mmmm. STATEN-GENERAAL GEMENGD NIEUWS. EEN SENSATIONEELE ONTVOERING. MIJNHARPT'S laxeer- tabletten CRISIS-PUBLICATIEN. FRANKRÏJX. DUUSCHLAND. Arrestaties van communisten en katholieke geestelijken. ENGELAND. RUSLAND. ITALIë. AUSTRALlë. De toestanden in Indië. dn. '1"rTT"m topbont, krinkel, stippelstreep, rhizoc- tonia, ringvuur, alternaria, de gewone aardappelziekte, wratziekte, zwartbee- nigheid, verschillende «oorten schurft, fusariumrot en .andere soorten rot, kring- erigheid. In den loop der jaren heeft men ge leidelijk telkens nieuwe ziekten gevon den en het schijnt wel, dat de voorraad nog niet uitgeput is. De aantasting der z.g. degenaratie- oï virusziekten, dit zijn bladrol, topbont krinkel en stippelstreep, leidt zeer snel tot achteruitgang of degeneratie. De oorzaken zijn onbekend: men heeft al thans geen levend organisme bijv. een zwam of een hacterie gevonden. Toch bevat het sap der zieke planten een ziektemakende stof een z.g. virus, waar mee gezonde planten kunnen besmet worden. Deze smetstof wordt niet over gebracht door den grond. Ze is gebon den aan de plant en kan zoowel in het loof als in de knollen voorkomen. De verspreiding der ziekte heeft plaats, doordat insecten, speciaal bladluizen, eerst op de zieke planten sap opzuigen en daarna zich vestigen op gezonde planten, die nu besmet worden. De op deze wijze besmette planten zijn, zoo als men dat noemt, primair ziek. Wan neer men knollen uitpoot van een zieke plant afkomstig, worden de daaruit ge groeide planten secondair ziek. Men krijgt dan zieke planten door gebruik van zieke poters. De secondaire vorm is veel erger en doet veel meer schade dan de primaire vorm. De directe scha de van deze laatste valt vaak mee, doch de primair zieke planten vormen toch een groot gevaar voor het volgend jaar, als er poters van genomen worden. Tegen de degeneratieziekten zijn geen directe bestrijdingsmiddelen bekend, doch door cultuurmaatregelen tracht men het gewas zoo gezond mogelijk te maken. Een eerste vereischte is, de zie ke planten in het veld zoo vroeg mo gelijk te verwijderen, zoodat ze geen gevaar meer opleveren voor de omge ving. Deze verwijdering moet grondig geschieden, zoodat er niets op het veid achterblijft. Men houde voorts rekening met de gevaren die sommige rassen opleveren voor andere. Daarom geen Zeeuwsche Bonte en Blauwe naast soor ten, die erg lijden van stippelstreep zoo als Eersteling. Geen Eigenheimers naast de lichte Roode Star en de lichte Indu strie wegens mozaïkgevaar. Hoe groo- ter het aantal rassen op één bedrijf ver bouwd, hoe meer kans op deze gevaren. Eea zeer belangrijk hulpmiddel bij het kweeken van gezond pootgoed is ook, het vroegtijdig, z.g. groen, rooien. De gunstige werking hiervan kan aldus ver klaard worden. Wanneer tijdens den groei, gezonde planten besmet worden door bladluizen, dan komt de smetstof het eerst in het loof. Vandaar verspreidt ze zich, doch het kan wel enkele weken duren voor ze in de knol is aangeland. Door vroeg rooien zal men een grooter aantal gezonde knollen krijgen. Dit vroeg rooien past men natuurlijk alleen toe voor aardappels welke voor poot goed dienen moeten en niet voor die welke^ voor de consumptie bestemd zijn. De mindere opbrengst aan knollen door vroeg rooien moet worden goedgemaakt door den hoogeren prijs. De vroeg ge rooide knollen leveren ook wel eenig bezwaar op bij de bewaring. Dit bezwaar is te ondervangen door ze in een glazen bewaarplaats neer te zetten. Bij bladrol rollen de blaadjes op en treden aan de randen soms metaalach tige verkleuringen op. Ze voelen wat hard aan. De verschijnselen zijn bij ver schillende rassen ongelijk, zooals trou wens ook voor de andere degeneratie ziekten geldt. Zoo is bijv. bij de Eigen heimer de oprolling slechts gering'. Bij Bravo en Industrie sterk. Bij de secon dair zieke planten die vaak