ZEELAND. .iriaaaamuaastaaia De tarieven op de veren. Het bureau der Kamer van Koophan del en f abrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg heeft aan de Tweede Kamer naar aanleiding van een besluit van de vergadering van 28 Fe bruari het volgende adres aan de Twee de Kamer gericht: In ons onder dagteekening van 1 Oc tober jl. gerichi adres werden naar aan leiding van het Ontwerp van Wet tot linanciering van den versnelden brug genbouw door verhooging der tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine eenige opmerkingen gemaakt o.m. over de quaestie van vrij vervoer over de veren op de Wester Schelde. Uit de Memorie van Antwoord om trent dit wetsontwerp blijkt nu dat de Minister wel genegen is in die richting iets te doen. De Minister sphrijft toch hieromtrent: ,,De regeéring is voorts bereid in „verband met de verhooging van de „benzinebelabting eene verlaging „van de veergelden voor auto's „over de Wester-Schelde te bevor deren, voor zoover deze auto's ge- „houden worden door inwoners van „Zeeuwsch-Vlaanderen.'' Waar hierdoor allerminst aan het ver langen der Kamer van Koophandel tot vrij verkeer over de veren wordt tege moet gekomen, acht zij zeker alleszins termen aanwezig nogmaals met kracht op dezen wensch de aandacht te vesti- gen. Mochten tegen vrij verkeer over de veren onoverkomelijke bezwaren blij ven bestaan, dan zou, naar het oordeel der Kamer, de verlaging der veergelden toch zeker niet alleen voor autohouders woonachtig in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten gelden, doch zoude deze facili teit zeker minstens aan alle in Zeeland woonachtige autohouders moeten wor den verleend. De verhooging der benzinebelasting is toch bedoeld als vergoeding voor het gebruik der bruggen over de groote ri vieren en nu behoeft het toch zeker geen betoog, dat de inwoners van Zee land heel wat minder van deze brug gen gebruik maken dan de inwoners van het grootste deel van overig Nederland. De Zeeuwsche autohouders in het alge meen maken echter zeker veel meer gebruik van de veren over de Wester- Schelde. Ook voor het veer bij Zijpe zoude de ze faciliteit naar het oordeel der Ka mer moeten worden verleend, in de eerste plaats voor de inwoners van Schouwen en Duiveland, doch eveneens voor andere autohouders in Zeeland, Dit veer is toch, evenals de veren over de Wester-Schelde, als een scha kel te beschouwen tusschen de op het Rijkswegenplan voorkomende verbindin- gen. De Kamer verzoekt dan ook bij de openbare behandeling van het meerge noemde wetsontwerp aan deze wen- schen alsnog de noodige aandacht te schenken en door het indienen van een amendement te trachten het ontwerp in dien geest fe wijzigen. Bij Kon. besluit is ongegrond ver klaard het beroep door Joh. Eggebeen te Wolphaartsdijk tegen het besluit van Ged. Staten van .Zeeland, waarbij hem vergunning is geweigerd voor een da- gelijkschen dienst van Oud-Sabbinge naar Goes v.v. Evenals in eerste instantie wordt overwogen, dat de vergunning, welke aan J. C. Krijger werd verleend voor hetzelfde traject, o.a. was gegrond op 't feit, dat de ondernemer Joh. Eggebeen weliswaar, in tegenstelling met den door J. C. Krijger aangevraagden dienst, ook het gehucht Oud-Sabbinge aandeed, doch dat zulks hier geen gewicht in de schaal kon leggen, aangezien voor de ingezetenen van het bedoelde gehucht de afstand naar den Provincialen weg waar zij den door Krijger uit te oefe nen autobusdienst konden bereiken, even groot was als die, welken zij voor heen moesten afleggen naar de tram halte, welke naast den Provincialen weg was gelegen; dat de Kroon zich derhal ve op het standpunt stelde, dat tusschen de diensten van de beide toenmalige aanvragers in wezen geen verschil be stond; dat op het betrokken traject slechts voor' één ondernemer plaats was; en dat er geen aanleiding bestaat, om thans een andere zienswijze te dien op zichte te zijn toegedaan. De heer Eggebeen voerde in zijn