Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. BIOSCOPEN. SPORT. LANDBOUW* ZUiD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. het voorjaar, koop tijdig een pot MIDDELBURG. FRANKRIJK. Moderne luchtmonsters. DUITSCHLAND. De geheimzinnige verdwijning van een Dnitsch predikant uit Athene. HiiliNK.iiiNa/./iaNiJ. Donderdagavond hield de afdeeling Heinkenszand van t Groene Kruis haar jaarvergadering o.L van dr. Griep. Uit het verslag van den penningmeester voor de T.B.C. bestrij ding bleek, dat ontvangen was 462 en uitgegeven f 224. Goed slot f 23&. Het verslag van den penningmeester van het Groene Kruis gat een ontvangst aan van 977 en een uitgaaf van 602, goed slot 374. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld voor de 1-B-C. bestrij ding op 428, voor het Groene Kruis op 870, in ontvangst en uitgaaf. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Tot afgevaardigde naar de ver gadering der provmciale vereeniging werd gekozen dr. Gnêp. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek dat de vereeniging 301 leden telt, dat zuster Kranenburg met de grootste toewijding haar taak vervult; dat het verplegings- materiaal in goeden staat is; en dat van het consultatiebureau voor zuigelingen een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Dr. Griep en door mr. dr. Mes, burge meester dezer gemeente hielden lezin gen. De hr Mes behandelde den lucht beschermingsdienst en dr. Griep het verweer tegen gasaanvallen. Beide spre- kers werden door het talrijk publiek met groote aandacht gevolgd. De heer J. Steketee, oud-burgemeester bracht beiden sprekers dank, met den innigen wensch dat God een oorlog zou ver hoeden. BIERVLIET. Ook te Biervliet zal op initiatief van den burgemeester een co mité worden gevormd tot het inzamelen van gelden voor een jubileumg'ave aan het St Antoniusziekenhuis te Oostburg bij gelegenheid van het vijftig jarig be staan. - BIERVLIET. Donderdagavond werd een propaganda-avond gehouden door de afdeeling Biervliet-Driewegen van den Bond voor Staatspensioen. De zaal was vol. De voorzitter, de heer M. Maas, wees op de noodzakelijkheid om eens gezind te blijven strijden voor premie- vrij staatspensioen In onze dagen is dat vooral van het grootste belang voor den kleinen middenstand. De 60,000 onver- zorgden van heden zijn wel voor het meerendeel daar te zoeken. Daar tegen- .woordig alom zooveel geld voor aller hande steun wordt gegeven, moet een weg te vinden zijn, om ook deze men- schen eenigszins te helpen zonder de totale lastn te verzwaren. Een tooneelstuk werd opgevoerd, ge titeld „Strijd" door S. Augura, een dra matisch levensspel, gevolgd door een vroolijk nastukje: De Oom uit Ameri ka", door Patermotte. Beide werden goed gespeeld In de pauzes werd mu ziek gegeven door „The Musical Boys". OOSTBURG. In den loop van 1935 nam de Raad dezer gemeente het be sluit om de gemeente voor de perso- neele belasting te brengen v,an de 9e naar de 7e klasse, hetgeen voor de ge meentekas een mindere bate tengevol ge zou gehad hebben van circa f 5500 per jaar. Naar verluidt heeft dit be sluit niet de goedkeuring der regeering kunnen' erlangen en schijnen de be weegredenen tot niet goedkeuring niet onomwonden medegedeeld. Het i« zeer zeker te betreuren, dat deze, voor ve len niet onaardige vermindering van lasten niet is kunnen doorgaan, waar toch van hoogerhand zoo op allerlei wijzen op bezuiniging wordt aange drongen en op dit punt een niet ge ringe dwang wordt opgelegd. We mogen toch wel niet veronder stellen, dat het verlies van enkele lut tele honderden guldens, in het onderha vige geval, voor de schatkist het mo tief heeft kunnen zijn? OOSTBURG. In de Donderdag alhier gehouden jaarvergadering der vereeni ging „De Ambachtsschool voor Oostburg en Omstreken", onder leiding van den heer P, Erasmus, werden tot bestuurs leden herkozen de heer Erasmus voor noemd, P. Daansen Wz„ A. A. Hendrik- se en M. Wagtho. Besloten werd, we gens verloop van het tijdperk, waarvoor de statuten waren goedgekeurd, vernieu wing der goedkeuring aan te vragen. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging op 31 December j.l. nog 42 le den en 1 donateur telde; het onderwij zend personeel is onveranderd gebleven. In verband met de plannen tot om zetting van den tegenwoordigen 3-jari- gen in een 2-jarigen cursus heeft het be stuur der school zich gewend tot den minister van onderwijs om zijn bezwa- Tu* §en een zoodanige verandering uiteen te zetten, wijl in de toekomst zal lijken, dat hierdoor een streekbelang zal zijn geschaad. Op 31 December 1934 werd de am bachtsschool bezocht door 79 leerlingen, welk getal op 31 December j.l. was ge klommen tot 94, n.l. 19 schilders, 24 tim merlieden en 51 smeden; in den loop van 35 vertrokken met diploma 5 schilders, 9 timmerlieden en 11 smeden. Uit 13 van de 16 gemeenten van W. Z. Vlaan- eren bezochten leerlingen de inrichting. De avondteekenschool had op 31 De cember 1934 21 leerlingen, op 31 Dec. j.l. 22, zoodat het totaal aantal leerlin gen, dat op 31 Dec. 1935 in 't gebouw der ambachtsschool vakonderwijs ont ving, 116 bedroeg. De uitgaven voor de ambachtsschool beliepen over '35 27.203, waarvan de gemeenten 6801 moeten bijdragen; voor de avondteekenschool waren deze cijfers resp. 882 en 198. De begrooting voor 1937 bedraagt voor de ambachtschool 27.553 en voor de avondteekenschool j 849. Van het oorspronkelijk bestuur, dat in 1908 de leiding der school op zich nam, zijn nog in leven de heeren I. Ris- seeuw Az., te Den Haag, en J. de Hullu te Breskens, die nog als bestuurslid zit ting heeft. (Iagez. Med.) CITY. Bommen op Shanghai Met die bommen op Shanghai loop< het nogal los. De titel dekt den inhouo van de film niet heelemaal tenzij men het opvat als symbool en dan is het goed gekozen. Want in deze internati onaal georiënteerde stad zooals wij die kennen uit boek en geschrift en niet hei minst uit de couranten van eenigen tij geleden, is de atmosfeer zoo broeiena en gespannen, dat bombardementen niet heelemaal tot de onmogelijkheden behooren. De strijd die gaande Ts tus- schen 't Chineesche anarchisme en ter rorisme aan den eenen kant en de groote mogendheden aan de andere zijde, heeft chaotische toestanden in het leven geroepen. Behalve de politieke achtergrond die dezen strijd veroor zaakt, zijn er ook nog partijen die op eigen initiatief zoon beetje opereeren en die het beeld vertoonen van het be kende gangster wezen, hier nog exoti scher getint door de rassenmengeling. Dankbaar motief voor een spannende film. Hier is dan zoo'n bende bezig de la kens uit te deelen en zij doet dat op han dige wijze en met alle haar ten dienste staande middelen. Wat het doel nu pre cies is blijft duister, doch ze hebben den gouverneur van Formosa weten te ontvoeren en nu is er een gewiekste Yankee overgekomen met speciale vol machten van de Amerikaansche marine, om het zaakje in 't reine te brengen, Hij heeft daar een eigen methode voor die niet zonder risico's is, doch die tot het doel leidt. De ups en downs van dezen strijd om de macht zijn in perfectie weergegeven. Op sluwe wijze weet de bendeleider die een goed vertrouwen geniet van het po litiehoofd van de Europeesche concessie telkens den dans te cmtspringen. Doch tenslotte moet hij het toch afleggen te gen de georganiseerde macht. Met een stel knappe spelers en een uitstekende regie is een boeiende film vervaardigd Of de opnamen ter plaatse zijn genomen dan wel dat alles zich af speelt om en bij de studio's is niet uit te maken. Is dit laatste het geval dan alle hulde, want de sfeer is onmisken baar echt. Amok. Stephan Zweig schreef een novelle van dezen naam die ieder, haar haar ge lezen heeft, lang bij zal blijven. De psy chologisch sterk verantwoorde weerga ve van tropenkolder, die zich meester maakt van een