BUITENLAND. HANDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. De oorlog !n Oost-Afrika. KARKTBERIOHTEM. BELGIE FRANKRIJK. Drieste roofoverval te Roosendaal. Filialen gevestigd: MIDDELBURG, Lange Delft 9 VLISSINGEN, Scheldestraat 37 De ordening in het mosselbedrijf. Te Middelburg zonder vergunning op de openbare straat een vermakelijkheid geven: A. J. de K., Middelburg: 10 b. s. 10 d. h.; Te Goes venten zonder vergunning van B. en W.: B. M., Arnemuiden: 1 b. s. 1 d. h.; Idem te Vlissingen: F. J. P., Middel burg: 2 b. s. 2 d.h.; idem te Arnemuiden: M. v. W., Mid delburg: 2 b. s. 2 d.h. SCHOONMOEDER EN -ZUSTER VAN LINDBERGH NAAR EUROPA- Eveneens dreigbrieven, Constance Morrow, een jongere zus ter van mevrouw Lindbergh, die in den laatsten tijd herhaaldelijk dreigbrieven heeft ontvangen, waarin zij met ont voering bedreigd wordt, heeft met haar moeder, de weduwe van den vroegeren Amerikaansc.hen ambassadeur in Mexi co Dwight, Morrow, het voorbeeld der Lindbergh's gevolgd en zich door ver trek naar het buitenland aan haar be lagers onttrokken. Ook Mariene Dietrich neemt de beenen. Naar uit Hollywood wordt gemeld, is de bekende filmster Mariene Dietrich voornemens de Vereenigde Staten te verlaten, aangezien zij het hooge le vensonderhoud, de belastingen en de loonen voor de zes lijfwachten voor haar dochtertje niet meer kan opbren gen. Volgens contract ontvangt de film ster 200,000 gulden voor iederen film. Twee jaar geleden ontving zij de eer ste afpersingsbrieven, waarin werd ge dreigd met ontvoering van haar kind en sindsdien heeft zij zes lijfwachten aangesteld. Deze zijn hier thans echter te duur geworden. De werkloosheid blijft toenemen, De correspondent van de N. R. C. te Brussel meldt, dat de werkloosheid in België volgens de officieele gegevens, nog steeds blijft toenemen. Het aantal ge controleerde werkloozen bedroeg, in de week van 23 tot 28 December j.l. 205,084 tegen 199,847 de week tevoren. Dit vertegenwoordigt dus een vermeer dering met 5237 werkloozen of 2.6 pet. De devaluatie blijkt steeds minder uit komst te hebben gebracht. DE OVERSTROOMINGSRAMP, Groote gebieden staan onder water. Het noodweer van de laatste weken, gekenmerkt door reusachtigen regenval, heeft een ware ramp veroorzaakt. Van dag tot dag nemen de overstroomingen van de Fransche rivieren een ernstiger vorm aan. Uit alle provincies wordt materieele schade gemeld en voorloopig schijnt nog geen kans te bestaan dal de was zal verminderen. Te Chauteaubourg nabij Rennes werd een klein meisje door het water meegesleurd en ver dronk. Overal is vee omgekomen. In verscheidene deelen des lands staat het water tot aan de eerste verdieping van de huizen. Vele dorpen rijzen als een zame eilanden uit het water op en zijn geheel van de buitenwereld afgesneden, Vooral in Oost en Zuid-Oost Frankrijk is de toestand gevaarlijk. De Loire staat bij Nantes meer dan 8y2 meter hoog. De fabrieken in de omgeving zullen ver moedelijk hun deuren moeten sluiten. Nabij Rochefort sur Mer is een stuw dam bezweken waardoor uitgestrekte ianderijen zijn overstroomd. De be woners van talrijke plaatsen moesten in allerijl hun woningen verlaten en kon den slechts met moeite 't leven redden. Sinds 1910 heeft men 'n dergelijke ramp niet meer meegemaakt. De materieele schade bedraagt enkele millioenen. Ook in Normandië is de toestand hopeloos. In de omgeving van Orbec moesten alle fabrieken worden stopgezet tengevolge van de overstrooming van de electrische centrale Pontaudermer is van de buiten wereld afgesloten. Alle toegangswegen zijn overstroomd. Het riviertje Bisle is herschapen in een woesten stroom die honderden vaten wijn en veel verdron ken vee naar zee sleept. De Loire is Zondag