klein blij ven, zijn de verschijnselen het sterkst. Ze treden daar vooral op in het onder ste deel van de plant, terwijl bij de pri maire vorm vaak de bovenste bladeren de kenmerken vertoonen. Industrie en Roode Star worden nogal aangetast. Ook Zeeuwsche Bonte en Blauwe zijn nogal vatbaar. Eigenheimer, Bevelander en Bmtje minder. Mozaïk of topbont. Reeds bij de jonge planten zijn de verschijnselen waarneem baar. Bij de oudere verdwijnen ze soms grootendeels. Bij koud weer kan men ze beter waarnemen dan bij warm. zonnig weer. Bij deze ziekte ziet men op het blad kleine lichte vlekjes, die 't best te zien zijn in de schaduw en 't meest voor komen in de top van de plant. De blaad jes zijn ook wat oneffen en hebben 'n ge golfde rand. Bij sterke aantasting blijven oe planten kleiner en hebben dunnere jengels. Het schijnt dat er verschillen de soorten mozaïk bestaan. Sommige rassen, als de lichte Roode Star en Lich- fe Industrie hebben een soort mozaïk ^"aarvan ze zefl geen schade van be- •ee*enis ondervinden. Stippelstreep is een zeer ernstige ziekte. Op de bladstelen ontstaan stre- P- ea de bladeren krijgen zwarte stip pels. Ze sterven spoedig af en van de secondair aangetaste planten komt niets terecht. Dit is althans het geval bij de Eersteling, een soort die er blijkbaar zeer gevoelig voor is. Bij sommige soor ten geeft stippelétreep meer mozaïk- acntige verschijnselen. Er zijn rassen waarbij men vindt dat bij aantasting or stippelstreep, op de knollen, rond om de oogen, bruine plekken voorko- men j °°gen sterven dan af. Men oo«2iekfeZen V°rm Va" aantastin£ wel (Wordt vervolgd.) Kindje uit de universitaire vrouwenkliniek te Leuven verdwenen, zonder dat er een spoor overbleef. (Vanon zen correspondent) Brussel, Februari. De centrale Brusselsche recherche, de rechterlijke autoriteiten te Leuven en de journalisten van de groote brussel sche bladen zijn nu reeds een kleine veertien dagen ter been in verband met de buitengewoon geheimzinnige ver dwijning van een kindje -van twaalf da gen, van het vrouwelijk geslacht, uit het Moederhuis te Leuven. Van deze zaak kan worden getuigt, dat zij sterker is dan de zoo veel besproken ontvoering van Lindbergh's baby, want indien het gerecht daar nog een element had, waar door men een spoor kon vinden, in dit geval staat men letterlijk voor een muur en in de grootste duisternis. Men kent noch het hoe, noch het waarom van de ze vermissing en men weet niet eens of men te doen heeft met een ontvoering, een ongeluk, een moord of een of ande re daad van een ontaard persoon. Dc fantasie van een schrijver van detecti ve-verhalen zou er stof ten overvloede in vinden. Nu we dit schrijven is het onderzoek van het gerecht als het ware uitgeput en weet de rechter van instructie, die nochtans tot een van de beste Belgische magistraten mag worden gerekend, niet meer waar zich te wenden om nog een inlichting te verkrijgen die men nog niet kent. Men stelle zich voor, dat de moe der van het vermiste kind de echtge- noote is van een Leuvenschen werk- looze, Mathieu Ombelets, getrouwd in 1932, en die voor de tweede maal moe der was geworden. Zij was in het Moe derhuis geplaatst door de commissie van openbaren onderstand te Leuven. Al hoewel de inkomsten beperkt zijn had de moeder haar man een kinderwagen laten koopen. Zij had hiervoor 200 fr. gekregen van haar vader en had er zelf nog 50 fr. bijgevoegd. Op Maandag Februari zou zij de vrouwenkliniek ver laten. Wat is er echter den Zondag ge beurd? Niemand kan het verklaren, maar de zusters moesten enkele urt. voordat de moerder met haar kind wou vertrekken, haar onthullen dat het kind was verdwenen. Het tooneel dat hierop volgde was hartverscheurend. Practisch is de buitendeur van de kli niek nooit gesloten. Er is immers voort durend bezoek ofwel van nieuwe patiën ten eiken nacht hebben er