TOCH ZEELAND VIERDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.U DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 31 DECEMBER 1935. No. 307. BEKENDE OVERLEDEN PERSONEN IN 1935. Een Oudjaarsvertelling. WALCHEREN pzoóe&it U eens/ ZEEUWSGH-VLAANDEREN O.D. IN NEDERLAND: J,anuari. dr. E. C. H. A. M. Bemelmans, gep. majoor dirigeerend paardenarts, oud: chef veterinair hospitaal te Den Haag. dr. P. F. van Hamel Roos, oud-direc teur Chemisch Laboratorium enz. te Amsterdam. Daan Hoeksema, bekend teekenaar te Amsterdam. dr. D. Buijze, bekend arts, verbonden aan den G.G. en G.D. te 's-Gravenhage, (geb. te Zierikzee, tot 1916 arts te Ter- neuzen). K. F. E. Gerth van Wijk, oud-com mandant van het leger in Ned.-Indië, gep. luit.-generaal, sedert 1931 comman dant der Haagsche Burgerwacht. Nell Lensvelt-Bronger, bekend kun stenares, ontwerpster der costumeering voor Royaards-Tooneel te Amsterdam (woonde eenige jaren te Veere). W. Nieuwenhuis, bekend journalist en letterkundige, redacteur van „De Maas bode". C. Kruiswijk, bekend architect, Am sterdam. mr. H. Carrière, lid Alg. Rekenkamer in Ned.-Indië, met verlof te Den Haag. ir. J. A. Kalff, minister van Water staat, oud-directeur-generaal der Ned. Spoorwegen enz. te Wassenaar. ir. J. Koster, oud-lid der Eerste Ka mer, oud-lid Prov. Staten van Limburg enz. te Bonn. C. P. J. M. Schlick, directeur Ned. Telegraaf Agentschap, een der oprich ters der Amsterdamsche Pers, te Am sterdam. Kees Meyer, een leidende figuur in de Nieuwe Gedachte, te Santpoort. G, J. de Boer, bekend Larensch kunst schilder. Ch. G. Leopold, notaris te Nijmegen, geb. te Goes. P, A.Haaxman, nestor der Ned. Jour nalisten. Simon Maris Wzn., kunstschilder te Amsterdam. Prof. J. A. v. d. Kloes, oud-hooglee- raar te Delft. Francis Koene, bekend violist, te Am sterdam. Februari. J. W. J. baron Taets van Amerongen, Kamerheer i. b. d. van H.M. de Konin gin, intendant der Kon. Paleizen in de Residentie. A. Dudok van Heel, chef afd. Binnen land der K. L. M. te Den Haag. F. J. Domela Nieuwenhuis, oud-Ge zant der Nederlanden. W. H. Piepers, gep. luit.-generaal, oud inspecteur der cavalerie, te Den Haag. A. W. F. van Idenburg, minister van Staat, oud-gouverneur-generaal van Ne- derl. Indië, oud-gouverneur van Surina me, oud-minister van Koloniën enz., te Den Haag. dr. Murk Jansen, priv. docent in de orthopaedie, te Leiden. Maart. ds. J. D. J. Idenburg, em. pred. der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. H. L. Philips, bankier te Zaltbommel en commissaris der Philips Gloeilampen fabrieken. J. 's Jacob, oud-burgemeester van Rotterdam. mr. A. F. L. graaf van Rechteren Lim- purg, oud-Commissaris der Koningin in de prov. Overijssel. dr. Otto Lanz, hoogleeraar in de heel kunde te Amsterdam (bekend chirurg). jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, oud-gouverneur van Curasao. April. Prof. dr. P. D. C. Kley, oud-hooglee raar te Delft. Commandant Piet Soer, E. A. J. Prill- witz, marconist Van der Klein, P. Wei man, H. Wingelaar, mr. W. de Vlugt en Het liep tegen Oudjaar. Een vochtige, koude Zuidwestenwind joeg over haven en stroom en voerde stortregens met zich mede. In minder dan g'een tijd lag het heele haven-bedrijf onder een grauwe wade. Als voorwe reldlijke dieren rekten zich de hooge kranen als ijzeren geraamten omhoog en teekenden de plompe transbordeurs in hunne vage omlijningen zich eveneens spookachtig af tegen de lucht. Jan van Beek stond buiten bij het loodshuis aan de haven. Onderzoekend en onrustig gleed zijn