CALPUIMA!. VERKOUDHEID ZEELAND. BIOSCOPEN. LEGER EN VLOOT. SPORT, mmmnm stukke*. DE TOEKOMST VAN DE JEUGDIGE OPZICHTER. J. v. d. Berge. FINANCIEEL JAAROVERZICHT. voorkomen en genezen met fill® tabletten NATUURLIJK KALKPRODUCT (Ingez. Med.J Oplichter aangehouden. MIDDELBURG. De tentoonstelling der M.T.V. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. '«WflWl MIDDELBURG. ELECTRO. Die ondeugende Marietta. CITY. Mach mich glücklich. Duivels der lucht. VOETBALPROGRAMMA. Z. V. B. burg 2' een totaal van ruim 126 millioen gulden belegd, waarvoor ruim 5% millioen gul den aan rente werd getrokken. Op onze vraag, of het niet billijk zou zijn, daarvan ook de rekeninghouders voor een deel te laten profiteeren, ant woordde ons de heer Wesselink, dat niet uit het oog moet worden verloren, dat giro een betalingsverkeer is en niet moet ontaarden in een soort deposito-bank, hetgeen in zekeren zin het geval zou zijn als een rentevergoeding van eenige be- teekenis zou worden gegeven, In het buitenland is men er ook van terugge komen. In landen waar men haar gehad heeft, is de rentevergoeding öf geheel afgeschaft öf sterk verlaagd, ook al in verband met het verloop van den rente standaard. Die rente van beleggingen vormt de voornaamste bate van den dienst en al het werk dat op het girokantoor gratis verricht wordt, moet toch ook worden betaald. De rechten wegens stortingen, chèques e.d. kunnen bovendien nog niet eens de kosten vergoeden, die met deze handelingen op de postkantoren gemoeid zijn. Het is wel eens goed, dat dit aan het publiek onder het oog wordt ge bracht, besloot de directeur, en wij ver- leenen hiertoe bij dezen gaarne onze be middeling. (n.s.) Het schijnt overbodig te zijn veel over deze toekomst te zeggen. De ze is zo als voor vele beroepen somber en zonder enig vooruitzicht Toch moet dat geen reden zijn om bij de pakken neer te gaan zitten. Daarom is in een op Zaterdag 21 Dec. gehouden vergade ring van werkzoekende opzichters een voorlopig bestuur gekozen, om over te gaan tot oprichting van een Vereniging van werkzoekende opzichters uit de bouw- en waterbouwkunde. Deze Ver. stelt zich ten doel 'de vooruitzichten van de werkloze opzichter te behartigen en waar mogelijk te verbeteren. Zij zal trachten nader contact met de autori teiten te verkrijgen. Bij werkverrui mingsplannen van de regering zal aan sluiting gezocht worden. Tevens zal door de Ver. een arbeidsbureau beheerd worden. De lijsten met ingeschrevenen zullen aan verschillende instellingen ge regeld ter kennismaking worden toege zonden. Allen die het belang van aanéénslui ting inzien kunnen zich opgeven als lid bij den voorloopig gekozen secretaris. Met dank voor de plaatsing i. Lichtpunten in den economi- schen toestand overschaduwd door onzekere politieke voor uitzichten. Aanhoudende on rust op valutagebied. Ver mindering van onzen export naar landen met beperkt be talingsverkeer. Zorgelijke toestand der staatsfinanciën. De beleggingsmarkt afhankelijk van invloeden van buiten af. Indien de politieke toestand zich te gen het einde van het jaar niet zoodanig had verscherpt, dat ernstig rekening moet worden gehouden met den storen- den invloed van nieuwe internationale verwikkelingen, dan zou er alle aanlei ding zijn, om op grond van de economi sche ontwikkeling in het afgeloopen jaar de toekomst met wat meer vertrouwen tegemoet te zien. Voor het eerst sinds in het najaar van 1929 de eerste teeke nen van een economische inzinking vie len waar te nemen, hebben wij weer een jaar achter ons, waarin op verschil lend gebied eenige vooruitgang kan wor den geconstateerd (prijsstijging voor be paalde grondstoffen als koper, petrole um, lood, tin, en sommige landbouw producten ,als' tarwe en suiker). De verb.etering is stellig nog niet van dien aard, dat het tijdperk der economische crisis reeds als afgesloten kan