be roep aan, dat de afwijzende beschikking geen rekening houdt met het feit, dat Oud-Sabbinge op het oogenblik van elk vervoermiddel verstoken is; dat boven dien de ondernemer Krijger, die het traject Wolphaartdijksche VeerGoes berijdt, nooit vergunning voor 's Zon dags» heeft aangevraagd, zoodat er op Zondag geen dienst wordt uitgeoefend; dat hijzelf, toen de trein Wolphaartdijk- sche-veerGoes verdween, onmiddel lijk nadat hij de vergunning had ont vangen, de geisoleerde streek van een vervoermiddel heeft voorzien; dat hij dit deed in het .algemeen belang; dat hij daarin al zijn geld heeft gestoken, alsmede ook kapitaal van familieleden. die, hem hielpen; dat hij door het Kon. besluit, waarbij de vergunning aan Krij ger werd gegeven, al zijn geld heef. verloren; dat het vorig Kon. besluit zijns inziens te wéinig rekening heeft gehouden met het feit, dat, toen de trein werd stopgezet,' in het vervoer onmid dellijk moest worden voorzien; d,at wachten, totdat bij eventueel beroep de Kroon uitspraak zou hebben gedaan, zeker onmogelijk was, met het oog op de nijpende vervoersbehoefte; dat hij daarvan de dupe is geworden; o.m. aan Joh. Eggebeen vergunning is geweigerd tot het in werking bren gen van een dagelijkschen autobusdienst v,an Oud-SabBïnge langs het Wolphaart dijksche veer en Oostkerke naar Goes; dat sindsdien geen nieuwe of gewij zigde omstandigheden aan het licht zijn getreden, of door den appellant naar voren zijn gebracht, welke een terugko men op evenvermélde beslissing zouden rechtvaardigen. MIDDELBURG. De Middelburgsche Vereeniging tot Bescherming van Zuigelingen hield op 6 Maart haar jaarvergadering ten huize van haar voorzitster, mevrouw Weijl. In 1935 kwam een gift in van de Com missie voor de Hygiëne van het kind in Zeeland, groot 63. De op het consul tatie-bureau geplaatste busjes brachten op 51-95, die bij particulieren 11. De rekening Over 1935, met een eindcijfer van 847 en een batig saldo, werd goedgekeurd. Het jaarverslag yan de se cretaresse vermeldt het volgende: Het bestuur der vereeniging werd we der voltallig door de benoeming van me vrouw Huizenga-Bijlinga en mevrouw Veltman FruinButeux. Het aantal le den daalde tot 98. Het consultatie-bureau werd bezocht door 243 kinderen uit Middelburg, 16 uit overige plaatsen in Zeeland, 1 buiten Zeeland. Het aantal consulten was 1993 in 100 zittingen. Van de 169 kinderen, die in 1935 1 jaar oud werden, hadden op den leeftijd van 3 maanden nog geheel of gedeelte lijk borstvoeding 73. Van die 169 kinde ren kwamen op het bureau jonger dan: 1 maand 50; 12 maanden 72; 23 maanden 15; 36 maanden 21; 69 maanden 6; 912 maanden 5. De meeste moeders kwamen met haar eerste of tweede kind, maar ook vele met haar volgende kinderen. Het bezoek op zeer jongen leeftijd neemt toe. Toch is juist hiqrin nog verbetering noodig, vooral, omdat anders de natuurlijke voe- dig zonder noodzaak te dikwijls vroeg wordt opgegeven ten nadeele van kind en moeder beide. Geleidelijk aan verbe teren deze toestanden gelukkig. Ook het bezoek aan het bureau wordt steeds grooter; dit was in 1935 wat de nieuw ingeschrevenen betreft, ruim de helft van het aantal geboorten, vroeger be droeg dit nauwelijks een derde deel. Propaganda blijft noodig, èn voor con trole van meer kinderen, èn voor de ver breiding van meer kennis aangaande zuigelingenverzorging. De verstrekking van preparaten ter voorkoming van Engelsche ziekte, gaf zeer goede resultaten; deze ziekte kwam veel minder voor dan vroeger en nooit in ernstigen vorm. Zuster Van Rijn bleef haar uitsteken de hulp verleenen op het consultatie bureau en door huisbezoek. Maandagavond hield de Vereeniging „de Ambachtsschool" te Middelburg in het gebouw der school haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer jhr. J'. L, Boreel, vice-voorzitter. De secretaris, de heer S. Caljouw, bracht het jaarverslag over 1935 uit. Daaraan ontleenen wij het volgende: Het onderwijs aan de