LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND, MARKTBERICHTEN. Onze boteruitvoer in 1935. X. De Jodenvervolging in Duitschland. BELGIË. ENGELAND. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. ZWEDEN. RUSLAND. CANADA. ACENDA. GOES. a r rrp it mrMfflrmfrvwm^ VISSCHER aan de opmerkingen vorig jaar gemaakt over den leeftijd van den gemeente-ontvanger. De VOORZ. stelde voor, deze kwestie in gesloten zitting te behande len. Aldus werd besloten. De hr. CRUCQ herinnerde aan zijn voorstel vorig jaar, om een extra post uit te trekken voor schoolkleeding. De VOORZ. wilde dezen post pro me morie laten staan, tot definitief beslist is over de crisiscomitès. De hr, VISSCHER steunde de gedach te van den hr. Crucq, omdat de inkom sten van het crisiscomité in elk geval minder zullen worden. De heeren DE ROO en REEDIJK stemden tegen den post voor de bestra ting der Groote Markt. Bij den post vermakelijkheidsbelas ting stelde de hr. De Roo voor, den post vermakelijkheidsbelasting op het oude bedrag te handhaven, dus niet tot ver hooging over te gaan. Aldus werd besloten. De beide wet houders en de hr. Eckhardt stemden voor verhooging. Bij de rondvraag merkte de hr. GOE MAN op, reeds op den slechten toe stand van de Piet Heinstraat gewezen te hebben. Spr. vroeg in elk geval verbete ring der zijpaden. De VOORZ. meende, dat Gemeente werken reeds aandacht aan deze kwestie schonk. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. Naar Duitschland sterk ver minderd, hoewel de totale in voer in dat land grooter was. Engeland nam veel af. In het algemeen kan het jaar 1935, wat de internationale botermarkt be treft, minder ongunstig worden genoemd dan 1934, schrijft het officieel orgaan van de F.N.Z. in een overzicht van Ne derlands boter-uitvoer in. 1935. Wel is waar laat de ontwikkeling van de eco nomische, financieele en politieke ver houdingen in en buiten Europa nog veel te wenschen over, toch is het verheu gend te kunnen vaststellen, dat op de vrije wereldmarkt het prijspeil hooger is geweest dan een jaar geleden. Dit betreft vooral Engeland, Hierbij komt dat in Duitschland de pogingen om dit land onafhankelijk te maken van de buitenlandsche boter blijk baar zijn mislukt, immers, niettegen staande de hooge prijzen en het toene mend gebrek aan deviezen, is de boter- invoer in Duitschland in 1935 belangrijk grooter geweest dan in 1934, toen reeds de invoer grooter was dan in 1933. Vermelding verdient in dit verband tevens het feit, dat de V.S. van Ameri ka, waar hooge rechten den boterinvoer sedert vele jaren practisch onmogelijk hebben gemaakt, in het afgeloopen jaar belangrijke hoeveelheden boter hebben moeten invoeren. Wat de Nederlandsche beter in het bijzonder betreft, kan het volgende wor den opgemerkt. De productie was in het afgeloopen jaar weer iets hooger. Dit houdt vooral verband met de zeer ongunstige toestan den van de markt voor Nederlandsche kaas, waardoor minder kaas en meer bo ter is bereid. In verband met de hooge prijzen, wel ke in het binnenland door hooge heffin gen bleven gehandhaafd, was het bin- nenlandsch verbruik van boter zeer be perkt, Daar het margarinemengpercen- tage in 1935 lager werd gehouden dan in 1934, moest dus een groot kwantum bo ter worden geëxporteerd. Wat den uitvoer van Nederlandsche boter naar Duitschland betreft, moet er op worden gewezen, dat deze in het af geloopen jaar belangrijk kleiner is ge weest dan in het jaar dat daaraan voor af ging. Dit is zeer te betreuren, omdat bijna alle concurreerende exportlanden aanmerkelijk méér boter naar Duitsch land hebben uitgevoerd, hetgeen dus be- teekent, dat wij onze Duitsche afnemers voor een groot deel hebben moeten la ten bedienen door onze grootste con currenten: Denemarken en verschillen de Baltische landen. Wat dit beteekent