GËiEim NIEUWS. kerkköws. RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. De Zweedsche ambulance gebombardeerd. mm. Nieuwjaarswenscfi Huisvrouw IMiQ SEKSTE!. DIEP-ZWART REUZIN TUBE VOOR 10 CTS. Alle leden om het leven gekomen. VOOR GEFINGEERDE ERFENIS GELD GEKREGEN. Gedurende 2 jaar heben een zekere G. O. uit W a - geningenen zijn vriendin mej. O. uit Arnhem, die dezer dagen, zoo mel^ de „Tel.", te Arnhem zijn gearresteerd, op geraffineerde wijze oplichtingen ge- f pleegd. O., die eigenlijk arbeider is, dreef sa men met zeiteren R. een bescheiden handel in aardappelen. In het begin van 1934 vertelde hij op een goeden dag ;aan R., dat hij een erfe nis te wachten had van zijn grootmoe der in Amsterdam. Deze had een be drag van enkele duizenden guldens op hem vastgezet en dit bedrag bij een no- taris gedeponeerd. Zijn grootmoeder had geen bezwaar, dut dit geld reeds bij haar leven aan haar kleinzoon zou worden uitgekeerd, waartegen de nota ris evenwel zich verzette. Nu wilde O. j zich langs gerechtelijken weg in het j bezit van het hem toekomende geld j stellen om het dan in de aardappelzaak te steken. R. h,ud daar wel ooren naar, ®n was dan ook bereid de eerste oqkos- ten om het proces tegen den onwilli- gen notaris te beginnen, voor te schie ten. Dit was een bedrag van 16, waar mede O. zijn ac|ie begon. Er werden eenige stukken op zegel gefabriceerd, met welke taak mej. De O. zich belastte. Deze stukken heetten j afkomstig te zijn van verschillende hooggeplaatste personen in Gelderland, ■wier (valsche) onderteekeningen er dan ook op voorkwamen, wat bij R. eiken twijfel wegnam. Toen de uitbetaling minder vlot verliep, vertelde O,, dat eenige papieren valsch zouden zijn, waarvoor nieuwe stukken moesten worden opgemaakt. De kosten w.uren voor R„ die zoo lang betaalde, dat hij alles wat hij bezat en bijeen kon bren gen aan O. had afgedragen. Intusschen was O, een nieuw fortuin ten deel gevallen. Hij had vroeger in Eindhoven gewerkt, en nu was daar zijn vroegere hospita overleden, en had hem haar geheele, zeer aanzienlijke be zit vermaakt. Te samen met de erfenis uit Amsterdam was het kapitaal, dut aan O. binnen niet te langen tijd moest worden uitgekeerd eenige tonnen groot. De te vervullen formaliteiten vorder den echter veel geld en R. moest er op uit, ten einde eenige geldschieters te vinden, die bereid zouden zijn voor schotten te verstrekken, welke met ruime winst zouden worden terugbe taald, zoodra de zaak haar beslag had. Hoe ongelooflijk het moge klinken, R. vond die. En kapitaal,,dat de 10 dui zend gulden verre overschrijdt, wist hij bijeen te krijgen, hetwelk door O. en zijn vriendin dankbaar aanvaard werd. De vele gezegelde papieren met de klinken de namen overtuigden de geld schieters, dat de zaak volkomen safe was. Eindelijk zou dan de uitbetalling van het kapitaal uit Eindhoven geschieden en wel op 26 November jl. in een hotel te Amsterdam, R. was tijdig op de af gesproken plaats in gezelschap van 'n gemachtigde van een der geldschieters, die daar zijn aandeel in ontvangst zou moeten nemen. Beiden wachtten den gehealen dag tevergeefs. Eindelijk wer den zij des avonds om 8 uur opgebeld, zoogenaamd uit Nijmegen. De man aan de telefoon (een zeer bekend hoogge plaatst persoon, die 't echter niet was), deelden hun mede, dat men op weg van Eindhoven naar