ZEELAND. VLISSINGEN. WALCHEREN. Maansverduistering in Abessynië. ZUID-BEVELAND. AGENDA. V> 'tl, v. handhaving van zijn onafhankelijkheid (I) onderling te verdeelen. Maar van het iaccoord \an 1906 kwam Ook niets. Jtn bij den vrede van Versailles kreeg Ita liëandermaal niets dan slib. Een diplomatieke briefwisseling Ita liëEngeland, in 1925, omtrent Abessi- nië leverde wederom niets op: zij strand de op het Volkenbondsverdrag, waarvan Abessinië sindsien óók lid geworden was. Toen het alzoo niet kwaadschiks ging, probeerde Italië het, in 1928, met een verdrag van eeuwigdurenden vrede en vriendschap met Abessinië. Toen kwam echter de Japansche concurrentie, en wéér kon Italië aan het kortste einde trekken. Toen alles alzoo mislukt was kwamen de grens-incidenten en einde lijk: de oorlog. Mussolini heeft a 11 ij a koloniale expansie gewild, en te dezen opzichte nimmer aan den Volken bond geloofd. Behoeft Italië de koloniale expansie, waarom Mussolini vraagt? Zoo ja, dan geeft Ialië toch door de wijze, waarop het deze tracht te verwerven, blijk "de internationale gedachte en de internati onale rechtsorde niet te verstaan Volgens De Groot en Van Vollenhoven kan ook een staat misdadiger zijn, en gestraft moeten worden. Wij jonge liberalen, aldus spr., wil len strijden voor de overwinning van de rechtvaardigheid. Italic moge arm zijn aangrondstoffen, het map daarom nog niet door een misdadigen oorlog zijn doel trachten te verwezen lijken: het Volken bonds verdrag biedi daartoe andere en niet misdadige mo gelijkheden. Maar Italië gaf er de voor keur aan, het Volkenbondsverdrag met voeten te treden. De fascisten zier slechts het belang van den eigen st,aa1 zij vergeten, dat er ook andere stater zijn met eigen belangen. Dit vergeten dezer anderer belangen moet altijd tot de verschrikkingen van den oorlog voeren. Wij liberale jongeren nu willen de in ternationale rechtsorde, met een krach- tigen Volkenbond, die den stevigen steun der Nederlandschen regeering heeft waarnaast wij natuurlijk een krach tige nationale defensie voor Nederland verlangen; wij jonge liberalen willen ook zeker voor behoud der eigen nationale cultuur strijden. Het is een voorrecht te mogen con- stateeren, dat in 1935 de internationale gedachte inderdaad dieper wortel heeft geschoten dan menigeen bevroedde, Toen Laval en Hoare een plan hadden uitgebroed om Italië nog een premie op z'n schending der internationale rechts orde te geven, toen hebben de publieke meening en de vrije Britsche pers dit onrechtvaardige plan doen kapseizen Dank zij die vrijheid van drukpers die in een fascistischen staat niet zou hebben bestaan! De volkeren der aarde vormen één menschheid wie wil strijden voor hei recht en de rechtvaardigheid, ook op internationaal terrein, die hoort bij ons Jonge Liberalen. (Applaus). In plaats van mr. H. L van Zanten, den voorzitter van de B.J.L., sprak nu mr. s' Jacob, penningmeester van het hoofd bestuur van dien Bond, nog een enkel woord. Deze spr. betoogde, dat de fas cisten zichzelven slechts zien als een onderdeel van de optrekkende massa, en dat de nationale eigenschappen van het Nederlandsche volkskarakter niet van dien aard zijn, dat wij op zeker oogenblik ons achter zekeren meneer scharen en met duizenden achter hem aanloopen. en zeggen: dat is nu de man Wij zijn voor voorzichtigheid, voor den kat uit den boom kijken, voor stabiliteit in allerhande verhoudingen. Het grond karakter van het Nederlandsche volk, aldus spr. is liberaal. Maar geeft het al of niet georganiseer de liberalisme nog de kracht die noodig is? Soms twijfelt men er aan maar een vergadering als deze doet weer moed vatten. Wij Nederlanders hebben te weinig élan, naar we zijn volhar dend en vasthoudend, we laten ons niet meeslepen en van de wijs bren gen: het liberalisme in Nederland is, zooals de titel