BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. SPORT, Voor Zelfscheerders INGEZONDEN STUKKEN. Loop der Bevolking. DUITSCHLAND. ENGELAND RUSLAND. VER. STATEN. Verbetering van den economischen toestand. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. AGENDA. uizichten. Er zijn tenminste tal van passagiers ,aan boord. En een daarvan is nu niet direct de eerste de beste: mr. P. W. Litchfield, president van de Goodyear Tire and Rubber Company. George Buytendijk doet wat des hof meesters is en bedient zijn passagiers op hun wenken: ook mr. Litchfield, die zoojuist de opening van een groote fa briek in Buitenzorg achter den rug heeft, met alle plechtigheid daaraan verbonden en die nu, aan boord, van zakelijke beslommeringen bevrijd is en geniet van de genietingen, die het le ven op een Hollandsch schip te bren gen pleegt. 's Middags als Buytendijk hem be diend heeft, maakt de groote man een praatje met den jongen assistent-hof- meester, die met graagte vertelt van zijn loopbaan tot nu toe en zijn aspiraties: wat van de wereld te zien, ook eens 'n ïeis naar Amerika maken.Wij spre ken elkaar nog nader zegt Litchfield. Zoo gebeurt het ook. En de Goodyear- president begint zich voor den ener gieken jonkman te interesseeren; hij heeft twee dochters, 'getrouwd reeds, doch geen zoon, die hij in zijn zaken zou kunnen opleiden. Maar in den jon gen Buytendijk bespeurt hij alle goede eigenschappen, die hij zich in een zoon zou hebben kunnen wenschen. „Ga mee naar Amerika" zegt hij en naar vader Buytendijk in Nijmegen wordt een te legram gezonden om daartoe toestem ming te vragen. Een, twee, drie wordt die toestem ming echter niet gegeven. Het wil nogal wat zeggen om een 18-jarigen zoon zoo maar zonder meer naar Amerika te la ten vertrekken. Vader Buytendijk wil er meer van weten en zendt een brief naar Marseille om nadere bijzonderhe den. En het antwoord komt.... in den persoon van mr. Litchfield zelf. Want terwijl de jonge Buytendijk nog op het schip is, op weg naar Rotterdam, de passagiers met voorkomen bedie nend, reist mr. Litchfield, in Marseil le gedebarkeerd, naar Nijmegen. En voor het café „National" aan de Lange Burchstraat, houdt op 'n middag een groote auto stil, waaruit een rijzig man naar binnen stapt: Litchfield- Nu is dat onderhoud met den heer Buy tendijk niet zoo bijster vlot van stapel geloopen. Wan mr. Litchfield kent geen Nederlandsch en de heer Buytendijk niet voldoende Amerikaansch-Engelsch. Een collega van onzen stadgenoot springt echter bij, fungeert als tolk en dan zijn vader Buytendijk en de Ame- rikaansche rubberkoning het spoedig eens. Zóó'n carrière, als hier in het verschiet ligt, mag men zijn zoon niet onthouden. En als eenige dagen later de „Was hington" uit Londen naar New York vertrekt, zijn mr. Litchfield en George Buytendijk aan boord. Maar er is een groot verschil met die laatste bootreis! Want Buytendijk bedient niet meer! Hij laat zich bedienen, behaaglijk gezeten in een gemakkelijke fauteuil en met zijn weldoener is hij de beste maatjes. De jonge Buytendijk bekleedt thans een pracht-positie in het Goodyear-be- drijf En dit is nu de ware geschiedenis van den zoon van een Nijmeegsch ca féhouder, die het van assistent-hofmees ter tot millionairszoon bracht! Wie zetft er nu nog dat de romantiek de we reld uit is? VOETBALOVERZICHT. Er komt spanning onder en boven aan de ranglijst. De vorige week schreven we dat Goes zonder twijfel, na haar eerste overwinning op Dosko, nog wel in ver schillende andere ontmoetingen een voor haar gunstig resultaat zou boeken. Dat zij reeds den daaropvolgenden Zon dag van Middelburg zou winnen had den we toch nimmer durven voorspellen. (In Goes