INUEZONDEN STUKKEN. SPORT. LANDBOUW. BUITENLAND. SPANJE MEXICO. BELGIE. DUITSCHLAND. bouwwereld over de aankondiging van een aanbesteding van een vliegtuigen- fabriek te IJlst op een nog nader aan te wijzen terrein. Naar aanleiding van een en ander waarschuwt de burgemeester van IJlst tegen de plannen van den Duitscher. VRACHTAUTO OP ONBEW AAKTEN OVERWEG GEGREPEN. Chauffeur gedood. Locomo tief ontspoord. Gisteravond is te Apeldoorn op een onbewaakten overweeg nabij Beekber gen een vrachtauto, bestuurd door den ruim 30-jarïgen H. Nieuwenhuis, uit Apeldoorn door een lokaaltrein van het traject ApeldoornDieren gegrepen en ongeveer 170 m meegesleurd. De cabine kwam voor de locomotief terecht. De laadbak stak aan één kant uit en ver splinterde op dien afstand eenige langs de spoorweg staande telegraafpalen. Door ontsporing van de locomotief kwam de trein tot stilstand. Het deerlijk verminkte lijk van den bestuurder, die de eenige inzittende van den vrachtauto was, vond men onder de derde wagon. De geheele trein bestond uit 6 wagons. Onmiddellijk zijn wegwerkers van de Nederlandsche spoorwegen met het her stellen van den gestoorden treindiens' aan den gang gegaan. De machinist verklaarde op het laatste oogenblik der. vrachtauto gezien te hebben. Het uit zicht bij den spoorwegovergang is ove rigens goed. Een in de buurt zijnde landbouwer had gezien, dat de bestuurder van den vrachtauto op het laatste oogenblik nog getracht had te remmen. Tegen 7 uur was de geheele spoorbaan weer vrij voor het treinverkeer. Het slachtoffer was ongehuwd. rijksgerecht te Leipzig heeft onlangs in een eigenaardig geding een beslissing genomen, die neerkomt op de invoering van een nieuw begrip in de rechtspraak: de gezinseer. De zaalc. waar het om te doen was, was niet wereldschokkend. Een echtge noot had wegens beleediging een huis vriend aangeklaagd, die na een feestje de vrouw van den eischer mee had ge nomen naar een nachtkroeg, waar de vrouw, die tcch al aangeschoten was, volslagen beschonken werd. Zoo werd ze thuis gebracht en haar echtvriend was daarover zoodanig uit zijn humeur dat hij een aanklacht indiende. Het hoog ste gerechtshof heeft hem nu gelijk ge geven, en uitgemaakt dat hij zich door het gebeurde terecht in zijn eer ge krenkt voelde. Weliswaar was de be klaagde niet strafbaar omdat de vrouw had ingestemd met zijn verzoek om mee naar de nachtkroeg te gaan, maar dit neemt niet weg dat hij de eer van zijn vriend had aangetast. Dit berust op de Duitsche opvatting over het gezin en t>et nieuwe wetboek van strafrecht zal -'H beginsel ook in een artikel vastleg gen. Genoemd elftal, waarin o.a. nog mee spelen Fernandez (spil), Castro (rechts- b nnen) en Cea (linksbinnen) bekend van de Olympische Spelen in 1928 zal wedstrijden spelen in Oostenrijk Hongarije, Cechoslovakije, Roemenië, Joegoslavië, Frankrijk en België, De eerste wedstrijd wordt 15 Maart te Pa rijs gespeeld, terwijl de Uruguayers van 22 tot 29 Maart in ons land zullen zijn Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leerares aan de R.n< ts o. te tn r i k z e e mej. M. J( A, Fermin, wonend te Maastricht. RUZIE TUSSCHEN DUITSCHLAND EN ZWEDEN. De Zweedsche regeering heeft eenige Duitsche nazi's een verder verblijf in Zweden ontzegd, meldt het Tidningar- nas Telegrambyraa. Nu hebben de Duitsche autoriteiten, bij wijze van repressaille-maatregel drie Zweedsche industrieelen, die in Duitsch- land verblijf houden, eveneens uitgewe zen. Evenwel hebben deze Zweedsche onderdanen de Duitsche .autoriteiten nimmer tot eenige critiek op hun ver blijf in Duitschland gegeven. Zoodra de betreffende beslissing den autoriteiten in Zweden bekend werd is den Zweedschen gezant te Berlijn opge dragen stappen te doen. De Neue Zürcher Ztg. weet hierover nog mee te deelen dat de Zweedsche re geering geweigerd heeft de verblijfsver gunningen van den leider van de Duit sche nazi's in Zweden, Landesgruppen- leiter