DE 0NBUIGZAMEN. M00RD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Nieuwjaarsrede Burgemeester van Vlissingen. BEV0LKM8. AGENDA* Staten zeggen, waarop bezuinigd moet worden. Spr. zou nogmaals met Ged. Staten in overleg willen treden. De v o o r z. geloofde niet, dat men daar verder mee zal komen. Ged. Staten beschikken reeds over alle gegevens. De br. Lenshoek kon zich ver eenigen met den gedachtengang van de vorige sprekers. Maar omdat het nu nog kleine bezuinigingen betreffen, die reeds gevonden zijn, wilde spr er voor ditmaal aan voldoen. De hr. Buitenhuis stelde voor, nog nader met Ged. Staten in overleg te treden. Allereerst werd nu gestemd over het voorstel van B. en W. (aan den eisch van Ged Staten voldoen). Dit voorstel werd met 4 tegen 3 st. verworpen. Te gen de heeren Buitenhuis, Lenshoek, Blomaard en Straub. Het voorstel van den hr. Buitenhuis werd aangenomen. Besloten werd voorts, dat B. en W. in dezen het standpunt van den raad naar voren zullen brengen. Vervolgens werden B. en W. gemach tigd, de door den vorigen gemeeteont- vanger gestelde zekerheid op te heffen. Het kohier hondenbelasting werd aan gevuld met 10 honden. RILLAND BATH. Woensdagavond hield de afd. Rilland Bath van den Chr, Landarbeidersbond onder leiding van den voorzitter J. Koole, hare 5de jaar vergadering. De afdeeling begon met 13 leden thans is dat getal gestegen tot bo ven de 100. De heer Van Mastrigt pro pagandist van den bond sprak over het verleden, het heden en de toekomst van de Chr. vakbeweging. Burgemeester Dominicus, ds. Sickesz en ds. Van Her wijnen spraken krachtige woorden, om trouw te blijven aan het Christelijk be ginsel, en dat te laten doorwerken in geheel het leven. COLIJNSPLAAT. Woensdagavond hield de kolenvereeniging „Onderlinge Hulp'' haar jaarvergadering in hotel „De Patrijs" onder leiding van den voorzit ter P, Dourleijn. Als gast was het be stuur van de vereeniging uit Kamper land aanwezig. De penningmeester deelde mede, dat de omzet der brandstoffen steeds grooter wordt. In het afgeloopen jaar zijn door de leden ongeveer 12000 hl kolen betrok ken. De ontvangsten bedroegen f 16248 en de uitgaven f 15887. De heer A. Kramer had wegens hoo- gen leeftijd ontslag gevraagd als weger. Gedurende 16 jaar had hi; dit werk ver richt tot volle tevredenheid van de ver eeniging. Uit 20 sollicitanten werd be noemd de heer J. Munter. Het weegloon werd bepaald op 3 cent per hl, het aan huis bezorgen op 5 cent per hl. De heer Dourleijn, die door drukke werkzaamheden niet meer in aanmer king wenschte te komen voor een her benoeming werd toch herkozen. Ten slotte stemde hij toe en nam de benoe ming aan. De heeren A. van Gilst, J. Kramer en L. Pouwer werden herkozen. In de plaats van den heer A. Visser, die om gezondheidsredenen bedankt had, werd gekozen de heer P. de Regt Mz. De heer P. Janse bracht verslag uit van de Zaterdag jl. te Goes gehouden vergadering der federatie van kolen- bonden. Auto-ongeval, TERNEUZEN. Gistermorgen om streeks kwart over vijf heeft op den ouden Rijksweg bij Terneuzen een auto- oongeval-plaats gehad. Een auto waarin gezeten waren de heeren Schreurs en Luske, beiden in dienst bij de Shell Maatschappij is ter hoogte van de ijsbaan iri aanraking ge komen met een langs den weg staanden meerpaal. De schok was zoo hevig, dat door J. S. FLETCHER. 