blijkt duidelijk uit het feit dat, vóór de crisis, Nederland zich practisch ge heel op Duitschland had georiënteerd. Duitschland nam toen ongeveer deel van den totalen Nederlandschen boter- export. Bovendien heeft deze afnemen de export naar Duitschland veroorzaakt dat onze boteruitvoer naar Engeland in toenemende mate een geforceerd ka rakter heeft gekregen met het gevolg, dat daardoor de te bedingen prijzen in verhouding tot die, waartegen o.a. Deensche boter in Engeland werd ver kocht, teleurstellend moesten blijven. De vele onzekerheden, welke aan de betaling van den export naar Duitsch land verbonden zijn, gaven vooral in Mei en Juni groote moeilijkheden. Wel is waar nam de regeering ten slotte be paalde garanties op zich, echter waren deze aanvankelijk niet zoodanig dat, zulks in verband met de kleine winst marge, welke den exporteurs werd ge laten, van een vlotten handel kon wor den gesproken. De uitvoer van Nederlandsche boter naar Engeland was zeer groot. Hoewel de te bedingen prijzen onbevredigend waren, konden hoogere prijzen bedongen! worden d,an een jaar geleden. Verschil lende exporteurs krijgen tevens hoe lan ger hoe meer vasten voet bi; de Engel- sche afnemers. De vrees dat ook Engeland er toe zou besluiten den invoer van boter te contingenteeren, werd tot heden niet bewaarheid. Wat den export van Nederlandsche boter naar België betreft, deze bleef onbevredigend, doordat in België de boterinvoer bleef gecontingenteerd, waarbij gedurende de zomermaanden het contingent zeer klein werd gehou den. De uitvoer van Nederlandsche boter naar de V. S. van Amerika was alleen van beteekenis in de maanden Maart, April, Mei en Juni van het afgeloopen jaar; in totaal werd ongeveer 3 millioen kg boter naar dit gebied geexporteerd. De uitvoer naar Ned. Oost-Indië nam in het afgeloopen jaar weer iets toe, echter blijft deze export van een nog zeer beperkten omvang. Frankrijk voerde practisch geen Neder landsche boter in. De totale boteruitvoer uit Nederland bedroeg dit jaar de eerste 11 maanden bijna 42.9 millioen kg tegen 34.4 millioen kg in dezelfde periode in 1934. GEVERVAL VOOR DEN POLDER EVERINGE, Het berichtje betreffende den oever val voor den polder Everinge heeft mij tot nadenken gestemd. Deze verzakking, die door enkelen n.b. reeds vóór Kerst dag geconstateerd was, bewijst weer, dat men steeds op zijn qui vive moet zijn. Het polderbestuur is ditmaal ver rast en kan ook in de toekomst verrast worden, omdat men zich door peilingen slechts een vaag denkbeeld kan vormen hoe het er beneden den waterspiegel uitziet. Men dient derhalve' en dit geldt zeker voor het Waterschap Elle- woutsdijk op alles voorbereid te zijn. En juist dat wordt maar al te dikwijls uit het oog verloren. Is ook thans weer niet gebleken, dat ondanks het voor schrift dat er vóór den winter een ge noegzame hoeveelheid dijksmaterialen op de gewone bewaarplaatsen voorhan den moet zijn voor herstel van schade, niet de kleinste hoeveelheid rijshout aanwezig was? tenzij men eenige bossen wilgentakken hier beter bekend on der den naam „troemboomhout" die men voor rijshout pleegt te gebruiken, daaronder rekent. Ook andere materi alen zoekt men op de opslagplaats. Op tijdstippen waarop oogenblikkelijk zal moeten worden ingegrepen, zal men machteloos staan. Het is wel een schril le tegenstelling met een tiental jaren geleden, toen op de opslagplaats bij de haven en op vaste plaatsen langs den dijk, honderden bossen rijshout, gepunte perkoenpalen enz. enz. keurig opgesta peld, steeds beschikbaar waren bij on voorziene omstandigheden. Thans groeit op de opslagplaats vreed zaam de kool! Ook het onderhoud der waterkeeren- de dijken dient behoorlijk te zijn, aldus het polderreglement. Ik laat in het mid den of zulks al dan niet het geval is, doch een basaltglooiing