt van voortreffelijke samenwerking met den inspecteur. De Voorzitter bracht ook dr. Hoorweg dank voor zijn als steeds be langrijk verslag en hoopte, dat hij ook volgend jaar weer verslag zal mogen uit brengen. Hierna was het woord aan den pen ningmeester, mr. A. J. van der Weel, die mededeelde, dat de rekenin gen zijn nagezien en accoord bevonden toonen, bijna onmerkbaar verwelkend, maar eiken dag meer. En zelfs meer dan dat vreesde zij de uitdrukking, die in haar gelaat zou kunnen komen, een gretigen, vijandigen blik als van iemand die verliest en zich vastgrijpt zij kon zien dat haar trek ken scherper werden door die uitdruk king, dat haar lange handen een aan zien begonnen te krijgen van klauwen dat haar geheele persoonlijkheid den tijd weerstand bood, weigerde haar brokje leven te laten gaan. Als Timothy niet kwam, als zij niet het besluit kon nemen een stap ter zijde te doen en te wachten op het drei gende einde „in een gekluisterd hoek je", zooals miss Stalling, zooals de non nen wachtte, dan zo'ü zij eeri van die zwervende, rustelooze vrouwen wor den, zwevende, als bedrogen roofvo gels, over de droge beenderen, welke al hun feest uitmaakten. Dat zou een slecht lot zijn voor iemand die zoowel verstandig als ge voelig was, maar een lot waarin zij zou door het accountantskantoor Slagman Langelaar. Spr. las de hoofdcijfers der verscha lende rekeningen voo'r1 en daaruit bleek, dat die van de Vereeniging zelve een voordeelig saldo aanwijst van 312, te gen f 781, over 1934, die van het Dis- strictsconsultatiebureau 'n voordeelig van f 1334, tegen 'n nadeelig van f 121 over '34; die van 't rijks-verplegingsfonds 'n voordeelig saldo van 230 tegenover 1934 een voordeelig van 212; die van het Provinciaal-verplegingsfonds een voordeelig saldo van 771 tegen 1154 over 1934. De rekeningen en ook de begrootin gen voor 1936 werden z. h. st. goedge keurd. De voorzitter bracht ook mr. Van der Weel dank voor het vele, dat hij voor de vereeniging doet. De vergadering herkoos bij acclama tie de heeren J. C. Paap te Vlissingen en dr. C. Orbaan te Middelburg tot be stuursleden. Dr. Orbaan nam de herbenoeming aan, de heer Paap was niet aanwezig. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de persoonlijke belangen van dr. Orbaan hem in de gelegenheid zullen stellen nog geruimen tijd het bestuurslid-^ HjUëEVELAHDi maatschap te vervullen. Met dank^aan de aanwezige afgevaar digden voor hun komst, sloot de heer Van Woelderen de bijeenkomst, BIGGEKERKE. In tegenwoordigheid van vele genoodigden herdacht de plaatselijke afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond Woensdagavond haar 30-jarig bestaan. De vereeniging mag zich in een toenemende belangstelling verheugen zij bestaat thans uit 21 le den. Door den heer Broen werd namens het hoofdbestuur een woord van ge- lukwensch gebracht. De nieuwe bondspropagandist, de hr. Strating hield vervolgens een korte re de, waarin hij het doel van den C.N.W. B. nader belichtte. De heer M. Caljé hield een referaat, waarin hij het verschil uiteenzette tus- schen „sociaal" en „socialisme Felicitaties werden hierna uitge bracht door den heer Moens namens den Kerkeraad, door den burgemeester namens het gemeentebestuur, door af gevaardigden van zustervereenigingen, door den heer Wouters namens den Chr. Besturenbond; door Z. Roelse na mens de afdeeling van Patrimonium en verder door afgevaardigden van plaat selijke vereenigingen. De verschillende sprekers werden af gewisseld door voordrachten en door muziek, uitgevoerd door de mondorgel- vereeniging, o. 1. van den heer Joh. Wijkhuijs, terwijl tot slot door den heer Groenenberg een filmvertooning werd