Amsterdam, te Nijme gen een defect aan den auto had ge kregen en moest wachten tot dit her steld was. Het zou wel middernacht wordenl De twee mannen wachtten ge duldig, maar niemand verscheen. Zij overnachtten in het hotel, maar toen ook den volgenden dag niemand kwam opdagen, kreeg R. eindelijk argwaajr ;en begaf hij zich naar Arnhem n,aar het paleis van justitie. Hier kreeg hij den raad spoedig bij de politie aangifte van het voorgevallene te doen, aan welken raad hij gevolg gaf. Aldus kwam de zaak aan het rollen en konden O. en mej. De O. te Arnhem worden aange houden. Van het vele geld, dat in deze twee jaar door hun handen is gegaan, bleef geen cent over. Beiden hebben volledig bekend. OUDE MAN DOODGEVALLEN. In den afgeloopen nacht hoorde vrouw P. teLimbricht nabij Sittard, ge kerm. Zij begaf zich daarop naar de ka jner van haar vader, den 78-jarigen L, K, die een paar dagen onwel was ge weest, maar vond het bed leeg, terwijl het raam open stond. De oude man lag ernstig gewond op de straat voor het huis. Een medicus constateerde o.a. dat de _m,an door den val een arm had ver brijzeld. Eenige uren later is de toude man overleden. Hoe het ongeluk is ge beurd weet men niet. BRAND OP HET STOOMSCHIP „TARAKAN", De gezagvoerder van het Zaterdag jl. van Amsterdam naar Batavia vertrokken motorvrachtschip „Tarakan" der S. M. Nederland, heeft aan de Maatschappij bericht, dat ter hoogte van Ouessant brand in de lading is ontdekt en dat het schip thans op weg is naar Plymouth, Nadere bijzon derheden ontbreken nog. Nader wordt gemeld: ifi ','^91"akan" is in den afgeloopen nacht te Plymouth aangekomen. Men is onmiddellijk begonnen met het lossen van de lading explosieve stoffen, ter- levens^ maatregelen werden geno- om "ilbreiding van den brand, ke was uitgebroken in het boven- tusschendek van luik 3 geladen met stukgoederen, lucifers en automobielen te voorkomen. De kapitein seinde hedenmorgen dat de brand gelocaliseerd is en onder con trole. Vier sleepbooten zijn de „Tara- kan" op order van de haven-autoritei ten tegemoetgevaren. Het schip is ech ter op eigen kracht te Plymouth aange komen. De bemanning is aan boord ge bleven. TIEN SCHAPEN DOODGEBETEN DOOR TWEE HONDEN. Zondag nacht hebben twee honden, waarvan de politie inmiddels de eigenaars heeft opgespoord, danig huis gehouden onder een in een weide.bij K e t h e 1 gra zende kudde schapen. Van den eigenaar W. uit Vlaardinger- Amhacht, zijn er twee doodgebeten en elf verminkt gevonden en van den eige naar v. d.~E. uit den Kethelpolder, is een achttal doodgebeten. VERGIF IN PLAATS VAN MEDI CIJN. De arbeider G. B., wonende te Dedemsvaart, gaf, naar het „Nieuwbl. v, h. Noorden" meldt, bij vergissing aan zijn 6-jarig zoontje in- plaats van wonderolie een lepel van 'n medicijn, die zwaar vergift bevatte, 't Ventje werd in allerijl vervoerd naar het ziekenhuis te Zwolle. Helaas mocht het niet meer baten, daar eenige uren later het knaapje overleed. DE DOUANE TE ENSCHEDE SLAAT EEN GOEDEN SLAG. De donaue in de inspectie Enschede neemt den laatsten tijd herhaaldelijk groote partijen gesmokkelde goederen uit Duitschland in beslag. Er wordt momen teel langs de grens een levendige han del gedreven in radio-toestelln, lampen, dynamo's, kousen sokken enz. Een be langrijke slag werd gisteren geslagen in een perceel aan de Rietmolenstraat