mmimnEM mum. RECHTSZAKEH. LEGER EN VLOOT. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. De moorden op Javanen in Redjang. De Mijdrechtsche millioenenzaak opnieuw aan de orde. AfiENDA. gat van den dijk over den betonweg in de slooten van den Spaarndammerpol- der. Op den rijweg stond het water Woens dagavond circa 15 cm hoog en op de fietspaden zelfs 20 a 25 cm hoog over een afstand van ongeveer een halven km. Auto's uit beide richtingen werden aangehouden en het geheele verkeer werd over Spaarndam geleid. Het is een geluk, dat de verzakking zoo spoedig gesignaleerd werd. Met man en macht is men begonnen het gat met zandzakken te stoppen opdat het ver keer over den belangrijken verkeersweg zoo spoedig mogelijk hersteld zou kun nen worden. Verscheidene ambtenaren van den Rijkswaterstaat waren spoedig ter plaat se. Men neemt aan, dat ook de zware regenval van de laatste dagen in be langrijke mate tot het ongeval heeft bij gedragen. BIJ HET BOOMENROOIEN OMGEKOMEN, Dinsdagmiddag was in de buurtschap het Woudhuis gem. Apeldoorn de on geveer 20-jarige J. Wemerman met zijn vader bezig een op hun erf staanden boom te vellen. De wortels van den boom waren reeds bloot gelegd en de boom stond reeds wankel. Daarna is de jonge Wemerman, die ondeskundig was in dit werk, nog' in den boom geklommen om een touw vast te binden. De boom viel om en W. werd met zware inwen dige kneuzingen bewusteloos opgeno men. Zonder tot bewustzijn te zijn te ruggekeerd is hij Woensdagmorgen in zijn woning aan de gevolgen overleden. Breda 1 doode- Dinsdagavond werd op den Aca- demiesirigel te Breda bij het inhalen door een vrachtauto de 14-jarige slagers leerling V., die op de fiets zat, gegrepen en op slag gedood, tengevolge van het te weinig uitwijken van den auto. De chauffeur, die blijkbaar niets gemerkt heeft, reed in de richting Princenhage door. Watergang 1 doode Bij Watergang op den weg Amster damPurmerend is het ongeveer zes jarige jongetje L. Z. bij het oversteken door een auto tegen den grond gewor pen. Hij is kort daarop overleden. Eist: 1 doode. Te Eist is het 5-jarig dochtertje van den wissellooper M., dat gistermid dag met haar broertje van de bewaar school huiswaarts keerde, door den vrachtauto van den fruithandelaar W. Janssen aangereden. Een achterwiel reed haar over het hoofd, zood'at het kind onmiddellijk dood was. ONGELUK BIJ DE REPARATIE VAN EEN DOK. Drie dooden. Uit Batavia wordt gemeld: Bij de uitvoering van reparaties aan den vloer van het groote droogdok van de Droogdok-Maatschappij Priok welke vloer uit tanks bestaat werd een tank opengemaakt welke in langen tijd niet gebruikt was. Een inlander, die met de reparatie bezig was, viel bewus teloos neer? vier anderen begaven zich toen naar beneden doch ook zij raakten buiten bewustzijn. Vervolgens trachtte een lid van het personeel der Droogdok- Mij. met een touw om het middel, af te dalen, doch ook deze poging bleef vruchteloos. Hierop werd getracht een poging tot redding te doen van de ai- gedaalde Inlanders, waarvoor de red ders voorzien werden van gasmaskers. De' vijf koelies werden naar boven ge haald; drie van hen bleken reeds overle den te zijn. Pogingen tot kunstmatige ademhaling bleven zonder resultaat. De oorzaak van het ongeluk is ver moedelijk vorming van koolzuur. Verschrikkelijke toestanden. Onlangs hebben wij in het kort reeds melding gemaakt van het feit, dat er in de onderafdeeling Redjong van de re sidentie Benkoelen (Zuid-Sumatra) een groot aantal moorden aan het licht zijn gekomen, gepleegd door de inheemsche bevolking op Javanen, die bij haar in dienst was getreden. Als ze om hun loon vroegen, werden ze eenvoudig' afge maakt. Aan het Nwsbl. van Palembang ont leent de N.R C. thans het volgende over deze gruwelen: Tot nu toe zijn reeds 30 moordzaken geheel