gegeven. VEERE Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de afdeeling Veere van de Vereeniging „Het Groene Kruis" een moeder-cursus te organiseeren, die onder leiding zal staan van zuster Swit- ters te Middelburg. VEERE. In het lokaal van den heer Goeman hield Donderdagavond de Coöp. Boerenleenbank haar algemeene vergadering. De voorzitter gewaagde in zijn openingswoord van goede resultaten over het boekjaar 1935. Uit het verslag van den kassier vermelden wij, dat de spaargelden ^gestegen waren van 12100 en het'bedrag dat de rekening houders te vorderen hadden met 5400. Aan voorschotten was terugbetaald 8200 en verleend 4090, waarmede het saldo verleende voorschotten ver minderde toe 72300. Het eindcijfer \an de rekening bedroeg 205000 en dat der balans 148670 De winst ad 346 wtrd gevoegd bij het reservefonds, dat biei n-.etle gesiegen is rot 9300. De rune- voet bleef ongewijzigd op 3 pet. voor crcdiet eu 4kï pet. voor debet. De he.cr F. Simonse werd herkozen als bestuurs lid vai) den raad voor toezicht. Ds voor zitter deelde mede, dat het ledental ge stegen was met 2 leden en thans 190 be draagt. 's HEER ARENDSKERKE. Donder dagavond vergaderde alhier in het ver gaderlokaal onder voorzitterschap van den heer C. Philipse, de plaatselijke af deeling van d«l Bijz. Vrijwilligen Land storm. Als sprekers waren aanwezig overste Bierman, commandant van het verband Zeeland en de heer Laernoes, secretaris van dat verband Na 'n kort inleidend woord, sprak de hr Bierman in een zeer onderhoudende re de de goed bezette Vergadering toe. Zijn beschouwing concentreerde zich vooral op de taak, welke de Bijz. Vrijw. Land storm wacht, in geval van onverhoopte mobilisatie. Als tweede spreker wees de heer Laernoes op het hooge belang van het pal staan voor de vrijheid, die we in ons- land op velerlei gebied genieten in vergelijking met de vaak zorgelijke toe standen in andere landen van Europa, waar die vrijheid zeer aan banden is gelegd, ja, soms geheel verdwenen is. In verband met die hoog geroemde vrij heid wees spr. o.a. op het edel streven van Willem van Oranje en zijn nazaten, die steeds voor onze vrijheid op de bres hebben gestaan, Nadat overste Bierman met een toe passelijk woord een 6-tal brevetten had uitgereikt aan scherpschutters en nog eenige vragen had beantwoord, sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering met een welgekozen woord van dank aan sprekers en verdere aanwezigen. 's-HEEg ARENDSKERKE. Woens dagmiddag reed dokter v. d. M. met zijn auto op den straatweg naar Middel burg. In de nabijheid van de graszode reed voor hem uit een vrachtauto, die een zijweg insloeg, maar waarvan de chauffeur te laat de richting aan gaf. Dr. v. d. M. wist een botsing te voorkomen, maar had het ongeluk links van den weg in de sloot terecht te ko- NATUURLIJK WILT U ZU1NIO EN GEMAKKELIJK WASSCHEM •«•v ""/Z//'' f HZ 18-B 171/2 CTS. P. GROOT PAK - ZELFWERKEND WASCHMIDDEL Ingez. Med.) over hel verleidelijke landschap getrok-| opgaan als zij niet waakzaam was.... ken en keek inplaats daarvan naar zich-Als Timothy niet kwam en haar be- zelf, zooals zij weerkaatst werd in den kwaamheid tot volkomen berusting zott langen, donkeren Florentijnschen spie-wankelen en te kort schieten gel, waarin generaties van edelvrou- wen van Ruzè de Bellegarde hadden geblikt. Bij dit licht, in deze omlijsting, was zij mooi, onberispelijk, zoo bevallig, zoo sierlijk, zoo teer als eenige vrouw, welke ooit heerlijk en beh.agelijk in deze antieke vertrekken had geleefd. Maar zij vreesde dat daar een ander licht zou kunnen zijn, een andere om Zij dacht met dankbaarheid, aan Magnus Farryner; deze knappe aardige j man had