Bartels, zijn adjudant en een an dere functionnaris te verlengen. De Berlijnsche correspondent van het Zwitsersche blad geeft de interventie van de Zweedsche legatie te Berlijn wei nig kans, daar van weder toelating der drie nazi's in Zweden geen sprake kan zijn. DE OFFICIEELE UITSLAG DER VERKIEZINGEN. Naar uit Madrid wordt gemeld, is nu eindelijk de uitslag van de Zondag 16 dezer gehouden stemming ter verkiezing van de Kamer officieel bekend, behalve wat Santa Cruz op Teneriffe betreft. Ook moeten er Zondag a.s. nog eenige her stemmingen worden gehouden voor 27 zetels en wel in de provincies Alava, Castellon, Guipuzcoa, Soria en Biscaye. Onder dit voorbehoud kan de volgende uitslag worden medegedeeld: Rechterzijde 133 zetels. Centrum 64 zetels. Linkerzijde 250 zetels Ruzie onder de socialisten. Binnenkort zal te Sama de Langreo (Asturië) het congres van de socialisti sche partij worden gehouden. In verband met dit congres schrijft El Socialista, het officieele socialistische orgastn, dat de eenheid in de partij geschokt is, de tucht in de partij voor de helft teloor gegaan. De Claridad, het weekblad van de ex tremistische fractie van de socialistische partij, waarvan Largo Caballero de lei der is, bevat een heftig artikel tegen Besteiro, den leider van de gematigde fractie, die, zegt het blad, terwijl hij een tegenstander was van de October-revo- lutie, tot Kamerlid is gekozen dank zij de oneerlijkheid van bepaalde groepen, I het gebrek aan dynamisme en een sen timenteel anti-marxisme van andere groepen. Brutale roof-overval. Een vracht auto, waarin voor een groot bedrag aan loonen werd vervoerd en welke onder bewaking stond van een militair escorte is in den Staat Najarit door een bende gewapende bandieten aangehouden. Een luitenant en vijf soldaten, die tot het es corte behoorden werden doodgeschoten en vijf andere soldaten gewond. De ban dieten maakten zich hierop met een be drag van 18.000 pesos uit de voeten. Een afdeeling soldaten is naar deze streek gezonden om de bandieten op te sporen. EEN ZWARTE DAG VOOR DE MILITAIRE LUCHTVAART. Drie vlieger-officieren gedood. Het is Donderdag, een zwarte dag ge weest voor de Belgische militaire lucht vaart, meldt de N.R.C Terwijl een es cadrille in de omstreken van Nyvel, op ongeveer 600 meter hoogte acrobatische oefeningen deed, is het toestel van den commandant kapitein Verhaegen lood recht neergevallen. Kapitein Verhaegen slaagde er niet in van zijn valscherm ge bruik te maken en was op slag dood. Tusschen Brussel en Mechelen, nabij het dorp Elewijt, is omstreeks twaalf uur een tweede ongeluk geschied, waar bij twee officieren, eerste-luitenant Hu- bertus uit Vilvoorde en tweede-lui tenant Dillen, het leven verloren. Zij waren eenige minuten te voren met een fotografische opdracht te Evere opge stegen en bevonden zich op ongeveer 1000 meter hoogte, toen een van de kleine vleugels van het Fairey-Fox-toe- stel, waarin zij gezéten waren, afbrak. Ook deze vliegers konden geen gebruik maken van hun valschermen. Hun lij ken waren vreeselijk verminkt. Som mige deelen van het vliegtuig staken wel een meter diep in den grond. De beide slachtoffers waren nog geen der tig jaar oud. Dreigement tegen de geestelijken. De Münchener uitgaaf v.an de Völkische Beobachter bevat een artikel tegen de katholieke geestelijken en non nen, die de deviezenverordeningen heb ben overtreden. Voortaan aldus het blad zullen alle inbreuken op deze verordeningen worden beschouwd als hoogverraad. Na alle namen van gees telijken en nonnen, die aangehouden of veroordeeld zijn, te hebben gepubli ceerd, besluit het blad: „Wie zich aan overtreding der deviezenverordeningen schuldig maakt, pleegt hetzelfde misdrijf als een spion die voor den vijand werkt Hij ondermijnt de levensbron van de na tie en verrijkt zich met de ellende van de armsten zijner volksgenooten. j Een beleedigde echtgenoot, Het PARAATHEID VAN DE