KERKNIEUWS. SPORT. JSNEfUWWIlOOR^ GEMENGD NIEUWS. MARKTBERICHTEN. IJig-BEVELAND. EVENREDIGE VERTEGENWOORDIGING, EEN GOED OF EEN KWAAD? MERDA. MIDDELBURG. «:a .8E0I* THAAM iijke wijze naar voren gebrachte, we'klt de voorz. de aanwezigen op den B. V L. trouw te blijven, de hoop uitspreken de dat de regeering nimmer in het ge val zal komen te verkeeren waarin doo kaar een beroep op de leden van het instituut zal moeten worden voldaan. 's GRAVENPOLDER. Maandagmid dag vergaderde de gemeenteraad ondei voorzitterschap van den burgemeestei voltallig. Ingekomen waren o.m 'n uit treksel uit het Kon besluit, waarbi, wordt bepaald, dat te 's Gravenpold de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed en bericht van Gea. Staten, dat de gemeentebe- grooting voor 1936 is goedgekeurd. Aan de vereeniging tot het verstrek ken van l.o. op ger. grondslag werd een voorschot op de gemeentelijke vergoe ding verleend van f 620. Aan mej. C. J. A. Remigius werd eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere schuol wegens het bereiken van den 60-jarigen leef tijd. Een voorstel van B. en W. om in de bouwverordening te bepalen, dat op het open erf achter gebouwen geen bijge bouwtjes mogen worden opgericht met een grooter inhoud dan 15 m3 vond veel bestrijding. Aan B. en W. werd opge dragen dit nog eens nader onder het oog te zien. Bepaald werd, dat stilstaande motor rijtuigen, bakfietsen en andere rij- of voertuigen, binnen 25 m van een bran dende straatlantaarn niet verlicht hoe ven te zijn. Bij de rondvraag becritiseerde wet houder Hoogesteger de handelwijze van den burgemeester en van wethouder Verhulst bij de tewerkstelling van werk- loozen aan den Prov. weg. De leden van den Chr. Landarbeidersbond zijn z.i. bevoordeeld boven de ongeorganiseer den. Tenslotte werd aan B. en W. opgedra gen te onderzoeken of het mogelijk en geoorloofd is om van den keiweg over de Kadam een geteerden steenslagweg te maken. 's GRAVENPOLDER. Tot hoofd van den luchtbeschremingsdienst is door den burgemeester benoemd, de heer C. L. Duininck, commandant van de burger wacht. Voordracht voor den Bond van Jonge Liberalen, afd. V 1 i s- singen. In de gisteravond te Vlissingen ge houden 2e Clubavond van den Bond van Jonge Liberalen heeft dr. S. S. Sm e- d i n g uit Middelburg een voordracht gehouden over: „Evenredige Ver tegenwoordiging, een Goed of een kwaa d?" Spreker ving aan, met de opmerking, dat vraagstuk der Evenredige Vertegen woordiging geen politiek vraagstuk is in den engeren zin des woords. Een goe de staatkunst eischt het bestaan van vertegenwoordigende lichamen als een heden van boven-persoonlijke orde, die de belangen der individuen, bezien als volksgeheel, zoo rechtvaardig en zoo goed mogelijk behartigen, Hoe moeten die vertegenwoordigende lichamen nu tot stand komen? Het al gemeen stemrecht als feit aanvaardende, zijn er twee mogelijkheden: die der do mineerende richtingen en die der even redige vertegenwoordiging. Het eerstgenoemde is een stelsel van wisselend overheerschen der liberale of conservatieve gedachte; liberaal hier in niet partij-politieken zin te verstaan als scheppend nieuwe sociale instellingen; conservatief evenzoo als, behoudend, 't toch komende nieuwe (het leven is on- onderdrukbaar) zooveel mogelijk bij het bestaande onderbrengend. De evenredige vertegenwoordiging is een atomistisch stelsel; eenerzijds con stanter dan dat der domineerende rich tingen, andererzijds daardoor tot ver starring neigend. De E.V. vertoont alle constante schakeeringen van het wer kelijke politieke leven, doch zij brengt de tijdelijke fluctuaties daarvan veel minder tot uitdrukking. De