Stop dien hoest ABDIJSIROOP GEMENGD NIEUWS. AKKER's verstèrkte WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DE LANDBOUW IN DE WIERINGERMEER. ontzaggelijke jachtterreinen en men vindt er een merkwaardige uitzon dering in tropisch Afrika water. Na een kort historisch overzicht nam de heer Lubinsky zijn publiek in ge dachten mee met zijn tocht die aan ving in Aden en eindigde in Harrar. Vele bijzondere en aardige dingen wist hij te vertellen, die door een groot aan tal lantaarnplaten, meest naar eigen op namen en wel zeer geslaagde opna men een levendig beeld gaven van de handel en wandel der zwarte bewo ners, die evenwel geen negers zijn in de beteekenis die wij er aan hechten. De Abessijnen voelen zich verre ver heven boven de zulken. De slaven die nog gehouden worden zijn dan vaak ook meestal negers van aangrenzende stam men. Nu moet men volgens spr. zich geen overdreven voorstellingen maken van deze slavernij. Het zijn geen in ke tenen geklonken en met de knoet be handelde minderwaardigen. Er heerscht meer een verhouding van den Middel- eeuwschen leenheer tot zijn vazallen Toch heerscht er nog in vele gevallen een middeleeuwsche toestand. In ver schillende dingen komt dat tot uiting. Geld bv. is zeer schaarsch en is afhan kelijk van de bu(tenlandsche valuta. De ruilhandel in natura is eenvoudiger of wel men heeft als betaalmiddel het zout dat in staven van 35 cm steeds meegevoerd wordt. Tal van merkwaardigheden deelde de spr. mee over het huwelijk, de rechts pleging, de militie, ceremoniën enz. De Abessijnen beschouwen en behan delen de Europeanen uit de aangren zende koloniale landen met eenige re serve. De van verderaf komende blan ken genieten daarentegen meer sym pathie. Als blanke moet men er geen baantje zoeken, want dat loopt op niets uit. Alleen kapitaalkrachtige lieden kunnen zich een plaats veroveren. De causerie zal voor velen, die nog aan Aibessynië dachten ,als een land gehuld in mysteries, verhelderend zijn geweest. Het was in vele opzichten de moeite waard. VEILIG VERKEER. In de bestuursvergadering van de Vereeniging voor Veilig Verkeer is be sloten op 28, 29 en 30 Mei voor Mid delburg verkeersdagen te houden. Tij dens die dagen zullen op het Molenwa ter pr.actische verkeersexamens voor de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen en der Ambachtsschool worden gehouden. Het verkeerslokaal in de voormalige school in de Lange delft zal voor het publiek zijn openge steld en de Vereeniging zal een Eigen Verkeerscourant doen verschijnen. De heer E. Visscher, adviseur van 't Centraal Bureau voor de .afgifte van Bewijsstukken van Rijvaardigheid, heeft zich bereid verklaard op de op 23 Maart te houden'algemeen e vergadering eene lezing te houden, terwijl onder handeld wordt met het echtpaar Clinge Doorenbos om dien avond ook aanwe zig te zijn er verkeersliederen ten bes te te geven. In studie hee*t het bestuur het verleenen van veiligheidsdiploma's voor chauffeurs van particuliere bedrij ven, Mededeelingen zal hef binnenkort hieromtrent doen. RITTHEM. De heer ir. J. Sietema, adj.-zuivelconsulent te Middelburg, sprak Woensdagavond op uitnoodiging van de landbouwvereeniging over het doel en de werkwijze van een melkcon- trolevereeniging. Na een duidelijke uil- eenzetting hiervan werden nog eenige vragen gedaan, die uitvoerig werden be antwoord. Overgegaan werd tot het op richten van een dergelijke controle-ver- eeniging. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren H. M. van de Putte, P. Ovaa, K. Louwerse, L. C. de Visser en F. de Groot. Voorloopig zullen reeds 65 koeien onder controle worden gesteld. GRIJPSKERKE. Woensdagavond ver gaderde de afdeeling Grijpskerke van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. Het openingswoord werd door ds. Jellema (Ned. Herv. pred.) gesproken. De heer Vingerling hield een rede over: „Onze taak in dezen tijd"; de heer De Lange over: „Weest op uw hoede". Het slot woord werd gesproken door ds. Plomp (Geref. pred.). De vergadering was goed bezocht, ruim 40 personen waren opgekomen. Het was een leerzame avond. RAAD VAN HEINKENSZAND. HEINKENSZAND. Donderdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, voltallig. Een schrijven van eenige bewoners van den Oudenkamerschen weg voor het aanleg gen van een rijwielpad aan dien weg, werd voor kennisgeving aangenomen daar dit onderwerp reeds in een vorige vergadering behandeld is. In de bouw verordening werd een nieuw artikel ingelascht waarbij het in de toekomst verboden zal zijn hooi, stroo of zaad bergen op een geringeren afst.and dan 15 m te plaatsen van gebouwen gelegen op het eigen erf. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de vrijwillige brandweer. De voorschotten aan de Bij zondere scholen zijn voor 1936 vastge steld. Besloten werd tot een kleine ver bouwing in het gemeentehuis, waardoor de bovenwoning een afzonderlijke op gang krijgt. Besloten werd in de veld wachtersvacature te voorz'en door de diensten op te dragen aan de Rüt cvc' l. wacht voor den tijd van twee jaar. Vastgesteld werd een heffings- en invor- derings-verordening voor staangelden op het woonwagenkamp. IJERSEKE Van den heer C. van Dam me en den heer L. Huige zijn Woens dagmorgen de t.etsen, die onbeheerd op den Molenpolderdijk stonden, ont vreemd. De rijkspolitie, die gezament- lijk met de gemeentepolitie de zaak onderzoekt, is de .daders op het spoor. De landbouwer A. Bakker heeft een zeer vruchtbaar schaap, üvenals in 1935 heeft 't ook dit jaar den veesta pel vermeerderd met 4 lammeren. Woensdagavond werd de laatste les gegeven van den cursus voor werk- loozen. Aan dezen cursus, die 30 deel nemers telde, werden naast auto-tech niek en motorkennis ook reken- en taalles gegeven. Onderwijzers waren de heeren Huibregtse van Middelburg, Ja- cobse van Westkapelle en Oom, Hon- ders, de Winter en Courtin van Yer- seke. De voorz. van de commissie voor ontwikkeling v,an werkloozen, de heer Orth dankte de onderwijzers voor de belangloos gegeven lessen en bood hun namens B. en W, een stoffelijk blijk van waardeering aan in den vorm van een actetasch, bureaulamp en boeken. Respect, spraken nu de onderwijzers de burgemeester en een der leerlingen. De laatste verklaarde zeer dankbaar te zijn dezen winter den cursus te hebben gevolgd. Men was blij, als de lesuren waren aangebroken en hoopte een vol gende keer weer gaarne deel te nemen aan zoo'n cursus. De minister van sociale zaken heeft zijn goedkeuring geheobt aan he* werkplan van den Burenpolder, dat de gemeenteraad als werkverschaffingsob ject heeft aangenomen. De regeering zal een subsidie van plm. 80 pet. geven. Het wachten is nu op de goedkeuring van Ged. Staten en den Provincialen Wa terstaat. VROUW IN BRAND. SLUISKIL. Op onverklaarbare wijze is Dinsdagnacht brand ontstaan in de woning van E. van B. alhier. Buren hoor den den bijna 80-jarigen v. B. om hulp roepen. Zij zagen een dikke rookzuil naar buiten komen en daar in een slaap vertrek de dochter van B. lag, poogden zij de deuren te openen, wat eerst na veel krachtsinspanning gelukte. In het slaapvertrek doorgedrongen, moest de inmiddels te hulp gekomen arbeider R. door den hevigen rook terugwijken, doch daar een menschenleven op het spel stond, waagde hij een tweede poging en vond de dochter met hevige brandwon den overdekt op den vloer liggen. Nadat meerdere hulp was komen opdagen, werd het brandende bed gebluscht en was in middels ook een dokter en de maré chaussee ter plaatse, die directe over brenging van de ongelukkige naar het ziekenhuis noodig oordeelden. Men ver moedt dat de ongelukkige een lampje heeft willen aansteken en zoo het bed vlam gevat heeft. (De Z.) SLUIS. De Chr Zangvereeniging „Ho sanna directeur de heer P. C Wolte ring gaf tezamen met het Kinderkoor ook onder leiding van genoemden