UITVERKOOPEN EN OPRUIMINGEN KUNST EN WETENSCHAP. ItfHËEHLMKE STAND. LANDBOUW. MARKY BERICHTEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREH O.D. De Post in Zeeuwsch-Vlaanderen. AGENDA. De wet, bedoeld als bescherming van den Winkelstand, mag geen plaag worden. ZA Feb. Solisten Concours, Hann.- en fanfare korpsen, Pr. van O. daan. Als bewijs dat de vereeniging hei volle vertrouwen geniet, memoreerde hij, dat het aantal leden reeds de 25000 te boven gaat. in de zeven jaren, dat de vereenig.ng werkt, zijn reeds meer dan 3500 personen in ziekenhuizen opgeno men geworden. Die ziekenhuisopname kan overal geschieden, zelfs in het bui tenland; dit laatste in tegenstelling met sommige particuliere maatschappijen. Ook wat de betaling betreft, kan deze vereeniging den toetst met andere par ticuliere maatschappijen doorstaan, aan gezien hier geen uitzonderingsgevallen zijn, waardoor betaling zou worden ge weigerd. Spr. gaf eenige cijfers betreffende de vereeniging Walcheren en van een con- curreerende maatschappij, waaruit bleek, dat de premie van eerstgenoemde ver eeniging in verhouding tot de uitkeering lager is. Reeds lang werd echter de behoefte gevoeld aan een aanvullende verzeke ring, bv, klasseverpleging, vooral door hen, die in verband met den welstands- grens of om andere redenen geen lid van een ziekenfonds kunnen zijn. Daar om is thans besloten tot een aanvul lende verzekering van f 100 resp. f 200 over te gaan, waarvoor een premie van 8 resp. 14 cents per week voor volwas senen en van 3 resp. 5 cents voor kin deren beneden 16 jaar is vastgesteld. Dit is dus bedoeld als tegemoetkoming in alle klinische kosten, voor zoover ze thans nog niet worden betaald. Hierdoor kan dus worden voorkomen, dat de le den voor een dergelijke verzekering hun toevlucht moeten nemen tot particuliere verzekeringsmaatschappijen. Na deze met groote aandacht gevolg de rede, bracht de voorzitter den heer Onderdijk den dank der vergadering. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. „Het is een sprookje, dat Zeeuwsch-Vlaanderen door de regeering wordt achter gesteld." Naar aanleiding van de in de jongste nummers van ons blad gevoerde pole miek betreffende postvervoer per Z.V. T.M., schrijft men ons van postale zijde: Wanneer een postambtenaar zonder eenige kennis van zaken en zonder ge tracht te hebben zich te bevoegder plaatse op de hoogte te stellen van pae- dagogische toestanden bijv. op de open bare lagere school te Biervliet, zich daarover in het openbaar een oordeel aanmatigde, zou zeer waarschijnlijk het hoofd dier school een van de eersten zijn, om, onder aanhaling van 't spreek woord van den schoenmaker en de leest, een dergelijk optreden te laken. Voor postale ooren moet het daarom wél zeer eigenaardig klinken, dat het bedoelde schoolhoofd zich geroepen meent, posta le aangelegenheden te beoordeelen op eene wijze, die duidelijk blijk geeit, dat hij wel eens de klok heeft hooren lui den, maar niettemin de plaats van den klepel niet kent. In de op 18 Januari j.l. gehouden ver gadering van obligatie-houders van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat schappij deelde de heer Maas mede, dat de postadministratie voor postvervoer over de route VlissingenNeuzen eene jaarlijksche vergoeding van 6000 uit keert. Deze mededeeling is aldus ge steld bezijden de waarheid. De postadministratie betaalt aan de provincie Zeeland voor alle gezamentlij- ke postvervoer op de Wester Schelde een vast bedrag, dan onafhankelijk is van de bootdiensten, waarvan zij meent gebruik te moeten maken. De provincie zal bij het vaststellen harer exploitatie rekening deze vergoeding waarschijnlijk over hare verschillende diensten verdee- len en zoo zal ook de route Vlissingen Neuzen haar evenredig deel toebedeeld krijgen. Werd het postvervoer over de route VlissingenNeuzen gestaakt, dan zou de over de Wester-Schelde te ver voeren post volkomen dezelfde blijven. De vastgestelde vergoeding zou dan ook niet de minste wijziging ondergaan. Slechts de verdeeling over de verschil lende bootdiensten zou anders worden. Van eèn beschikbaar komen voor an dere doeleinden van een gedeelte van bedoelde vergoeding kan dus geen spra ke zijn. Het spreekt vanzelf dat hierme de de geheele grondslag van de rede neering van den heer Maas wegvalt. Van dit alles afgescheiden is natuurlijk de vraag, of de post-administratie, die een commercieël Staatsbedrijf is, bereid zou zijn, om zonder dat de uitvoering van den postdienst daardoor beter wordt zij zou er vermoedelijk eerder door geschaad worden steun te verleenen aan een ziek trambedrijf, waarvan, zoo als de heer Harte aantoonde, de streek- bewoners zich terugtrekken. De post administratie streeft er naar haar dienst zoodanig te regelen, dat, rekening hou dende met billijke wenschen, die bin nen haar finantieele draagkracht liggen, de aan hare zorg toevertrouwde cor respondentie op de vlugste wijze hare bestemming te doen bereiken. De post stukken van en voor Zeeuwsch-Vlaan deren moeten daartoe haar weg over de Schelde vinden, al volgen dan ook de brieven van het 4e district voor Neuzen niet de route Hansweert-Walsoor den zooals de heer Maas ten onrechte meent. Een dergelijke omleiding is in den Ne- derlandschen postdienst zeer gewoon en komt in alle streken van ons land voor De locale Zeeuwsch-Vlaamsche midde len van vervoer zijn daartoe niet toe reikend Het verslag van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen over 1932 bevat d.enaangaande waarde volle opmerk.ngen. i-> aar en ooven is de hoeveelheid der tusschen 't 4e en 5e district uit te wisse len correspondentie zoo wein g in aan tal, dat het absurd zou zijn, aileen daar voor brievenmalen tusschen beide dis tricten te formeeren, afgezien dan nog van de omstandigheid, dat de bestel ling ener correspondentie zich toch zou moeten regelen naar de veel en veel omvangrijker post van over de ocliei- de. Met aden eerbied voor de postale kennis van het Biervlietsche schoolhoofd is de door hem in zijn laatste schrijven aangegeven werkwijze voor den post dienst niet te aanvaarden. Het zal den heer Maas bij zijn onder zoek wel gebleken zijn, dat de avond post te Breskens aangebracht wordt met de boot, die daar te 