40). Wel een minuut lang keek Oliver zijn zoom zwijgend aan. „Je zegt, dat je niet weet., wat er gebeurd is?" bracht hij er eindelijk uit. Maar die kerel, die het tegen jou knecht verteldeheeft die dan niets verder gezegd?" „Ja, die sprak over een scheur.na tuurlijk in den dam", antwoordde Louis. „Een scheur in den dam..?" herhaal de Oliver doodsbleek. „Weten jullie wel, wat dat zou beteekenen?" „Ik herinner me nog wel, wat u twee jaar geleden tegen me gezegd hebt", zei Rawlinson. „Ik heb er al aldoor over zitten denken. U zei toen, dat als die dam bezweek, de geheele benedenstad zou weggespoeld wordenals een kaar tenhuis!" „Ja.en alles wat er tusschen de stad en dat reservoir gelegen is!" mompelde Oliver. „Ook mijn nieuwe huis! Kom!" zei hij, opstaande, en zijn sigaar weg gooiend. Of we hier al zitten praten geeft ons niets! Ik ga naar den hoofdop zichter toe., ik ga naar den dam toe! Ik moet het weten!" Louis John ging met zijn vader mee en ook Rawlinson stond op. „Ik ga mee", zei hij. „We moesten maar samen gaan., met ons drieën!" het voertuig groote schade bekwam, terwijl de beide inzittenden verwondin gen opliepen. De heer L. die ernstig letsel aan het hoofd bekwam is naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Naar verluidt kwam de auto van Gent. aaa mhiv,i Mi-gri-mb-iffim—Air iicwjoinf— Wij zijn in de gelegenheid hieronder een uittreksel te publiceeren van de nieuwjaarsrede, welke de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A, van Woel- deren, hedenmiddag bij den aanvang van de eerste vergadering van den Raad in 1936 voornemens was uit te spreken. Spr. ving aan met op te merken, dat het ondankbaar zou zijn niet te erken nen dat door de nieuwe orders, die de Kon. Mijt „De Schelde" heeft ont vangen, de allerzwaarste zorgen van het gemeentebestuur zijn weggenomen. Evenwel moet goed worden ingezien, dat er voor de Kon. Mij. „De Schelde" nog heel wat te wenschen overblijft, voordat zij weder eene bloeiende grootindustrie wordt; meer orders en betere conjuc- tuur zijn daartoe noodig. Men heeft gedurende het geheele af geloopen jaar consequent de uiterste zuinigheid betracht, waardoor ten slotte f 12,406 als goed slot van 1934 aan den dienst van 1936 ten goede komt. De ge- meentefinanciën worden echter zwaar getroffen door de wijziging van de wet op de financiëele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten van 4 Maart 1935, waardoor Vlissingen verdeeld over een aanpassingstermijn van 10 jaar f 150,000 van de rijksuitkeering moet derven. Afgezien van de oude stedelijk geves tigde getiërceerde schuld bedroeg de ge meenteschuld op 1 Januari jl. f 1.890.875, tegen f 1.218.600 op 1 Januari 1914, ter wijl een hernieuwd en vergroot Vlissin gen is ontstaan. Spr. wees er vervolgens op, dat nog vele te Vlissingen werkende personen in andere gemeenten wonen, en dat men dan ook vrijwel kan spreken van een woningnood te Vlissingen; het aantal leegstaande woningen is er ver beneden het ormale cijfer, Spr. meende, dat er te Vlissingen