DE ONBUIGZAMEN. BINNENLAND. KRONIEK van den DAG. Inflatie-hausse te New-York. Itfctf is cLis ru&iuite HONIG'S KALFSSOEP TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936. No. 39. Gunstige verwachtingen omtrent Unilever. Da ling export Philipsartike- len. - Aanvulling van rubbervoorraden. ms* Een schadepost van ruim een millioen. De oorlog in Öost-Airika De kans op een petroleum-embar go vrijwel verkeken Weinig verandering aan de fronten Steiani verspreidt nog maar steeds berichten over onlusten in Abessynië. Het comité van deskundigen te Ge- üève, dat een onderzoek heeft ing'esteld aaar de mogelijkheid, om met een petro leum-embargo Italië dwars te zitten, is gelijk reeds in 't kort gemeld, deze week met haar rapport klaar gekomen. Haar conclusies luiden, dat, wanneer de uit voer van petroleum naar Italië geheel of grootendeels kan worden verboden in 3 a 3% maand de tegenwoordige Ita- liaansche voorraden verbruikt zouden zijn. M.a.w. binnen vier maanden zou men in staat zijn door middel van dit embargo Mussolini het verdere oorlog voeren zoo niet onmogelijk, dan toch jieel moeilijk te maken. Echter dan is onafwijsbare voorwaarde, dat de Ver. Staten meedoen. Amerika zou zijn in voer naar Italië ook geheel moeten ver bieden of hem erug brengen tot den omvang van voor den oorlog. Voor 1935 teverden de Amerikaansche maatschap pijen n.l. heel weinig olie aan Italië. Uit Roemenië', Sovjet-Rusland- en Ned. In dië kwam het leeuwendeel. Nu is de kans, dat Amerika meedoet vrijwel geheel verkeken. Dezer dagen beeft de Amerikaansche Senaatscom missie voor buitenlandsche aangelegen heden m. a. s. het wetsontwerp aange nomen, waarbij het tegenwoordige wa penembargo tot 1 Mei 1937 wordt ver lengd, maar de bepalingen, in Januari door de regeering voorgesteld omtrent uitbreiding der presidentieele bevoegd heden worden geschraot. De regeering is dus, ook volgens de opvatting van minister Cordell Huil, niet competent om uitvoer van voor den oorlog bestem de grondstoffen aan oorlogvoerenden te verminderen. Terecht zegt dan ook de Daily Te'te- .paph, welker nauwe ïeiaties met den Sritschen minister van buitenlandsche zaken Eden bekend zijn, dat ingeval van een embargo de Aemrikaansche ex porteurs waarschijnlijk de geheele Itali aansche petroleumbehoefte kunnen dek ken. Daardoor zouden nieuwe wrevel en wrok ontstaan, wat in alle richtingen iot catastrophale gevolgen zou kunnen beiden. M. a. w.„laat ons er niet aan beginnen". Vermoedelijk zal de coördi natie commissie die straks weer bijeen komt, dan ook wel een besluit nemen, dat, wat den essentieelen inhoud betreft met de afschrijving van 't petroleum- embargo gelijk staat. De Amerikaansche vredesvrienden zijn, naar 't schijnt an dermaal gezwicht voor den druk der money-makers", die met de leer van keizer Hadrianus, dat geld geen onaan genamen reuk kan hebben, accoord gaan. Er is voor 't overige den laatsten tijd niet veel verandering gekomen in den stand van zaken met betrekking tot den Italiaansch-Abessijnschen oorlog. Ook aan de fronten grepen geen belangrij ke gebeurtenissen plaats, 't Schijnt dat er weer heel wat regen is neergekomen en dat uit dien hoofde groote krijgsver richtingen onmogelijk waren, afgeschei den dan van een succes der Abessijnen bij Koerati, circa 100 km ten Zuiden van t indertijd al door de Italianen „bereik te maar toen weer prijsgegeven Sasa baneh. Een groote overwinning betee kent dit gisteren door de Italianen toe gegeven succes intusschen niet. Ras Nasiboe blijkt versterkingen te hebben gekregen en rukt nu Westwaarts op. Aio- gelijk om het leger van generaal Graziani in de flank te bedreigen, mogelijk ook, tem einde een voorsprong in te, rein te hebben, als inderdaad, gelijk verluidde, de Italianen einde dezer maand een of door J. S. FLETCHER. 