19,25 aankomt. Aan gezien de laatste tram naar Biervliet reeds te 18,25 uit Breskens vertrekt, zou de schuld, dat de heer Maas in het lezen van zijn courant achteraan komt, dus beneden en niet boven de Scheldt te zoeken zijn. De welversneden pen van den heer Harte heeft reeds aangetoond, hoe on juist het is, door overdreven voorstelling het sprookje ingang te doen vinden, dat Zeeuwsch-Vlaanderen door de hooge re geering bij andere deelen van ons land wordt achtergesteld. Voor gerechtgevaar- digde wenschen vindt men in Den Haag wel degelijk een open oor. Geboren in Zeeuwsch-Vlaanderen, een landstreek waarmede schrijver dezes zich nog steeds een gevoelt, kan hij het betoog van den secretaris der Kamer v,an Koop handel te Neuzen slechts toejuichen. Bedoelde overdreven voortselling be reikt slechts, dat het groote publiek der gelijke betoogen niet au sérieux neemt. Men bereikt dan een averechtsch re sultaat. Aan Zeeuwsch-Vlaanderen doen zij zeer veel kwaad en weinig goed. Bij opheffing van den dienst Vlis singenNeuzen zal de postadministratie de post voor het 5e district zeer waar schijnlijk dan ook niet per tram via Breskens of Biervliet leiden. Zij heeft daartoe c.q. vluggere verkeersmogelijk- heden te harer beschikking. r>o. r aoir ae veieeniging een giro nummer is aangevraagd. LEVENDIGE HENGSTENHANDEL. Naar men ons bericht, zijn sinds de laatste hengstenkeuringen de volgende goeagekeurae hengsten verkocht: iNapoleon van Waterhoeve 7i012, van Th.- ae Kock-v. d. Bulck te Klooster- zande, aan dr. G. H. J. Tervoert te Zwo le; Dirk 73595, van Corn, de Feijter e.a. te Boschkapelie, aan J. W. Warf- man te Borculo; Dragon van Othene 71687, van A. de Kraker Jr. te Zaam- slag, naar Noord-Brabant; Conrad 72082, van Jos. F. de Waal te Zeedorp-Osse- nisse, aan dr. G. H. J. Tervoert te Zwol le; Clairon van Zaamslag 73230, van J. P. Dieleman te Aswoude en W. L. den Hamer te Axel, aan F. C. Dieleman-de Feijter te Waterlandkerkje; Elegant van Willy K 1687, van Gebrs. Daelman Jzns. te Westdorpe, naar den Wieringermeer- polder; Caspar K 1689, van F. D'Hoore te Sluis, aan Gebrs. van Erp te Oss; Jo- han K 1691, van M. E. Govaert te Groe- de, aan A. de Jong te Alphen; Nero van Veerhoek 71511, van Eug. E. de Badts te Oostburg, naar Groningen; Floran van Schoondijke 73035, van Abr, Verhage- Poissonnier te Schoondijke, aan Corn, de Feijter te Boschkapelie; Inar 73621, van A. X. Aernaudts te Sluis aan Ei Bens te Gassel; Excellent van Veldzicht 68676, van Joh. de Feijter te Schoondij ke, aan J. W. Warfman te Borculo; Ber- tus 73036, van Gebrs. J. P. en P. J. Bre vet te Sluis, aan H. C. Meeus te Zeven- bergschen Hoek, en Hannibal K 1669, van Ed. Moude te Oostburg, aan Per- daems, Beaumontpolder. „Landbouw en veeteelt1', WOLPHAARTSDIJK. Woensdagavond hield de nieuw opgerichte landbouwver- eeniging „Landbouw en veeteelt" een algemeene vergadering die vrij goed werd bezocht, onder leiding van den hr. M. Janse. De bestuursfuncties waren als volgt verdeeld: M. Janse, voorz., J. Driedijk, vice-voorz., S. Balkenende secr.