De klanten schrijven ons De Geneeskunde keert tot de Cvn^iten" terug,. Beroemde Geleerden roemen üiansde kruiden welke Abdijsiroop bevat tegen: Hoest, Griep. Bronchitis, Asthma De Gruyter's Chocolade is een lekkernij en tevens zeer voedzaam IMEZONDEI STIKKER. iARKTBERIGHTEK. ACENI>A. Clconitum De zoo bijzondere werking van AKKER's ABDIJSIROOP berust op de geneeskracht van oude beproefde „cruyden^ Apotheker Dumont heeft de werking dier „genees-cruydenf nog versterkt door 'n nieuwe wetenschappelijke toevoegingl Grijp dus vol vertrouwen naur„'s werelds-bèste hoest-siroop* Het resultaat van moderne fabricatie en de beste grondstoffen En daarbij zeer goe<ffeo-o<p Napolitains (3 smaken) per doos 15 Kattetongen 20 Kleine Flikjes 10 CHoc. Bonbons. 10 Tabletten (2 smaken) per stuk 15 Mocca reepen 5 Hazelnoot reepèn 5 Goudreepen (2 smaken) 5 Reepen (2 smaken) 3 Luxe Flikken. perons 15 Choc. Paascheifjes 15 OP DE BOTERHAM Chocolade Hagel per doos 15 Eet meer Chocolade I De Gruyter's Chocolade steeds een welkom geschenk den, studerenden, in het buitenland werkzame ouders, zieken en grensbe woners naar mate zij minder bemiddeld zijn. Een buitenlandse reis wordt, zooals in de dagen van weleer, het voorrecht der rijken! Dit geldt ook in sterke mate voor de plezierreizen; de minder door het lot bevoorrechten, die met fiets of kam- peertent er op uittrekken betalen een zelfde bedrag per dag als een Monte- Carlo-gokker. De belasting treft hen het zwaarst, die het minste geld beschikbaar hebben, en z,al deze groep het eerst van ieder internationaal verkeer uitsluiten. Dit feit vindt in het woord sociaal-onrecht zijn juiste betiteling. Niet alleen echter is deze belasting onredelijk en sociaal onrechtvaardig, doch ook is zij buitengewoon ondoelma tig te noemen. Door deze belasting zal dus het Ne derlandse hotelwezen niet gehaat zijn en wellicht achteruitgaande, ten lasle komen van de schatkist als gevolg van het door tegenmaatregelen van het bui tenland nog meer verminderde vreem delingenverkeer. Doordat deze belasting niet voldoet aan de eisen van redelijkheid, socfale rechtvaardigheid en doelmatigheid, is zi) principieel onjuist. Indien er in deze tijd van economische verdwazing geen mogelijkheid tot vrij handel van goederen kan bestaan, dan blijft het niettemin dringend gewenst het internationale verkeer van mensen vrij en ongestoord te doen plaats vin den! De kosten a f 5 voor een 2 jaar gel dig paspoort mogen fiscaal genoemd worden, de reisbel,asting die laag ge schat tot 40 pet. van het reisbudget kan stijgen zeker niet. Indien de regering ons hotelwezen wil steunen, dan staan haar andere, als deze protectionistische middelen ten dienste. De zeer hoge vaste lasten, die op dit bedrijf drukken, zijn nog niets verlaagd. Ook kan ons land door min der verbodsbepalingen veel aantrekkelij ker gemaakt worden. De reisbelasting in de huidige vorm is een toonbeeld van halfslachtigheid. Te hoog om als fiscaal aannemelijk te zijn. is zij ongeschikt om het ontredder de hotelwezen de helpende h.and te bie den, daarentegen zeer geschikt om het buitenland tegen ons land in het har nas te jagen. Een weelde, die wij ons Tiiet kunnen veroorloven! Wij schromen niet samenvattend deze belasting onredelijk, sociaal on- rech+vaardit?, principieel onjuist en on doelmatig te noemen. Als zodanig is zij in strijd met alle voorwaarden waaraan zij zou moeten voldoen en dus ten ene male verwerpelijk. Ons rest slechts de hoop, dat de volksvertegenwoordiging haar medewer king aan het tot stand komen van deze belasting in grote meerderheid .aan de regering zal onthouden. EEN LIJKKIST. Er zijn van die dingen die voor vele een aanstoot zijn. Jl. Maandag 16 Mrt des nm. 3 uur zag ik van de Lange Giststraat af naar het Ziekenhuis Noordplein op een open handwagen 'n lijkkist vervoeren. Anderen met mij vonden dit onbehoorlijk. Ik vraag mij af, of het de bedoeling w,as daarmede reclame te maken, het is toch geen marktartikel? Ik zou het noodzakelijk vinden dat een dergelijk vervoer bij gemeenteverordening werd verboden, tenzij onzichtbaar afgedekt. Een opmerker. Zomerkampen V. C. J. C. (n.s.) De kampboekjes zijn weer verzon den: meer dan andere jaren. Bijna 30.000 