LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. SPORT. SEiENGi NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN, WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Geheime stokerij nabij de grens. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAAD VAN SLUIS. Parkeerterrein voor auto's: een werkverschaffingsobject Nat. Bond Landbouw en Maatschappij. DERDE KUNSTFILMAVOND. Men of Arran. Lady for a day. EEN HOUTEN BEELD VAN ERASMUS In hooger beroep. Oud-gemeente-secretaris verduisterde f 3000. STANDENLIJST 3e KLASSE. V oetbalprogramma. Z. V. B. AUTO TE WATER. Twee personen verdronken. NEGEN-JARIG MEISJE ONTVOERD. Dader aangehouden. AGENDA. MIDDELBURG. VR 10 Jan. 2e conc. Middelb- Conc.Ver., pianist Orloff; Concertz, 20,15 h. Dl 14 Jan. Ver, Voor de Kunst en Ver. v. Huisvr. spr. mr. W. C. Feit kamp; St. Joris 20,00 h, VR 17 Jan. Lez. Gesch. en Letterk. Ver. spr. dr- F. van Thienen, Den Haag, St. Joris 20,00 h. VR 17 Jan, Feestavond N-R.V. (afd. Wal cheren), Mevr. Esther de Boer Van Rijk in 't blijspel Betje re geert; Schuttersh, 20,15 h. ZA 18 Jan, Feestavond t.g. 25 j. best. Mixed Hockev Club; Schuttershof 20-30 h. ZA 18 Jan. 2e Verg'. Obligat. houders Z. VI- Tramweg Mij. Terneuzen, St. Joris 11,00 h, VR 24 Jan, Lez. Ned. Prot. Bond, spr. ds- G. Westmijsse, R'dam; Geb. Vrijz. Herv. ZA 1 Feb. Balmasqué Z.W.V., Schuttersh. MA 3 Febr. Kunstav. Jan van Riems dijk, Schouwb. 20.15 h. WO 12 Feb. Prop. Dag. Volksonderw. DO 13 Feb- Kunstfilmav.: City 20,15 h. VR 14 Feb. 3e conc. Middelb. Conc.Ver., Cellist Graudan, Concertz. 20,15 h, ZA 15 Feb, Uitv, Gymnastiekver. „Achil les", Schuttershof 20,00 h- MA 17 Feb. Lez. Natuurk. Gezelsch., spr. prof, dr. G. Grijns, Wagenin- gen; „de Vergen-" VR 21 Feb- Centr. Tooneel „Oude Lief de"; 2e Abonnements Tooneel- voorstelling, Schouwburg 20,15 h. DO 12 Mrt, Kunstfilmav.: City 20,15 h. MA 16 Mrt. Lez, Natuurk. Gezelsch., spr. prof. dr. W. J. Jongmans, Heerlen; „de Vergenoeging". VR 20 Mrt, 4e conc. Middelb. Conc.Ver., Kamerork. Van der Pas; Concertz. 20,15 h. DO 9 Apr, Kunstfilmavond: City 2845 h. DO 23 Apr. Gen. Rep. Instrum. Mua., Concertz. DO 23, VR 24, ZA 25 Apr, Mimuco, VR 24 Apr. 2e Conc. Ver. v. Instrum. GOES. WO 15 Jan. Uitv, Toonkunst; Prins van DO 16 Jan. Uitv Padvinders; Schutters hof 20,00 h. DO 16 Jan, Mevr. de BoerVan Rijk. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 10—DO 16 Jan.; CITY, Midb. VR 10— DO 16 Jan-: ALHAMBRA, Vliss. VR 10—DO 16 Jan.: LUXOR. Vliss, VR 10—DO 16 Jan.: 1 allen, die medewerkten aan het welsla gen der tentoonstelling daarvoor dank te betuigen en den heer Gabrielse, voor het steeds belangloos afstaan van een lokaal. BIGGEKERKE. Woensdagavond hield het „Vee- en Varkensfonds" zijn jaar vergadering onder leiding van den heer A. de Voogd. Uit het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer P, de Lange bleek, dat in het verloopen jaar verzekerd waren: 258 koeien, 393 stuks jongvee en 132 varkens. Vergoe ding had moeten plaats hebben voor 17 koeien, 4 stuks jongvee, 30 kalveren en 10 varkens. Het batig saldo bedroeg f 92. Als bestuurslid werd herkozen de heer De Voogd, terwijl in de plaats van den heer D- Coppoolse, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld werd ge kozen de heer A. Caljé. Tot bode werd herbenoemd de heer J. Dekker. Vast gesteld werden de bedragen van de uit te keeren vergoedingen. Nabij de grens onder de gemeente Maldeghem is een groote geheime je neverstokerij ontdekt, welke in volle werking was en werd gedreven door vader en zoon Berlé. Men vermoedt, dat de jenever van daaruit over onze grens werd gesmokkeld. Volgens de Belgische douanen zouden nog verscheidene dezer geheimstokerijen langs de grens in wer king zijn en hun klanten voor een groot deel op Nederlandsch gebied hebben. SLUIS. