buitenland. RECHTSZAKEN. ■ARKTBERIOHTEII. 8EMEKGD NIEUWS. IF5J0P VEflKUOPUIGEP. BEVOLKING. Het verkoopbureau ENGELAND. DUITSCHLAND. HONGARIJE. Een lustoord voor bedelaars. Eeni gen tijd geleden heeft het gemeentebe stuur van de Hongaarsche stad Debrecen besloten maatregelen te nemen, opdat bedelaars voeding en onderdak zouden kunnen verkrijgen. Het gevolg is geweest dat groote troepen bedelaars uit den om trek naar de stad zijn gekomen. Op het oogenblik verblijven te Debrecen, dat 100.000 inwoners telt, niet minder dan 15.000 bedelaars. VER. STATEN. SMEEKBRIEFSCHRIJVER STAAT TERECHT. Negen maanden geëischt. „Meridoi" verschilt van alle andere schoonheids middelen AGENDA. GOES. VR 17 Jan ELECTRO, Midb, VR 17—DO 23 Jan.: CITY, Midb. VR 17—DO 23 Jan.: „Op de Planken" en „Langs het Leven", 20,00 h., ZO matinée 15 h. ALGEMEEN. ggPaag5aMfgMfw"l|lM,uii vereenigingen is het verschil in kwali teit nogal uiteenloopend. De melkopbrengsten zijn gemiddeld geleidelijk veel verbeterd. Bij de keuringen gaat men door met zooveel mogelijk aanteekeningen te ma ken omtrent de afstammelingen v,an de bokken der vereeniging, wat voor een goede fokkerij noodzakelijk bekend moet zijn. Toezicht lokstation. Het aftredende lid van de commissie van toezicht op het fokstation de heer Js. Jobse uit Aagtekerke, gaf een uit voerig verslag, waarin van groote waar deering wordt getuigd, maar waarin ook enkele opmerkingen over zeer noodza kelijke verbeteringen worden gemaakt De voorzitter zegde toe dat het bestuur dit in overweging zal nemen. In plaats van den heer Jobse be noemde de vergadering in de commis sie den heer J. Poppe Wzn. te Nieuw en St. Joosland en tot plaatsvervan ger den heer W. Wiskerke te Nieuw- dorp. De beteekenis der geitenfok kerij voor onzen tijd. De voorzitter, mr. P. Dieleman, hield vervolgens een inleiding over bovenge noemd onderwerp. Spr. wilde zich niet in een geschied kundige beschouwing van de geit en de geitenteelt al te diep begeven, nu de secretaris dit reeds in een lezing op verschillende dorpen deed en naar spr. hoopte ook nog zal doen. De geit be hoort tot de z.g. koolhoornige, krach tige diersoorten, oorspronkelijk thuis hoorend in hooger, reiner atmosfeer, liefst klimmend en klauterend op de steilste, ontoegankelijke rotjsen. Is de geit, nu als heerlijk huisdier voor zoo veel gezinnen, door h.aar soberheid, maar ook vaak met koppige, nukkige eigenschappen en snoepzucht, niet een beeld van de eigenschappen van he* volk? Zij wordt genoemd de koe van den arbeider, en zij heeft dan ook on eindig veel belang voor den arbeiders stand, zoowel een socia,al- als een op- voedingjsbelang. Zij is in alles nuttin, Haar melk, boter, kaas en vleesch zijn goed voor het gebruik; haar huid is uitstekend te bereiden en te gebruiken in Spanje maakt men kordriaan, saffi aan en het fijne bovenleer van de gei tenhuiden. Het geitenhaar dient voor kwasten en penseelen, of wordt gespon nen in tapijt of gordijnen. De slechte economische toestanden werden ook in ons land in de 19e eeuw hoe langer hoe onhoudbaarder voor den arbeidersstand en nog gebruikt men onder het mom van behartiging van arbeidersbelangen de .arbeiders slechts tot bereiking van eigen financieele voordeelen. Een