DE PAGODE KRONIEK van den DAG. ZEELAND. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 16 MAART 1936. No. 64. Door MARJORIE BOWEN. HOOFDSTUK IV. MIDDELBURG. VLISSfNGEH. WALCHEREN. Gij behoeft U niet oud te voelen Duitschland uitgenoodigd aan de beraadslagingen van den Volkenbondsraad deel te ne men. Een eenigermate ver rassend'besluit. De kortzich tige eischen van Flandin. Een teleurstellend antwoord uit Ber- lijn. De eerste vergadering van den Vol kenbondsraad Zaterdag te Londen, heeft toch tegen onzer en veler verwachting in een verrassing opgeleverd. Met al- gemeene stemmen werd een voorstel van Eden aangenomen om Duitschland uit te noodigen aan de verdere beraad slagingen deel te nemen. Toen we dit schreven, was nog niet bekend, of de Duitsche regeering de invitatie had aan vaard. Men rekende daar echter vast op; en wel omdat uit Berlijn in het mid den der vorige week vrij duidelijk is te kennen gegeven, dat een officieele uit- noodiging in goede aarde zou vallen. De lezer zal zich herinneren, dat Avenol, de secretaris-generaal van den Volken bond, Dinsdag j.l, een briefje aan de Duitsche regeering schreef, waarin stond, dat hij, Avenol, het op hoogen prijs zou stellen, mocht de Duitsche re geering van plan zijn een afgevaardigde naar de Raadszitting te sturen, zulks zoo spoedig mogelijk te vernemen. Een dag later werd gemeld, dat Duitschland had laten weten, geen belang aan deel neming aan de beraadslagingen te hech ten. Achteraf blijkt nu echter, dat dit bericht niet met de werkelijkheid over eenstemde. De Duitsche regeering heeft bij monde van Von Hoesch, den ambas sadeur te Londen, meegedeeld, dat zij het kattebelletje van Avenol niet als een officieele uitnoodiging kon beschouwen. Dat beteeketide zooveel als: inviteer ons officieel, dan zullen we wellicht komen. De Raad heeft dat nu Zaterdag gedaan. Na alles wat aan de eerste Raadsbij- eenkomst voorafging, was het besluit als gezegd, een volslagen verrassing. Zater dagochtend nog klonk het nieuws uit Londen allesbehalve bemoedigend. Frankrijk blijft op het standpunt staan, zoo vernam men, dat straffe maatrege len (desnoods zelfs gewelddadige) tegen Duitschland noodig zijn. Flandin, de Fransche minister van buitenlandsche zaken, heette ronduit onverzoenlijk. Hij eischte en bleef eischen, zei men, dat Duitschland een deel van de troepen uit het Rijnland zou terugtrekken, alvorens hij met de Duitschers zou kunnen pra ten. Dat was en is een dwaze eisch. Frank rijk heeft het aan zichzelf te wijten, dat in Duitschland een politieke toestand ontstond, zooals wij die thans kennen. Frankrijk heeft gemeend het Duitsche volk er onder te kunnen houden, wilde Duitschland een deel zijner souvereini- teit permanent ontzeggen. Als de Fran- schen hun verstand hadden weten te gebruiken, zouden ze de schandelijke be palingen van het Verdrag van Versailles allang eigener beweging hebben opge ruimd. De Franschen gebruikten hun ver stand echter niet. Hun kortzichtigheid handhaafde een politieken toestand, die ten eenenmale onhoudbaar moest hee- ten. Reeds in 1920 hebben vooruitziende geesten als de Engelsche econoom Key nes, gewaarschuwd, dat het Verdrag van Versailles nieuwe conflicten in het le ven moest roepen. Zien de Franschen thans, 16 jaar later, dat nog niet in? Heb ben zij nog steeds niet in de gaten, dat het Verdrag van Versailles het zaad be vatte, waaruit het nazi-bewind zou ont spruiten, het nazi-bewind, dat zou kapot slaan, wat de Franschen goedschiks niet wilden opruimen? De eisch van Flandin is en blijft dwaas. En wij hopen niet, dat Duitschland zal zwichten en een deel der troepen uit Madame de Bellegarde had haar brief aan Timothy Carless afgezonden; de bewoordingen waren zoo vormelijk mo gelijk, behalve misschien de laatste zin, waarin