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van wet houder Alph. Aernaudts, waarnemend voorzitter voltallig. De v o o r z. deelde mede, dat B. en W. in hun laatste vergadering over het aanschaffen van een eventueele motor brandspuit hadden beraadslaagd. Tot een beslissing was men echter nog niet gekomen, doch een onderzoek werd reeds ingesteld. Van I. de Smit, J. J. CoppensVer- meire en H. de Jong waren aanvragen ingekomen om gemeentegrond te koo- pen, die naast of dichtbij hun perceelen ligt. Wat de aanvrage van de Smit be treft, vond de voor.z het een bezwaar om den grond te verkoopen, daar het perceel zich op erfpachtsgrond bevindt, waarvan de erfpacht pas begin 1960 af loopt. Ook de heer Van Mazijk vind dit verkeerd. Een voorstel van den voorzitter het stukje grond onder dezelf de voorwaarden in erfpacht te geven als het perceel werd goedgevonden, met deze bepaling dat het aan de publieke dienst zou worden onttrokken. In een vorige raadsvergadering was besloten, dat grond, bedoeld als bouw grond voor arbeiders 35 cent per m2 zou bedragen; daar de grond, welke Coppens aanvroeg geen bouwgrond was, hadden B en W. gemeend de prijs op 0.60 te bepalen wat huns inziens niet te hoog was. Deze prijs is aldus vastge steld, in verband met de aanvrage van den heer H. de Jong om een gedeelte van de weide gelegen naast de begraaf plaats; deze grond ligt vlak naast den grond van Coppens. Besloten werd, dat de aanvrage van den heer De Jong zou worden verleend met bijvoeging van de bepaling, 'dat de grond bebouwd moet worden en wanneer dit niet zou gebeu ren, De Jong telkens 50 zou moeten afdragen aan de gemeente voor de ja ren die hij in gebreke zou zijn. De heer Smoorenburg zeide nog: „We die nen sancties toe te passen" (gelach). Van den heer J. F, S'moorenburg en de N.V. Mekanieke Steenbakkerij al hier werd een verzoek om uitweg over gemeentegrond te krijgen, ingewilligd. Achter de weegbrug aan de Kaai wordt een terrein opgehoogd, dat z,al dienen als toekomstig parkeerterrein voor auto's. De kwestie was, waarmee het ter rein verder moet worden opgehoogd. De V o o r z. deelde mede, dat van een Belgische maatschappij een goed- koope aanbieding om z,and te leveren was ontvangen. De prijs zou bedragen ruim f 45 voor 10 wagons zand. De Raad besloot met algemeene stemmen bij wijze van proef dit voorstel aan te nemen. De V o o r z. noemde dit werk weer een werkverschaffingsobject. Er waren reeds vele klachten binnen ge komen van menschen uit de buurt, daar bij Westenwinden het terrein, dat thans els vuilnisbelt dienst doet, aardig van zich liet spreken. De heer Smoorenburg op perde het idee om voor iedere auto, die op het toekomstig parkeerterrein zou komen te staan frs 1 te vorfleren. De V o o r z,, daarbij gesteund door den heer V ,a n M a z ij k, achtten dit plan nadeelig voor het Vreemdelingenverkeer. De heer Brevet wilde liever van dit onderwerp afstappen, daar deze kwestie beter later kon behandeld wor den. Op 24 October 1935 was besloten tot inschrijving van f 1800 a 2^ pet. en f 500 a 3 pet. Grootboek Werkelijke Schuld. Ged. Staten wilden deze in schrijving echter niet goedkeuren. Het is ingetrokken. Met 6 stemmen voor en één blanco werd J, B, van Damme (aftredend) als lid van het Algemeen Armbestuur her kozen. Na ampele besprekingen van de