53). Ravidge beloofde het, bleef nog op onverschillige manier wat rondhangen en sloeg dan heel gewoontjes den weg naar het dorp in. Het begon reeds te schemeren, toen hij het huis van den veldwachter bereikte.en de veldwach ter was uit en moest opgezocht worden en toen moest er hulp gevraagd worden, wat nog zoo gemakkelijk niet ging en zoo duurde het ruim een uur, voordat hij met zijn troepje terug was op de plek, waar hij Bew had achtergelaten. Bew was uit zijn schuilplaats te voor schijn gekomen en liep nu op en neer over den zandweg, stampend en in de handen wrijvend om zich wat te ver warmen. Hij griste de flesch bijna uit Ravidge's handen en dronk er gretig van. Dan wees hij met zijn duim naar de hoeve. Ofschoon de duisternis reeds vrij groot was, scheen er uit de huiskamer nog geen licht. „De oude vrouw is weggegaan", zei Bew. „Ze is de hei overgestoken., in die richting., geen twee minuten gele den, nadat jij weg was, Ben. Maar die twee kerels moeten er nog zijn., ik heb ze geen van beiden er uit zien ko men. Nou dan.hoe zullen we het aan fensief in twee richtingen op het Zui delijk front, één in de richting van Al- iata en het merenplateau, een ander ïaar Dzidzjiga en Harrar, mochten be ginnen. Dat zou dan nog juist zijn be slag kunnen krijgen vóór het invallen van den grooten regentijd, waartegen 't italiaansche oppercommando zich oader- tusschen duchtig wapent door het aan leggen van versterkingen en verbindings wegen, opdat de troepen niet geïsoleerd zullen raken. Ook de ravitailleering wordt flink verzorgd, zóó zelfs, dat de Japansche militaire attaché er zijn be wondering over heeft uitgesproken. In dit opzicht komen de Abessijnen vrijwel alles te kort. Zij kunnen slechts vechten en rekenen op hun bekendheid met het land, hun gehardheid voor 't klimaat, hun uithoudings- en doorzet tingsvermogen. Maar van Italiaanschen kant wordt beweerd, dat het juist daar aan hier en daar gaat haperen, dat er veel opstandigheid heerscht en de Ne gus zich derhalve zeer ongerust maakt Onverdacht zijn deze Italiaansche be richten (het agentschap Stefani weet er bijna alle dagen wat nieuws van te ma ken) niet; maar aan den anderen kant kan geenszins uitgesloten worden tr acht, dat de rust in Abessynië, zachtjes gezegd, veel te wenschen overlaat. Wij hebben er al eens eerder op gewezen, dat het gevaar voor den Negus in birj- nenlandsche onlusten schuilt. Als de revolutionaire stamhoofden in de pro vincie Godjam, die nog een appeltje met keizer Haile Selassi zouden hebben te schillen, politieken grond onder de voeten kregen en elders in het land aanhang verwierven, zou de Negus zijn biezen wel kunnen pakken. Abessynië zou dan grootendeels aan de Italianen ten prooi, vallen. Blijven de Abessijnen hun keizer echter trouw, dan kan men den toestand voor Mussolini nog steeds niet anders dan donker inzien. Finan cieel begint Italië er met den dag ellen diger voor te staan. Financieel economisch weekoverzicht. De koersstijging op de New Yorksche beurs, die korten tijd tot stilstand was gekomen, is in de afgeloopen week met nieuwe kracht hervat. Ten deele hebben zich dezelfde invloeden doen gelden als bij de voorafgegane hausse, nl. de ver wachting, dat een periode van vrijwel ongebreidelde uitzetting der circulatie middelen voor de deur staat, die onver mijdelijk tot een prijsstijging van goede ren en van aandeelen zou moeten leiden In deze verwachting' wordt de beurs gesteund door uitingen van gezagheb bende persoonlijkheden, die, al dan niel persoonlijk tegen inflatie gekant, de mogelijkheden van een dergelijke ont wikkeling onder de oogen zien. Dezer dagen was het ex-Presidenl Hoover, die in zijn qualiteit van trustee van de Stanford University verklaard heeft, maatregelen te hebben genomen, teneinde het