men een dubbele beteekenis kon lezen. ,De zomer nadert zijn einde kom vóór die geheel voorbij is", ,Zij zond dien belangrijken brief naar eén van zijn Londensche clubs, die hij zeer waarschijnlijk steeds bezocht. Ti mothy Carless, op zijn acht en twintig ste jaar een der directeuren van de be roemde firma van zijn vader, moest dik wijls in Londen zijn; waar hij ook was, de brief moest hem vroeger of later, bereiken, maar misschien niet vóórdat deze laatste eenzame dagen van zonne- weelde voorbij waren. Een vraag van moed, had miss f gezegd. Welnu, zij had den moed gehad deze zaak te beproeven. /ij was naar Amboise gereden met den brief in haar met brokaat versierde tasch en postte hem zelf in het stille kleine postkantoortje, luisterde naar 't geluid dat de brief maakte toen hij uit haar hand viel en keerde terug door dat gouden landschap met zonneschijn, dat zulk een pakkende schoonheid had. Toen de wagen de rivier kruiste, het Rijnland terugtrekken. Duitschland moet baas in eigen huis zijn, volledig. Zoolang men te Berlijn het gevoel kan hebben, dat er nog iets aan de Duitsche souvereiniteit hapert, is een politiek van internationale verzoening onmogelijk. De kans, dat Duitschland zal zwich ten voor den Franschen eisch, lijkt niet groot. Hitier heeft Zaterdagavond te München een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „Ik zal geen geste maken, die de Duitsche eerloosheid in een nieuw licht zal stellen". Dit moet zijn antwoord op Flandin's eischen zijn. Het komt ons voor een uitstekend antwoord te zijn. De soep zal zeer waarschijnlijk zoo heet niet genuttigd worden, als de Fran schen haar hebben opgediend. Dat men nu afhankelijk van eenige Duitsche toe zegging Duitschland heeft uitgenoodigd aan de Raadstafel te komen zitten, duidt daar op. Te Londen is na dit besluit een merk bare ontspanning ingetreden. De hoop, dat er uit de onzekere en ingewikkelde situatie van dit oogenblik iets goeds te voorschijn zal komen, was er Zaterdag avond zeer levendig. Nadat bovenstaande geschreven was, werd uit Londen bericht, dat de Duit sche regeering de uitnoodiging van den Raad slechts onder zekere voorwaarden kan aanvaarden. Dit antwoord, dat zeer telurstellend wordt genoemd, heeft de stemming opnieuw beneden het vries punt gebracht. (Men zie de berichten elders in dit nummer.) Overschotje, In de stampvolle achterzaal van St. Joris, gaf „Overschotje" Zaterdag een bonten avond, waarbij hetzelfde program ma werd afgewerkt als onlangs is ge geven voor de werkloozen. Ook nu was het van begin tot het einde één succes en is er smakelijk en gul gelachen om het vaak zeer humoristische gebodene. Dat een bal den avond besloot, spreekt feitelijk van zelf en dat dit duurde tot de kleine uurtjes niet min der, DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs alhier stonden Za terdag ingeschreven: geheel werkloos: 890 mannen en 24 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 53 mannen en 3 vrouwen, niet werkloos: 6 mannen en 0 vrouwen. Algemeen totaal vorige week 1001 bijgekomen 43, afgegaan 68, over 976 PROPAGANDAAVOND WALCHERSCHE BESTUURDERS- BOND. Zaterdagavond werd in „de Oude Vriendschap" alhier een propaganda- feestavond gehouden, uitgaande van den Walcherschen Bestuurderbond' af deeling van de Nederlandsche Vakcen trale. De voorz., de heer J. C. P e e m a n uit Middelburg, heette de talrijke opge komen hartelijk welkom en zeide dat deze avond met een tweeledig doel was georganiseerd, nl, in de eerste en voor naamste plaats voor het maken van pro paganda voor de neutrale gedachte in de vakbeweging, doch daarnaast was het wenschelijk den leden eenmaal per jaar een gezelligen avond te bezorgen. Op beide punten was men volgens spr. dit maal uitstekend geslaagd. Om het propagandistisch woord te spreken