worden beschouwd. Dit zou reeds daarom een misrekening kunnen blijken te zijn, omdat het moeilijk is uit te ma ken, in hoeverre de economische verbe tering in diverse landen een hechten grondslag heeft, öf en in welke mate kunstmatige elementen daarbij een rol spelen en men dus slechts met een schijn bare versterking der koopkracht te doen heeft. Reden tot scepticisme is er zeker, wanneer men ziet, hoe de regeeringen in verschillende landen zich bij hun pogin gen, om een verbetering te weeg te bren gen, blind staren op werkverschaffings plannen, zonder de oorzaken van het kwaad aan te tasten. Het zijn zelfs vaak de regeeringsmaatregelen, welke een te rugkeer naar gezonde verhoudingen be lemmeren, doordien zij aan een uitbrei ding van het ruilverkeer tusschen de volkeren nieuwe moeilijkheden in den weg leggen. Zoo moet het ingrijpen der regeeringen in de vrije prijsvorming (be doeld als tegemoetkoming aan bepaalde zwaar getroffen kringen der bevolking) wel leiden tot een stijging der algemeene kosten van het levensonderhoud, waar door de exportmogelijkheden verder verminderen. Elke maatregel tot be- bescherming of verdediging van het ei gen bedrijfsleven, in den vorm van sub- sidiëering, verhooging van invoerrech ten of contingenteering, beteekent een benadeeling van den export van andere landen, waarmede handelsbetrekkingen worden onderhouden. Om dan nog te zwijgen win de monetaire experimenten, die telkens opnieuw het internationale vertrouwen ondermijnen en nieuwe sto ringen in het economisch leven veroor zaken. Een van de belangrijkste vragen, met welker beantwoording de economische ontwikkeling in het komende jaar nauw verband houdt, is die, of de muntver zwakking thans een einde heeft geno men, dan wel, of deze nog verdere vor deringen zal maken. De afbrokkeling van het „blok" der goudlanden, door de de valuatie van den Belgischen franc in Maart j.l., heeft een nieuwe schok toe gebracht aan het vertrouwen in de hand having van den gouden standaard in de overgebleven „goudlanden". Feitelijk is de onrust op valuta-gebied sinds de Bel- ga-devaluatie niet tot staan gekomen. Velen van hen, die van de wenschelijk- heid van muntverzwakking geenszins overtuigd zijn, gaan zich afvragen, of 'n beslissing ten gunste van devaluatie niet te verkiezen is boven de voortdurende onzekerheid op valuta-gebied, die den ondernemingsgeest remt en een druk op het zakenleven legt. Zij zien hierbij over het hoofd, dat devaluatie in de nog over gebleven goudlanden geenszins een te rugkeer naar stabiele valuta-verhoudin gen zou beteekenen, doch veeleer nog tot een vergrooting van den chaos zou leiden. Stabiliteit op valuta-gebied zou alleen te bereiken zijn door een herstel van den gouden standaard in internatio naal overleg, zooals ook internationale samenwerking onontbeerlijk is, teneinde tot de, voor het wereldherstel nood zakelijke, uitbreiding van den goede- renruil tusschen de verschillende vol keren te geraken. Helaas beperkt men zich in de meeste landen op zijn mooist tot het constateeren van het bedroeven de feit, dat men met het tegenwoordige systeem van herstelmaatregelen binnen de eigen landsgrenzen op den verkeer den weg is, doch ontbreekt de innerlijke kracht, om zich hier bovenuit te ver heffen. Dat het jaar 1935, ondanks de symp tomen van economische verbetering, welke zich hier en daar voordoen, toch in mineur sluit, moet voornamelijk daar aan worden toegeschreven, dat de jong ste politieke ontwikkeling eenerzijds de kans op internationale regeling der drukkende economische problemen naar een verre toekomst heeft verschoven, terwijl dit uitstel op zich zelf de moge lijkheid van een voortschrijding van het proces van ontwrichting op monetair ge bied vergroot. Wel is in het afgeloopen jaar tijdens de langdurige periode van valuta-onrust de weerstand der goudva luta's grooter