te Enschede, waar een geheel Arsenaal van gesmokkelde artikelen aanwezig bleek te zijn. Eenige vrachtauto's waren noodig, om de in beslag genomen partij te vervoeren. In het perceel werden o.a. aangetroffen: radio-toestellen, rijwiel- lampen, electrische lampen, cassettes met vorken, lepels en messen, dames kousen enz. Een onderzoek in andere panden wordt voortgezet. dagen hechtenis veroordeeld. De eisch was 200 boete of 60 dagen hechtenis. De rechtbank beval de teruggave van de inbeslaggenomen drukpers aan de N. V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch Zn. j Pastoor A. G. Fruijtier f Te Boschkapelle is overleden pastoor A. G. Fruytier van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus aldaar. Pastoor Fruytier werd 7 Februari 1880 te Hontenisse geboren en 9 Juni 1906 priester gewijd. Op 10 Augustus van dat jaar werd hij benoemd tot ka pelaan te Eede, op 19 September 1908 volgde zijn benoeming tot kapelaan te Graauw en op 23 Januari 1912 die tot kapelaan te Breda. Van 1921 af was pastoor Fruytier te Boschkapelle. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 31 December wer den de volgende personen gedagvaard: A. F, S., 62 jaar, schoenmaker, Mid delburg, gedetineerd, wegens landloo- perij te Hansweert op 29 November. Eisch en vonnis 3 dh. en 3 jaar rijks werkinrichting. C. L. V„ 36 jaar, vlasser, St, Jan steen, wegens mishandeling. Eisch en vonnis f 25 b. s. 10 dh. P. H. J. V., 40 jaar, koopman, Hein- kenszand, wegens beleediging van de belastingambtenaren van Liere en Geel hoed te Heinkenszand, toen zij aldaar de rijwielen controleerden, Eisch en vonnis f 15 of 10 dh. C. B., 29 jaar, bankwerker, Middel burg, wegens het niet tijdig aangeven van een gevonden belastingplaatje. Eisch en vonnis f 25 b. s, 15 dh, le G. H., 21 jaar, en 2e P. F,, 41 jaar, arbeiders, Noordgouwe, wegens dief stal van eenige stukken hout te Nieu- werkerk. Eisch en vonnis f 10 b. s. 5 dh. voor ieder. J. v. d. B., 31 jaar, koopman, Clinge, wegens mishandeling. Eisch en vonnis f 25 b, s. 10 dh. Fr. H., 44 jaar, voddenkoopman, Clin ge, wegens beleediging, Eisch en vonnis f 10 b. s. 5 dh. J. v. d. H., 39 jaar, reiziger, Rotter dam, wegens beleediging van M. Fran- cke te Ter Neuzen. Eisch en vonnis f 15 b. s, 10 dh. HET VONNIS TEGEN DE REDACTEUREN VAN „VOLK EN VADERLAND". De Utrechtsche rechtbank wees he den vonnis in de bekende zaak betref fende de N.S.B.-publicaties. Mr. S. A. van Lunteren, hoofdredacteur van „Volk en Vaderland" werd vrijgespro ken. De eisch was 100 boete of 50 da gen hechtenis. De heer J. Hollander, re dacteur van „Volk en Vaderland" werd eveneens vrijgesproken. De eisch was 100 boete of 50 dagen hechtenis. Mr. H. Reydon, waarnemend hoofdredacteur van „Volk en Vaderland" werd veroor deeld tot 200 of 50 dagen hechtenis. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Dr. E. Vervoers, redacteur van Nieuw Nederland werd tot 100 boete of 50 GIFTEN VAN D£ KONINGIN. H. M. de Koningin heeft een belan- rijke bijdrage geschonken aan het Ko ningin Emma jubileumfonds voor onder wijs en opvoeding van lichamelijk ge brekkige kinderen. H. M. de Koningin heeft twee belang rijke bijdragen uit het Sophiafonds gC7 schonken: aan de Noord Zuid-Holland- sche Redding Mij- te Amsterdam en aan de Zuid Hollandsche Mij. tot redding van schipbreukelingen te