onderzocht; daarvan zijn er 23 berecht en gestraft; drie zijn gedeponeerd wegens verjaring; in twee gevallen zijn de beklaagden vrijgesproken en twee moordzaken zullen binnenkort nog be recht worden. Van deze 30 tot klaarheid gebrachte moorden betreffen er drie een dubbele moord, n.l. op Javaansche echtparen, waarbij dus man en vrouw tegelijk ver moord werden! Alzoo verhuisden reeds 36 Redjangers wegens moord naar de gevangenis (met in totaal 396 jaren gevangenisstraf, plus zes personen voor levenslang), verder zitten er momenteel nog 9 Redjangers in preventieve hechtenis wegens moord op Javanen. En zonder overdrijving kan worden gezegd, dat er thans nog 45 moordzaken in onderzoek zijn; deze zijn uitgebracht door in arrest genomen personen en door reeds in de gevangenisstraf ver toevende personen met volledige aan wijzing van daders en getuigen. De wijze, waarop men hier die arme niets-vermoedende Javaansche (en en kele Chineesche) koelies vermoordde is werkelijk beestachtig. Wij willen hier nog een geval bespre ken van een Redjanger, genaamd Alamia van doesoen Loeboek Toendjoeng in de marga Sindang Klingi, die onlangs twee keer terecht heeft gestaan wegens moord op Javanen en daarvoor gestraft werd met 20 jaar gevangenisstraf. Ten tijde van den eersten moord was Alamia een gewoon man, in het bezit van eenige Icoffievelden. Kort na zijn eersten moord op een Javaan (drie jaar geleden) werd hij verkozen tot pengawa (onder-doe- soenhoofd). Twee jaar later beging hij zijn tweeden moord op een Javaan; kort daarop werd hij verkozen tot gindé (doesoenhoofd). En toch is het gevoeg lijk aan te nemen, dat men in zijn doe soen er wel degelijk van op de hoogte was, dat Alamia een, later twee moor den op Javanen had begaan, want de eerste keer had hij een mededader, (zijn schoonvader Tiwin), terwijl drie zijner buren plus zijn eigen vrouw hadden staan toekijken. Bij den tweeden moord had hij twee mlededaders (weder z'n schoonvader Tiwin plus z'n zwager), terwijl twee andere buren plus z'n schoonzuster hadden staan toekijken. En toen Alamia reeds eenigen tijd ii* preventieve hechtenis was, bekende hij op zekeren dag vier stuks andere oude moorden op Javanen plus een moord op een Chinees, met volledige aanwijzing van daders en getuigen, van welke moorden hij positief kennis droeg in zijn kwaliteit van doesoenhoofd! Men vond het algemeen een doodge wone zaak om een orang Djawa (Javaan) of een orang Tjina (Chinees) te ver moorden, wanneer men hun aanwezig heid niet langer verdragen wil. Het was een gewoonte geworden om zg. lastige Javanen, die na eenige maan den hard werken op de moeilijke la- dangs om hun loon van enkele guldens vroegen, eenvoudig door moord uit den weg te ruimen. Men moet eigenlijk de situatie in deze streken kennen, om voldoende te kun nen begrijpen, hoe het mogelijk is, dat in den loop der jaren zooveel Javanen hier vermoord zijn geworden zonder dat daar ooit een haan naar gekraaid heeft. Deze streken zijn nl. niet dicht bevolkt en de bewoonde centra (doe- soens) zijn ver uit elkaar gelegen, door bergen en dalen gescheiden. Zoo is het te verklaren, dat niemand van bestuur of politie van deze moor den ooit kennis heeft gekregen. Het blad vertelt dan nog van het geval van zekeren Alikaman, die vier jaar geleden zes Javanen, allen wegge- loopen van de onderneming Dataran, in zijn koffielandangs en in zijn houtza gerij te werk had. Alikaman bekende eerst één Javaan, Kromo, te hebben ver moord in samenwerking met z'n zwager Doel, omdat de arme Kromo onophou delijk aandrong op betaling van het af gesproken loon van vijf gulden. Doch eenige andere getuigen wezen Alikaman en Doel aan voor een gelijktijdigen dub- belmoord, nl. op Kromo en op Djokro- mo. Toen Kromo op de koffieladang als eerste met een kris doorstoken