G&\ Ge£° SA SANATOGEN Koning Kogel CYCLOÏDE IBBH qee I I I INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STANG. Sanatogen bevordert in sterke mate de vorming van nieuwe bloedlichaampjes, hetgeen vooral van belang is voor vrouwen. Het zenuwsterkend Voedsel NEO vrijwiel bandrem f 37.— NEO met terugtraprem 38.— NEO Simplex trommelrem 47.— CYCLOÏDE-HOLLAND 55.- LICHT MOTORRIJWIEL195. - idem met Kickstarter .„205.— 3'/2 P.K. MOTORRIJWIEL. .„255.- 3 WIELER traponderstel 90.— met motor 2'/4 P.K. .„299.50 met motor 5 P.K. .„445.— omzetbelasting inbegrepen. De verbeterde gezondheidstoestand weerspiegelt zich in het uiterlijk en een geregeld verbruik van Sanatogen zal dan ook niet alleen tot gevolg hebben dat ge U jeugdiger voelt, maar ook dat ge er jeugdiger uitziet! In all* Apothakan an Oroglstarflan vanal II. 1v- par bat. Overwint bloedarmoede Ik heb Sanatogen gebruikt tegen bloedarmoede en het resultaat was schitterend Na korten tijd gevoel de ife mtj veel beter, de moeheid verdween en de gelaatskleur werd frisscher schrijft MeJ. G. V. te O. heerscht over alle rijwielen en ma chines, die licht loopen,- zijn keur troepen marcheeren in de Simplex Vraagt geïllustreerde prijscourant met volledige omschrijving. SIMPLEX is Uw keus; het beste rij wiel; laat U niet ompraten tot een ander merk; gaat naar den winkel, die Simplex in voorraad heeft. Vlokhoven van zijn bevindingen op de hoogte te stellen hem mede te deelen welke mishandelingen deze meisjes van 8 en 5 jaar moesten ondergaan. Hierme de was het geval aan het rollen gebracht en een uitgebreid onderzoek volgde, dat tot gevolg had, dat vrouw W. eenige weken geleden terzake van kindermis handeling voor den politierechter te 's Hertogenbosch 6 maanden gevange nisstraf tegen zich hoorde eischen. Het spreekt vanzelf, dat nu ook een onderzoek werd ingesteld naar de ge dragingen van deze vrouw tegenover haar vroegere pleegkinderen. De beide jongens werden in hun tegenwoordige woonplaats aan een verhoor onderwor pen en toen bleek maar al te duidelijk hoe de wreede vrouw de jeugd van de toch reeds zoo beklagenswaardige voog dijkinderen had vergald. De verklaringen welke de pupillen, die sindsdien in geenerlei contact meer met haar hadden gestaan, resp. voor den burgemeester van Huissen en dien van Appeltern hebben afgelegd, zijn gelijk luidend en zóó bezwarend voor vrouw W., dat opnieuw een aanklacht wegens kindermishandeling tegen haar is inge diend. De beide jongens verklaarden dat zij meermalen op ergerlijke wijze waren mishandeld. De vrouw had zich niet ont zien de jongens met een waschbord duchtig toe te takelen terwijl het her haaldelijk voorkwam, dat zij zonder eten naar bed werden gezonden. Verder was het hun toegediende voedsel van dien aard dat het meestal oneetbaar was- Door de mishandelingen zijn de knapen verschillende malen bloedend aan li chaam en gelaat verwond. Zij waren echter zoo beangst voor hun pleegmoe der, dat zij hiervan niets aan anderen durfden te vertellen. Zulk een behande ling hebben de jongens vijf jaar moeten verduren. Onwillekeurig vraagt men zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat deze wan toestand zoo lang heeft kunnen voort duren en er van de zijde der betreffende vereeniging' geen maatregelen zijn ge troffen ter voorkoming van dit euvel. Wel werd er geregeld door een een in specteur controle uitgeoefend doch daar de bezoeken tevoren werden aangekon digd, behoeft het geen betoog, dat de zaak prima in o'rde was, als de inspec teur ter plaatse verscheen. Het eigen aardige van het geval is voorts, dat er ter plaatse namens de vereeniging ook controle moet worden uitgeoefend doch dat thans niemand weet, wie met dit werk was belast. De een schuift de schu'd op den ander. Thans zal vrouw W. zich ten twee den male voor den rechter te verant woorden hebben. Hoe ook de uitspraak mgoe zijn, het gebeurde heeft geleerd, dat