moeten worden gebouwd.' villa's, middenstandswoningen en ,arbei- derswoningen, en hij hoopt, dat kapi taalkrachtige ondernemingen, zoowel in als buiten Vlissingen, hunne aandacht zullen gaan schenken aan het urgente woningvraagstuk te Vlissingen. De bevolking bedroeg' op 1 Januari jl. 2L771 tegen 21.728 op 1 Januari '35; er hadden 356 geboorten tegen 337 ver leden jaar, en 181 sterfgevallen tegen 180 in 1935 plaats; er vestigden zich 1463 en er vertrokken 1569 personen. De gezondheidstoestand was in 1935 gunstig; de werkloosheid was nog groo ter dan in 1934, gemiddeld waren 1050 werkzoekenden ingeschreven, tegen 965 in 1934. Alles bijeengenomen is onge veer f 370.000 in het arme Vlissingen uitbetaald, aan steun en armenzorg. Bo vendien hebben 156 personen of gemid deld 68 per week bij de werkverschaf fing gewerkt, aan wie f 56.000 loon is uitgekeerd. Verschillende werken zijn in werkverschaffing uitgevoerd, terwijl plannen voor andere werken zijn ge maakt. o.a. voor den bouw eener brug over de spuihaven van den Spuiboezem aan den Noordzeeboulevard; spr. hoop te, dat dit zeer urgent en nijpend ver- keersvraagstuk spoedig zal kunnen wor den opgelost. Spr. herinnerde ,aan de deelname van Vlissingen in de N.V. Waterleiding Mij. Midden Zeeland, en zeide, dat de voor bereidende werkzaamheden worden ver richt, om zeer waarschijnlijk in '37 Bra- bantsch bronwater in groote hoeveelhe den naar Vlissingen te kunnen toevoe ren, door 't dan intredende regenera tieproces in de waterwinplaats te Dis- Oliver liep naar de hal en trok een jas aan. Met zijn pet in de handen bleef hij, in zichzelf mopperend, staan wach ten, tot de anderen ook klaar waren, deed dan de buitendeur open en staar de naar buiten in de duisternis. „Wat stikdonker!" bromde hij. „Groo te goedheid, als zooiets toch eens ge beurde.. Kom mee! Blijf maar vlak bij me!", 2ei hij, den stoep afgaande. „Ik weet hier op de hei den weg in het don der wel., blijf maar vlak achter me!" Buiten den tuinmuur van Olivers be zitting', strekte zich de heide somber en zwart voor hen uit. Ook de hemel was zwart, zonder een enkele ster; uit het zuidwesten kwamen nu en dan wind vlagen met enkele druppels regen. Voor dat ze nog veel verder waren, begon Oliver te praten en Rawlinson hoorde aan zijn stem, dat hij niet slechts be zorgd, maar ook erg zenuwachtig was. „Er komt storm!als het vanavond niet is, dan toch zeker morgen! En., als er 'n scheur in den dam zou, zijnen die werd eens wijder. en er kwam dan stormmet een vinnigen wind uit het Zuiden., goede genade, wat zou er dan kunnen gebeuren?" „Het is nergens goed voor zorgen te maken voordat het hard noodig is", zei Louis, Misschien is het heelemaal niets. U moet er aan denken, dat ik u alleen uit voorzorg ben komen waarschuwen!" „Het gekke is, dat we er niets van ge hoord hebben van dien hoofdopzichter!" bromde Oliver. „Waarom heeft hij het me niet laten weten, toen ik op het hoek zal daarna ook de kwaliteit van 't Vlissingsche duinwater geleidelijk ver beteren. De zeevaartschool „De Ruijtersschool" werd door 229 leeringen bezocht tegen 240 in 1934; in de verschillende cursus sen werden 94 diploma's behaald tegen 123 in 