voordeelen der Evenredige Ver tegenwoordiging zijn de nadeelen van zijn feitelijke tegenovergestelde: het Districten-meerderheidsstelsel, zooals ttigeland dat b v. sinds eeuwen tot op den huidigen dag kent. Enkele voor beelden van deze nadeelen der volgens *iet-evenredige beginselen tot stand ge komen volksvertegenwoordigingen: prof, J. R. Commons vermeldt in „Pro portional Representation", dat het 51e Amferikaansche congres bestond uit 1-64 Republikeinen (rond 5,35 millioen stem men) en uit 161 Democraten (door rond 5,50 millioen stemmen afgevaardigd). Het 52e congres der U.&A. bestond voor ruim 71 pet. uit Democraten (die nog geen 51 pet. der uitgebrachte stemmen hadden behaald) en voor slechts 27 pet. uit Republikeinen, schoon deze partij in den lande 43 pet. der uitgebrachte.' stemmen had gehaald. Lord Avebury geeft in zijn werk van .'eiizeifdëiL naam nog typischer cijfers voor Engeland: bij de algemeene ver- ezingen in 1886 kregen de Liberalen met ruim 1,3 millioen stemmen 176 ze tels in het Lagerhuis en de Unionisten .net ruim 1,4 millioen stemmen kregen laarvoor.... 283 zetels! In 1895 werd het nog gekker; de Liberalen kregen ioen met 1,800,000 stemmen 202 zetels en de Unionisten met 1,775,000 stem men. 279 zetels. Dit stelsel voert derhalve tot groote onbillijkheden. Hugh Chisholm haalt in zijn verhandeling over n.epresentation' bv. het voorbeeld aan van Wales, waar in 1906 de Liberalen met 217 duizend stemmen alle 34 zetels veroverden, terwijl de Unionisten met 101 duizend stemmen er g'een enkelen zetel verwierven! Het voordeel der Evenredige Ver tegenwoordiging is, dat dit euvel wordt opgeheven. Ér staan ook, zeer ernstige, nadeelen tegenover. De zwaarste be zwaren zijn wel, ten eerste, dat door het iijstenstelsel de band tusschen kiezer en afgevaardigde vrijwel geheel wordt ver broken (zooals men in den lande uiten- treure heeft hooren betoogen, en zooals men dat ook in de praktijk des politie leen levens ziet gebeuren, helaas); en, ten tweede, dat bij den huidigen vorm van E.V, elke uitgebrachte stem even hooge waarde heeft In het kort kan men zeggen, dat de Evenredige Vertegenwoordiging een zuiver atomistisch-mathematisch stelsel is, terwijl het als ideaal-stelsel psycho- log'isch-ethisch zou behooren te zijn. Na tuurlijk is dit slechts de zaak wijsgeerig beschouwd; de wijsgeerige beschou wingswijze dient echter aan de practi- sche verbetering vooraf te gaan en er aan ten grondslag te liggen. De huidige vorm van Evenredige Vertegenwoordi ging is rekenkundig voortreffelijk en wijsgeerig het toppunt der dwaasheid. Het ongerijmde der tegenwoordige Evenredige Vertegenwoordiging ligt hier in, dat men maatstaven, die slechts op elkander niet rakende gebieden gel den, in de verkeerde gebieden aanlegt. Een goede politiek is die staatskunst, welke zoo goed mogelijk - dat wil zeg gen: zoo redelijk en zoo zedelijk moge lijk de onderlinge levensverhoudingen en de gezamenlijke levenshouding regelt van de staatsburgers, die gezamenlijk en in gemeenschap het Volk vormen. Goede politiek is derhalve een zaak van redelijke zedelijkheid en zedelijke rede lijkheid en die beiden hebben met 't getal niets van doen. Wanneer van tien tnenschen er negen dronken zijn en een spiegelruit willen inwerpen, dan heeft de nuchtere tiende gelijk als hij tot doorloopen. aanmaant al is hij in de minderheid Schiller zegt het reeds in zijn Demetrius: Der Staat musz un- tergehn, früh oder spat, Wo Mehrheit siegt, und Unverstand entscheidet! De voorvechter der Evenredige Ver tegenwoordiging in Engeland was de groote filosoof John Stuart Mill, met zijn werk, „Representative Govern