zijn er verspreid over 't hele land, steden en dorpen. Het boekje wil een opwek king zijn aan de jongens en meisjes van 1319 jaar één van onze kampen te bezoeken; de nieuwe kampplaat, die binnenkort in tal van plaatsen te zien zal zijn, wil een uitbeelding zijn van de ze oproep: Komt in onze kampen Wat hebben wij deze jonge mensen te bieden Lucht, vrijheid, uitgelaten heid; een week in de vrije natuur kam peren, sporten, fietsen, wandelen, varen, zeilen, zwemmen, trekken enz. enz. Kampterreinen door het hele land: Te xel, Grouw, Diever, Sleen, Vorden, Zei- hem, Leersum, Wolfhezen, Waalre, R e- nesse, in de Ardennen, een boottocht door de Zeeuwse wateren, een trektocht door Friesland en terjslotte twee trektochten in Engeland (Yorkshi re én het Lakedistrict). Doch wij willen méér geven. Wij probeeren een heel eigen stijl in onze kampen te brengen, overeenkomende met de behoeften van He jeugd in deze tijd, ochtendwijding bij het hijsen van de vlag, 's avonds inlei dingen over dingen, die de jongens of meisjes op die leeftijd het meest ter harte gaan. Wij willen hun zelfvertrou wen versterken. Wij proberen hun de toekomst, ondanks alle sombere voor uitzichten. toch met meer vastberaden heid en opgewektheid, met meer ver trouwen, in te doen gaan. Daartoe wor den onze kampen geleid door zorgvuldig uitgezochte leidersploegen, voortkomen de uit de Vrijzinnig Christelijke groepen en worden van te voren ploegbesprekin- gen gehouden en een leidersconferentie. Voor hen, die dit jaar eindexamen doen, houden wij speciale novieten-con ferenties. Deze kampen worden geleid door oudere studenten, terwijl eerste en tweede-jaars studenten aanwezig zullen zijn, om de a.s. studenten yan al lerlei op de hoogte te brengen. Gasten- sprekers zuilen enkele speciale onder werpen inleiden. Voor de ouders, die zich wat nader op de hoogte willen stellen van de geestelijke achtergrond van ons werk, wordt een oudersconferentie te Bentvelt gehouden in samenwerking met de Ver eniging van Woodbrookers in Holland van 1719 April a.s. Er zal worden ge sproken over: 1. Leiding in vredesvra- gen; 2. Symbolen in de religieuse ge meenschap; 3. Het Evangelie in gezin en jeugdbeweging. In verschillende plaatsen zullen kamppropagandaavonden gehouden worden: Amsterdam, Apeldoorn, Bos koop, Deventer, Dordrecht, Den Haag, Leeuwarden, Rotterdam R.- en L.-Maas, Steenwijk, Utrecht Zwolle. Voor de V. P.R.O. zullen gedurende de maand Maart korte 5-minuten speeches gehou den worden op de Vrijdagavonden van 88.05. Op 5 April (van 6.307 uur) zal één van de algemeen secretarissen een lezing houden over het kampwerk en de bedoeling ervan, terwijl een aan tal karakteristieke kampliederen ten ge hore gebracht zullen worden. In het kampboekje staat nog niet vermeld, dat de trektocht door de Zeeuwse wateren voor meisjes wordt gehouden van 15— 24 Juli. Ieder, die nadere inlichtingen of toe zending van een kampboekje of novie tencirculaire wenst, wende zich tot de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale, Nieuwe Gracht 27, Utrecht. ONTVANGEN BOEKEN. Tarievenboekjes., Wij ontvingen een exemplaar van het nieuwe Telegramtarieven-boekje, als mede een van den nieuwen Leidraad voor den Internationalen Telefoondienst welke boekjes niet in den handel zijn doch door den P.T.T.-dienst worden uit gereikt aan de daarvoor in aanmerking komende gebruikers van de betrokken diensten. De uitvoering geschiedde ter Alge- meene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage, naar ontwerp van architect N. P. de Koo te Rotterdam; deze valt als proeve van modern zakelijk, doch niet gewild- modern, drukwerk zeer te loven. Bij den uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam verschenen drie nieuwe deeltjes in de serie ,,Sammlung Deut- scher Schriftsteller": „Propeller überm Paradies". Eine Luftreise AmsterdamBatavia, über 17 Lander von Erwin Berghaus, Heraus ge- g'eben von J. TL Schouten. „Kai aus der Kiste" von Wolf Durian, Eize ganz unglaubliche Geschichte, herausgegeben und erlautert von Felix Augustin Textzeichnungen von Fritz Eichenberg. „Ausgewahlte Prosa II, von Stefan Zweig. Erasmus, Maria Stuart, Marie Antoinette; herausgegeben von dr. H. Wolf. Bij de