CHELMIS 10 stuks - 10 cents Kieuw! Een heeriifke sigcsrei! Zelfs 'n baby versmaadt niet Witkam's Geschenkenhuis STATEII-GEHERAAL. BUITENLAND. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DUITSCHLAND* {Ingez. Med. f 20 (f 800); 530 M. Riedijk f 5 (f 440); 531, 536 en 541 H. P. Praat f 65 (f 4800); 542 N. Schot, Tholen f 35 (f 2700); 543 N. Schot, Tholen f 35 (I 3100); 544 Joz. de Koeyer Jr. 1 30 (f 2900); 545 Jac. van Oost f 20 (i 3500); 553, 555, 556, 557, en 566 P. Kegge, Tholen f 2 (f 10,571); 567, 569, 571, 573, 574, 575, 578, 579, 580, 581, 582 en 583 alles gecombineerd geen bod (f 5174) De totale opbrengvst der verpachting was f 19050 tegen f 166,095 in 1933, of thans ruim 11,4 pet. van 1933. De pach ters bij wier namen geen woonplaats staat vermeld wonen te Ieseke. IS PRESIDENT ROOSEVELT VAN NEDERLANDSCHE HERKOMST? Voor de vraag aangaande de her komst van het geslacht Roosevelt, waar toe de tegenwoordige President der Vereenigde Staten behoort, uit Neder land, blijft belangstelling bestaan, ook van Amerikaansche zijde. Vooreerst zal echter daaromtrent wel geenerlei nieuwe mededeeling te wachten zijn. Want naar wij vernemen heeft de -minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, daar verschillende pro vincies in aanmerking komen, den Al- g'emeenen Rijksarchivaris te 's Graven- hage verzocht een onderzoek te dezer zake in te stellen. Wat Zeeland betreft worden de noodige nasporingen verricht door den Rijksarchivaris in die provincie. De afdeeling Middelburg van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang" hield 11 Maandagavond in de bovenzaal van het café „De Eendracht" alhier haar 2e cursusavond in dit seizoen, al waar ds. E. L. Nauta, legerpredikant, een lezing heeft gehouden over „Mic- beth" van Shakespeare. Spreker gaf eerst een korte levens beschrijving van William Shakespeare, den grootsten Engelschen tooneel dich ter en droeg daarna op voortreffelijke wijze het treurspel „Macbeth" be staande uit 5 bedrijven in 28 tooneelen voor. die aardige passende cadeautjes uit Een Etenschuiver, 'n Bekertje, 'n Rammelaar, 'n Slob- houdertje, 'n Eierdopje met lepeltje, Borsteltje met kam, Armbandje, Wiegenschild enz. enz. (Ingez. Med.! ZUIVELDEMONSTRATIES, Onze edelste voedings stoffen. Evenals elders wordt ook in deze ge meente een krachtige reclame gemaakt voor de zuivelproducten van eigen bo dem. Advertenties, strooibiljetten en 'n muziekverspreidende reclame-auto wek ken op, om de demonstraties, die tot en met Vrijdag in Schuttershof gegeven worden, te bezoeken. Dinsdagmiddag werden deze demon straties op officieele wijze geopend. Naast een aantal belangstellende dames, merkten we o.a. op, de beide Goesche wethouders, den secretaris van Goes, en vertegenwoordigers van landbouw- e.a. organisaties. De hr. C; Zwagerman, Rijksvee- teeltconsulent voor Zeeland, sprak een woord van welkom voor de propaganda- zuivelkern. Spr. wees voorts op de hoo- ge voedingswaarde van de melk en de andere zuivelproducten, en op den over vloed van melk, die de laatste jaren in ons land geproduceerd wordt. Melk en zuivel, aldus spr., zijn de edelste voedingsstoffen, doch niettemin brengen ze zeer redelijke prijzen op. Daarom stelde de regeering een millioen gulden beschikbaar om er propaganda voor te maken. Voor Zeeland bestaat de propagandacommissie uit de heeren Van Varik, De Pagter, ir. Hollemun en spr. Spr. gewaagde met lof over den steun 'in Middelburg van de autoriteiten, vrou wenorganisaties en pers, ontvangen, en ook in deze gemeente is alle steun toe gezegd, waarvoor spr. dank bracht. Wethouder Van M e 1 le, die we gens uitstedigheid van den burgemeester dezen vertegenwoordigde, uitte