blik over de lange rij van stoombooten, die ginds in de ver te werkeloos en als uitgestorven in de bocht lagen gemeerd. Hij droeg een ver sleten, door 't zoute water aangevreten regenjas en had op zijn hoofd een ouwe, slappe pet- In de typische houding van zeeman-aan-wal stond van Beek te kij ken: wijdbeens, de knieën wat inge drukt, terwijl zijn forsche schouders en krachtige bovenarmen de dunne jas dreigden te doen scheuren. Zijn hoofd echter hield hij eigenaardig gebogen, als of hij een zware druk op zijn nek had mee te torschen. Zijn gezicht was bleek, de jukbeenderen staken bonkig uit en zijn lippen hield hij stijf op elk,aar ge kneld. In zijn turende oogen lag iets van een onuitgesproken vraag. Geen der menschen, die indertijd aan .boord van den driemaster Ell'inor, toen H. L. A. Briel (zeven slachtoffers van de ramp van de „Leeuwerik" te Brilon (D.) dr. H. J. Kiewiet de Jonge, oprichter van het Algemeen Nederlandsch Ver bond. Mgr. dr. L. Schioppa, pauselijk inter nuntius, te 's-Gravenhage. Mei. Prof. dr. J. G. Ch. Volmer, hooglee raar te Delft. mr. Harm Smeenge, oud-Griffier ge rechtshof te Amsterdam, lid der Eerste Kamer, oud-lid der Tweede Kamer enz., te Assen. Arie Smit, oud-burgemeester van Vlissingen, oud-directeur der Kon. Mij. de „Schelde", oud-lid der Tweede Ka mer enz., te 's-Gravenhage. dr. ir. F. G. Waller, oud-directeur en president-commissaris Ned. Gist- en Spi ritusfabrieken te Delft, vooraanstaand industrieel. W. D. H. baron van Asbeck, oud- .schout bij nacht, oud-gouverneur van Suriname, oud-gezant der Nederlanden. mr. dr. J. van Schevichaven, de onder het pseudoniem „Ivans" bekende schrij ver van detective romans, te Den Haag. prof. dr. Hugo de Vries, wereldver maarde Nederlandsche plantkundige, te Lunteren. Juni. W. J. Cohen Stuart, oud-minister van marine, te Den Haag. B. Nijholt, gem. ontvanger te Leeuwar den! o.m. controleur bij de belastingen te Middelburg). Jac. Urlus, opera zanger, Noordwijk. W. Westerman, oud-president Rotter- damsche Bank Vereeniging, Den Haag. Hendrika van Tussenbroek, bekend componiste van kinderliedjes, te Doorn. mr. P. W. J. Bijnen, Raadsheer in het Gerechtshof te Den Haag (eenige jaren Ambtenaar O. M. Kantongerecht te Middelburg). R. J. graaf Schimmelpenninck, gep. luit.-generaal, adj. i. b. der Koningin te Zeist. Juli. mr. T. W. A. Cort van der Linden, minister van Staat, oud-minister van Justitie enz., te Den Haag. H. Silberstein, piloot-gezagvoerder; C. F. Nieboer, radio-telegrafist; G. Brom; L. J. van Dijk en twee Engelschen (slachtoffers der vliegramp met de „Kwikstraat", bij Schiphol.) J. S. v. d. Feijst, piloot-gezagvoerder; L. Aafjes, marconist; J. C. Jac. Vocke, werktuigkundige, en mej. A. E. Herma- nides, stewardess, zes Nederlanders, twee Engelschen en een Duitscher (alle slachtoffers van de vliegramp met de „Gaai", bij San Bernardino in Zwit serland.) Abram Muller, oud-directeur Ned. Handel Mij., te Amsterdam. G. H. G. von Brucken Fock, compo nist-schilder te Heemstede. ir. H. W. Snijders, directeur Gem. Te lefoondienst te Den Haag. E. Gerzon, directeur N.V. Gerzons Modemagazijnen. Augustus. Jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blok land, griffier der Eerste Kamer, te Den Haag. Prof, dr. W. Schücking, Duitsch Rech ter permanente Hof Intern. Justitie, te Den Haag. September, mr. C. H. Guépin, oud-directeur Ned. Handel Mij. te Amsterdam. mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem. jhr. mr. G. Sandberg, bekend officier vlieger, te Amersfoort. C. v. d. Voort