Rotterdam. H. M. BEZOEKT TENTOON STELLINGEN. Hedenmorgen bracht H. M. de Konin gin in streng incognito 'n geheel onver wacht bezoek aan de Maristentoonstel- ling in het gemeentemuseum te Den Haag. Bij afwezigheid van den directeur werd H. M. rondgeleid door den conser vator, dr. G. Knuttel. Hedenochtend heeft H. M. de Konin gin een bezoek gebracht aan de tentoon stelling van werken van den kunstschil der J. H, van Mastenbroek in de za len Pulchri Studio te Den Haag. De Ko ningin, die door den heer Van Mosten- broek werd rondgeleid bezichtigde aan dachtig het geëxposeerde. DE AANVARING VAN DE PRINSES JULIANA," Het Deensche schip veroor zaakte het ongeluk. De Raad voor de Scheepvaart heeft heden uitspraak gedaan inzake de aan- varing van het stoomschip „Prinses Ju liana" van de Stoomvaart Maatschap pij Zeeland te Vlissingen, met het Deen sche motorschip „Esbjerg" in den toe gang tot de haven van Harwich. Op grond van inlichtingen, ingewon nen bij den havenmeester te Harwich is de Raad tot de conclusie gekomen, dat de „Esbjerg" tijdens en kort voor de aanvaring den vloedstroom tegen had, dus in-stroom voer, en verplicht was geweest te wachten en ,aan de „Prinses Juliana" ruimte te geven, volgens ter plaatse geldende regelen. In de regle mentsovertreding door de „Esbjerg" i de aanleidende oorzaak van de aanva ring gelegen. De Raad constateert ech ter, dat ook de „Prinses Juliana" niet juist heeft gehandeld. De, na de aan varing door den kapitein getroffen maatregelen zijn doeltreffend geweest. Dank zij zijn doortastenden beleidvol optreden is het gelukt alle passagiers behouden ,aan wal te brengen. De oorlog in Oost-Afriks. Hedenmiddag werd uit Addis Abeba het volgende vreeselijke bericht gemeld: Gistermorgen is de Zweedsche Roode Kruisambulance, op weg naar het Zui delijk front, op 30 km afstand van Dolo bij de rivier Ganauo Doria door een Italiaansch eskader bommenwerpers be stookt. Negen Zweden werden bij dit bombardement gedood. De leider der ambulance werd even eens gedood. Nader te Addis Abeba ontvangen te legrammen melden, dat het geheele per soneel van de Zweedsche ambulance bij het bombardement is omgekomen. Het personeel bestond uit 9 Zweden en 23 Abessijnen. Het Zweedsche telegraafagentschap deelt mede, dat het bericht omtrent het bombardement van de Zweedsche Roo de Kruisambulance in Abessynië door het Zweedsche Roode Kruis is bevestigd. De voorzitter van het Abessijnsche Roo de Kruis heeft telegrafisch gemeld, dat de leider der ambulance zeer zwaar ge wond in een ambulance vliegtuig naar Addis Abeba is vervoerd. Niets belangrijks te melden. Maarschalk Badoglio telegrafeert he den het 84ste legerbericht naar Rome, dat luidt: Van het Erithrea- en het So- malifront is niets belangrijks te melden. De overwinning van Laval. De „Mcssagero", een der grootste Ita- liaansche bladen, schrijft in een artikel dat gewijd is aan de buitenlandsche po litiek van Laval, onder meer dat het de oprechte en innige liefde voor den vrede is, welke den leider der Fransche regee ring de kracht en de mogelijkheid geeft, het hoofd te bieden aan zijn tegenstan ders. Deze gehechtheid aan den vrede en een verantwoordelijkheid welke men elders niet heeft opgemerkt hebben voorkomen dat de situatie plotseling op fatale wijze zou zijn gewijzigd. Goud voor het vaderland' Nog steeds blijft het