school had wederom een normaal verloop en de resultaten mogen wederom bevredigend worden genoemd. Ook dit jaar was het bestuur genoodzaakt de meest mogelijke zuinigheid te betrachten. Bij enkele pos ten der begrooting, die de minister van O. K. en W. had verlaagd, was het niet mogelijk beneden de raming te blijven. Een maatregel, die voor het N.O. in het algemeen, m,aar speciaal ook voor de Middelburgsche school, zeer ernstige gevolgen zou hebben, was de opdracht, om met ingang van het eerstkomende schooljaar, den cursusduur der Am bachtsscholen van 3 jaar tot 2 jaar te beperken. Moge deze maatregel van minder ernstige beteekenis zijn voor de leerlingen der Ambachtsscholen in de in dustrie-centra, voor de leerlingen der Middelburgsche Ambachtsschool zou deze maatregel funest zijn. i De Middelburgsche is een platteland- school, d.w.z. het meerendeel der leer lingen komt van het platteland en komt na de school doorloopen te hebben weer terug. De eischen voor hun opleiding zijn andere dan voor leerlingen, die la ter onder toezicht werken in de fabriek of in de groote werkplaats. De leerlin gen der Middelburgsche school moeten zich'na het verlaten der school vrijwel zonder leiding in de praktijk bekwamen. Zij moeten spoedig zelfstandig kunnen optreden in alles wat hun vak betreft. Om dit te kunnen doen, moet de onder bouw goed zijn. Naar de meening van het bestuur, kan een tweejarige cursus niet genoeg geven om aan deze eischen te kunnen voldoen. Bovendien zal de omzetting der school met driejarigen tot tweejarigen cursus ook geen noe menswaardig financieele bezuiniging brengen. Het bestuur heeft dan ook alles in het werk gesteld, om toestem ming van den minister te verkrijgen tot oehoud van den 3-jarigen cursus. De nieuwe woning voor den congierge in eigen beheer gebouwd, kwam gereed en kon kort na de groote vacantie in gebruik worden genomen. Tot het bou wen van een nieuwe rijwielbergplaats werd de ministrieele goedkeuring ver leend. Ook deze bergplaats kwam in eigen beheer dit jaar gereed. De leeraren, de heer M. Hannaart voor timmeren en A. R. Roth voor beeldhouwen, kregen eervol ontslag wegens inkrimping van den lesrooster, de heer J. W. Adriaansen, leeraar smeden wegens ziekte en de heer A. Dekker, schrijver bij den directeur, we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. In het verslag wordt een woord van dank aan hen gebracht, voor de wijze waarop zij de belangen van het onderwijs en der school hehben behartigd. Gedrag en vlijt der leerlingen waren voldoende; 9 leerlingen verlieten tus- schentijds zonder diploma om verschil lende redenen de schopl en 6 werden tusschentijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen met 271 leerlingen en wel in de eerste klasse 101, nml. 26 timmerlieden, 8 meubelmakers, 18 electro-technikers, 7 schilders, 34 smeden en bankwerkers, 8 behangers en stoffeerders; 75 in de tweede klasse, nml. resp. 21, 5, 13, 7, 24 en 5; 69 in de derde klasse, nml. resp, 19, 7, 14, 6, 22 en 1. Bovendien was er de cursus voor scheepswerktuigkundige met 26 leerlin gen machinisten. Van al deze leerlingen zijn 190 niet in Middelburg woonachtip*. 14 genieten vrijstelling van betaling van schoolgeld. Het jaarverslag werd evenals de re kening, die een eindcijfer aanwijst van j 81,156 goedgekeurd. De vergadering herkoos tot bestuurs lid den heer G. van Nederveen. WALCHEREN. ARNEMUIDEN. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester H. G. Horninge. Afwezig met kennisgeving de heer W. van Belzen. T)e V o o r z hield de volgende rede: Dat het vorige jaar de toestand in het bedrijfsleven voor deze gemeente niet veel teeken van opleving gaf, den laatsten tijd is dit ten opzichte van de fabrieksarbeiders die„.op de Kon, Mij. de Schelde te Vlissingen werken iets verbeterd. De visschgrij heeft het nog steeds moeilijk; spr. is een veertien da gen geleden op een vergadering in Den Haag geweest waar de minister van landbouw en visscherij ook tegenwoordig was. Z.E. verklaarde heel veel voor de instandhouding van het visschersbedrijf te gevoelen, en stelde binnen afzienha- ren tijd een bedrijfssteun voor de gar- nalenvisschers in uitzicht. De secretaris, aldus spr. is sinds ge- ruimen tijd door ziekte verhinderd zijn werkzaamheden te verrichten, hij sprak de hoop uit dat hij spoedig weer zoover hersteld zal mogen zijn dat hij zijn werk weer zal kunnen verrichten. Tenslotte wenschte hij allen een gezegend jaar toe en hoopt hij op een vruchtbare sa menwerking. De heer B. Franse, wethouder, beantwoorde de rede en wenschte den voorz. een gezegend jaar toe. Spr. sloot zich aan bij den wensch dat de secretaris weer spoedig hersteld zal zijn en zijn werkkring weer waar kan nemen. Hij zeide verder, dat er voor het visschers bedrijf nog moeilijk van opleving k.an worden gesproken. Toch meende spr. een klein straaltje licht te zien. De af zet van ongepelde garnalen is nog steeds moeilijk, maar die van gepelde garnalen neemt toe. Voor deze gemeente kan dat misschien van veel beteekenis worden. Aan de orde was een wijziging van de begrooting 1936. De voorz. zeide, nu de gemeente financieel afhankelijk van het Rijk is, dat de begrooting 1936 na indiening nog eens door den Haag is nagezien, met het gevolg dat hierin ver schillende wijzigingen zijn aangebracht, die niet alle de volle instemming van B en W. en ook wel niet van de Raadsle den zullen hebben; toch rieden B. en W. den Raad aan de wijzigingen te aan vaarden daar die anders van hooger hand toch niet wordt goedgekeurd, en we dan met de financiën heelemaal vastloopen. De Raad legde zich na deze toelich ting met algemeene stemmen bij neer. Als gevolg hiervan werd een nieuwe schoolgeldverordening vastgesteld, evenals een nieuwe legesverordening. Een voorstel van B. en W. om aan den aannemer van den ophaaldienst een vergoeding te geven van 36 over het tijdvak van 1 Augustus tot 30 November 1935 als vergoeding voor het buitenge wone vervoer naar den mestvaalt van garnalendoppen, vond bij den heer L. P u ij p e eenige bedenking. Spr. vroeg, of hier nu wel aanleiding toe is, zoo juist heeft den voorzitter gezegd dat de vangsten zoo gering waren. De voorz. zegdei dat bij de aan- nemingsvoorwaarden niet gerekend is op vervoer van garnalendoppen en het is gebleken dat dit vervoer over ge- noemd tijdvak gemiddeld vier karren per week geweest is; vervolgens is nog buitengewoon werk verricht door het verleggen van het plankier op de stort plaats, waarvoor B. en W. 5 vergoe ding voorstellen. Het voor'stel.werd aan genomen. Tot gemeentelijk omroeper als mede tot lijkdienaar bij het begraven op kos- i ten der gemeente werd de eenige sollici tant, de heer H. Bliek Fzn. benoemd. De voorz. zeide, dat door een ministerieele beschikking het hoofd der openbare school in den kom, de heer J. J. van Doeselaar om redenen van ouder dom genoodzaakt is ontslag te nemen als zoodanig. Spr. stelde voor, dit ont slag op de meest eervolle wijze te ver leenen, zulks met ingang van 1 Juli a.s. of zooveel vroeger als in de vacature zal zijn voorzien. De Raad stemde hier mede in. Verder vroeg de v o o r z. machtiging om zoo spoedig mogelijk gegadigden voor deze betrekking op te roepen. De heer P u ij p e vroeg wie hier nu voor in aanmerking komen. De voorz. alleen hoofden van scholen' of zij die als zoodanig op wachtgeld staan. Aan de orde was hierna: een veror dening inzake bouwterreinen. Deze verordening houdt o,m. in, een regeling voor onteigening en schadever goeding voor particulieren eigehdem, gelegen in het vastgestelde bouwplan. Ze wérd goedgekeurd. De v 0 or z. zegde, dat voor het bouw plan A. C. Polderdijk te N. en St. Joos- land de tijd der ter visielegging nu ver streken is, zoodat dit nu kan worden vastgesteld, hetwelk de Raad goed vond. Een voorschot tot een bedrag van 687, werd aan de School met den Bij bel toegestaan. De heer P u ij p e wees op een put in