RECHTSZAKEN. BURGERLIJKEN STAND. GOES. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Groede krijgt een nieuw gemeentehuis* AGENDA. Intusschen kostte dit de federatie niets, Spr, gaf tenslotte nog een uiteenzetting over den door de federatie gevoerden naam. De hr De R ij k e zeide, dat hij geen critiek oefende op het overleg al leen het succes betwijfelde. Voorts meende spr,,'dat 't oorspronkelijk alleen de bedoeling was, de bestaande vrijhe den te behouden. Als spr, nu ziet, dat men straks zal moeten medewerken met de prijzen.commissie, vreest hij, dat men zijn vrijheid geheel zal verliezen. De S e c r. merkte op, dat, als men tot deze medewerking niet bereid was, men de deur ,achter zich zou slui ten. Het gaat er echter thans om voor de organisaties de grootst mogelijke vrij heid te handhaven, De hr De R ij k e meende, dat men niet te bang moet zijn, dat er wel een weg zal zijn, de vereenigingen van kolen te blijven voorzien. Bij de inschrij ving voor „Draagt elkanders lasten" te Vlissingen, bleven twee leveranciers be reid te leveren, hoewel er vijf zich te rug trokken. De hr Blanker te Vlissingen, wees er op, dat niet één leverancier zich terug trok, doch dat men alléén volgens de regelen der conventie wilde leveren. Spr. ondersteunde de woorden van den secretaris. De beide verslagen werden vervol gens z.h.st. als ingediend vastgesteld. De V o o r z. herinnerde aan de pogingen om zich groepsgewijis in coö peraties om te zetten. Dit bleek echter niet mogelijk. Elke ver. zal voor zich den coöperatieven vorm moeten kiezen Spr ried allen ten sterkste aan, dit te doen. Hierna werd besloten, dat het boek jaar zal overeenstemmen met het ka lenderjaar. Eveneens werd besloten, de afdracht aan de federatie van 1 op 2 ct. per lid te brengen. Een overeenkomst met den Zeeuwschen kleinhandel? De s% c r. merkte op, dat het nog steeds niet gelukt was, om de regelingen door de kolenconventie gesteld, aan de Zeeuwsche vereenigingen op te leggen. Spr. constateerde, dat deze strijd leerde, dat men toch zoo dicht bij elkaar staat, en dat men, schouder aan schouder staande, veel kan bereiken. In de ach terliggende twee jaar werd herhaaldelijk geadresseerd, aan de conventie, aan de volksvertegenwoordigers, en geprotes teerd, tegen het knechten van lichamen, die jarenlang een taak voor een groote groep der bevolking verrichtten. Men kreeg echter geen antwoord, behalve thans van den minister van economische zaken, die een open oog en oor schijnt te hebben voor de nooden en behoeften van het volk. De minister zeide tegen de vertegenwoordigers van den Coöpera tieven Raad, dat hij alleszins rekening zou houden met de belangen der verbrui kers. Aan de Zeeuwsche Federatie, deel de de minister mede, zijn standpunt nog niet bepaald te hebben. Intusschen ont ving het bestuur een verzoek om eens te komen praten met de huisbrand-commis sie. Waar men steeds genegeerd was, ver wonderde dit verzoek. Na overleg, be sloot men naar Den Haag te gaan. De ordeningsgedachte dringt steeds door, en als die ook op het gebied der kolenleve- ring een levende gedachte is, dan moe ten ook de belangen der verbruikers verdedigd worden. Zoo had men dus een conferentie, waarop namens de conven tie gezegd werd, dat in Zeeland nog zeer scherpe maatregelen tegen de kolenbon- den genomen waren. Om zulks ook in den vervolge te voorkomen, noodigde men de federatie thans uit, in overleg te treden met den Zeeuwschen kolenhan del. Spr. wees er op, dat de conventie in het levengeroepen werd om ordenend op te treden. Doch alleen de handel kon er zich laten hooren. De verbruikers hadden aanvankelijk geen stem. Door trust- of kartelvorming zou de consu ment geheel aan banden worden gelegd. Spr. gaf vervolgens cijfers, waaruit bleek, dat het aantal kolenhandelaars beduidend sterker steeg dan de bevol king. Voorts zette hij de mijnprijzen van verschillende