Italiaansche volk met enthousiasme goud offeren. Tot nu toe heeft de bevolking van Napels 640 kg goud en 1050 kg zilver aan het vader land geschonken. V'y. 7 DISCONTO IN FRANKRIJK VERLAAGD. Het disconto van de Fransche Bank is heden verlaagd van 6 pet. op 5 pet. De jongste aanval op den franc kan dus als algeslagen worden beschouwd- NIEUWJAARSBOODSCHAP VAN HITLER. Aan het leger. Bij de wisseling van het .jaar heefi Hitler in zijn kwaliteit van opperbevel hebber der weermacht een boodschap gericht tot het Duitsche leger. De bood schap luidt: Soldaten, een beslissend jaar in de geschiedenis van de Duitsche weermacht ligt achter ons; het Rijk is weer vrij en sterk. Ik spreek allen sol daten en de verder aan den opbouw van de weermacht deelhebbenden mijn dank en erkentelijkheid uit voor de prestaties van het afgeloopen jaar. Het parool voor 1936 luidt: steeds weër voorwaarts voor den vrede, de eer en de kracht der natie. HEARST CONTRA ENGELAND. Reeds eenige weken wordt in de (Amerikaansche) Hearst-pers een cam pagne tegen Engeland gevoerd. Van daag is weer in alle 28 bladen van het concern een hoofdartikel verschenen, waarin de krantenkoning op zeer scher pen toon zijn lezers waarschuwt tegen de Britsche propagandisten, die de oren- bare meening in de Ver, Staten uitslui tend dienstbaar willen maken aan Brit sche belangen. Engeland houdt de ont wikkeling van Italië, door den Volken bond als werktuig te gebruiken, tegen. Tezamen met Frankrijk heeft Engeland een volledige controle over de scherven van den Volkenbond. DUIVENTENTOONSTELLING TE SLUIS. Door de duivenmaatschappij „Recht voor allen"' te Sluis werd een alge- meene tentoonstelling en een tentoon stelling uitsluitend voor leden gehouden. Voor de algemeene tentoonstelling waarbij als keurmeesters optreden de heeren M. de Rijcke te Maldeghem, Traen te Knocke en Jacherns te West- cappelle (B.) waren 175 inzendingen. De uitslagen luidden van de Algemee ne tentoonstelling: Klasse Oude Doffers: le prijs R. van de Voorde; 2e en 8e L. Dhondt; 3e Osc. de Clercq 4e, 5e, 6e en 7e J. Focke. Klasse Oude duivinnen: le prijs: Gebr. Rabout, Heille; 2e A. Maenhoudt, Hjeil- le; 3e J. Wage, Oostburg; 4 en 8 L. Dhondt, Sluis; 5e Osc. de Clercq; 6e P. Maenhout; 7e J. Focke; 9e J. de Zwar te. Klasse Doffers 1934: le, 6e en 7e J, Focke; 2e en 5e R. van de Voorde; 3e A. Bert, Heille; 4e P. Maenhout, Heille; 8e W. Boonman; 9e F. Wieme, Maldeghem. Klasse Duivinnen 1934: le en 2e R. van de Voorde, Sluis; 3e J. Maas, Sluis; 4e J, Focke; 5e P, Maenhout; 6e Osc. de Clercq. Klasse Jonge Doffers: le E. de Baets, Middelburg (B.); 2e en 8e E. Baert, Sluis; 3e P. de Smit, Sluis; 4e R. van de Voorde, Sluis; 5e J. Wage, Oost burg; 6e Osc, de Clercq, Sluis; 7e Geb. van Loo, Aardenburg; 9e J. Wage, Sluis; 10e J. Maas, Sluis. Klasse Jonge Duiven: le J. deZutter, Sluis, 2e en 12e Gebrs. Rabout, Heil le; 3e F. Nieskens, Sluis; 4e en 14e Osc. de Meijer, Sluis; 5e R. van de Voorde, Sluis; 6e P. Maenhout, Heille; 7e J. Focke, Sluis; 8e W. du Fossé, Sluis; 9e R. Leliaert, Heille; 10e A. Bert, Heille; lie P. de Smit, Sluis; 13e J.. Wage. Tentoonstelling voor leden. Aantal inzendingen 51. Keurmeester M. de Rijcke te Maldeghem. Uitslagen: Klasse Oude Doffers: le R, van de Voorde; 2e J. de Zutter; Overduif: J. Wage. Klasse oude duivinnen: 1 R. van de Voorde; 