van de voordracht van den voorzitter, voor wien spr. inviel, luidt: op de rotsen gebouwd. Na de pauze sprak het liberale Twee de Kamerlid mr, G. A. B o o n over „Politiek en politieke dilettanten". In den ouden tijd, aldus spr. zeide ie mand dat „politiek was maatschappelijk werk van de beste soort" tegenwoor dig kan de politiek echter geen goed meer doen. Dit nu acht spr. onjuist: de politieke partijen zijn noodzakelijk slechts du choc des opinions jaillit la vérité. Spr. bestrijdt de qualificatie der Ka merleden als politieke bonzen. Dat er fouten zijn, is waar. Er moeten geen vrijgestelden in de vertegenwoordigende lichamen zitten: de Kamer zat wel eens teveel op den zetel der regeering. De tegenwoordige vorm der Evenredige Vertegenwoordiging heeft, zooals het nu is, ook zijn bezwaren. Het is een fout, dat de eed van trouw op de Grondwet soms niets meer dan een bloote formule is. Dat wij een 50-tal politieke partijen hebben is een dwaasheid. Wij Nederlan ders zijn te bijzonder-uitzonderlijk voor de 3 groote partijen die de voorzitter in zijn jeugdig idealisme blijkens zijn rede zou wenschert, maar die 50 partijen is zeker waanzin. Er is zeker teveel schei- d.ng tusschen partijen die elkaar na be- i.ooren te staan Spr. haalt de enquête .an, indertijd door de Middelburgsche Jourant over een toenadering tusschen vrijheidsbonders en vrijzinnig-democra ten gehouden, een enqu,te die, zooals spr zeide, nog al veel stof had doen op waaien. Beiden, V.B en V.D., hebben well.cht iouten begaan, maar spr. Ziet 't niet als hopeloos in, dat er athans tus- ;chen deze part ij en nog eens wat meer toenadering zal komen, wat spr. .eer zou verheugen. Heeft het „demo-liberale" stelsel ons in Nederland niet veel zegen gebracht? Wéédom is de Duitsche revolutie bij Zevenaar opgehouden? Omdat daar de Nederlandsche grens begon de grens van het Nederland, dat onder den libe ralen staatsman Cort van der Linden buiten den oorlog gebleven is! Onder minister Marchant zijn destijds 444 openbare scholen opgeheven scho len die ons na aim het hart liggen. Maar nu moet ook de rechterzijde mee-con- centreeren. Toen zei Marchant (waar van men toen nog niet wist dat hij roomsch-katholiek was geworden) dat de bijzondere scholen vrijwillig moesten bezuinigen, en Colijn voegde er aan toe: als ze het niet vrijwillig doen, dan moet het gedwongen. Maar de rechterzijde stemde daarop tegen de beruchte paragraaf 12! En in die later ontworpen verzoenings- =daatccommissie heeft spr. een zwaar hoofd! j |4gj Wij steunen den landbouw tegenwoor dig met 200 miilioen, de industrie met 150 miilioen en 300 miilioen gaat er weg aan werkloozensteun. Dat drukt zwaar bij de afnemende staatsinkomsten. Maar er komt éénige opleving. Het gaat in Indië wat beter; Twente leeft ook wat op. De autarkie is dwaasheid: spreker toont met een enkel voorbeeld aan hoe internationaal dooreengevlochten de we reld-economie is. Dit bewustzijn begint ook iets meer door te dringen. Zelfs Schacht en de Frankfurter Zeitung dur ven in het huidige Duitschland zeggen: we moeten terug tot de Weltwirtschaft, Als we op een lager levensniveau in Nederland komen, dan kunnen en zullen we hier de crisis overwinnen. Met in spanning van alle krachten kan hier in Nederland dan weer de welvaart terug komen. Mèt alle moeilijkheden hebben we in Nederland tenslotte onze dierbare volks- vrijhdden behouden. Is het waar, waar- vim ir. Mussert mij betichtte, aldus spr., dat wij terroristen hier in Nederland zouden zijn? Spr. acht het een volkomen gerechtvaardigden maatregel der regee ring, dat die optrad tegen socialisten aan defensie, communisten en fascisten in ambtenaarsverhouding tot de overheid staande. En het uniformverbod? Laat de Mus- sertianen in hun besloten vergaderingen alle poppenkasterij uithalen die ze wil len, maar laat ze met