IBIS SHAG tobbe kncMtn lekker... «iraftf 1 GEMEENTERAAD VAN GOES. a verzoek met betrekking tot gedeeltelijke opheffing van het tapverbod. Dit voorstel gaf den heer LAMBER- MONT aanleiding op te merken, uitslui tend als lid van den Kaad, dat het ge bruik van den sterken drank zeer ver mindert, men benadeelt de betrokkenen, maar bevordert niet het vreemdelingen verkeer en bevordert den clandestienen verkoop van sterken drank. Men moet den bonafiden drankverkooper bewon deren. Spr wilde voor dit jaar 't verzoek inwilligen en dan is het aan de vergun ninghouders om te toonen dat dit geen meerder drankverbruik zal beteekenen. De heer JERONIMUS is sterk voor het voorstel—Lambermont. Hij is tegen al zulke bepalingen, is overtuigd van de vermindering van het drankmisbruik en wijst op de noodlijdendheid van het ca fébedrijf. De heer PAUL zeide, een ander geluid te willen doen hooren. Spr. wijst op het dalen van. het aantal processen-verbaal inzake openbare dronkenschap. Het ver minderen van het aantal vreemdelingen, neemt spr. niet voor ernstig. De heer ONDERDIJK gaf toe, dat het verbruik in het algemeen vermindert, maar dan is het verlies door een tap verbod ook minder. Spr. is oorspronke lijk ook geen bewonderaar van het tap verbod, maar nu het jaren goed werkt, wilde spr. het niet opheffen. Op Konin ginnedag is. het alleen van'kracht als er feesten zijn. Spr. ziet geen reden tot opheffing ook niet voor een jaar want dan komt men er iedere keer op terug'. Het voorstel-Lambermont werd ver worpen met 14 tegen 3 stemmen, die der heeren Lambermont, Portheine en Jero flimus; dat v,an B. en W. aangenomen. Restauratie van den Abdijtoren. Het laatste van de erfenis van 5 Fe bruari wa? het voorstel tot restauratie van den Ajidijtoren én wel tot het ver- leenen van een crediet van f 40,600 en eventueel een van f 5000 voor het aan brengen van een brandbeveiliging, dal vooral ook door de commissie van fi nanciën werd aanbevolen. De VOORZITTER zeide naar aanlei ding van het laatste rapport van de com missie van financiën, dat de toren is ver zekerd voor f 900 000 of f 180 pre mie per jaar. Er is geen verlaging van de premie kunnen verkregen worden. Spr. erkent, dat de premie van 20 cent per f 1000 reeds bij concur rentie is bereikt. Het zal nog wel lal 'A jaar duren voor de installatie gereed is en dan is ook het verzekeringscontract bijna ten einde. inzake een automatische, pompinstal- latie, toonde spr. aan,dat deze zeker zeer kostbaar zou worden Het bedrag van 600 voor het werk, dat zal moeten wordén gedaan als er geen torenwachter meer is, blijft 'n ra ming .het kan ook wel f 250 worden. Een der omwonenden kan bezoekers in den toren rondleiden. Onweerswachten zijn niet noodig; en werden ook de laat ste jaren niet meer 'betrokken. Mevr. WEIJL zeide dank voor de uit voerige inlichtingen. De vragen van finan ciën worden veel talrijker, nu de com missie van fabricage' er niet meer is Spr. meende, dat men na afloop van het contract de kwestie der premie weer kan overwegen; de huidige isi toch gebaseerd op den tijd zonder de br,andbeveiliging. De heer HEEMSKERK zeide, dat hij een groot voorstander is van het aan brengen der brandbeveiliging. Spr. meen de, dat er nog geen definitief voorstel is, inzake de brandveiligheid. Hij wil dit aan B. en W. overlaten; de premie speelt z.i, daarbij geen grooten rol. Het gaat hier om de belangrijke kwestie v,an be houd van den toren. Het gaat hier om een zuivere kapitaals-uitgave, en die is zelfs nu zeker te rechtvaardigen. Spr. wijst op den ouderdom van den toren en op de fraaie architectuur; het is. een der weinigen, die vanaf den grond systematisch n,aar boven gaat. De f 5000 kan zoo noodig in 60 jaar worden afge lost. Maar ook bij 40 jaar zal spr. zich gaarne neerleggen. De