RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. VOORTREFFELIJK BEURS- EH WISSELKOERSEN. MIDDELBURG. GOES. VUSSMGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREH O.D. ZEEUWSBH-VLAANDEREN W.D. Ossche strafzaken in hooger beroep. BUmEMLAND. WISSELKOERSEN. Beursthermometer v. Woensdag 1 Nieuw offensief aan hef Noordelijk front. FRANKRIJK. GRIEKENLAND. Venizelos overleden. ZWITSERLAND. BALKAN. VER. STATEN. Aspirin AMSTERDAM, 18 Maart. Het eerste getal is de vorige notee- tring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Denemarken Oblig. 1926-5 86%86%. ZwitserL ;StaatsspP 1927-4% 9495. Japan 1924-6% 54% Amsterdam 1933-5 99%99%. Amsterdam 1934-4 97% 's Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 89%—89%,. Zeeuws. Hyp. B-4% 8685%, Cities Service Cy. P.' 1958 5 39%40%. A Amsterd. Bank 113111 %i C Rott. Bankver. 103%103%. A Twentsche Bank 83%83. A Pref. Gruyter en Zn. A. 113% A Pref. Jurgens A. 101%102%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 395—399%. A De Schelde N.B. 33%33. aanleiding bestond. Bij de directie der Nederl. spoorwegen is naar een en an der geïnformeerd en uit de daarop ver kregen inlichtingen is gebleken, dat de geruchten onjuist waren. Het station Vlake komt dus niet terug ondanks de zeer gunstige ligging aan het kanaal door Zuid-Beveland en den hoofdver keersweg Bergen op ZoomVlissingen. Intusschen wenschte ook het gemeen tebestuur van Kruiningen eenige zeker heid omtrent het station Kruiningen in verband met verharding van den Zand dijk (verbinding aanlegplaats prov. boot te Hansweert naar het station). De di rectie der Nederl. spoorwegen heeft thans te kennén gegeven, dat -z-Q-3 reeds in dit blad gemeld het station Kruiningen als goederen- en personen- station blijft, zoodat binnen afzienbaren tijd het wegdek van voornoemden Zanddijk zal worden vernieuwd en ver hard. AANVARING OP DE W ESTER- SCHELDE. De drukke scheepvaart op de W. Schelde heeft wederom een ongeval veroorzaakt. Het Engelsche stoomschip „City of Brussels" is ter hoogte van Hoedekenskerke in aanvaring gekomen met het Duitsche s.s. „Pennland" van de Red Star Linie. De „City of Brussels" bekwam een groot gat aan het achter schip boven de waterlijn, terwijl de ma chines en het roer niet functionneerden. Om zinken te voorkomen heeft men het stoomschip voor de haven van Hoede kenskerke bij den strekdam aan den steiger van de Provinciale Stoomboot- dienst omhoog gezet. Nadat een voor- loopig onderzoek naar de schade was ingesteld, is het schip met behulp van een sleepboot naar Antwerpen gesleept, alwaar het in een dok zal worden op genomen. Maandag is te Middelburg de jaar- lijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders van de Naaml. Ven nootschap: Slijtersmelkinrichting en Stoomzuivelfabriek .Samenwerking" al hier gehouden. Daarin zijn Balans- en Winst- en Verliesrekening over het jaar 1935 goedgekeurd, en het dividend vastgesteld De periodiek aftredende Commissarissen, de heeren M. Sander- se en C. Danielse, zijn herkozen; bij en kele stemming is als zevende Commis saris gekozen de heer D. Janse. Automaat gelicht. Bij den winkelier L, A. H. F., in de Lange Kerkstraat, is een cigaretten- automaat gelicht. Vijftien doosjes ciga- retten bleken verdwenen te zijn. Ver moedelijk heeft deze diefstal des nachts plaats gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Verboden parkeeren. De politie verbaliseerde gisteren een aantal autobestuurders die hun wagens parkeerden op plaatsen waar dit verbo den is. De brand in de Molenstraat. Het is ruim 5 jaar geleden, dat in het lompenmagazijn van C. aan de Molen straat een brand plaats had, die vrij spoedig tot staan kwam. Thans hebben politie en justitie in uit latingen bij een woordenwisseling ge daan, termen gevonden deze zaak op nieuw in onderzoek te nemen, omdat aan brandstichting wordt gedacht. MELISKERKE. Maandagavond verga derde de Burgerwacht, onder voorzitter schap van den heer