was wendde zij zich om achteruit te zien, zooals zij hier altijd omkeek, naar het kasteel van Amboise, dat oprees boven de stad en de Loire, en indrukwekkend uitstak tegen de heldere lucht, en toen zij dit deed, zag zij mr. Farryner aan de leuning op de borstwering, naar be neden ziende naar het snelle, ondiepe heldere water; dit was slechts het beeld v,an een oogenblik, want de wagen ging snel verder langs den weg naar Ruzè de Bellegarde, en ofschoon zij voort ging achterom te zien kon zij niets :|i- ders onderscheiden dan de vervallen oude huizen, bijeengedrongen onder de overheersching van het kasteel op den rechter oever en de Tour Hurtault, wel ke uitzag op haar eigen huis in de val lei van de Amasse. Mr. Farryner was de directe oorzaak geweest dat zij dien brief had verzon den, de directe prikkel van haar moed; de wetenschap, dat hij haar lief had, had het geheele uitzicht van h,aar leven ver anderd, den heelen loop van haar han delingen, en toch had zij hemzelf gedu rende de laatste paar dagen geheel vergeten. Zijn aanblik riep dit verzuim in haar geest terug met een schok van schaam te. Hij w,as nog in Amboise, Hij had nog hoop had zij hem zelf niet hoop ge geven? Zij had hem gevraagd terug te komen op Ruzè de Bellegarde. Zij had hem aangemoedigd, ja, hij zou denken dat zij dit gedaan had; en zij was zoo opgegaan in haar eigen harts- gekomen de heer Berghuis, secretaris der N.VC., wien spr. het welkom toe riep en voor het tweede deel was de medewerking verkregen van de afdee- ling Middelburg van den C.B.P.T.T., die reeds haar sporen verdiend heeft waar het betreft met tooneel enz, velen een prettigen avond te verschaffen. Met een verwijziging naar verschillende attrac ties, verklaarde spr. den avond voor ge opend. De heer Berghuis zeide met het oog op den hem toegemeten spreektijd' niet te kunnen uitwijden over de ver schillende thans voorkomende urgente zaken op vakvereenigingsg'ebied en hij moest volstaan met hier en daar een greep te doen. In een helder betoog bracht spr. naar voren hoe noodzake lijk het is thans vast aaneengesloten te blijven teneinde de teruggang die thans overal schering en inslag is, zoo gering mogelijk te doen zijn Daarbij deed spr. een beroep op de vrouwen om hun man nen te steunen bij de plicht tegenover hun organisatie. Voorts wees hij op ver schillende verslechteringen door de re geering voorgesteld op de sociale wet ten als ziekte en ongevaTlenverzekering', nml. om de uitkeering van 80 op 70 pet te brengen. Spr. bracht nog verschilende andere punten naar voren en eindigde met den wensch, dat deze avond er zou toe bijdragen, de eenheid in de vakbe weging te bevorderen, en de Nederl. Vakcentrale te versterken. Na dit opwekkend woord werd over gegaan tot de afwerking van een uitge breid propramma onder leiding van den heer J. Belderok. Er is volop genoten van hetgeen ten tooneele werd gebracht en zoowel de heer Belderok zelf als zijn helpsters en helpers wisten er een goe de stemming bij de aanwezigen in te brengen en in te houden. De woorden van dank hen door den voorzitter aan het einde van het pro gramma gebracht, waren dan ook wel verdiend. Tijdens het verdere gezellig samenzijn, waarbij een dansje niet ontbrak, is nog lang nagepraat over dezen goed geslaag den avond. Afdeeling Walcheren V.D.J.O. In vervolg op te Middelburg en Vlis- singen gehouden propagandabijeenkom- sten is een vergadering gehouden van jonge menschen, die mede willen werken tot het bevorderen der beginsel, die de Vrijzinnig Democratische Jongere Or ganisatie voor staat. Het resultaat was de oprichting van een afdeeling Wal cheren waarvan het bestuur voorloopig uit drie personen bestaat, nml. de heer A. C. Hollebrands, Vlissingen, voorzit ter, mej. W. van den Driest .Middelburg, secretaresse