de>- belangrijke maatregelen tot verheffing en instandhouding van den arbeiders stand, naast wat er' gedaan is en moet worden voor hun rechtspositie, is de geitenfokkerij. En als geheel het plat teland is ook deze fokkerij lang ver waarloosd en uitgebuit door handellrij- vend en industrieel Nederland. De loo- nen der landarbeiders moesten gedruk* worden. Zulks om in de steden de prijzen der levensmiddelen ook te drukken. De be langen der landarbeiders worden dik wijls ondergeschikt gemaakt aan d;e der industrie en stadsche arbeiders. Toen de nood meer ging nijpen, trok de verwaarloosde geit, de aandacht; in Zeeland o.a. door de stuwkracht van mannen als Zwagerman, Sietema en Versluijs. Spr. bracht alle voorvechters een eeresaluut en kwam tot de vraag of het besluit der Prov. Staten inzake het alleen mogen dekken van goedge keurde bokken, niet te ingrijpend ge weest? Aan de hand van een aantal ge gevens hem door den heer Sietema ver strekt, beantwoordde spr. die vraag be- slits ontkennend. Thans profiteeren al le geitenhouders van de voorrechten als de andere reeds vroeger aangeslo tenen. De weg is voor hen gebaand, de boomen zijn geplant, zij hebben maar alleen de vruchten te plukken. Zij kun nen gebruik maken van bokken, die van de beste geiten uit de provincie afstam men en van bokken, die ook reeds een goede 'afstamming hebben. Het houden van een geit bindt de ar beiders aan den grond, het dier is van zeer groote beteekenis voor de voeding van het gezin, o.a. door het beschik baar stellen van versche melk. Het aan tal gezinnen, dat Zeeland de bijzonder gunstige voorrechten der geitenhoude- rij geniet, bedroeg tot dusver ongeveer 3000. Dit zal nu tot ongeveer 5000 wor den uitgebreid. De hoeveelheid melk bedraagt 4 millioen liter, gemiddeld per gezin 1300 1 per jaar of 314 1 per dag. Er zouden nog veel meer personen van kunnen profiteeren als men rekent, dat er zoo ongeveer 18500 plattelands- gezinnnen in Zeeland zijn. Vooral op het gebied der Zeeuwsche fokkerij is het fokstation van groote beteekenis en men kan met eenige trots zeggen dat de fokkerij van de leden technisch beter gefundeerd is, dan eenige andere dier- fokkerij in ons land. Men kan bij deze fokkerij het beste van het beste voor de fokkerij aanwijzen, maar bij de runder veehouderij kan men maar over resp. 4 pet en 5 pet. gecontroleerde dieren resp. vrouwelijke en mannelijk beschikken en bij de hengsten weet men wel, dat zij goed gekeurd zijn, maar niet of men het beste materiaal gebruikt. Mr. Dieleman meende, dat uit alles blijkt van welk een groote beteekenis oeconomisch en sociaal de geitenfokke rij is voor de arbeiders en kleinere landbouwers. Men moet zich ook durven spiegelen aan dieren, ook sqhepsslen Gods. Wat heeft de geit geen trouw, geen aanhankelijkheid, wat is de geit niet sober, behendig, vlug en vroolijk en tevreden. Leer het van hem. Er ligt in de geitenfokkerij een groot opvoedings- belang voor onze kinderen en voor ons zelf. Ook in het samenwerken op dit gebied. Men moet denken aan het „Heb God lief en hebt Uw naasten lief als U zelf." Daarin ligt dan ook de zorg voor eigen gezin. Dan eerst wordt de maat schappij: maatschap, kameraadschap. De eenvoudige vereeniging en