namens het gemeentebestuur, zijn waardeering over het houden van deze zuivelweek te Goes. Zuivel heeft een hooge voedings waarde, niettemin is het gebruik hier te lande betrekkelijk laag, en daar, mede door internationale oorzaken, een nood toestand voor de veehouders is ont staan, zijn demonstraties als deze van groot nut. Spr. uitte tenslotte zijn beste wenschen voor deze zuivelweek en ver klaarde haar voor geopend. Dr. Dikkenberg, te Goes, zet te hierna uiteen, welk een hooge voe dingswaarde melk heeft., De voedings stoffen, die het lichaam noodig heeft, zijn bijna alle in melk aanwezig. Melk is dus bijna het ideale voedingsmiddel, en is het dit zeker voor kinderen. Melk en kaas zijn rijke eiwitbronnen, en goedkooper dan de dierlijke, als vleesch. Melk in het brood heeft tot ge volg, dat de andere voedingsstoffen be ter kunnen worden opgenomen. En waar in arme gezinnen vaak de middelen ont breken om het brood te beleggen, is vooral ook voor deze melkbrood aan te bevelen. Het vet van de melk neemt eveneens een eerste plaats in de rij der vetten in. Kaas is één onzer smakelijkste en bes te voedingsstoffen, terwijl ook de boter voortreffelijke kwaliteiten heeft. Om al deze redenen dient op een hoog verbruik van melk, boter en kaas aan gedrongen te worden. Nederland heeft hier een achterstand in te halen. Enge land, met zijn schoolvoeding en melk bars geeft ons in deze een voorbeeld. De hr. Zwagerman bracht de sprekers dank voor hun woorden en wees er nog op, dat, wanneer ieder Neder lander per dag y? 1. melk en per week 2 a 3 ons boter en kaas gebruikt, de cri sis in den landbouw grootendeels ver dwenen zou zijn. Nadat nu thee met sandwiches be legd met zuivelproducten geserveerd was, verkreeg mej. K u i k het woord Spr. noemde allerlei dingen, die met melk, boter en kaas klaar te maken zijn, en gaf daar, met eenige helpsters, een demonstratie van. Met belangstelling werd geluisterd en met smaak een proefje genomen. Wij twijfelen niet, of deze demonstra ties zullen voor vele dames interessant en leerzaam zijn. T. B. C.-bestrijding. Uit het jaarverslag van den secretaris van de Vereeniging tot Bestrijding der t.b.c., teekenen wij aan, dat de steeds afnemende sterfte aan t.b.c. een vinger wijzing moet zijn om met de bestrijding als tot nu toe voort te gaan. In 1935 kwamen 60 personen voor het eerst op het consultatiebureau en afge schreven werden 73 personen. Er zijn van de ingeschrevenen 12 in een zieken huis, 20 in een sanatorium opgenomen, 37 patiënten deden een kuur thuis. Van de niet aan actieve t.b.c. lijdende kin deren gingen 14 naar een gezondheids kolonie en 2 kwamen in gezinsverple ging. Het aantal huisbezoeken was 1767 en 25 maal werd een huurtoeslag ver leend, 3 maal hulp in de huishouding en 3 maal de wasch bekostigd. Niet minder dan 1830 maal konden warme maaltijden worden verstrekt, verder 310 1 melk, 400 ons vleesch en aan 8 gezinnen erw ten, boonen en spek. De rekening wijst een kwaad slot van 1259 aan «en ook op de begrooting 1936 moest 330 nadeelig slot worden geraamd. Werkloozen, Het aantal werkloozen bedraagt deze week 836, tegen vorige week 875. Bij de werkverschaffing zijn 52 personen te werk gesteld. KOUDEKERKE. Gisteravond werd door de alhier gevestigde afdeeling van den B.V.L. de gewone jaarlijksche schiet wedstrijd gehouden in het gymnastiek lokaal der openbare lagere school. Daar toe waren uitgenoodigd zij die geduren de de wintermaanden de schietoefenin gen hadden bijgewoond. Uit de opkomst en het bereikte aantal punten bleek, dat er goed geoefend is. De elf beschikbaar gestelde prijzen vielen ten deel aan: J Joost Tevel, Joh. Tevel, J. de Witte, L. I Ovaa, J. de Kroo