-penningm. Bij de ingekomen stuk ken werd medegedeeld, dat door den heer Joh. Lindenbergh aan de vereeni ging was geschonken een prachtige voorzittershamer met inscriptie. Statu ten en reglement werden vastgesteld en de contributie geregeld op 0,25 per lid en per jaar. Tot bode is benoemd de heer A. van der Vliet bij wien men zich tevens als nieuw lid kan opgeven. De secretaris deelde mede, dat p.m. 3000 stikstofmeststoffen door de leden zijn opgegeven die spoedig zullen wor den aangekocht. Verder werd besloten alle betalingen zooveel mogelijk te doen geschieden over den gewonen dienst, Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg. Nieuwe aanwinsten: Brandligt, Kerels in Grandel; Donker, A., Schaduw der bergen; NynattenDoffegnie, Van, Wla- dimir Roesky's merry Musical; Langhoff, De veensoldaten; Toyohiko Kagawa, Een tarwekorrel; Wissotzky, Tel-Aviv; Abas, Astrologie; Jordens, Linoleumsnij- den; KalmaKoops, en Kalma, Klassen strijd en religieus-socialisme; Katz, Bij mijn bruine vrienden om den evenaar; Ichnack, Het wondere leven der vlin ders; Zweig, Maria Stuart. Middelburg. Van 57 Febr. Ondertrouwd: A. P. de Bree 27 j, en E. L. P. Louws 29 j. Getrouwd: F. J. Schouten 35 j. en M. Kloet 22 j.; D. Tange 26 j. en A. J. Fi- lius 23 j. Bevallen: K. E, de Leeuw geb. Harms z.; W. Adam geb. Steijn "2 z. Vlissingen, Van 36 Februari. Ondertrouwd: C. M. Bels, 26 j. en J. C. R. Wanst, 27 j. J. J. Florusse, 30 j. en W. F. Helm, 29 j. Getrouwd: P. M. Kerkhove, 22 j. en M. M. Vanloocke, 23 j. A. Braam, 24 j. en M. Goedbloed, 20 j. Bevallen: M. J. Brackx, geb. Van de Kinderen, z. T. J. Huisman, geb. Baas, zoon. Overleden: L. Brasser, 56 j., man van A. Meerman. (V. C.) O. en W. Souburg. Van 29 Januari4 Februari. Ondertrouwd: A. C. Moerman, 35 j. en J. M. Frelier, 32 j. Bevallen: M. de Bree, geb. Theune, d. D. J. Joosse, geb. Wouters, z. Overleden: M. Aarnoutse, 81 j., wed. van A. Dekker. P, Wisse, 81 j., wedn. van C. Gideonse. (Nbld.) Kloetinge. Over Januari. Bevallen: J. F. Reitsma, geb. Duin- kerke, d. A. C. Dees, geb. Blok, z. J. C, de Koster, geb. Nijsse, z. J. J. Zuidijk, geb. Wagenaar, z. Overleden: J. Kant, 81 j., wedn. van F. Nieuwenhuijse. P. A. Trimpe, 74 j., wedn. van E. J. Kloosterman. D. G. Kloet, 69 j., echtg. van M. C. Hage. Getrouwd: A. Oubrie, 31 j. j.m. en E. Crombeecke, 31 j. jd. (D. Z.) Zierikzee, 6 Febr. Chevaliergerst f 4,90, bruine boonen f 10,25, schokkers f 1010,25, per 100 kg. Aardappelen: bonte f 2,70, blauwe f 2,602,70, Bevelanders f 2, per 100 kg, Uien, groote bruine en witte f 1, per 50 kg, Stroo (ongeperst) f 5,50, idem (ge perst) f 7, per 1000 kg, Kipeieren (groot- handelpr.) f 2,20, idem (kleinh.prf 2,20 2,40, per 100 st„ Boter f 0 600,68, per pond. Middelburg, 6 Febr. Op de fruit veiling deden appels: Zoete Bellefleur 49 c., Ermgaarde 712 c Goudrei- net 14—23 c., Roode Ribbing 813 c., Campagnezoet 59 c., Grauwzoet 6 11 c., Zure Bellefleur 815 c, Bramley Seedling 810 c., Tante Dora 58 c„ Present van Engeland 610 c., Zoete- veen 36 c Katteballen 67 c. Peren: Pondsperen 811 c., Kleipeer 1015 c., St. Remy 10-13 c., Josephine d'Amanlis 15 c., Jodenpeer 811 c„ alles per