die schots en scheef in elkaar zit, vol met putten en poelen, vind ik toch maar een benard schijnsel. Bovendien kan een ieder aan schouwen, dat de kruin van den zeedijk van het aangrenzende waterschap Baar land 1 m hooger ligt dan die van den zeedijk Ellewoutsdijk. Het gevolg kan zijn, dat bij stormvloed de polder Elle- woutsdijk-Driewegen ter grootte van ruim 1300 ha gedeeltelijk overstroomd wordt. Zou de Provincie aan een en ander niet haar aandacht willen schenken? Als ratten in de val. De Berlijnsche correspondent van de Times geeft een uitvoerige beschouwing over de wanhopige positie van de Jo den in Duitschland en zegt, dat er wei nig hoop is op verbetering van hun lot door middel van internationalen druk op de regeering. Deze toch ofschoon niet volkomen onverschillig voor de openbare meening in het buitenland lijkt niet in staat de elementen in de partij in bedwang te houden, welke de Joden geheel uit 't oeconomische leven willen verdringen. Het zou dan ook zaak zijn de Joden zoo spoedig mo gelijk uit Duitschland te laten emigree- ren, maar dat wordt ten zeerste be moeilijkt door de deviezenbepalingen en de beperking der landverhuizing naar landen, die voor emigratie iit aan merking komen. Zoo zitten de Joden als ratten in een val. De weinige landen, die voor Joodsche immigratie open sitaan, w'illéb slechts menschen met kapitaal of met bijzonde re bekwaamheden toelaten. Nu is de uit voer van kapitaal uit Duitschland vrij wel onmogelijk. Daarom zijn onbevan gen waarnemers in Duitschland van oordeel, dat de exodus van Joden, die men te Genève schijnt te verwachten voorshands vrij bescheiden afmetingen zal blijven houden. Sinds het begin van de anti-semitische campagne heeft Palestina opengestaan voor een aanmerkelijk aantal Joodsche emigranten uit Duitschland, onder voor waarde, dat zij de vereischte 1000 pond sterling per gezin bezaten, maar de toe vloed, die aanvankelijk wel 500 per maand bedroeg, is allengs verflauwd wegens de toenemende deviezen-moei lijkheden van de Rijksbank, Den laatsten tijd was er echter weer een toenemende emigratie merkbaar en er is reden te gelooven, dat deze z,ai aanhouden als de Joden, die hun hebben en houden verkoopen. voldoende devie zen kunnen bemachtigen om naar Pa lestina te gaan. De verstrekking van deviezen zal evenwel slechts geleidelijk kunnen gaan en wellicht zullen er wel een paar jaar mee heengaan, voor de aspirant emi granten allen vertrokken kunnen zijn Voor arme Joden is er niet veel hoop, tenzij ze bizonderen aanleg hebben voor werk in den landbouw. De jongeren on der hen kunnen zich daarin bekwamen door een van de cursussen te volgen die de Zionisten hebben ingesteld. Emigratie en bloc? Uit Londen wordt gemeld: Drie leiders der Engelsche Joden, Lord Bearsted, Sir Herbert Samuel en Simon Marks gaan 15 Januari naar New York om met de leiders van het Ame- rikaansche Jodendom het vraagstuk van de emigratie en bloc van de Duitsche Joden te bespreken. Er zijn aanwijzin gen uit Berlijn dat de Duitsche regee ring in dit denkbeeld zou willen Treden, op voorwaarde dat Engelsche en Ame- rikaansche Joden handelstransacties met Duitschland willen doen wier to taalomzetten hooger zouden zijn dan 't bedrag aan kapitaal dat den Duitschen Joden veroorloofd zou worden uit Duitschland mee te nemen. Het requisitoir van James MacDonald. De Joodsche perscommissie meldt: Na eenig dralen is thans in de Duit sche pers een sterke opgewondenheid merkbaar naar aanleiding van den ont slagbrief van den vluchtelingencommis saris te Genève, James MacDonald. Uit deze opgewondenheid zoo meent de Prager Presse van 5 Jan. j.l. blijkt wel de zwakheid der Duitsche argumen ten wat betreft het emigrantenvraag- stuk. Het zijn in het bijzonder de passa ges uit MacDonald's brief, waarin deze den Volkenbond