werd, nam Djokromo, die er bij stond, de vlucht, bevreesd om ook vermoord te worden. Alikaman echter liep Djokromo achterna en doorstak ook dezen met den kris, uit vrees, dat Djokromo hem misschien verraden zou. Vrijgesproken. Het gerechtshof te Den Haag heeft vrijgesproken M. A, te Schor e, die door de rechtbank te Middelbar^ als verdacht van het doen van een valsche aangifte was veroordeeld tot een maant? gevangenisstraf. O De kweeker staat weer terecht. Eenige jaren geleden was ,,de Mij drechtsche millioenenerfenis", nagelaten door de weduwe Van Wieringen in die streek het onderwerp van gesprek. Wie had recht op de groote bezittingen kapitaal en veel landerijen die de ietwat zonderlinge weduwe had nage laten: de familie of een kweeker, ze kere B., die bij haar in de buurt woon de en die stukken produceerde om zijn aanspraken waar te maken, stukken welke door de justitie valsch werden verklaard? De strafzaak, die in 1932 bij de arr. rechtbank te Amsterdam aanhangig werd gemaakt op grond van valschheicf in geschrifte, had tot gevolg, dat de kweeker die zijn onschuld volhield in eerste instantie werd veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenis straf; in hooger beroep verbeterde het er niet op. Verd. hoofde zich uitein delijk tot vier jaar gevangenisstraf ver- oordeelen. V oorgeschiedenis. Mevr. Van Wieringen was een hoogst merkwaardige vrouw; zij was aanvanke lijk huishoudster en trouwde later den schatrijken grondbezitter Van Wierin- rten. Na diens dood berustte bij haar het beheer over de vele onroerende goede ren, meest landerijen in de buurt" van Msidrecht. Haar opvattingen hiervan waren ta melijk zonderling; zij wenschte zoo wei nig mogelijk met formaliteiten te ma ken _te hebben en met het klimmen der jaren zou deze eigenschap nog sterker domineeren. Haar notaris, de heer v. d. Heyden, wikkelde aldus verklaarde hij indertijd voor de rechtbank. haar zaken af. „Neen", zegt de Mijdrechtsche kwee ker B., „ik deed in het geheim zaken voor haar, mevrouw vertrouwde me Vol komen en ze stelde mijn werk zoozeer op prijs, dat ze me vorstelijk beloonde, door me een groot deel van haar be zittingen na te laten, B. toonde stukken, stukken, die valsch zouden worden ver klaard. Door zijn raadslieden mrs. Venhuy- zen en mr. Ten Bokkel uit Haarlem, heeft B., die thans zijn straf ondergaat, een nieuw stuk doen overleggen, waaruit zou blijken, dat hij toch recht heeft op landerijen, ter waarde van drie ton. De geschiedenis herhaalt zich. We derom wordt de echtheid van dit stuk betwist, wat een nieuw strafproces te gen den kweeker tengevolge heeft ge had. Gister diende deze zaak voor de Am- sterdamsche rechtbank. Onder de getuigen waren vele beken de gezichten. Zij waren indertijd ook gedagvaard in de eerste zitting tegen den verdachte. Alle banken waren bezet. Ook de verdediging had op ruime schaal gedagvaard; zij heeft eveneens twintig getuigen opgeroepen. Nadat de officier de korte dagvaar ding heeft voorgelezen, wordt de eerste getuige, burgemeester Padmos voorge roepen. Hij heeft mevrouw Van Wierin gen in Febr. 1932 kort voor" haar dood een verhoor afgenomen. Daarbij ontken de zij een schuld aan verdachte B. te hebben. Aan getuige Padmos waren 2 renvooien ter had gesteld voor de regi stratie te Haarlem. Ook. van deze ge registreerde stukken was mevr. v. W. niets bekend. En hoe staat verdachte in het dorp bekend?" vraagt president Thöne. De burgemeester is slecht over B. zijn dorpsgenoot te spreken. Hij staat slecht bekend. De menschen zijn bang voor hem. De officier brengt dan een brief ter sprake, die geschreven is door een ex- compagnon van den verdachte. De in houd van den brief is tamelijk belastend voor verdachte. De schrijver, die thans in Amerika woont heeft vroeger Wel eens gezien, dat verdachte bezig