won Middelburg nl. met 30) Toch is zulks geschied. De gevolgen zijn, behalve dat deze zege een flinke ruggesteun voor de Goesenaren kan zijn, ook, dat het de spanning ten goede zal komen. Niet alleen voor de onderste, maar ook voor de bovenste plaats. On deraan staan nu Zeelandia (met een iets slechter gemiddelde), Goes en RBC in puntental gelijk. Is dit het begin voor een feilen strijd om de onderste plaats te ontgaan? Óf zullen RBC of Dosko nog verder afzakken ten gunste van de Zeeuwen Wat RBC betreft, het gaat deze club niet naar den vleeze. Nu zij andere middelen dan haar voetbalcapaciteiten noodig bleek te hebben om een puntje op Zeelandia te veroveren, zien we de toekomst voor de Roosendalers donker in. Zeelandia staat er minder slécht voor. Tot nu toe hebben de groen zwarten van haar 8 gespeelde wedstrij den 2 thuis en 6 uit gespeeld (tegen Middelburg natuurljijk meegerekend). Van deze zes uitwedstrijden eindigden vier in een gelijk spel. We zien dus dat Zeelandia best in sfaat geacht moet worden de momenteel door haar bezet te laatste plaats spoedig te verlaten. Slechts met één punt meer dan Zee- iandia, Goes en RBC, staat Dosko op de vierde plaats van onderen. De Berge- naren verloren met kleine cijfers van De Baronie. Het mag dan misschien eervol lijken met zulke cijfers van de Bredaanaars te verliezen, Dosko komt er toch maar leelijk door in 't gedrang. De resultaten van de Dosko-elf zijn maar poover, De Baronie heeft intusschen een mooie kans op de eerste plaats behou den doordat Middelburg, zoowel als Hero verloren. Het is daarom jammer voor een regelmatig verloop dat het aantal gespeelde wedstrijden van Mid delburg twee meer is dan van de Ba ronie en Hero, Evenwel hoeft de zege van De Baronie, vooreerst aan Mid delburg de eerste plaats nog niet te kosten, want het is nog geenszins ze ker dat de twee ,achterstallige wedstrij den voor de Bredanaars evenveel over winningen zullen worden. Hero boeke, evenals Middelburg trouwens, haar eerste nederlaag, en wel tegen TSC. De Oosterhouters zetten daarmede hun overwinningsreeks op eigen terrein voort. Het blijkt dus meer en meer, dat TSC het hoofdzake lijk van haar thuiswedstrijden moet hebben. Doch daarmede komt men ,iiet op de bovenste plaats. Eerder zullen dan ook Middelburg, de Baronie en Hero tot de gegadigden blijven behoo- ren. Middelburg heeft daarbij het moei lijkste programma nog voor den boeg. Haar uitwedstrijden tegen Hero, De Baronie en TSC zijn van het grootste gewicht. Deze ontmoetingen zullen o.i. uiteindelijk den doorslag wel geven of het kampioenschap in Zeelands hoofd stad zal blijven. Rest ons nog Terneuzen en Vlissin- gen welke de punten deelden. Van Vlis- singen v,alt ons dit mee, vooral wan neer men bedenkt dat Terneuzen op een gegeven oogenblik een 30 voor sprong had. Vlissingen heeft elk puntje hard noodig nu de laagst geplaatsten van zich gaan doen spreken. De stand is als volgt. gsp. gew. gel. vrl. dip. p. Middelburg 10 7 2 1 26-7 16 De Baronie 8 6 1 1 24-11 13 Hero 8 5 2 1 18-8 12 TSC 9 6 0 3 21-15 12 Terneuzen 8 2 4 2 22-19 8 Vlissingen 10 2 2 6 9-14 6 Dosko 8 1 3 4 10-17 5 RBC 7 1 2 4 17-28 4 Goes 8 2 0 6 11-25 4 Zeelandia 8 0 4 4 10-24 4 Eerst een weinig Purol inwrijven en - daarna inzeepen dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. (Ingez. Med.) BIGGEKERKE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.930 personen (466 m. en 464 v.) Er werden in 1935 geboren 12 jongens en 13 meis jes; vestigingen 30 m. en 26 v. pers.; overleden 4 m. en 3 v. pers.; vertrokken 27 m. en 34 v. pers. (Bevolking einde 1934: 917 personen). DRIEWEGEN. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. jl.: 594 per sonen (300 m. en 294 v.) Er werden in 1935 geboren 10 jongens en 2 meisjes, vestigingen 3 m. en 9 v. pers.; overle den 2 m. en 3 v. pers.; vertrokken 8 m. en 18 v. pers, (Bevolking einde 1934: 601 personen). HEINKENSZAND. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 1898 personen (928 m. en 970 v.) Er werden in 1935 geboren 19 jongens en 24 meisjes; vestigingen 14 m. en 32 v. pers.; overleden 11 m. en 9 v. pers.; vertrokken 19 m. en 31 v. pers. .[.Bevol king einde 1934: 1879 personen). KAPELLE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. jl.2908 per sonen (1505 m. en 1403 v.) Er werden in 1935 geboren 29 jongens en 18 meisjes; vestigingen 52 m. en 59 v, pers.; over leden 10 m. en 13 v. pers.; vertrokken 55 m. en 70 v. pers. (Bevolking einde 1934: 2898 personen). WEMELDINGE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 2359 personen (1190 m. en 1169 v.) Er wérden in 1935 geboren 9 jongens en 22 meisjes; vestigingen 27 m. en 32 v. pers.; overle den 9 m. en 16 v. pers.; vertrokken 22 m. en 42 v. pers. (Bevolking einde 1934: 2358 personen). COLIJNSPLAAT. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 1890 personen (967 m. en 923 v.) Er werden in 1935 geboren 13 jongens en 11 meisjes; vestigingen 22 m. en 26 v. pers.; overleden 7 m. en 9 v. pers.; ver trokken 21 m. en 26 v. pers. (Bevolking einde 1934: 1881 personen). KATS, De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 636 personen (336 m. en 300 v.) Er werden in 1935 geboren 7 jongens en 5 meisjes; vfestigin- gen 5 m. en 7 v. pers.; overleden 2 m. en 1 v. pers.; vertrokken 16 m. en 16 v. pers. (Bevolking einde 1934: 647 per sonen). KORTGENE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. jl.: 1366 personen (707 m. en 659 v.) Er werden in 1935 geboren 10 jongens en 10 meis jes; vestigingen 25 m. en 25 v. pers.; overleden 7 m. en 3 v. pers.; vertrokken 23 m. en 31 v. pers. (Bevolking einde 1934: 1360 personen). HET WINTERHULPWERK. Enkele cijfers. Het is een loffelijke actie van het Duitsche volk om onbemiddelden des winters te steunen en tegen gebrek te vrijwaren. Hilgenfeldt, de leider van het groote werk, heeft Zaterdag enkele cij fers genoemd over de resultaten en o.a. meegedeeld, dat 16 pet. van de in het rijk verstookte huisbrand voor rekening van de winterhulp wordt uitgedeeld. Aan kleeding is in 1934 7000 km stof verwerkt, een eerbiedwaardige lap, waarvan men de afmeting pas beseft, als men hoort dat alle rijksautowegen teza men zoo lang zijn. De in het rijk uitge deelde schoenen zijn voldoende om de geheele bevolking van Baden en van drie Wurtembergsche districten daaren boven van schoeisel te voorzien. Aan aardappelen zijn 15 millioen centenaar, d.i. 60.000 wagens van 250 centenaar, geschonken. Onder de behoeftigen, wien hulp werd geboden, waren in 1934: 69,330 buiten landers en 29.108 joden. De behoeftige joden zijn nu, naar men weet, naar jood- sche liefdadigheidsgenootschappen ver wezen. Het aantal door het hulpwerk ge steunde menschen bedraagt in dezen winter 12 millioen. Een communistische begrafenis, In een kapel van de Anglikaansche kerk te Sheffield zou een 13-jarig meisje wor den begraven, dat lid van een commu nistische jeugdvereeniging was. Op het oogenblik, dat de geestelijke met den dienst wilde beginnen, drong een com munistenleider met een aantal aanhan gers, die een communistische vlag droe gen, de kerk binnen en verklaarde, dat hij een communistischen dienst zou hou den. De geestelijke verzette zich hier tegen en riep de hulp van de politie in. Na langdurige onderhandelingen tusschen den geestelijke, de politie, de communis ten en den vader van het meisje, kreeg de communist toestemming zoowel in de