landbouw. mm. •syoiiLm &UÜST Ei WETENSCHAP. KERKNIEUWS. Weer een Italiaansche ©verwinning in het Noorden, De opstand in Japan. DWTSCHLAND. De oorlog in Oost-Alrik* Maarschalk Badoglio meldt, dat de legers van Ras Kassa en Ras Seyoem vernietigd zou den zijn. Er komt weer sensationeel nieuws iuit Abessynië. Maarschalk Badoglio seint, dat zijn troepen een^ aanval heb ben ondernomen op het Tembien-pla- teau (ten N.W. v.an Makalle) en daar de legers van Ras Kassa en Ras Seyoem in de pan hebben gehakt. De actie moet Donderdag jl. begonnen zijn en Zater dag tot een volledige overwinning heb ben geleid. Het desbetreffende legerbencht luidt De tweede slag in Tembien, die op 27 Februari werd ingezet met den op- marsch van het Eritreesche legercorps uit het Noorden en het 3e legercorps uit het Zuiden en de volgende dagen met verwoede gevechten werd voortgezet, is met een overweldigende overwinning geëindigd. De legers van Ras Kassa en Ras Sey oem hebben wanhopig getracht te ont snappen uit de schroef, die voortdu rend vaster werd aangedraaid en hevige tegenaanvallen ondernomen zoowel in de richting van den pas van Walieu, als op de vleugels v.an het 3de legercorps. De vijandelijke hoofdlegers hebben over al de nederlaag geleden, en enorme ver liezen aan manschappen, wapens, last dieren, materialen en zelfs geheele con- vooien te boeken gekregen. Voor het eerst hebben Abessijnsche detachemen ten zich in hun geheel overgegeven. De rest v.an het leger trachtte zich in vei ligheid te brengen, doch zij werden voortdurend door honderden vliegtui gen achtervolgd en gebombardeerd. Ge zien de omvang en de ernst van den slag zijn onze verliezen niet belangrijk. Zij zullen worden bekend gemaakt, zoo dra zij nauwkeurig zijn vastgesteld. De vijand trekt zich geheel terug. N,a de nederlaaö van Ras Desta en Ras Moe- joegeta hebben thans twee bekwame Abessijnsche militaire bevelhebbers de superioriteit der Italiaansche soldaten ondervonden. De berichten van Zaterdag over den opstand blijken voor een deel weer on juist geweest te zijn. De 18 officieren, ■die de muiters aanvoerden hebben geen zelfmoord gepleegd. Alleen hun leider, kapitein Nonaka, schoot zich door het hoofd. De overigen zijn in arrest gesteld. De toestand in Tokio wordt thnas -weer normaal genoemd. Nog een zelfmoord. Nader wordt gemeld: De le luitenani Aojima, die deel uit maakte van de Keizerlijke garde, welke tegen de opstandelingen moest optre den heeft, evenals zijn vrouw harakiri gepleegd In een brief, die hij a-clhterliet, deelt hij mede, niet te kunnen verdragen, dat Keizerlijke Ja- pamsche troepen tegen elkaar hadden gestreden. De daad van den jongen of ficier heeft groot opzien gewekt. Daar Prins S,aionji pas Dinsdag naar Tokio terugkeert, zal de beslissing over de règeeringsvorming niet eerder val len. In een verklaring van het kabinet wordt echter reeds thans medegedeeld, dat het nieuwe kabinet een sterke re- geering zal zijn. DE HITLERJETJGD EN DE GODSDIENST, Aartsbisschop Conrad Grober, van - reiburg (im Breisgau) heeft een brief gezonden aan den minister van kerke lijke zaken Kerrl, waarin hij hem ver wijt, dat de Hitlerjugend de jeugd ont kerstent. In leidende nationaal-socialistische kringen heeft dit veel verontwaardging gewekt, Volgens een bericht uit Berlijn aan de News Chronicle houden jongens en meisjes