Europeaan in de rimboe, is benauwend en beangstigend. Dr. Holk, naar lichaam en ziel gesloopt, levend op een eenzamen post in de binnenlanden van Indonesië, voelt zich een verlorene, Als hij het dieptepunt van zijn depressie bijna genaderd is, verschijnt een blanke vrouw, een voorname getrouwde dame uit de residentie, die zijn hulp in komt roepen voor een geval waar zelfs een dokter, niet zonder de kans te loopen zijn reputatie te verliezen, en ook moreel bijna niet in kan en mag grijpen. De vernederende manier waarop dr. Holk behandeld wordt door haar, die in uiterste nood tot hem komt prikkelt hem en maakt hem star en trotsch. Hij weigert, doch is gefassineerd door de verschijning van deze vrouw. En als zij zich eveneens beledigd voelend ver dwijnt, breekt het verzet van den dok ter, Dan ziet hij het laatste contact met de wereld zijn wereld verloren gaan en in hevige zielsspanningen voelt hij deze vrouw te moeten helpen. Dan krijgt een bepaalde vorm van amok, die reeds latent in hem aanwezig was, hem beet. In zijn bezeten waan laat hij de rimboe in de steek en tracht, in verbinding te komen met de vrouw. Hij moet helpen, helpen, helpen. Is het liefde of gevoel van wroeging? Het zal wel een mengeling van beide we zen, die hem drijft als een bezetene. Hij laat niet af, let niet op convenTTes en eer. Het moet, het moet. Zij ontwijkt hem nu. Toch met doode- lijke wanhoop in haar hart, dat 't schrik kelijke geheim haar man, die binnen en kele dagen na een jaar afwezigheid, weer terugkomen zal, bekend zal wor den. Dan geeft zij zich over aan de duis tere praktijken van een inlandsche. Daar vindt dr. Holk haar. Redding is niet meer mogelijk. Alleen kan hij haar nog beloven nooit één woord te zullen ver tellen van hetgeen hij weet. Als dan het lijk vervoerd zal worden naar Europa om daar aan een sectie onderworpen te worden, breekt nogmaals de tropenkol der los in al zijn vernietigende kracht en dr. Holk snijdt de touwen door, waar mede de kist getakeld wordt en springt haar na in zee. Zoo eindigt deze Indische tragedie.* Het geval van amok van een Europeaan. Zooals gezegd, Zweig maakte er een onvergetelijke novelle van. Het zou phe- nomenaal geweest zijn, als de film de in nerlijke spanning en geladenheid ervan benaderd had. Ze doet dat dan ook niet. Maar wat er van gemaakt is door de Eranschen die haar vervaardigden, is te loven in alle opzichten. Uiterst intellec tueel spel met juist begrip van sfeer en milieu opgenomen, is het een bijzondere film. ELECTRO. Ga nooit van me weg. Elizabeth Bergner speelt in deze film de roi van een jonge vrouw, Gemma ge- ueeten, een meisje nog; maar met een uiterst romantisch verleden en een ba by zonder bekenden vader. Ze komt in aanraKing met een jongen man, Sebasti- aan Sauger; een muzikaal genie' maar <irm natuurlijk. Sebastiaan heeft een broer: Caryl, die een schatrijke Engei- sche Fenella Maclean, gaat liefhebben; en zij houdt van hem. Op een ongeluks dag raakt Gemma echter bij de Macle ans verzeild en zij flapt er uit, dat ze met den zoon van den den beroemden componist Sanger samenleeft. De Macle ans, die van Sebastiaan niet afweten, denken dat het Caryl is, en Fenella schrijtt een brief, zooals er wel meer ge schreven worden en reist met haar ouders naar de Dolomieten (tot dusver speelde het verhaal zich te Venetië af). Als Caryl in de gaten krijgt, hoe de vork aan den steel zit, besluit hij haar achterna te gaan; Sebastiaan en Gemma met de baby houden hem gezelschap. Ze vinden Fenella en het misverstand wordt opgelost, maar ondertusschen krijgt Se bastiaan, die een genie is, maar ook min of meer a-moreel en a-sociaal het van haar te pakken. Men komt met elkaar te Londen terecht, waar Sebastiaan zijn jongste verliefdheid ten spijt met Gemma trouwt. Het wordt voorloo- pig een en al armoede met hen. Caryl echter werkt zich omhoog en hoopt bin nen afzienbaren tijd zooveel te