gemid deld twee bevallingen plaats i, ofwel van familieleden, die men moeilijk kan beletten een bezoek te brengen, in der gelijke omstandigheden. Men is er dus gewoon vreemde gezichten te zien. Dien Zondagavond was de dienst normaal ge weest. Om 5 uur verlaten de kinderen de zaal van de moeder om in de kinder kamer te worden samengebracht. Om 6 uur en om 9 uur 's avonds heeft er n< een voeding plaats en dan worden de kinderen uit hun wiegje in de kinder kamer genomen, en naar de moeder ge bracht. Dien avond is dit met de kleine Jeanine Ombelets eveneens gebeurd. De nachtzuster, die om halftien haar dienst begon tot 1 uur, maar die ook de lager gelegen verdieping van de be talende zieken had te bedienen, werd onmiddellijk na haar aankomst beneden geroepen en daardoor werd het half- twaalf voor zij in de kinderkamer een kijkje kwam nemen en zij constateerde, dat er een wiegje leeg was. Zij dacht dat de moeder en het kind waren vertrok ken en dat men het wiegje daar had ge zet om de zalen vrij te laten, doch om 1% uur, toen de andere zuster kwam, wist deze dadelijk dat de moeder er nog was en dat het kindje er ook moest zijn. Er werd geheel den nacht gezocht, zonder resultaat. De moeder sliep. De andere patiënten uit dezelfde zaal, vier, sliepen eveneens. Niemand had iets ge zien, niemand had iets gehoord. Doch het kind was verdwenen. Een typische bijzonderheid is dat het kindje tot dusver steeds het nummer 23 had gedragen, naar het nummer van de moeder, en dat juist den Zondagmorgen om een dienstreden, dit nummer war veranderd in 7. Het wiegje 7 was van 23 Januari af ongebruikt gebleven. De gene die het kindje heeft weggenomen kon dus uiet de bedoeling gehad hebben het kindje te ontvreemden dat voor heen in nummer 7 had gelegen vermits het wiegje ongebruik was gebleven. An derzijds moest hij-wel goed weten dat de kleinen Jeanine Ombelets een ander nummer had gekregen, ofwel moest hij het kindje kennen tenzij dat dege ne die het wegnam geen bepaalde keu ze had en slechts een baby wilde weg nemen, om het even hetwelk, ten einde bv. chantage te plegen ten opzchte van de universiteit of van prof. dr. Schockaert, den beroemden gynaeco loog, die de leiding heeft van de vrou wenkliniek, en die door de Leuvensche bevolking, wegens zijn goed hart en wel willendheid, op de handen wordt gedra gen. Deze laatste veronderstelling heefï geen vorm gekregen want tot dusver heeft niemand een brief ontvangen die op eenige chantage schijnt te wijzen. Men vermoedt dat de misdadiger zich verdekt heeft opgesteld achter de lift De kinderkamer ligt namelijk op de tweede verdieping en de trap gaat nog Lot het dak, maar is op dit gedeelte niet gebruikt. De kamer ligt juist vooi de lift en door zich hier achter te ver schuilen was het zeer gemakkelijk het gunstige oogenblik af te wachten, ter wijl het ook mogelijk was, ofwel he arme wichtje in de naast hetgebouw stroomende Dijle te werpen, ofwel er mee te vluchten langs het dak. De Dijk werd op een laag peil gebracht, zonder dat er iets werd gevonden. Het personeel van de kliniek en van geheel het gast huis werd nauwkeurig ondervraagd. Ai les werd onderzocht., maar zonder re sultaai. De misdadiger heeft niets ach tergelaten dat hem zou kunnen verra den. Geen vingerafdrukken, geen voet- Sporen, geen ladder, niets. Het moeilijke onderzoek. De rechter van instructie heeft op speciale wijze werk gemaakt van hel verleden van het gezin en heeft alle han delingen v,an den vader nauwkeurig on derzocht, zonder dat zulks tot een re- resultaat leidde, alhoewel de man op een zekere tegenspraak werd betrapt en er door een familielid een stap was gedaan bij een getuige om te bekomen, dat deze zou bevestigen Mathieu Ombe lets te hebben gezien om 11 uur 's avonds op een bepaalde plaats en dus op eeniuur dat waarschijnlijk de kinderroof moet gebeurd zijn. Eiken