DE ONBUIGZAMEN. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 30 DECEMBER 1935. No. 300. KRONIEK VAN.HET JAAR. OOSTBURG. Verlaging richtprijs tarwe en inkrimping suikerbietenverbouw. MIDDELBURG. GQES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. H. Het „Duitsche gevaar". Sta biel wantrouwen. Sir John Simon en Eden werden door Hitier onthutst. Hongarije de eenige betrouwbare vriend van het Derde Rijk. Onbereken baar saldo. De ontwikkeling in het Verre Oosten. Japan holt door. Wij hebben Zaterdag op deze plaats uiteengezet, hoe de politieke constella tie van Europa in het afgeloopen jaar grondig is veranderd door toedoen van Mussolini. Waar in het begin alles om „het Duitsche gevaar" draaide, draait nu alles om het conflict in Oost-Afrika. Na tuurlijk beteekent dat niet, dat op den achtergrond het Derde Rijk niet alsnog grooten invloed op de staatkundige ver houdingen zou uitoefenen. De politiek van Laval ten aanzien van 't Italiaansch- Abessijnsch conflict b.v. is goeddeels be paald door de overweging, dat, indien eenigszins mogelijk, Italië voor het front tegen Duitschland behouden zou moeten blijven. Bij de jongste debatten in de Fransche Kamer Zaterdag met een overwining van de regeering besloten kwam dit nog eens duidelijk naar voren. Op een punt waren de woordvoerders het roerend met elkaar eens: Frankrijk heeft slechts van één kant iets te vree zen, van den kant van het Duitsche na- tionaal-socialisme. Het wantrouwen je gens Hitier en zijn bedoelingen blijkt en niet alleen in Frankrijk aan het einde van het jaar nog even groot als aan het begin Van ontspanning ten deze is nog geen sprake. De nationaal-socialistische regeering heeft van haar kant niet veel gedaan, om het wantrouwen te verminder.en. Men hoorde wel enkele malen Hitier en en kele andere kopstukken betoogen, dat Duitschland slechts den vrede wil en geen aspiraties heeft, die dien vrede be dreigen, maar zekere daden waren met deze platonische verklaringen niet in overeenstemming. Zoo de koortsachtige haast, waarmee het Derde Rijk zich be wapent en de opvoeding der jeugd in Pruisischen militaristischen geest. Bo vendien ontwaarde men, dat Sir John Simon en Eden, toen zij in het voorjaar Berlijn bezochten en met Hitier spra ken, eenigszins ontdaan terugkwamen. Weken na het onderhoud zat 't er Sir John nog van in de beenen. Wat zij pre cies uit Hitler's mond vernamen, is nooit wereldkundig gemaakt. Het moet echter rijkelijk sensationeel zijn geweest. Eden, die na Berlijn o.a. Warschau bezocht, wist er de Polen niet zuinig mee schrik aan te jagen. Van dien dag af is de on natuurlijke vriendschap tusschen War schau en Berlijn aan 't tanen geraakt. Op Polen kan Duitschland nu geen staat meer maken. Als betrouwbare vriend bleef slechts Hongarije over, dat evenals Duitschland een herziening der vredes- vet dragen nastreeft. Hongarije :s er bij de vredesverdragen bekaaid afgekomen. Zuid-Slavië, Roemenië en Tsjecho-Slo- vakije kregen meer of minder groote stukken Hongaarsch grondgebied toege wezen. De Hongaren willen die terug hebben Voorshands ziet het daar nog niet naar uit. Het jaar 1935 heeft hun hoop niet levendiger kunnen maken. De ze aangelegenheid zal de verhoudingen in Midden-Europa nog wel geruimen tijd zorgelijk doen blijven. Daarnaast bestaat dan de Oostenrijk- sche kwestie. Deze raakte dit jaar op den achtergrond. Duitschland is na den moord op Dolfuss in Juli 1934 blijkbaar tot de overtuiging gekomen, dat de „Anschlusz" voorloopig niet te verwe zenlijken valt. Bijster vriendschappelijk zijn de betrekkingen tusschen Oosten rijk en het Derde Rijk echter nog niet. Weenen blijft Berlijn wantrouwen. De voornaamst internationale proble men van Europa zijn hiermee de revue door J. S. FLETCHER. 