was, zich te oefenen in het maken van de handteekening v,an mevr. v. W. Dan wordt notaris M. F. van der Hey den, de no+aris van mevr. v. W. ge hoord. Hij zeide o.a. dat mevr. v. W. weinig met verdachte op had. Zij lachte om de geruchten, dat verd. aanspraak op ji;aar erfenis zou maken. De schriftkundige dr. Schrijver heeft een onderzoek naar de echtheid van de stukken ingesteld. Hij oordeelde, dat de onderteekeningen valsch zijn Ze werden goed nagemaakt, doch aan te toonen is, dat men hier niet met een na- tuarliike schrijfwijze te maker, heeft. De letteren .zijn geteekend. De tweede deskundige, de Duitscher S Römer betoogde ongeveer hetzelfde. De derde deskundige, dr. Brunner uit Znrich fZwitserland) verklaarde, dat de gewraakte b.andteeken!ngen wél echt zijn Dr. Schrijver bestreed deze verkla ring. Een schoonzuster van mevrouw van Wieringen deelde mee dat de verhou ding tusschen de overledene en de fa milie altijd uitstekend is geweest. Ze heeft nooit gehoord, dat verdachte ver trouweling van mevrouw van Wieringen zou zijn geweest. Integendeel. Deze had aan getuige verteld, dat verdachte een poging had gedaan om haar voor f 30,000 op te lichten. Getuige, die een toelage van mevrouw van Wieringen kreeg', zou wel eens gezegd hebben, dat er wel niet veel zou overblijven, daar alles na den dood van haar schoonzuster wel naar liefdadige instellingen en een verren neef zou gaan. Ook zou ze verklaard hebben, dat bij dien dood haar toelage zou ophouden. Getuige ontkende echter ooit in de zen geest te hebben gesproken. Een advocaat uit Haarlem, die deze mededeelingen aan de verdediging zou hebben gedaan, verklaarde onder eede, dat de vorige getuige wel vreesde, dat de erfenis tusschen liefdadige instel lingen en een verren neef zou worden verdeeld, maar nooit erover gesproken had, dat haar toelage zou ophouden. Tenslotte is een neef, die als execu teur-testamentair is opgetreden, ge hoord en deze verklaarde nooit iets in den boedel te hebben gevonden, wat op eenige betrekking tusschen de overle dene en verdachte wees. De verdere behandeling is geschorst tot 10 Februari. DIENSTPLICHTIGE ONDEROFFICIEREN CAPITULANT- De positieregeling. De positieregeling voor de dienst plichtige onderofficieren capitulant, die binnenkort bij de verschillende wapens hun intrede zullen doen, is in het kort als volgt vastgesteld. Zij verbinden zich vrijwillig in werkelijken dienst te blij ven voor een tijdvak van ten minste zes achtereenvolgende jaren. Zij genieten in stede van jaarwedde zakgeld ten bedra ge van drie gulden per week tijdens de eerste 3 jaar van hun diensttijd en vier gulden per week gedurende den verde ren duur daarvan. Zij worden door het Rijk gehuisvest, gevoed en gekleed. wfwrrar—urne -sHrews**» 470STE STAATSLOTERIJ. 5de klasse, 7de lijst. Trekking van Woensdag 29 Jan. PRIJZEN VAN: 1000: 6038 8728 400: 537 1049 3677 10785 12230 17793 20568 200: 2250 6822 10193 15086 100: 9170 10903 15545 17632 18329 18619 20500 PRIJZEN VAN 70: 810 869 1501 14983 15334 18820 19170 NIETEN. 835 840 841 853 860 2471 2493 2501 2521 9537 14335 14987 14989 18838 '-j> tm iibbmbbwmhcwh—eaw» RESTAURATIE ABDIJTOREN., Met belangstelling' las ik in Uw blad over het voorstel van B. en W. inzake restauratie van den Abdijtoren. Ik ver heug mij hierover, daar thans werkge legenheid komt voor geschoolde vaklie den; zoodat de gereedschapkisten zullen geopend worden en wij, inwoners van Middelburg, wat anders zullen zien dan slik en nog eens slik voor ons geld. Nu staat echter o.m. in dat voorstel tot re stauratie, dat het bovengedeelte (de hout-constructie) recht geplaatst zal worden, dus in 't lood, waaruit men de conclusie moet trekken, dat dit thans niet zoo is. Is dit echter wel juist? Een feit is, dat de loodlijn van den bovenbouw zich niet bevindt in bet