heer JERONIMUS is en blijft voorstander van een automatische brand beveiliging, die .afdoende is, meer dan dat de brandweer moet komen. Maar later is Z.i een automatische werking nog aan te brengen. Dit kan wellicht bij het toch verzwaren van het kabelnet. )e heer HARTHOORN erkende, da* eigen beheer hier wellicht het beste is. mear zijn de kosten wel goed geraamd? Lr zijn onderdeden, die gemeentewer ken niet zelf kunnen uitvoeren, worden me aanbesteed of is er een firma voor aangewezen. Als een automatische brandbeveiliging ni'n V?e' meer kost is spr. daar voor. De heer DE BRUIN is niet zoo ent housiast voor de brandbeveiliging; het «pst f 5000 en volgens de heeren Jero- nimus en Harthoorn is dit niet genoeg. et moet nog blijken of dit stelsel goed zal werken. De heer PAUL meende, dat dit werk niet kan worden aanbesteed en wil een maquette laten maken van den huidigen De heer HELDER is tegen de brand beveiliging. De heer DEN HOLLANDER vroeg u zen zullen komen; komen die ook ouiten den toren? Zijn de motoren er brandweer sterk genoeg om het wa ter 80 m hoog op te voeren. B. en W. zijn te onzeker in hun voorstel De heer PORTHEINE betreurde het, dat de heeren de Bruin en Helder niet voldoende voelen, dat er aan den Lan gen J,an niet genoeg zorg kan worden besteed tegen brandgevaar. Men moet zich met alle technische mogelijkheden bij de brandweer aansluiten. De VOORZITTER zeide, dat men van oordeel is, dat men zegt, mijn huis is verzekerd dus dat is voldoende; maar men kan buitendien toch alles doen om het huis te behouden. Spr. is het eens met den heer Heems kerk, en B. en W. 'nemen dan ook het voorstel bij het hunne op; nl. zal spr. het in tweeën in stemming brengen. De steenen onderbouw is niet verzekerd; en dit zal bij de nieuwe verzekering nader onder de oogen worden gezien. Met den heer Jeronimus is spr. het eens dat men naderhand tot een automatische pomp- installatie kan besluiten. Er zullen zeker werkjes kunnen bij komen; of alles eigen beheer kan zijn of niet, kan spr. nog niet beoordeelen, en daarin heeft Monumentenzorg ook nog iets te zeggen nu rijk en provincie 55 pet. van de kosten betalen. De automatische inrichting is iets van latere datum. Zoo noodig kan de brand beveiliging worden aangehouden. De kwestie der maquette zal spreker nader overwegen. Mevrouw WEIJL zeide, dat de his torische gebouwen toch extra zorg ver- eischen. Vlissingen heeft zijn toren her bouwd in oud-model, maar het is toch niet de oude toren. De heer JERONIMUS gaf in overwe ging 'n aanbesteding met 'n percentage winst. De heer DE BRUIN achtte de Lange Tan een ander monument dan het stad huis en zou voor het laatste heel wat meer voor brandbeveiliging over heb ben. De heer KöGELER meende met den heer Den Hollander dat het materiaal reeds een goede brandbeveiliging moet zijn. De VOORZITTER zeide, dat hij niet als een technisch persoon, op alles kan antwoorden en zoo niet op een vraag van den heer Kögeler of men. de spits kan maken van onbrandbaar mate riaal. Men moet ook denken aan de rond den toren liggende monumentale gebouwen, en denken aan het ver weg vliegen van de vonken als bij den grooten brand in de Langedelft. Het ter visie leggen van de commissies van bijstand is men er niet; maar wel wil spr. overwegen de stukken aan fi nanciën toe te doen komen. De heer HEEMSKERK zeide, dat af doende beveiliging heel moeilijk" is te verzekeren. Het goede blijft* de vijand v,an het betere, maar met. het beste is er nog geen afdoende zekerhe'd. Thans stelde de VOORZITTER voor, te stemmen over het voorstel tot restau ratie en aan te houden de kwestie der brandbeveiliging, waarbij dan de kosten van de motorische oppomping kunnen worden overwogen. Het restauratie voorstel werd aange nomen z.h.s. Wijziging