kg. Middelburg, 6 Febr. Op de aard appelveiling1 deden: Late blauwe I 65 c., Poters 3437 c., Bonte I 66—75 c„ alles per 25 kg. MIDDELBURG. VR 7 Feb, Clubav. N.R.V. De Vergen-, 20,15 h. VR 7 Feb. Concert: Constant Moerman viool, Jan Kuiler: a/d vleugel, „Witte Zwaan". ZA 8 Feb, Jaarverg. Ver, „Tot steun", gebouw Ver. Vrijz. Herv. 16,00 h. WO 12 Feb. Prop, Dag. Volksonderw. WO 12 Feb, Alg. verg. N.R.V. Ned. Koffieh, DO 13 Feb, Lez. Inst. Arb. Ontw., spr, A. Ml de Jong, DO 13 Feb. Kunstfilmav.: City 20,15 h. VR 14 Feb. 3e conc. Middelb. Conc.Ver-, Cellist Graudan, Concertz. 20,15 h ZA 15 Feb. Uitv. Gymnastiekver. „Achil- les", Schuttershof 20,00 h. MA 17 Feb, Lez. Natuurk. Gezelsch. spr, prof. dr. G. Grijns, Wagenin- gen; „de Vergen." WO 19 Feb. Contribuanten-Conc. Midd- Muz. korps; Schuttershof. Na hiermede de periodieke opruimin gen besproken te hebben, ga ik over tot de behandeling der niet-periodieke, de opruimingen in verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering bij overdracht, verplaatsing, verbouwing of anderszins kunnen voordoen. Daar de uitverkoopen, die uit den aard der zaak steeds niet-periodiek zijn, door de wet in vele opzichten gelijk als de niet-periodieke opruimingen geregeld worden, behandel ik deze twee ver schijnselen te samen. Voor beide is een vergunning noodig, welke door de Kamer van Koophandel en Fabrieken verleend kan worden. Een vergunning tot het aankondigen van een verkoop uitsluitend door de aanduiding „Uitverkoop", al dan niet met vermelding van de reden van den verkoop, verleent de Kamer van Koop handel en Fabrieken, indien het betreft een verkoop in verband met: a. het opheffen eener winkelnering; b. het staken van den verkoop van een of meer soorten van goederen, tot een winkelnering behoorende. Een vergunning tot het aankondigen van een verkoop uitsluitend onder de aanduiding „Opruiming", al dan niet met vermelding van de reden van den ver koop, verleent de Kamer van Koophan del en Fabrieken, indien het betreft een verkoop in verband met: andere bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkel nering, bij overdracht, verplaatsing, ver bouwing of anderszins kunnen voordoen mits deze naar het oordeel van de Ka mer, een opruiming wettigen. II Uit de woorden „of anderszins" volgt, dat opruiming wegens andere dan de hier genoemde redenen mogelijk is, mits met vergunning der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Evenals bij de periodieke opruimingen bestaan bij de niet-periodieke opruimin gen en bij de uitverkoopen, tot het hou den waarvan de Kamer van Koophandel en Fabrieken vergunning heeft verleend eenige beperkende bepalingen. Ten eerste mag de winkelier in de zen verkoop geen andere soorten van goederen verkoopen dan gewoonlijk in de betreffende winkelnering worden verkocht en ten tweede mag hij in dezen verkoop geen goederen betrekken, die ten tijde van het indienen der aanvrage om vergunning niet tot den handelsvoor raad van de betreffende winkelnering behoorden. De hierboven besproken bepalingen leverden tot dusverre geen noemens waardige moeilijkheden op. In des te sterker