P. de Korte. Het doel dezer vergadering was om zoo mo gelijk een organisatie voor den luchtbe schermingsdienst in te richten. Als spre ker trad op de heer M. A. de Pree, die door den burgemeester was benoemd tot hoofd van dien dienst. De spreker zette breedvoerig uiteen welke gevaren de luchtaanvallen kunnen veroorzaken en hoe er van onze zijde naar moet wor den gestreefd om dit tegen te gaan; of, zoo mogelijk aan de getroffenen hulp te verleenen. Er stelden zich 30 leden van de burgerwacht voor den luchtbescher mingsdienst ter beschikking. A Ver. Papf. v. Gelder 51%51%. C Am. Smelt en Ref. 47%50%. C Stand. Br.ands 10%10%. A A.1N.I.Ü.M.—N.B. 177%—179% C North Am. Cy. 16%16% A Born. Sum. H.M. 148148% A Linde Teves en Stokv. 71%72% A Ned. Wol Mij. 80%—82% A Singkep Tin M. 85%85 A J, C. Japan Ln. 39—40 A Rotterd. Lloyd 38%37 A S. Nederland 36—36 A Amst. Thee C.M 44% A Houth. Alberts 31 C Union Pac. Rr. 80%80%, C Int. Nickel Cy. 29%29%. Ned. 31 1000-4 98%—98%. Ned 33 1000-4 98%—98%. Ned. 34 1000-4 98%—98%. Certificaten-3 85%85%. O. Indie 34 1000-4 96%—96%. Duitschl. '30 1000-5% 21%— 22%-22. HANSWEERT. Door de Posterijen wordt een publieke telefooncel geplaatst op het sluisplateau. Men vraagt zich hier af om welke redenen zulks geschiedt, aangezien de cel geplaatst wordt op nog geen 10 m afstand van drie expeditie kantoren die zich geheel bezig houden met de belangen van de schippers en waar deze dan ook ten allen tijde kun nen telefoneeren. Naar aanleiding van dit bericht van onzen correspondent hebben wij te be- voegder plaatse inlichtingen ingewon nen. Men deelde ons daar mede dat de schippers, die de sluizen passeeren, dik wijls en op alle tijden behoefte aan tele fonische gemeenschap hebben; de be doelde eXDediteurskantoren sluiten ech ter om half acht des winters en om half negen des zomers. Na dezen tijd moeten schippers, die willen telefoneeren, dan naar de marechausseekazerne in het dorp; thans zal dat niet meer noodig zijn, omdat de telefooncel na sluitingstijd is doorverbonden op Goes. Bovendien komt er een aanwijzing voor brandmel ding, politie en eerste hulp bij ongeluk ken in de cel te hangen, zoodat men ook daarvoor steeds terecht kan. „Daar was laatst een meisje/ loos TERNEUZEN. Een oud zeekapitein had tot gewoonte om tijdens stormweer te verkondigen „nou laat het maar eens flink waaien, anders gaan binnen kort de vrouwen ook nog 't zeegat uit" De oude man heeft niet kunnen voor zien dat zelfs stormen voor de vrou wen geen beletsel zouden vormen toch zee te kiezen. Zoo kwam hier binnen het Russische stoomschip „Sh,anec", op de brug waar van zich behalve de kapitein en de loods ook een vrouwelijke opvarende bevond. Ze deelde echter geen lakens uit, zooals men zou kunnen veronder stellen doch orders, want het bleek dat zij den rang van stuurman bekleedde Ze was gekleed in oliejas, zuidwester op het hoofd en hooge kaplaarzen aan de beenen. Het was niet alleen een kt rdate, doch ook een knappe verschij ning. Personen van het „sterke" ge siacht, die het geval aanschouwden, fluisterden dat bij het stuurrad 'n bord je hing, waarop vermeld stond, dat. het haar tijdens diensttijd verboden w.as le praten. Bij nader onderzoek blijkt ons echter, "3at zulks niet het geval was. Reeds geruimen tijd is deze vrouw op varende van de „Shanec" en zij hoopt het tot kapitein te brengen. SLUIS. Een alhier pas gevestigde nieuwe coiffeur is hedennacht met de noorderzon vertrokken. Daarbij zal hij waarschijnlijk wel schulden achtergela ten hebben! Tot vader van het Protestantsch Tehuis voor Ouden van Dagen „Rozen- oord" is benoemd de heer Jac Wage alhier. Engeland 1960-90 4 70%—70%, A Koloniale Bnk. 5151%. A N.I. Hbk. 1000 115—115. C Ned. H M. 1000 125—126% A Alg. Kunstz. U. 24%—25. A v. Berkels Pat, 40%41, C Calvé-Delft 58%59. A C. Suiker.Mpij, 111%112%. A Ned. Ford AM. 223—225% A Philips Gem. B. afg 190%188-83% C Unilever 105%—107%-05%. C Am. Car Foundry 21%22-21%. C Anaconda Cop,. 