verdie nen, dat hij met Fenella op de huwe lijksreis kan gaan. Die hoop dreigt den bodem te wor den ingeslagen, als Fenella, die door Sebastiaan niet met rust wordt gelaten, den bohemien lief meent te krijgen. Gemma, die het geval door heeft, waarschuwt haar, doch natuurlijk zon der resultaat. Er ontstaat dan een ge matigd conflict, dat door den dood van de baby een tragische wending schijnt te zullen nemen. Tenslotte valt het ech ter allemaal een beetje mee. De zaak komt, zoo goed en zoo kwaad als dat in deze omstandigheden maar mogelijk is, toch op haar pootjes terecht. Het verhaal is spannend, dank zij vooral het boeiende spel van Elizabeth Bergner. Als 't nacht is in New-York. In een hotel te New-York komt een jonge man uit een der Westelijke stater logeeren; op zoek naar een vrouw. Hi. bezit een farm met een onnoemelijken veestapel en de knappe telefoniste, die dat verneemt, mag hem op slatf ver schrikkelijk graag lijden. Voor zij echter de kans krijgt, hem aan de haak te slaan, ontdekt onze vriend, dat er in de kamer naast de zijne een moord is ge pleegd. Hij meent zich daar met alle ge weld mee te moeten bemoeien, vooral nadat hij ontdekt heeft, dat er toeval lig een mooie jonge vrouw in betrok ken is. De narigheid, die haar bedreigt, weet hij tenslotte af te leiden, maar hij neemt de telefoniste mee naar huis. Landbouwvereeniging O. en W. Souburg De landbouwvereeniging Oost- en West-Souburg hield Donderdagavond jl. een algemeene vergadering in café „Dorpszicht", De heer J. Kodde, voor zitter deelde mede, dat tot zijn en ongetwijfeld aller spijt de secretaris- penningmeester, de heer W. Louwerse, wegens een ernstige ongesteldheid, niet tegenwoordig kon zijn. Spr wenschte hem een spoedig herstel toe. Verder heette hij allen welkom, in het bijzonder den heer J.anse, vertegenwoordigende de coöperatie „Eiland Walcheren", waar na hij een kort overzicht gaf van het achter ons liggende oogstjaar '35, dat spr. een goed jaar noemde voor wat betreft de opbrengst der meeste gewas sen. D,ank zij den regeeringssteun kon het landbouwbedrijf nog eenigszins loo- nend gemaakt worden. Di'i jaar ziet het er echter donker uit tengevolge van den verminderden steun. De boeren zien met bezorgdheid de toekomst tegemoet. In het afgeloopen jaar was ontvangen f 11096, waarbij een waarde aan voor raden ad f 348, in tot,aal dus f 11345 en uitgegeven f 11508. De heeren J. Kodde en W. Louwerse werden gekozen als afgevaardigden naar de algemeene vergadering der Z.L.M. Aangenomen werd, dat voortaan de zet- aardappelen v,an de bewaarplaats afge haald moeten worden. Hier voor zijn 2 dagen gesteld en wel Dinsdag 17 en 1 Dinsdag 24 Maart a.s. DE DERDE KLASSEHS. Ranglijsten. Voor de Zeeuwsche derde-klasse clubs is een groot deel van de compe titie achter den rug. In 3A, de Zeeuwsci Vlaamsche afdeeling, is er het nadee dat de competitie zulk een onregelma tig verloop heeft. Daardoor zal het no; wel eenige Weken duren voordat dt kampioen hier bekend is. De 6tand is momenteel als volgt: gsp. gew. gel. vrl. dip. p Hulst 12 10 0 2 54-10 2C Axel 11 8 1 2 51-13 1' Hoofdplaat 9 6 2 1 25-10 14 Breskens 8 2 2 4 19-20 6 Sluiskil 8 2 2 4 17-27 6 Terneuzen II 11 3 0 8 34-35 6 Oostburg 7 2 1 4 19-29 5 Oranje 8 0 0 8 5-81 0 De Zeeuwen bijna kampioen. In de andere klasse kan De Zeeuwer practisch gesproken- het kampioenschap niet meer ontgaan. De Vlissingers gaar met grooten voorsprong aan den kop Zij kunnen indien zij Zondag mochten winnen, zich echter nog niet officiee kampioen noemen, omdat indertijd de wedstrijd tegen Middelburg II kort voor het einde is gestaakt geworden Zoolang dit van invloed kan zijn op de bovenste plaats van de ranglijst moet dus met de mogelijkheid van eventueel overspelen rekening worden gehouden. De stand luidt thans: gsp. gew. gel. vrl. dip. p De Zeeuwen 15 14 1 0 78-13 29 RCS 13 9 1 3 70-17 19 Zierikzee 14 8 2 4 51-29 1? Vlissingen