de een voudige werkzaamheid in de Zeeuwsche maatschappij zij een lichtend voorbeeld van wat eendracht en onderlinge waar deering en symphatie en streven naar een gemeenschappelijk boven ons staand en door allen dienend doelwit beoogt. Spr. eindigde zijn met groote belangstelling aangehoorde rede met 'n toepasselijk verschje over de geit. Een warm applaus was de dank der vergadering. De secretaris deed nog enkele mede- deelingen over het verkoopbureau, en drong aan op het gebruik maken van de ze instelling. Bij de rondvraag kon o.a. worden ge zegd, dat het aannemen van niet-vol- bloed dieren, een bewijs is van onbe kendheid met de voorschriften. O. Zeeuwsch Vlaanderen deelde mede te willen trachten door het heffen van 5 cent per lid per jaar kringtentoonstei- lingen te organiseeren. Nog enkele opmerkingen van plaatse lijken aard gaven aanleiding tot de toe zegging daarnaar een onderzoek te zul len instellen, waarna de voorzitter met de beste wenschen voor 1936 de verga dering sloot. 73 jaar getrouwd, Te Plymouth is John Cooper Ward overleden. Hij was de oudste trekker v,an een marine-pen sioentje. Op jl. Kerstdag was hij 99 jaar geworden. De weduwe is 89 jaar. Zij waren 73 jaar getrouwd geweest, het geen, naar het schijnt, de langst beken de, althans behoorlijk gedocumenteer de en geregistreerde, huwelijksduur in Engeland is, DE MILITAIREN EN DE S.A, EN S,S. Te Berlijn is, naar de N. R. C. meldt, een conferentie van hoofdofficieren van legen, vloot en luchtvaart gehouden, waaraan ook leden van de S.A. en S.S. deelnamen. liet Engelsche blad de „Times" schrijft in verband hiermee: Het spreekt vanzelf dat het leger een w,aakzaam oog houdt op de S.S. welke Hitler's lijfgarde vormt en hem vliegen de colonnes verschaft bijl binnenland- sche onrust. De S.S. telt 12,000 man, verdeeld in vier regimenten, die in ver schillende deelen des rijks zijn gestati oneerd. Zij zijn uitstekend geoefend met geweren, machinegeweren, tanks en naar verluidt ook met luchtafweer geschut. Onlangs liep het gerucht da' hun sterkte was opgevoerd tot 16,000 man en d,at hun wapening was uitgebreid met artillerie. Hun aanvoerder is Himm- ler, die ook het hoofd van de Gestapo is. De S.S. zijn te beschouwen als de keurbende van de nat. socialistische be weging en als de handhavers van haar beginselen in den meest ra dicalen vorm. Daar zij zichzelf het binnenlandsche bolwerk van den n.s. staat vinden, is het begrijpelijk dat zij ontevreden zijn met hun positie in be trekking tot het leger, dat zijn plichten beperkt acht tot de verdediging dei- grenzen. Het neemt van de S S. slechts in zooverre notitie dat het er op uit is hun aantal en sterkte te beperken. Ove rigens zijn de betrekkingen koel; men beantwoordt eikaars groet De nmivr op beroeps- en maatschappelijk gebied, waartoe deze verstandhouding leid', geeft te Berlijn stof aan meni<* tfe'nrA Als het leger er op zou staan dat de kwestie van gezag in zijn voordeel moet opgelost worden, dan beschikt de par tij over het tegen-argument dat de dub belzinnige positie van het leger in den nat.-socialistischen staa' eerst opgehel derd moet worden Van de verscheiden organisaties die de jonge Duitschers to+ complete nat.