brandstoffen tegenover die in den detailhandel, waartusschen, vol gens spr., een veel te groote marge ligt. Nadat spr. opgemerkt had, dat men de coöperaties liefst geheel wilde uit schakelen, kwam hij weer terug op het onderhoud met de huisbrandcommissie. Spr. betoogde daarbij met klem, dat de conventie tegenover de Zeeuwsche fe- rer.atie woordbreuk pleegde. Men had beloofd, dat de status-quo gehandhaafd zou worden, als de federatie in over leg trad met den handel. Het bestuur deelde mede, dat in deze machtiging aan een alg. vergadering gevraagd zou worden. Maar intusschen nam de huis brandcommissie maatregelen tegen drie aangesloten vereenigingen en gelastte deze de prijzen te verhoogen. Tegen deze woordbreuk wilde spr. een pro test laten hooren, dat in Den Haag ge hoord moet worden. Men zal zeggen, d,at men alleen wil onderhandelen met mannen op wier woord men aan kan. Spr, deelde verder nog mede, dat men van de conventie toezegging kreeg, dat een deel der kolenbonden B. als A. aan gemerkt zou worden, en betoogde nog maals, dat alleen de belangen veilig zijn te stellen, als alle vereenigingen zich omzetten in coöperaties, hetgeen hij nog nader uiteenzette. Hierna volgde een algemeene bespre king over de vraag: of men al of niet met den handel in overleg zal treden. Zonder hoofdelijke stemming werd in principe tot overleg besloten. Een Be sluit tot een definitieve overeenkomst, zal weer door een algemeene vergade- ring genomen moeten worden. Vervolgens werden de door het be stuur voor dit overleg ontworpen richt lijnen besproken en als ingediend n.a eenige kleine wijzigingen vastgesteld. Bij de nu volgende rondvraag, vroeg de hr Lindenbergh van 's- Heer Arendskerke, of het niet gewenscht is, dat het bestuur zich rechtspersoon lijkheid verschaft. De S e c r antwoordde, dat zulks in dit geval niet noodig schijnt, omdat de conventie zélf de federatie reeds er kend heeft. Mocht het noodig blijken, dan z,al het bestuur de in deze noodige maatregelen nemen. Voorts werden nog eenige vragen ge steld over de mogelijkheden om tot coö peratie over te gaan, waarna de voor zitter de vergadering te bijna zes uur met een kort woord sloot. VRIJZ. DEM. BOND, Een afdeeling Goes opgericht van den V.D.J.O, De afdeeling Goes van den Vrijz. Dem. Bond hield Zaterdag een propaganda- avond in de Prins Van Oranje, die zeer goed bezocht was. De Voorz., de hr Stasse, heette in z_ijn openingswoord in het bijzonder de gas ten, mevr. E. J. van den BroeckeDe Man, en den heer J, C. Deering, welkom. Spr. wees er voorts op, dat deze ver gadering speciaal belegd was voor de jongeren. Bedoeling is, in Zeeland een tweetal afdeeling'en te stichten van de V.D.J.O. Stond men aanvankelijk tegen over dit doel eenigszins sceptisch, het resultaat op Walcheren was zeer be moedigend en spr. hoopte dat het ook op Zuid-Beveland mogelijk zou blijken een afdeeling te stichten. Hierna was het woord aan den heer J. C. Deering, algemeen secretaris van de V. D. J. O. Spr. betuigde allereerst, namens het hoofdbestuur, zijn dank aan mevr. van den BroeckeDe Man, die, ondanks haar drukke werkzaamheden als declamatrice, zich weer welwillend voor dezen ,avond beschikbaar stelde. Spr. zeide voorts, dat een voordeel van de nieuwe beweging, de N.S.B., is, dat men er zich over ging beraden, welk een kostbaar goed de democratie is. 