van de Hitlerjeugd te Keulen voor en na gemeenschappelijke maal tijden spreekkoren, waarin Hitier wordt verheerlijkt. Dit kw,am aan het licht door een strooibiljet van een groep evangelische geestelijken van de Belij- denisbeweging, die daarin gewaagde van anti-christelijke en godlasterlijke stroo mingen onder de H.J. De Gestapo heeft ■dit strooibiljet in beslag genomen, doch de inhoud is niettemin bekend gewor den. De spreekkoren die er in geciteerd worden, zijn vóór den maaltijd: Leider, mijn Leider, dien God mij neeft gegeven, bescherm en bewaak mij mijn leven lang. Gij hebt Duitschland uit de diepste ellende gered en ik heb u mijn dagehjksch brood te danken. S'a mij bij en verlaat mij nooit. Leider, mijn Leider, mijn toeverlaat en mijn licht. Na den maaltijd: Voor ditm aal danken wij u, bescher mer van de jeugd en behoeder van de ouderdom. Blijf verzekerd van onze trouw. Het strooibiljet haalde voorts brok ken uit nat.-soc. geschriften aan ten netooge dat de H.J. in aanbidding van ieutoonsche godheden wordt voorge gaan. Joanna en Tiiea Diepenbrock, In „de Witte Zwaan" concerteerden Zaterdagavond Joanna en Thea Diepen brock, dochters van den grooten over leden toonkunstenaar van denzelfden naam. Hun optreden was in alle opzich ten een groot succes. De zangeres be schikt over een voortreffelijk geschool de stem, doch vooral de voordracht en de groote zeggingskracht boeiden. Zoo wel in de liederen als in „Electra", het drama van Sophocles, vertaald door Bou- tens en getoonzet door haar vader, wis ten de twee zusters een climax te be reiken, die de vol aandacht luisterende toehoorders in verruKKing bracat. De pianiste beschikt over een uitne mende techniek en een heel mooien aanslag. Bovenal wist zij speciaal in de begeleidingen te treffen door het schep pen van de juiste sfeer van het ge zongene, waardoor een ideaal geheel tot siand kwam. Ook naar haar soli was bet een genot te luisteren. Het zeer dankbare auditorium toonde door zeer hartelijken bijval het gebodene zeer te waar deer en; het geheel was een avond van kunst, die op hoog artistiek en in tellectueel peil stond. i anwM—H—otio—BWWQSMH'Urnruvwiiri'iraw HANSWEERT. Zondagvoormiddag werd candidaat H. J. Plagöemars tot den dienst bevestigd door ds. C. J. van Paas- sen van Zutphen. Spreker had tot tekst gekozen Joh. 9 vers 4 de woorden „Ik moet werken de werken desgenen die mij gezonden heeft zoolang het dag is, de nacht komt wanneer niemand werken kan". Aan de handoplegging nam deel ds. Steenbergen van Biezelinge,, waarna de gemeente den nieuwen leeraar staan de toezong Ps. 134 vers 3. Des namiddags deed ds. Plaggemars zijn intrede met Rom. 1 vers 16 de woor den „Want ik schaam mij des evangelies van Christus niet, want het is een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk die ge looft." Na de predikatie bedankte hij achtereenvolgens Kerkeraad, Kerkvoog dij, ds. Van Paassen, ds. Steenbergen en ds. Mortier, organiste en koster, B. en W. van Kruiningen, zijn vader en moe der. Daarnua voerden nog het woord ds. Van Steenbergen namens den Kerkeraad en den heer Van Weele namens de Kerkvoogdij. Tenslotte verzocht ds. Steenbergen de gemeente den nieuwen leeraar toe te zingen Gez. 91 vers 3. In beide diensten was het kerkgebouw ge heel gevuld. HEINKENSZAND. Zaterdag hield de Heinkenszandsche aankoopvereeniging