den Klinkerweg die aansluiting heeft tusschen den macadamweg en de groote straatweg GoesMiddelburg. De voorz. zegde, dat hij daar zoo spoedig mogelijk, wanneer 't straatwerk wordt hersteld, zijn aandacht aan zal schenken. De heer J. J a n s e meende, dat het voetpad ArnemuidenKleverskerke dringend verbetering vraagt. Het heeft zoo lang geduurd eer dat het vergade ring was, anders had hij daar al eerder over gesproken. Hierop antwoordde de voorz. dat men daar in zulk een geval niet op behoeft te wachten. Men kan hem dergelijke dingen altijd mededeelen, dan wordt er even goed werk van ge maakt. De heer J. van Belzen vroeg of het toch niet mogelijk is het percentage van den vischafslag te verlagen, 7 pet. dat is toch buitengewoon hoog. De voorz. zegde, dat dit ook meer malen in het college van B. en W. be sproken is, maar dat het bezwaren me debrengt, dit tijdens den loopenden pachttermijn te veranderen. De heer A. Schuit, wethouder, gaf in overweging te wachten tot de pacht termijn afgeloopen is. Wanneer we nu het tarief verlagen, dan dienen we ook weer tegen het nieuw vastgestelde tarief den vischhal te verpachten. De heer J. van Belzen had klach ten van werkloozen vernomen, die bij het rouleerstelsel voor de werkverschaf fing minder gelegenheid kregen dan de anderen. De heer B. Franse zegde, dat het wel eens gebeurt dat bij bepaalde werk zaamheden hij menschen vraagt, die hiervan kennis hebben. Dit wil daarom niet zeggen dat anderen hierdoor wor den achtergesteld, wanneer straks het straatwerk wordt hersteld, krijgen die vermoedelijk een beurt om de straatma kers behulpzaam te zijn. Bovendien wordt èr altijd overleg gepleegd met den arbeidsbemiddelaar. Tenslotte vroeg de heer Van Bel zen aanvulling van de kas der Pro vinciale vereeniging van het visschers bedrijf. Hij vroeg ook wanneer de ver lichting op het schorretje wordt verbe terd en of er toch Vrijdagsavonds niet vergaderd kan worden. De Voorz. zegde dat er voor de kas der Prov. Vereen, een post op de 'begrooting staat, waarover kan worden beschikt. De verlichting op het Schorretje daar is het wachten op den heer Knolle. Terwijl met het oog op de vele berekeningen voor het groote aan tal steunuitkeeringen er onmogelijk op een Vrijdag vergaderd kan worden. De heer J. P o 1 d e r d ij k vroeg of er al werk gemaakt is van de los- en laadplaats te Kleverskerke. De Voorz. zegde dat de wet houders eens poolshoogte hebben geno men bij de los- en laadplaats in het Arne-Kanaal bij de spoorbrug. Er zal nu spoedig met den Waterstaat worden overlegd. WESTKAPELLE. De burgemeester heeft als hoofd van den luchtbescher mingsdienst alhier aangewezen den heer B. Louwerse, N. EN ST. JOOSLAND. Het „Groe ne Kruis" alhier vergaderde Maandag avond in de bewaarschool:! voorzitter dr. A. de W.eerd. Jaarverslag penniném. ontvangsten f 676; uitgaven f 265; batig, slot f 411. Besloten werd in het vervolg een te gemoetkoming in het vervoer naar bjl Ziekenhuis te verstrekken, indien di< vervoer niet door opname gevolgd wordt tot een m,axmum van f 2,50 per jaar, voor diegenen, die niet in het zg. doktersfonds zijn. „Meridol" geeft U 'n NIEUWE huid! ZUID-BEVELAND. KWADENDAMME. Tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst alhier is aangesteld de heer C. Chamuleau, lid van den Raad, ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0,D. NIEUWVLIET. Zaterdagavond werd ■in het café Cornelis een afscheidscon cert gegeven door de muziekvereeniging die ruim 66 jaren heeft bestaan eerst onder leiding van den heer A. Erasmus die in 1911 overleed, daarna onder die van den heer D. Luteijn Pz. Zeer jammer voor ons dorp is 't, dat de vereeniging opgehouden heeft te be staan Gebrek aan jonge krachten is de voornaamste oorzaak. Dat de heer Lu teijn zeer gezien was bij de leden, bleek Zaterdagavond Hij heeft zeer veel op muzikaal gebied voor Nieuwvliet ge daan. Dit werd dezen avond door oud muzikanten, oud-zangeressen en oud