electriciteitstarieven. B. en W. stelden voor wijzigingen aan te brengen in de electriciteitstarieven voornamelijk door invoering van een nieuw vastrechttarief, gegrond op de1 oppervlakte der woningen. Ook is de verlaging der meterhuur in het voorstel verwerkt. De heer BOASSON gaf nog enkele inlichtingen over de voorstellen, zoo o a. dat niet 1000 doch ruim 1150 en nog 250 winkeliers voordeel zullen hebben. De heer PAUL meende, dat deze zaak reeds jaren loopt; spr. heeft er op ge wezen, dat slechts weinigen van het vastrecht gebruik maken, en steeds heeft spr. aangedrongen op wijzigingen. Spr. heeft verschillende ernstige be zwaren. Voor handhaving van 24 et. als normaal tarief heeft spr. geen bezwaar, Wel heeft hij tegen de wijze van de leverantie aan winkels bezwaar, omdat het zeer veel controle zal eischen. Te gen het voorgestelde vastrecht tarief voor woningen heeft spr. wel bezw.areu, want 1150 van de 4500 is toch niet vol doende, te meer waar een belangrijk deel in andere gemeenten (Koudekerke en St. Laurens) woont. Maar spr. wijst in wijk A er op, dat vele verre afblijven van het verbruik noodig om profijt te hebben v,an dit vast- recKttarief. Het is een voorstel dat vril veel kost,maar waar betrekkelijk wei nigen van zullen kunnen profiteeren. Tal van voorbeelden ook uit andere wijken voert spr. aan, om ,aan te toonen. dat z.i. het voordeel van velen, niets of weinig beteekent, bij vrij veel gebruik. Aan de hand van een boewerk over tarieven, waarin 14 gemeenten met op- oervlakte vaschtrechtlarieven voor komen. meende spr. te kunnen volhou den, dat Middelburg behalve voor d<» örootere oebouwen ver boven het gemid delde blijft. Spr. meende dat de P.Z.E.M. te veel te zeófSen heeft over de vaststelling van <ie vastrechftarieven. Men krijgt op f 108,000. f 5200 reductie en dat bij een Taöen kolenprijs en belangrijk dalen van de looner. Spr. oeeft als idee aan. dat men een belangrijke reductie moet krijgen voor de eerste 100 m? en dan den stroom- prijs te bepalen op 6 cent in plaats van 5 cent. Maar men bereikt er veel meer neVsonen en dat stroomverbruik zal be langrijk toenemen. Sur. stelde aanhouding tot de volgen de verp'aderinö yoor en d,an desnoods hef nieuwe tarief iets later te doen in gaan. De administratieve bezwaren, die er zeker ziin, morft> deen reden ziin. De heer KöGELER merkte op, dat z.i. den grondslag van oppervlakte minder juist is, gezien de vele groote, oude hui zen in de stad. Het aantal bezwaren aan d.e huizen verbonden neemt-ier maar mede toe. Het is spr. gebleken, dat het niet ver boden zal zijn zijn electrische installatie te veranderen of uit te breiden, maar dat bedoeld is het verbouwen van zijn pand, waardoor de vloer oppervlakte grooter zou worden. Het is niet mogelijk alle onbillijkhe den te voorkomen in de verordening, maar veel moet overgelaten worden aan het overleg tusschen directie en verbrui kers. De heer v, d. FELTZ meende, dat het nieuwe tarief gelijk voor winkels en wo ningen moet worden ingevoerd. De heer HARTHOORN had ook be zwaren tegen het gering aantal voordeel genietenden, en wil overwegen het plan- Paul, dat meerderen bereiken zal en een stimulance zal zijn voor een meerder gebruik. Spr. is dan ook voor aanhouding van het voorstel. De heer BOASSON zeide, dat de re den, waarom de winkels niet ook met 1 Januari kunnen ingaan, is dat er bij zijn, die juist meer moeten gaan beta len. Wel degelijk moeten naast de instal lateurs, ook de verbruikers wijzigingen aan geven. Spr. is zelf wel het meest onvoldaan over het voorstel. Maar men moet een keuze doen en ruimtetarief heeft net zoo goed bezwaren als een oppervlakte tarief, Het bestaande tarief keurt ieder raadslid af en men moet daarmede geen vergelijking maken. In Den Haag heeft men met het ruim