haar jaarvergadering. Over 1935 was ontvangen 133461 en uitgegeven 13371. Batig slot 89. Aan de leden werden gedistribueerd in totaal 3564 baal diverse soorten meststoffen met een gezamenlijke waarde van 12599. Uit het depot werden afgenomen 81 baal diverse soorten tot een bedrag van 489. Alle meststoffen zijn onderzocht door het Rijkslandbouwproefstation te Maastricht waarbij een bevredigend re sultaat werd bereikt vooral wat de zwa velzure ammoniak en chilisalpeter be treft die zelf 20.94 pet. en 16.22 pet. stikstof bevatte. Op een vraag van den heer Van Iwaarden antwoordde de voor zitter dat inzake gezamenlijke aanbeste ding met andere vereenigingen nog geen overeenstemming is bereikt; doch hier aan blijft de noodige aandacht geschon ken. Herkozen werden als bestuursleden de aftredende heeren B. v. d. Dries en M. B. v. Iwaarden. Na eenige gedach ten wisseling over vooruitbetaling der kunstmeststoffen werd besloten dit systeem te blijven handhaven.. De voor zitter deelde nog mede dat van heden af voor de leden evenals vorig jaar alle soorten kunstmest uit het depot ver krijgbaar zijn op de bekende voorwaar den. TUINBOUWVEREENIGING „CENTRUM". Vrijdag 1.1. vergaderde te Middelburg de tuinbouwvereeniging „Centrum." De voorzitter deelde mede dat de bestuurs functies als volgt zijn verdeeld: A. de Jager, voorzitter; A, Buijs, vice-voorzit- ter; K. Janse. secr.; P. Klein Penningm. en de heer M. H. H. Braat. Er volgde een geanimeerde bespre king over het nemen van diverse proe ven voor de ziektebestrijding van aard beien, met pootgoed van eerstelingen en met het verjongen door sterken snoei van appelboomen. Daar ir. Bosma zich bereid heeft ver klaard om een lezing met lichtbeelden te houden, werd besloten dien avond voor propaganda te benutten voor het uitdragen van het doel der vereeniging (nl, het behartigen van den beroeps- tuinbouw in den ruimsten zin des woords), AUotupen was de vergadering van oordeel dat de kracht niet gezocht moet worden ijn het bestrijden van andere organisaties, maar in het presteeren van goed werk ten bate van den tuinbouw. Voorwaar een mooi begin van deze ionge vereeniging, onverklaarbaar lijkt het dan ook dat vóór de vereeniging naar buiten trad, er van zekere zijde een waarschuwing heeft geklonken, om niet toe te treden. Staande de vergade ring traden verschillende personen als lid toe. Ping-pong. De Middelburgsche Ping-Pong' Club „Sla raak" speelde een wedstrijd tegen de Goesche Png-Pong Club. Goes won deze ontmoeting met 93. VOETBAL. De hekkesiuiters roeren zich Longa verspeelt een kost baar punt. Er is gisteren slechts een klein pro gramma afgewerkt, omdat bijna uitslui tend inhaalwedstrijden waren vastge steld. Xerxes verraste in afd. I door haar zege op VSV. Het wordt een spannen de, race tusschen Xerxes en HDVS wie de laatste plaats zal ontloopen. Beide clubs hebben 10 p. en nog 3 wed strijden te spelen. In de .andere Westelijke afd. liep HFC twee punten op VUC in. Ook hier dus volop spanning in de onderste gelede ren. In het Oosten verspeelde Heracles een puntje tegen de Enschedesche Boys. De strijd om het kampioenschap van deze afdeeling gaat nu alleen tusschen Enschede en Go Ahead, waarbij eerst genoemde één punt meer bezit. Volgen de week kan de beslissing voor de laat ste plaats vallen ten nadeele van SCH. Te Tilburg