ment". Maar behalve een voorstander der E.V. was Stuart Mill nog iets an ders: een verklaard tegenstander van 't enkelvoudige algemeene kiesrecht. Dat het geheele volk aandeel in de regeering hebbe, is volgens hem eisch van recht en rechtvaardigheid, maar dit wil niet beteekenen. ,,a mere counting of heads or absolute equality of value among the citizens"Of, zooals hij elders zegt: „though every one ought to have a voice, that every one should have an equal voice is a totally different proposition". Ook de Nederlandsche wijsgeer Bol land heeft hier op reeds scherp gewezen. In zijn Spreuken bv. (I; 812818) wijst hij er eerst op, dat het eenige ware al gemeen stemrecht is dat voor mannen, vrouwen en kinderen zonder uitzonde ring; dit brengt, volgens Bolland die een zeer wijs man was „de verkeerde klasseregeering, n.l. afdoende overstem ming van hoog'eren geest door lagere zieligheid". En. „het stemrecht van den gemeenen man in den staat onzer dagen maakt het staatsbedrijf gemeen en den gemeenen man niet gelukkig; het parlementarisme is de zelfironizeering van den geest der vrijheid en des rechts voor allen" voegt hij hier aan toe. Het door spr. destijds gepubliceerde stelsel van volledige versmelting tus schen het Districtenstelsel en de Even redige Vertegenwoordiging heft het be zwaar van het ontbrekende verband tus schen kiezers en gekozenen volledig op; als een bezwaar zal echter gevoeld wor den schoon het de vraag' is, of 't een wezenlijk bezwaar mag heeten! dat de volksvertegenwoordiging dan een meer geografisch-vertegenwoordigend karakter krijgt, waarbij de partij-leidin gen echter van te voren heelemaal niet kunnen beramen, wie er wel en wie niet in de Kamer zal komen! lM|eervoudig stemrecht als corrigens op den tegenwoordigen vorm der E.V lijkt der overweging waard, En tenslot te in breederen zin beschouwd, is de E.V. in het geheel niet gebonden aan 'n partijlijstenstelsel noch aan het enkel voudige algemeene kiesrecht. Zoo, in algemeenen zin beschouwd, mag' de Evenredige Vertegenwoordiging nimmer verdwijnen; onderdrukking van een bepaalde laag des volks, die besten digd kan worden omdat die volkslaag de kans tot sprekend verweer niet krijgt, mag nooit in ons staatsbestel terug- keeren. Chr. Geref, Kerk. Op hei tweetal te Doesburg komt voor ds. L. Kleisen te Vlissingen, Gerei. Kerk, D& F, J. Scholten te Onstwedde (Gr is beroepen te Terneuzen. De nieuwe leider van de Vierdaagsche aistandsmarschen. Hel hoofdbestuur van den Neclerland- schen Bond voor lichamelijke opvoeding heeft kapitein-adjudant J. N. Breunese te 's-Gravenhage, tot dusver waarne mend leider van de Vierdaagsche af- standsmarschen, tot leider benoemd in de plaats van wijlen jhr. W, Schorer. Die Sneeuwwit-gloor zorgt toch maar goed voor U: Ongekend goede kwaliteit: niets bleekt zóó blank als Sneeuwwit-gloor. Bovendien bij elk pak nog zoo n aardig cadeautje voor de kinderen. Gebruik dus voor het bleeken nooit anders dan: vbtk. iuxyi! N.V. Zeepfabriek v/h. De Haas v. Brero, Apeldoorn (Ingez. Med.J EEN DERTIEN JAAR OUDE MOORDZAAK OPGEHELDERD. Na een tijdsbestek van dertien jaar zijn de brigades van de Kon. marechaus see van Hoensbroek (Zuid-Lim burg) en O s s er in geslaagd, ophelde ring te brengen in een drama, dat zich destijds te Hoensbroek heeft afgespeeld en waarbij de 78-jarige weduwe H. het slachtoffer is geworden. Het betreft hier het misdrijf, in den nacht van 22 op 23 Juni 1923 te Hoensbroek gepleegd. Ge maskerde mannen drongen de woning van de weduwe H, aan de Couwender- straat binnen. De vrouw woonde samen met haar 52- jarige ongehuwde dochter. Het scheen uitgelekt te zijn, dat