dag was het ge rechtshof te Leuven vol drukte tot laat in den nacht ,doch het kon niets ople veren. En nu wacht men op nieuwe fei ten. Het is echter zeer de vraag, of die zich zullen voordoen. "werken zacht en zekert doos 6O Cf (Ingez. Med. Teeltvergunning vlas. De Landbouw Crisis-Organis,atie voor Zeeland maakt belanghebbenden bekend dat alle aanvragen voor een teeltvergun ning voor vlas oogst 1936 ten volle zul len kunnen worden toegewezen, voor zoover deze aanvragen vóór 20 Februari bij de L.C.O.v.Z, zijn binnengekomen. De telers, wier aanvraag vóór genoem den datum is binnengekomen, kunnen dus op een teeltvergunning voor de door hen aangevraagde teeltoppervlakte re kenen. Nadere mededeelingen aan de te lers afzonderlijk zullen t.z.t. volgen. Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. MARINEVLIEGTUIG VERONGELUKT. Eén doode. Een amphibie-vliegtuig van de marine is te Neoqueville neergestort. Een on der-officier werd gedood, een ander ern stig gewond. Weer wordt van samenwerking gesproken. Het „Deutsche Nachrichten Büro" deelt mede: In het Rijnland en in Westfalen wordt op het oogenblik door de Geheime Staatspolitie een actie gevoerd, met het doel een samenwerking tusschen een katholieke jongemannen-vereeniging en een illegale communistische organisa tie aan het licht te brengen, en een ein de te maken aan de gemeenschappe lijk georganiseerde hoogverraderlijke actie. De actie der Geheime Staatspolitie heeft ertoe geleid, dat tot dusver 7 com munistenleiders, 10 geestelijken en 45 leekenleiders van de katholieke jonge- mannen-veieeniging zijn gearresteerd. Op bevel van den regeerings-commis- saris voor het Saargebied, Bürckel, zijn alle niet-nationaal-socialistische jeugd organisaties ontbonden. DE NEO-BARBAREN. Geen doodkisten voor doode Joden. In een aantal Duitsche provincieplaat sen zoo meldt de Jewish Chronicle heeft men 'n nieuwen vorm van Jo den-kwelling uitgevonden, nl. het weige ren om hulp te verleenen bij het begra ven der Joden. Bij een sterfgeval te Altenmuhr (Midden-Franken) hebben de Joden aldaar tevergeefs getracht een doodkist binnen de gemeente te laten m,aken. Het werd hun eveneens onmo gelijk gemaakt, een lijkwagen te huren. Beiden moesten uit een andere pjaats komen. Een soortgelijk geval deed zich voor in Hersens, waar groote moeilijkheden moesten worden overwonnen, voordat de Joden erin slaagden, een doodkist uit een andere stad te krijgen. Het was ech ter onmogelijk, een vervoermiddel te bemachtigen, dat de kist naar de be graafplaats zou overbrengen, zoodat deze moest worden gedragen naar het kerkhof, dat op een heuvel buiten de stad gelegen is Ook doktersbehandeling gewei gerd. Uit Altenmuhr (Midden-Franken) wordt verder aan de Jewish Chronicle mede gedeeld, dat alle winkels, hotels en bak kerijen borden dragen met het opschrif „Joden worden hier niet bediend." De meest noodzakelijke voedingsmiddelen en zelfs brandstof moeten in andere plaatsen worden gekocht. Deze passieve boycot, die nog door een groot aantal andere voorbeelden kan worden geïllu streerd, gaat zelfs zoover ,d,at medische hulp wordt geweigerd. Artsen in Fran ken en Midden-Franken wordt verbo den, Jooïïsche patiënten te helpen zon der vergunning van het nationaal-soci- alistische partij-bureau. Het is dikwijls voorgekomen, dat, in gevallen van ern stige ziekte, verscheiden dagen verlie pen voordat deze vergunning om den zieke te bezoeken, werd verleend. Deze vergunning werd echter niet gegeven aan een arts binnen de gemeente, doch aan een medicus, die elders was geves tigd, zoodat er in vele gevallen geen enkele mogelijkheid bestaat, de zoo noo- dige geneeskundige hulp te verkrijgen Drievoudige moord en zelfmoord, In Schoeborn (district Liebenwerda) is gistermorgen een drievoudige moord met zelfmoord ontdekt. Toen de zoon van een boer de slaapkamer