di recteur Woensdag haar eerste uitvoe ring sedert haar oprichting in het ge bouw „Luctor et Emergo". De zaal was goed bezet en men merkte verscheidene afgevaardigden op van zustervereni gingen uit Breskens, Groede, Schoon- dijke en andere plaatsen die op deze wijze blijk van belangstelling gaven voor de jonge zustervereniging Het programma werd ingezet met een paar liedjes, door het Kinderkoor, afge wisseld door enkele solo's. Wal zongen die kleuters met gevoel! Het liedje „M ientjes Spoorreis" gezongen door twee kleine meisjes en waarbij het koor inviel me.t tjoeke, tjoeke daarmede het geluid van een trein nabootsend ver wierf zoo'n bijval dat het herhaald moest worden Een geweldige ovatie kreeg het kin derkoor in ontvangst te nemen met den „Kleppermarsch" van Jan Morks, uit gevoerd door een 40-tal jongens en meis jes, g'evolgd door die van Hamel den leider van het A.V.R.O. Kinderkoon Het- was een waar genoegen te zien, hoe de kleintjes prachtig de maat volg den van de moeilijke marschen. Een groot succes voor den directeur. De pianopartij werd van beide stukken op zeer verdienstelijke wijze vertolkt door mej Van Mazijk. De kleppermarsch moest eveneens herhaald worden. Daarna trad het groot koor op, dat aanving inet het Bondslied. Het pro gramma was zoo rijk gevarieerd, dat 't niet mogelijk is alle liederen te vermel den, doch een uitzondering dient ge maakt te worden votor een sopraansolo^ d;ë on zuivere en diepgevoelde wijze het „Wiegelied" van Mozart vertolkte, daarbij begeleid door de pianiste mej- Van Mazijk. Het publiek hield net zoo lang aan tot de soliste, mej N. Verhage- Zonnevijlle haar solo herhaald had Tot slot werden nog de successtuk ken „Spelevaren" en „Zomeravondlied", welke gezongen waren op den koor avond te -Breskens op Vrijdag 21 dezer opgevoerd en daarmede behoorde dezen zeer goed geslaagden avond tot het ver leden. Het koor te.1t vele goede stemmen en het bleek, dat de heer Woltering de lei ding perfect in handen heeft. Wat dezen avond ten beste werd gegeven, vonc zeker algemeene waardeering, een waar deering waarin ook de dames R van Mazijk (piano) en L. de Kramer (har monium) vo komen deelden. Ds. Beu kenhorst, eere-voorzitter, sprak een kort slotwoord. SLUIS. De Raad kwam in spoedei- schende vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Berkers Op de agenda kwam één punt voor nl het aangaan van een geldleening ter f. nanciering van de traverse door Sluif Met algemeene stemmen werd goed gevonden, dat een rekening-courant zoi worden aangegaan voor een leening tei bedrage van f 30050. Het aantal kiezers bedraagt ii deze gemeente 1193 voor de Tweede Kamer; 1185 voor de Prov. Staten en 1165 voor den Raad. Wegens broederdienst zijn 8 per sonen uit deze gemeente vrijgesteld van den militairen dienstplicht. Naar we vernemen hebben zie' voor den cursus van huishoudelijke voorlichting een 60-tal cursisten latei inschrijven, zoodat er groote kans be staat, dat de cursussen in tuinbouw naaien en wasschen en de moedercursus ook doorgang zullen vinden, AARDENBURG. Woensdag had de jaarlijksche algemeene vergadering plaats der Koninklijke muzieksociëteit „Aar- denburgsche Fanfaren". De rekening over het jaar 1935 gaf aan ontvangsten 867, waarin een bedrag van 279 van contributies van 78 leden en 9 donateurs, en van 350 als ge meentesubsidie, De uitgaven bedroegen 882, waarbij 393 voor lessen, 49 voor muziekstukken en 57 voor repa raties en aankoop muziekinstrumenten. De begrooting voor 1936 bedraagt in ont vangsten 830, in uitgaven 878 en werd aldus door de vergadering goed gekeurd. De directeur J, Ros, die voorloopig was aangesteld, werd definitief als zoo danig benoemd. Landhonger. Gunstige om standigheden. Mobiele pach'L Wetenschappelijke ontgin ningsmethoden. In de komende weken zullen ongeveer 45 pachters uit verschillende deelen van het land hun pas voltooide boerderijen in de