gebleken, dan men veelal had verwacht, dóch juist in de laatste, maanden is, met name in Frankrijk, het streven naar devaluatie zienderoogen toegenomen. Als een gunstige factor kan het wor den aangemerkt, dat de afbrokkeling der waarde van de valuta's, die van het goudanker zijn losgelaten, in het laatste jaar geen verderen voortgang heeft ge maakt. Het Pond Sterling, dat in den loop van 1934 nog 10 pet. in waarde had ingeboet, verlaat 1935 op een niveau, dat slechts weinig lager is dan de koers- stand van omstreeks een jaar geleden ad ca f 7,30- Intusschen moet niet over het hoofd worden gezien, dat het evenwicht van het Pond nog altijd uiterst labiel is en dat de omvang der fluctuaties veel grooter blijft dan die der valuta's, die aan het goud zijn gebonden. Zoo werd in Maart j.l, een laagste punt van f 7 bereikt, terwijl de noteering in den zo mer tijdelijk tot f 7,40 steeg'. De dollar daarentegen is zich op een peil van om en nabij f 1,48 blijven bewegen en zijn stabiliteit zou vrijwel verzekerd zijn te achten, ware het niet, dat er in de Ver. Staten ernstige inflatie-gevaren bestaan, die een bedreiging voor de waardevast heid van den dollar vormen. 9 De zich steeds duidelijker afteekenen- de economische isolatie van Duitschland vormt een der voornaamste factoren, die aan een herstel van den wereldhandel in den weg blijven staan. Ons land heeft zich tegen de financiëele schade, die uit een algeheele stagnatie van het Duitsche betalingsverkeer zou kunnen voort vloeien, zoo goed mogelijk gedekt, door de betalingen over en weer via een clearing-rekening te laten loopen. Door zulke clearingverdragen, die behalve met Duitschland ook met verschillende andere landen men beperkt betalingsver keer werden gesloten (Italië, Roemenië, Turkije, Bulgarije en Chili) is weliswaar het goede resultaat bereikt, dat ons land te allen tijde een overzicht heeft van den stand der rekening met het desbetreffen de land. Het spreekt echter vanzelf, dat deze clearingverdragen niet tot een uit breiding van den handel kunnen leiden; zij hebben eerder een hieraan tegen overgestelde uitwerking, zooals blijkt uit het hieronder volgende staatje van de ontwikkeling van het handelsverkeer met de landen, waarmede clearingver dragen loopende zijn, in de eerste 10 maanden van dit jaar vergeleken met dezelfde periode van 1934: Invoerwaarde. tr.V*" °OOS h 10O TABLETTEN 1,1- BUtSJ£ 20 TA81ETTEN L O 50 nederlawschfabrikaat^^^^^ DER N-V. AMSTERDAMSCHETÏÏTJn'NËfABRTjt Duitschland Italië Roemenië Turkije Bulgarije 1935 1934 199.844 225.656 9.606 11.927 2.356 9.427 1.388 1.862 882 979 Wij zien dus, dat de vermindering van onzen uitvoer naar de landen met beperkt betalingsverkeer ook in het af geloopen jaar weer aanzienlijk is „ge weest. Naar Duitschland alleen bedraagt de teruggang van den export meer dan f 40 millioen voor de eerste 10 maan den. Het is dan ook uitsluitend aan de verdere vermindering van den afzet naar Duitschland, jaren achtereen ver reweg de grootste afnemer van Ne- derlandsche goederen, te wijten, dat de totale uitvoer van Nederland dit jaar een verdere daling aantoont. Er bestaat intusschen goede kans, dat in het komende jaar de achterstand in onzen export tengevolge van de ge stadige vermindering der Duitsche be talingscapaciteit zal worden ingehaald door een toeneming van den afzet naar Amerika. Het tegen het eind van dit jaar gesloten Nederlandsch-Amerikaan- sche handelsverdrag, dat voor een reeks van belangrijke exportartikelen een aanmerkelijke verlaging van in voerrechten brengt, opent overigens ook voor den afzet van een aantal Ned. Indische producten gunstigere perspec tieven. De beteekenis van dit handels verdrag gaat echter nog uit boven on ze directe nationale belangen, omdat uit de door Amerika in dezen aangeno men houding blijkt, dat men zich daar hoe langer hoe meer rekenschap