en de heer R. van Beveren, Veere, penningmeester. O. EN W. SOUBURG. Donderdag en Zaterdag j.l. gaf het Chr, Kinderkoor al hier een uitvoering in „Rehoboth", o. 1. van den heer G. de Ru. Er werd een 13-tal zangnummers gezongen, waarvan in het bijzonder Winterliedje van Nelly van der Linden, en Klokke Roeland van Destoop, in den smaak vielen. Een paar kleine zangspelen werden door de laag ste klasse uitgevoerd. „De sneeuwman", van H. van Tussenbroek, en „De Ker senkoopman", van Abrahamse, moesten herhaald worden. Het zangspel „Rhodia" van mej. A. M. E. in 5 bedrijven, werd door de gezamenlijke leerlingen ten ge- hoore gebracht. Het verwierf veel bijval. O. EN W. SOUBURG. Zaterdagmorgen reed de landbouwer J. Kalhier met paard en wagen de hellende Kanaal straat in. Vermoedelijk doordat hii het paard wal te veel inhield, is dit op zij gesprongen en terecht gekomen in de tocht, dat zij daaraan tevoren nooit ge dacht had. Haar gedachten joegen zoo voort als de lachende landouwen voorbij de ven sters v,an haar wagen vlogen. De man is geen kwajongen of een gek. Ik behoorde eerlijk met hem te zijn, ik behoorde hem op de hoogte te brengen, het geheel duidelijk te ma ken. En toen was deze talentvolle, ervaren vrouw, zoo verfijnd en bedreven in we- reldsche zaken, benieuwd hoe andere vrouwen met liefde handelden. Haar koud "huwelijk had haar ge kluisterd gehouden; zij geloofde dat mannen haar hadden bewonderd, zelfs hadden liefgehad, hier en daar, maar geen hunner had haar dit ooit verteld; zij kon zich zelfs niet herinneren of haar echtgenoot haar dit ooit had verteld. Zij w,as heel jong getrouwd en er was heel vormelijk naar haar hand gedongen, en 'n eigenschap in haar, die zij zelf niet kon noemen, had haar voor liefde onver schillig gehouden totdat zij Timothy Carless had ontmoet en zelfs toen had zij het geval behandeld op een vage wijze, met overdreven kieschheid, droo- merig; hoeveel vrouwen onder haar be kenden zouden hem hebben laten gaan zonder dat hij zich verklaard had? En nu deed zij het weer, liet tot dat haar verhouding tot dien anderen m,an onbepaald werd, zooals zij met een droevige glimlach tot zichzelf zeide, zooals miss Stalling zich kon hebben gedragen, met dit verschil dat in haar die onschuld tot domheid werd. ruiten van de woning van J. -J. W. aan die straat. De bewoners, die zich in de kamer bevonden kwamen er, evenals den voerman en het paard met den schrik af. In den namiddag van dienzelfder dag is J. J. W. er echter minder gelukkig af gekomen. Hij had nl. het ongeluk bij het voetballen op het terrein achter West- Souburg zijn rechterbeen te breken Dokter Bloos heeft hem per auto huis waarts gebracht BIGGEKERKE. Vrijdagmiddag werd de jaarvergadering gehouden van de vereeniging tot exploitatie eener weeg brug j,Ons belaing" onder voorzitter schap van den heer L. Simonse. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Lampert Pz. bleek, dat weinig ge bruik van de weegbrug was gemaakt, hoewel het aantal gewogen bieten en kele duizenden kg hooger was dan het vorige jaar. De oorzaak hiervan is ge legen in het toenemende vervoer van bieten per vrachtauto's tegen concurree- rende prijzen. De jaarrekening, uitge bracht door den penningmeester W. de Regt, wees een tekort van 4 aan. De aftredende bestuursleden L. Simonse en J. Lampert Pz. werden herkozen, even als de weger A. Simpelaar. Het weeg loon werd onveranderd vastgesteld. BIGGEKERKE. Vrijdagavond kwam de afdeeling van den Bijz. Vrijwiliigen Landstorm in vrijwel voltallige verga dering bijeen. Na een openingswoord van den voorzitter der plaatselijke com missie, burgemeester Simonse, werd door Overste Bierman een uiteenzetting gegeven van de taak van den B VI,., waarna de heer Laernoes opwekkende woorden sprak om den B.V.L. te steu