hun provoceeren- de uniformen en koppels v,an de straat afblijven! riep spr. uit. Spr. is voorstander van de vrije col portage, maar het uitlokken van relletjes op straat moet uit wezen. En de weer korpsen hebben we van de particuliere N.S.B. niet noodig de gezagsgetrouwe Vrijwillige Landstorm is genoeg voor ons. Moeten w ij de menschen, die, ons, als z ij de baas zullen worden, niet al leen de vrijheid zullen ontnemen, maar die ons volkomen zullen vernietigen, de v r ij h e i d geven die ze vragenom deze vernietiging voor te bereiden en te voltrekken? Spr. zal, als goed liberaal, met een gerust geweten stemmen voor de gema tigde anti-fascistische wetten die in de Kamer aan de orde zullen komen om onze ware volksvrijheden te bescher men. De hardste schreeuwers trekken het gemakkelijkst de politieke dilettanten tot zich. Spr. Jieeft het nu niet over de gezin, goedsdienst en gezag ontwrichtende communisten, niet ovér de twaalf-dertien xiieinc fascistische dictatortjes, niet jver den neer wouterman, aie voor inu- .lonaal Herstel i het is een groote far ce in de rvimer blijft ziuen spr. wil het hebben over de partij, wier in- /loed men niet moet onderschat- .en: die van den heer Mussert, wiens parti/program punt voor punt ge kopieerd is van Feders Duitsche N. S. J. A. P.-program. Niet één punt ervan is oorspronkelijk. Mjen wil ons hier den corporatieven staat brengen. Wat kwanr er van te recht in Italië en Duitschland? Daar heeft men er al lang genoeg van hier houdt graaf de Marchant et d Ansembourg een rede over de Zins- knechtschaft, een standpunt dat Feder al weer jaren verlaten heeft. Nederland is nog een rechtsstaat ook tégen den staat is hier nog recht te verkrijgen. Maar als Mussert de baas is, dan is de staat gelijk aan de partij, en daarbuiten bestaat niets meer. Het aantal kranten liep van 2700 tot 1100 terug in Duitschland men heeft er geen lust in het lezen van de gelijkge-i schakelde couranten. En die kant gaatl het in Nederland óók uit, als ze den baas worden Het recht van vereeniging en vergade ring: zou dat onder Mussert blijven be staan? Spr. kreeg v,an de N.S.B.-heer Overwijn in Amsterdam daarop het dui delijke antwoord: „zou een boer iemand toelaten zijn vee met pestbacillen te besmetten?" Over het anti-semitisme spreekt de heer Boon maar niet: dat is nu toch wel duidelijk langzamerhand dat de N.S.B. net zoo iinti-semitisch is als de Duitsche Nazi's het zijn. Als ze eens de baas zou den zijn, dan is het ook in het Neder land van het vrije asylrecht: arme Jo den. Inzake het pacifisme wanneer er toch één land is dat tot den Volkenbond moest toetreden, dan is het toch wel he land v,an De Groot, Asscher en Van Vollenhoven! De eenige kans op het in de toekomst voorkomen van oorlogen ligt in den Volkenbond t die al in zes aanwijsbare gevallen internationale ge schillen beslechtte en die nu bij monde van 50 staten Italië tot aanvaller ver klaarde. Zouden wij ons van dien Vol kenbond afzijdig moeten houden? Het ware niet alleen in strijd met historie en traditie, het ware zelfmoord! Moet meneer Mussert ons nu vertel len, dat wij uit dien Volkenbond zouden moeten wegloopen? Spr. wendt zich mei walging hier van af. De N.S.B. zou oranjegezind zijn? Hoe durven zij het Wilhelmus zingen: „De tyranny verdryven Die my myn hert doorwon t" Laat ze het Horst-Wessel lied zingen! (Applaus) Met tal van voorbeelden toont spr. aan hoe de N.S.B-ers, op voorbeeld van Hitler in een van de eerste uitgaven van Mein Kampf, het Nederlandsche volk beschwindelen, door iedereen des noo dig maar van alles te beloven: aflossing van de staatsschuld, iedereen van alles geven, en dan nog lagere belastingen wie eenig begrip van economie heeft, ziet in welk een waanzin dat is. De heer Mussert maakt ons voortdu rend uit voor een volk van lammelingen, Is dat zoo? Bouwden