20%21-%. C Bethlehem St. 32%—33%-%. C Kenec Copper 21%22%-%. C Un. States Leather 5%5%. C U. States St. C. 38%—39%-39. A Kon. Petr. Mpij. 236%—239-37%. C Contin. Oil Cy. 20%—20-%, C Phillips Petr. Comp. 26%26%. C Shell Union O.C. 11%11 %-ll. C Tide Water Ass. Oil 10%11%-11. A K.N. Stoomb. Mij. 5%5%. A Ned. Scheepv. U. 4747%-46%. A H.V. Amsterdam 235%—236%-35%. De officier eischte wegens poging tot moord een gevangenisstraf van 5 jaar met ter beschikkingstelling van de re geering. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch begon vandaag met de behandeling in appel van eenige Ossche zaken, waar aan de Bossche Rechtbank onlangs haar aandacht heeft besteed. Eerst werd behandeld de zaak tegen den 25-jarigen landbouwer F. N. van de Wetering, wegens den roofoverval in de woning van den 72-jarigen C. van der Burgt te Veghel, gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1933. De oude man werd daarbij, op den grond ge worpen, waarna beddengoed oo hem gestapeld werd. De inbrekers, Piet en Gerrit de Bie en verdachte namen een bedrag van f 685 uit zijn broekzak. Voor dit feit werd Frans de Brommert door de rechtbank tot vier jaren gevangenis straf veroordeeld. Hij bekende met de anderen in het huis te zijn binnengedrongen, maar hij wist niet wat er gebeurde. Hij kon zich niet meer herinneren, of hij van der Burgt h,ad vastgegrepen. De advocaat-generaal, mr. Masink, achtte in zijn requisitoir het misdrijf „ergerlijk". Spr. eischte vier jaar ge vangenisstraf zonder aftrek van voor arrest. (De rechtbank had verdachte tot 4 jaar met aftrek van preventief veroor deeld). De oorlog in Oost-Afrik*. -F A Java Cult. Mij. 132—<132%. A N.I. Suiker U. 112—112% A Deli Batavia 180%183 C Deli Mij. 1000 193—196-95 A Senembah 190%196-94% C Baltimore Ohio 12%12% C Southern Pac Cy. 19%20% -} A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 125%—128 A Deli-Bat. Rubb. 74%75 A Hessa Rubber 106%105% A Serbadjadi S.R. 68%68 Prolongatie 1%2 I— Markt - H.V JA - ObLmarkt Rubber Suiker Philips 17 Mrt. 18 Mrt. Londen 7.26% 7.26% Berlijn 59.10 59.15 Parijs 9.70 9.70% Brussel 24.81 24.81 Zwitserland 48.00 47.99 Kopenhagen 32.45 32.45 New-York 1.46 1.46% NOTARIS TOT EEN JAAR VEROORDEELD. De rechtbank te Leeuwarden heeft heden den 66-jarigen oud-notaris A. F., vroeger te Langweer, wegens verduiste ring van ruim 6000, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch luid de 10 maanden. MOORDAANSLAG OP N.S.B.- COLPORTEUR. Tegen „anarchist van de daad" vijf jaar geëischt. Op 30 Sept 1935 pleegde de 46-jarige vertaler C. F. B. op het plein voor het Centraal station te Amsterdam eefi moordaanslag op een N.S.B.-colporteur. B. liep op den colporteur toe en loste a bout portant 3 revolverschoten op hem. De politie wist den dader te grij pen. De colporteur was getroffen, doch herstelde na betrekkelijk korten tijd. Heden stond B. voor de Amsterdam- sche rechtbank terecht. Hij verklaarde jaren geleden uit de communistische partij te zijn getreden en is nu: anar chist van de daad. De psychiater noem de verd. verminderd toerekeningsvat baar. Uit Asmara in Italiaansch Erithrea wordt gemeld: Uit de bewegingen der Italiaansche troepen kan worden geconcludeerd, dat een nieuw offensief aan het Noordelijk front verwacht kan worden. Het Noor delijk front is gisteren reeds naar voren geschoven. Maarschalk Badoglio ver toeft met zijn staf sedert eenige dagen weer in het hoofdkwartier te M'akalle. Italiaansch monument op den Amba Aladji. De zesde groep van het stormbataillon zwarthemden heeft op den top van den Amba Aladji een marmeren monument opgericht, aldus meldt Stefani, ter her innering aan den heldendood van ma joor Toselli, den heldhaftigen verdedi ger van den Amba Aladji in 1885 tegen de Abessijnen, die hem met zijn mannen hebben afgemaakt. Het monument dat uitgevoerd is door het bataillon „Ves- pri", bestaat uit een buste van Musso lini en een plaquette met opschrift, waarin de vreugde