verloor Longa een kost baar puntje tegen Bleijerheide. Theore tisch hebben de Tilburgers nog kans op de eerste plaats, maar we gelooven dat zulks in de praktijk wel zal uitblij ven. Be Quick stevent in het Noorden recht op het kampioenschap aan. Nog 1 punt en de Groningers zijn kampioen. De hekkesluiter Sneek zet een felle eind spurt in, waardoor Achilles in het naim kan geraken. Sneek won thans in Leeuwarden. De uitslagen zijn als volgt: Eerste Klasse. Afd. I: Xerxes—VSV 3—1. Afd. II: DFC—DWS 2—4; HFC—Ex- fplcinr 9' Afd. Ill: Go AheadPEC 1—0; Her aclesEnsch. Boys 22; Enschede SCH 2—1; ZAC—AGOW 3—2. Afd, V: AchillesBe Quick 13; LeeuwardenSneek 0<1; Velocitas GVAV 4—0. Afd. IV: LongaBleijerheide 00. Tweede Klasse A, ZeelandiaDe Baronie 42; Goes RBC 0—3; TSC—Middelburg 3—0; Ter- neuzenDosko 42. Derde Klasse A. AxelHoofdplaat afg.; Breskens Terneuzen 2 61; OostburgHulst afg. Derde Klasse B, De ZeeuwenZierikzee 10; Ei land BoysMiddelburg 2 04; Hans- weert—Zeeuwscfte Boys 14; RCS— Zeelandia 2 61. Helmond verliest. In de tweede klasse B heeft de lei dende club Helmond gisteren te Tilburg tegen Willem II haar eerste nederlaag geleden. Helmond verloor met 10. Het wordt in deze klasse een spannen- den strijd tusschen Helmond, De Valk en Willem II. Palemig kampioen. De Heerlensche club Palemig heeft gisteren het kampioenschap v,an d Zuid. 2e kl. C behaald. Zooals men weet was Palemig verleden jaar ook kamoi- oen van deze klasse. In de promotie wedstrijden tegen Middelburg, Roer mond en Willem II faalden de Heerle naren. Zij kwamen op de laatste plaats. Palemig heeft zich echter doen ken nen als een sympathieke en sportieve club, een prettige tegenstander. Spelers als Watrob,a. Van Kan en de Gebrs. Quaedvlieg traden ook toen op den voorgrond. Om den KNVB-beker: Leerdam Waubach 41; ZWWageningen 0 0; KFCNeptunes 32; AlphenHSC 23; EindhovenFeyenoord 27. Tusschenronde: TubantiaJuli,ana 2 3; Veendamde Spartaan 04; RoermondADO 20; NACRFC 2 —O. Vriendschappelijk: AjaxBW 51; SpartaDHC 12. ZEELANDIA—DE BARONIE 4—2. Volkomen regelmatige over winning. Hoewel een groote nederlaag verre van aangenaam is, kan deze, als vinger wijzing beschouwd, toch wel eens nut hebben. Zeelandia schijnt uit den wed strijd tegen T. S. C. voldoende leering te hebben getrokken. Het spel van Zon dag was n.l. veel beter. Nu dient voorop gesteld dat de tegenstand welke De Ba ronie bood geen vergelijking met dien van T. S. C. kon doorstaan. De Baronie was bepaald uit vorm. Het spel haalde niet bij dat, in den wedstrijd te gen Middelburg vertoond. Dë middenli nie, met spil Van Pelt, die nogal eens door zenuwen geplaagd v^rd, aan het hoofd, was wel het beste deel van het elftal, hoewel zij de buitenspelers te veel vrij liet. Ook Bouwmeester, op de backplaats knoeide er herhaaldelijk op los. Een uit zondering dient gemaakt voor keeper Kools, die na de rust herhaaldelijk moei lijke schoten van Janisse verdienstelijk stopte. De voorhoede, met de beide vlugge buitenspelers, wist met de gebo den kansen herhaaldelijk geen raad, Adriaanse heeft het dezen middag dan ook niet bijster moeilijk gehad. Zeelandia daareentegen speelde een zeer aantrekkelijken wedstrijd. Nijssen was weer van de partij en kwam de verdediging aanmerkelijk versterken Net stond nu weer réchts en Gabriëlse linkshalf, terwijl Flipse aanvankelijk