aanraadt, met vrede lievende middelen in te grijpen, en die, waarin wordt gezegd, dat overwegingen" van diplomatieke correctheid moeten worden achtergesteld bij overwegingen van menschelijkheid, die de verontwaar diging der Duitsche bladen hebben op gewekt. Deze bladen laten echter na, de inhoud van het stuk ook maar bij be nadering weer te geven. Een bericht van het D.N.B. vermeldt slechts sar castisch de zinsnede, waarin MacDonald heeft gewezen op de loyaliteit der Duit sche Joden tijdens het Keizerrijk, en op de Joodsche prestaties, ten doel heb bende, de ergste gevolgen van de Duit sche oorlogsnederlaag te verzachten. De in uitzicht gestelde mogelijkheid dat de Volkenbond zich wederom met het vraagstuk der vluchtelingen, der Joden en Ariërs, die Duitschland moesten ver laten, zal bezighouden, werkt op het rijk als een dreiging, die het in zijn zelf bewustheid slecht moeilijk verdraagt. De polemiek, die het tegen den vluch telingencommissaris en den Volken bond voert, is overigens weinig gelukkig. James MacDonald wordt voorgesteld als 'n „catastrophale mislukkeling", die niet tegen zijn taak was opgewassen en zich thans door indiening van zijn ont slag tegenover zijn teleurgestelde vluch telingen tracht te rechtvaardigen De Völkische Beobachter zegt, dat MacDo nald op zijn post het blad vergeet niet er aan toe te voegen: „ondanks zijn hoog inkomen!" de smaak heeft ver loren, omdat „een ontelbaar aantal klachten uit alle landen van Europa in de afgeloopen jaren over de Duitsche emigranten is binnengekomen". Het hoofdorgaan der nat.-soc. beweging ont ziet zich in dit verband niet, de Duit sche emigratie „het schuim der mensch- heid" te noemen, ofschoon toch ieder een weet, dat zich onder hen de vroe gere rijkskanselier dr. Brüning, vele ge wezen rijks- en staatsministers en een groote schare wereldberoemde geleer den o.m, prof. Albert Einstein die thans aan buitenlandsche hoogescholen werkzaam is; voorts vooraanstaande kunstenaars en dichters, die den Duit schen naam eer aandoen, bevinden. De Völkische Beobachter, die dit be richt slechts in zijn Rijksduitsche editie heeft afgedrukt, richt zich voorts tot het buitenland, door te wijzen op de „tar tende manier" waarop een orgaan van den Vlokenbond zich durft te bemoeien met de interne Duitsche toestanden". In dit verband worde er nogmaals op ge wezen, dat de wijze, waarop Duitsch land eenige'groepen die het tot minder heid heeft gestempeld, heeft behandeld en nog behandelt, voor de overige sta ten dusdanige moeilijkheden heeft ver oorzaakt, dat men in de eerste plaats moet constateeren, dat daardoor op on toelaatbare wijze is ingegrepen in het interne leven dier staten, voor welke juist in een periode van oeconomische depressie Wet vluchtelingenprobleem moeilijkheden met zich brengt. BELASTINGVERHOOGING. De financieele moeilijkheden, waarin zich het meerendeel der groote Belgi sche steden bevindt, hebben reeds tot velerlei zorgen aanleiding gegeven. Een en ander heeft ertoe geleid, d,at de burgemeesters van de steden Brussel, Antwerpen, Luik en Gent onlangs zijn ontvangen door den premier Van Zee land en den minister van Binnenland- sche Zaken. Tijdens deze bijeenkomst gaven de burgemeesters een uiteenzet ting van den precairen financieelen toestand der steden, waarover zij het beheer voerden. Naar voren werd ge bracht, dat sommige belastingen, welke door den Staat aan de groote Belgische steden worden opgelegd, als één der oorzaken van het deficit moeten worden beschouwd. Anderzijds dient echter op gemerkt dat deze groote steden haar uitgaven hebben verhoogd zonder reke ning te houden met de dalende inkom sten. Het gevolg w,as, dat men zijn toe vlucht moest nemen tot het aangaan van geldleeningen. Teneinde te trachten aan dezen on- houdbaren toestand een einde te