-socialisten kneden, zijn de drie afdeelingen van de weermacht de eenigen die geen politieke activiteit ontwikkelen. Het denkbeeld, dat de jeugd alhans in één fase van h,?.ar op leiding in een haven voor politieke „vrijdenkers" belandt, verontrust de partij. Ook de Soldatenbond, de niet- politieke vereeniging die de oudstrijders van Hitier kregen in ruil voor het prijs geven van den Stalen Helm, vormt een voorwerp van vertrouwen in de partij. Ofschoon het lidmaatschap vaij S S of S.A. met dat van den Soldatenbond vereenigbaar is, wordt deze organisatie toch meer en meer beschouwd als een vluchthaven voor oud-leden van de weermacht die aan den dwang om zich in het politieke leven te begeven wen schen te ontkomen. De S A. die begint te tanen zoowel in prestige a's het aan tal zijner leden, beschouwt den Solda tenbond met ongerustheid. Daarom vraagt men zich thans af of het resultaat van de besprekingen niet zal uitloopen op een besluit om ook politieke propaganda als onderdeel van de soldaten-opleiding te geven, Over de zuivering van politieke raden wordt eveneens van gedachten gewisseld. Con cessies van dien aard zouden ongetwij feld den weg banen voor dë erkenning van de superoriteit van de organen der weermacht boven alle andere gewapen de organisaties, zonder dat zij de on- j middellijke verantwoordelijkheid zouden 1 behoeven te dragen voor de veiligheid van den nat.-soc. staat. Maar het leger zal voorstellen om het öf direct óf op den langen duur zijn positie van betrek kelijke onafhankelijkheid te ontnemen met eenig wantrouwen ontvangen, want het dankt zijn positie aan de traditie dat 't leger in de geschiedenis van Duitsch- land steeds de eenige stabiele factor is geweest. YAN GOUDZOEKER TOT MULTÏ-MILLIONNAIR. Maar ia behoeftige omstandig heden overleden. Een man, die eens 14 millioen dollar had bezeten, is dezer dagen op 93-ja- rigen leeftijd in ,armoedige omstandig heden overleden. E. A. Colburn, die zijn carrière begon als goudzoeker, was in zijn rijken tijd eigenaar van de Gold king- en ajax- mijnen bij Cripple Creek (Coloradol. Zijn enorm fortuin had hij belegd in spoorwegmaatschappijen, hij liet groote hotels bouwen, terwijl hij er een ren stal op nahield. Gisteren is zijn testament geopend, waaruit bleek, dat de nalatenschap be staat uit twee gouden ringen, die er gens in een lommerd staan. KURKENFABRIEK IN VLAMMEN OPGEGAAN. Gisteravond omstreeks zes uur ontdekten voorbijgangers brand in het pand 140 aan den Buitenhaven weg te Schiedam, waarin gevestigd is de kurken- en isolatiefabriek van de fa. Bouvet. In dit pand waren eenige werkzaamheden verricht voor de fabri cage van kurken platen. Slechts eèn jon gen was in de droogkamer van de fa briek aanwezig geweest. Men vermoedt, dat in deze kamer de brand is uitge broken. Het pand stond in enkele minuten in lichter laaie. De brandweer heeft met twaalf stralen het vuur in ruim een uur tijd kunnen blusschen. Het pand, dat een breedte heeft van 12 m en een diep te van 20 m, was toen geheel uitge brand. Het gebouw was tot aan den nok toe opgestapeld met zeer brandbaar ma teriaal. JEUGDIGE BOEFJES. De H a a r- e m s c h e politie heeft twee jeugdige boefjes gearresteerd, die ondanks hun leeftijd in de Spaarnestad danig huis