mate was dit daaren tegen het geval met de bepaling, die in de wet is opgenomen teneinde te voor komen dat door het gebruik van de tal- looze aankondigingen, die de practijk telkens weer bedenkt en waarin noch het woord „Uitverkoop" noch het woord Opruiming" voorkomt, de bepalingen der wet zouden worden ontdoken. Deze bepaling houdt het volgende in: behoudens de gevallen, waarin voor een opruiming geen vergunning noodig is dat betreft dus de opruimingen in ver band met jaars- of seizoenswisseling en behoudens de gevallen waarin tot 't houden van een „uitverkoop" of „op ruiming" vergunning is verkregen, is het verboden in het winkelbedrijf een verkoop op zoodanige wijze aan te kon digen, dat daardoor redelijkerwijs de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering kun nen voordoen. De hier genoemde bijzondere om standigheden zijn, blijkens een uitlating van den minister in de Memorie van Antwoord, dezelfde als die de Kamer van Koophandel aanleiding kunnen ge ven een „uitverkoop" of „opruiming" toe te staan. Zooals wij reeds zag'en, waren dat: het opheffen eener winkelnering; het staken van den verkoop van een of meer soorten van goederen; andere bijzondere omstandigheden, welke zich voor kunnen doen bij over dracht, verplaatsing, verbouwing of an derszins. Volgens deze bepaling is het dus niet verboden een tijdelijke voordeelige aan bieding te doen, maar is voor de straf baarheid noodig, dat een tijdelijke voor deelige aanbieding geschiedt onder het mom, dat een van de hierboven genoem de omstandigheden de oorzaak is van de goedkoope aanbieding. Helaas is bij de toepassing van deze bepaling' door de politie in vele geval len het belangrijkste bestanddeel over het hoofd gzien en is proces-verbaal op gemaakt, terwijl alleen een tijdelijke voordeelige aanbieding werd gedaan, waarbij uit niets bleek, dat deze in ver band stond met een van de genoemde bijzondere omstandigheden. Ik eindig dit artikel dan ook met het uiten van de hoop, dat de rechterlijke macht door een juiste toepassing van 't betreffende artikel er toe zal medewer ken, dat deze wet, die toch bedoeld is als bescherming van den winkelstand, niet in haar tegendeel zdl verkeeren, doordat zij, op onjuiste wijze toegepast den winkelier in sterke mate belemmert voor zijn artikelen op een behoorlijke manier reclame te maken. WO 19 Feb. en DO 20 Feb. Tent. Vrou welijke Handw., Hotel Abdij (Wo 14—17,00 h.); Do (11,00—12 en 14,00—17,00 h.) WO 19 Feb. Zwitsersche Av. N.R.V., spr. mevr. dr. G M, Kooiman- v. Middendorp, De Vergen. VR 21 Feb- Centr. Tooneel „Oude Lief de"; 2e Abonnements Tooneel- voorstelling, Schouwburg 20,15 h. ZA 22 Feb. Eindsoirée dansclub „Zee- landia", St. Joris 20,00 h. ZA 22 Feb. Uitv. H.B.S. Club „Rhetori- ca", opv. van „Haar andere Man"; Schuttershof 20,00 h. DO 27 Feb. Lez. m. lichtb. „Land en Volk", spr. Kub nski, Schouwb. ZA 29 Feb Uitv- Gymnastiekver. „Achil les", Junioressen, Schuttersh. 