Universiteitsfonds te be schermen tegen verliezen, uit eventueele inflatie voortvloeiende Terwijl deze in stelling haar gelden sinds haar oprich ting, vijftig jaar geleden, uitsluitend in leeningen of hypotheken had belegd, besteedt zij de vrijkomende gelden thans voor den aankoop van aandeelen. In verband met de daling der rentekoersen in de Ver. Staten zou herbelegging in dezelfde fondsen en hypotheken nl. een vermindering van inkomsten beteekenen waartegenover de bestaande inflatie kans aandeelenbezit aantrekkelijk zou maken. Met onze solide Nederlandsche begrippen van geldbelegging, die voor een fonds als het onderhavige liever een rentederving zouden accepteeren dan het bloot te stellen aan de speculatieve kansen van aandeelenbezit staan wij wel eenigszins vreemd tegenover een dergelijke belegg'ingspolitiek. Het Ame rikaansche publiek schijnt er echter slechts een goed voorbeeld ter navol ging in te zien en de rede van Hoover heelt de inflatie-psychose ter beurze dan ook weer sterk doen toenemen. Dit maal waren hel vooral aandeelen van staa!ondernemingenr die van de opleving der vraag hebben geprofiteerd. De lei ding bij de koersstijging hadden aandee len U S. Steel Corporation, die met 'n noteering van 58% een nieüwen record stand voor de jongste hausse-periode hebben bereikt en hiermede de laagste noteering van 1935 ad 27 meer dan verdubbeld hebben. Op de Amsterdamsche beurs is in de afgeloopen week nog heel wrat in aan deelen en obligatiën der Cities Servi ce Co. omgegaan, al richtte de kooplust zich in aansluiting op New York voor namelijk op Amerikaansche staal-, ko perwaarden e.d. De locale markt kwam hierdoor eenigszins in de verdrukking; slechts voor bepaalde fondsen bestond goede vraag. Zoo waren van industriëele aandee len Unilever ditmaal favoriet. Dit fonds was bij de algemeene koersstijging eenigszins ten achter gebleven, hoewel men mag aannemen, dat de prijsstijging van verschillende producten, waarbij 't concern belang heeft, in de- balanscijfers tot uiting zal komen. Eenerzijds zullen de voorraden grondstoffen vermoedelijk hooger gewaardeerd kunnen worden, en aan den anderen kant mag men aanne men, dat ook de financieele resultaten van de dochterondernemingen, die ver schillende dezer grondstoffen producee- ren, een verbetering te zien zullen ge ven. Berichten omtrent een uitbreiding van de belangen v.an het concern in Hongarije en de plannen tot verwerking van eetbare vetten en oliën in Ned. Indië hebben de koersverbetering in de hand gewerkt. Tevens maakte het een gunstigen indruk, dat de to+ het T'n-,!p ver-concern behoorende Brit'sh Oil en Cake Mills het dividend van 6 pet. tot 10 pet. heeft verhoogd. Daartegenover leden aandeelen Ne derlandsche Ford een aanzienlijk koers verlies op de aankondiging van he+ te leurstellende slotdividend van 4 pet., dat samen met het in October 19^5 uit gekeerde interim-dividend van 3 pet. een jaardividend vormt van 7 pet., te gen een totale uitkeering van 12 pet. over 1934. De gunstige berichten over de uitbreiding der automohiebndnslr^ in de Ver. Staten, hoewel deze met deontwikkeling van het Nedeflandsr-l-^ bedrijf als zoodanig weinig uitstaande hebben( hadden een hoogere divi- denduifkeering doen verwachten. De publicatie van de exportcijfers voor radio-artikelen en gloeilampen heeft ni«' veel invloed od het koersverloop van aandeelen Philips' gehad. Blijkbaar neemt men aan, dat toevallige omstan digheden, geringe behoeften voor aanvulling van buitenlandsche voorra den e.d., oorzaak van de verdere daling der exportcijfers waren. Voor -"a- dio-artikelen was de export nog wat lager dan het reeds ongunstige Decem- ber-cijfer. In totaal werd nl. voor een waarde van f 1.95 millioen aan radio artikelen uitgevoerd tegen f 1.96 milli oen in December