hielden en zelfs gevaar voor de veilig heid der bevolking opleverden. Het betreft hier twee broertjes van 9 en 10 jaar, die onlangs reeds door de po litie waren aangehouden in verband met andere euveldaden. De politie-dienaren hadden het veelbelovende duo toen met een ernstig vermaan naar huis gestuurd, doch de beide misdadige knapen hebben sindsdien hun leven niet gebeterd. In tegendeel zij hebben nml. Woensdagmi- dag op zeer gevaarlijke wijze met vuur „gespeeld", zoodat de brandweer er zelfs aan te pas moest komen. Een garage-houder aan de Ursala- straat, deelde mede, dat op de binnen plaats van een onbewoond huis brand was gesticht in een hoop papierafval. De man waarschuwde de brandweer, daar hij bevreesd was voor uitbreiding van het vuur. Het bleek, dat men met een erfelijke baldadigheid had te doen. De jongens waren het onbewoonde huis door de ontsloten deur binnengedrongen, had den behang van de muren gerukt en dit te zamen met wat ouden rommel in brand gestoken. Het was inderdaad hoog tijd dat het vuur werd gebluscht, daar het zeker geen denkbeeldig gevaar op leverde voor de garage. Reeds onmiddellijk rees het vermoe den dat de. beide jeugdige „bekenden v,an de politie" de hand in dit kwaad aardige spelletje hadden gehad, een vermoeden da* al spoedig juist bleek te zijn. Het scheen dat het brandje, waarmede de brandweer op Nieuw jaarsdag in de M,argarethestraat zulk 'n moeite had gehad, zeer in den smaak van de boefjes was gevallen. Ook rust op het 'weetal de verden king geld uit damestaschjes te hebben weggenomen, waarbij dan taschjes wer den uitgezoch', die op alleenstaande da mesfietsen waren bevestigd. De por- temonnaies werden leeggehaald en de taschjes weer met s'eenen gevuld. Al met al zullen de beide jeugdige misdadigers thans wel niet met een vermaning om hun leven te beteren door de politie n,aar huis gestuurd wor den. (Tel.) In November van het vorige jaar ont ving een Bussumsche familie van een volkomen onbekende een smeekbrief, waarin om een geldsbedrag werd ge vraagd voor een reis naar Marseille. De schrijver kon een prachtbetrekking als kok aan boord van het Deensche s.s. „Osrik" krijgen.... Om het zaakje ge loofwaardiger te maken, had de man er een epistel van den kapitein van het schip bijgedaan: „U staat als een uitste kend vakman bekend en ik zal u graag een betrekking aan boord verschaffen". De aspirant-kok had niet verzuimd om op het gevoel van de Bussumsche familie te werken: „ik ben een wees, 't is me steeds tegengeloopen, hiér ligt m'n laatste kans".... red me nu." De familie vond het zaakje echter ta melijk verdacht; de politie werd in het geval gemengd en weldra bleek, dat het heele verhaal van AZ gelogen was. De 26-jarige man was reeds zes maal ver oordeeld wegens vermogensdelicten. Gisteren stond hij te Amsterdam te recht. Verd. gaf toe, dat de brief niet van den kapitein afkomstig was. Een Poolsche vriend te Marseille, „die in val- sche papieren handelt", had het epistel geschreven. „En misschien wist hij te Marseille wel een schip voor me", meende verd. hoopvol. De Officier van Justitie, mr. Wassen- bergh, requireerde wegens poging tot oplichting een gevangenisstraf van ne gen maanden. De verdediger, mr. G. Parser, verzocht