Uw eerste stap in 't nieuwe jaar: BEZUINIG VERSTANDIG DE KLOKKEN VAN GROOTE Zaterdag 4 Januari a.s. des morgens 8.30 uur De allerbeste levensmiddelen tegen prijzen die voor U een heel groote bezuiniging beteekenen. en kiest in 1936 als kruidenier: Let vooral op de betere kwaliteiten I Dus 4 JANUARI a.s. des morgens 8.30 u. aantreden op 't juiste adres Wie heeft Abbi Addi? De oorlog Sn Oost-Afrïka. KERKNIEUWS. MARKTBERICHTEN. Het geluid van de Kerstklokken ss nauwelijks meer hoorbaar, of nieuwe geluiden %ijn weer waar te nemen. DE GOUDBRON VOOR ,DE HUISVROUW HANDEL EN NIJVERHEID, luiden de in, welke begint op Zonder overdrijving zal deze Seizoen-Opruiming het gesprek van den dag worden daar wij beneden fabriekswaarde zullen ruimen. Voor U elders denkt te koopen, eerst onze etalages bezichtigen, dan koopt U vast en zeker in leder artikel uit onze Seizoen-Opruiming is een ver rassing voor U. Goedkooper koopt U thans nooit meer. Mussolini onthoudt het Italiaansche volk de kos- tenbegrooting van zijn avontuur. wema De Italiaansche begrooting. 0. EN W. SOUBURG. BURGERLIJKE STAND. C fei -- a».r-.r.r-"-' v' - rs V v IET MEI «Ui HET WONDER VIN MIDDELBURG Lange Delft 133134 De berichten vein het Noordelijk front spreken mekaar vandaag weer eens te gen In een Italiaansch telegram stond gisteravond te lezen, dat Abbi Add. weer door de Italianen veroverd zou zijn. En dat dan reeds op 22 Dec. j.l. De Abessijnen meldden echter, dat tijdens de Kerstdagen ile stad in hun bezit geraakt is. Op 't oogenblik valt dus niet uit te maken, wie van beide partijen haar thans bezet houdt. Men kan alleen met zeker heid zeggen, dat er in de buurt ver schrikkelijk gevochten is en waarschijn lijk nog wordt- Van een groot Abessijnsch of fens ef, waarvan gister sprake was, komt niets. Althans niet in den gewonen zin van het woord. De Abessijnen verstaan er onder, dat ze overal op het N.-front de gueril la hebben laten ontbranden. De Italianen ondervinden daar heel veel last van. Het heet, dat thans de stad Makalle van 3 zijden door guerilla-benden wordt be' dreig'd. Van het Z.-front wordt niets bijzon ders gemeld- In één week 13,000 Italianen naar Oost-Afrika. Italiaansche troepen uit Bengazi (Libye) zijn aan boord van het s.s, „Ca labria" het Suez-kanaal gepasseerd op weg naar Massaua. Het Italiaansche verkeer door het Suez-kanaal was in de afgeloopen week grooter dan sinds lang het geval was geweest. Verscheiden hospitaalschepen zijn in noordelijke richting het kanaal gepasseerd, doch daar de transporten veelal des nachts geschiedden was het onmogelijk vast te stellen, hoeveel zie ken en gewonden zich aan boord be vonden. Voorts zijn verscheiden troepen transportschepen en vrachtbooten het kanaal in zuidelijke richting doorgeva ren. De Suez-kanaal Maatschappij publi ceert hierover de volgende cijfers: 10,346 officieren en manschappen, 2,966 arbei ders, 17,416 ton materiaal, 288 ton ben zine, 5,750 ton cement en 222 muilezels- Onder de vrachtschepen was er één zeer zwaar met hout beladen en een ander met groote vliegtuigen, waarvan men er zeventien op het dek telde. Mussolini spreekt in den minis terraad. In den Itali,aajischen ministerraad heeft Mussolini gisteren in een uiteen zetting van de laatste phasen van de internationale politiek ook de voorloo- pige vredesvoorstellen van Parijs aan geroerd. Hij legde er den nadruk op, dat zij er verre v.an waren de minimaie eischen van Italië te bevredigen, met name ten aanzien van de veiligheid dei- grenzen en van de Italiaansche onder danen. Bovendien heeft men de voor stellen reeds laten schieten, zoodra zij gepubliceerd waren, nog lang voordat de groote fascistische raad ze overeen komstig zijn statuut had kunnen onder zoeken. Mussolini gaf vervolgens een uitvoe rig overzicht van den militairen toe stand in Oost-Afrika. De snelle sprong, die in de eerste 30 dagen van den veld tocht is gemaakt, verplicht de Italia nen thans tot een ingewikkeld en grootsch werk, ter regeling van de diensten achter de linie, die moeten zorgen, dat de veiligheid wordt ge waarborgd, de voedselvoorziening wordt* verzekerd en een latere opmarseh wordt vereenvoudigd van de hoofdmacht sol daten en werklieden, die thans eenige honderdduizenden bedraagt. Elke oorlog, maar vooral een kolonia le oorlog, heeft tijden van stilstand, die