zij er warmpjes bij zaten en steeds een groot bedrag aan geld in huis bewaarden. Door middel van een ladder verschaften de indringers zich door een zolderraam toegang tot de woning en overvielen de weduwe H. op haar bed. Den volgenden morgen vonden buren de oude vrouw dood op haar bed liggen. Zij bleek geworgd te zijn. De dochter lag bewusteloos en met touwen gebonden op den vloer van de slaapka mer. Toen zij weer tot bewustzijn was gekomen, bleek zij haar geheugen te hebben verloren. Het geheele huis was overhoop ge haald en een bedrag aan geld van on geveer 600 was gestolen. Het onderzoek in deze zaak werd zeer bemoeilijkt door het feit, dat de dochter door de geheugenstoornis geen verkla ringen omtrent het gebeurde kon afleg gen en men dus geheel op stille getuigen moest afgaan. In dien tijd werkten verscheidene Os- senaren in de mijnstreek als mijnwerker of arbeider. Spoedig viel de verdenking op eenige van deze mannen, die in de buurt van hethuisje van de slachtoffers hadden gewerkt en meermalen door de beide niets kwaads vermoedende vrou wen op koffie waren onthaald. Wacht meester Aartsen uit Hoensbroek, die 't onderzoek in deze zaak leidde, ging over tot de arrestatie van v. d. B„ v. O. en V., allen afkomstig uit Oss. Deze mannen stonden zeer ongunstig bekend. Zij maakten overvloedig misbruik van sterken drank en vechtp,arijen, waarbij van het mes gebruik werd gemaakt, wa ren voor hen geen zeldzaamheid. De verdachten namen evenwel de bekende houding van de Ossenaren in dergelijke gevallen aan en bleven hardnekkig ont kennen. Tenslotte was de politie dan ook genoodzaakt hen in vrijheid te stel len. In 1926 volgde wederom de arrestatie van v. O. en v. d. B., terwijl tevens een zekere B. uit Oss als verdachte werd gehoord. Opnieuw moesten zij wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. B. werd later bij een vechtpartij met de politie doodgeschoten en verdween al dus van het tooneel. De zaak bleef sleepende tot Juli van het vorige jaar, toen bij de bekentenis- senlawine te Oss eenige Ossche misda digers iets loslieten over deze zaak. Toen werd opnieuw een diepgaand on derzoek ingesteld, waarbij wachtmees ter De Gier uit Oss zijn medewerking verleende. Ook toen werden de zelfde personen in arrest gesteld, doch weer moesten zij worden vrijgelaten. In weerwil hiervan ging' men verder met het verzamelen van bewijsmateriaal ttgen de vermoedelijke daders en thans is men hiermee zoover gevorderd, dat ontkennen wel niet meer zal baten. In verband hiermee is de koninklijke ma rechaussee te Oss naar de N.R.C. meldt, gisteren overgegaan tot de arrestatie van, den 35-jarigen M. v. O., bijgenaamd de Witte van Torre, kastelein aldaar, terwijl door de brigade te Eindhoven, in samenwerking met de gemeentepoli tie aldaar, zijn aangehouden de 38-jari- ge oud-Ossenaar J. v. d. B., bijgenaamd Harry de Pop, en de 37-jarige G. V., bij genaamd de Zwarte van Semijntjes, af komstig uit Heesch bij Oss. De verdachten zullen naar Hoens broek worden overgebracht, waarna zij voor den officier van justitie te Maastricht zullen worden geleid. MOEILIJKHEDEN BIJ 'T TROUWEN VOOR NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. Ondanks het verdrag en de be palingen van de Duitsche wet van 18 October 1918, De Berlijnsche correspondent der N R. Crt. meldt; Op het Nederlandsch consulaat te Dortmund verscheen onlangs een Ne derlander, woonachtig te Schwelm in Westfalen, om te vragen of hij, om met een Duitsche vrouw te trouwen, -een „Ehetauglichkeitsschein" moet overleg gen. Het Oberlandesgericht te Dortmund had dit namelijk van hem verlangd. Het antwoord van het consulaat