Czn., H. Brasser,H I Wielemaker, C. Geljon, P. Reijnierse, L 1 van Noppen en Jaspert de Kam. De bur gemeester, als voorzitter der afdeeling, maakte den uitslag bekend, reikte de prijzen uit en richtte zich met een toe passelijk woord tot de landstormers, VROUWENPOLDER. De door B. en W. voor het jaar 1936-37 vastgestelde kiezerslijst bevat 575 kiezers voor de Tweede Kamer, 573 kiezers voor de Sta ten en 565 kiezers voor den gemeente raad. BORSSELE. Maandag vergaderde de afdeeling „Borssele" van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord-Beveland. Tengevolge van de ver minderde korting, die voortaan aan de afdeelingen wordt toegestaan, besloot men de contributie per lid met 0.26 per jaar te verhoogen. De rekening voor de afdeeling wee^aan 125 in ontvang sten en 80 in uitgaven, goed slot 45 De aftredende bestuursleden, de heeren H. de Priester en J. Paauwe, werden herkozen. Tot lid der controle-commis sie koos men den heer J. de Voogd. Het bestuur stelde voor het salaris van den bode, gezien o.a. het toenemend leden tal, deze maal weer met 5 te verhoo gen en dan een volgend jaar dit te bren gen door eenzelfde verhooging op 50. Het lid J. Zweemer meende, dat het ge- wenscht was, als 't bestuur overtuigd was, dat hij er wel 50 aan mocht ver dienen, zijn salaris thans reeds op dit bedrag vast te stellen. Het bestuur nam het voorstel-Zweemer over en met alge- meene stemmen besloot de vergadering het jaarsalaris van den bode van 40 te brengen op 50. ELLEWOUTSDIJK. Maandagavond vergaderde de afdeeling Ellewoutsdijk van „Het Groene Kruis". Aanwezig 19 leden vein de 146. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling in bloeienden toestand verkeert, van verschillende ar tikelen was tamelijk gebruik gemaakt. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester van het Groene Kruis en Wijkverpleging, bleek voor eerstgenoemde afdeeling een batig slot van 119 en voor laatstgenoemde even eens een batig slot van 69. Tot afge vaardigden naar de Provinciale Verga dering, die gehouden zal worden te Zie- rikzee, werden gekozen de heer E. Bak ker en J. de Jonge. Tenslotte werd door den heer Bakker uitvoerig verslag van de wijkverpleging uitgebracht. Maandagavond vergaderde de afdee ling Ziekenhuisverpleging „Ellewouts- dijk". De voorzitter de hr. M. Meulen- berg Czn. heeft uitvoerig verslag uitge bracht van de gehouden buitengewone algemeene vergadering te Goes. Ook werd medegedeeld, dat de afdeeling het volle recht blijft behouden de financiën zelf te regelen, mits voldaan wordt aan de verplichting opgelegd door het hoofd bestuur. In het jaar 1935 waren de ont vangsten 1001 de uitgaven 841 ba tig saldo van 159. Ook deze afdee ling verkeert in bloeienden toestand. Gedurende het jaar 1935 werden 8 le den dezer afdeeling in het ziekenhuis opgenomen, aan wie een belangrijk be drag aan verpleegkosten werd vergoed. 74 Pet. van de bevolking dezer gemeen te is reeds aangesloten. Als afgevaardig den naar de jaarvergadering te Goes werden een 8-tal leden gekozen. De voorzitter deelde mede, dat nog steeds geen statuten en reglementen van het hoofdbestuur zijn ontvangen. ELLEWOUTSDIJK. De heer J. de Graaf alhier is benoemd tot hoofd vein den Luchtbeschermingsdienst. NISSE. De Kiezerslijst in deze ge meente is voorloopig vastgesteld voor de Kamers op 338 kiezers voor de Sta ten op 327 en voor den Raad op 325. OUDELANDE. De voorl. kiezerslijst. 