kerk als aan het graf een communisti schen dienst te houden. Afgezet president van Oost-Karelie vermoord? Het Finsche blad „Usi Suomi" verneemt uit het plaatsje Joen- suu aan de grens van Sovjet-Rusland dat de vroegere voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen van den Sovjetstaat Oost-Karelie, dr. Edward Gylling, is vermoord. Dr. Gylling, die v,an Zweedsche af stamming is, en docent is geweest aan de universiteit van Helsingfors, was ge durende vele jaren voorzitter van den raad van Volkcommissarissen van Oost- Karelie, doch werd begin November 1915 door de Centrale regeering te Moskou afgezet en uit Oost-Karelie verbannen. Hij werd beschuldigd de be volking in Finsch-nationalen geest te hebben opgevoed. Onder sterke bewaking werd hij uit de hoofdstad Petroskoi weggeleid naar het dwangarbeiderskamp Solovets, doch daar is hij nooit aangekomen. Ver moedelijk is hij onder weg vermoord. De bedrijvigheid thans grooter dan in vijf jaar het geval is ge weest. Aan het begin van 1936 is de bedrij vigheid in het Amerikaansche bedrijfs leven grooter dan in meer dan vijf jaar het geval is geweest, schrijft de Natio nal City Bank in haar maandbericht. De teekenen, die op een herstel wij zen zijn meer verspreid, dan op eenig ander tijdstip sinds het diepste punt der depressie (in 1932) werd bereikt. De oogsten van in het afgeloopen jaar behoorden niet tot de beste, maar waren desondanks gunstiger dan in 1934. De landbouwproducten konden in 1935 tegen hoogere prijzen worden ver kocht, zoodat de inkomsten der boe ren grooter waren. De arbeiders had den meer werk en verdienden meer dan in het vorige jaar, terwijl de indu- strieeele ondernemingen grooter wins ten hebben geboekt. De waarde van de meeste soorten van vermogensbestand- deelen w.o. aandeelen, obligaties en hypotheken met onderpanden zoowel in (je steden als op het platteland zijn vermeerderd. De productie van de volgende artike len is de grootste, die ooit werd ver kregen: kunstzijde, wol, schoenen, waschmachines, olilpstookinrichtingen voor centrale verwarming, leleotrische koelkasten, installaties voor lucht ver- versching, petroleum, vensterglas, vlieg machines, cigaretten, nikkel, electrische lampen en radio-artikelen. De afzet van electrischen stroom vestigde in '35 een nieuw hoogterecord. In de maand December kon de verbetering zich goed handhaven, maar de opw,aatsche bewe ging duurt thans reeds zes maanden on afgebroken voort en de mogelijkheid van een tijdelijken teruggang kan vol gens het maandbericht niet over het hoofd worden gezien. Na bespreking van de gunstige ont wikkeling, die tot op het oogenblik valt w,aar te nemen, wordt de aandacht gevestigd op een factor (de uitgaven der regeering) die het volgens de mee ning van de National City Bank onmo gelijk maakt het herstel als volkomen normaal te beschouwen. Zoolang de uitgaven der regeering zoo belangrijk zijn, is het moeilijk de juiste w,aarde der verbetering te meten. Met betrekking tot de vooruitzich ten voor 1936 wordt gemeld, dat de eerste belangrijke factor is, dat het defi cit op de begrooting 1936 niet belang rijk kan worden verminderd, ondanks de hoogere belasting-ontvangsten, want men voorspelt, dat het Congres de uitkeering van een bonus aan de oud strijders z,al goedkeuren. Voorts zullen de verzoeken om steun aanhouden. Het bedrijfsleven zal dus ongetwijfeld weer met regeeringsgelden ondersteund worden. In de tweede plaats mag wor den verwacht dat de vernieuwing van de uitrusting van de industrie zal wor den voortgezet, wellicht in langzamer tempo, maar niet bemoeilijkt door fis cale onzekerheid. Met dit proces is in 1935 een begin gemaakt en het schijnt zeker, dat dit zal