wij niet de groot ste zeesluizen ter wereld? Hebben wij niet 8 Nobelprijsdragers? Legden wij niet de Zuiderzee droog in plaats van de Pontijnsche moerassen? Hebben wij, als derde koloniale mogendheid ter we reld, niet een vliegdienst op Indië tot stand gebracht, waarop groote mogend heden jaloersch zijn? Brachten wij niet de eerste draadlooze verbinding met den Oost tot stand? Is dat een volk van lam melingen, meneer Mussert? Het zou voor het Zeeuwsche liberalis me, voor plaatsen als Vlissingen een best ding zijn, als men hier maar eens een maandje N.S.B. had. Dan zou men wakker worden dan zouden de inner lijk liberalen ons openlijk steunen in onze strijd. Spr. citeert de bekende limerick: There was a lady in Riga Wno smiied as she rode on a tiger They returned from the ride \Vnn tne ïaoy inside Atnd the smile on the face of the tiger! Meent men oat een middelmatig man als Mussert Nederland beter uit de ellen de zou brengen dan een regeering van stuk voor stuk ettelijke malen bekwa mer mannen van hoog karakter als Co- lijn, Oud, Van Lidt de Jeude en de an deren? Wanneer wij liberalen iets zeg gen en iets beloven, dan kan men weten: als we de kans krijgen, dan verwezen lijken we het. Niet alzoo de N.S.B.-ers. Het liberalisme is veel belaagd. Onze liberale vooroude) s hebben hun taak volbracht en zijn heengegaan. Wij moe ten de fakkel overnemen voor een libe raal Nederland, dat zal blijven bestaan, saamgeweven met Oranje, tegen de val- sche goden van dezen tijd. (Applaus). De voorzitter, de heer J. L. Verha gen, heeft den sprekers hartelijk danl gezegd. Hij deelde onder applaus mede, dat in de pauze het statutaire aantal nieuw leden gewonnen was, zoodat de afd. Vlissingen van den Bond van Jonge Li beralen gesticht verklaard werd. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen het woord was nu aan de firma mr. KampTerp sichore, Jecovltol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkri(gbaar b1| apothekers en dro gisten 6 f 0.75 per flacon. (Ingez. Med. De tewaterlating van de Jan van Brakel. Bij de plechtigheid van het te water laten van het politievaartuig „Jan van Brakel". waren Zaterdagmiddag vele autoriteiten op het terrein van de Kon, Mij. de Schelde aanwezig. Van de ma rine ontwaarden wij den ondercomman dant te Vlissingen en verschillende of ficieren en onderofficieren, terwijl ook een detachement van de jongens van 't opleidingsschip met de muziek aanwe zig w,as. Onder de burgerautoriteiten merkten wij op den burgemeester van Vlissingen, commissarissen en directie van de Schel de en den directeuren van 't Nederland sche loodswezen. Toen baronesse de Jong van Beek en Donk de laatste beletselen had weg genomen, gleed het vaartuig langzaam es statig in het water, terwijl het muziek korps, dat zich ook vooraf reeds had doen hooren, het „Wilhelmus" speelde. De dames en heeren op de tribune hieven een driewerf hoera aan. AAGTEKERKE. Vrijdagavond verga derde de Landbouwvereeniging „Helpf Elkander" onder leiding van den heer L. de Visser. Aanwezig 17 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 9910, uitgaven f 9901, en dat het kasgeld thans bedraagt f 351. Medegedeeld werd, dat de nieuwe aardappelsorteerder was aan gekocht. Besloten werd f 10 beschikbaar te stellen voor de te houden rundvee keuring en f 7,50 voor de geitenfokver- eeniging. Hierna werd breedvoerig be sproken de watertoestand in de om geving dezer gemeente. Enkele personen meenden, dat het schrij- „Dat beteekent den dood van een groot man." Dr. Van Schelven, lid van de Ned. Roode Kruis Ambulance in Abessynië, schrijft ons uit Addis Abeba, d.d. 10 Ja nuari: Op 8 Januari was 't hier maansver duistering. Die duurde ongeveer drie kwartier. Het was zeer eigenaardig Wat ik nog nooit te voren zag, geschiedde hier. Anders toch verdwijnt de laatste rest van het