MIDDELBURGSE BRANDWEER. (n.s.) Toen gisteravond ten mijnen huize een begin van brand ontstond, door een geweldiges teekvlam uit een lek in de gasleiding, bleek voor de zo veelste maal, hoe goed onze tegenwoor dige brandweer georganiseerd is. Natuurlijk werd deze direkt opge beld en daarna de politie. Op het eerste alarm verlieten terstond twee agenten met een minimax gewapend het bureau. De tijd benoodigd om van het politie bureau naar het midden van de Singel straat te fietsen, kan ieder zich voor stellen als van zeer korten duur te zijn. Welnu, tegelijk met de politie verscheen de volledig uitgeruste brandwagen, naar ik meen met voltallig personeel, voor mijn deur. Gelukkig was de hulp van de brandweer niet meer nodig, doch voldoende is weer gedemonstreerd, d,af we nu een brandweer hebben, die on-, geloofelijk snel optreedt en daarom ook de volle waardering van Middelburgs burgerij verdient. Laat dit publiekelijk vermeld feit de vertolking zijn van mijne persoonlijke dankbaarheid voor het flinke optreden van Middelburgs brandweer. Wakkere mannen zijn het, die daarbij dienst doen. B. Uruguaysch elftal naar ons land. Naar de Telg. verneemt zal het ste delijk elftal van Montevideo, bestaande uit spelers der 5 sterkste Uruguaysche vereenigingen, een tournee door Europa maken, die drie maanden zal durem Op deze reis zullen de voetballers ook Nederland aandoen. De trainer van Blauw-Wit, is bereids in onderhande ling getreden met Blauw-Wit, Ajax en den Haagschen Voetbalbond De moge lijkheid is voorts aanwezig, dat ook an dere plaatsen in ons land door de Uru guaysche voetballers worden aangedaan. STAMBUüK VUÜR HET NED. ÏKEKPAARD. Optimistische geluiden. Gister is te Den Haag onder voorzit- terscnap van jür. J. van Vredenburch de cugemeene vergadering van het Mam- boek voor het INederlandsche Trek paard gehouden. Een terugblik over 1935, aldus merk te de voor^iuer in Zijn openingsrede op, geett in menig opzicht reden tot tevre denheid, mus men zich niet blind bnjii staren op de topjaren en mits men be zield blijtt met een zekere dosis optimis me. Hij een tengevolge van handelsbe lemmeringen vrijwel lamgeslagen han del op het buitenland, stemt tot vreugde dat de binnenlandsche handel zich, zij het in bescheiden mate, heelt uitgebreid waardoor de fokkerij kon blijven groei en, Waarbij komt, dat de stamboekfök- kerij steeds meer de wilde fokkerij ver dringt. Deze ontwikkeling wordt sterk gesteund door goed geleide keuringen, waardoor steeds goed fokmateriaal naar voren gebracht wordt. De samenwer king in de vereeniging laat niet te wen- sphen: zelfs in de allerslechtste tijden bleef het parool: doorfokken, moed hou den, vooruit! Het aantal leden nam in alle afdeeiin- gen, zeer toe; de twee kleinste afdeeün- i gen: Noord-Holland en Drenthe vertoo- nen daarbij een wel buitengewoon ac cres. De fokkerij van het trekpaard, zoo ook die van andere paardenrassen, i.? wel een unicum, daar ze geen cent cri- sissteun geniet. Maar daarom moet ook met den meesten ernst geprotesteerd worden tegen de enorme inkrimping van den normalen overheidssteun, terwijl blijkbaar nog begeerige blikken rusten op de schamele penningen, die worden toebedeeld. De overheid late de inneem sche fokkerij, vercenigd in een ki ach tig stamboek, niet aan haar lot over! De voor enkele weken geratificeerde overeenkomst met het Belgisch stam boek is het resultaat van moeilijke on derhandelingen, die verscheidene jaren duurden. Moge deze c ereenkomst, die het mogelijk maakt elite-producten o'. e' en weer i.u te voeren cn te doei in schrijven, bijdragen tot den blcci van beide vereenigingen. De nieuwe trekpaardfilm zal ae herin nering aan de goedgeslaagde laatste na tionale tentoonstelling in binnen- en buitenland levendig houden en tevens een beeld geven van de prestaties onzer edele paarden, zoo in het landbouwbe drijf als'in de industrie. Vooral de ouderen in het organisatie- wezen zullen met vreugde den minister van landbouw begroeten en 'n directeur- generaal van den landbouw hebben te ruggezien. Reeds is het één en ander, dat het Stamboek vurig wenschte en waarvoor jaren met den moed der wan hoop werd gestreden, door beider me dewerking verkregen. 