19361937 bevat 431 kiezers voor de Kamer, 429 voor de Staten en 423 voor den Raad. AARDENBURG. Maandagavond om streeks half negen brak brand uit in een waschkeuken, staande nabij de woning van den heer J. Jansen, op het Ruyvers- kwartier. Door het vuurvatten van een mat, dje nabij den haard lag, waarop de wasch werd gekookt, is het begin van brand ontstaan, dat door een paar mi- nimaxen voorloopig bestreden werd, tot dat de motorspuit het vuur, dat reeds aardig oplaaide, verder kon bestrijden. Kooravond van den Kring van Chr. Zangvereenigingen. BRESKENS. Alhier werd de jaarlijk sche kooravond gehouden van den Kring vem Chr. Zangvereenigingen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, waaraan door 9 vereenigingen werd deelgenomen. De avond werd aangevangen met het zingen van het bondslied. De voorzitter van den Kring, de heer I. van Melle, maakte in zijn openingswoord melding van het toe treden van de vereenigingen Sluis en Biervliet; Oostburg en Hoofdplaat ont vielen aan den kring, doch spr. hoopte op een spoedigen terugkeer. Het ver dwijnen van de vereeniging Oostburg had het aftreden van den secretaris den heer Prins tengevolge, wiens plaats werd ingenomen door den heer Wilschut. Den heer Prins werd hartelijk dank gebracht voor al het goede, dat hij in het belang van den kring gedaan heeft. Naast de nieuwe vereenigingen werden in het bij zonder welkom geheeten de heeren Brakman, directeur van de vereeniging „Asaf" te Axel en ds. Mietes. De voor zitter hield vervolgens een korte be schouwing over een voorgelezen schrift gedeelte. Wij willen niet vooruitloopen op het critische verslag, dat de heer Brakman over de door de vereenigingen geleverde prestaties schriftelijk zal uitbrengen, maar hebben kunnen constateeren dat de meeste koren flink vooruit zijn ge gaan. Er werd met veel animo en toe wijding gezongen. Het gezamenlijk instu- deeren van een lied onder leiding van den heer Brakman had een groot succes. Er viel voor koordirecteuren en leden veel van te leeren. Psalm 150 van Jellesma, gezongen door Cadzand, werd op buitengewoon geestdriftige wijze voorgedragen en lok te een ware ovatie uit. Rest ons nog te vermelden, dat eenige duetten en soli het koorprogamma afwisselden. De heer Van Melle bracht dank aan allen, die tot het welslagen van den avond meewerkten, waarna ds. Mietes van Cadzand een kort slotwoord sprak. GROEDE. Maandagavond werd onder leiding van den heer Versluijs van Se rooskerke alhier een geitenfokvereem ging opgericht. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren F. B. Ver-strae- te, voorz.j C. Bouwens., secr.j W. de Bie, pennengm. Tot bokhouder werd be noemd de heer J. Patthijn. Nolletjesdijk De contributie werd vastgesteld op 50 cent per lid per j.aar. Het voor éénmaal te betalen entree geld op 25 cent per lid. Het dekgeld voor de leden op 75 ct. per geit. Voor niet-leden is het dekgeld f 2,50 per geit. In een volgende vergadering zal he' reglement worden vastgesteld. ROOOÊN LV*AUT MCRft. (Ingez. Med.) HET GEBREK AAN ZUINIGHEID BIJ DE CRISISBUREAUX. In de Tweede Kamer kwam gister middag eerst aan de orde het verslag der Alg. Rekenkamer over 1934. De heer Amelink (a. r.) verklaar de een strenger oordeel te hebben ge wild over het gebrek aan zuinigheid bij crisisbureaux. Da heer Vervoorn (plattel.) maakte gelijksoortige opmerkingen. Het verslag werd hierop goedge keurd. INDISCHE BEGROOTING. Voortgezet werd vervolgens de be handeling van de Indische begrooting 1936. De heer Van D ij k (a.r.) wees er op, dat Indië; op export aangewezen, bij zonder zwaar is getroffen. De regee ring deed wat ze kon om Indië te hel pen. Doch de financieele toestand is nog zorgwekkend. Spr. hoopte, dat een sluitende begrooting is te verkrijgen zonder aantasting van vitale belangen. Voor verschillende cultures zijn in middels weer ontwikkelings-mogelijkhe- den te zien. Spr. betfeurde, den slech ten toestand van suiker- en koffiecultu- res en wees op de