van Zijp, burgemeester van Maartensdijk, oud-lid 2e Kamer. October, ir. G. J. v. d. Broek, hoofdingenieur Rijkswaterstaat, te Den Haag (vroeger te Vlissingen). AusimKiMiGsnHMnnBgHnnMBjnifi» zij voor de verwenschte zandbanken bij Schiermonnikoog in den gevaarlijken stroom geraakten en „de oude" evenals de eerste stuurman het smadelijk opga ven geen dezer menschen zouden nu dezen man, die hier stond, herkend heb ben. Deze Jan van Beek, die met zijn zeemansgaven en direct ingrijpen het schip en de menschen had weten te redden op het critieke oogenblik! Zóó kunnen zeven maanden een gezonden krachtigen kerel veranderen, 'wanneer hij gedoemd wordt tot werkloosheid. Waarheen tuurde toch Jan van Beek zoo halsstarrig en zoo grimmig? Och, hij zou deze vraag zelf niet hebben weten te beantwoorden. Telkens stond hij hier buiten, uren achteréén; het was hem tot een bittere gewoonte geworden- Hij kon het in de stad en thuis niet uithouden. Daarom was hij hier buiten. Wat zou hij anders doen? In de stad omhangen? Op de kade bij de binnenhaven staan en in het water spuwen? Neen, dat was niets voor hem. Dikwijls kwam het hem voor, als dreef de schaamte hem hier heen. Of was het Antje, die hij uit den weg wilde gaan? Antje Jan van Beek verroerde zich niet, maar zijn hoofd zakte nog een ietsje dieper in de schouders weg. De ijskou de regendroppels speurde hij niet, die langs zijn gezicht striemden. Hij zag niet de doode schepen daarginds, waarvan hij er één dikwijls in de goeie dagen, zelf naar Narvik had gestuurd. Temid den der koude windvlagen kreeg hij 'n lichtend vizioen. Evenals menschen, A. van Geelen, direct.-generaal Werk verschaffing te Den Haag. ds. P. N. Gijsman, Ned. Herv. pred. te Maasdam (19211930 te Oostkapelle). Prof. mr. R. Fruin, oud-algemeen Rijksarchivaris te 's-Gravenhage (Rijks archivaris in Zeeland tot 1910, voorzitter Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen 19051910). November, mr. B. C. J. Loder, oud-president Perm. Hof Internationale Justitie, te Den Haag. Abr. Staalman, oud-lid Tweede Ka mer, te Amsterdam. Thom Denijs, zanger, te Den Haag. ds. L. H. Bouma, em. predikant der Geref. Kerk van Middelburg, te Huizum. December. Th. W. Blijdenstein, directeur Twent- sche Bank N.V. Prof. dr. J, H. Aberson, oud-hooglee raar Landbouw Hoogeschool te Wage- ningen. H. L. van Oordt, luit.-generaal b. d. te Den Haag. Prof. dr. F. J. A. Huart, hoogleeraav te Amsterdam. J. C. Volker Lzn., bekend aannemer, te Hilversum. mr. J. H. Tiel, geb. te Wissenkerke, oud-districts schoolopziener te Amster dam, oud-inspecteur M. O. en Handels onderwijs. IN ZEELAND: J a n u a r i. P. S. Buteux, oud-burgemeester van O. en W. Souburg (18931925), wonen de te Oostkapelle. M. Suurland, voorzitter calam. pol ders en lid gemeenteraad te Stavenisse. Abr. Risseeuw, jaren lang wethouder der gemeente Cadzand. C. Hage, lid van den gemeenteraad van Ierseke. ds. C. L. Voorhoeve, em. predikant der Ned. Herv. Gem. te Vlissingen (van 18931929), wonende te Nijmegen, overleden te Oberstdorf (Duitschland). ir. C. Tjebbes, scheepsbouwkundig in genieur bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. L. G. Hoefnagels, sedert 1915 burge meester der gemeente Sas van Gent. P. de Smidt, oud-raadslid te Kruinin- gen. Februari, E. J. de Meijer, oud-wethouder van Sluis. W. B. K. Boom, oud-directeur van het Havenbedrijf, schout bij nacht b.d. te Vlissingen. J. N. Metz, voorzitter muziekgezel schap „Apollo" enz. te Sluis. P. J. Okkerse, oud-onderwijzer aan de O. L. school