Wieringermeer betrekken en zul len even zoovele nieuwe landbouwbe drijven het werk beginnen Voor deze 45 pachtbedrijven zijn meer dan 300 gegadigden geweest en de des betreffende dienst wiens ambtenaren de candidaat-pachters persoonlijk bezoe ken en zich op de hoogte stellen van al hun omstandigheden, kundigheden als landbouwer, financieele positie en zede lijk gedrag, kon dus bij het toewijzen der beschikbare pachthoeven een stren ge selectie toepassen, Zooals de opzichter der domeinen, de heer De Jong, die o<a. met de voorbe reidingen van landuitgifte belast, is, ons mededeelde, is de aanvraag om vesti ging in de Wieringermeer voortdurend zeer veel grooter dan het aantal be schikbare bedrijven, en dat ondanks 't feit, dat de boer niet gemakkelijk zijn eigen grond en zijn geboortestreek ver laat. Er blijkt echter in Nederland nog steeds en ondanks de landbouwcrisis en de lag'e prijzen, die de agrarische pro ducten als gevolg daarvan opbrengen, een zeer groote behoefte aan land te bestaan. Het zijn vooral in Friesland en Groningen de boerenzoons, die geen plaats kunnen vinden in het bedrijf van hun vader, omdat deze nog in de kracht van zijn leven is of niet over de midde len beschikt om zich uit het bedrijf te rug te trekken, of omdat een oudere broer het bedrijf heeft geerfd, die zich door aankoop van nieuwen grond een eigen bedrijf willen stichten of zich als pachtboer willen vestigen Daarbij komt, dat in dezen tijd, nu het devaluatie- spook steeds meer oprijst velen die hun geld vroeger anders belegden, thans in aankoop van grond de veiligste beleg ging meenen te zien. Dientengevolge zijn bij verkoopingen de grondprijzen dikwijls veel hooger dan economisch verantwoord is en het zelfde geldt voor de pachtprijzen,. Men kan dan ook zeggen, dat er op heli ocgenblik in Nederland een ware land honger bestaat, en dat de drooglegging van den Noord-Oost-polder in een diep gevoelde behoefte zal voorzien. Wij hebben in de Wieringermeer met verschillende pachters gesproken. De grond wordt verpacht in kleinere en grootere perceelen, van omstreeks 10 tot boven de 70 hectare. In de vette kl'ei-gebieden in Het Zuiden en Westen vindt men voornamelijk akkerbouw bedrijven, in de gebieden waar de zan dige veengronden zijn, voornamelijk de weide-bedrijven,. Het meest komt echter het gemengde bedrijf voor, wat in de hand wordt gewerkt door het feit, dat de pachters der weide-bedrijven een bepaald gedeelte van hun grond mogen scheuren. De oudste 'pachters zitten ruim een jaar in den polder en toonen zich in het algemeen zeer tevreden over de be reikte resultaten en hun bedrijfsuitkom- sten. De kwaliteit van den grond bleek beter dan vele pachters aanvankelijk hadden geloofd. Nergens heeft men last gehad van een te hoog zoutgehalte van den bodem en de hooiopbrengst was zoo overvloedig dat alle weide-bedrijven thans nog steeds de beschikking hebben over een groote reserve-voorraad. Algemeen waren de pachters met wie wij gesproken hebben, van meening, dat zij een groote voorsprong hadden op de boeren, die tegen hooge pachtprijzen op grond in particulieren eigendom zaten. De Wieringermeer-directie kon reke ning houden met de bijzondere omstan digheden, waaronder de pachters in de Wieringermeer, die tenslotte ook pio nierswerk verrichten, moesten werken, In de eerste jaren had men b.v, een korting op de pacht toegestaan omdat de pachters in de Meer nog geen aard appelen en enkele andere gewassen kon den verbouwen. Bovendien heeft men hier het stelsel van de „mobiele pacht' toegepast, waarbij de pachtprijzen dalen of stijgen overeenkomstig de bewegingen van de index-cijfers voor verschillende landbouw- en zuivelproducten. Een groot voordeel is tevens dat d< grond niet, zooals op het oude land, in vele vreemdsoortig gevormde en ver uit elkaar gelegen perceelen verkrveld is, doch één aaneengesloten perceel vormt met slechts weinige greppels