straatverlichting werd tenslotte beslo ten lantaarns te plaatsen n,abij de heg, staande langs de weide van de Marte- laere en één tusschen de marechaussee kazerne en de perceelen van Murijn, Verder zullen de lantaarns, staande langs den weg naar Sint Anna ter IVfui- den nabij het perceel van Van de Putte, overgeplaatst worden naar het fietspad en veranderd worden in een booglamp, daar het fietspad anders te veel scha duw krijgt. (Wordt vervolgd.) Te Noordwelle werd Don derdagavond na een lezing van den heer Jac. Welleman voor de af deeling der Z. L. M. aldaar, een afdeeling Schouwen-Duiveland van den Nationa- len Bond Landbouw en Maatschappij opgericht, met ongeveer 35 a 40 leden. Tot voorloopig voorzitter werd aan gewezen de heer J. Steur te Seroos- kerke. (-§-) De derde kunstfilmavond te Middelburg (gisteravond in bioscoop City) heeft, wat het bezoek betreft, zijn voorgangers nog overtroffen. Het the ater was vrijwel uitverkocht. Verheu gend verschijnsel deze groeiende be langstelling voor een exptriment, dat iederen liefhebber van filmische kunst uit het hart gegrepen werd. „Men of Arran", een documentaire, die voor de pauze draaide, beantwoord de o.i. ditmaal het best aan wat men van een kunstfilmavond verwacht en mag verwachten. Het eiland Arran ten Westen van Ierland, dat aan het schep pingsverhaal herinnert (de aarde was woest en ledig), vormt er met zijn schaarsche bevolking het onderwerp van. Een barre rotsmassa, waarop vrij wel-niets wil groeien, is dit Arr,an. Uit kloven en spleten schrapen de eenvou dige, stoere bewoners wat humus bijeen, dat met zeewier vermengd en op het kapot geslagen gesteente gebed een schrale aardappeloogst moet opleveren. Een paar schapen maken den veestapel uit. En verder is er de zee, de eindeloo- ze en majestueuze, m,aar ook de teugel- looze en de verraderlijke, aan wier le vende rijkdom de mensch zijn sobere levensonderhoud ontrukt. In de baan der oceaan-depressies ligt Arran; wilde stormen jagen razende watervloeden tegen zijn rotsige kusten op. Onverwachts breekt het helsch ka baal los en wee den armen visscher, die in zijn ranke boot niet tijdig het veege lijf kan bergen. Met zulk een geval ein digt de film zijn raak verslag. De mensch brengt er nog het leven af, maar zijn varende have slaat te brijzei op de klippen. Zijn varende haven: dat was zijn mid del v,an bestaan, zijn wankel en breek baar bezit, waarmee hij zelfs de wal- visch te lijf durfde,, om er in letterlijken en overdrachtelijken zin de olie voor zijn lamp uit te koken. Levensgevaar lijke onderneming deze walvischvangst; het relaas, dat de film er van geeft laat daarover geen twijfel. Uithoudingsver mogen en moed worden hier tot in de stratosfeer v,an het menschelijke kun nen gevergd. Trouwens het geheele le ven van de Arran-bewoners is, om zoo te zeggen, een kwestie van uithoudings vermogen en moed. Welk een ontzag lijke geestelijke veerkracht moet er in deze menschen besloten liggen. Onbe wust loopen ze er mee rond, doende, wat hun hand vindt te doen. En de ont zinde golven slaan te pletter op de rotsen en barsten in damp en schuim uiteen. De documentaire werd meesterlijk in elkaar gezet. De strijd om het bestaan v,an den mensch in deze barre wereld vond er zijn bepaling op een niveau, waar de geestelijke krachten zichtbaar plegen te worden in en buiten dien mensch. Men zou er over kunnen redetwisten, of de film, die na de pauze vertoond werd, op een kunstfilmavond thuis hoort. „Lady for a day" had kunnen worden, wat „It happened one night" (eersten avond) was: geestig. Voor