van zijn ouders betrad, vond hij hier dezen en zijn zus ter, die van haar man gescheiden leefde vermoord. De dader is vermoedelijk de man van de jonge vrouw, die gistermorgen werd gevonden. Hij had zich opgehangen in de schuur van zijn vader. REPRESAILLE TEGEN ZWITSERLAND. Reisbelasting overwogen. Naar de Berlijnsche correspondent van het Hbld, uit betrouwbare bron ver neemt wordt in verband met het verbod van de N.S.D.A.P. in Zwitserland te Berlijn ernstig overwogen de van Duit sche zijde te verwachten represailles in te leiden met een belasting van 1000 mark op reizen voïi Duitschers naar Zwitserland, volgens het voorbeeld van de reeds zeer lang bestaande belasting voor Duitsche reizigers naar Oostenrijk. Wordt inderdaad tot zulk een maatregel besloten dan beteekent zulks voor het Zwitsersche hotelbedrijf natuurlijk een zware slag, die door Zwitserland dan wellicht met soortgelijke tegenmaatrege len zal worden beantwoord. VERGIFTIGDE TAART DOODT 14 PERSONEN. Aan een: doodenmaal te Kailiyat (Br, Indië) werd een taart opgediend, welke later bleek vergiftigd te zijn. Alle aan- zittenden werden vergiftigd. Veertien personen zijn intusschen bezweken, 20 zijn nog ernstig ziek. BARRE WINTER. De laatste dagen is de koude in Euro- peesch Rusland opnieuw toegenomen. Gisteren werd te Moskou 25 graden, te Leningrad 20 graden en te Saratof 28 graden onder nul geregistreerd. Door het dichtvriezen van de andere ijsvrije Golf van Kola konden vier Sow- jetschepen niet de haven van Moer- mansk binnenkomen. Zij liggen reeds eenige dagen in het ijs vast. Daar deze booten slechts over weinig brandstof en levensmiddelen beschikken, is de toestand aan boord ernstig. De ijsbreker Malygin is uit Moermansk vertrokken, om hulp te verleenen. In Wit-Rusland woeden hevige sneeuwstormen, tengevolge waarvan tal rijke personen om Het leven gekomen zijn. Tal van huizen zijn door lawines verwoest, en het verkeer is op verschei dene plaatsen onderbroken, VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Twee dooden. Een driemotorig vliegtuig van den ge- regelden dienst TriestZara is nabij de kust van ïstrie in zee gestort. De piloot en een passagier kwamen hierbij om het leven, terwijl drie andere inzittenden ge wond werden. Het vliegtuig is inmiddels gelicht. DE WERKLOOZE JEUGD. Een bedreiging voor het maat schappelijk leven. Volgens den minister van arbeid van Queensland, Hynes, siaat Australië voor een nieuwe bedreiging, nl. de werklooze jeugd, die zich over het geheele land vereenigd heeft tot een groote commu nistische organisatie, en door haar aan raking met misdadigers een positieve bedieiging voor de maatschappij is ge worden. Overal waar ik kom, aldus de minister, bemerk ik, dat zich in Austra lië een jeugd ontwikkelt van Iandloo- pers en schooiers. De meesten hunner voelen zich te onafhankelijk om thuis te blijven en een blok aan het been te zijn van hun famifieleden en zijn daar om op avontuur uitgegaan. Na eenige maanden of ten hoogste binnen het jaar worden zij, door hun aanraking met misdadigers, een positieve bedreiging voor de maatschappij. Geleidelijk treden zij toe tot de communistische partij en worden een organisatie op zich zelf, op zoek naar voedsel en kleeren en zinnend op middelen hoe de wettelijke voor schriften te ontloopen". Nog steeds zorgelijk, al z$n er lichtpunten. De Tweede Kamer is gistermiddag be gonnen met de behandeling van de In dische begrooting voor 1936. De heer F a b e r (r.k.) zeide, dat het zwaartepunt der begrooting ligt in den economisch-financieelen toestand. De fi nanciën zijn op bedenkelijke wijze vast- geloopen zonder kans op verbetering. Met de bezuiniging is de grens van het toelaatbare overschreden. Spr. schatte den afstand tot een toestand van solied herstel op 120 millioen gulden. De heer Van Kempen (lib.) be sprak den internationalen