II 11 7 1 3 35-22 15 M'burg II 12 6 1 5 28-29 1? Zeeuw. Boys 13 4 2 7 25-26 10 Zeelandia II 15 4 2 9 19-59 lf Eiland Boys 14 4 1 9 33-39 Goes. Boys 12 2 2 8 11-64 Hansweert 13 1 1 11 19-71 wikkelen. Dit zijn de nieuwste één-mo- lorige Dewoitine's en Morane's. Dit zijn 2-persoonstoestellen met een ver mogen van 360 tot 1100 pk, waarvan een groot deel bewapend met een snel- vurend kanon door de schroefas (mo- teur canon) en met 2 machinegeweer- opstellingen. Het model 371 is zelfs in net bezit v,an een 3-tal snelvurende ka nonnen. Jagers voor een bemanning, uit 3 leden bestaande, die een maximum uursnelheid van 460 km bereiken, be staan reeds in enkele exemplaren. Over enkele maanden zal ook een aantal van deze constructies in dienst worden genomen. Voorts moeten wij de verge vorderde proeven melden,""die de twee- motorige Caudron-Renault heeft onder gaan, Men verwacht van deze construc tie als middelmatig gevechtstoestel zeer veel. In ieder geval zal zij een snelheid ontwikkelen van 400 tot 420 km per uur. De geheele gemoderniseerde Fransche luchtvloot telt thans 1010 vliegtuigen en zal eind 1936 1500 vliegtuigen be zitten, bediend door een luchtleger van 17.000 man. De luchtvaartmedewerker van de N. R. C. geeft een beschouwing over Frankrijks luchtvloot, die het laatste jaar voor een groot deel grondig is ver nieuwd. Zooals de zaak zich thans laat aan zien, behoeft Frankrijk in de lucht niets meer te vreezen. Wat materiaal betreft heeft 't Engeland en Italië voorbij ge streefd en het moet ten minste even sterk geacht worden als Duitschland. Vooral ten aanzien van het luchtafweer geschut en zijn bediening mag Frankrijk niet onderschat worden. Dank zij een der laatste vindingen is de trefzekerheid van het snelvurend-afweer-geschut aan merkelijk toegenomen. In het domein van de zware gevechtstoestellen gaat Frankrijk thans ook aan de spits. Dank zij de snelheids-toeneming van de aan vals-vloot kan deze ook in de defensie uitmuntend dienst doen. De groote Bloch met 2 motoren, mo del 200, die een vermogen van 1720 pk ontwikkelen kan en een snelheid van 300 km per uur is op dit oogenblik een min of meer verouderde constructie. Daarnaast hebben op ruime schaal de Bloch 210 en 211 hun intrede gedaan, veel verbeterde edities van de 200, welker snelheden konden worden op gevoerd tot 350 km per uur. Deze mo dellen zijn voorzien van de nieuwste vindingen en zw,aar gewapend. Hun ac tieradius met volle belasting, waarvan 1000 kg bommen en explosie-middelen is 2000 km. Van bijzondere beteekenis zal voorts de Bloch 130 zijn, waarvan spoedig een aantal toestellen in dienst gesteld zal worden. Deze geheel metalen eendek ker met een motorvermogen van 1720 pk uitgerust met remklappen, verstel bare schroef, intrekbaar landingstoestel en een ultra-moderne bewapening, heeft een maximum snelheid van 400 km per uur en moet gerekend worden tot de geduchtste gevechtsmachines van ge mengd karakter. De 4-motorige Farman 221, die als bombardeervliegtuig vooral 's nachts uitmuntenden dienst bewijst, heeft een veel minder groote snelheid, doch een aanzienlijk hooger laadvermogen. Zij is het zwaarste toestel der Fransche luchtvloot en kan met haar 3200 p.k. 'n nuttigen last van 4750 kilo over een af stand van 1000 km vervoeren. Dank zij een aantal verbeteringen hoopt men haar snelheid te verhoogen tot 300 km per uur. Zij zal dan ook uitstekend vol doen als machine voor snel troepen transport. Tot het kader van de zwa re luchtvloot moeten ook nog gerekend worden de Potez 54, 2 motoren, 1300 p.k., 310 km per uur, voor bombardeer doeleinden, verkenningen, verbindings diensten of troepentransport; de Amiot 143, 2 motoren, 1600 pk, 300 km per uur voor nachtelijke verkennings- of bom bardementsdiensten en de Bréguet's 413, 414 en 460, die gelijkwaardig zijn aan de Bloch's. Al dit materiaal is thans volledig beproefd en luchtwaardig; heeft een