te-tarief veel moeilijkheden. Men heeft bij de bedrijven niet alleen met de sociale zijde, maar ook met de financieele zijde van het vraagstuk te rekenen. Van de 4500 aangeslotenen zijn er plm. 2000, die minder dan 100 kwu gebruiken, dat is zeer ongunstig. Deze zullen ook bij een zeer gunstig vastrechttarief niet meer verbruiken. Bij 28 in plaats van 35 bij 100 m2 opper vlakte zullen maar 140 geabonneerden meer kunnen profiteeren De P. Z. E. M. was overtuigd dat er onderhandeld moest worden. Men heeft nu een prijs van 2 cent, in plaats van 3.2 cent. Spr. had zeker ook gaarne meer bereikt, maar het is goed, dat beide par tijen bevredigd zijn bij zulke onderhan delingen. Als men een contract gaat wij zigen is het noodig, dat beide partijen iets te zeggen hebben. De» controle op de winkels is zeer ze ker mogelijk met controlemeters en piek- meters. Dat Koudekerkers en St. Laure- naars mede profiteeren is te begrijpen, zij wonen in het verzorgingsgebied van Middelburg. Spr. heeft ernstig bezwaar tegen aan houding en acht 't in zulk geval in de volgende vergadering wëer komen met 'n voorstel volgens nieuwe berekeningen onmogelijk. Daarnaast moet men weer gaan on derhandelen met de P. Z. E. M. Men kan het tarief een jaar laten werken en het dan zoo noodig er nog kleine wijziging gen in aanbrengen. Bezwaren vallen in de praktijk nogal eens mede. De VOORZ. meende, dat alles vol doende is toegelicht, het uiterste is met de P. Z. E. M. bereikt. Een ander tarief is wellicht ook te verdedigen en daar mede een grooter aantal aangeslotenen te bereiken. Zonder medewerking van de P. Z. E. M. zal het niet best gaan. Met uitstel zal zeker het tarief later in gaan. De heer PAUL meende er nog wel met -de P. Z. E. M. te spreken zou zijn. De heer BOASSON ontkende dit be slist, hij is van een heel andere meening. Bij uitstel kan spr. zich niet meer aan 'n datum binden. Inzake de speruren zal wethouder BO ASSON nog trachten met den directeur overleg te plegen. Het voorstel tot aanhouden werd ver worpen met 11 tegen 5 stemmen, die der heeren Bank, Mondeel, Harthoorn, Paul- en Wondergem. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen met 13 tegen 3 stemmen, die der heeren Bank, Paul en Wondergem. (De heer Kögeler had de vergadering verlaten). In afwijking der agenda kwamen nu aan de orde: Aankoop grond- B. en W. stelden voor 450 m2 ge meente-grond aan de Hendrikstraat te onttrekken aan den openbaren dienst voor f 1500 van L. de Ritter Zahony te Milaan te koopen 2500 m2 weiland en sprink, en f 800 crediet te verleenen voor het omleggen van een gedeelte sprink, het bijwerken van bestrating enz. zooveel mogelijk in werkverschaffing uit te voeren. De heer DEN HOLLANDER acht 1500 te duur voor dit stukje grond en sprink en ook het ophoógen, dat met 800 niet te betalen zal zijn. Men zal het, geheel schaden, men maakt een vrij uitzicht weg, geeft een kijk op een blin de muur er voor in de plaats en maakt een verbinding met den Veerschen weg onmogelijk. Spr. wil weglaten alleen dat het ter- reintje bestemd is voor bouwterrein. De VOORZITTER zeide, dat men hier is gekomen tot een voor de ge meente voordeelige oplossing ook ter zake van het politietoezicht. Met het aspect van de andere woningen zal re kening worden gehouden. Tegenover 2300 uitgaaf, -staat 6300 ontvangst, wordt hel eerste 2400 of 2500, dan is dit nog g'eeri bezwaar. v Uitbreiding van de bebouwing moét men niet zoeken in de richting Veerschen weg, maar in dien van Noord- en Seis- weg met aansluiting op de Griffioen, er zijn plannen in voorbereiding. De heer DE BRUIN heeft ook wel eenig bezwaar tegen het bouwplan; hij geeft evenals de heer Den Hollander Voorkeur aan het bouwen aan 2 zijden in de verlenging van de Julianastraat. Ook had spr. bezwaar tegen het