en f 3.58 millioen in Januari van het vorige jaar. Ook de export van gloeilampen bleef met een waarde van f 437,000 ten achter bij den uitvoer in December en Januari 1935 ad resp. f 523.000 en f 442.000. Aandee len Philips', die in den aanvang der week een flinke koerswinst hadden kunnen behalen, konden deze niet ge heel behouden, zonder dat de stem ming echter bepaald flauw was te noe men. De uitvoer van kunstzijde-garens in Januari weerspiegelt de verbetering in de afzetverhoudingen op de wereld markt. Zoowel naar hoeveelheid als naar waarde overtrof iiij den export in December jl. en in de overeenkomsti ge maand van 1935. Ook de gemiddel de prijs per kg uitgevoerde garens, die in December jl. slechts f 1.64 bedroeg, is tot f 1.78 gestegen. De noteering voor aandeelen Aku is mede onder den in vloed van de gunstige berichten uit de Amerikaansche kunstzijde-industrie iets verbeterd. Ook Rotterdamsche Droog dok konden nog verder wat in koers stijgen, waarbij de mededeeling omtrent een nieuwe order voor den bouw van een groote tankboot van de Standard Vacuum Oil Comp. haar nawerking deed gevoelen. Enkele minder courante in dustriëele fondsen (Ver. Hollandsche Si garenfabrieken, Gerritsen en Van Kem pen, Rutten's Bierbrouwerij) boekten eenige koerswinst als gevolg van be vredigende mededeelingen der directies aan een der financiëele bladen over den gang van zaken in 1935. Een gunstig verloop had ook de rub- berafdeeling, dank zij de aanhoudend vaste stemming der rubbermarkt, waar nog steeds belangrijke aankoopen plaats vinden van de zijde van den handel, Ge deeltelijk van Europeesche, maar hoofd zakelijk weer van Amerikaansche zijde Zoowel verwerkers als handelaren in de Ver. Staten zien klaarblijkelijk de noodzakelijkheid in van een aanvullin^ der voorraden, De speculatie heeft in de laatste weken haar voorraden op ruime schaal geliquideerd, zoodat van die zij de geen overmatig aanbod dreigt. De ruboermarkt heeft tevens met bevredi ging kennis genomen van de verhooging van het uitvoerrecht od bevolkinGsrub- ber in Ned, Indië van f 29 tot f 32 per 100 kg als middel om den export van deze inlandsche rubber zooveel moGelijh aan banden.te leggen, in afwachting van de toepassing van individueele restrictie. Suikeraandeelen zijn na een tijdelijke koersstijging weer op of beneden het uitgangspunt teruggevallen. De prijzen vaartegen de N.I.V.A.S. de laatste week suiker heeft verkocht, vielen i:.i zooverre niet mee, omdat er uit blijkt lat naar de Westkust van Britsch-Indië '.VI-er beneden de 4 wo^Jt geievere. terwijl vroeger reeds ook naar dit ge bied aanmerkelijk hooger was afgedaan In de afgeloopen week werd de eerste raming van de wereld-suikerproductie voor 19351936 gepubliceerd, die ca. één millioen ton hooger is dan de op brengst in het vorige jaar. Toch hoopt men, dat deze toeneming der productie de statische positie van het artikel niet al te ongunstig zal beïnvloeden, omdat blijkens de jongste gegevens ook het verbruik van suiker een stijging te zien geeft. Aandeelen Koninklijke Petroleum hebben zich vrijwel hersteld van de ongunstige uitwerking van een volko men onjuist gebleken telegram van een nieusbureau uit Mexico, volgens het welk de hr. Deterding zich bij zijn be zoek aldaar zeer pessimistisch zou heb ben uitgelaten over den toestand en de vooruitzichten der petroleummarkt. De „mystificatie", die nie't onmiddellijk door alle bladen, welke het telegram ontvingen, doorzien was, heeft tijdelijk tot een scherpe koersdaling van aandee len Koninklijke geleid. Daartegenover onderscheidden aandeelen Redjang Le- bong zich opnieuw door een vrij groote koersstijging, op het bericht, dat haar nieuwe dochtermij., de Mijnbouw M Moear Sipongi, thans met ertsverwer king is begonnen. Op de beleggingsmarkt is deze week al bijzonder weinig omgegaan, en de koersen zijn ternauwernood veranderd. Pandbrieven waren over het algemeen iets hooger waaruit blijkt, dat het be sluit van de meeste hypotheekbanken, om dividenduitkeering over het afge loopen jaar achterwege te laten, in zijn juiste beteekenis is opgevat, nl. als een voorzorgsmaatregel, die de positie van pandbriefhouders verstrekt. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: U. S. Steel Corporation 30%35% Bethlehem Steel 31335/lfi Unilever 111—113%—112% Ned. Ford 221—228—220%—223 Philips* 227—228—226% Aku 27%—28%—27% AmsterdamRubber 127135 Serbadjadi 71%76%. Handelsver. „A dam" 243248-243% Kon. Petroleum 242%246%245 Ned. Scheepvaart Unie 53%52 (Ingez. Med.' pakken? Wat denk jij?" wendde hij zich tot den veldwachter. „Jullie moeten toch het beste weten, hoe we in zoo'n geval moeten handelen". De veldwachter voelde zich niet ze ker van zijn zaak Hij had geen bevel om de menschen op de hoeve te arresteeren. Hij wist niet, hoe het gaan zou, als hij er heen ging en vroeg, wat ze daar te ma ken hadden. Het was een lastige posi tie. zoolang hij geen bevel tot arrestatie had. „Bevel of geen bevel!" zei Bew be slist. „Ik moet weten wat daar aan de hand is! Kom mee., ik zal wel aanklop pen en vragen of Abe Hoyland er is. En als hij er is.en daar ben ik zeker van dan zal ik hem brutaalweg' vragen wat hij hier te maken heeft.in aanmer king genomen, dat hij onder verdenking slaat!" De veldwachter schudde het hoofd en scheen nog besluisteloozer dan te voren „Volgens wat men ze<*t en wat ik var Ravidge gehoord heb"., zei hij, zijn 'roeoie he'pers rondkijkend, „is die Abe Hoyland een gevaarlijk heerschap. Hij kon best een pFtool of iets van dien aard bij zich hebben. Daarom zou ik zeggen, dat we heter doen mof fiPi te omsiqgelen, totdat de politie uit Hal- firth komt en dan.." „Vooruit jongen!" riep Bew. „Ik ga naar de deur toe!" Zonder zich er om te bekommeren, of de anderen hem volgden of niet, liep hij t' paadje naar de deur op en begon met zijn vuisten geweldig' op de voordeur te bonzen. Ravidge volgde hem met het Geweer in den aanslag en de anderen kwamen er op een eerbiedigen afstand achteraan. „Pas op, Naylor. als ze de deur eens onverwachts ooen doen", fluisterde Ra vidge „Ze 9.u 1'en ons nu toch allicht ge zien hebben!" Maar er kwam geen antwoord op het heftige kloppen van Bew. Het kloppen ""p de deur klonk hol door de stilte van het huis, maar op den steenen gangvloer werden geen voetstappen hoorbaar, hoe wel hij zijn oor toch tegen het sleutelgat hie'd gedrukt. Na een poosje begonnen de andere mannen, die moed schenen te vatten, nu ket huis leeg bleek te zijn, naderbij en begonnen in schuren en den omtrek te zoeken en door de ramen te gluren. De veldwachter, d;e uit voorzorg een lan taarn had meegebracht, stak dien nu aan en ging het huis rond, om zijn licht door ïlle vensters naar b'nnen te laten schij nen. En opeens gaf hij een schreeuw, die al'en naar hem toe deed hollen. „Moord!" riep hij luidkeels „Moord! Daar ligt een man languit op den grond., in de achterkamer., en er ligt een bloedplas., kijk maar!" Hij hield zijn Fcht valk voor het ven ster van de keuken en Bew, met zijn opzicht tegen de ruit gedruM. keek naar binnen en trok zich verschrikt terug. „Dat is die werkman van het reser voir! Dat is de man, waar ik je van ge sproken heb, Ben", zei hij. „En het ziet er naar uit, dat ze hem voor dood heb ben laten liggen Toe haal een of ander dihg' om die deur open te breken! Daar in de schuur zal wel iets te vinden zijn! Een houweel of een koevoet." De mannen braken de deur open en Bew ging het eerst naar binnen, rukte den veldwachter zijn lantaarn uit de hand en ging regelrecht naar den man toe, die op den steenen vloer lag uitge strekt. Er lag' een