nen in zijn mooie werk, dat slechts eén doel heeft, namelijk steun aan het wet tig gezag. Beide sprekers oogstten een warm applaus voor de door hen gespro ken woorden. Overste Bierman reikte hirena brevetten voor scherpschutter uit aan A. Harpe; J. Konraad; H. Kaljouw; H. Verschuure en P. de Lange. De heer A. Janse sprak een slotwoord. Zoo wel opening als sluiting geschiedde met het zingen van coupletten van het Wilhelmus. SEROOSKERKE. Zaterdagmiddag werd de jaarvergadering der Boeren leenbank gehouden o, 1. van den vice voorz., den heer L. Maas. Afwezig de bestuursleden W. C. Allaart en A. P. Nieuwenhuijze, de laatste met kennis geving. Aanwezig met de overige be stuursleden 49 leden. Bij zijn openingswoord herdacht de voorz. het overlijden van den heer L Melse Jz. Hij memoreerde, hoe de over ledene, die van de oprichting der bank, af bestuurslid is geweest tot het laatst van zijn leven, niettegenstaande zijn hoogen ouderdom steeds voor het belang der bank en haar leden, met veel toewij ding heeft geijverd. Zijn nagedachtenis blijve in eere. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat de bank op 31 Dec. j.l. 231 leden telde. Uit het financieel verslag bleek, dat men een zeer gunstig jaar heeft gehad, zoodat een winst kon wor den geboekt van 1208 en de reserve thans bedraagt 11626. Als bestuurlslid werd herkozen de hr A. P. v. Nieuwenhuijze en gekozen in de vacature wijlen den heer Melse, de heer P. Melis Wz. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen, de heer A. Aarnou'tse. Als plaatsvervangende bestuursleden de heer A. v. Dis en ge kozen de heer Adr, Melis. De voorz. deelde mede, dat het be stuur de rente heeft vastgesteld voor spaargelden op 3 pet. en voor crediet- nemers 4 pet. Op een vraag over de wenschelijkheid een beter kantoor- Ik behoor te weten hoe hierin te handelen ik moet hierin handelen De witte torens v,an Ruzè de Belle garde waren in het zicht langs de lange, witte wegen. Madame de Bellegarde liet den wa gen stilhouden. Wil je alsjeblieft naar Amboise terugkeeren? Het „Cheval Blanc", het hotel op den rechteroever Zij voelde zich zenuwachtig en zelfs zwak; de inspanning dien brief te schrij ven, hem te verzenden en nu de in spanning mr. Farryner te ontmoeten, te bedenken wat zij hem moest zeggen, veroorzaakten een opwinding, die zij moeilijk kon beheerschen, en dan trof de ironie van het geval haar zin voor humor. Zij lachte in zichzelf toen de wagen gleed over de brug, welke de twee (ar men der Loire kruiste, waar zij hem had gezien, en zij aanschouwde weder de voorzijde der stad, de oude huizen op een hoopje op de kade, het hoog ge bouwde kasteel en den toren Hurtault Het „Chevat Blanc" was liefelijk ge legen aan de kade Ch,arles Guinot; het was een klein hotel, dat eerder den naam van herberg verdiende en het h.ad, een zindelijk, fonkelend en feestelijk aanzien. Het liep tegen den middag en ver scheidene menschen gingen de op m deur van het nette huis binnen; ande ren hingen over de leuning van de kade en keken naar de zwarte baggermachi nes, welke in de rivier aan het werk waren, en de sierlijke groepen van boo- en zeker niet vóór Uw tijd, mits Ge er voor zorgt niet gebukt te gaan onder de schade lijke, Uw energie en levenslust ondermij nende gevolgen eener gebrekkige of onvol doende spijsvertering. Het middel daartegen? Volg daarvoor de M.S.S.-gewoonte. Reinig Uw ingewanden en organen op geregelde tijden van al die kwade en vergiftige afval-stoffen die daarin zijn achtergebleven en die veelal de oorzaak zijn van Uw hoofdpijnen, Uw onbehaag lijk gevoel, Uw fletse gelaatskleur, Uw puistjes en Uw steeds toenemend gevoel van lusteloos heid, prikkelbaarheid, moeheid, kortom van dat neerdrukkende gevoel oud te worden vóór Uw tijd. Volg daarvoor de M.S.S.