1935 zal als een mooi organisatie-jaar in de herinnering blijven voortleven. Het jaarverslag van den secretaris. liet eveneens een opgewekt geluid hoo- ren. De toeneming van het aantal fok kers, dat met behulp van de stamboek- houding de rationeele trekpaardenfokke rij beoefent, nam weer met 369 toe tot 5248. De gezonde ontwikkeling blijkt ook uit. de toeneming van het aantal in geschreven veulens met 227 tot 3908, zoodat het aantal aangegeven veulens bijna vier vijfden van het aantal leden bedraagt. De gunstige factoren komen bovendien in alle 9 afdeelingen tot uiting, waarbij Noord-Brabant met zijn vele kleine fokkers op den voorgrond treedt. Doch ook elders merkt men de ze opleving, terwijl in de Wieringermeer opvalt, dat zelfs het gerationaliseerde en gemechaniseerde grootbedrijf in den landbouw de paardentractie niet ontbe ren kan. Deze bevredigende toestanden komen ook tot uitdrukking in de behoorlijke prijzen voor geregistreerd fokmateriaal in het binnenland bij een vrij omvangrij ken handel. De handel op het buiten land werp echter een schaduw op dit ge bied. Deze is minimaal geworden en als niets bijzonders gebeurd is geen verbe tering in uitzicht. Opvallend is, dat ook in de ons omringende landen allerwege een opleving in de trekpaardenfokkerij valt waar te nemen. De vraag naar paar den neemt toe, doch de internationale handel wordt zwaar gehandicapt door hooge invoerrechten, invoerbeperkingen en gemis aan deviezen. Waren die er niet, kon Duitschland b.v. vrij koopen, er zou geen trekpaard te veel zijn in Nederland. De opleving hier te lande, de toene ming van het aantal dekkingen, de ver meerderde vraag naar hengsten, de op gewekte stemming bij de fokkers be wijzen, dat men de toekomst met ver trouwen tegemoet ziet. Blijft de leuze: „tracht het beste te fokken, omdat dit zijn weg te eeniger tijd wel zal vinden" dan bestaat geen reden om aan de toekomst der trekpaardenfokkerij in Nederland te twijfelen, noch om'haar beperking in eenigerlei vorm op te leg gen. De rekening sloot met een batig saldo van 2657.31. De begrooting werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 51.010, waarbij een reser- vepost van 5000 voor een eventueel te houden nationale tentoonstelling. De periodiek aftredende algemeene voorzitter, jhn J, van Vredenburch, werd bij acclamatie herbenoemd, met welke herbenoeming de vice-voorzitter H. A. Hanken hem gelukwenschte. In de commissie voor de keuring van hengsten voor dekking en opneming in het keurstamboek werden de periodiek aftredenden allen met algemeene stem; men herbenoemd: tot jurylid de heer B. C. Puylaert te Sas van Gent. Over het voorstel van het hoofdbe stuur om het principe te aanvaarden dat uit „Vos"-ouders slechts „Vos"-veulens geboren kunnen worden, ontspon zich nogal discussie. De voorzitter deelde mede, dat doos onderzoekingen van prof. v. d. Plank en ook in het buitenland gebleken was clat deze „Vos"-regel geen uitzonderingen kende. Uit de practijk in Zeeland werden door den Zeeuwschen secretaris, den hr. Lako, eenige voorbeelden aangehaald, waaruit bleek, dat een eventueel bruin veulen niet door een vos-vader was ver wekt. Nadat nog het idee geopperd was of de afstamming niet door bloedonderzoek kon worden vastgesteld, werd hef H.B.