de rechtbank alsnog een reclasseerings- rapport over verd. in te winnen; con form werd besloten. Op 19 Februari zal dit rapport wor den behandeld. Woensdagmiddag werd ten over staan van notaris M. Oele in de herberg bij J J. Verdonk te 's Gravenpolder publiek geveild: Een woonhuis en erf aan de Dorpsstraat aldaar. Hoogste in schrijver J. Bosman voor f 1506 Kooper Chr. Huissen q.q. landbouwer te Baarland voor f 1910. Verder een woonhuis en erf aan den Molendijk. Hoogste inschrij ver Th, de Klerk notaris-klerk voor f 486 Dit perceel werd ingehouden. In de eerste helft van Januari zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: C. Sinke, leurder, van St. Laurens, Noordweg B 63 naar Schoorsteenvegers- singel Q 81; K. Tabak, religieuse, van Westervoort, Dorp 30, n, L. Burg B 6-7; K. J. Scheurs db., van O. en W. Souburg, Oranjeplein 35 naar L. Burg C 90; S. de Hamer, db., van Apeldoorn, Hoofdstr. I2 naar Lange Noordstr. C 15-16; M. A. de Hulster, db., van Vlissingen, Kerk- scheweg 96 naar L, Delft B 114; B. Le- gemaate, lim. fabrikant, van Rotterdam, Rusthof laan 50a naar Wal B 71; M. KI. van Doorn, verpleegster, van Krabben- dijke, Dorpstr. A 217 naar M 292; H. Rus, zonder, van Haarlem, Amsterdam- schestr. 3j naar Wagenpl. Q 118; A. Blokland, koopman, van Haarlem, Spaarpwoudestr. 10 naar Wagenpl. Q 118; G. M. Verhaegh, religieuse, van Naaldweg, Dijkweg 20, nnaar L. Burg B 6-7; J. Vroomans geb. Boone, van O. en W. Souburg, Vrijburgstr. 21 naar K. St. Pieterstr. F 28; M. C. de Vin, van Zie- rikzee, Minderbroederstr. B 331a naar Nieuwstraat H 45; M. Marinisse, db., van Koudekerke A 127 naar Noordstr. D 69; A. H. A. Willems, rijksontvanger, van Vaals, Maastr.laan 107, Losk. P 254; A. M. M. Connotte, db., van Vaals, Maas tr.laan 107, naar Loskade P 254; G. M. van Giezen, banketbakkerskn. van Maastricht, Luikeweg naar L. Burg B 10; L. Moens, wed. J. de Groot, van Utrecht, Zilversteeg 14 naar Lange Geere K 321; R. I. de JongWolf, z., van Rotterdam, Paarlstr. 36b naar Bas tion N 74; A. Baak, werkman, van Vlis- s'ngen, Papaverlaan 6, naar Vliss.str. K 46; W. van Dalen, boekhouder a. h. kadaster, van Nijmegen, Ruisdaelstr. 45 naar Park de Griffioen R 239b; G. C. Goossens, gouvernante, van Etterbeek, (B.) naar L. Delft B 130. Vertrokken: C. P. de Boe, chauffeur, van Penning- hoeksingel L 72d naar Zierikzee, 't Sas. M. van der Veen, tuinman, van Wal B 31 naar Dubbeldam, Dubbelstraat 61. F. W. Groenewegen, le luit. inf., van Molenwater M 272 naar Harderwijk, Stationslaan 101. T. van den Burg, stationschef, van V 136 naar 's-Graven- hage, Westeinde 91. C. J. Verbeek, dienstb., van Rouaansche Kaai G 156 naar St. Laurens, B 80. M. Bimmel, dienstb., van L. Delft A 96 naar Bigge- 1 kerke. C. J. Risseeuw, zonder, van j Veersche singel S 23 naar 's-Gravenha- ge, Sweelinckplein 38. L. Verhulst, dienstb., van Oud Arnem. voetpad T 149 i naar Amsterdam, Museumplein 9. G, J. Kuit, chauffeur, van Langeviele K 390 8 naar Deventer, Enkstraat 30. D. C. „Mencol" geneest de huid van ouder- domsverschijnselen Gezicht en handen worden glad, jeugdig, zacht en opgewas sen tegen alle schadelijke, verruwende weersinvloeden. Een onvolprezen en een voudig toe te passen schoonheidsmiddel. Uw