onge- bruik laten liggen van een stuk weiland. De heer JERONIMUS was gehoord de bezwaren tegen het nu reeds vast stel len van het bouwplan. Aangenomen werd hel deel van het voorstel tot aankoop van den grond, z.h.s. en het overige aangehouden, waar mede ook B. en W, zich vereenig'den (De heer Den Hollander verliet de vergadering). Tansformatorhuisje. B. en W. stelden voor f 5000 credie1 te verleenen voor den bouw v,an een nieuw transformatorhuisje in den Waag en het leggen van een kabel Balans St. Pieterstraat. Alzoo besloten z h.s. Vergoeding Boventallige onder wijzers, B. en W. stelden voor de volgende bedragen uit te keeren aan de bestuur- ren der Bijzondere scholen voor ver goeding der jaarwedden van boventallige onderwijzers over 1935: school Singel straat f 269,33; scholen Heerengracht en Wal ieder f 364,50. Alzoo besloten z h.s. Industrie-laboratorium voor gas B. en W. stelden voor de bijdrage aan de te 's-Gravenhage gevestigde Gas- stichting op f 100 te handhaven, en niet te voldoen aan het verzoek om voor de oprichting van een industrie-labora torium, een afzonderlijke bijdrage te willen toekennen. De heer v, d. FELTZ was hiertegen, en bleef alleen staan. Begrafenisrechten. B. en W, stelden voor in de „Veror dening op de heffing van begrafenis rechten" te bepalen, dat, zoolang de vereischte .in- en overschrijvingen niet hebben plaats gehad, of niet voldaan is aan de bepalingen van de verordeningen tot heffing- en invordering van begrafe nisrechten, van de eigen grafruimte geen gebruik mag worden gemaakt. Alzoo besloten z h.s. Verhuring gemeentegronden. B. en W. stelden voor tot 1 Dec. 1936 5*7727 ha grond aan den Nieuwland- schen dijk te verhuren aan de N.V. Boomkweekerijen en Zaadhandel ,,de Nieuwe Walcheren" voor f 635. Alzoo besloten z.h.s. Verhuring gemeentewoning Dam. B. en W. stelden voor de gemeente woning Dam N 7 te verhuren aan mej. O. M. de Meester voor f 500 per jaar. Alzoo besloten z.h.s. Verhuring .gemeentewoning Koe poort. B. en W. stelden voor de gemeente woning in de Koepoort te verhuren aan J. P. Koster voor f 2 50 per week. Dit werd ingetrokken omdat Koster zijn aanvrage had ingetrokken. Verhuring schoollokalen Lange delft. B, en W. stelden voor aan het Bestuur van het St. Joseph-gesticht te verhuren 2 ineenloopende lokalen der beneden verdieping van de vroegere school C aan de Lange Delft voor f 100 per lo kaal per jaar en f 125 met schoolmeu- belen, zulks om er de naaischool van adressante te vestigen. Alzoo besloten z.h.s. Pachtvermindering. Het volgende voorstel was dat om ook voor 1935/1936 een pachtvermindering van 20 pet. toe te staan aan de vereeni- ging' tot exploitatie van volkstuinen voor land- en tuinbouw „Kweeklust", waardoor de pacht niet f 918,18, doch f 735,19 bedraagt. Alzoo besloten z.h.s. Geen vermindering van canon, B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken oo het verzoek van Gebrs. Mesu te Nieuw- en St. Joosland om canon-vermindering voor hun erfpachts- gronden aan den Nieuwlandschen dijk van f 105,60 op f 63 per ha. Alzoo besloten z.h.s. Extra-subsidie Kindervoeding. De meerderheid van B. en W. stelde voor f 1000 extra subsidie toe te ken nen aan Kindervoeding. De minderheid stelde afwijzing van 't desbetreffend ver zoek voor. Ook in de commissie van fi nanciën waren twee leden voor en één tegen inwilliging van het het verzoek. De heer v. d. FELTZ meende, dat de financiën deze uitgave niet toelaten; het kleine onvoorzien laat dit niet toe. Spr gelooft niet, dat men de kindervoeding zou stopzetten, en het dan nog duurder zal worden. Het comité was van meening dat een belangrijk deel van den post kleeding wel naar kindervoeding kan worden overgebracht in de toekomst. Spr. stelde daarom voor nu 500 te geven. Mevr. WEIJL zeide, dat