linksbuiten speelde, doch later met Contant (linksbinnen) wisselde. Na een weifelend begin van Vos', die enkele ge vaarlijke situaties schiep, speelde het geheele elftal een aantrekkelijk spel, waarbij alleen Contant eenigszins uit den toon viel. Jongepier fungeerde a la Smit als swe^ing forward, hetgeen hem goed afging. Net, Flipse en Nijssen vielen door hun harde werken op. Na de rust speelde ook De Bruin een goede partij. Janisse nam 3 van de 4 goals voor zijn rekening, waarmede voldoende zijn activiteit wordt gedemonstreerd. Het begin was ook nu sensationeel- Na eenige gevaarlijke aanvallen van Zeeiandia, die niets opleverden, kwam de bal bij Van Beers terecht, die voor zette. De bal scheen uit te loopen; Vos wilde geheel onnoodig nog stoppen, met als gevolg, dat de bal in de richting van de doellijn draaide. Adriaanse pakte hem nog op, doch scheidsrechter Jacob- se wees naar het midden. Wij konden zelf niet constateeren of de bal de lijn gepasseerd was, ^doch uit betrouwbare gepasseerd was, Aan het lijntje waren de meningen hieromtrent verdeeld (0-1). Zeelandia, hierdoor niet ontmoedigd, gooide er nog een scheoie op en reeds na 15 min. was de gelijkmaker er. Na mooi combinatiespel van rechts naar links, kopte Janisse uit een hooge voor zet mooi in De keeper stopte achter de lijn (11). En 10 min. later, ging Zeelan- diaer wederom, mooi combineerend over rechts, van door. Door Jong'epier goed aangegeven, kwam de bal bij Janisse, die Kools met een onhoudbaar schot het nakijken gaf (21). Zeelandia bleef nu voortdurend in de meerderheid en de Baronie-verdediging moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Een tam schot van de Rijke wist Kools maar net te stoppen Nadat aan de andere zijde een voorzet van rechts over de heele linie werd gemist kwam de rust en tegelijkertijd een verre van malscb regen-sneeuw buitje. Een incident. Bij de hervatting' deed zich reeds spoedig een incident voor. Adriaanse raapte den bal huiten zijn doelgebied op, waarvoor de Baronie een vrije schop kreeg te nemen. Nadat scheidsrechter Jacobse uitdrukkelijk erop had gewezen dat deze niet ineens mocht worden in geschoten werd dit toch gedaan en wij selijk door Adriaanse toegelaten, waarop de heer Jacobse.... naar het midden wees. Na heftige protesten van Zeelan- dia-zijde gaf de arbiter zijn ongelijk toe Het moet wel te betreuren zijn, dat de heer Jacobse dezen blunder maakte, daar hij overigens den wedstrijd goed leidde. De Baronie maakte echter even later toch gelijk toen de invaller-midvoor (v.. d. Reyt was in de rust uitgevallen) 'n voorzet van links benutte (22). Zij had niet te klagen toen van Ierssel een zacht schot van Janisse naar het verlaten doel nog' juist voor de doellijn wist weg te halen, Het was weer Janisse, die zijn club de leiding bezorgde door met een keu rig schot Kools te verrassen (32). Di rect na de aftrap kwam Zeelandia weer in het bezit van het leder, de Bruin zette scherp voor, en doordat de Baronie de fensie miste, had Flipse maar voor het inloopen f4—2). Nadat Janisse nog en kele malen mooie schoten gelost had, welke Kools niet minder mooi stopte, kwam het einde. Zeelandia heeft hier mede volkomen verdiend de beide voor haar zoo kostbare puntjes in de wacht gesleept. GoesR.B.C. 03. Het zal wel zelden voorkomen, dat een wedstrijd zulk een eenzijdig en