ma ken zijn thans eenige ministerieele be sluiten afgekondigd, die zonder twijfel door hen, die de provincies, waarin zich de groote steden beviqden, bevolken, met gemengde gevoelens zuilen worden ontvangen. Wat de provincie Br,abant betreft, worden de autoriteiten gemachigd voor het begrootingsjaar 1936 bepaalde in komstenbelastingen met ongeveer 10 pet, te verhoogen. Ook de bevolking van Oost-Vlaanderen zal niet aan den nieuwen belastingdruk ontkomen. Een verhooging der belasting op de publie ke vermakelijkheden, op de vergunnin gen voor den verkoop van alcoholische dranken, op de rijwielen enz. staat hier voor de deur. Deze verhoogingen wor den eveneens van kracht voor de pro vincies Henegouwen en Luik, Hier zul len tevens extra opcenten worden ge legd op de bedrijfsbelasting en op de kapitalen, welke belegd zijn in onder nemingen, die in België haar bedrijf uit oefenen. Deze nieuwe besluiten zijn wel een groote teleurstelling voor 'n groot deql van het Belgische volk, te meer waar in de ministerverklaring in plaats v.an een belastingverhooging een verminde ring van den belastingdruk was aange kondigd. (Tel.) MILITAIR VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Twee dooden. Een vliegtuig van het Britsche vlieg tuigmoederschip „Furious", dat ver mist werd, blijkt in zee te zijn gestort. Het lijk van een der beide inzittenden is teruggevonden, terwijl men aanneemt dat ook de ander de marconist om het leven is gekomen. Het toestel startte, toen de „Furious" zich op ongeveer vijftig kilometer ten Zuidwesten van St. Catherine's Point op het eiland Wight bevond. Sindsdien was de machine spoorloos verdwenen. Toen alle pogingen om met het vermiste vliegtuig in contact te komen geen re sultaat opleverden, stelde men met be hulp van oorlogsschepen en vliegtuigen een onderzoek in, met het gemelde re sultaat. Weer een deviezenproces tegen ka tholieke geestelijken. Voor het sche pengerecht te Kempten in Beieren heb ben zich eenige katholieke geestelijken te verantwoorden gehad wegens devie- zenvergrijpen. Beklaagden waren de 31 jarige pastoor Johann Schrank uit Roe- thenbach bij Lindau, de 22-jarige lee- kenbroeder Anselm Mehrle uit Feld,- kirch (Vorarlberg) en de 56-jarige Ja kob Zuern uit Lindenberg. De pastoor werd ervan beschuldigd als huiskape laan van het Josefheim, dat toebehoort aan de „Priestercongregatie van het kostbare bloed" deviezen te hebben ver handeld ten bedrage van 17000 RM. De handelingen zouden zijn gepleegd op in stigatie van den pater provinciaan Jus- sel uit Feldkirch. De effecten waren bij een bank in Kempten verkocht, de op brengst was over de grens gebracht door leekenbroeder Mehrle en ter hand gesteld aan een Oostendijkschen pater. Pastoor Schrank werd veroordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf, 20.000 RM en schadevergoeding tot een bedrag van 28.750 RM.; leekenbroeder Mehrle tot 8 maanden gevangenisstraf en 5000 RM boete, terwijl de dei de beklaagde, Zuern uit Lindenberg 6 weken gevangenisstraf en 2000 RM. boete kreeg. Zeppelin betaald en niet geleverd, Het „Neues Wiener Tageblatt" heeft uit Stambool (Turkije) bericht ontvangen, dat daar in de staatsarchieven een kwi tantie is gevonden voor een bedrag van 100.000 Turksche ponden, tijdens den oorlog door Turkije uitbetaald aan Duitschland voor den aankoop van een Zeppelin. De storting is verricht door een zekeren Farold en de onderhande lingen zijn zeer in het geheim gevoerd. Het luchtschip is nooit geleverd. De Turksche ambassadeur te Berlijn is uit- genoodigd zich met de Zeppelinfabrie- ken in verbinding te stellen ter ophel dering van deze aangelegenheid. Autobus in afgrond gestort. Vol gens een bericht van den „Itransigeant" uit Casablanca is bij Marrakesch (Ma rokko) een autobus in 'n afgrond gestort- Acht inboorlingen