verlichte cirkelvlak rechts en daar de aarde er over heen gaat, komt het links weer te voorschijn. Maar hier verdween de maan rechts iets boven en kwam ook rechts weer voor den dag. f Zooals op Curapao de inlanders op Oudejaarsavond leven maken en herin neringen uit het jaar opdisschen onder levendige gebaren, schreeuwen, kleppe ren op allerlei kleine dingen om booze geesten te verdrijven, zoo was het hier in dit zoogenaamde Christelijke land bij deze maansverduistering. Wel niet alles precies zoo, maar toch iets dergelijks, j Hier zag je overal om je heen troepen van inlanders, mannen en vrouwen, die in koren elkander afwisselden en allerlei monotone gezangen aanhieven, heel hartstochtelijk en wel aangrijpend. Daar bij zag je al die gedaanten in hun lange witte kleeren spookachtig zich buigen, telkens als er een regel gezongen was. En toen de verduistering ten einde liep en er weer een witte sikkel verscheen, een gehuil van vreugde en overal gegil net als het gekraai van een haan, alsof de dag weer verschenen was. 'k Heb vier k vijf Abessijnen, die langs kwamen, gevraagd, wat dat beteeken- de. Hun antwoord luidde: Dat beteekent de dood van een groot man. De schaduw van de maan beteekent bloed. On ze kok, een oud man, heremiet, zeide mij: ,,'t Was op een Dinsdag. Kwam het zelfde voor. Ik was op karavaan. En kor ten tijd daarna overleed keizer Mene- lik." Och, de menschen zijn zooge naamd christen, maar eigenlijk zijn ze animisten. Ze aanbidden vuur etc. Ze zijn feitelijk zoo fatalistisch, dat ze ook den dood niet vreezen. De dood is voor hen iets heel gewoons! Ze zeggen, dat dit jaar Hailé Selassi of Mussolini zal sterven. Een Abessfjnsche maaltijd. We hebben gisteren op zijn Etiopisch gegeten. Het maal begon zóó: Ingera plat soort brood, alleen van meel met water gemaakt krijg je op een bord je voor je. Midden op tafel staat een bak met berbery of pepersaus. Met die slappe broodkost doop je in de saus en neem je een vol tusschen de twee bla den. Je vingers lik je af of veeg je af aan een stukje „ingera", dat je dan weg schuift onder de rest, die nog op je bord of op tafel ligt. Vóór je staat een glas tedge of honingwijn. Je kunt dit afwis selen met het gebruik van thala. Dit is wijn, uit gierst bereid. Beide zijn afschu welijk van smaak. Intusschen wordt op staken een halve koe, die een paar minuten geleden geslacht is en dus nog warm is, rondgedragen. Elké gast snijdt zich met zijn mes een reep van zijn ga ding er af. Als tweede gang „doro", d. i. kip met eigen eieren gekookt in een scherp pepersausje. Als derde gang „alècha", d. i. kerrysoep met groote beenen en koppen van schapen. Alles heel scherp met peper en kerry. De resten worden met graagte opge geten door de jongens, die alles ver orberen: pezen, vet, saus, enz. en alleen de beenen overlaten. Dan gaan ze naar huis en eten daar met graagte een twee de portie. Mevrouw Tatischeff zeide ons: Voor deze menschen bestaat alleen de maag. Alle kunstgevoel, alle hoogere waarden zijn bij hen absoluut afwezig. Het valt zwaar, zich tot deze menschen aange trokken te gevoelen, bij wie alle hoogere geestelijke normen ontbreken. VAN SCHELVEN ven van de landbouwvereeniging re jvie- liskerke, gericht aan het polderbestuur, over het te hoog waterpeil ongegrond was. Na bespreking was men unaniem van nreening dat het peil, zooals het thans is, zeer bevredigend en in het al gemeen juist geacht kan worden. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den heer J. de Visser te Domburg, die op accurate wijze het toezicht uit voert, en sceeds het water op juiste peil tracht te houden. De vergadering sprak den wensch uit, dat op den inge slagen weg zal worden voortgegaan en besloot een schrijven te richten ,aan het polderbestuur met het verzoek om de bestaande peilschaal te handhaven. RITTHEM. De Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling Ritthem, hield Vrijdagavond haar jaarvergadering, welke zeer goed bezocht was. onder leiding van b,„ e- meester P. W. ter Haar. Uit het jaarverslag bleek o.a., dat er een opgewekt vereenigingsleven is. Het aantal leden en begunstigers is ver meerderd en bedraagt gezamenlijk 41. De rekening over 1935 sloot met een goed slot. Een regeling werd getroffen voor het onderling schieten om prijzen. De heer B. J. de Mei}, hoofd der school, hield een Iez'ng over „Mobilisa tieherinneringen in Zeeuwsch Vlaande ren". Eerst gaf de spr. een korte uiteen zetting van de geschiedenis van deze belangrijke streek. Niet alleen belang rijk door haar groote vruchtbaarheid, maar ook door haar strategische ligging. Van ouds is zij de voormuur geweest van de Republiek in de oorlogen met Frankrijk. In den laatsten wereldoorlog heeft geen enkel deel van ons land den oen - log van zóó nabij gekend als Z.-Vlaan deren. Vervolgens werden een tweetal schetsen voorgelezen uit het soldaten leven, waarin ernst en humor mekaar afwisselden. BORSSELEN'. Het muziekgezelschap „Oefening kweekt kunst" alhier gaf Vrijdagavond onder leiding van den hr. P. de Graaf een openbare uitvoering. De belangstelling hiervoor was zoo groot, dat de zaal de aanwezigen nauwelijks kon bevatten. Het publiek heeft voorzeker geen re- ''en 'fehad tot klagen over wat '>eh 'c - werd. De muzieknummers werden over 't algemeen zuiver gespeeld en ook de voordracht valt te prijzen. Bovendien werden een paar voordrachten gedaan en twee tooneelstukjes opgevoterd, waarvan een paar in Zuid-Bevelandsch dialect. De spelers oogstten daarmee 'n welverdiend applaus. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Huissleutel, C. E. Rappard, Griffioen R 239. Koperen gewicht, J. Snijders, K. Singelstraat O 290. 4 handdoeken, J. Buijs, Wilhelminastraat W 84. 2 parapluies, Albert Heijn, L. Delft Kin- derport., D. Antheunisse, Oud Arnem. Voetpad T 83. Glacé handschoen, Pet- terson, Jasmijnstraat W 122. Kinder- port. met inh., K. Voorhans, B. v. P. Belastingmerk, Mondeel, Gravenstraat 1 288. Wollen want, F. Schipper, Wal A 5. Glacé handschoen, H. Romp, B. v. P. Nappa heerenhandschoen, M. Boone, Veersche weg B 128. Heeren handschoen, J. Vermeulen, Oost Kerk plein O 170. Heerenhandschoen, Ver hagen, Abeelsche Zandweg. Hond, Mevr. Dentz-v. Hoek, Bierkaai G 206. Vulpen, Bioscoop „Electro", Markt. 2 blauwe zakken, Joziasse, Breestraat O 152. Geruite das, Schoonaard, Noordsingel R 57a. Speldje K.N.V.G., B. v. P. Regenhoek, Wed, v, d. Ber ge, Vlasmarkt K 143, Gouden kinder^ ringetje, Garage Tissing, Vlasmarkt Kindertaschje, Geldof, Bastion N 65. Padvindersport. met inh., Alofs, Zuster straat I 202. 1 pak zakken, Steijn, Werfstraat P 156. Handschoen, G. Sinke, Achtersingel Q 134. Cokesbon, A. de Zeeuw, Vliss. straat. Lipssleu- tel, v. d. Reest, B. v. P. Handbescher mer (fiets), N. v. Hilst, K. Delft G 15. Kinderwantje, Lampert, Spuistraat F 106. Zilv. ringetje, F. Brugman, Pluimstraat E 159. Dop van Fordauto, Schunse- laar, Dam N 10. Pantoffel en sokje, Cujé, Zach. Jansenstraat W 193. Un ster (weegwerktuig), Ingelse, Wal B 76. Witte das, Chr. Broodman, Smidsbol- werk O 92. 2 groote sleutels, B. v. P. J MIDDELBURG. MA 10 Feb Dl 11 Feb- Ev. Luth. Kerk, spr. ds. C- F, Nolte; 201/. h GOES. MA 10 Feb» Jaarverg. Jeugdherb-, ,<D« Bevelanden", Pr. van O. 21,00 h- Dl 11 Feb- Var.a-avond met Kees Pruis, Prins van Oranje 20,00 h. Dl 11 Feb. Oudleerl. R.L.W.S. Goes, melksalon „De Landbouw 13 h. Dl 11 Feb- Lezing en filmvert. Ver. v- Land- en Tuinbouwonderw. Schut tershof 18,30 h. Dl 11 Feb- Wetensch. Bel. Lezing „Dwars door Afrika" Schuttersh. 20,15 h. Dl 11 Feb, Drukwerktent. N.C.G.B. Pr. van Oranje 20,00 h. Elec DrukkerF O W. den Boer. Wbortf*

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6