't Gaat in deze, als in dergelijke groote perioden in de geschiedenis, men zoekt waar heen te gaan, en dan wendt men zich vaak, als bij ernstige ziekten, naar den kwakzalver, naar dengene, die he hardste schreeuwt, het meeste reclame maakt. Maar als de bedwelming, de nar cose, geweken is, komt men tot de con clusie, dat het aangeprezen middel nie1 veel bijzonders w,as en niet helpt. En dergelijke kwakzalvers trekken 't gemakkelijkst de jongeren. En het is vooral daarom een verblijdend teeken, dat het met de actie der vrijz. dem, jon geren juist bijzonder goed gaat de laat ste jaren. Spr. onderwierp eenige historische artikelen in „Volk en Vaderland", be treffende den Franschen tijd den strijd tusschen oranjegezinden en patriotten aan critiek. Spr. meende dat men de zen tijd kwalijk als voorbeeld kan stel len, daar de eene partij steunde op de Franschen, en de andere op Duitschers of Engelschen, en voor deze den weg be reidden. Ook prins Willem III neemt men aan deze zijde gaarne ten voor beeld, doch weinigen waren zoo inter nationaal georiënteerd, en hebben zoo weinig voor hun eigen volk gedaan, als juist Willem III. Spr. wees er voorts op, dat onze huidige, besturende lichamen, als gemeenteraden, provinciale staten, staten generaal, wortelen in het verre verleden, historisch gegroeid, en nauw verbonden zijn met onzen volksaard. En als er strijd was, dan ging die strijd al tijd tegen degenen, die deze democrati sche instellingen teniet wilden doen. Spr. haalde in deze voorbeelden uit de historie aan; voorbeelden van strijd te gen elke overheersching, elke tyrannie, elke verdrukking der minderheden. Ver der betoogde spr. dat Nederland het moet hebben van open grenzen, vrijhan del, en niet van autarkie. De crisis vindt zijn oorzaken elders, werd ons door an dere landen opgelegd. Vandaar mede de dwaasheid om tegen deze crisis het middel te zoeken door een aanval op de binnenlandsche democratiè. Spr. schetste de democratie dan als de innerlijke overtuiging: zijn eigen le ven te mogen leven. Volgens den vrijz. democraat, is deze democratie echter onafscheidelijk verbonden met sociale rechtvaardigheid. Spr. denkt hier aan de concentratiekampen, e.d. in Duitsch- land, en vraagt zich af, hoe men ooit kan meenen, dat zulks ook den Neder lander zou passen. Mussert mogelijk ter goeder trouw vergist zich in deze, gelijk Troelstra het in 1918 deed, toen hij meende, dat de revolutie in Duitschland^ niet aan onze grenzen zou halt houden. Spr. memoreerde de oprichting van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Or ganisatie, die aanvankelijk weinig blijk van krachtig leven gaf, doch daarin is, dank zij den nood der tijden, e^n gron dige verandering gekomen. Spr. 'gaf ver volgens een overzicht van het leven der afdeelingen, dat zich ook uit in de ge westelijke bijeenkomsten. Deze laatsten worden voorbereid door Pinkster-con ferenties, die in Jeugdherbergen gehou den worden. Op deze conferenties wor den de vragen behandeld, die in de af deelingen rijzen. Het alles staat echter in het teeken van de jeugd. Men komt er niet met hooge boorden; er wordt ge zwommen, aan sport gedaan, maar ook geluisterd naar de. sprekers. Uitvoerig schetste spr, hier den vorig jaar gehouden landdag, waar alle auto- letters gezien werden, behalve de K, uit Zeeland, Een hierna vertoonde smal film, gaf een aantrekkelijk beeld op het witte doek van de landdagen van 1934 en 1935. Nadat, in de nu volgende pauze, thee geschonken was, declameerde mevr. Van de Broecke-de Man, uit „De Veen-sol- daten", van Wolfgang Lang'hoff. Met groote aandacht werd de aangrijpende voordracht gevolgd. De voorz. zegde mevr. Van de Broecke- de Man hartelijk dank voor hetgeen zij gegeven had en deelde in zijn slotwoord nog mede, dat zich reeds een tiental leden opgegeven hadden voor de nieu we afdeeling Goes van de V.D.J 0., en dat nog verscheidene andere jongeren beraden zouden. GROEDE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den hr. M. Wagtho voltallig. Ter gelegenheid van de eerste verga dering in het nieuwe jaar sprak de voorz. den wensch uit, dat 1936 zoo wel voor de gemeente als voor de leden en hun gezin een voorspoedig jaar moge zijn. Het deed spr. genoegen, wethou der Lombaard op deze vergadering aan te treffen terwijl hij voorts den wensch uitsprak, dat de hr. Lombaard spoedig algeheel hersteld, geregeld de verga deringen zal kunnen bijwonen. Het jaar 1936 zoo vervolgde hij, ge