bij Nantes bijzon der gezwollen. Indien het water nog verder zal wassen, zullen de fabrieken te Nantes grootendeels moeten worden stilgelegd. De fabrieks- en arbeiderswijk der stad staat vrijwel geheel onder wa ter. Te Chantnay moest het tramwegver- keer worden gestaakt omdat het water meer dan een meer hoog op den weg stond.Het baanvak Parijs-Nantes is ge stagneerd. De treinen moeten een ande ren weg volgen. Faillissementen. De arr. Rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard, J. C. Ie Bleu drukker en uitgever te Bres- k e n s. Rechter-commissaris mr. A. v. d. Hoop. Curatrice: mr. A. Bolle te Mid delburg. Boer bewusteloos geslagen. De buit was gering. Een buitengewoon drieste roofover val heeft hedenmorgen plaats gehad in de hoeve van het echtpaar H. Mies on der Roosendaal, Toen de vrouw zich naar buiten wilde begeven om de koffiekan schoon te ma ken, zag zij plotseling vier mannen voor zich staan. Deze deden het voorkomen, alsof zij een onderzoek naar smokkel waar wilden instellen; toen de vrouw, wien dit verdacht voorkwam, de deur wilde sluiten, wierpen de onverlaten zich op haar. Op haar hulpgeroep sprong de boer uit bed. Hij trachtte zijn jachtgeweer te grijpen, doch werd door 3 van de 4 man nen, daarin verhinderd. De vrouw werd door den vierden man bij de keel ge grepen en met een revolver bedreigd. Spoedig verloor de boer het bewustzijn onder stompen en slagen, die hem wer den toegebracht, waarna hij door de on verlaten op 't bed werd geworpen met de dekens over zich heen. Uit een kast stalen de roovers het geldkistje, waar mee zij„, ijlings vertrokken. De buit is niet groot. Behalve een klein bedrag aan geld bevatte het kistje slechts voor de roovers waardelooze papieren. De boer kwam spoedig weer bij. AUTOBUS DOOR EEN GOEDEREN TREIN GEGREPEN. Drie gewonden. Zaterdag is nabij het vliegveld Waal haven te Rotterdam een auto bus met werklieden gegrepen door een goederentrein. Het ongeluk gebeurde toen het nog donker was. Aanvankelijk vreesde men dat er vele zwaar gewon den waren; dit vi,el gelukkig nog in zooverre mee, dat drie arbeiders niet levensgevaarlijk gewond bleken. De autobus werd bestuurd door den 28-jarigen W. B. De bus bracht eiken morgen een laantal in Charlois en omge ving wonende arbeiders naar het ter rein van de Shell aan de Vondelingen plaat. Behalve den chauffeur zaten er dien morgen 20 arbeiders in de bus. Ko mende van den Schulpweg nam de chauffeur den verbindingsweg nabij het vliegveld. Juist naderde toen uit de richting Barendrecht een goederentrein, be staande uit een locomotief en 44 tank wagens, waarvan er 6 waren geladen. De chauffeur zag, dat een paard en wa gen den overweg over de spoorlijn nog passeerde, en meende, dat hij ook nog voor den trein, die met een kleine vaart 58 km per uur -reed, over den overweg kon komen. Dit bleek een mis rekening te zijn, De linker-achterzijde van de bus werd door de locomotief gegrepen. Over een afstand van 42 r.i werd de bus meegesleurd, waarbij deze een diepe groeve in den grond naast de lijn maakte. Bovendien kwam de bus nog tegen een stootblok van een zijlijn terecht, waardoor nog meer schade aan de bus werd toegebracht. Dank zij het feit, dat de trein zoo langzaam reed, werd de bus niet geheel vernield. GROOTE HOEVEELHEID MARGA RINE, IN KISTEN VERPAKT, BUIT GEMAAKT. Dezer dagen heeft een brutale inbraak plaats gehad bij de ver koopcentrale van de N.V. Unilever, aan de Pletterijstraat te Den H a, a g, waarbij de dieven een aant,al kisten margarine tot een gezamenlijke hoeveel heid van 1745 kg hebben buit gemaakt. Op zeer vermetele wijze zijn de in brekers te werk gegaan. Vast staat, dat zij den buit met een vrachtauto hebben afgehaald en vervoerd. De