te Bruinisse. H. M. Haringman. wethouder, kassier der Boerenleenbank enz. te Colijnsplaat. H. Schoe, zitting in tal van vereeni- gingen, te Meliskerke. T. J. Hesselius, sedert 1921 Hoofd der O. L. school te Vlissingen (19121921 onderwijzer aan de Rijksleerschool te Middelburg). Izaak de Buck, bekend persoon in landbouwkringen, te Serooskerke (W.) G. J. Lunenberg, cand. notaris, oud lid van den Raad te Zierikzee. C. L. Haverbeke, wethouder te IJzen- dijke. April. C. van Weele, oud-Hoofd der O. L. S. te O. en W. Souburg. W. F. K. Lenshoek, oud-wethouder van Goes, lid van den Raad van Kloe- tinge. G. Weststrate, lid van den Raad te Wemeldinge. L, Louwerse, voorz. afd. Middelburg Vereeniging van Koffiehuishouders enz. en vice-voorz. van den Kring Zeeland, te Middelburg. ds. L. Boone, predikant te St. Philips- land. die dicht aan den hongerdood zijn, vage droomen van kostelijke tafelgeneugten ondergaan, zag nu Jan zich ergens daarbuiten op de Zeven Meren aan boord van een flink schip. Zij hadden een goed vaartje. De zee lag te droo men op een zachte deining van haar blauwe golven. Het was morgen en een eeuwige zomer. Hij stond op de brug naast het kaartenhuis. Opeens, daar klinkt een st,ap, een vlugge pas. Hij kijkt. daar was Antje Antje, jong, met lichtblond haar en grijsblauwe oogen. Hoe blij, hoe warm en krach t: klopten hun beider harten Jan rilde. Hij had iets van een stier op dit oogenblik, die zijn kop richt naar den te ontvangen doodelijken steek. Opeens voelde hij zich ijskoud worden; moeiz,aam zette hij den £ang erin en slenterde naar de sluis. Hij voelde zich tollen als een beschonkene. Waarom moest ook nu juist Ajntje hier in de stad bii haar familie zijn, ter wijl hij zoo aan lager wal zat! Had ze niet beter op haar eiland kunnen blij ven? Ja, de Oud jaarsavond was niet ver meer en lokte tot gezelligheid.... Hij mokte en beet oo zijn koude lippen. Oh, wat hadden zij samen al niet plan nen éesmeed Tetfen de herfst zou hij een erts-boot krijgen en dan hadden ze willen trouwen om en bij Oudjaar.... Maar toen stak de duivel een si^aak in 't wiel. Hij, Jan van Beek bedierf zijn zaak door op het kantoor der ree- derij om een of andere onnoozele zaak. mot te maken. Hij was een eerlijk mensch en voelde zich in zijn recht. Het kwam tot een wrijving tusschen Mei. J. P. Cornelis, hoofd der Chr. school te Biezelinge, H. W. J. Priems, directeur der R.H.B.S. (19321935) te Middelburg, oud-direc teur der R.H.B.S. te Terneuzen. ds. K. den Hollander, Ned. Herv. pre dikant te Amersfoort, geb. te Westka- pelle. J. L. Boone, oud-Gem. ontvanger te Groede. Juni. C. E. Plugge, voorzitter Prov. Ver. Groene Kruis te O. en W. Souburg. W. P. Verplanke, burgemeester van Biervliet. J. K. de Putter, secretaris afd. Axel der Z.L.M. te Axel. mr. J. Loeff, van 18921929 notaris te Koudekerke. D. Hocke Dz., bekend oud-landbou wer, te Brouwershaven. Juli. B. Koens, inspecteur Navigatie bij de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland", wo nende te Souburg, D. Bruinooge, lid van den Raad te Wemeldinge. Dr. G. J. Weijland, Ned. Herv, predi kant te Veere, sedert 1896, jarenlang Voorzitter van de Algemeene Synode der Ned. Herv, Kerk. J, C. Heine, gedurende vele jaren leer- aar aan de R. H. B. S. en de Zeevaart school te Vlissingen. Augustus. J. Bruggeman, sedert 1906 burgemees ter en sedert 1902 secretaris der gem. Oudelande (Z.