tuigt niet van een gelukkig begin, reeds zijn 4 dooden te betreuren, Spr. wilde in 't bijzonder memoreeren het plotse ling verscheiden van een gemeentenaar, die zoo droevig om het leven gekomen is en met wien de geheele gemeente heeft medegeleefd. Vervolgens memoreerde spr. de voor naamste besluiten, welke in het afgeloo- pen jaar genomen zijn en tot slot dat de bevolking met 12 zielen is vooruitge gaan. Wethouder Lombaard dankte den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden en hoopte ook op een spoedig herstel teneinde wederom zijn krachten ten volle te kunnen wijden aan de ge meente. Ook de overige leden dankten voor de geboden gelukwenschen. Als antwoord op een in de vorige vergadering gestelde vraag van den hr. De Milliano deelde de voorz. mede, dat het werk volgende week zal wor den uitgevoerd en op de vragen gesteld door den hr. W. van Haneghem, dat gebleken is, dat een voetpad zou kun nen worden aangelegd tusschen de pa len van het electrisch net en de goot. Het voetpad zou ongeveer 90 c.m. breed worden. Hiervoor ^zouden kunnen wor den gebruikt de steentjes, welke nog op het plein bij Brakman aanwezig zijn en z.g.n. slakkenbeton, terwijl nabij Chr Brakman een zinkput zou moeten wor den aangebracht. De kosten van een en ander zijn geraamd op 200. De ar chitect is evenwel nog in onderhande ling met een firma, zoodat nog niet de finitief kan worden medegedeeld, hoe het pad gemaakt zal worden. De hr. Milliano zeide dat een voetpad van tegels ook niet duur zou komen, terwijl de hr. B e c u informeerde hoelang het voetpad zal worden, een en ander met nog een eventueele doortrekking. De voorz. zegde in dezen een nader on derzoek toe. Als punt 2 stond op de agenda voor stel tot het bouwen van een nieuw ge meentehuis en aankoop grond daarvoor, terwijl de punten 3, 4 en 5 hiermede te vens in vêrband stonden. De voorz. gaf uitvoerige inlichtin gen omtrent het voornemen en het plan. Eenige leden vonden het jammer, dat 't gemeentehuis van de Markt zal verdwij nen, wat ook door den voorz. be treurd werd, doch het kan niet anders. De heer De Milliano informeerde naar de zekerheid van den verkoop van het oude gemeentehuis, indien dit niet verkocht zou kunnen worden, zou het geheele plan moeten ingetrokken wor den. De voorz. zegde, dat een gega digde zich heeft opgegeven en het door hem gedanen aanbod aannemelijk is te noemen. Hierop verkreeg wethouder Lom baard het woord, die er zijn spijt over uitsprak, dat het nieuwe gebouw niet op de Markt kan blijven. Het markt plein wordt nu doodsch, terwijl voorts z.i, het noodige politietoezicht op de Markt zal ontbreken, aangezien bij het nieuwe gemeentehuis een veldwachters woning geplaatst wordt. Alhoewel hij tenvolle overtuigd is, dat het oude ge meentehuis niet meer voldoet en dit grondig opgeknapt zou dienen te wor den, kon hij zijn stem voor den bouw van een nieuw gemeentehuis niet geven, wanneer dit niet op de Markt zou ko men. Ook de toegang tot het nieuwe ge meentehuis over het tramwissel zal mettertijd wel eenige bezwaren ontmoe ten. De Voorz. verklaarde het eens te zijn met wat de wethouder had gezegd ten aanzien van de plaats waar het ge meentehuis zou dienen te staan, doch waar nu met zekerheid is gebleken, dat zulks niet mogelijk is moet dit stand punt toch verlaten worden. Over den toegang over het tramwissel naar het nieuwe gemeentehuis heeft de Voorzitter alle mogelijke medewerking van den directeur der tramwegmij. ver kregen. Met de verdere ideeën van wet houder Lombaard kon de Voorzitter zich niet vereenigen. Er zijn zeer zeker gemeenten aan te treffen waar de veld- wachter-bode-concierge niet bij het ge meentehuis woont, doch als men nieuw bouwt, ligt het toch voor de hand, dat een woning voor den veldwachter bij het gemeentehuis komt. Wethouder Lombaard speet het, dat ook niet een plan is opgemaakt voor verbouwing van het oude