haar lief. Dat was een groot j actief in h,aar vage, verwarde zaken, j maar een dat moeilijk blijvend kon zijn; j hij zou heengaan, hij zou vergeten en onbeantwoordde liefde is op zijn best slechts halve liefde, de smart zonder *het genót. Ook leek het vreemd, iets dat zij lijsting, die haar verouderd zou kunnenmoeilijk als werkelijk bestaand kon aannemen dat deze vreemdeling haar zou liefhebben; en zij, keek weer naar haar bleek gelaat, uitkomende tegen het duistere goud van den achtergrond, in den donkeren spiegel en zocht naar de volmaaktheden die Farryner hadden betooverd. Met het gevoel van de werkelijkheid dezer liefde verdween de prikkel, die zij haar had gegeven om Timothy te schrijven; zij, betreurde, ondanks allen lof van miss Stalling, dat ze die uitnoo- diging had verzonden. Als hij niet genoeg voor haar ge voeld had om te schrijven, stond het niet aan haar om hem de waardigheid en den moed te hebben zich terug' te trekken. Ja, het speet haar dat zij dien brief had gezonden, dat zij van haar besluit om te zwijgen was afgebracht ten ge volge van de opwinding veroorzaakt door Farryner's openbaring. Madame de Bellegarde trachtte te lezen en kon niet. Deel na deel van oud dichtwerk, als haar gewone troost en genot uitmaakten, legde zij ter zijde op tafel en vloer; slanke, glimmende boeken in kalfsleer, vroolijk met goud versierd, lagen daar verlaten, als ge tuigen van cfe bedroefdhèid van haar geest. Zij trachtte te slapen en kon niet; de zijden gordijnen aan het bed leken haar benauwend en dwaas; zij stond op, deed haar mantel om van rose brocaat, wel ke haar, zelfs nu, een vaag genot gaf in zijn bloemrijk patrooh van grillige bloemen en monsterachtige vogels, alle glinsterend in een metaalachtige pracht en ging naar het raam, de lange gordij nen met weifelende hand ter zijde trek kende. De maan stond nu hoog aan den he mel en leek ver af en klein; het land schap was kleurloos, zelfs verbleekt; weg, rivier en velden waren een en al gedompeld in bleekheid de mist was opgetrokken en er waren geen schadu wen. De wind, die zachte avondwind, was opgehouden en de mooie, groote boomen stonden rechtop in de alge- heele bleekheid. Madame de Bellegarde merkte in deze eenzaamheid een gedaante op. Een man wandelde langzaam langs de stille wateren der Amasse. Zij dacht dat het Magnus Farryner was, die gestalte, welke werkelijkheid gaf aan het etherische landschap. Hij had gezegd, dat hij Ruzè de Bel legarde graag wilde zien bij maanlicht, en de nacht was heerlijk. Misschien had hij het licht van haar venster opgemerkt, de warme stralen toen zij de gordijnen terugtrok. Hij ötond buiten haar leven, wandel de alleen; zij net de gordijnen vallen. Zij konden elkander niet helpen. Madame de Bellegarde draaide haai glinsterend licht uit en zat binnen in 't donker, afgesloten van het maansprook- je en de eenzame gestalte daar buiten. Den volgenden morgen kwam ant woord op haar brief aan te Ruzè de Bellegarde. Timothy Carless kwam; de enkele woerden van zijn dankbaar antwoord waren vol blijdschap en graagte. mi De I k erkel ren a| rek er sten 13<j ningn •standi te no| voorl Bovei schuil pleegl begin| oen. 141 BIf 5ü-jai| paar muzié nadej eere verse de t>| verkt Del zeide order overg tief gevo^ van dernd Sp P.T.l bedril Spj van soned posit I men Spr. komtl Sp{ geler verkj inerl poste of nil Aa grond voor] het II weesl ke!in| verre deeld een verb J nieuil de c| niet Spr 1 der wich| De wore Spl spool te dj Acf Drer weri Het nog meeJ betel vraa ontv tiair| fonc DJ ceerl een Sf ded<j et sche deell een I Rijkl D| aan vooij Dl gaai[ menl keeif (Wordt Vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6