gevolgen hiervan. Door irrigatiewerken, bevordering der inheemsche industrie enz. moet de eco nomische toestand der bevolking wor den verbeterd. Spr. betoogde, dat het gemeenschap pelijk crediet van Nederland en Indië verschillende tegenstellingen opheft. Is er in Indië ontstemming' over de houding van Nederland, dan is daarvoor geen genoegzame reden aanwezig. Met de handelspolitiek der Indische regeering kan spr. over 't algemeen in stemmen, evenals met het beleid van den G.G. Spr. betoogde, dat de actie der N.S.B. in Indië minder gevaarlijk is dan in Ne derland; toch is waakzaamheid geboden Ten slotte bracht spr. hulde aan de re geering voor haar Indisch beleid. De heer V ervoorn (plattel.) be streed het betoog van den heer Van Kempen over de rietsuiker. Spr. wenscht geen eian'lasting der bietenteelt ten voordeele van de rietsuiker. De heer W ij n k o o p (comm.) sloot zich aan bij de critiek van den heer K. ter Laan op de verlaging der ambtenaarssalarissen. De rijstpolitiek der regeering, met h.aar prijs-stabilisa- tie, is niet in het belang der bevolking. Minister Col ij n erkende, dat ondanks alle inspanning de finari cieele toestand van Indië niet bevredi gend is; een sluitende begrooting is nog niet verkregen. Het staatsbudget is niet gebaseerd geweest op een natuurlijke stijging der welvaart. In den tijd aan hoogconjunctuur heeft men nog k<ns gezien den schuldenlast met eenige mii- lioenen te vermeerderen. Maatregelen zijn noodig om vermeer- dèring der schuldenlast tegen te gaan. Omtrent de mogelijkheid van verdere bezuiniging zijn thans geen stellige me dedeelingen te doen. Spr, ontkende dat Nederland niet genoeg voor Indië zou hebben gedaan. Door de Nederlandsche maatregelen is het Indische budget met 42 millioen ontlast. In 't algemeen verklaarde spr. zich te genstander van speciale lasten. Spr. zal gaarne bevorderen dat Neder land Indië van de schuldenlast helpt af komen, al heeft spr. vroeger herhaalde lijk tegen dat schuldenmaken gewaar schuwd. De tegenwoordige toestand der be volking laat duidelijk zien, hoe deze af hankelijk is van het westersche bedrijfs leven. Spr. kwam tegen de beschuldigingen inzake voedselschaarschte op. Te dien aanzien heeft de Indische regeering blanco crediet. Er is geen reden, de economische toestanden en de vooruitzichten somber der in te zien dan een jaar geleden. Spr. betoogde, dat de economische be schouwingen, door den heer v. Poll ge houden, zijns inziens onjuist zijn. Spr. blijft voor Indië een gemengd industriee- le-agrarische structuur de beste achten, De middelen voor de wenschen van het Plan van den Arbeid zijn er niet. De vergadering werd hierop verdaagd tot heden één uur. INTERNATIONALE JEUGDCONFE- RENTIE VOOR DEN VREDE. Op 29 Febr, en 1 Maart a.s. zal te Brussel een internationale jeugdconfe- rentie voor den vrede worden gehou den onder beschermheerschap van Vic tor Basch, voorzitter van de internati onale liga ter bescherming der men- schenrechten. Lord Robert Cecil, Selma Lagerlöf, Romain Rolland e.a. zullen o.a. behan delen het vraagstuk: wat moet de jeugd ter beëindiging van den oorlog doen in verband met de conflicten in Afrika en het Verre Oosten? Uit Nederland zal een belangrijke groep deelnemers komen, terwijl is aan gekondigd de deelneming van afgevaar digden uit tal van landen, die tezamen 5 miljoen jongeren zullen vertegenwoor digen. t OOK ONTEVREDENHEID BIJ DE ..DUITSCHE CHRISTENEN". De Belijdenisbeweging heeft, blijkens haar besluiten ter rijkssynode van Ohyn- hausen, niet den minsten twijfel laten bestaan aan haar voornemen om zich te blijven verzetten tegen de voorschriften van minister Kerrl en tegen het bestuur van de door hem ingestelde