-gewoonte. Neem eiken Vrijdag en eiken Zaterdag, vóór het naar bed gaan zoo'n M.S.S.-cachet die Uw ingewanden zuivert zonder die overmatig te prikkelen. Ze zijn een vinding van Apotheker Dumont en ze hebben een gunstigen invloed op geheel Uw gestel, op Uw lever, en evenzeer op de bloedsomloop. De reinigende M.S.S.-ertjes, deze inwendige zuiveraars, zijn voor Uw gestel even on misbaar als een bad voor Uw uitwendig lichaam. Ze frisschen Uw gestel geheel op! M.S.S.-cachets (ook wel genaamd: Laxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U le willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks 60 cent. (Ingez. Med.) lokaal ter beschikking te stellen zeide de voorz., dat het bestuur dit reeds in overweging heeft genomen. OOSTKAPELLE. Zondagavond had 't zesjarig zoontje vaïi den landbouwer S. L. het ongeluk bij het spelen, van een stroomijt te vallen, waarbij het een dij been brak. Nadat dr. v. d. Harst de eer ste hulp had verleend, werd de kleine naar het gasthuis te Middelburg ver voerd. DOMBURG. De burgemeester heeft den heer P. J. Elout alhier aangewezen tot hoofd van den luchtbeschermings dienst. GRIJPSKERKE. Vrijdagavond verga derde het musschengilde. Uit het ver slag bleek, dat in 1-935 5908 musschen zijn ingeleverd. De kas sloot met een batig saldo van 21 cent. ZOUTELANDE. Vrijdagavond verga derde de Anti-Revolutionaire Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" alhier Verscheiden leden kwamen nogmaals krachtig op voor de behartiging van de boerenbelangen ook door middel van de politieke organisaties Dit behoeft geenszins te worden belangenpolitiek in den slechten zin der woords. In het ver leden is ook mermalen voor verdrukte volksgroepen langdurig en hard g'estre den. Voor de arbeiders bijv. is bijna door alle politieke partijen gestreden om te komen tot een goede sociale verzeke ring en arbeidswetgeving. De heer L. Geschiere leverde een inleiding, hande lende over „De verhouding van Over heid en Maatschappij" Er volgde veel bespreking waarbij natuurlijk de land bouwpolitiek weer ter sprake kwam, Op de vorige vergadering was ook sterk bij het bestuur aangedrongen om ingeval er weer een openbare vergadering door de N S.B, hier te plaatse zou worden g'e- houden er voor te zorgen, een bekwame Anti-Rev. debater met den spreker van N.S.B, in het strijdperk zou treden. Aan men, die langzaam heen en weer wieg den in het flauwe koeltje op het eiland St. Jan. Madame de Bellegarde wachtte in haar wagen, terwijl de chauffeur naar mr. Farryner vroeg. Zij merkte de kar ren en manden op, volgestapeld met trossen druiven en meloenen, peren en vijgen, die langzaam voorbijtrokken, herfstvruchten, overrijp, geurig. Madame de Bellegarde was zich be wust dat zij zelf deel uitmaakte van die langzame, zoete herfstvertooning, van haar liefde voor den man, die niet hier was en de liefde van den man, die hier was, voor haar, ook als deel daarvan; haar eigen persoonlijke gevoelens sche nen gedompeld te zijn in die harmonie van haar omgeving, schenen niet belang rijker te zijn dan de heldere, breede, zilveren rivier, het teere eiland met de kronen van hooge boomen, het vriende lijke uitspansel daarboven, den oprijzen- den gevel van het „Logis du Roi", en dit gouden stof van zonneschijn over alles heen, dat leek op de viering van een carnaval, van een feest, van blijde zorgeloosheid, welke de droefheid van dreigend verlies verborg. Mr. Farryner stond bij de deur van haar wagen, zoo gretig naar haar kij kende, dat zij innemend vriendelijk voor hem was, hetgeen zij in barmhartigheid niet had willen zijn. Ik was toevallig in Amboise ik dacht dat u misschien lust had met mij terug te gaan en te blijven lunchen? Nu, natuurlijk heb ik daar lust in. (Wordt Vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5