ons gevoel bracht ze het echter slechts tot het grappige. Er werd te veel klonterig realisme in verwerkt. In de dampkring van het luchtige sprookje, past geen ap pel-ventende vrouw, die aan dé drank verslaafd is en door de wijze, waarop het witte doek dat onthult, een tragi sche figuur wordt. Men had haar des noods een beetje zielig mogen maken. Levenstragiek, die naar de straatgoot riekt, moest in dit verband echter uit den toon vallen. Evenals allerhande overbodige en somwijlen ietwat platte sentimentaliteit: de bewustelooze oude vrouw op het trottoir; haar beweerde zelfmoordplannen etc. etc Dat was te zwaar op de hand en te melo-drama- tisch; dergelijke dingen stammen uit de keuken, waar romans in afleveringen worden gebrouwen. Het geval had zich zeer zeker voor een luchtige, geestige film geleend. Frank Capra, de regisseur, wist 't er echter niet dienstbaar aan te maken. Zoo werd de rolprent een amu sementsfilm, die er overigens in haar soort nog wel mee door kon. Bij wijze van vredesafgezant zal Ja pan waarschijnlijk binnen kort een 300 jaar oud houten beeld van Desidenus Erasmus naar Nederland zenden. Het beeld werd door het eerste Nederland- sche schip dat in 1600 Japan bezocht meegebracht en is sindsdien bewaard in een provincialen Boeddhistischen tempel. Den laatsten tijd was het beeld opgenomen in het Keizerlijk Museum te Tokio, waar het deel uitmaakte van „den nationalen schat". De gemeenteraad van Rotterdam, waar in Juli a.s. den vierhonderdsten sterfdag van Erasmus herdacht zal wor den, heeft zich tot de Japansche regee ring gewend, door tusschenkomst van de Nederlandsche legatie in Tokio, met het verzoek dit beelij van Erasmus tij delijk te willen afstaan. Het departe ment van buitenlandsche zaken heeft het verzoek in gunstige overweging ge nomen. De eenige moeilijkheid is thans nog het verkrijgen van toestemming var de Commissie van den Nationalen Schat H. de F., landbouwer, te Zaamslag heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtre ding van de Jachtwet is veroordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis. Dezelfde verdachte heeft eveneens hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van dien kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van de jachtwet is veroordeeld tot f 40 of 20 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van een buks en patronen. Voor de rechtbank te 's-Hertogen- bosch stond gisteren terecht de 53-ja- rige J. T., oud-gemeente-secretaris van de gemeente Veen, die in de jaren 1932 en 1933, een bedrag van f 3000 zou heb ben ontvreemd, ten nadeele van die gemeente. De verdachte bekende, d,at hij zich een bedrag van f 270 had toe geëigend, toebehoorende aan de kas van „Armenzorg" te Veen, De President zei, dat toen de kas werd gecontroleerd, er een tekort was van ongeveer f 3000. De verdachte noem de dit onmogelijk. De burgemeester v,an Veen, de heer C. Landweer, zeide het tekort met zijn wethouder te hebben ontdekt. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en voeg de er aan toe, dat dit reeds de tweede maal was dat de verdachte zich schul dig maakte aan verduistering. Hij requi- reerde een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Uitspraak over veertien dagen. Zooals uit de hieronder volgende standenlijst blijkt, staat Hulst in 3A met een mooien voorsprong bovenaan. Axel stelt dit jaar teleur, hoewel het nog de tweede plaats inneemt. Hoofd plaat daarentegen brengt het er in deze klasse mooi ,af. Opvallend is het slechte resultaat dat Oranje tot nu toe heeft geboekt. Een