1934, De Kon. Paketvaartmaat- 6chappij verminderde het aantal klassen van 2 op 1; de Java-China-?apan-Lijn zond weder geen nieuwe leerlingen. De binnenscheepvaartschooi werd be zocht door 106 leerlingen, er werden 16 diploma's behaald, Bij het gemeentelijk badbe.drijf wer den 63.835 baden genomen tegen 72.194 in 1934. Niettegenstaande financieele moeilijk heden en na reorganisatie is eenige maanden geleden het Wandelhoofd-Vlis singen ,afgebouwd; het restaurant daarop komt midden April gereed. De K.L.M. lijn ondervond den invloed der ongelukken. Het totaal vervoeg cp de Zeeuwsche Luchtlijn bedroeg 8938 passagiers tegen 11.291 in 1934; hiervan kwamen er te Vlissingen 1861 tegen 2789 aan en vertrokken, er 1872 tegen 2785, in 1934. Bij de Kon. Maatschappij „De Schelde" bedroeg het aantal werklieden op 31 December jl. 1703, waaronder 89 tijde lijk ontslagenen begrepen tegen 1424 (559) op 31 Dec. 1934, het aantal .amb tenaren bedroeg 279; aan arbeidsloon en salarissen werd ongeveer 1 milli- oen gulden uitbetaald tegen 2 millioen in 1934. Afgeleverd of daarvoor gereed ge maakt, zijin verschillende motoren en turbines en enkele ketels, bruggen en consiructiewerken en ten 6lotte een vliegtuig en een motorgondel. Bij de Stoomvaartmaatschappij „Zee land" onderging het passagiersvervoer gedurende 1935 een niet onaanzienlijke vermindering in vergelijking met 1934, ofschton ten opzichte van 1933 toch nog een kleine toename is vast te stellen. Bij het goederenvervoer viel eenige op leving waar te nemen, hoewel ook in 1935 de concurrentie van Belgische en Duitsche Noordzeehavens ernstig werd ondervonden. De gedepreciëerde valuta, met name het pond sterling en indirect ook dc Belgische franc, blijven in hooge mate de inkomsten der „Zeeland" na- deelig beïnvloeden. De N.V. Vlissingsche Mineraalolie en Asphalt Raffinaderij heeft sterk te lij den van de ongunstige tijdsomstandig heden; zij keerde aan loonen en salaris sen ongeveer f 100.000 uit. De N.V. „Haven van Vlissingen" ont wikkelde zich in 1935 verder in gunsti- gen zin. Zooals in de andere havens be moeilijken echter de teruggang van__den internationalen handel en de nog steeds onzekere monetaire verhoudingen een snelle vermeerdering van het verkeer. Het is verblijdend dat de financieele toe stand der N.V. kern gezond is. Het ge tal der steenkolen bunkerende zeesche pen bij de S.H.V. bereikte wederom 'n record in '35 nml. 886 tegen 867 in 1934, terwijl het pas in Februari jl. geopende stookolie-bunkerstation dadelijk succes opleverde: reeds in het eerste jaar bun kerden er 183 zeeschepen. Zoo hebben in 1935: 1069 zeeschepen in de buiten haven gebunkerd, 'n feit, dat wel maar een heel enkele insider eenige jaren ge leden heeft voorzien. Totaal bezochten 1769 zeeschepen, metende ruim 2 mil lioen ton, 563 binnenschepen met ruim millioen ton en de geregelde schepen van de Zeeland, de Marine, den Prov. Stoombootdienst en de Loodsvaartuigen der haven. Nog wachten te Vlissingen vele zor gen, maar gelegen aan de Scheldemon- ding heeft het door de eeuwen heen vele benarde tijden doorstaan, ook thans zal men de oude zinspreuk der vaderen „Non sordent in undis" hoog houden en getrouwelijk