daders heb ben zich via een leegstaande garage, naast het pand waar de inbraak were gepleegd, toegang verschaft tot het dak van die garage, vanwaar zij naar het/dak van de Unilever zijn overgeklauterd. Zij hebben zich toen aan de achterzijde van het pand laten zakken en zijn zoo in de opslagplaats terecht gekomen, waar de goederen ter verzending gereed ston den. Aan de binnenzijde hebben zij de groote dubbele deuren van de Verkoop centrale geopend, waardoor vervolgens de vrachtwagen, dien zij hadden mee gebracht, werd binnengereden. De deu ren zijn daarop weer gesloten en alles wat maar in hun bereik was, is toen ingeladen. Toen den anderen morgen te zeven uur het personeel van de Unilever den arbeid begon, bleek de totale voorraac margarine verdwenen te zijn. De gestolen margarine was in kisten van 25, 5 en 3 kg verpakt. DE „WREKENDE HAND" TE OSS Zaterdagavond hebben onbekend ge bleven personen de ruiten ingeworpen van de woning van zekeren W. aan den Berghemschenweg te O s s. Vermoede lijk heeft men hier weer te doen met een wraakneming van personen uit de Ossche misdadigerswereld. W. wordt er nl, door zijn buurtgenooten van verdacht contact met de politie, te onderhouden en een aantal personen aan de justitie te hebben verraden. Er wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld. Reeds ver schillende malen is een dergelijke wraak neming te Oss gepleegd. WEGWERKER DOODGEREDEN. Tusschen het station Heerlen en Schaes- berg, ter hoogte van Leenhof werd he denmorgen een man stervende op de rails gevonden. Men vermoedt, dat de man, zekere K. uit Heerlen, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen hedenmorgen op weg naar zijn werk, door ^een trein is gegrepen. Een andere wegwerker die even later denzelfden weg passeerde, ontdekte het ongeluk. De man is naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht waav hij is overleden. Het slachtoffer was 2S jaar oud. VRACHTAUTO DOOR EEN BRUG GEZAKT. Hedenmorgen vroeg zakte een vrachtauto met aanhangwagen, ge- laden met gerst, op weg van Groningen naar Lochem, vermoedelijk doordat de wagen te zwaar was geladen, door de 1 brug in het Overijselsch kanaal te Mar- j le, onder Hellendoorn. De wagen kan telde en de geheele lading verdween in het kanaal. De inzittenden, de chauf- feur en een passagier wisten zich spoe- dig te bevrijden. De brug werd geheel vernield, terwijl het weg- en scheep vaartverkeer geheel is gestremd. De schade is aanzienlijk. De lading was niet verzekerd. ADVOCAAT VERDUISTERD 10.000. i Makelaar en verzekeringsagent hielpen hem nog verder in 't ongeluk. i Op last van de justitie te Haarlem heeft de politie aldaar aangehouden een 39-jarigen advocaat, die ongeveer 10.000 heeft verduisterd. De aangehou- dene, die sinds korten tijd te Haarlem j woonde was curator in een door de Haagsche rechtbank uitgesproken fail- lissement en had uit dien hoofde een be- drag van 10.000 onder zich. Doordat hij in moeilijke financieele omstandig- j heden verkeerde is hij er toe gekomen I het geld ten eigen bate te gebruiken, j Toen 't tijdstip naderde waarop uitkee- ringen aan de crediteuren in het fail- lissement moesten geschieden, heeft de advocaat zich gewend tot den 62-jarigen makelaar M. en den 27-jarigen verze keringsagent A. A. J. M., die te Haar lem een makelaarskantoor hebben in het Kenaupark. Hij verwachtte van den financieele hulp, doch inplaats daarvan wisten de makelaar en de verzekerings agent op listige wijze een bedrag van 3500 in handen te krijgen, dat de ad vocaat van de 10.000 had overgehou den. Daar het hun bekend was, dat dit geld tot het actief in het faillissement behoorde, zijn ook zij wegens hel'ng aangehouden en aan de justitie overge