d:e, zoodra de ontwateringstoestand van den bodem het toelaat, zelfs nog dicht gegroeid worden en door drainage buizen worden vervangen. Dit maakt 't mogelijk, op groote schaal landbouw machines te gebruiken, ook voor de kleinere bedrijven, die indien zij te klein zijn om zelf machines aan te schaf fen, in onderlinge samenwerking van machines gebruik kunnen maken, Na het droogvallen van de Wieringer meer heeft de ontginnings-maatschappij docr hel zaaien van een gras-nood- mengsel voorkomen, dat allerlei hinder lijke onkruiden voet op den nieuwen grond konden krijgen. Na uitzaaiing van verschillende stikstof-verzemelende ge wassen werd tot het verbouwen van verschillende landbouwproducten over gegaan en pas als de grond bouwrijp bleek en bevredigende resultaten op leverde, werd tot uitgifte besloten, zoo dat den pachters zoo wenig mogelijk risico werd gelaten. Op dezelfde wijze werkt de ontginnings-maatschappij voort en kunnen jaarlijks opnieuw honderden hectaren in pacht worden uitgegeven. Vooral op de nog in handen van de ont ginnings-maatschappij zijnde terreinen ziet men de groote landbouwmachines aan het werk, en het wekt herinneringen aan films en foto's uit Canada en Rus land als men, gaande langs de smalle polderwegen in het veld de tractoren iangzaam op hun rupsbanden ziet voort kruipen of mannen in leeren jekkers vanaf hun kleine platform de reusach tige combine ziet besturen. Het ligt in de bedoeling, dat een gedeelte van den polder niet in pacht zal worden uitge geven, doch staatslandbouwbedrijf zal blijven. Hoe groot de oppervlakte van dit bedrijf zal worden kon men ons niet mededeelen doch in elk geval zal het het grootste landbouwbedrijf in Neder land worden. EFFECTENHANDELAAR GEARRESTEERD. Voor een halve ton aan effecten verduisterd? Een 49-jarige commissionair in effec ten, die te Bussum woonachtig is en zijn kantoor te Amsterdam heeft, zou een partij effecten hebben verduisterd van f 50,000. Hij is door de recherche aangehouden, doch ontkent zich aan misdrijf te hebben schuldig gemaakt Volgens hem zou de zaak er een van ci- viel-recbtelijken aard zijn. DE WEG DER LIEFDE. Mej. N te O s s e n d r e c h t die op 19 Febr. met haar aanstaande, zonder het voor genomen huwelijk te voltrekken, met dezen op sensationeele wijze naar Ant werpen vertrok, werd Woensdagavond weder in haar ouderlijk tehuis terugge bracht. Gistermiddag om 12 uur wist zij we derom te ontkomen: zij vertrok met de electrische tram van Ossendrecht naar Antwerpen, Zoodra de vader dit be merkte, begaf hij zich naar den burge meester van Ossendrecht om hem van dit voorval in kennis te stellen en hem te verzoeken te trachten ten tweede male zijn dochter terug te krijgen. LIEFDE EN ZOUTZUUR. Woens dagavond heeft een van de vele eeuwige driehoeksverhoudingen Jweer eens tot een klein drama aanleiding gegeven, 'n Vrouw, die er achter was gekomen, dat haar man ongeoorloofde betrekkingen onderhield met een andere vrouw en die deswege al herhaaldelijk ruzie met haai man had gehad, is gisteravond naar het adres van haar mededingster gegaan, die aan den Parallelweg te Rotter dam woont. Op haar vraag, of haai man zich daar bevond werd ontkennend geantwoord. Er is toen tusschen beide vrouwen een woordenwisseling ontstaan waarna de aan den Parallelweg wonen- welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar. bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid del: de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, Abdijsiroop is vanouds een natuurlijk kruidea- middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden, welker verrassende werking op aandoeningen der ademhalings-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter is in de nieuwe Abdijsiroop Mc nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de „codétniT. Be nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop ven» eenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle *eei krachtige werking der codeïne en daarom noemt men Abdijsiroop: ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f2.