vervoerscapaciteit varieerende van 1000 tot 4750 kilo, bij snelheden van 300 tot 350 km per uur over afstanden van 1000 tot 2000 km. Ten aanzien van het lichte materiaal beschikt Frankrijk thans over jagers, die ruim 450 km per uur kunnen ont Is hij het slachtoffer van de Gestapo geworden? Men herinnert zich wellicht het be richt, dat eenige weken geleden is ge publiceerd en waarin sprake was van het verdwijnen van een Duitsch predi kant, ds. Kindermann, te Athene. Dat eerste bericht echter was zeer vaag, zoodat men omtrent de waarheid aller lei gissingen kon maken. Thais echter geeft het Fransche blad „Le Journal" een duidelijke uiteenzet ting van den loop der gebeurtenissen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Dr. Karl Kindermann, predikant van de Duitsch-Protestantsche gemeente te Athene, had zich voor eenige dagen met vacantie naar Duitschland begeven. Zoodra het verdwijnen van den pre dikant aan zijn gemeente werd mede gedeeld, publiceerde de Duitsche lega tie te Athene een zeer vaag communi qué, volgens het welk de dominee, die zenuwziek was, zelfmoord zou hebben gepleegd. Het communiqué vermeldde tevens dat alle pogingen tot het vinden van het lijk tevergeefsch waren geble ken. Dit communiqué verwekte al eenige achterdocht. Volgens zijn vrienden im mers, had Kindermann nooit last van een zenuwziekte gehad. Bovendien wash et iedereen bekend dat hij geen bewonderaar was van het Hitler-regime. De bezorgdheid van de Duitschers te Athen, die hun predikant op de handen droegen, n,am nog toe, toen één van hen, door middel van een der de een brief van dr. Kindermann ont ving, gedateerd werd op den dag van aankomst in zijn vaderland, waarin de ze zijn vrees uitte nooit meer iets van zich te kunnen laten hooren. De Grieksche pers bemoeide zich met het geval en het schandaal kwam aan het rollen. En allengs kwamen bij zonderheden aan het licht, die de werk wijze verraden van de Gestapo, de Duit sche geheime staatspolitie. Een voorname rol in deze tragedie speelde een zekere Kudorfer, ex-me canicien. Deze had Hitier reeds gekend voor den Putsch van 1923 en had later van hem opdracht gekregen om de Hit- Ier-propaganda in Griekenland Te lei den. Aldus officieel door het nieuwe rijk aangesteld, noemde Kudorfer zich te Athene directeur van het Duitsche dag blad de „Neue Athener Anzeiger", en correspondent van het officieuse Duit sche agentschap. Ongelukkigerwijze bemoeide Kudorfer zich niet uitsluitend met propaganda en journalistiek. Zijn naam werd genoemd in eenige zaken van twijfelachtig allooi, welke dr. Kindermann ter oore kwamen. De predikant dreigde hem, in weerwil van de goedkeurende bescherming, die Kudorfer klaarblijkelijk genoot, aan te klagen bij de Grieksche overheid. De ex-mecanicien werd zoo genood zaakt zijn functies neer te leggen en naar Duitschland terug te keeren. De Duitsche gemeente Athene, die door zijn beschuldigingen voortdurend werd ge terroriseerd, kon eindelijk herademen. Is de verdwijning van Kindermann nu een wraakneming van Kudorfer? Inder daad is Kindermann gevangen gehouden, hetgeen blijkt uit inlichtingen, die men van particuliere zijde ontving. Het is mogelijk, dat hij in een gesticht of in een concentratiekamp zit, maar ook is mo gelijk, dat hij door toedoen van de Gestapo is vermoord. De Duitsche legatie te Athene heeft van de Grieksche regeering gedaan pro- beeren te krijgen, dat de pers haar aan vallen op de Hitler-methoden stopzet. Het officieuse Duitschhe agentschap heeft in een communiqué alle berichten, die over de verdwijning van dr. Kinder mann waren verspreid, tegengesproken. EEN VINDINGRIJKE DEVIEZENSMOKKELA AR. Honderdduizend mark in solli citatiebrieven verstopt. Men schrijft aan de Haagsche Crt.: De toestand in Duitschland dwingt talloozen hun geld naar het buitenland te brengen. De bepalingen in het Duit-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7