-B.). J. Adriaanse, archivaris, te Hulst. C. P. Vogelaar, lid van den Raad te Poortvliet. L. Melse, rustend hoofd der Chr. School te Nieuwdorp. J. de Kruijter, archivaris, te Goes. September. P. A. Vervaat, deurwaarder bij de Rechtbank te Middelburg. Ds. D. J. Lazonder, Ned. Herv. pred. te Tienhoven (van 19061911 te Zoute- lande) overleden te Serooskerke (Sch.). J. S. Bedet, hoofdcommies Raad van Arbeid te Goes. H. B. Wijtman, penningmeester Ver. tot werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden, te Middelburg. October, A. "Geschiere van Mariahoeve te Grijpskerke. Mevrouw A. C. van ZuijenRogge band te Breskens. C. W. Snijder, oud-burgemeester van Oud-Vossemeer (van 19181930). J. v. d. Dries, oud-gem. ontvanger te Heinkenszand. November, H. de Zeeuw, oud-hoofd der Openb. School te Veere. Jhr. mr. A. A. van Doorn van Koude kerke, oud-burgemeester der gemeen te Zuidzande, Veere en Vlissingen. P. Wauters, oud-burgemeester van Sas van Gent. December. P. C. Catsman, plaatselijk leider van den B. V. L. te Oostburg. gsaieMHMjaièiicjLWMwaMwaa———OCM—B——■ggwwi O. EN W. SOUBURG. De Chr. mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding", alhier, die in 1936 haar derde lustrum hoopt te vieren verkeert in moeilijkhhe- den. Zij is op het oogenblik nl, zonder een geschikt repetitielokaal. De uitbreiding van het aantal leerlin gen der openb. lagere school, was oor zaak, dat zij het gratis beschikbaar ge stelde schoollokaal, moest ontruimen. Het gebouw „Rehoboth" dat overigens voor repetitielokaal wel geschikt is, hem en een beambte, den zoon van een invloedrijk reeder. Geprikkeld door diens hatelijke gezegden raakte stuur man van Beek dusdanig opgewonden, dat hij het overmoedige jonge manne tje een oorvijg toediende. Het gevolg hiervan was: geen boot en ontslag uit den dienst der reederij. Hij had zich misschien wel wat ruw verweerd, maar ten slotte is het 'toch geen misdaad, als een m,an voor zijn goed recht opkomt. De oorvijg, dien hij had uitgedeeld, deed ook nu nog Jan geen sikkepitje verdriet. Reeds lang had het hem dwars gezeten, dat de ge- pommadeerde meneer naar Antje keek, ook al was het van uit de verte. Die melkmuil! M,aar dit leege bestaan, dit omhangen nu, oh, het maakte je gewoon gek. De avond viel, Lichten doken uit de nevelen op. De bui was overgedreven. Van Beek was bij de sluis aangeland. Hii bleef staan en zag om zich heen. Bii de trap van het binnenvaart-w,a- ter blonken het groene en het roode licht van een havenbarkas. Meteen da verde de tram over de brug voorbij, naar de stad toe. Jan mompelde een vloek. Nu kon hij ook nog te voet naar de st,ad gaan! Te zelfder tijd viel zijn blik nogmaals op de barkas bij de lan dingplaats der booten. Stoere gestalten in oliekleeren stapten erheen. Eén her kende hij. het was Folkert de Vries, 'n kameraad uit den tijd van den wereld oorlof?. Zij waren later op den driemas ter Ellinor aangesteld geworden. Folkert ging in de boot en keek om zich heen en opeens ontdekte hij den Maast da alom bakende z.aGcn«var thans een nieuw type^^^^B (extra droog)^^-gfG^K\ (Ingez. Med.) maar de vereeniging heel wat huur zou kosten, is juist op haar repetitieavon den bezet. De vereeniging heeft zich zoodoende genoodzaakt gezien in een café haar oefeningen voort te zetten wat haar op den duur niet de geschiktste plaats lijkt. Zoodoende zal zij trachten een bouw fonds te stichten, teneinde tot den bouw van een eenvoudig repetitielokaal te kunnen geraken. Er zijn plannen om reeds in April a.s. 