van het Italiaansche leger wordt geuit, dat de dood van Toselli thans is geweokrn, Aan de ont hulling van het monument ging een mis vooraf, die in een carré van zwarthem den gecelereerd werd. De zwarthemden juichten daarbij onder het zwaaien hun ner dolken voor koning en Duce. Na de onthulling van hetgedenkteeken werd 'n weg ingewijd van 10 km lengte en zes m breedte, die in veertien dagen naar den top van den Amba Aladji was aan gelegd door de zwarthemden. SPAANSCHE VLUCHTELINGEN De emigratie van Spaansche families naar Frankrijk heeft in de laatste dagen een grooten omvang aangenomen. Gis teren* zijn o.m. de gezinnen van den oud-premier graaf Romanones en van den vroegeren gouverneur-generaal van Asturië, Volarde over de grens geko men. Uit Parijs wordt gemeld: De bekende Grieksche staatsman Ve nizelos is hedenmorgen op 71-jarigen leeftijd te 8.50 uur overleden. Venizelos heeft de laatste jaren een groote rol in de Grieksche politiek ge speeld, Men zal zich herinneren, dat hij ongeveer een jaar geleden een opstand ontketende, die stroomen bloeds deed vloeien en hem een verbanning op den hals haalde, de eerste niet trouwens. Hij was een sluw politicus, die inter nationaal eenige malen een duit in het zakje deed. VIER KINDEREN IN REGENPUT VERDRONKEN. In een klein dorp in het kanton Gri- sons zijn vier jongetjes van vier tot zes jaar in een regenput gevallen, die ge heel gevuld was met water. Zij zijn alle vier verdronken. Vlektyphus in Roemenië. In ver schillende deelen van Roemenië woedt een vlektyphus-epidemie, die een ont stellenden omvang heeft aangenomen. De epidemie is bijzonder hevig in Bessa- rabië, waar zij reeds talrijke slachtoffers heeft geëischt. De autoriteiten nemen uitgebreide maatregelen tegen de ge vreesde ziekte. OVERSTROOMINGEN. Verschillende steden onder water. Heftige sneeuwstormen, gevolgd door dooi en wolkbreuken hebben tot gevolg gehad, dat groote deelen van Pennsylva nia, Maryland en het Noord Westen van den staat New-York zijn over stroomd. Er zijn groote vernielingen aangericht. De stad Johnstown in Pennsylvania, gelegen aan de samenvloeiing van Co- nemaugh en Stoney Creek, staat geheel onder water. Het water steeg in de 6traten weldra tot 2% meter en er be staat gevaar, dat de beide dammen, die stroomopwaarts van de stad zijn gele gen, zullen bezwijken. Er werden 1000 personen door den vloed verrast, die den nacht op de kan toren moesten doorbrengen. Tot dusver staat het vast, dat 10 personen om het leven zijn gekomen. De verbindingen van Cumberland in den staat Maryland zijn verbroken. Daar bereikte het water 'n hoogte van 3% meter. De straten ver anderden in wilde stroomen. Nader wordt gemeld, dat nog 5 personen om het leven zijn gekomen. Honderden bewoners van Bedford, waar het water binnendrong, zijn ge vlucht. De toestand in geheel Pennsyl vania is buitengewoon ernstig. Johnstown is volkomen geïsoleerd. Deze stad werd reeds in 1849 door overstrooming geteisterd, waarbij toen 2000 menschen om het leven kwamen. MOTOR VAN DE POLITIE OVER DEN KOP GESLAGEN. Bij een achtervolging agent om 't leven gekomen. In den afgeloopen nacht is in het villa park Marlot aan het einde van den Be zuidenhoutschen weg, op den hoek van de Zijdelaan, een motor met zijspan van de Haagsche politie over den kop ge slagen. De motor werd bestuurd door den agent H. K„ terwijl in den zijspan wagen de agent J. G. P. plaats had ge nomen. De beide agenten achtervolgden een auto, waarvan het achterlicht niet brandde. Daarbij geraakte de motor in het zand. Agent K. werd bewusteloos naar het gemeentelijk ziekenhuis ver voerd, waar hij eenige uren later is over leden. Zijn collega P. bekwam slechts een onbeduidend wondje aan de hand. KoninkL - Amerika - Unilever Tabak - OUe Industrie Schepen (Wethg geaeporieerd.J werkt bij pijn steeds Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisje* vee 20 tebl. 70 cti. en oranjezakje» van 2 tabl. a tOste. ONDER TREIN