verlejigde van de aslijn van den onder bouw; vandaar dat het den indruk geeft, dat de bovenbouw scheef staat. Het meest waarschijnlijke is echter dat de zware steenen onderbouw is verzakt, wellicht is dit reeds gebeurd gedurende den bouw. Toen de oorspronkelijke bo venbouw, door brand, was vernield, heeft men in Vlaamschen stijl 'n houten bovenbouw er opgezet, hooger dan de oorspronkelijke spits, dit is de thans aanwezige. Den bovenbouw in zijn g'e- heel mee te laten sleepen met den on derbouw heeft men toen zeker niet aan gedurfd, wij hadden dan een tweede „Pisa" gekregen, hetgeen gevaar met zich mee brengt. Het recht zetten dat men nu zou willen uitvoeren, als ik het voorstel goed begrijp, zal m.i. dus een scheef zetten worden, en dat zal toch niet in de bedoeling liggen; bovendien is de uitvoering daarvan te riskant, en niet doenlijk, gezien de situatie ter plaatse. Koole. Middelburg, 29 Januari 1936. [De onderstelling van den inzender, dat de bovenbouw i n en de onderbouw u i t het lood staat, laten wij geheel voor zijn rekening. Zijn tweede onderstelling, n.l. dat men bij de restauratie de as van den bovenbouw in elk g'eval met den al dan niet scheeven as van den bene- denbouw zal laten samenvallen, is er naast. Dat gebeurt in geen geval: de gerestaureerde bovenbouw komt zeer bepaald in 't lood. Red.]. DE RUSLAND-ARBEID VAN „NECORUS." Door een der lezers van Uw blad werd me het nummer van 23 Jan. toe gezonden, waarin het ingezonden stuk van ds. Koning te Sint Laurens voor komt onder het opschrift „een barst in de Zeeuwsche beker" met het ver zoek in Uw blad plaatsing te vragen voor een nadere uiteenzetting over de samenwerking van de Rusland-comité's, omdat het Necorus-blad „Uw Koninkrijk Kome" van Januari mededeelingen be vat van een geheel andere strekking. De bedoeling van ds. Koning met zijn ingezonden stuk is volgens de slotalinea een einde te maken aan de verwarring, die dreigde te ontstaan, doch dat arti kel werkt er, ongetwijfeld onbedoeld, juist, toe mede, de verwarring nog groo- ter te inaken. Want als ds .Koning uit roept: „er bestaat geen Necorus meer, die is ter ziele" en aan het slot dit nog versterkt door een paar uitroepteekens herhaalt, dan is hij daarmee geheel be zijden de waarheid. Integendeel, Necorus heeft de laatste maanden een verhoogde activiteit be toond, telt sub-comité's in de voor naamste plaatsen van ons land, verza melt jaarlijks duizenden guldens voor „Baltisch Rusland" en voor „Licht im Osten", terwijl juist dezer dagen een Rus voor Necorus een tournée door Ne derland maakt om den nood der Rus sische Christenen aan ons volk opnieuw bloot te leggen. De gescheiden steunactie's gaven in ons land aanleiding tot veel verwarring en de Fetlerhistorie noopte tot voor zichtigheid. Op initiatief van Prof. Slo- temaker de Bruïne zijn in December 1934 de verschillende instantie s die de steunverleening ter hand genomen had den, bijeengekomen en met aller instem ming zijn deze toen opgenomen in één overkappingscomité „Necorus", be staande uit drie leden van het Schabert- comité, drie leden van het comité „Licht in 't Oosten" met Prof. Grosheide als voorzitter. Deze beide comité's bestaan nu nog, maar hebben alle werkzaamheden over gedragen aan „Necorus", die de gelden verdeelt over Baltisch Rusland en Licht im Osten naar den maatstaf, die na nauwkeurig onderzoek wordt vastgesteld door de financieele commissie van Ne corus, bestaande uit mr. B. de Gaay Fortman, rechter te Amsterdam, mr. G. P. Haspels, burgemeester te Nieuwer Amstel en D. baron Van Heemstra, comm. in eff. te Amsterdam. Het motief voor de samenvoeging was: 1 een einde te maken aan de verwar ring in ons land. 2 de steunverleening en voorlichting aan ons volk te scheiden van de bestrij ding van het communisme in zijn staat kundige en