- voorstel aangenomen met deze restric tie, dat, indien zich een afwijkend geval voordoet, dit grondig door het bestuur zal worden onderzocht. Slechts indien dan overtuigende bewijzen kunnen wor den overgelegd, zal het veulen worden erkend. De vergadering sverd o.m. bijgewoond door minister Deckers, die in zijn rede zeide, dat er wel aanleiding is tot meer optimistische klanken, ]$ij wees er o.a. op, dat er bij den scheepsbouw geen werkloosheid meer is. Spr. deelde ver volgens mede de benoeming tot ridder j in de orde van Oranje-Nassau. van den I heer G. O. Sneep te Breda het eenig overgebleven lid v. d. commissie van omstreeks de oprichting in 1914 der Vereeniging Nederl. Stamboek, thans oudste lid van het bestuur dier vereeni ging. Aan het slot der agenda deelde de voorzitter mede, dat nog verschillende belangrijke onderwerpen te bespreken vielen: de provinciale regelingscomuus- sies en de jury's bijvoorbeeld. _Nu het Stamboekwezen zoo'n groote" vlucht heeft genomen is misschien de tijd ge komen deze aangelegenheden eens na der te beschouwen. In Duitschland bestaat kans, dat daar wordt ingevoerd de z.g. paardenbescher- mingswet. waarbij het coupeeren vau de paardenstaarten alsmede de invoer van paarden met gecoupeerde staarten wordt verboden. Practisch is dan de grens voor onze paarden gesloten. Nu de wederzijdsche erkenning met het Belgische Stamboek een feit is ge- Worden, meent spr., dat het tijd is zich tot de regeering te wenden, opdat deze bevordere dat het branden van in België ingevoerde paarden, althans van stam boekpaarden, wordt afgeschaft. Uit de vergadering werd medegedeeld, dat volgens den voorzitter der Hanno- versche Kaltblut Zuchtverein het gevaar voor een verbod van invoer van z.g. ge coupeerde paarden niet groot is. De heer Quaedvlieg (Limburg) meen de dat er nog meer kan worden gedaan. Spr. wilde weer paarden ingeschreven zien van onbekende afstamming, mits van goed exterieur, de z.g. A-paarden. De hengstenkeuringen zouden meer ge centraliseerd kunnen worden, zooals ook in Duitschland gebeurt. Hierdoor ont staat dan tevens een goede hengsten- markt. In de afdeeling Zeeland is dit vraag stuk al eens onderzocht, zoo deelde de heer Lako mede, maar daar voelde men niet voor centralisatie. Deze spreker drong er bij het hoofd bestuur op aan om het orgaan, dat thans driemaandelijks verschijnt, uitbreiding te geven, opdat de trekpaardfokkerij daar in meer zaakkundig wordt behandeld dan thans in de landbouw-vakpers het ge val is. De voorzitter wees op de duurte van de uitbreiding van het orgaan. Opbou wende critiek echter is zeer welkom, doch daarbij moet het belang der fokke rij in het oog worden gehouden. Over het vraagstuk van de pers en van de verslaggeverij ontspon zich een niet onvermakelijke discussie. Ook over de wederzijdsche erkenning met het Belgisch Stamboek en de goed en afkeuring van hengsten en daarmede gepaard gaande al of niet erkenning van veulens, bleek nog eenige onzekerheid te bestaan. Mr. M. C. v. d. Minne deelde een en ander mede over de moeilijkheden, die zich voordoen bij het maken van een trekpaardenfilm en het fotografeere© van paarden door niet-vakkundigen. OM DE ZEEHONDEN, Hetgeen wij dezer dagen, van de hand van een ervaren robbenjager, in ons blad opnamen, over de zeehonden, heeft van twee kanten tot eenig verweer aan leiding gegeven. Het eerst laten wij hier den dierenvriend en dierenbeschermer ,aan het woord, die de zaak aan het rollen gebracht heeft, den heer F. te Z. Die schrijft ons dan: „Het doet mij genoegen dat U de zee- honden-kwestie vóór het voetlicht heeft gebracht en ik neem er akte van, dat de „bekende Zeeuwsche jager" mij gedeel telijk gelijk geeft. Naar aanleiding van een en ander wil ik echter het volgende opmerken: le. Moge het waar zijn, d,at een volwassen zeehond 5 kg visch per dag eet, dit kan nooit een verontschul diging zijn om deze dieren te dooden, ge zien het feit, dat er overvloed van. visch in de zee aanwezig is. Speciaal van haring leest men vaak, dat men er geen raad mee weet! 2e. Wordt niet dcor de pufvisscherij minstens even groote schade aangericht als door de zeehonden, en niet minder door de treilvisscherij, die den bodem der zee openwoelt, waardoor broed- en paarplaatsen der visschen worden ver nield? 