VERMORZELD, Dame van perron op de spoor baan gestapt. Dinsdagvoormiddag heeft zich op 't station Hollandsch Spoor te Voor schoten een tragisch ongeluk met doodelijken afloop afgespeeld. De 35-jarige mevr. Ter H. uit D e- venter, die tot herstel van haar geschokte gezondheid bij haar moeder in Voorschoten logeerde, is onder den sneltrein uit Leiden, welke om 17.13 uur het station Voorschoten passeert, terechtgekomen; onherkenbaar verminkt werd het slachtoffer opgenomen. Nader wordt aan het Volk medege deeld, dat mevr. Ter H„ toen de trein slechts op een tiental meters het per- j ron genaderd was, van het perron op de spoorbaan is gestapt. Het onheil was niet te voorkomen, volgens getuige» verklaringen, omdat de afstand tusschec den trein en het slachtoffer hulpvërlee- ning geheel onmogelijk maakte. Mevr. Ter H. had tegen haar moeder gezègA dat zij zich even naar het postkantoor wilde begeven. 1 EEN ZAK MET BANKBILJETTEN SPOORLOOS VERDWENEN. Een penningmeester van een woning*: bouwvereeniging te Haarlem heeft bij de' politie aangifte gedaan van vèrmis» sing van een zakje met bankbiljetten in totaal inhoudende 1150, dat in een acte tasch met twee zakjes zilvergeld was geborgen. De penningmeester had het geld Maandagmorgen in een teach geborgen en de tasch in een brandkast geplaatst. Den volgenden morgen heeft hijj zóo- als gewoonlijk de tasch naar id© briek nseegenomen en daar in -se» kastje geborgen. Om half 12 is hij eüaat een bankinstelling gegaan om het geld te deponeer en. Daar kwam hij tot 'de minder prettige ontdekking, dat het zakje met bankbiljetten was verdwe nen. De politie stelt een onderzoek m. K.L.M.-VLIEGER KRESS UÏT DEN DIENST. Geschokt door dood van col lega Soer. De vlieger J. K. F. Kress, die attf ge zagvoerder de Indië-lijn bevloog, beeft, naar het Alg. Indisch Dagblad verneemt, in verband met zijn geschokt moreel ec physiek, den dienst der Koninklijke Luchtvaart Mij. voor Nederland era. Ko loniën verlaten. Hij werd indertijd ernstig gesekokit toen zijn vroegere gezagvoerder en leer meester Piet Soer het leven verloor bij de „Leeuwerik' -ramp. Men heeft alles geprobeerd om hem hiervan te doen herstellen, doch dit is niet gelukt, -i JONGEN DOOR HAAI GEGREPEN. Wie de reis naar Indië wel eens ge maakt heeft, kent de mannen en jon gens, die in Port Said en in tropische havens naar geld duiken dat passagiers daartoe in het water werpen. Veelal wordt in Indische havens dan gevraagd Zijn hier dan geen haaien En het antwoord is dan neen. Maar nu lezen we toch in de Java Bode, dat er in Emmahaven te P a- d a n g (Sumatra) wel een haai was, die een inlandsch knaapje, dat te Emmaha ven naar geldstukjes van de passagiers van de Van der Hagen dook, gegre pen en meegesleurd heeft, Redding was niet mogelijk het lijk is niet gevonden. BRUTALITEIT. Een bewoner van het centrum van Amsterdam, die Maandag een café had bezocht op het Thorbeckeplein, kwam gisteren tot de ontdekking, dat hij zijn portefeuille met 100 en zijn spoorwegabonnement kwijt was.. Ternauwernood was hij eenigszins bekomen van den schrik of er belden twee mannen bij zijn huis aan. Op barschen toon deelden dezen hem mede, dat hij zijn abonnement kon terugkrijgen, maar dat hij hun nog I 27 schuldig was. Dit bedrag hadden zij hem in het café geleend. De man was zoo beduusd door het optreden van zijn bezoekers, dat hij de domheid beging hun het gevraagde te betalen. Later op den dag heeft hij van het gebeurde aangifte gedaan bij de po litie, die vermoedt dat twee brutale be- roovers aan het werk zijn geweest. (Tel.) BRANDSTICHTING Zondagavond ongeveer 11 uur toen de familie S. reed* ter ruste was ontdekte men brand in n hooiberg staande achter de landbouwers woning van S. te Heeten. De brandweer uit Nieuw Heeten, die spoedig ter plaat se was wist het vuur te beperken tot twee hooibergen, waarin zich stroo be vond en tot een stroomijt. Het dak van

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2