huid vraagt om Doozen a 50 en 25 ct. bij Apoth. en Drog. (Ingez. Med.) Seller, chauffeur, van Langeviele K 390 naar Deventer, Gieterijstraat 4. A. Willems, kellner, van KI. Vlaanderen M 109 naar Rotterdam, Stationsweg, Caf- taria. N. Reijerse, van Veersche singel S 48 naar Goes, Korte Vorststraat 7. I. de Kant, woonwagen, naar Oostburg, Hoogendijk 3. M. C. Zoeter, dienstb., van Dam N 18 naar Bruinisse. L. van Ballegoyen, van Veersche weg S 219 naar Amsterdam, Riouwstraat 52 III. A. Kooien, van L. Delft B 148 naar Steen bergen, Koorstraat A 185, F. Butler, van Noordplein M 292 naar Kapelle, Hooftstraat D 98. J, C. Verstraten, van Veersche weg T 263a naar Bigge- kerke, Zandweg A 67. H. van der Schuur, ambt. ter secr., van Noordweg S 236e naar Koudekerke, A 41. M. C. Mulder, van Blauwendijk P 391 naar Amsterdam, Euterpestraat 112*. L. de Pagter, kinderjuffrouw, van K. Noord straat L 77 naar 's-Gravenhage, Bali- straat 98. A. A. Leenaars, verpleeg ster, van Noordplein M 292 naar Breda, Acc. singel 49. W. H, A. A. Rost On nes, verpleegster, van Noordplein M 292 naar Groningen, Hoogeder A 8. H. A. Acda, fabrieksarb., van Sleeperssingel Q 165 naar' Koudekerke, 't Zand D 219. A. Anderiesse, opticien, van Baanstraat Q 236 naar Oostburg, Markt 32. I. van Dam, rijksklerk, van Seissingel R 204 naar Rotterdam, Mathenesserdijk 368a. L. W. Beekmans, koopman, van Teerpakhuizenstraat P 30 naar Breda, Molenstraat 18. J. G. Enkelaar, van Noordsingel R 57 naar Krabbendijke, Dorpstraat A 143. S. M. de Rey, 1.1. verpleegster van Zusterstraat I 241 naar Zeist, Den Dolder. G. Saay, van Blau wendijk P 39c naar Vlissingen, Oude Markt 45. C. Kodde, dienstb., van Park v. Nieuwenhoven S 1561 naar Aag tekerke. J. Hoek, van Noordsingel S 150a naar België. Kapelle, 15 Jan. Veilingsvereen. „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Appels: Goudreinetten 619, Fran- sche reinetten 1013, Zure Bellefleur 310, Court Pendu 47, Bramley Seed ling 10, Dubb. Bellefleur 46. Sterappels 38, Ermgaard 311, Pomme d'Oranje 410, Camp, Zoet 37, Bijenkorf 3 6, Hollandsche Zoet 38, Kandyzoet 2. Peren: Br. Clairgeau 611, Comtesse de Paris 814. Gieser Wildeman 412, Kle'peren 413, Pondsperen 510, St. Remep 813, Winterlouwtjes 8. Diversen: BI. Druiven 1214, Sprui ten 412, Veldsla 5, Witlof 4-11, Breek- peen 1, Uien 1, Schorseneeren 4, alles ;n ets. per kg. Roode kool 18, Savoye kool 310, Bloemkool 47, Boerenkool 1, per stuk, Prei 57,30, per bos, Kip eieren 2,803,70, Eendeneieren 3. per 100 stuk. Oostburg 15 Januari Avicultura Aanvoer 57^ kg boter; prijs 1.04 1.70 per kg. MIDDELBURG. DO 16 Jan. Zending lez. spr. ds. S. A. v. Hoogstraten, Bogardz. 20,00 h, VR 17 Jan. Lez. Gesch, en Letterk. Ver. spr. dr- F. van Thienen, Den Haag, St. Joris 20,00 h. VR 17 Jan, Feestavond N-R.V. (afd. Wal cheren), Mevr. Esther de Boer Van Rijk in 't blijspel Betje re geert; Schuttersh, 20,15 h. DO 16 Jan. Uitv Padvinders; Schutters hof 20,00 h. DO 16 Jan, Mevr. de BoerVan Rijk. „Betje regeert"; Prins van O. -iOSi „Ik houd van alle vrouwen" en „De Moord in het Casino", 20,00 h„ ZO matinée 15.00 h. DO 16 Jan, Ev. Lezing, te Nw. en St. Joosland; „Roode Leeuw" 19,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6