beter toezicht op de verpleging van het voogdijkind zeker niet overbodig is. DE GANG VAN ZAKEN IN DE BEURTVAART. De ondergeteekende heeft het navol gende geschreven aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen: „1935 heeft in zijn loop de Crisis in volle zwaarte in het Beurtvaartbedrijf binnen gevoerd. Meer nog dan in 1934 stapelden zich van alle zijden de moei lijkheden voor den Beurtvaardet op. Er openden zich nieuwe vervoermoge- lijkheden, die niet, zooals de Beurtvaart aan wettelijke Crisismaatregelen onder worpen waren. Het echt Nederlandsche traditioneele Beurtvaartbedrijf heeft alle kracht noodig niet verdrongen te wor den. Den ernst hiervan voelende werden de Beurtvaarders in den huidigen nood tot elkander gedreven en werd door hen een Convenu gesticht met minimum vrachttarieven voor partijgoederen, om alzoo te trachten het reeds bereikte la ge noodpeil der vrachtprijzen te hand haven. Overtuigd dat zelfs totaal afbraak of zelfs verlies-tarief hun bedrijf niet meer zou kunnen bijbrengen. Tot nu nu toe was de Beurtvaari een der weinige gezonde bedrijven die g'een financieelen steun aan het Rijk hebben moeten vragen. De reden? Voor vervoer per Beurtvaart bleven niet veel artikelen beschikbaar. De Crisismaatregelen met hunne ingrijpen de gevolgen voor het vervoer van gra nen en veevoeders, het vrij autover voer en daarnaast de Ned. Spoorwegen met de A.T.O. af v. G. L. die alle stukgoederen opeischen. De fevenre- dige vrachtverdeeling die ook aan de Beurtvaart enge grenzen heeft gesteld. terwijl groote Expeditie-ondernemin gen tegenover den kleinen Beurtvaarder blijkbaar meer vrijheid hebben weten te behouden. Bovendien de handelwijze der kleine Gemeenten en Polders, die zelf reeds op hunne uitgaven hebben bezuinigd, handhaven nog steeds hun reeds lang' verouderde en veel te dure tol tarieven op de goederen in hunne haventjes aangevoerd. Zij belasten het arbeids-object van de scheepvaart en van hunne transportarbeiders zonder er rekening mede te houden, dat het Ge motoriseerd landverkeer de bevoorrech te ligging aan het water als een onmis- baren verkeersschakel voor het vroe ger onbereikbare achterland heeft te niet gedaan. Door dit machtsmisbruik tegenover de minderheden gaan hunne haventjes nu eene snelle en totale over bodigheid tegemoet. a Vooral in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren heerschen toestanden, die reeds lang tot het verleden zouden moeten be- hooren. De Beurtvaart wordt daar voor al ook veel schade berokkend doordat aan de Provinciale Stoombootdienst een Agent functioneert, die tevens agent is aan een zelfs nog min of meer concur- tente Stoombootdienst, daarbij nog an dere baantjes waarneemt en functies be kleedt. Hierdoor is het zelfs mogelijk, dat arbeiders in zijn dienst het werk voor den Prov. Bootdienst moeten ver richten terwijl zoodoende een mogelijke Provinciale betrekking voor die perso nen in dit g'eval wordt opgeslokt. Het zou voorwaar een de belangen Gemeen schap dienende zaak zijn, dat eindelijk de Prov. Boot-Directie eens met dien ziekelijken toestand brak en er toe overging zelf een Agent voor haren dienst te stellen. Een degelijk persoop, die hare belangen zuiver en alleen die nen moest Die zijne volle capaciteiten in zijne betrekking ten dienste kon stel len en de Prov. Boot uniform in alle eere en toewijding kon dragen. Een per soon, die niet in dienstverband staat tot een aan haar dienst min of meer con currente onderneming en voor 'n groot deel in beslag genomen wordt door een hevige concurrentie om aan de beurt vaart afhandig te maken wat maar eenigszins mogelijk is. H. P. Hermans, Beurtschipper. Walsoorden, Januari 1936. o WEEK VAN ZELFVERLOOCHENING. 