kerkelijke commissie, waarmede zij elke samen werking weigert. "Men zou nu verwach ten dat de Duitsche christenen, de an dere groote sectie in de evangelische kerk, het opperbest met Kerrl en zijn commissies zouden kunnen vinden. Dit blijkt echter geenszins het geval. Het laatste nummer van hun org'aan „Posi tives Christentum" keert zich scherp tegen den arbeid der kerkelijke com missies, die er allerminst in geslaagd zijn den vrede in de kerk te herstellen doch zich veeleer uitsloven om het de Belijdenisbeweging naar den zin te ma ken en de kerk in haren geest te orga- niseeren met verwaarloozing van de belangen en zienswijzen van de Duitsche Christenen, die toch van meet af bereid zijn geweest loyaal met njinister Kerrl mede te werken. In kerkelijke kringen heeft dit arti kel sterk de aandacht getrokken. De ontevredenheid van de Duitsche chris tenen zou in hoofdzaak voortspruiten uit de ontstemming over het feit dat de Duitsch christelijke bisschoppen nu, evenals rijksbisschop Muller, feitelijk op stal zijn gezet en niets meer hebben in te brengen. Voor minister Kerrl zal het zeker een heele ontnuchtering zijn, dat hij het let terlijk niemand naar den zin heeft kun nen meiken. KNAPPERTSBUSCH VAN ZIJN FUNCTIE ONTHEVEN. Officieel wordt medegedeeld, dat de bekende dirigent van het Bayerische Staatsopernhaus te München Hans Knappertsbusch van zijn functie is ontheven. Het communiqué voegt er aan toe, dat de gouverneur van Beieren, generaal von Epp, zijn dank aan Knappertsbusch heeft betuigd voor zijn. groote diensten aan het Duitsche volk bewezen. (Tel.) DE KEERZIJDE VAN HET DUITSCHE ANTI-SEMIETISME. Sterke stijging van het sterf tecijfer, nu men de beste me dici heeft verdreven. Statistische gegevens, gepubliceerd in de „Berliner Klinische Wochenschrift", die het resultaat vormen van een offici eele Duitsche enquête, wijzen op een belangrijke verhooging van het sterfte cijfer in de Duitsche steden gedurende het afgeloopen jaar. De mortaliteit is 12,5 gestegen ten opzichte van het voorafgaande jaar en is 16 hooger dan in 1933. Houdt men rekening met de toestanden op het platteland, dem mag men zeggen, dat in het afgeloopen jaar 75.000 menschen meer zijn gestorven dan in het jaar daarvoor. De correspondent van de „Bund" te Bern wijst als oorzaak van dit verschijn sel op een aantal redenen, economische gronden van de hand. Als ware oorzaak noemt hij het feit, dat Duitschland zich zelf van de vooruitgang der wetenschap uitsluit, en daartoe ten deele is geko men (foor zijn consequent doorgevoerd anti-semietisme. Het heeft er veel van weg, dat de uitspraak van het Ameri kaansche vaktijdschrift, de „Journal of the American Medical Association", zal worden bewaarheid, volgens welke het niet lang zal duren, voordat men de uitwerking van deze terugkeer der Duitsche geneeskunde van de moderne wetenschap tot de natuurgeneeswijze aan de gezondheidstoestand van het Duitsche volk duidelijk zal kunnen mer ken. In het eerste halfjaar van 1934 en 1935 steeg de sterfte aan diphterie te genover de vorige jaren met 52 pet., roodvonk 44 pet., kinderverlamming 37 pet., para-typhus 15 pet., diarrhee 31 pet., kraamkoorts 23 pet. Behalve de directe gevolgen, die de uitschakeling van Joodsche professoren en artsen met zich brengt, heeft de anti-semietische werkwijze op het ge bied der geneeskunde een veel grootere indirecte uitwerking. Het is bekend aldus de „Bund" dat de Neurenberg- sche anti-semietenleider, Streicher, reeds jaren lang een verbitterde propa ganda voert tegen de geheele moderne medische wetenschap, teg.en de baccil- len-theorie en de serum-therapie. Als

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6