2. J. Maas; 3. J. Wage; overduif J. Wage. Klasse jarige doffers: 1. R. van de Voorde; 2. A. Bert; 3. W. de Fossé. Klasse jarige duivinnen: 1. J. Maas; 2 en 3. R van de Voorde; overduif P. Maenhout. Klasse jonge doffers: 1. E- Baert; 2. R. van de Voorde; 3. J. Wage; 4. Osc. de Clercq. voor de Elke Nederlandse ke huisvrouw krijgt in 't jaardat komen gaat mijn vertrouwde medewerking als haar keuken-kameraad. Laat mij ied'ren dag U helpen hij 't bereiden van het maal; mijn producten zijn gezond en ook bij uitstek nationaal. Melk en MèlkBrood, Kaas en Boter sijn onmisbaar op uw disch, en voor waarlijk goéde voeding van heel veel beteekenis Ook voor U zij Zes en Dertig het jaar van Jan Welgemoed daag'lijks kunt ge dan ervaren' „Neêrlands Zuivel voedt U goéd/" JAN WELGEMOED. (Ingez. Med.) Klasse jonge duiven: 1. J. Wage; 2. F. Nieskens; 3. W du Fossé; 4. J. de Zut ter. Kampioen oude doffers en oude dui ven: R. van de Voorde. Goes, 31 Dec. Graanmarkt: Rogge 6.757.Goudgerst 5.Haver 6,50; Kookerwten 8.259.20; Br. boonen 110011.95; Schokkers 9.Q011.00. Aanvoer klein. Goes, 31 Dec. Op de veemarkt wa ren aangevoerd: 19 biggen. Op de veiling der V. P. Z. werden aan gevoerd 3579 eieren, 4.20 per 100. Officieele noteering: fabrieksboter 92V- ct.boerenboter 82)4 ct.; winkelprijs 9214 ct.; 2e kwaliteit 70 ct.; afwijkende 60 ct kipeieren 4; winkelprijs 5; eendeieren 4; poelje 2.75. Handelaren: boter 70 ct.; kipeieren f 4; eendeieren 4; kleine 3. Rotterdam, 31 Dec- Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 2859 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 633, magere runderen 767, vette kalveren 56, gras kalveren 104, nuchtere kalveren 929, paarden 134, veulens 6, schapen of lam meren 200, bokken of geiten 30. Vette koeien: le kw. 47, 2e kw. 43, 3e kw. 2834. Vette ossen: le kw. 45, 2e kw. 42, 3e kw. 3236, Stieren: le kw, 44, 2e kw. 38, 3e kw. 3035. Vette kal veren: le kw, 90, 2e kw. 80, 3e kw. 65 70. Graskalveren: 2e kw- 40, 3e kw. 35- Slacht nuchtere kalveren: 2e kw. 28, 3e kw, 22, Slachtpaarden: le kw, 40, 2e kw. 34, 3e kw. 25- Schapen: le kw, 40, 2e kw, 36, 3e kw. 29, Lammeren: le kw. 40, 2e kw. 3.5, 3e kw. 28, alles per kg- Stieren: le kw. 200, 2e kw. 150, 3e kw. 100. Graskalveren: le kw. 38, 2e kw- 29, 3e kw, 20. Slacht nuchtere kal veren: le kw. 7, 2e kw, 6, 3e kw. 5. Fok nuchtere kalveren: le kw. 17, 2e kw. 14, 3e kw. 9- Slachtpaarden: le kw. 145, 2e kw. 100, 3e kw. 65. Werkpaarden: le kw. 240, 2e kw. 140, 3e kw. 80. Hitten: le kw, 110, 2e kw. 80, 3e kw. 60. Scha pen: le kw- 18, 2e kw. 14, 3e kw. 10. Lammeren: le kw. 14, 2e kw. 11, 3e kw. 6. Kalfkoeien: le kw. 195, 2e kw, 150, 3e kw. 95- Melkkoeien: le kw. 200, 2e kw. 155, 3e kw. 100. Vaarzen: le kw. 115, 2e kw. 80, 3e kw. 60- Pinken: le kw. 95, 2e kw. 75, 3e kw. 60, alles per stuk. Handel in koeien en ossen matig. Prij zen voor koeien iets hooger, prima tot 53 cent, prima ossen* tot 47. Stieren, handel redelijk met stijvere prijzen. Vette kalveren vlot verhandeld, prima tot f 1,05, slacht- en fok kalveren, han del levendig, doch prijzen iets lager. Overige handel kalm en prijzen als vo rige week. Eieren. Rotterdamsche veiling: Aangevoerd 90000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren 3.855, Eend eieren f 33.30- 'n Erdai product flng. Med.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 9