on gelukkig verloop heeft, als Goes ditmaal tegen RBC speelde. In het veld was Goes zeker niet de mindere van de gasten. Ja, het was meer dan een kwart van den speeltijd in den aanval, en toch gelukte het de Goesenaars niet, ook maar één doelpunt te maken. En dat. terwijl zes of zeven gevaarlijke RBC- aanyallen drie doelpunten opleverden! Niettemin, naast dit voor Goes on gelukkige verloop, en de voor haar on fortuinlijke fouten van den scheidsrech ter, hebben ook de spelers zelf schuld aan deze nederlaag. Êr had, vooral in het begin, harder gewerkt moeten wor den; er werd nog te vaak een kort spel gespeeld, met negeering van de vleugels, en de snelheid liet ook nogal eens te wenschen over. Maar, over het geheet genomen, werden deze fouten toch niet vaker gemaakt dan elke tweede klas- ser die in eiken wedstrijd maken zal. en moet de 30 zege van de gasten dan ook buitengewoon geflatteerd ge noemd worden. Dit blijkt temeer ,als we daarbij op merken, dat Goes een spel vertoonde, dat beter was dan toen van Dosko, Vlis- singen en Zeelandiia gewonnen werd, en dat dicht het spel benaderde van den laatsten Zondag in December, toen Middelburg op eigen veld geklopt werd. Goes speelde dezen wedstrijd met een invaller voor Van Hese, die op ver dienstelijke wijze door Sloover vervan gen werd. De eerste minuten trad Goes vinnig op en verscheen eenige- malen gevaarlijk dicht bij het RBC-doel, doch slechts een schot, dat langs ging, van Blokpoel, was het resultaat. Eenige uit vallen van de gasten werden intusschen op betrouwbare wijze afgeslagen. Juist toen Goes weer eenig overwicht uitoe fende, volgde een snelle uitval van den linkervleugel van RBC, en zonder dat een Goesenaar kans krijgt in te grijpen werd het 01. Dat hierbij twee RBC- ers zeer duidelijk buitenspel stonden, scheen den scheidsrechter geheel te ont gaan! KBC, door dit onverwachte succes aangemoedigd, was nu eenigen tijd in de meerderheid, maar al spoedig had Goes weer het beste van het spel. Voor doel liet de afwerking echter steeds te wenschen over. Het wars weer een doorbraak van RBC, die de gasten hun tweede doelpunt opleverde. Bruel stop te eerst het niet harde schot, maar sloeg de bal precies voor de voeten van een anderen RBC-er, die zijn kans benutte (0-2). Het zou eentonig worden, de vele aanvallen, die Goes hierna weer opzet te, te memoreeren. Voor het RBC-doel ontstonden verscheidene zeer gevaarlij ke situaties, maar er was al+ijd nog iets, dat een doelpunt voor Goes voor kwam, RBC maakte nog een doelpunt, dat wegens buitenspel afgekeurd werd, en RBC kreeg ook nog, toen v. d. Sluijs zijn gelaat beschermde, een strafschop te nemen, doch deze werd niet benut. Na rust ontstond eerst een gevaarlijk momen' voor het Goesche doel, toen v. d. Sluijs over het leder heen getrapt had, maar Bruel redde fraai ten koste van een corner. Dan zette Goes weer op en noteerden we schoten van Leijn- se, Daniëlse en Blokpoel, die ëch+er naast gifngen. Vooral een hard schot van Sinke, precies tegen den paal, hod in deze periode beter lot verdiend. Eindelijk denken we dat een schot van Boudeling doel zal treffen, doch één der backs slaat het leder over de lat Strafschop! Blokpoel mikt echter niet scherp genoeg en de RBC-keeper stopt het leder. Dit had een keerpunt kunnen worden! Nog duidelijk bleek, dat Goes de7en da°' geen goed kon doen, toen korten tijd later, bij een scrimage. waar bij de Goesche verdedigers wat talmden, de RBC-linksbinnen no. drie ach+er Bruel deponeerde. Even later vielen v. d. Sluiis en Sloover uit. en werden door Van Noorden en De Lange ver vangen. Goes bleef steeds het beste van het spe' behouden, sloeg soms ware be legeringen voor het doel der gasten, doch niet eenmaal wisten de schutters de roos te treffen. Zoo won RBC zeer geflatteerd^ met 3—0. VOETBAL. T.S.C.