maatschappelijke vraagstuk ken. Van Dec. '34 tot Mei 35 heeft deze samenwerking geduurd. Om niet geheel opgehelderde redenen heeft dr. Krop in Mei een nieuw Schabert-comilé, het „Landelijk Werkcomité" opgericht, waarvan ook ds. Koning lid is, en daar mee dus de samenwerking met „Neco rus" opgezegd. In de rondgezonden circulaires wor den twee redenen genoemd voor de ver breking van het accoord. Als eerste re den geeft het „Land. Werkcom." aan, dat Necorus geen voorlichting aan ons volk zou willen geven. Blijkens het bo venstaande is deze veronderstelLng ge heel onjuist. Als tweede reden wordt genoemd de onderscheiden methode van werken tus schen Schabert en „Licht im Osten". Nu is het inderdaad juist, dat „Baltisch Rusland in de eerste plaats het oog ge richt houdt on de vervolgden uit de Or thodoxe Kerk en tevens bedoelt de re formatie van deze kerk, terwijl „Licht im Osten" allereerst de vervolgde Rus sen helpt uit de Protestantsche groepen in Rusland, die reeds ver gevorderd wa ren op den weg een kerk te vormen naar reformatorisch beginsel. Doch al volgen* deze beide instantie's ten eigen methode, omdat zij zich tot geheel onderscheiden groepen richten, zoo ligt daarin voor Nederland geen re den, nu hier ook gescheiden te werken, te meer n:et, daar deze beide Zendings bonden hun werk willen doen in volie gehoorzaamheid aan het Woord Gods naar de beginselen der reformatie. Nu heeft het „Landelijk Werkcomité' onder de suggestie, dat „Necorus geen voorlichting wil geven, verklaringen van dr. Schabert en dr. Steinwand gepubli ceerd, die den schijn geven, dat deze werkers de door het „Landelijk Werk comité" opgeworpen tegenstelling aan vaarden; doch wanneer dr. Steinwand aan Necorus schrijft: „Die Baltische Ruslandarbeit ist keine politische Orga nisation, sondern eine kirchliche Arbeit, und die staatlichen und wirtschaftlichen Fragen des Bolschewismus interessieren die Baltische Ruslandarbeit nicht", dan is het toch wel duidelijk, dat aan deze geheele geschiedenis en aan al deze moeilijkheden een misverstand ten grondslag ligt, dat alleen kan worden opgehelderd en opgelost, wanneer we allen uitsluitend het oog gericht houden op den nood in Rusland en niemand hier eerst op zijn naaste ziet. Ik ondersteun van harte den oproep van ds. Koning om te volharden in de steunverleening. En tot ds. Koning richt ik zeer bijzonder zijn eigen woorden uit het ingezonden stuk en door hem tot al de leden van het Werkcomité: „Laat ons nu eendrachtig voort arbeiden", op dat geheel Nederland in één organisatie getuigenis aflegt door het woord pal te willen staan tegen de bolschewistische levensbeschouwing en de godloozenbe- weging en door de daad hulp te verlee- nen aan al degenen, die hun lijden ma ken tot een getuigenis voor hun Hei land. De 2de secretaris van „Necorus", H, Meyerink. Arnhem, Huyghenslaan 6. [Van redactiewege bekort. Wij kunnen slechts ons leedwezen uiten over de opname van het ingezonden stuk van ds. Koning, hetwelk ons noopte den heer Meyerink de gelegenheid tot dit wederwoord te bieden waarttftjir een echt-Nederlandsch onverkwikke^l hakketakkerijtje openbaar moest wor den. Red.] MIDDELBURG. DO 30 Jan, Evang. Bogardz., sjmt. J. Sevensma, 20,00 h. VR 31 Jan GOES. DO 30 Jan. Uitv. „De Lofstem", Ger. K, 20,15 h. VR 31 Jan, Verg. Alg. Ned. Verbond. Spr. ds. J. N. Pattist, Schuttershof 20,15 h. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 31 Jan.-DO 6 Feb.: „Een avonturiër in Polen" en „Patrouillewagen 99' 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 31 Jan.—DO 6 Feb.: „De Zevende Wereldmacht" en „Königswalzer", 20,00 h., ZO ma tinée 15,00 h. ALGEMEEN. DO 30 Jan, Lez. m. lichtb.„De Roode L." 19,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bur if-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8