13). „We moeten gaan trouwen. en wel dadelijk, antwoordde Louis John. „Zoo lang de toestand blijft, zooals hij nu is zal noch mijn vader, noch de jouwe ooit toestemming geven. Daar zouden we ja ren en jaren op kunnen wachten. En, wat nog het allerergste is., mijn vader heeft gezworen, dat hij zich op jouw vader wreken zou. Dat meent hij., hij heeft het in het openbaar gezegd., en als hij eenmaal zooiets gezegd heeft, dan zal hij hemel en aarde bewegen, om zijn zin te krijgen. Ik wil dat tegenhouden, het is kinderachtig, dwaas en nergens goed voor. We kunnen iets doen om het hem te beletten. Als we eenmaal ge trouwd zijn, dan bestaat er een band tusschen onze families, die niet meer voorbijgezien kan worden. Die is er dan die bestaat! Ze kunnen doen, of ze het niet'weten. maar bestaan blijft hij! En mettertijd., misschien veel eerder dan we vermoeden.... zullen de beide woedende menschen tot bezinning ko men. Mlargaret Maryjij en ik hebben niets anders te doen en er zit voor ons niets anders op, dan te trouwen!" „Stilletjes? In het geheim?" vroeg Margaret. „Dat is onze zaak. Van niemand, dan gepasseerd. Het saldo van de rekening lijkt niet gunstig. Maar het valt wiskun stig niet te bepalen. Men zou er over kunnen redetwisten. Tegenover al de narigheid: oorlog in Oost-Afrika, onge wijzigde gespannen verhouding tusschen Duitschland en Frankrijk en Duitsch land en andere landen, eerder toespit sing dan afslijting van de problemen in Centraal-Europa, staat, dat de Volken bond zich onverwachts verbazingwek kend vitaal heeft getoond en Engeland de leiding te Genève nam. Men moet af wachten, wat er in vervolg van tijd uil dit alles te voorschijn zal komen. De toestand in Europa is weer mede bepaald door de gebeurtenissen in het Verre Oosten. Daar gaat Japan door, de opperheerschappij na te streven. Het wenscht geheel China onder zijn vleu gels te brengen, ten koste van de be langen van Engeland en Amerika; het wenscht den Russischen invloed uit het aan Siberië grenzende Mongolië te ver drijven; en tenslotte houdt het wellicht de oogen gericht op Nederlandsch-Indië. Veel verandering kwam er intusschen in het afgeloopen jaar niet. De Russisch Japanneesche controverse over de spoor lijn door Mantsjoekwo, waarin Rusland financieel geïnteresseerd was, werd op gelost. Moskou verkocht zijn aandeel: politiek en economisch had de lijn toch al geen waarde meer voor de Russen. Groote verbetering in de betrekkingen bracht dit alevel niet mee. De laatste weken is de vijandschap weer manifest geworden door heibel in en om Mongo lië. In Noord-China zijn de Japanneezen nog iets verder doorgedrongen. Een po ging, om hier een zgn. antonomistische beweging' in het leven te roepen, opdat de noordelijke provincies zich van Chi na zouden afscheiden en een Japannee- schen vazal-staat vormen (naar 't voor beeld van Mantsjoekwo) mislukte. Tot dusver tenminste. De centrale Chinee- sche regeering (te Nanking) laat zich in tusschen meer en meer door Tokio inti- mideeren. Zij heeft zich bereid verklaard met Japan samen te werken. Lang niet alle Chineezen gaan daar echter mee accoord. Een paar dagen geleden werd een onder-minister, die bekend stond als pro-Japanneesch, vermoord. En onlangs is de Chineesche minister-president het voorwerp van een aanslag geweest; hij werd ernstig gewond, maar bracht er 't leven af. Wat het nog moet worden in het Ver re Oosten, is niet te voorspellen. Veel meer dan in Europa, lijkt ons hier echter de ontwikkeling in catastrophale rich ting te gaan. Japan bevindt zich op een hellenden weg, waarop geen halt te ma ken schijnt, dan gedwongen door geweld van anderen. Het put zich economisch en financieel uit en zal daarom steeds naar nieuwe vermeende bronnen van in komsten zoeken. Het verloop van de eenige weken geleden te Londen geopen de vloot-conferentie toont duidelijk aan, dat het moeilijk, zoo niet onmogelijk zal zijn in het Verre Oosten een compromis te vinden. Van de Japanneesche eisch, een even sterke vloot te bezitten als En geland en Amerika, willen de laatstge noemde mogendheden niets weten. Zij kunnen niet gedoogen, dat Japan geheel baas zou worden in den Pacific- Een wed strijd in het bouwen van vloten zou wel eens het eerste symptoom van de nade rende, sensationeele ontknooping van dit werelddrama kunnen worden. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Firma A. J. BRONSWIJK. Een telegram van de Z. L. M. aan den minister. De Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij bericht ons dat met groote ontsteltenis uit den Haag het bericht werd on tv ar.cat de richtr.rij. van de tarwe van 10 op 9 is gebracht en voorts, dat oppervlakte suikerbieten, die in 1936 in Zeeland kan worden be- teeld, sterk wordt ingekrompen, aange zien besloten is de gelegenheid open te stellen in de Veenkoloniën en in de Wieringermeer suikerbieten te teelen. Dat dit zware slagen voor den Zeeuw- schen landbouw beteekenen behoeft geen betoog. Door de Z.L.M. is zoodra dit veront rustende bericht haar bekend was het volgende telegram tot den Minister van Landbouw en Visscherij gericht: „Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Goes acht het opnieuw verlagen tar- weprijs noodlottig. Negen gulden ge heel onvoldoende voor dekken produc tiekosten. Landbouwers zaaiden in goed vertrouwen dat prijs zeker niet verlaagd zou worden de tarwe uit. Verzoekt Uwe Excellentie dringend op deze beslissing terug te komen. Bovendien zeer veront rust over berichten verplaatsing van suikerbieten vanuit Zeeland naar eiders. Bietenareaal reeds sterk beperkt tot groote schade van landbouwers, arbei ders, schippers en vervoerders. Ver zoekt met aandrang verbouw suikerbie ten waar deze nimmer zijn geteeld niet te doen gaan ten koste Zeeuwsch areaal. Zeeuwsche bedrijven op veeteeltgebied offers gebracht, thans in voortbestaan getroffen". STAMT ROOSEVELT UIT EEN OUD-VOSSEMEERSCH GESLACHT? Zaterdagmiddag brachten de voorzit ter en de secretaris van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, de heeren mr. J. Moo- lenburgh uit Middelburg en G. Houte kamer uit Kloetinge, met den directeur der algemeene Nederlandsche vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, den heer W. P. F. van Deventer uit Den Haag, een bezoek aan Oud-Vossemeer in verband met het eind October, ook in ons blad, vermelde bericht, dat de bakermat van den Amerikaanschen pre sident Roosevelt in genoemde gemeente gespreid was. Ten gemeentehuize had een conferen tie plaats met den burgemeester, mr. J. J. Versluijs, en den gemeente-secretaris, den heer W. van der Ploeg. Men heeft de in Amerika verzamelde gegevens, en die te Oud-Vossemeer ver geleken. Het staat vast, dat in 1649 of 1651 de eerste persoon van dezen naam, Klaas Roosevelt met zijn vrouw Jannetje, wier familienaam niet bekend is, naar Ame rika overstak. In de trouwzaal op het gemeentehuis komen aan den wand verschillende fa miliewapens voor, w.o. een van Rose- velt. In de kerk ter plaatse komt een uit 1781 dateerende kroon voor, ge schonken door een Rosevelt. Zooals meer namen, wordt ook deze zoowel met één als met 2 o's aangetroffen. Ook verschillende andere aanwijzingen zijn aanleiding het onderzoek voort te zetten en zoowel de provinciale vereeniging als de A.N.V.V.V. zullen dit doen, daar bij krachtig gesteund door het departe- ment van O., K. en W. en andere per- j sonen en lichamen, die inlichtingen kun- i nen verstrekken of belang hebben bij de verdere ontwikkeling van het onderzoek. van ons op de eerste plaats!" antwoord de Louis. „Wie heeft daar wat over te vertellen? Wie zal er zich bijzonder druk om maken? Jouw