doelgemiddelde van 5 voor en 62 tegen met 7 gespeelde wedstrij den zegt genoeg. De stand is als volgt: gsp. gew. gel, vrl, dip. p. Hulst 9 8 0 1 44-8 16 Axel 7 4 1 2 20-7 9 Hoofdplaat 6 3 2 1 21-9 8 Terneuzen II 8 3 0 5 30-24 6 Oostburg 6 2 1 3 16-23 5 Breskens 4 1 2 1 11-11 4 Sluiskil 5 1 2 2 11-14 4 Oranje 7 0 0 7 5-62 0 In de 3e kl. B. staan eveneens De Zeeuwen met flinken voorsprong aan den kop. Het is haast niet in te denken dat den Vlissingers het kampioenschap nog zal ontgaan. Vlissingen II en Zie- riltzee kunnen haar volgens deze lijst in theorie nog wel bereiken, maar of dat in de praktijk zal geschieden, be twijfelen we ten zeerste. Ook RCS zal het De Zeeuwen wel niet meer lastig maken. Goesche Boys neemt in deze afd, eenzelfde positie in als Oranje in 3A. In 7 wedstrijden 4 goals te maken en 50 tegen te krijgen heeft weinig hoop voor de toekomst. De stand is als volgt: gsp. gew. gel, vrl. dip. P- De Zeeuwen 9 8 1 0 50-9 17 Vlissingen II 11 7 1 3 35-22 15 Zierikzee 9 6 2 1 40-19 14 .RCS 8 5 0 3 30-12 10 Middelburg II 7 4 0 3 15-14 8 Eiland Boys 10 3 1 6 27-24 7 Zeelandia II 8 3 1 4 10-29 7 Zeeuws, Boys 7 2 1 4 14-14 5 Hansweert 10 1 1 8 16-48 3 Goes. Boys 7 0 0 7 4-50 0 In verband met den wedstrijd Frank rijkNederland te Parijs zijn er slechts een paar derdeklas wedstrijden inge- lascht. 3 kl. A.: BreskensOranje. 3 kl. B.: Goesche BoysZeelandia 2; Hans weertZierikbee; De Zeeuwen Zeeuwsche Boys. Zaterdag: L.V.V,Arnemuiden. Zondag: Vlissingen 3De Zeeuwen 2. Overgangski,: Zeeuwen 3R.C.S. 2; Middelburg 4Zeelandia 3; 2e kl. A.: Zeelandia 4Middelburg 5; Scheldestr. 2Zeeuwen 4; R.C.S. 3 Nieuwland. 3e kl. A,: Zeeuwen 5Zeelandia 5; Eil. Boys 3Middelburg 7; R.C.S. 4 Middelburg 6. Gisteravond ongeveer kwart over ze ven is een auto, waarin zeven personen gezeten, die zouden gaan deelnemen aan een schaaktournooi in „De Beuis" te Gorinchem, in de Haven van de Keulsche Vaart bij de Vischbrug te wa ter geraakt. Daarbij zijn twee perso nen, de 27-jarige H. R. en de 26-jarige W. H., welke laatste gehuwd was en vader van een kind, om het leven ge komen. Het gezelschap had bij de firma Bo~ ganen te Sliedrecht een auto gehuurd en wilde deze bij de Vischbrug parkeeren. Het weer was buitengewoon slecht en omdat de regen het uitzicht onmogelijk maakte, stapte een der inzittenden, de heer De Ruiter uit Hardinxveld uit om aanwijzigingen te geven. De auto reed bij het manoeuvreeren in een trap, die ter plaatse in den steilen kademuur in springt, verloor een wiel en kantelde daardoor in het water. De wagen ver dween geheel in de diepte. De politie, die toevallig in de nabijheid was, wist twee der inzittenden een reddingboei toe te werpen. Drie der anderen wer den door omstanders uit het water ge holpen. Ongeveer te half tien is de auto met behulp van een takelwagen weer op het droge gebracht. De lijken der beide slachtoffers bevonden zich nog in den wagen. Het schaaktornooi, waaraan een hon derdtal personen zou deelnemen, is uit gesteld. Gisteravond omstreeks half zeven wa ren er eenige kinderen aan het spelen bij de woningen van de gemeentelijke woningbouwvereeniging aan de Nieuw- borgstraat te B 1 e r i c k (Limb.), toen daar de 26-jarige v. G., wonende te Hout-Blerick, verscheen en aan het 9- jarig dochtertje van den spoorbeambte P. vroeg of zij mee wilde rijden op de fiets Het kind, dat er verder niet over nadacht, stemde er in toe, waarop een oudere" jongen liet volgen: „als zij mee gaat, dan ga ik ook mee". Hierop ant woordde v. G.: „Ik heb jou niet noodig". Vervolgens fietste hij met het meisje