samen standhouden op den toevertrouwden post met het vaste ge loof en de zekerheid, dat op elke eb weer de vloed volgt. raadhuis was? Het is toch zeker zijn plicht om dadelijk te waarschuwen, als er met het reservoir iets niet in orde is? Maar we zullen het zoo dadelijk wel te hooren krijgen!" Rawlinson, die door de hooge hei voortploeterde, met de groote gestalte van Oliver voor zich en Louis achter hem aan, verwonderde zich er ieder oogenblik over, dat zijn gids met zulk een snelheid en zekerheid in donker vooruit kwam. Het pad, dat ze volgden, was niet meer dan een smal, kronke lend schapenpad, nu eens plotseling da lend, dan weer stijgend. Maar Oliver liep zonder eenige aarzeling door, tot dat hij opeens stil stond en met de hand naar een groote zwarte massa wees, waarop nu en dan heel even een bewe gend lichtje zichtbaar werd. „Daar loopt iemand op den dam met een lantaarn", zei hij. „Kom mee., daar gaan we naar toe!" Ze gingen een helling af en toen kwa men nog een paar ding'en in het gezicht. Rechts schenen de verlichte ramen van 'n huis door de duisternis. En in dat zwak ke licht zagen ze flauw den hoofdweg als een witte streep. Even later hadden ze dien bereikt, staken hem dwars over en kwamen door een poort op een an deren weg, die boven over den bree- den dam liep. Het licht, dat ze gezien hadden, kwam op en neer dansend naar hen toe en Oliver bleef staan. „Dat zal denkelijk Crabtree, de op zichter wel zijn", zei hij, „Laten we hier maar even op hem wachten. Tot nog toe In de tweede helft der maand Januari zijn in de gemeente GOES Ingekomen Wed. Feenstra, geb. Quist, dienstb., van Oud-Vossemeer, Wilhelminastraat 8. AC. Pairoux en vrouw, depötbaas, van Zierikzee, Alb. Joachimkade 7. D. Heinsdijk, landb.ing,, van Leeuwar den, Oude Singel 80. A. W. Schout, slagersknecht, van Baarland, Kreukel- markt 8. H. L. F. Sam, slagerknecht, van Aardenburg, 's H. Hendrikskinde- renstraat 33. P. Hoogesteger, dienstb., van Ovezand, Groote Kade 42 M, Nonnekes, boekbinder, van Nijmegen, Scheldestraat 30. H. de Lint en gezin, adj. ref. P. T. T„ van Amsterdam, Zon nebloemstraat 27. A. de Feyter en gezin, vertegenw., van St. Laurens, Oost singel 122. A. Versteeg, opzichter, van Zierikzee, Lange Kerkstraat 40. J. Coppoolse en gezin, koopman, van Haarlem, Zonnebloemstraat 16. A, M. Kool, leerl. verpL, van 's-Hertogen- bosch, Oostwal 31. Wed. van Eijsden, z. b„ van Gouda, Ganzepoortstraat 3. W. Pronk en vrouw, stuurman, van Sneek, Middelburgsche straat 39. M. J. Rijk, dienstb., van Middelburg, Turf- kade 13. L. M. Dezadaleere, huishoud ster, v. Brussel, Ad. v. Westerw.buurt 3. Vertrokken: W. van Veen geb. Louisse, zonder be roep, naar Middelburg K 35. J. J. M. de Kuijper en gezin, kleermaker, naar Kloetinge B 60. A. Visser, dienstb., naar 's H. Arendskerke E 3. A. Zui- dijk, dienstb., naar Kloetinge D 54. M. C. A. Ros, naaister, naar Breda, Chassésingel 2. P. J. Hamelink en ge zin, stoffeerder, naar Kloetinge, B 61. N. Fierloos en gezin, bakkersknecht, n. Kloetinge B 62. M. van de Velde en vrouw, z. b., naar Den Haag, Bezui- denhout 78B. Wed. H. Lampen, z. b., naar Pretoria. A. Walg en gezin, koopman, naar Kloetinge