bloedplas onder het vooroverliggende gezicht en toen Bew den man had omgekeerd, wees hij ver schrikt op een groote wonde in de sUap. „Goede genade., dat is Lightowler die in dat laatste huisje bij den dam woonde" riep de veldwachter uit. „Ze hebben hem afgemaakt! Hii is dood!" „Dood", herhaalde Ravidge. „Ja en al minstens een paar uur lang, want hij is al stijf en koud ook Zeg, Naylor. - wat moeten we nu beginnen., wat moet dit alles beduiden?" Bew liet de stralen van den dantaarn over de omgeving van het .afgrijselijke misdrijf glijden. En plotseling zag hij iets, dat op een kast lag achter in het vertrek en hij nam het op en hield hel aan de anderen voor.... het was een afdruk van het aanplakbiljet, dat Oliver Carsdate den vorigen avond had laten verspreiden in de stad. „Nu snap ik, hoe de zaak in elkaar Geschut, dat nimmer is opge steld Ovennacht in 't' spel: de wereldoorlog kwasn tus- schenbeide. Op vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessem, of het juist is, dat zwaar geschut van 28 cm, tot den aankoop waartoe in 1913 werd besloten, en dat millioenen gekost zou hebben, nimmer gereed voor 's lands verdediging is op gesteld, heeft minister Colijn o.a. het volgende geantwoord: riet bedoelde zware geschut n.l. 8 vuurmonden van 28 cm, dat deel uit maakte van een aan Friedrich-Krupp- Aktiengesellschaft, te Essen-Ruhr, op gedragen levering van 4 pantserkoepels van 28 cm 1.45, is inderdaad nimmer gereed voor 's lands defensie opgesteld. Het geschut werd in 1919 geleverd, de koepels zijn om redenen, die hieron der worden uiteengezet, niet afgemaakt. De pantserkoepels waren bestemd voor het te bouwen fort de Ruyter bij Vlissingen en 't te verbeteren fort Kijk duin bij Den Helder. De firma Krupp had zich verbonden uiterlijk op 1 September 1916 2 comple te koepels, dus met geschut, en uiter lijk op 1 Juli 1917 de 2 andere koepels te hebben opgesteld Bij de uitvoering van de opdracht werd in het eerste jaar met groote voortvarendheid gewerkt, zoodat het zich liet aanzien, dat oplevering zou kunnen geschieden vóór de hierboven genoemde data. Door het uitbreken van den wereld oorlog 19141918 trad echter een be langrijke vertraging' in de werkzaamhe den in, terwijl door de daaropvolgende ratificatie op 10 Januari 1920 van het Verdrag van Versailles de werkzaam heden met betrekking tot het gesloten contract moesten worden stopgezet Daar de firma Krupp zich door deze omstandigheden op overmacht kon be zit!" riep hij uit. „Die man hier heeft dit gelezen en hij schijnt geweten te hebben, wie de schuldigen w.aren. Hij is vanmiddag hierheen gekomen om hun geld af te persen.... hij dacht natuur lijk, dat die oude Miriam hem wel met meer dan duizend pond zou willen snoe ren. En ze hebben hem afgemaakt! Zij of Abe HoylandHet is een moord Maar waar kan Hoyland zitten? Als hij uit het huis ontsnapt is, dan moet hij over den grond zijn gekropen en achter uit zijn gegaan. Vooruit.... we moe ten Gaan zoeken!" Maar nergens wa6 eenig spoor van Hoyland te ontdekken, noch in het hu*s, noch in de omgeving en de mannen ble ven tenslotte bij elkaar op de politie uit H.alfirth staan wachten. Het was on- dertusschen donker geworden. Een hunner liep den weg een eindje op in de richting, waaruit ze de politie ver wachtten en toen hij op het heuveltje, waarachter de hoeve lag, gekomen was stief hij een schrille kreet uit. „Kijk eens! Wat is dat?.... Kom toch eens kijken!.... Overal lichten!" De anderen kwamen aangeloopen en stonden ook vol verbazing toe te kij ken Aan alle kanten flikkerden lichtjes, blijkbaar van lantaarns, die heen en weer werden gedragen en door de stilte van den nacht hoorde men nog heel zwak hoe de menschen in de verte el kander toeschreeuwden. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5