gemeentehuis. Er was dan een beter overzicht te verkrijgen, en zou wel gebleken zijn, dat van het oude gemeentehuis nog iets goeds was te ma ken, waarop wethouder De Vlieger antwoordde, dat de persoon die het aan- koopen wil, er wel 2 woningen van ma ken zal. De heer Brakman kon het bezwaar, wat wethouder Lombaard naar voren heeft gebracht ten aanzien van den toegang over het tramwissel niet deelen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van den onderhandschen verkoop aan den hr. A. A. de le Nijs, den aankoop van den grond bij Basting en verder van de geheele financieele aangelegenheid, waaruit bleek, dat eerst een buitenge wone aflossing van diverse kleine loo- pende geldleeningen zal worden gedaan en daarna een nieuwe leening zal wor den aangegaan. Wethouder Lom baard zou graag zien dat de buiten gewone aflossingen plaats vonden per 1 Januari 1937 of anders per 1 Juli 1936. De heer W. van Haneghem informeerde of de door den Voorzitter genoemden prijs van den grond het juiste bedr,ag is, waarop de Voorz. be vestigend antwoord. De heer B e c u had het vervolgens over de juiste plaats waar het nieuwe gebouw zou komen te staan, dit ook al in verband met de toekomst en de mo gelijkheid van het openen van een nieu wen weg. De aanbesteding van het nieuw te bouwen gemeentehuis zal in het open haar dienen te geschieden terwijl alle te verwerken materialen le klasse moe ten zijn en het toezicht op de uitvoering van het werk. moet degelijk zijn. Naar voren werd gebracht de wen- schelijkheid om het oude gemeentehuis in het openbaar te verkoopen, doch daar hieraan veel bezwaren verbonden zijn werd met 4 tegen 2 stemmen en 1 blan co besloten, niet tot openbare verkoo- ping over te gaan. Tegen stemden de heeren W. van Haneghem en I. A, Be- cu, terwijl wethouder Lombaard zich van stemming onthield. Na nog eenige discussie werd besloten met 6 stemmen voor en 1 blanco (die van wethouder Lombaard), om het oude gemeentehuis aan den openbaren dienst te onttrekken met ingang van den datum waarop het nieuwe betrokken wordt. Tevens werd met dezelfde stemmingver houding besloten, tot den bouw van een nieuw gemeentehuis, den aankoop van den benoodigden grond, het aangaan van een geldleening en den onderhandschen verkoop van het oude gemeentehuis c.,a. met bijbehoorenden grond. De Voorz. zegde, dat hier een belangrijk besluit genomen is waarmede hij de gemeente geluk wenschte. In ver band hiermede werd een ter tafel lig gende wijziging der begrooting voor 1936 aangenomen en besloten ter goedkeu ring in te zenden aan Ged. Staten. Aan de orde was hierop een voor stel tot de gemeenschappelijke regeling inzake de arbeidsbeurs voor W. Z. Vlaanderen. De Voorz. l,as het concept-rege ling voor en gaf naderen uitleg. De heer Brakman vroeg inlich tingen ten aanzien van de gemeentelijke bijdrage, waarop de regeling met alg. st. werd aangenomen. Aan het technisch bureau Schippers te Oostburg is indertijd vergunning ver leend tot het hebben van radiodistribu tie in de kom der gemeente. Thans was van J. Mulder het verzoek ingekomen deze vergunning ten zijnen name te mo gen hebben en dan ook voor die gedeel ten buiten de kom der gemeente, waar het recht van anderen niet geschaad wordt. Aldus besloten. Tot omroeper werd benoemd de heer J. Casteleijn zulks met ingang van 1 Febr. a.s. op een belooning van f 0,60 per omroep welke hij voor de gemeen te doen moet. Tenslotte was aan de orde: Nadere beslissing' verzoek A. A. de Le Lijs. De voorz. zegde, dat een vorige maal de stemmen over het voorstel gestaakt heb ben Er was toen nog een voorstel van den hr. Becu en een van den hr, W. van Haneghem. Wethouder De Vlieger wenschte de wedde van den architect te laten zooals deze thans is, doch wilde een vergoeding voor werkeloozentoezicht toekennen van inplaats f 1 per dag, voortaan f 2 per dag, waarmede de hr. Becu zich kon vereenigen. De heeren