weg in de richting van de Wielder, waar zich bosschen bevinden. .De jongen waarschuwde echter den vader van het meisje, waarop deze even eens per rijwiel, den dader achterna reed. Ook werd de gemeentepolitie van de ontvoering in kennis gesteld, die na een half uur het meisje terugvond. Het kind was geheel ongedeerd,doch door 't gebeurde nog al overstuur. Thans was het de zaak den ontvoer der op te sporen. Dank zij de activiteit van de Blericksche politie, kon men on middellijk hierna den dader aanhouden, ter hoogte van de carosseriefabriek Hoo ver en Tiwi, zulks op aanwijzing van den vader van het meisje, die bij de op sporing aanwezig was. De dader bekende zich aan overtre ding van art. 247 van het wetboek van strafrecht te hebben schuldig gemaakt. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. De Rijkswaterstaat heeft het on derhoud van den Rijksweg op Walche ren, op den Sloedam en aan den Rijks weg Breskens-Belgische grens opgedra gen aan Jac, Haringman te Colijnsplaat voor 14,800. Middelburg, 9 Jan. Op de veiling deden: Peren: Comtesse de Paris 720 c„ Gieser Wildeman 1219 c,, Kleipeer 711 c., Court Pendu 810 c-, Le Lec- tier 23 c., Winter Louwtje 57 c„ Win ter Bergamot 1012 c„ Francois Borgia 1113 c., St. Remy 812 c., Pondspeer 510 c., Adamspeer 37 c-, Joséphine d' Amanlis 59 c., Rietpeer 12 c. Appels: Zure Bellefleur 714 c., Erm- gaarde 711 c., Goudreinet 1322 c„ Campag'nezoet 710 c., Konings Pipping 57 c,, Gele Pipping 46 c-, Eckleville Seedling 89 c,, Hollands Zoet 46 c,, BsaasBaHBHH Hondsmuil 712 c., Peperappel 68 c., M&rnix 57 c„ Lindenappel 57 c., Sterappel 68 c., Present van Lunteren 46 c-, Present van Engeland 79 c., Tante Dora 69 c„ Witte Cozijn 67 c,, Roode Ribbing 1012 c., Reine d'Or 810 c., Groninger Kroon 911 c,, Rood Bakker 612 c,, Mispels 56 c„ alles per kg. Middelburg, 9 Jan. Op de aard appelveiling deden: Blauwe Poters 24 56 c„ per 25 kg. Zierikz e e, 9 Jan. Chevaliergerst f 4.905, Haver f 6, Bruine boonen f 11 12, Schokkers f 910,50, per 100 kg. Aardappelen: bonte f 2.602.85, bl. f 2,752,85, per 100 kg, Uien: groote bruine en witte f 0,901, per 50 kg, Stroo (ongeperst) f 4, per 1000 kg, Kip eieren (grooth.pr.) f 3,30, idem (klein- handelpr.) f 3,103.60, per 100 st., Bo ter: f 0,650,72, per pond, iiHHJiPWaMBaMaoa—MB——B—N— MA 20 Jan. Lez. Natuurk. Gezelsch., spr. prof. dr. W. M. Docters van Leeuwen, Leersum; „de Vergen." VR 24 Jan, Jaarl- Uitv, „Medioburgum"; Schuttershof. ZA 29 Feb Uitv- Gymnastiekver. „Achil les", Junioressen, Schuttersh. 20 h. WO 11 Mrt, Voordr. Av, Ned. Prot. Bond, spr- mevr. E. J. v, d, Broecke-de Man, Aardenburg; Geb. Vrijz. Herv. VR 20 Mrt, Lez. Gesch, en Letterk. Ver. spr. mej. M. Kluit, Den Haag; St. Joris 20,00 h. MA 6 Apr. Gener. Rep. Kon. ^angver. „Tot Oef. en Uitspann.", Concertz. Dl 7 Apr, 2e Uitv. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitspann.", Johannes Pas sion"; Concertz. Schuttershof. Muz., Concertz. Oranje 20,00 h. „Betje regeert"; Prins van O. DO 11 Febr- Wetensch. Bel. Dames van Beek-Gransberg. Schuttersh. 20,15 h. TLk *5 Feb. Solisten Concours, Harm.- en fanfare korpsen, Pr. van O. DO 11 Mrt. Wetensch, Bel. dr. W. G- N. v. d. Sleen, Schuttershof 20,15 h. „De Kruistochten", 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. „Lichte Cavalerie" en „Met Ge sloten deuren", 20 h., ZO matinée 15,00. „Hartedief" en „De groothertogin en de kellner", „Het grootste schandaal" en „Spionne No, 13". Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg ii

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6