de meer derheid van financiën ook inlichtingen van den secretaris-penningmeester heeft Het is niet juist, dat de Raad zich bui ten deze zaak kan houden, art. 54 en 55 der L. O. wet schrijft voor, dat de ge meente voor de Kindervoeding heeft te zorgen. Men mist de inkomsten uit de Paardenloterij en kan toch met het ka pitaaltje van ruim 2000 niet veel be reiken. VOOR DE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG t' (Ingez. Mee De heer HEEMSKERK vestigde nog eens de aandacht op het principieele bezwaar. De VOORZITTER zeide, dat elders alles betaald moet worden, maar hier geschiedt alles pro deo. Spr zette uiteen dat het bestuur alles doet om zuinig te beheeren; den wegens ziekte ontslagen concierge is 6 per week toegekend, anders had men hem naar het Burgerlijk Armbestuur moeten verwijzen. Het is de groote vraag of men het ka pitaaltje mag aanspreken. Op 15 Februari was het geld op en moest het bestuur voorschot nemen op 19361937. Voor het volgende jaar is weer te zien. Als deze 1000 niet wordt toege kend, is wellicht de meerderheid van het bestuur niet bereid de voeding voort te zetten tot April. De heeren VAN DER FELTZ en ON DERDIJK repliceeren, waarna de heer JERONIMUS" zeide niet te begrijpen, dat rechts tegen dit voorstel is, omdat toch de wet het voor schrijft. Het voorstel werd aangenomen met 12 tegen 3 stemmen, die der heeren v. d. Feltz, De Bruin en Heemskerk. Nog werd beschikt op bezwaarschrif ten tegen aanslagen 1935 honden- en straatbelasting en vastgesteld het 3e suppletoir kohier hondenbelasting 1935. Voor de rondvraag bleek niemand iets te hebben en te 6 uur sloot dé voor zitter de vergadering. (Voor een deel reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen geweest). Gistermiddag vergaderde de Raad van Goes. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Visscher (wegens droeve familieomstandigheden) en de heer Goeman (wegens ziekte.) Ingekomen stukken. Bericht van Ged. Staten, d,at zij de beslissing omtrent de Gcmeentebegroo- ting 1936 verdagen. Bericht van den Minister van Sociale Zaken, dat de Keuringsdienst van Wa ren te Goes gevestigd blijft. Correspondentie betreffende het ver krijgen van een voorschot op de extra bijdrage uit het Werkloosheids-Subsi diefonds. Kon. Besluit inzake bestrating van de Groote Markt. Mededeelingen van B. en W. omtrent de in werkverschaffing uit te voeren werken (uitbreiding der Haven). Dhr. DE ROO vraagt, aan welke eischen nu nog niet is voldaan ten op zichte van de Begrooting 1936. De VOORZITTER antwoordt, dat de beoordeeling daarvan in Den Haag ge schiedt. Binnenkort verwacht spr een mededeeling daarover. Tot zoolang moeten we wachten. Herstemming over het amende ment der Fin. Commissie be treffende de Leges-Verordening. De heer DE ROO zegt, dat bepalin gen, als hier voorgesteld, in andere ge meenten zijn goedgekeurd. De VOORZITTER durft hier geen per tinente uitspraak doen. Het amendement der Fin. Comm. wordt aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Verordening op de heffing van besmettelijke ziekten-gelden. De heer SIMONS vraagt of het ny nog k,an voorkomen, dat de gemeente de kosten niet vergoedt, als opname in een ziekenhüis heeft plaats gehad, zon der dat het Gemeentebestuur in de op name is gekend. De SECRETARIS en de VOORZIT TER antwoorden, dat vooraf van de opname moet kennis gegeven worden. In antwoord op een vraag van den heer CRUCQ, zegt de VOORZITTER, dat het nu voortaan gemakkelijker zal gaan om gelden na te vorderen van hen, die kunnen betalen. Het voorstel wordt na een kleine wij ziging aangenomen. Wijziging begrooting Burger lijk Armbestuur voor 1936. Z. h. st. goedgekeurd. Idem wijziging verordening op het Burgerlijk Armbestuur.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7