Van Haneghem en Brakman voelden wel voor een verhooging en eerstgenoemde wenschte zijn voorstel van de vorige vergadering gehandhaafd zien. Dit voorstel werd ondersteund door den hr, J. I. van Haneghem. Het werd verworpen met 4 teg'en 3 stemmen. Te gen stemden de beide wethouders, de heeren Becu en de Milliano. Het voorstel van wethouder De Vlie ger werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren W. van Haneghem, J. I. Brakman en J, I- van Haneghem. Van de rondvraag werd door den hr. W. van Haneghem gebruik gemaakt, die verzocht, waar er te Groede 2 straatma kers zijn, het loopende werk niet aan 1 straatmaker steeds op te dragen doch den anderen hiervoor ook gelegenheid te geven. Het kan bij toerbeurt gaan of wel gezamelijk. De voorz. zegde met den wensch rekening te zullen houden. (Ingez. Med.) Hooger Beroepen, J. M. A. S., 38 jaar, grossier te Oost burg, heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrech ter te Oostburg, waarbij hij: wegens over treding van de motor- en rijwielwet is veroordeeld tot f 5 of 5 dagen hechte nis. A. J. V., J. V. C. L. en F. de J, ar beiders te Vlissingen, tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij zij zijn veroordeeld wegens het vechten op den openbaren weg, ieder tot f 15 of 10 dagen hechtenis. A. K., landbouwer te Kapelle, tegen een vonnis van denzelfden kantonrech ter waarbij hij wegens overtreding van de jachtwet en van de Vuurwapenwet is veroordeeld tot f 15 of 10 dagen hech tenis en f 10 of 5 dagen hechtenis, O, T., taxiondernemer te Middelburg, tegen een vonnis, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Afdeeling Vrouwenpolder der Z.L.M. Donderdagavond hield de afd. Vrou wenpolder van de Z. L. M. onder voor zitterschap van den heer L. Maas, haar goed bezochte jaarvergadering, waarin mede de heeren mr. P. Dieleman, voor zitter der Z.L.M., mr. M. C. van der Minne, voorzitter vtan de kring Walcjie- ren der Z.L.M.C. Franse en M. Kleine- pier tegenwoordig waren. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat 't ledental stationnair blijft, terwijl uit het finantieel verslag bleek dat 1935 een le kort aangaf van ruim f 20. Het aftreden de bestuurslid de heer W. van Hekken werd herkozen. Besloten werd een com missie in te stellen ter bestudeering der bekende vraagstukken. Allereerst werd het woord gevoerd door mr. P. Dieleman die inzonderheid, de invoerrechten en de distributie van consumptiemiddelen be sprak. De heeren Franse en Kleinepiei bespraken verschillende crisismaatrege len, terwijl mr. Van der Minne een per soonlijk woord sprak, verband houdende met het feit, dat zijn familie zich in de 18e eeuw ,alhier vestigde, waarna de vergadering door, den voorzitter, nadat deze de van elders komende heeren voor hun tegenwoordigheid, die op hoo- gen prijs wordt gesteld, had dank ge zegd, gesloten. Ierseke. 18—25 Jan. Bevallen: A. W. K. Duinkerke, geb. de Rooij z., M. J. Bom, geb. Paauwe z., A, van der Weele, geb. Stoel z. (I C.) Kruiningen. Van 16 tot 23 Januari. Ondertrouwd: G. C. C. Flips jm. 27 j. en V. J. M, S. Rogiers jd. 22 j. Bevallen A. C. de Poorter geb. Strij- donk z. Overleden: J. Karelse 61 j. echtg. van J. Cok. (I.C.) Wemeldinge. Ondertrouwd: J. Eversdijk 30 j. jm. en J. W. Heyboer 21 j. jd. (I.C.) Kortgene, Van 16 tot 20 Januari. Bevallen: J. C. van Halst geb. van Sch,aick d. Overleden: W, C. Koets 40 j. echtg. van A. Verweij. (N.B.) Wissenkerke. Getrouwd: J. L. S. Abrahamse jm. 24 j. te Krabbendijke en J. M. Heuseveldt jm. 25 j. Bevallen: C. M. Filius geb. Flikweert z.; J. C. den Boer geb. Dieleman d.; P, Koole geb. Beghtel d. Overleden: M. Hoveijn 90 j. wed. P. de Regt. (N. B.) MIDDELBURG. MA 27 Jan, Sim. séance niet-Schaakl. Schaakver. „Middelburg", De Eendracht 20,00 h. Dl 28 Jan GOES. MA 27 Jan Dl 28 Jan Elec. Drukkeri* O. W. den Boer, M'burjf

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6