-, f 3.50 p. flaaiK flngez MeJ I de vrouw haar huis verliet, in gezelschap van haar 11-jarig dochtertje. De andere vrouw liep haar na en wierp haar on verhoeds den inhoud van een fleschje met geest van zout in het gelaat. De getroffen vrouw is hevig gillend een café binnengeloopen, waar de caféhou der den geneeskundigen dienst waar schuwde, maar de vrouw weer buiten de deur zette, omdat zij sterk naar geest van zout riekte. De getroffene, die ern stige brandwonden aan gelaat en han den heeft, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De daderes is later op straat aangehouden. EEN SLIMME POLITIE-AGENT. - Een agent van politie en een monteur van het gemeentelijke electriciteitsbe- drijf te B 1 e r i k hebben Woensdag- dagavond in de woning van zekeren J. aldaar een belangrijken diefstal van. electriciteit ontdekt. Het was sedert de laatste maanden opgevallen, dat J. in egenstelling met vroeger, nagenoeg gpen tegenstelling met vroeger, nagenoeg geen Ofschoon men fraude vermoedde lever de een uitgebreide controle toch geen resultaat op. De politie zon op list en het carna val kwam haar daarbij te hulp. Een agent en een monteur staken zicfi in Carnavalscostuum en onherkenbaar ge schminkt gingen zij naar de woning van J„ die op hun luidruchtig geklop d* deur opende en vermoedend met vrien den te doen te hebben, hen binnenliet. Nauwelijks waren zij in de gang of zij inspecteerden den electriciteitsmeter en weldra kwam de fraude aan het licht. J. begreep er echter nog niets van en toen hij tenslotte naar de identiteit van de bezoekers informeerde maakte de agent zich bekend. J. schrok hevig. De monteur nam de installatie waarmede de fraude werd gepleegd, in beslag-, de agent heeft tegen den onthutsten J, proces-verbaal opgemaakt. VAN EEN DUITSCHER, DIE EEN VLIEGTUIGFABRIEK WIL STICHTEN In den laatsten tijd doen in Friesland geruchten de ronde als zou er te IJ 1 s t een groote vliegtuigenfabriek verrijzen, waaraan honderden werkenden zouden geplaatst kunnen worden. Omtrent deze geruchten vernemen wij het volgende: Een Duitscher, zich noemende ir. H. Verfiirden, wonende te Winterswijk, heeft zich met het gemeentebestuur te IJlst in verbinding gesteld. Na een kor te correspondentie heeft deze Duitscher een bezoek aan de gemeente gebracht en heeft een bespreking plaats gevon den, waarbij de gemeente-architect aan wezig was. In deze gemeente wilde deze Duitscher zijn fabriek vestigen, die yan aanzienlijke afmetingen zou zijn. Ver schillende aangelegenheden werden be sproken en hierna ter kennis gebracht van burgemeester en wethouders. De heer Verfiirden zeide niet voor zich zelf te handelen, doch op te treden namens de N.V. „Nationale vliegtuig- en transportwerktuigen-industrie" (Navlie- tra). Teneinde echter effect te sorteeren liet de Duitscher correspondentie zien met regeeringen van enkele landen, waaronder een brief uit Addis Abeba. Voorts was hij in het bezit van blieven inzake de opening van de te stichten fabriek, die persoonlijk geteekend wa ren door een onzer tegenwoordige mi nisters. Echter waren zijn mededeelin gen aangaande de financieele positie var. de vennootschap zeer vaag en ontwij kend, terwijl hij ook geen namen van commissarissen kon noemen. Wel noem de hij drie namen van vooraanstaande roomsch-katholieke Nederlanders (waaronder twee oud-ministers), die als commissaris zouden gevraagd worden De inlichtingen die het gemeentebe stuur nader inwon, waren van dien aard geweest, dat alle onderhandelingen met den heer Verfürden zijn afgebroken. Groot was dan ook de verrassing van het gemeentebestuur van IJlst, toen ruim een week geleden, een advertentie verscheen in enkeje vakbladen van dé

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6