B 45. J. Minnaar, z. b., naar Middelburg B 30. Wed, L. Kramer, huishoudster, naar Co- lijnsplaat B 142. A. P. de Hullu en ge zin, opzichter, naar Enschedé, Goolka- tenweg 64. J. de Kubber, loopjongen, naar Middelburg, W 188. D. Mulder en vrouw, handelsagent, naar Apeldoorn, Rembrandtlaan 1. (Z.) MIDDELBURG. ZA 1 Feb. Non-stop-bal Z.W.V. Schut tershof. MA 3 Feb, Verg. Aandeelh. Slijters Melkv, en Stoomz.fabr. „Samen werking"; Mil. Tehuis 19,30 h. MA 3 Febr. Kunstav. Jan van Riems dijk, Schouwb. 20,00 h. VR 7 Feb. Concert: Constant Moerman viool, Jan Kuiler: a/d vleugel, „Witte Zwaan". WO 12 Feb. Prop. Dag. Volksonderw. WO 12 Feb. Alg. verg. N.R.V. Ned. Koffieh. DO 13 Feb, Lez. Inst. Arb. Ontw,, spr. A. M. de Jong. DO 13 Feb- Kunstfilmav.: City 20,15 h. VR 14 Feb. 3e conc. Middelb, Conc.Ver-, Cellist Graudan, Concertz. 20,15 h. ZA 15 Feb, Uitv. Gymnastiekver. „Achfl- les", Schuttershof 20,00 h- MA 17 Feb. Lez- Natuurk. Gezelsch. spr, prof. dr. G, Grijns, Wagenin- gen; „de Vergen WO 19 Feb. en DO 20 Feb. Tent. Vrou welijke Handw., Hotel Abdij (Wo 14—17,00 h.); Do (11,00—12 en 14,00—17,00 h.) is er in elk geval niets verdachts te hooren. „En dat plassen van water dan?" vroeg Rawlinson. „Dat zijn overloopen", antwoordde Oliver. „Zoo hebben we er een aan el- ken kant van den dam., die loozen het overtollige water. Het reservoir is dus blijkbaar boordevol. Maar we zullen binnenkort wel meer te weten komen. Hé daar.. Crabtree.. ben jij het?" riep hij, toen het licht steeds meer. naderde. „Kom dan dezen kant uit!" Uit het donker kwam een man naar hen toe en hief zijn lantaarn zoo op, dat hij zien kon, wie er voor hem stonden- Hij liet hem echter spoedig dalen en zei op een toon van groote verwondering: „Bent u daar, mijnheer Carsdale? Goeden avond heeren!" Oliver liet geen tijd verloren gaan. Hij liep terstond op den hoofdopzichter toe en klopte hem op den schouder. „Hoor eens", zei hij. „Wat is er aan de hand? Is er gevaar?" „Wie zegt, dat er gevaar is?" vroeg de opzichter. „Hebt u dan iets ge hoord?" „Ja", antwoordde Oliver. „Een van je werklui heeft zijn mond voorbij ge praat. zoogenaamd in het g'eheim, Kom er nu maar mee voor den dag, Crabtree. Als er iets niet in orde is, waarom is het dan niet gerapporteerd?" Crabtree aarzelde, hief zijn lantaarn nog eens op en keek naar Rawlinson „Wie is die meneer?" vroeg hij. „Een van m'n vrienden", antwoordde WO 19 Feb. Zwitsersche Av. N.R.V., spr. mevr. dr. G. M. Kooiman- v. Middendorp, De Vergen. VR 21 Feb- Centr. Tooneel „Oude Lief de"; 2e Abonnements Tooneel- voorstelling, Schouwburg 20,15 h. ZA 22 Feb, Eindsoirée dansclub „Zee- landia", St. Joris 20,00 h. ZA 22 Feb, Uitv. H.B.S. Club „Rhetori- ca", opv. van „Haar andere Man"; Schuttershof 20,00 h. DO 27 Feb. Lez. „m. lichtb „Land en Volk", spr. Kubinski, Schouwb, ZA 29 Feb Uitv. Gymnastiekver. „Achil les", Junioressen, Schuttersh. 20 h. Dl 3 Mrt. Lez. Inst. Arb. Ontw., spr. dr. H. Brugman. VR 6 Mxt, Dansavond: Eric Sandrow, 'Schuttershof. WO 11 Mrt. Voordr. Av. Ned. Prot Bond, spr- mevr. E. J. v. <L Broecke-de Man, Aardenburg; Doopsgez, Kerk. DO 12 Mrt. Kunstfilmav.: City 20,15 h. MA 16 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelsch,, spr. prof. dr. W. J. Jongmana, Heerlen: „de Vergenoeging". WO 18 Mrt. Uitv, Zangver. „Looft den Heer" 't Zand, Conc zaal. VR 20 Mrt. 4e conc. Middelb. Conc.Ver., Kamerork. Van der Pas; Concertz. 