luid de ontkennend en dit wel zeer terecht. Ten eerste kan er op worden gewezen, dat in het tusschen Duitschland en Ne derland gesloten verdrag omtrent huwe lijken wordt bepaald, dat wederzijdsche staatsburgers trouwen volgens de ver- eischten, welke in hun eigen land gel den. Hieruit volgt alleen reeds, dat van een Nederlander, die in Duitschland een huwelijk wil aangaan, nimmer terecht een „Ehetauglichkeitsschein" kan wor den verlangd, (dit is een bewijs, dat hij bij medisch onderzoek gebléken is vrij te zijn van erfelijke ziekten) want zulk een bewijs te leveren wordt door de Ne derlandsche wet niet verlangd. Afgezien daarvan moet men de Duit sche wet raadplegen en wel de „wet tot bescherming van de erfelijke gezond heid van het Duitsche volk". Bij deze wet is het „Ehetauglichkeitszeugnis" voor Duitschers verplicht gesteld. Ook als een Duitscher trouwt met een bui- tenlandsche geldt voor beide partijen de verplichting een „Ehetauglichkeits zeugnis" over te leggen en dat is ook heel logisch, want door het huwelijk wordt de buitenlandsche vrouw een Duitsche en de kinderen uit het huwe lijk voortgesproten, zijn Duitsche kinde ren. Uitdrukkelijk staat echter in.de Duit sche wet Jen in de uitvoeringsbepalin gen wordt het even uitdrukkelijk her haald), dat een buitenlander, die met 'n Duitsche vrouw trouwt, geen Ehetaug lichkeitszeugnis behoeft over te leggen en ook dat is volkomen logisch, want de vrouw wordt door het huwelijk buiten landsche en de kinderen uit dit huwelijk zullen buitenlandsche kinderen zijn. Men zou zoo zeggen, dat dit heel dui delijk is, erj verwachten, dat 't Oberlan desgericht van Dortmund, door den Ne derlandsche consul op dezen stand van zaken gewezen, onmiddellijk zijn eisch zou l,aten varen. Dit is echter heel anders uitgekomen. De president van dit Hof heeft aan den consul geantwoord, dat Nederlanders, die in Duitschland wonen (de man in kwestie heeft inderdaad nog nooit el ders dan in Duitschland gewoond) en daar in het huwelijk treden met *een Duitsche vrouw, gewoonlijk in Duitsch land blijven, en dat het Duitsche rijk er dus wel degelijk belang bij heeft, dat ook bij zulke huwelijken maatregelen worden getroffen om te verhoeden dat er kroost wordt geboren, behept, met erfelijke ziekten. Dit kan op zich zelf wel waar zijn, maar wat heeft dat met het geval te maken? Zoo zal men geneigd zijn zich ■af te vragen. Immers men heeft hier te doen met een wet, met een Duitsche wet, alsmede met een verdrag, en die laten geen van beiden het vragen van dit geneeskundig attest toe. Wat dan verder theoretisch al dan niet wensche- lijk zou wezen, en in het belang van 't Duitsche Rijk, staat hier niet ter dis cussie. Jawel, volgens onze opvattingen maar de moderne Duitsche rechtsopvattingen druischen daartegen in en de rechter lijke instantie moet bij haar beslissingen zich in de eerste plaats laten* leiden door het doel, dat door de wet wordt nagestreefd, niet door haar feitelijken inhoud. Op dit standpunt stelt zich blijkbaar ook de president van het Hof te Dortmund. Daar is natuurlijk geen praten tegen, en nu de consul van Dortmund zich tot het Nederlandsche gezantschap te Ber lijn heeft gewend, zal dit wel niets an ders kunnen doen, dan zich tot het Dui.