—Middelburg. 3=—0. We beginnen dit verslag met te zeg gen, dat deze uitslag geenszins de juiste verhouding van de kracht der beide ploegen weergeeft, al moeten we daar op direct laten volgen, dat T.S.C, dezen middag een zeer verdienstelijke partij voetbal heeft gespeeld. Ook Middelburg speelde af en toe zeer goed, maar het zat dikwijls niet mee en de beslissingen van den scheidsrechter speelde den Middelburgers nog als eens parten. Middelburg had een invaller voor den linksback, die werd vervangen door A. Meeuwse, die deze plaats werkelijk op verdienstelijke wijze heeft bezet. T.S.C. was volledig. Dirkse, die als aanvoerder fungeerde, verloor den toss. Toen scheidsrechter Pijnenborgh (iet beginnen, pakte Middelburg direct flink aan en forceerde een paar corners, die, alhoe wel goed genomen, geen resultaat op leverden. Het eerste kwartier had Mid delburg werkelijk het beste van 't spel, doch men wist dit niet in doelpunten om te zetten. Langzamerhand werkte T.S.C. zich los en ondernam eenige aan vallen op de Middelburg-veste, waar van enkele met een goed schot werden besloten. We zegen in deze periode doel man Vijgeboom 'n paar maal schitterend redden. T.S.C. betrok met open spel haar snellen linksbuiten voortdurend in het spel en vooral van deze zijde dreig de het gevaar, alhoewel Ploegaert en in tweede instantie Leijnse het voorshands wisten te bezweren. Toen echter een half uur was gespeeld, wist T.S.C. een corner ie forceeren, die goed werd ge nomen en door den midden-voor on houdbaar werd ingeschoten. 10. Mid delburg liet zich niet ontmoedigen en bleef flink aanpakken, doch had veel last van het dikwijls ruwe spel van de T.S.C.-menschen en van de dikwijls o.i. niet al te juiste beslissingen van, en het soms onnoodig onderbreken van het spel door den scheidsrechter. We dach ten de rust te zullen ingaan met 10, toen de scheidsrechter een penalty toe kende wegens een aangeschoten hands van Leijnse. Deze strafschop werd door den middenvoor van T.S.C. onhoudbaar voor Vijgeboom ingeschoten. 20. Na de rust bleek het, dat Middelburg nog geenszins ontmoedigd was. Mén bleef flink aanpakken, doch het vlotte in de voorhoede niet bijster goed. Deze wist de dikwijls goed opgezette aanval len niet in doelpunten om te zetten. Eenmaal dachten we Vogel die dezen middag een extra bewaking genoot te zien doelpunten, doch tot veler ver bazing floot de scheidsrechter voor bui tenspel. Even later kreeg Merk een trap tegen zijn voet, hetgeen tot gevolg had, dat hij niet verder kon spelen. Hij werd vervangen door Neufeglise. Middelburg liet toch den moed niet zakken en een doelpunt hangt als het ware in de lucht, doch de voorhoede wist het net niet te vinden. Toen T.S.C. zich weer loswerk te en wederom op links een aanval on- nernam, was hel de snelle linksbuiten,

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3