3e. Moge ik verwijden naar een ci taat uit „De Lévende Natuur": „Zoolang de mensch niet ingrijpt, is de vischrijk- dom van alle wateren constant en zeer groot. Nog nooit is een mensch rijker of gelukkiger geworden door het uit roeien van diersoorten, maar wèl .armer en ongelukkiger". fP. J. Bolleman). 4e. Dat het ingrijpen van den mensch vaak geheel verkeerde gevolgen heeft, moge blijken uit het volgende verhaal iniit het „Ornithologisch Monatschrift" [van December 1912. „In de CasDische zee roeide men de vogels uit, omdat zij visschen aten. Het gevolg was echter geen vermeerdering v,an visschen, doch het tegendeel', een sterke vermindering trad op, daar er zich spoedig door hun te groot aantal voedselgebrek vertoon de en ziekten ontstonden, die heel wat grooter slachting onder de visschen aan richtten dan al de vischetende vogels hadden gedaan De schietvergunningen wedden ingetrokken en spoedig trad de oude, goede verhouding weer in." 5e. „Schadelijk" is een betrekkelijk begrip. Mollen bv. werden vroeger .al gemeen als „schadelijk" (omdat zij plan ten omverwerpen) beschouwd en op greote schaal verdelgd. Later is geble ken, dat de mol zich voedt met voor de planten schadelijke larven en insec ten, zoodat het dier nu door de wet wordt bes.chermd. Zoo zouden er nog heel wat meer voorbeelden zijn te noe men! Van de volledige wisselwerking in 't hóógst-ingewikkelde raderwerk, dat wij „de natuur" noemen, weten de geleer den nog heel weinig. Steeds meer blijkt, dat de biologische verschijnselen veel gecompliceerder zijn dan men aanvan kelijk meende. Een mol werpt planten omver, dus: „dooden", zei men vroeger. Een zeehond eet visch, dus: ..dooden" zegt men nu nog. Maar zoo ooit, dan geldt ook hier het: .Oordeel* niet!" Wat weten wij per slot van de totaal-rol die het dier in het wereldtooneel ver vult? Is er niet een periode, dat het wel degelijk „nuttig" is? In „Brehm's Tierleben" kan men le zen, dat het hoogstwaarschijnlijk is, dat jonge zeehonden aanvankelijk geen visch eten, doch kreeftachtige zeedieren en mollusken. Ook is het bewezen dat volwassen zeebonden zich niet uitslui tend met visch voeden, doch ook met zeesterren, de groote vijanden der oes ter- en mosselcultuur! De held te Kortgene en die schutter in Arnemuiden doodden de zeehonden ook niet met het oogmerk, de visschen v,an een belager te verlossen, doch uit sluitend met het lage doel van te doo den („misselijk doodschieten', zooals de „bekende Zeeuwsche jager" schrijft). En speciaal daartegen was mijn protest ge richt!" Tot zoover de dierenvriend, wien wij gaarne de gelegenheid tot getuigen en verklaren van zijn opvattingen boden. Wij otvingen echter nog een brief van geheel andere strekking die wij, nu de z,aak in ons blad eenmaal aan de orde gesteld is, ook gaarne plaatsruimte ver- leenen. De hr. L. B. te Breskens schrijft ons nl.: „Met belangstelling las ik in Uw blad van 24 Februari jl. het artikel over het dooden van zeehonden. Hoe goed de jager, welke daarin aan het woord is, ook onderlegd blijkt naar persoonlijke ervaring en aan de hand van dr. Ha- vinga's lijvige rapport, zullen er toch wel jager-collega's zijn, die met eenige verwondering van het stuk kennis na men. In verschillende opzichten kan ik be doeld relaas volkomen onderschrijven; maar waar het hagelschot. op zeehon den eenvoudigweg aJs uit den booze gedoodverfd wordt, meen ik, dat de geachte schrijver zich wat tever laat voeren. Men treft niet alleen te land „weide lijke" jagers. Ook te water kan men sportief jager blijven. Streng te veroor- deelcn is bv„ dat een schutter op een troep zeehonden, rustende op een zand plaat, een schot hagel doet inslaan, waardoor onderscheidene dieren nutte loos en noodeloos worden verwond. Maar men kin het toch waarlijk niet onsportief noeme.n, dat men bijv. bij een flinke bries, nauwelijks zijn even wicht kunnende bewaren in een wan-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7