20 h. Dl 3 Mrt. Lez, Inst. Arb, Ontw., spr, dr. H Brugman. VR 6 Mrt, Dansavond: Eric Sandrow Schuttershof. WO 11 Mrt, Voordr. Av. Ned. Prot. Bond, spr. mevr. E. J. v. <L Broecke-de Man, Aardenburg; Doopsgez. Kerk. VR 13 Mrt* Lez. Gesch. en Letterk. Ver. spr. mej M. Kluit, Den Haag; St Joris 20,00 h. DO 12 Mrt, Kunstfilmav.: City 20,15 h. MA 16 Mrt Lez. Natuurk. Gezelsch., spr. prof. dr. W. J. Jongmans, Heerlen: „de Vergenoeging". WO 18 Mrt. Uitv, Zangver. „Looft den Heer" 't Zand, Conc zaal. VR 20 Mrt. 4e conc. Middelb. Conc-Ver., Kamerork, Van der Pas; Concertz. 20.15 h. ZA 21 Mrt, Prop. avond Ver. t. bev. der Gezondh. in de Graf. vakken, St. Joris 20,00 uur. MA 6 Apr- Gener. Rep. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitspann.", Concertz. Dl 7 Apr, 2e Uitv. Kon. Zangver- „Tot Oef. en Uitspann.", Johannes Pas sion"; Concertz. DO 9 Apr, Kunstfilmavond: City 20,15 h DO 23 Apr Gen. Rep. Instrum. Muz., Concertz. VR 24 Apr. 2e Conc. Ver. v. lustrum, Muz., Concertz. DO 7, VR 8, ZA 9 Mei. Mimueo, Schuttershof. MA 3—ZA 8 Aug. Kermis. DO 27 Aug, Jubileum feesten t. v. 45 j best. „Medioburgum". GOES. VR, 7 Feb, Alg. Verg". B.V.G.; Prins v. Oranje 10,00 h. MA 10 Feb. Jaarverg. Jeugdherb. „De Bevelanden", Pr, van O, 21,00 h. Dl 11 Feb- Vara-avond met Kees Pruis, Prins van Oranje 20,00 h. Dl 11 Feb. Oudleerl. R.L.W.S. Goes, melksalon „De Landbouw' 13 h. Dl 11 Feb- Lezing en filmvert. Ver. v. Land- en Tuinbouwonderw. Schut tershof 18,30 h. Dl 11 Feb- Wetensch. Bel. Lezing „Dwars door Afrika" Schuttersh. 20,15 h. Dl 11 Feb. Drukwerktent. N.C.G.B. Pr. van Oranje 20,00 h DO 13 Feb. JaarVerg, Burgerwacht, Schuttershof 20,00 h. VR 14 en ZA 15 Feb.: De Schouwspe lers: „Ik heb mijn schoonmoeder getemd". Schuttershof 20,15 h. ZA 15 Feb, Verg. Kerk en Vrede, Schuttershof 20,00 h. Dl 18 Feb- Film Ned. Jong-Verbond, Schuttershof 20,00 h. WO 19 Feb- Uitv. Toonkunst, Prins van Oranje 20,00 h. DO 20 Feb. Film Valkenheide N.C.G.O.V. Schuttershof 20,00 h. VR 21 Feb- Operette „Het Witte Paard is te koop", Schuttershof 20 h. VR 21 Feb. Verg. afd. Zeeland Ned. Pom. Ver. Prins van Oranje 14 h. VR 28 Feb. Lez, en film Kurt Kubinski Schuttershof 20,00 h. MA 2, Di 3 en WO 4 Mrt. Tentoonst. „Ons Voedsel" Schuttershof. Dl 10 Mrt- Uitv, „De Schouwspelers i Schuttershof 20,15 h. DO 11 Mrt. Wetensch. Bel. dr. W. G- N. v. d. Sleen, Schuttershof 20,15 la. WO 18 Mirt. en DO 19 Mrt. Chr. Gem. Koor „Der Messias", Schuttersh. 20, 00 h. VR. 10 APR.—Dl- 14 APR. Huisvlijtten- toonstelling Chr. Best. Bond. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 7—DO 13 Febr.: „Schots en Scheef" en „Het meis je uit de Zeemanskroeg". 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb, VR 7—DO 13 Febr-: „Hiep, Hiep Hoera" en „Ver raad", 20,00 h„ ZO matinée 15 h. ALHAMBRA, Vliss. VR 7—DO 13 Feb.: „Nachten in Chinatown" en ,,Het startschot knalt". LUXOR, Vliss. VR 7—DO 13 Feb,: „De Vier Mullers" en „Op de Planken". ALGEMEEN. VR 7 Feb, Uitv. Zang ver. te Domburg, café „Wilhelmina" 19,30 h. ZA 8 Feb. Feest-Prop. Avond, Bond Jonge Liber.; te Vlissingen, Con cert Geb. 20,00 h. ZA 8 Feb, Soiree Dansclub „La Jeunes- se", te Vlissingen, „Britannia". 20,00 h. Elec. Drukker»* C W. den Boer, M*buri.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6