leverd. De advocaat die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is eveneens in bewaring gesteld. UWV-l (Ingez. Med.) Regenten van het gasthuis te V1 i s- s i n g e n hebben aanbesteed het doen van verbeteringen en herstellingen aan de mannenafdeeiing. Van de 12 inschrij vers was J. N. D. Bijl het laagst voor f 4180. BENOEMING. Bij beschikking van den minister van financiën is met ingang van 16 Januari a.s. benoemd tot surnumerair bij de re gistratie en domeinen, in tijdelijke dienst, de heer W. L. Schenk te Mid delburg. Er zullen maatregelen worden genomen, om ongewenschte uit breiding te voorkomen. Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende: Nu door de werkzaamheden van net centraal verkoopkantoor van mosselen de toestand van het mosselbedrijf is ver beterd, bestaat er een mogelijkheid, dat men zich in grooten getale thans op dit bedrijf zal willen gaan toeleggen. Aange zien tengevolge van een te groote uit breiding de bereikte resultaten teniet zullen worden gedaan, worden maatre gelen overwogen waardoor ongewensch te uitbreiding kan worden voorkomen. Personen, die zich op het mosselbedrijf willen gaan toeleggen, wordt ter voor koming van teleurstellingen geadviseerd hiermede te wachten en geen onkosten te maken, vóór deze maatregelen, welke zich in een ver gevorderd stadium van voorbereiding bevinden, zijn bekend ge maakt. Inlichtingen worden verstrekt door de Ned. Visscherij Centrale te Den Haag. HET CONFLICT OP HET REGEERINGSBUREAU TE DEN HAAG.. Minister Deckers heeft een be slissing genomen. Men zal zich herinneren, dat eind September vier juridische ambtenaren van het regeeringsbureau hun ontslag namen, omdat zij zich er niet mee kon den vereenigen, dat een vooraanstaande plaats op het landbouwcrisisbureau werd bezet door een ambtenaar, wiens verleden allesbehalve brandschoon was. De minister van landbouw en visscherij heeft thans in deze zaak een beslissing genomen. De minister is tot de conclu sie gekomen, dat een dringende reden, om den dienst te verlaten zonder in achtneming van den opzeggingstermijn voor de 4 juridische ambtenaren niet aanwezig was. Ten aanzien van den ambtenaar van het landbouwcrisisbureau heeft de mi nister uitvoering gegeven aan het voor nemen, dat hij reeds voor het uitbreken van het conflict had, n.l. om dezen amb tenaar op een andere plaats in de crisis organisatie werkzaam te doen zijn. Het 89ste legerbericht. Maarschalk Badoglio telegrafeerde he den naar Rome: ,,In schermutselingen tusschen patrouilles in Tembien en aan de samenvloeiing van Gabat en Gheva zijn vijandelijke groepen teruggedreven. Aan onze zijde zijn twee zwarthemden en 2 Askari's gesneuveld. Een officier en een man van de zwarthemden en twee Askari's werden gewond. Aan het So- malifront hebben onze afdeelingen Doe- bafs in de afgeloopen dagen Amino aan de Ganale Doria, in het Malca Coto ge bied bezet. In verband met nieuwe Abes- sijnsche concentraties nabij Akeri aan den rechteroever van de Ganale Doria, hebben onze Doebats, gesteund door pantserauto's, Areri op 1 en 2 Jan. aan gevallen. Na een verbitterd gevecht maakten zij zich meester van het Abes- sijnsche kamp en vernielden dit. De vij and vluchtte met achterlating van een 150-tal dooden en gewonden. Aan onzê zijde vielen 1 zwarthemd, 3 Doebats en 1 Askari, terwijl 15 Doe bats werden gewond. De luchtvaart was aan het geheele front zeer actief." Engelsche maatregelen. De Britsche slagkruiser „Renown", de grootste ter wereld, die zich bij de vloot te Alexandrië zal voegen, is Zondag te La Falette op Malta aangekomen. De gouverneur van Malta heeft een beschikking uitgevaardigd welke in houdt, dat verschillende colleges die aan de uinersiteit van Malta tot