werden gedood, ze ventien min of meer ernstig gewond. i Groote koude in het Noorden. Naar uit het Noordelijkste Lappen-district van Zweden gemeld wordt, zou daar een koude heerschen van ruim 40 graden. Groote kudden wolven hebben de ren dierkudden overvallen. Tot dusverre zouden reeds meer dan 50 rendieren door de wolven zijn verscheurd. Catastrofale brand. i In een dicht bevolkte wijk van Leningrad heeft een enorme brand gewoed. Verscheiden hui zen zijn verwoest terwijl tal van per sonen gedood of gewond werden, onder andere een vrij groot aantal brandweer lieden. Een schipbreuk in de Oositzee. Het 2650 ton groote Russische vrachtschip „Donez" op weg van Leningrad naar Rotterdam, heeft schipbreuk geleden. In de nabijheid van Wiborg zijn de lij ken van twee leden der bemanning als mede wrakstukken aangespoeld. OPSTANDEN IN SIBERIE? Volgens uit Hsinking, de hoofdstad van Mandsjoekwo, ontvangen berichten, zijn in Oost-Siberië den laatsten tijd tal van samenzweringen tegen het sovjet- bewint ontdekt. Er zouden 200 bom aanslagen zijn gepleegd op spoorwegen en militaire werken. In het Baikal-gebied, te Nersjinsk, Chabarofsk en Wladiwostock zou een opstand onder de boeren zijn uitgebro ken. In het afgeloopen jaar zouden bij boerenopstanden meer dan 300 personen zijn gedood. Eenige honderden personen zouden zijn gearresteerd en met gifgas terechtgesteld. Zestig graden vorst in Oost-Siberië. De bladen melden uit Oost-Siberië, dat daar een hevige koude heerscht. In de laatste dagen zijn temperaturen ge noteerd tot 60 graden beneden het vries punt. Het is den geheelen winter nog niet zou koud geweest als in de laatste dagen. Door een arend aangevallen en ern stig gewond. 1 Uit Sherbrook, in de Canadeesche provincie Quebec, komt 't verhaal, dat bij die plaats een volwas sen man werd aangevallen door een arend. Twee makkers van den man snelden hem te hulp en verjoegen den vogel, die den aangevallene zijn klau wen in het hoofd had geslagen, zoodat hij reeds bewusteloos was geworden. Goe's, 8 Jan- Veilings ver eeniging „Zuid-Beveland". Druiven: Black Ali cante 1516, Spruiten 812, Veldsla 17, Snijsla 14, Witlof 312, Koolrapen 1.60, Wijnpeen 0,702, Uien 3.203.40, Kro ten 2,903.80, Schorseneeren 2, Aard appelen 1-403.50, per 100 kg, Bloem kool 1016, idem II en III 1.508, Groene Savoye Kool 4,80, Roodekool 9,8012,90, idem III 2,10, Boerekool 1.902,10, Kropsla 1.701.80, Andijvie 1.60, per 100 stuks, Prei 25, per 100 bos- .- a O K a p e 11 e, 8 Jan. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving", Appels: Goudreinetten 621, Fran- sche rein. 812, Zure Bellefleur 312, Hondsmuil 47, Court Pendu 25, Rei- nette d'Or 6, Cox Oranje Pipping* 3—8, Ontario 610, Zoete Ruster 36, Bijen korf 68, Pomme d'Oranje 310, Erm- gaard 410, Camp, Zoet 47, Hollandsch Zoet 36. Peren: Zwijndr. Wijnpeer 712, Com- tesse de Paris 816, Gieser Wildeman 6—12, Kleiperen 5—15, Pondsperen 6— 12, St. Remy 813- Diversen: BI. Druiven 1516, Witlof 6—14, Spruiten 4—14, Breekpeen 1, Uien 1, alles per kg, Roode Kool 310, Savoye Kool 35, Witte Kool 2 5, Boerenkool 23, Bloemkool 510, alles per stuk, Andijvie 0,60, Prei 56,50, Kipeieren 3,904.50, per 100 stuks. MIDDELBURG. DO 9 Jan, Kunst filmavond', City 20,15 h. VR 10 Jan. Buitengew. Alg. Verg. Aan- deelh. N.V. P.Z.E.M-, Koepoort straat 14,00 h. VR 10 Jan, 2e conc. Middelb- Conc.Ver., pianist Orloff; Concertz. 20,15 h. DO 9 Jan. Wetensch. Bel. Jac. van El- sacker. Schuttershof 20,15 h. VR 10 Jan BIOSCOPEN ELECTRO, Mxdb. VR 10—DO 16 Jam: „De Kruistochten", 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 10— DO 16 Jan-: „Lichte Cavalerie" en „Met Ge sloten deuren", 20 h., ZO matinée 15,00. ALGEMEEN. DO 9 Jan. Evang. Lez. te Nw, en St- Joosland; „De Roode Leeuw 19,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6