29 Februari tot 14 Maart. De huidige maatschappelijke constel latie zou een geheel andere zijn, wan neer in plaats van zelfzucht zelfver loochening het leidende beginsel van alle menschen zou zijn. Zoolang het niet zoo ver is, propageert het Leger des Heils jaarlijksch, vanaf 29 Februari, een Week van Zelfverloochening. In deze Week van Zelfverloochening geeft het Leger niet .alleen aan zijn le den, maar aan allen, die uit naastenlief de zich daartoe gedrongen gevoelen, n gelegenheid om door zich in die da gen genotmiddelen en luxe te ontzeg gen, het aldus verkregen geld ter beschikking te stellen voor den arbeid van het Leger des Heils hier te lande en in overzeesche gewesten. Om misverstand te voorkomen zij op gemerkt, dat ongeveer 1/3 erv.an bestemd is voor het uitgebreide Zendingswerk van het Leger des Heils, zooals bv. het werk onder de melaatschen en het hui dige crisis-werk in Nederlandsch-ïndu Het Internationaal Hoofdkwartier te Londen subsidieert het Zendingswerk in Nederlandsch-Indië met een bedrag, dat driemaal zoo groot is als het be drag, dat Nederland het vorige jaar uit de Zelfverloochenings-Aanvrage voor 't Zendingswerk beschikbaar kon stellen. Wanneer men bedenkt, dat het Maat schappelijk Werk van het Leger des Heils in Nederland een groote bron van inkomsten, namelijk; het ophalen van oud papier, bijna zag opdrogen, terwijl de aanvragen om hulp en onderdak daarentegen met den dag toenamen, dan is het duidelijk, dat het Leger meer dan ooit op financieelen steun van allen, die van goeden wille zijn, is aangewezen en daartoe biedt deze Week van Zelfver loochening aan ieder een kostelijke gele genheid. Oostkapelle. Van 714 Febr. Ondertrouwd; J. A. de Lange jm. 21 j. en M. A. de Voogd j.d. 24 jaar. Bevallen S. Maljaars geb. Brakman z Vrouwenpolder. Van 915 Febr. Bevallen: S. Schoe, geb. de Rijke dr. levenl. Ierseke, Van 815 Febr. Getrouwd: M. J. Hovestadt 22 j. jm. en D. Bom 21 j. jd.; B, Kole 26 j. jm. en A. de Koeijer 24 j. -jd. Ondertrouwd: F. C. Bustraan 21 j. j.m. en J. Pekaar 20 j. j.d. Overleden: M'. van den Berge 67 j. echt. van A. .Glerum; A. de Dreu 72 j. j.m.; I. Hieftje 81 j. wed. L. de Koeijer. (I. C.) Kruiningen. Van 613 Febr. Ondertrouwd: M. J. Ie Clercq, 24 j. jm. en C. J. Karelse, 23 j. jd. S. W. Buijze, 20 j jm. en S. van Ballegooijen, 20 j. jd. Getrouwd: G. C. C. Flips, 27 j. jm. en V. J. M. S. Rogiers, 22 j. jd. Overleden: C. A. J. Kok, 84 j„ man van H. Rademaker. J. Kole, 64 j., man van D. Waverijn. (I- C.) aaa—a— Wemellinge, Van 713 Febr. Ondertrouwd: J. M. van der Hiele 29 j. j.m. en A. J. Lagendijk 30 j. j.d.; W. G. Wildvank 28 j. jm. en A. Weststrate 28 j. j.d. (I.C.) Kats. Overleden: G. Bril 47 j. echtgen. A. W. Munter. (N.B.) Wissenkerke, Bevallen: A. J. Filius geb. De Bruine z.; Getrouwd: E. Verburg 20 j. jm. en A. M. de Vos 20 j. j.d. Overleden: R. van Es, 94 j. wed M. Vendeville. (N. B.) IJzendijke. Over de maand Januari. Bevallen: J. Dekker, geb. de Lijser, d. A. den Hamer, g'eb. du Fossé, z. S. B. Varin, geb. Onderdonck, d. Overleden: L. Th. Ceulenaere, 78 j., jd. (IJz.) W aterlandkerk je. Getrouwd: G. J. Wijffels, 24 j. jm. en I. M. Verheije, 20 j. jd. Bevallen: A. Risseeuw, geb. de Wil de, d. (A.A.) AfiEMBA» MIDDELBURG. Dl 18 Feb. Lez. N.S.B. spr. oud lt. kol. Hoogewind en mevr. Hoogewind; De Verg. Dl 18 Feb. Alg. Ledenverg. Industrie- en Huishoudschool; 16.30 h. WO 19 Feb. Contribuanten-Conc. Midd- Mtoz. korps; Schuttersh. 20,15 h. WO 19 Feb- Prop. Lez. Verzorg v. h. Kind; Mil. Hop." 20,00 h. WO 19 Feb. en DO 20 Feb. Tent. Vrou welijke Handw., Hotel Abdij (Wo 14—17,00 h.); Do (11,00—12 en 14,00—17,00 h.) WO 19 Feb. Zwitsersche Av. N.R.V., spr. mevr. dr. G M. Kooiman- v. Middendorp, De Vergen. 20,15 h. GOES. BI 18 Feb- Evangel. l ez. ,Slot Ostende 20,15 h. Dl 18 Feb. Generale Repetitie „Toon kunst" 20 c h. WO 19 Feb, Cnnc. „Toonkunst"; Prins van Oranje"; 20,00 h. ALGEMEEN. Dl 18 Feb. Prop. Lez. Verzorg v. h. Kind, te Westkapelle ,Openb. Sch." 19 00 h. iilec. Drukkerü W. den Boer, M'burfc

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8