onmisbaar zijn, vooral, w,anneer men moet zorgen voor het organiseeren van de intendance in een moeilijk en berg achtig gebied als Tigré, welks opper vlakte een zevende van de totale opper vlakte van Italië beslaat en die op 400 km afstand is gelegen van de haven Massawa. Bij de jongste gevechten hebben de Italiaansche en Erithreesche troepen schitterende blijken van durf en moed gegeven. Het moreel en de gezondheid van de troepen zijn zeer bevredigend. Engelsche persstemmen. De gisteren door Mussolini in den kabinetsraad afgelegde verklaring wordt in de Engelsche ochtendbladen druk besproken. De Times verklaart dat de redevoering van den Duce steeds meer doet inzien dat het Abessijnsche avon tuur kostbare gevolgen voor Italië zal hebben. De Daily Tel. schrijft: De woor den van Mussolini hebben de verwach tingen der Italianen gematigd. Voor de eerste maal wordt hierin officieel toe gegeven dat de oorlog maandenlang moet duren. Het stijgende aantal Ita liaansche slachtoffers begint te Rome bezorgdheid te wekken. Volgens een mededeeling van den Icaliaafischen minister van financiën in de ministerraad sluit 't begrootingsjaar 1935-36 met een tekort van 2.030 mil- lioen lire. Dit tekort wordt in hoofdzaak gevormd door de buitengewone uitga ven voor Oost-Afrika tot einde Juni van het loopende jaar, ter hoogte van 975 millioen lire, en de subsidie van 840 millioen ),ire ,aan de staatsspoor wegen. Zonder deze beide posten zou het tekort 215 millioen lire Rebben be dragen, terwijl men een tekort van on geveer 3 milliard had voorzien. De totale uitgaven voor het begroo tingsjaar 1936-'37 worden geraamd op 20.291 millioen lire of 646 millioen lire meer dan in het loopende jaar. De to tale inkomsten worden geraamd op 20.311 millioen lire of 2.323 millioen lire meer dan verleden jaar, waardoor men op een overschot van rond 20.5 milioen lire hoopt. Maar de buitenge wone uitgaven voor Oost-Afrika staan hier buiten. Daarover worden geen mededeelingen gedaan, aangzien, zooals het in de offi- cieele verklaring heet, deze in de on bekende ontwikkeling v,an den tostand noch graamd, noch uit de gewone mid delen bestreden zouden kunnen worden. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg Bij de Ned. Herv. kerk te Bier vliet werd de heer A. J. Moggré her kozen tot ouderling en de heer P. Keu- kelaar tot diaken. Handelsregister, Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijksche openbaarmakin gen i z. „Het Handelsregister", betref fende Zeeland, ontleenen wij het vol gende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). W ij z i g i n g e n: De Goesche Apotheek, Goes, Ganze- poortstraat 1. Uitgetr. eigenares: mej. M, J. J, A- Hombergen, Nieuwe eige naar: C. Numans. Firma I. Hage, Ierseke, Noordzand straat 19, schoenmakerij en schoenwin kel. Overleden eigenaar: C- Hage. Nieuwe eigenaar: Wed. A. Hage-Bayens. Middelburgsche Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann, N.V. Lange Delft 155/6. Statuten gewijzigd- W. F. Nijzink, Vlissingen, Badhuis straat 25, Steenkolenhandel. Collectieve proc. verl. aan: A. C- de Kaart en J. de Vroe, Goes- Bevallen: I. Matthysse, geb. Van Oos ten, d., H A. Mieras, geb. Roose, d., D- P. M. G. Leupen, geb. Van Oeker, z-, L. J, van Burgh geb. Stoel, z. Vlissingen. Van 2630 Dec. Getrouwd: R. Gast, 32 j, en F. E. Alexander, 30 j., A. Steketee, 19 j. en P, Louwerse, 18 j., A. Jongepier, 27 j. en C. van Rijswijk, 29 j. Bevallen: C- E, C. Charas, geb. Schmidt, d-, M. C. Loekemeijer, geb. Kolk, z., J, Le Clercq, geb. de Nooijer, z-, T. Labrujère, geb. Versluijs, d„ M. C. Kats, geb. Schout, z. Overleden: A. van Gelder, 65 j-, man van H, Leeuwenburg, C. M. Vergragt, 70 j-, wed, van M. Plasse. (V.C.) Westkapelle, Van 2330 Dec. Bevallen: K. Jobse, geb. Verhulst, z. Vrouwenpolder, Van 2228 Dec- Bevallen: M. Louwerse, geb. Moens, d. Goes, 30 Dec. Veiling'svereeniging Zuid-Beveland". Druiven: Black Ali cante 12-17, spruiten 18-19, Witlof 9-16, Wijnpeen 1.40-1.80, p. 100 kg. Bloemk. 12- 15, idem II en III 411, Roodekool 10,70 13,10, idem III 4.30, Savoye kool 1 80 3.50. Boerekcol 2.30 —3.40, Prei 1 -3G, per 100 stuks, idem 7S, per 100 bos. - a Hulst, 30 Dec. Aanvoer klein: gerst f 5, haver f 6.50, rogge f 7.25, erwten f 8.50, boonen f 11,75.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 19