'n bazaar te houden ter versterking van dit fonds. Hierbij wordt gerekend op de mede werking van iulle haar welgezinde inge zetenen. EEN VERSCHIJNING UIT VERVLOGEN TIJDEN. TERNEUZEN. Alleen de ouderen on der ons zullen zich nog de tijd herinne ren waarop de trotsche zeilschepen de Westerschelde opvoeren, en zeilden tot vóór de haven van Terneuzen of verder, Het komt nog slechts sporadisch voor dat men bij zeeschepen de wind als voortstuwingskracht gebruikt. Toch duikt zoo af en toe nog een vertegen woordiger der oude garde op. In onze haven werd gisteren binnengesleept de Duitsche vijf-mast topzeilschoener Werner Vinnen, metende 1548 N.R.T., beladen met hout voor Gent. De statige masten met raas aan eerste en derde, die van verre te zien waren en de romantische sfeer die dergelijke „vervoermiddelen" omgeeft, lokten ve len naar de haven. Het schip heeft op het kanaal vast gemaakt en zou heden de reis voort zetten. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. TERNEUZEN. Zaterdag j.l. vergader de de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Z. Vlaanderen. Medegedeeld werd, dat mede naar aanleiding van een door de Kamer tot het gemeentebestuur van Hontenisse ge richt verzoek, door dit gemeentebestuur bij wijze van proef voor den tijd van twee jaar tot een aanzienlijke verlaging der haven-, kaai- en liggelden in de ha ven van Walsoorden is besloten. Het Bureau deed mededeeling van de moeilijkheden, die de in het gebied der Kamer gevestigde taxibedrijven onder vinden in het verkeer met België. Het is n.l. verboden om zelfs in opdracht ledig naar België te rijden tot het af halen van passagiers, terwijl Belgische taxi's ongehinderd de grens passeeren voor het afhalen van passagiers in Ne derland. Het deed mededeeling van de te dezen bij de betrekkelijke regeerings- departemenien ondernomen stappen. Besloten werd den minister van han del, nijverheid en scheepvaart nadere in lichtingen omtrent de situatie in Z.- Vlaanderen, in verband met de devalu atie van den belga te verstrekken. Besloten werd, den minister van finan ciën te verzoeken, het invoerrecht op Belgischen steen te wijzigen in dien zin, dat het recht zal worden berekend naar gewicht of afmetingen der bedoelde stee- nen, daar de in het gebied der Kamer langen, breedschouderigen man, daar, op den sluisdam, in den schemer. „Hallo, Jan!" riep hij, „wat slenter jij hier om. Kom mee, hier op de schuit. Ik heb trouwens nieuws voor je." Jan van Beek zweeg even. Dat lag niet in zijn plan om met hen daarginds van de water-politie, die hun vaste be trekking bezaten, naar de stad mee te gaan. Maar de tram was weg....; wachten dus op een volgende? Vooruit dan maar! „Ja", riep hij rauw, terwijl hij de steenen trap naar beneden liep „ja, ik ga mee!" De boot voer weg. Jan zat in de di recte nabijheid van den motor. Hier was het lekker warm. Nu pas bemerkte hij hoe koud, hoe door en door koud hij was. De andere mannen rookten. Het rook zoet en zwaar naar bekende baai. Onwillekeurig tastte van Beek naar zijn zakken, naar zijn pijp. Hij had dat bepaalde gevoel, zeelieden eigen, dat men, in gezelschap zijnde, mee rookt. Maar hij had geen pijp meer bij zich. Folkert stuurde. Niemand sprak. Zij zwegen, tezamen zittend, in volle over tuiging; een ieder moe en nat van den dienst. De motor ronkte zooals een warm, braaf machine-hart doen kan. Na een tijdje gaf Folkert het stuurrad één der kameraden over, waarop hij naast Jan schoof. „Ik moet je wat gewichtigs vertellen zei hij. ..Nou, vooruit maar", gromde Jan, „Heb je nog steeds niets?" „Neen; waarom?" „Ik weet een bijzondere gelegenheid*

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 17