zangers getoond Men heeft hem een aandenken aangeboden. Een gezellig bal besloot den avond. EEN WAARDEVOLLE VORM VAN VOLKSMUZIEK. Men schrijft ons: Omtrent de harmonie- en fanfarecorp sen en de muziek die zij maken, bestaat bij een groot gedeelte van het publiek wel eenige begripsverwarring en hun waardeering is niet in overeenstemming met de waarde en de beteekenis van dezen vorm van volksmuziek bij uitne mendheid. Vele oningewijden denken nog, dat zoon harmonieorkest of een fanfare corps (als men het onderscheid er tus schen zoo'n beetje weet) er maar wat op los toetert en er maar ,wat op los trom melt op de „boemketel" en men spreekt meermalen meesmuilend over die „hoempa-muziek". Dit nu is een verouderd standpunt, want de beoefening heeft, vooral de laatste 25 jaar, zulk een vlucht genomen ook in ons land, dat zij ten volle recht heeft op de publieke belangstelling. Het,is nu eenmaal zoo, dal niet ieder een aanleg en talent of tijd en geld ge noeg heeft om een virtuoos te worden op een instrument, waarop men veelal solo speelt. Het lijk van de toonkunst vis echter zeer geschakeerd en daarin is voor elk wat wils zonder in 't banale te vervallen. De onmuzikale menschen, waaronder we dan verstaan degenen, wier trommel vliezen „met blik zijn beslagen", zijn sierk in de minderheid. De matig met muzikaal gevoel begaafden vormen de meerdetneid en deze massa heeft be hoefte, die muzikaiiteit actief (door zelf te spelen) of passief (door naar muziek te luisteren en er van te genieten) ie uiten,. De harmonie- en fanfaremuziek biedt daartoe de gelegenheid. Er zijn in ons land ongeveer 22 00 niuziekcorp sen. Het gezamenlijk ledental van deze muziekcorpsen mag veilig geschat worden op 50 a 60,000 en wij wagen het niet het aantal personen te schatten, dat alleen reeds uit dien hoofde belang stelt in de harmonie- en fanfaremuziek. Met alle respect voor de sport: het zal toch wel een grootere voldoening zijn om deze kunst te beoefenen, dan om een polsstok-spring- record met een paar cm te verbeteren. De blaasorkesten hebben lang in de verdrukking gezeten, niet alleen wat de publieke belangstelling betreft, maar ook wat de belangstelling van de groote componisten aangaat. Nochtans schreef b.v. Mendelssohn Bartholdy een paar zeer mooie werken voor harmonie-or kest. Sedert den g'rooten vooruitgang, die er in de beoefening der harmonie- en fanfaremuziek is gekomen door de uitvinding van de zg. pistons op de ko- peren blaasinstrumenten waardoor deze chromatisch werden, in alle toonaarden te gebruiken waren en alle passagewerk zeer vergemakkelijkt werd en sedert de groote uitvinding van Adolphe Sax, de saxhoorn en saxophoon, is de belang stelling ook in de kringen der componis YOÓII comjl o'evcf 0| Bize „VA inuzl maal toirf ting L muzi| ren 'het cour! de •Er I OUD o Een nieuw adres van de Kamer van Koophandel te Middelburg. DE AUTOBUSDIENST GOES— WOLPHAARTDIJKSCHE VEER. Het beroep van Joh. Eggebeen ongegrond verklaard. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN ZUIGELINGEN. DE AMBACHTSSCHOOL. RAAD VAN ARNEMUIDEN. De begrooting moet op „ver zoek" van Den Haag gewij zigd worden Nieuwe schoolgeldregeling Het hoofd der school in de kom krijgt eervol ontslag. Rondvraag. Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"! „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! Uw huid vraagt om II, Doozen a 50 en 25 et bij Apofh. en Drog. (Ingez. Med.) Onze harmonie- en fanfaremu ziek, Verdient stellig méér be langstelling- Een cultureel factor van betee kenis. te n .der Dl rang farej raits niet I ondl zettl die uitv| groc van I Opel farel D| het de door weel „zar De i-o. 'hobc| van gron| der ken.| zilve hero| den bpne ten, koop ande zamd roep| orke| beoel muzil presfl de vj die Er binnd kunsl kan waar dig id ponei diriga staatl door I platt^ den muzid te lu| tige te nie- waard plaat^ „haar Zo<| vrage| ianfar de

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6