- sche Rijksministerie van buitenlandsche zaken wenden. Intusschen moet de trouwlustige uit Schwelm maar wachten en men mag in dit geval een voorbeeld zien van da moeilijkheden, die het kan opleveren n een land woonachtig' te zijn, waar een andere rechtsopvatting heerscht dan in zijn eigen land. NEDERLANDER OVER DE DUITSCHE GRENS GELOKT. De Duitsche autoriteiten pro beeren onzen gezant om den tuin te leiden, Zekere D. uit Gennep heeft niet lang geleden wegens overtreding van de ver ordeningen op de deviezen acht maan den in de gevangenis te Hamburg ge zeten en is vervolgens, naar Nederland teruggekeerd. Eenmaal weder in zijn eigen land (D. is Nederlander), heeft hij den Nede landschen autoriteiten meegedeeld, dat men hem door een valsch telegram over de grens had gelokt, ten einde hem te kunnen veroordeelen en straffen. D. heeft te Kleef een vriend wonen, wiens voornaam Jan is. Uit Kleef kreeg hij een telegram met verzoek om we gens ziekte dadelijk over te komen, On- derteekening: Jan. D. twijfelde niet of dit telegram kwam van zijn vriend Jan en hij begaf zich on middellijk naar diens woning te Kleef. Daar trof hij zijn vriend echter niet aan, maar alleen dien_s_^ vrouw, welke hem mededeelde, dat haar echtgenoote on mogelijk 't telegram kon hebben gezon den, omdat hij eenige dagen geleden was gevangen genomen. Toen D. daar op eveneens werd gearresteerd, was hij overtuigd in een val te zijn geloopen. H.M, gezantschap te Berlijn heeft het geval naderhand onderzocht en daartoe het telegram in kwestie opgezonden aan het telegraafkantoor te Kleef met verzoek om opgaaf, wie de afzender was geweest. Het antwoord luidde: „Zollse- kretar, E. uit Emmerik." Aldus was het vermoeden van D„ dat hij over de grens was gelokt, objectief bevestigd. Liet gezantschap heeft daar op de bevoegde Duitsche autoriteiten met een en ander in kennis gesteld en om onderzoek en opheldering verzocht. Het gezantschap gaf de mededeelingen van D. weder en voegde daaraan toe, reden te hebben tot het vermoeden, dat het telegram was opgegeven door den Duitschen douane-beambte E. Als antwoord kwam de verzekering dat deze douane-ambtenaar er buiten stond en het telegram door de vrouw van „Jan" was opgegeven! Dit zou het onderzoek van de Duitsche autoriteiten hebben uitgewezen. Zij wist blijkbaar niet, dat het gezantschap over een amb telijk stuk beschikt (het antwoord van het telegraafkantoor) hetwelk bewijst, dat deze verzekering niet op waarheid berust. Thans zal natuurlijk het bewijsstuk in het geding worden gebracht en men mag naar de verdere ontwikkeling be nieuwd zijn, want voorshands mag al be wezen worden beschouwd, dat D'. over de grens is gelokt en op een klacht van het gezantschap het feit eenvoudig ge loochend is, (N. R. C.) Middelburg, 10 Maart. Op de veiling deden: Baksla 2341 c., Veld sla 2049 c Spinazie 2023 c., Poste lein 1720 c„ Bruine Boonen 1819 c.Spruiten 9-25 c„ Witlof 514 c., Schorseneeren 58 c., Rapen 13 c., Wijnpeen 24 c., Peën 1—4 c., Uien 2 3 c„ Kroten 12 c„ alles per kg, Prei 28 c. Selderie 38 o, Knolselderie 3—6 c., Rabarber 68 c., Radijs 58 c., alles per bos, Savoye Kool 1,58 c„ Roode Kool 3—13 c., Boere kool 19 c,, Andijvie 13 g Kropsla 3 c., alles per stuk, Bloemen: Crocus 56 c., Mos plantjes 4 c., Colia 5 c„ Balachoé 10 c„ Primula 16 c., Cyelwam 15 c., Begonia 6 c,Cactiën 3 c., Saxifragen 3 c., Cene- rariums 15 c., Generum 2728 c., alles per pot, Curasausjes 23 c., Pioenen 1 -3 c„ Dahliaknollen 12 c„ Plumora 46 c., alles per stuk, Crocusbollen 2 3 c., Gladiolenbollen 1314 o, beide per 100. WO 11 Mrt, Alg Jaarverg, „Handwjflho- lang" en causerie ir. B. C. Roéfëers van Lennep; St. Joris 20,15 h. WO 11 Mrt, Voordr. Av, Ned. Brot, Bond, spr. mevr. E. J. v, d. Broecke-de Man, Aardenburg; Doopsgez, Kerk. DO 12 Mrt. Kunstfilmav.: City 29,15 h. GOES. WO 11 Mrt DO 12 Mrt. Alg. Verg. Aandeelh, „Zeeuwsche FruitteeltMpij"; Ho tel Centraal 14.00 h. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burgt

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6