vader zal neen zeggen; je moeder, met allen eerbied, heeft tegenover je vader geen eigen meening naar voren te brengen. Mijn moeder is dooden mijn vader heeft al neen gezegd! Beslist en met nadruk. We staan er voor als weeskinderen!" Mlargaret verviel in een lang stilzwij gen en Louis keek haar eens aan en liet haar rustig nadenken. Hij gaf haar ruim vijf minutenen toen g'ing hij recht op zitten en stopte zijn pijp. „Het is in elk geval bar gelukkig", bemerkte hij opeens, „dat we met geld geen zorgen hebben. Ik heb geen cent van de erfenis van mijn grootvader op gemaakt. We zullen in elk geval altijd genoeg hebben om van te leven, ook al verdien ik geen pond. Maar., met een maand of negen ben ik met mijn ma chine klaar en dandan- zal het geld bij me binnenrollen, als het water van de Niagara! Dat staat als een paal boven water, Margaret!" „Ik heb nooit een oogenblik aan jouw handigheid in het geld maken getwij feld!" zei Margaret. „Ik heb mijn vader, nog niet lang geleden, tegen eenige ken nissen, die met hem dineerden, hooren zeggen, dat jij evenveel tienduizenden zou maken, als je vader duizenden ge maakt had- Neen.... weet je, waarover ik zat te denken? Dat dit alles niet ge beurd zou zijn, als we hun verleden week maar reeds alles over onszelf verteld hadden. Zou het dan bij mogelijkheid gebeurd zijn?" „Misschien niet.... als het toen al niet gebeurd was!" antwoordde Louis. „Je moet bedenken, dat je vader de heele vorige week in Londen geweest is. En nu is het eenmaal gebeurden we moeten er voor onszelf dus rekening mee houdenen misschien voor hen al evenveel als voor ons zelf. Laten we nu maar practisch zijn. We weten, hoe de zaken ervoor staan. We weten, hoe wij zelf staan, wat het geld betreft. Ik heb het geld, dat mijn grootvader me vorig jaar heeft nagelaten.... iets meer dan zeventienduizend pond- We zijn dus on afhankelijk. We hebben g'een cent van mijn vader noodigen jij niet van jouw vader. We beginnen als jonge, dur vende, zelfbetrouwende menschen en, als onze ouders dan geen gezond ver stand genoeg hebben om zich, over ons heen, de hand weer te drukken., nou, dan kunnen wij het niet helpen! Maar, naar mijn meening zal ons huwelijk hen staande houden en tot nadenken bren gen, voordat ze nog verder uit elkaar gaan. Is dat verstandig geredeneerd van me.of niet?" Hij had Margaret's hand in de zijne genomen en als antwoord drukte zij die stevig en hartelijk, g? „Maar.... hoe moet het nu allemaal hoe zullen we het regelen?" vroeg ze. „Wel, dat is gemakkelijk genoeg", zei Louis. „Zijn we het er over eens, dat het VOOR DE AMBULANCE IN ABESSYNIë. De netto-opbrengst van den avond door het P.T.T.-personeel, gegeven ten bate van de Nederlandsche ambulance in Abessynië, bedraagt 113. MOOI RESULTAAT. De pogingen om de vaste inkomsten van het Middelburgsch Muziekkorps te verhoogen door maandelijksche bijdra gen van 10 cent of meer, hebben een flink succes gehad. Het aantal nieuwe leden, die 10 cent of meer per maand zullen offeren, heeft de verwachting verre overtroffen en enkele andere per sonen gaven zich voor een jaar-contri butie op of verhoogden deze. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos 967 man nen en 27 vrouwen; gedeeltelijk werk loos 67 m. en 5 vr.niet werkloos 8 m. en 1 vr. Algemeen totaal vorige week 1040, bijgekomen 58, afgegaan 23, over 1075. Deze totalen waren in 1928 342; 1929: 269; 1930: 526; 1931: 727; 1932: 933; 1933: 1090; 1934: 1128. VERHOOGING VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond en het afdeelings- bestuur van den Nieuwen Nederland- schen Bond van Koffiehuishouders en Slijters „Nienebokos", hebben aan den Raad verzoekschriften ingediend, om de door B. en W. voor te stellen verhoo ging der vermakelijkheidsbelasting met 100 pet. niet aan te nemen. Daar deze vei hooging het voortbestaan van hunne bedrijven volkomen onmogelijk zou ma ken. ST. LAURENS. Gevonden voorwerp: Een Rijwielbelastingmerk, te bevragen gem. veldwachter. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING OP Z. EN N. BEVELAND. Twee belangrijke besluiten. De vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging op Z. en N. Beveland hield Za terdagmiddag, onder voorzitterschap van mr. dr. Mes te Heinkenszand, een buitengewone alg. vergadering te Goes, welke noodig was om eenige besluiten van financieelen aard te nemen. Nadat de voorzitter het overleden be stuurslid, wijlen den heer J. S, Bedet, in waardeerende bewoordingen had her dacht, deelde hij mede dat het bestuur twee voorstellen aan de orde had ge steld, n.l. een om de uitkeering voor verpleging in krankzinnigengestichten, vacantiekolonies en herstellingsoorden te schrappen, teneinde de vergoedingen voor de eigenlijke ziekenhuisverpleging op hetzelfde peil te kunnen houden en een om het reservefonds, dat is ver zwakt door een tekort over de eerste 9 maanden van dit jaar, weer op peil te brengen door de kortingen aan de onaer- afdeelingen met ingang van 1 Jan. a.s. tijdelijk totdat dit tekort zal zijn inge haald, van 20 pet. op 10 pet. terug te brengen. Uit een ingestelde enquête is het bestuur gebleken, dat zoo goed als alle onder-afdeelingen haar onkosten uit een vergoeding ad 10 pet. kunnen bestrijden. De voorzitter kon hierbij mededeelen, dat sedert 1 Oct. nu de medische con trole doorwerkt en de wachttijd voor nieuwe leden is verlengd, de vereeniging weer normaal, dus zonder tekort werkt. Tegen het eerste voorstel werden uit de vergadering weinig bezwaren geuit. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat opname in een herstellingsoord ook straks mogelijk zal zijn, als het een ziek tegeval betreft en de controleerend ge neesheer die opname noodzakelijk acht (omdat ze gelijk staat met een zieken huisopname) werd het voorstel na eeni ge bespreking met alg. stemmen aange nomen. Tegen het tweede voorstel ontwikkel den de onder-afdeelingen Wolfaartsdijk en lerseke eenige bezwaren. De eerste wilde het percentage niet op 10 maar op 12 bepaald zien. De onder-afdeelingen Kapelle en Krabbendijke deelden echter mede dat ze met minder dan 10 pet. toe kunnen. Een voostel van „Ons Belang" te Goes om dit voorstel aan te houden tot de volgende vergadering, werd door den voorzitter krachtig bestreden en werd niet ondersteund. Het bestuur aldus de voorzitter wil het reserve fonds zoo spoedig mogelijk weer op vol doende sterkte brengen. Nadat het voorstel-Wolf aartsdijk met slechts zes stemmen voor was verworpen, werd het tweede bestuursvoorstel met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter sprak hierover zijn blijd schap uit. Het bestuur gelooft dat het nu weer mogelijk zal zijn de vereeniging nor maal te laten werken en de uitkeeringen zooals die ook voor 1935 golden, voor 1936 te laten bestendigen. De penningmeester, de heer J. H. Klooster te Ellewoutsdijk, merkte nog op dat van alle hem bekende vereeni- gingen voor Ziekenhuisverpleging deze, gerekend met haar lage contributie en voordeelige regeling voor groote gezin nen, de hoogste uitkeeringen doet. Ten slotte deed de voorzitter mede- deeling van een voorloopige overeen komst (die nog onderworpen is aan de goedkeuring van de Mij. voor Genees kunst) getroffen met de specialisten- groep te Goes, die voor de leden welke in de derde klas worden verpleegd, van belang is. Getracht zal worden deze overeenkomst ook uit te breiden tot an dere specialisten. RAAD VAN KRUINEMGEN. Een rumoerig debat met een abrupt slot. KRUININGEN. Zaterdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester de Mul. Afwezig de hee ren Verrijzer en de Groof. De V o o r z. deelde