Hollandia-Drukkerij N.V. te B a a r n verscheen: „De Jazzband". Een verhaal voor het oudere meisje, door Thea Wendels (schrijfster van „Het atelier van Flodderdas"). Omslag, bandteekening en illustraties van Léo- nie Lutjens. „Wie levert....?" Adresboek van fabrikanten en leveranciers van artike len, machines en materialen, met alfa betische lijst van handelsmerken, be trekking hebbend op techniek en bouw vak, ontleend aan de advertentiekolom men van Vraag en Aanbod. Uitgave U. M. A. E. Kluwer te Deventer. „Ik wend mijn schreden van Rus land van heden" door G. Oversteegen. In deze brochure worden de bolsjewis tische toestanden besproken. Uitgave „Geloof en vrijheid" te Rotter dam. „Christus volgen". Religieuse over denkingen door D. Hans. Met een inlei ding van ds. A. E. F. Junod. Versche nen bij Van Gorcum Comp. uitgevers te Assen, Libellen, In de bekende Libellen-serie ver schenen bij de uitgevers Bosch Keu- ning te B a a r n de volgende vier werkjes: „Gerbrand Adriaensz. Bredero", Bloemlezing uit zijn gedichten, samen gesteld en ingeleid door dra. M. G. Schenk. „Eenvoudige gedichten", door Willem de Mérode. Met teekeningen van A. Molenaar. „Dirk Camphuysen", Bloemlezing uit zijn gedichten. Samengesteld en ingeleid door dr. K. Heeroma, „Chineesche gedichten", door WiHem de Mérode. Tweede druk. Middelburg, 17 Maart. Op de veiling deden: Baksla 1431 c., Snijsla 2034 c Veldsla 1444 c., Spinazie 1820 o, Postelein 1619 c., Spruiten. 12-26 c., Witlof 916 c. Koolrapen 1 3 c„ Wijnpeen 26 c., Bruine boonen 718 c Peën 13 c., Uien 2-4 o, Kro ten 13 c., alles per kg, Raapstelen 2 3 c„ Prei 39 c. Selderie 27 c., Ra dijs 26 c,alles per bos, Savoye kool 25 c„ Boerekool 18 c Andijvie 26 c„ alles per stuk, Roode kool 314 c., per pond, Veldsla 16-18 c. Selderij 26 34 c„ beide per chip, Bloemen: Pri mula 12 o., Saxifragen 3 c Cinerari 18 c., Begonia 7 c., Generium 30 c„ alles p. pot, Mirillo 34 c. La Reine 56 c., Anemoom 5 o,, Narcis 3 c„ alles per bos, Vioolplantjes 3 c., Curasausjes 2 c„ Pioenen 23 c., Flierplanten 3 c., alles p>er stuk. MIDDELBURG. WO 18 Mrt, Uitv. Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer" 't Zand, Conc.- zaal 20 00 h. DO 19 Mrt. Ledenverg. Walch. Melk- federatie; St. Joris 14,00 h. DO 19 Mrt, Alg. Verg, Aandeelh. N.V. J, A. v. Boven's. Handel in Opt. en Chir, Art.; 20,15 h. DO 19 Mrt. Jaarl. Verg. Aandeelh. NiV. J. G. en J J. v. d. Harst, 20,00 h. DO 19 Mrt. Tent, Chin. Handw. gem op Zendingsp. te Peking; „In de Witte Zwaan" 1012 h.; 14,0017,00 h.; 19,00—21,00 h GOES. WO 18 Mrt. Openb. Les Ambachts school 1876—1936; 14,00—16,00 h.; 19,00—21,00 h. WO 18ÖO 19 Mrt, Chr. Gem. Koor Matthaus Passion, Schuttershof 20,00 h. ALGEMEEN: DO 19 Mrt. Alg. Verg. onderl deelh. Z. Brandwaarborg Mpij. te Zierik- zee. Hotel van Óppen 14 00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M bur|t Deze reeds in de oudheid bekende kruiden bevatten tegen aandoeningen der ademhalings-organen genees krachtige stoffen, in hun natuurlijke samenstelling. Daardoor kunnen ze gemakkelijk door het lichaam worden opgenomen en omgezet. Beter dan de latere „chemische stoffen". Be kende geleerden erkennen dit thans. Professor Tschirch te Bern zegt cxa. »- „De geneeskunde zal weder tot da- oudste geneesmiddelen terugkeeren, tot de geneeskrachtige planten en kruiden.Professor Rubner te Berlijn zegt o.a.„Alleen die stoffen kunnen" genezen, die door het lichaam kun", nen worden omgezet, dus zooals we ver, in vele planten en kruiden, vinden.'*1 Door deze nieuwe toevoeging wordt) de natuurlijke werking der kruiden geenszins verminderd. Integendeel door deze gelukkige combinatie word* de schitterende werking van Abdij siroop nog doeltreffender, 'n Beten» samenstelling tegen aandoeningen de* ademhalingsorganen, de ondervin? ding zal 't U bewijzen, is ondenkbaao In Abdijsiroop zijn verwerkt een 20- tal kruiden, waaronder Drosera en Aconitum, welke in den laatsten tijd door bekende doktoren weder bij voorkeur worden aangewend tegen bronchitis, hoest, catarrh. Apotheker Dumont heeft thans aan Abdijsiroop nog toegevoegd het krachtig „hoest- bedwingende" middel: „codeïnum". ABDUSUOOP

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8