worden voortgezet, aangezien de noodzakelijkheid om de productiekosten te verlagen door het gebruik van verbeterde machines al- lerwege wordt gevoeld. Daarentegen valt het niet te beoordeelen of gelden voor het vestigen van nieuwe onder nemingen zullen kunnen worden verkre gen, ofschoon er wel vraag naar is, m,aar de vooruitzichten in dit opzicht zijn niet volkomen duidelijk. Tenslotte geven de vooruitzichten voor de boerenbevolking goede hoop, dat 1936 een jaar zal zijn, waarin dc inkomsten in verband met de grootere oogsten zullen toenemen, en waarin de koopkracht zoowel in het eigen land als daarbuiten verder zal stijgen. De belangrijkste kwestie waarom het gaat is deze, of het jaar den overgang gang zal brengen van een herstel, dat door regeeringsgeld wordt gefinancierd, naar een door particulier kapitaal on dersteunde verbetering. Zoowel de met particulier kapitaal gedreven onderne mingen als die welke den steun genie ten van de uitgavenpolitiek der regee ring, wenschen dezen overgang. Actrice uit een torenhuis gesprongen, Te New-York heeft een bekende ac trice, Dolores Warde, wegens een onge lukkige liefde een einde gemaakt aan haar leven door uit de zestiende verdie ping van een hoog huis te springen. Een boevenstuk. Te Chicago werd een dokter, S. C. Peacock, geroepen bij „een ziek kind". Een-en-twintig uur la ter werd de man dood gevonden in zijn auto, met een kogelwonde in den slaap. Bovendien vertoonde het hoofd snijwon- den die deden denken aan een voorne men om den doode te scalpeeren. Het lijk was niet beroofd. De politie denkt dat de daad bedreven is door den vader van een kind, dat door den dokter behandeld, toch was gestorven. Maar dit is enkel een vermoeden. Men wijst er op, dat in de Ver. Staten wel meer doktoren zijn vermoord door verwanten van gestorven patiënten. RADIOSTORING. Gisteren (Zondag) kwam het op de navolgende tijden voor dat de ontvangst op de lange golf (Hilversum 2) door het gebruik van één of ander toestel, ik ver moed een electriseermachine, onmoge lijk werd gemaakt: 's morgens om half- elf, 's middags om halftwee, 's avonds om halfacht en om halfelf. Het gebruik van de machine duurde p.m. een kwartier, Daar door de Gemeentebedrijven de storing zonder nadere gegevens met kon worden opgelost zij het mij veroorloofd door middel van Uw courant de aan- dacht van de(n) gebruiker(s) te vestigen op het feit dat door storingvrij maken van het toestel het anderen niet meer zal hinderen. J. W. Wiltenburg, Noordweg S 223i, Middelburg, DE HONDENBELASTING TE GOES. In de a.s. Woensdag te houden raads zitting komt aan de orde „verhooging hondenbelasting", me dunkt: wat een kleinzielig gedoe! Moet het nu daar vandaan komen?! Hoevelen zijn er niet, die een hond houden uit liefde tot het dier, en omdat men er zooveel vriend schap van heeft, en die meestal met veel moeite de belasting bijeen sparen? Hoe- velen zullen er niet genoodzaakt wor den, als die belasting te zwaar wordt, hun geliefkoosd huisdier weg te doen; het dier waaraan men zoo gehecht is, zoodat te verwachten is dat die belas ting, door verhooging, eer minder dan meer opbrengen zal. Nu beweert men, dat het wordt gelast „van hoogerhand"; laat dan die, hoogerhand naar andere middelen grijpen, die er nog wel zijn! Een dierenvriend. [Wij kunnen volkomen met den ge- achten inzender mee-voelen. Maar hij gelieve toch ook de keerzijdevan den hondenpenning te bezien: we leven nu eenmaal in donkeren tijden er moet geld gevonden worden. A 1- 1 e s is reeds maximaal belast, tegen iedere nieuwe belasting zijn steek houdende bezwaren te opperen, en dus moet men tenslotte wel eens iets doen, waartegen hart en gemoed in op stand komen! Red.] Goes, Bevallen: J. G. Smolders, geb. Mar tens, z, Vlissingen. Van 26 Jan. Bevallen: J, Brasser, geb. Pleijte, d„ M. de Ridder, geb. van den Berg'e, z-, R. A. M, Smith, geb, Somers, z,, C. W- C. Hekelaar, geb. van Woerkens, 2 d. Overleden: C- Harinck, 87 j., wedn. van E. Valk, N. Oreel, 29 j„ vrouw van J. van Belzen, H, Hendrikse, 49 j„ man van D. A- Vileijn, E. J. Bos, 16 j„ ongeh., V. Vermeersch, 57 j„ vrouw van H. A. Everaerts. (V.C) Westkapelle, Van 30 Dec.4 Jan. Bevallen: P. van Keulen, geb- Ga- briëlse, z. Overleden: K. Houmes 41 j., wed. van J, Willeboordse. 's Heer Abtskerke- Over de maand Dec, Overleden: J. M. Nijsse, 85 j. wed. A. van der Meulen, (DZ.) Ovezand, Over de maand Dec. Bevallen: M- Koole, geb. Verbart, z., E. Oostdijk, geb. Verbart, z„ A. Goense, geb. Ars, z. Overleden: C. Remijn 61 j. geh. met J. Rijk, P. F. Spelier 56 jongeh. man, A. Remijn 52 j. geh. met N. Rijk, (D.Z.) Goes, 6 Januari. Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland", Druiven; Black Alicante 1315; Spruiten 1118; idem II en III 38; Schorseneeren 4; Wit lof 614; Kroten 3; Koolrapen 1,50 Wijnpeen 1,602,60; Uien 0,603,10; Aardappels 1,503,60 alles per 100 kg. Bloemkool 1519; idem II en III 1,50 9; Roode Kool 11,5013,30; idem II 3,705,50; Savoye Kool 5,20; Prei 0,70 '0,80; Andijvie (breedblad) 0,601,80; idem (Krul) 1,90 alles per 100 stuks. Prei 28 per 100 bos. Bunzings 0,98 per stuk. Hulst, 6 Jan. Aanvoer ruim, handel kalm. Gerst f 5, Rogge f 7,25, haver f 6,50, erwten f 88,75, boonen f 11,75. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG, Kinderhandschoen, K. Marijs, Schuit- vlotstraat O 284; Parapluie, J. Peek, L. Burg C 90; Handschoen, J. Visser, Hee renstraat H 145; Port. m. inh., J. de Rij ke, Veersche Singel S 80; paar glacé Handschoenen, Raats, Noordsingel S 180; Dameshandschoen, Roskam, Brig- damme B 138; Port. m. inh,, Klopmeijer, Rozenstraat W 217; 2 fleschjes, C. Pat- tenier, L. St. Pieterstraat F 50; Lips sleutel, Brouwer, Langeviele K 199; Haarkam, M. Leijnse, L. Giststraat F 175; Zwarte band, J. Krijger, Noordsin gel R 64; Bril in doos, De Jonge, Wal B 47; Handschoen, Akkenaar, Eigen- haardstraat P 204; Dameshandschoen, Groenewegen, Seisplein Q 287; Dames handschoen, A. Heijstek, Bur. v. Pol.; Portemonnaie, Bur, v. Pol.; Kinderport. m. inh., Wielemaker, Dam N.Z. F 98; Ringetje met steentje, G. Sinke, Wa genplein P 9; Poesje, Heiliger, Bree E 133; p. zeemlederen handschoenen, Bert, Beenhouwersingel K 67; Handschoen, L. Boel, Bellinkstraat G 202; Port. m. inh., Jansen, Segeerssingel V 49; glacé Kin derhandschoen, J. de Dreu, Noordweg R 1 f, Kwitantie, Postkantoor Middelburg; Kinderport., Koster, Concertzaal Lange Singelstraat; Lips sleutel, De Klerk, Zan- dijk Veere; Huissleutel, J. Schrier, K. Singelstraat O 288; Engelsche sleutel, De Wijze, 't Zand Breeweg D 212; Ro zenkrans, Poppe, Kapoenstraat A 16; Muts, Jonkheer, Noordweg S 202; Kom pas, Waszink, Pijpstraat; Kindertaschje, Vreeken, 't Zand D 223; Damesport., W, Dijke, Gravenstraat I 206; Heerenport, met inh., Concierge Kantongerecht, Ba lans; Gouden broche, M. Sturm, Seroos- kerke; Armbandje, Biondina, Eigen- haardstraat P 232; Heerenhoed, Leen- dertse, Oude Vliss. weg V 17. fammamssammnaeaam/mKaKMaaaaaaaaBmsBmBixaasaBKBssam Abonnementen en Advertentiën voot dit blad worden aangenomen aoor den x.gent I. JOOSSE MIDDELBURG. Dl 7 Jan WO 8 Jan GOES. Dl 7 Jan, Uitv. Orkest en Tooneelver- „Kunstvrienden"; Pr. v. Oranje 20,00 h. WO 8 Jan ALGEMEEN, WO 8 Jan. Openb- Verg. N.S.B. spr, jhr- v, d. Goes v, Naters; te Nw, en St. Joosland 19,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burfc

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6