mee, dat de fa. Polderman uit Goes is opgedragen de centrale verwarming in de openbare school te Hansweert te repareeren en een nieuwen ketel te plaatsen voor 500. Van de dagelijksche besturen van den Ned. Landarb. Bond en den Ned. Chr. Land,arbeidersbond was een verzoek in gekomen om evenals vorige jaar weer een Kerstgave te verstrekken. Hieraan is reeds voldaan. De gemeente-geneesheer zond bericht dat hij geen ondervoeding bij de school- kinders heeft geconstateerd. Adressant verzocht verder zijn jaarwedde terug te brengen op f 500. De heer B u r k u n k wilde in jt volgenden vergadering nog hel een en ander zeggen over schoolvoeding. De heer Witte meende, dat niet aan alle personen, die daarvoor in aanmerking kwamen, Kerstgaven zijn uitgereikt. Op het dorp gaan er rare praatjes en men is van meening, dat er met twee maten wordt gemeten. Na een rumoerigen woordenstrijd, werd den heer Witte het woord ontno men. De heer B u r k u n k meende, dat de voorz. wel wat hard van stapel liep met het woord te ontnemen. Als het één der andere raadsleden was geweest die hetzelfde op een andere manier ge zegd had, dan zou er niets gebeurd zijn. gebeuren moet.en dadelijk?" „Ik.... ik denk van wel", antwoord de zij. „Zooals je zegt, schijnt het wel 't allerbeste!" „Liefste", zei Louis zachtjes. „Je zult er nooit spijt van hebben, dat hoop en vertrouw ik tenminste. En., wat die regeling betreft., dat gaat eenvoudig genoeg. We zijn beiden meerderjarig. Ik wou zoo doen! Morgen zal ik naar Bad- iord gaan., je hebt me toch wel eens hooren praten over Tom English, die daar predikant is? Nou, die zal me wel vertellen, hoe ik aan een speciaal verlof om te trouwen komen kanje kunt een wettelijke woonplaats krijgen door als inwoner of zooiets in een bepaalde plaats of gemeente kamers te huren., ik meen voor veertien dagen.. Ik huur dan kamers in Badford en laat daar wat bagage achter. Dat geldt als verblijf. Dan zie ik dat verlof te krijgen en als de wet- telijke tijd dan verstreken is, dan kom jij op een mooien morgen naar Badford toe, we spreken af, waar je me vinden kunt en Tom Englisch trouwt ons. En danwel dan trakteeren we onszelf op een reisje van een dag af veertien.... waarheen je wilt. Tegen dat we terug komen zijn ze bij ons thuis er al .wat aan gewenden dan zullen we wel zien, hoe ze zich tegenover ons gedragen". „En waar gaan we dan wonen?" vroeg Marg'aret". „We moeten toch ergens blijven, is het zoo niet?" „Daar heb ik ook al over gedacht", zei Louis- „Je hebt immers geen bezwaar tegen een klein huis?" „Heelemaal niet!" antwoordde Marga ret beslist. „En tegen één dienstbode?" „Nee hoor! Zoolang ik haar zelf maar huren mag. Daar sta ik beslist op", zei Margaret al even beslist. „Goed zoo!" stemde Louis toe, „Dan zou ik willen voorstellen om een van die nieuwgebouwde huizen in Wood End- te nemen. Die zijn goed afgewerkt, mo dern, aardig gelegen, buiten, met bosch en hei aan den achterkant en de rivier aan de voorzijdedicht bij de winkels, het station, het postkantoor en toch hoog genoeg boven de vallei gelegen om hdf" sche lucht in overvloed te hebben. Er staan er nog een paar te huur. Ik zal er een gaan huren.morg'en!" „En meubels?" opperde Margaret. „Ja.." zei Louis. „Maar., omdat we het stilletjes willen doen, zou het niet 't beste zijn, dat je dat dan maar aan mij overliet? Heusch, ik heb wel smaak. Als je mij mijn gang wilt laten gaan, dan wou ik zoo doen: Naar Hollinshaw gaan.... hem laten beloven, dat hij er geen woord over spreektalles bij hem uitkiezen hem het huis laten meubileeren in die maand, die nog tot aan het einde van onze huwelijksreis verloopt, en dan wel dan trekken we er regelrecht in en hangen onze hoeden op onzen eigen kapstok". f j T (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5