toestand en betoogde dat we alles moeten doen om te blijven, die we zijn. De economische toestand van Indië is een gevolg van de economische ziekte der geheele wereld. Gelukkig is het absorptievermogen der inlandsche bevolking zeer groot. Boven dien is Indië een kerngezond productie land. Het is goed, als ieder weet, wat het moederland deed en doet om Indië uit den nood te helpen. Spr. deed een be roep op de regeering om onze Indische suiker-, rubber- en koffiecultuur ver der te steunen. Spr. juicht het handels verdrag met Amerika toe. Er is een uit gebreider handelsvoorlichting noodig. Er moet reclame worden gemaakt in Ame- rikaanschen stijl. Spr. heeft waardeering, ook voor de maatregelen der regeering inzake den financiëelen toestand; ze ga echter met de bezuinigingen niet te ver. De heer Cramer (v.d.) betoogde, dat weinig Indonesiërs zullen treuren over het vertrek van den tegenwoordi- gen Gouverneur-Generaal. De toestand der Indische bevolking is ernstiger dan men over 't algemeen vermoedt. Geluk kig wordt dit meer en meer ingezien. Verdere bezuiniging acht spr. met ve le Indische bladen niet mogelijk. Spr. be treurde, dat de regeering in haar poli tiek wil volharden. Naar het Plan van den Arbeid bepieitte spr, het laten uit voeren van openbare werken, waardoor er geld onder de bevolking zou komen. Het economische beleid moet gevestigd zijn op versterking van het productie apparaat ten behoeve van de Indische bevolking. Verdere bezuiniging is niet mogelijk. Wel kan meer belasting gevor derd worden van vennootschappen en op aardolie. De maatregelen voor handhaving van orde en rust zijn onnoodig verscherpt. Spr. wilde economische autonomie door grondwetsherziening. Tegen de N, S.B. worde scherper opgetreden. De heer v. Boetselaar v. Dub bel d a m (c.h.) waarschuwde tegen hocge verwachtingen, nu er eenige ver beteringen te constateeren zijn. Sommigen in Indië willen, dat het moederland veel meer voor Indië zal doen. Door te ver te gaan, zou echter onze eigen credietwaardigneid in 't ge drang komen. De heer Wester man (nat. her stel) betoogde, dat het koloniale aspect grondig veranderd is, Men komt er niet door zich zelfgenoegzaam op de borst te slaan. Waarom werd de defensie niet tijdig versterkt? Spr. gaf de parlemen taire democratie, d.i. ,,de georganiseer de besluiteloosheid" de schuld. In de plaats van de eenvoudige, logische or ganisatie van vroeger in Indië is een ambtenaarsoverheersching gekomen, een toestand waarvoor een Oostersch land niet geschikt is. In Indië loopen de zaken over te veel schijven. Geen wonder, als er veel frau de voorkomt, ook bij hoogere ambtena ren', en niemand zich iets van de opmer kingen der Rekenkamer schijnt aan te trekken. Spr. zet uiteen dat Nederland zeer veel voor Indië heeft gedaan, doch dat dit niet steeds voldoende wordt inge zien. Spr. protesteerde tegen den inhoud van het boek „Rubber" en waarschuwde tegen een komende film, welke in het buitenland verkeerde indrukken over de Nederlanders in Indië vestigt. Vergadering verdaagd tot heden te één uur. WRAAKNEMING. Gistermiddag is in de Spuistraat te Amsterdam een garagehouder, terwijl hij zich in zijn kantoortje bevond, aangevallen door een man, die hem, na het uiten van bedrei gingen, met een mes een onbeduidende wonde in de zij toebracht. De gestolcene volgde zijn aanvaller, toen deze de vlucht nam, op piraat en wees hem in de Raadhuisstraat aan 'n agent aan, die den man arresteerde, 't Voorloopig onderzoek wees uit, dat de aanvaller wraak had willen nemen voor het feit, dat de garagehouder hem des morgens, toen hij op zijn fiets door de Heisteeg reed, even met den voorkant van zijn auto had geraakt, waardoor het achterspatbord van het rijwiel Bescha digd werd. De man is aan het bureau Singel in arrest gesteld.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7