dusver in het Italiaansch werden gehouden, thans in de Engelsche taal zullen worden gegeven. Zooals bekend was dezer da gen reeds vastgesteld dat op de scho len Engelsch zal worden gesproken. Het bombardement van de Zweedsche ambulance Het aantal dooden tot 50 geste gen, 't Aantal slachtoffers, dat bij 't bom bardement door Italiaansche vliegtuigen van de Zweedsche ambulance, in Decem ber j.l. heeft geëischt, is thans gestegen tot 50. Er zijn nl. nog 20 Abessijnen aan hun verwondingen bezweken. Het werk der ambulance is zoodanig bemoeilijkt door het verloren gaan van de meest noodzakelijke instrumenten, dat opera ties onder beschutting van struiken en met gewone messen moeten geschie den. Een vredesboodschap van de Engelsche bisschoppen. In hun gisteren gehouden predikaties hebben de aartsbisschoppen van Can terbury en York een beroep gedaan op de loyaliteit van het christelijk geweten, opdat er vrede in Europa zou komen. Zij lazen een schrijven van dezen in houd voor dat geteekend was door vele hooge geestelijken. De Paus wilde niet meedoen. De leider van de vrije evangelische kerk in Engeland, dr. Burry deelde me de, dat de katholieke kerk heeft weigerd deel te nemen aan den vredes oproep van de protestantsche aartsbis schoppen welke gisteren in vele Engel sche kerken is voorgelezen. Men heeft den Paus niet alleen uitgenoodigd mede te werken, doch hem zelfs de leiding aangeboden. De Paus heeft dit evenwel afgewezen en verklaarde, dat hij zijn opvatting reeds voldoende duidelijk uiteen had gezet. de STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen volgende prijzen: 2000: 4674 1000: 4055 12197 f 400: 1753 1781 15201 15241 18411 200: 7522 8162 100: 135 681 5101 10357 10868 11696 15824 Rotterdam, 6 Jan. Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 2517 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 618, vette kal veren 221, nuchtere kalveren 11, var kens 597, schapen of lammeren 1120. Vette koeien: le kw. 47, 2e kw. 43, 3e kw. 42. Vette ossen: le kw. 45, 2e kw- 42, 3e kw. 32—36. Vette kalveren: le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 70—75- Var kens (levend gewicht): le kw. 39, 2e kw. 38, 3e kw. 37. Schapen: le kw. 40, 2e kw- 36, 3e kw. 27. Lammeren: le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 28, alles per kg. Schapen: le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw. 10. Lammeren: le kw. 14, 2e kw. 11, 3e kw. 6, alles per stuk. Vette koeien, handel kalm, prima koei en tot 53 cent, prima ossen tot 47 c„ vette kalveren, handel willig, prima tot f 1,10, varkens, handel aanvankelijk stil, later iets beter, prima tot 40 cent, scha pen en lammeren, tamelijk verkocht, prijzen van de vorige week moeilijk te handhaven; enkele partijtjes schapen voor export verkocht. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 7760 kg; prijzen: 5865, van Hollandsch geel: 2400 kg; prijzen: 58— 65, van wit Zeeuwsch: 500 kg; prijzen: 5865, van dauw-rood: 1600 kg; prijzen: 50-^-55. Maar trage handel, wegens veel hoogeren vraagprijzen, tenslotte toch alles verkocht- Lijnzaad: zaai blauw en witbloei f 10 11. Mosterdzaad: Bruin f 2123, Geel f 1113, Blauw Maanzaad f 1618, Kar- wijzaad f 1421. Aardappelen: Zand 3%4 per hl, Zeeuwsche blauwe en bonte f 2,202,50, idem poters f 1,201,50, Zeeuw. Eigen heimers f 1,802, Brielsche idem f 1,90 2,10, idem poters f 1,251,50. Beve landers f 1,701,90. Binnenlandsche granen: Gerst Cheva lier f 55,25, haver f 6,75—6,90, erwten kleine groenen f 89,45, schokkers f 8 11,50, bruine boonen f 1112,25. Buitenlandsche gVanen: Mais La Plata disn. f 97, aangekomen en stoomend f 95,5096, La Plata Cinquantine, disp. f 100.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3