20,15 h. VR 20 Mrt. Lez. Gesch. en Letterk. Ver- spr. mej M. Kluit, Den Haag; St- Joris 20,00 h. MA 6 Apr. Gener. Rep. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitspann.", Concertz. Dl 7 Apr. 2e Uitv. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitspann.", Johannes Pas sion"; Concertz. DO 9 Apr. Kunstfilmavond: City 20,15 h. DO 23 Apr Gen. Rep. Instrum. Muz., Concertz. VR 24 Apr. 2e Conc. Ver. v. Instrum, Muz., Concertz. DO 7, VR 8, ZA 9 Mei. Mimuco, Schuttershof. MA 3ZA 8 Aug. Kermis- DO 27 Aug. Jubileum feesten t. v. 45 j. best. „Medioburgum", GOES. VR 31 Jan, Verg. Alg. Ned. Verbond. Spr. ds. J. N. Pattist, Schuttershof 20,15 h. ZO 2 Feb, Gezelschap Jan van Riems dijk, Prins van Oranje 20,00 h MA 3 Feb. Lez. Vrijz. Godsdienstigen, spr. ds. Junod, Geb Turfk. 20,15 h. VR. 7 Feb. Alg. Verg. B.V.G.; Prins v. Oranje 10,00 h. Dl 11 Feb. Vara-avond met Kees Pruis, Prins van Oranje 20,00 h. DO 11 Febr- Wetensch. Bel. Dames van Beek-Gransberg. Schuttersh. 20,15 h. VR 14 en ZA 15 Feb.: De Schouwspe lers: „Ik heb mijn schoonmoeder getemd". Schuttershof 20,15 h. ZA 15 Feb. Verg. Kerk en Vrede, Schuttershof 20,00 h. ZA *5 Feb. Solisten Concours, Harm.- en fanfare korpsen, Pr. van O. DO 11 Mrt, Wetensch. Bel. dr. W. G. N. v. d. Sleen, Schuttershof 20,15 h. VR. 10 APR.DL 14 APR. Huisvlijtten- toonstelling Chr. Best. Bond. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 31 Jan.-DO 6 Feb.: „Een avonturiër in Polen" en „Patrouillewagen 99", 20,00 h„ ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 31 Jan.—DO 6 Feb.: „De Zevende Wereldmacht" en „Königswalzer", 20,00 h„ ZO ma tinée 15,00 h. ALHAMBRA, Vliss, VR 31 Jan.-DO 6 Feb.: „Vaders' Eerewoord" en „Raadselachtige Mr X". LUXOR, Vliss. VR 31 Jan.-DO 6 Feb-: „Jeugd in Nood" en „In de greep der duisternis". Oliver norsch. „Dat is wel in orde. Nou dan.nog 's.wat is er?" De hoofdopzichter toonde nog steeds niet veel zin om iets te vertellen. Ein delijk begon hij naar het uiteinde van den dam te loopen. ,,U moest liever even mee naar huis komen, mijnheer Carsdale", zei hij. „Het is nog al ingewikkeld om uit te leggen. Er isof beterer was iets niet in den haak, maar werkelijk, ik weet het zelf niet precies en ik kan het niet met zekerheid vinden. HOOFDSTUK XVHI. De onzichtbare hand. Over den kruin van den dijk gingen de vier mannen verder, staken dan den hoofdweg over en liepen voort in een beklemmend stilzwijgen, maar Rawlin son hoorde Oliver een paar maal diep zuchten en hij begreep, waar hij over liep te denken. Als die massa water door den zwaren aarden dam heen zou breken, dan was de ramp niet te over zien en zou de akelige voorspelling van Miriam Scarpe vervuld wordenhet groote, nieuwe huis, dat de rijke fabri kant met zooveel kosten hal laten bou wen, zou als een stuk drijfhout worden weggespoeld. (Wordt vervolgd). Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burf

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6