ervan geeft, dat het welbegrepen eigenbelang van de Ver. Staten als crediteurenland gelegen is in een verruiming van den invoer in plaats van in de politiek van afsluiting der landsgrenzen ter be scherming der eigen industrie, die er zoo langen tijd opgeld heeft gedaan. Is er dus aanleiding om, wat de ont wikkeling van onzen buitenlandschen handel betreft, het nieuwe jaar wat hoopvoller in te gaan, op Jiet gebied van onze staatsfinanciën blijft de toe komst nog zorgelijk. De opbrengst der Rijksmiddelen heeft zich in het afge loopen jaar nog voortdurend in een da lende richting bewogen, zoodat ver wacht moet worden, dat zij voor het geheele jaar een f 30 millioen bij de raming ten achter zal blijven. Bij de samenstelling der staatsfoegrooting voor 1936 werd overigens reeds rekening ge houden met een verdere vermindering van de belastingopbrengst, alsmecle met een niet te vermijden stijging van diver se uitgaven. Op grond van de bespa ringen van het bekende Bezuinigings- ontwerp, enkele nieuwe bezuinigings maatregelen en de heffing van eenige nieuwe belastingen kon het evenwicht in de begrooting niettemin worden be reikt.. De regeering heeft er echter zelf reeds op gewezen, hoe moeilijk het on der de tegenwoordige omstandigheden is, een juiste raming van inkomsten en uitgaven te geven. Telkens weer doen zich op het terrein van de inter nationale economische verhoudingen gebeurtenissen voor, die' van grooten invloed op onze staatsfinanciën zijn. In dit verband behoeft men er maar aan te denken, hoe de onrust op de va lutamarkt als gevolg van de Belgische devaluatie een plotseling eind heeft ge maakt aan de daling van den rentevoet hier te lande. De financiering van de vlottende schuld des Rijks is dienten gevolge veel duurder geworden Tevens kon de conversie-beweging, die voor den staat, de gemeenten en de provin ciën zoo'n aanmerkelijke besparing op de rente-uitgaven met zich bracht, niet verder doorzetten. Nadat in de eerste maanden van dit jaar nog een aantal 3% pet. leeningen vlot plaatsing von den, was het maanden lang niet meer mogelijk, nieuwe leeningen met hooge- ren rentevoet te emitteeren. Eerst te gen het einde van het jaar heeft de pro vincie Noord-Holland met succes een beroep op de markt gedaan door het emitteeren van een pet. leening a 99 pet. De verdere ontwikkeling van de be leggingsmarkt is geheel afhankelijk van de vraag, of van buiten af nieuwe sto ringen intreden, waarbij men in de eerste plaats moet denken aan de on zekere politieke verhoudingen in Frank rijk en het hiermede nauw samenhan gende lot van den franc. Blijven deze stoornissen achterwege, dan mag men vertrouwen, dat het in de laatste maan den des jaars op de obligatiemarkt ingetreden koersherstel geleidelijk verdere vorderingen zal maken. Het vertrouwen in den gulden is ongetwij feld geschraagd door de doelbewuste politiek van onze regeering en de krachtige .houding van de Nederland- sche Bank, die onze valuta tegen alle „aanvallen" heeft weten te verdedigen. Uitvoerwaarde (in 1000-tallen guldens). 1935 1934 110.148 150.957 12.669 12.623 495 1.691 1.470 1.031 227 235 De marechaussee te T e r n e u- z e n heeft ,aangehouden zekeren de L. aldaar woonachtig. Hij is eerst ter beschikking g'esteld van de maréchaus- sée te Oostburg, alwaar hij, zich aan diverse oplichtingen heeft schuldig ge maakt. Voorts is gebleken dat hij in de gemeenten Hulst, G#es en Middelburg diverse winkeliers heeft opgelicht. De L. is tenslotte ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Gisteren is de tentoonstelling der M. T. V. in den Stadhuishal gesloten. He+ bezoek is vooral Donderdag- en Vrij dagmiddag groot geweest en tenslotte overtrof het aantal bezoekers de raming met een 300-tal. Dit zal zeker voor het bestuur een aansporing zijn ook in de volgende ja ren de tentoonstelling te doen plaats hebben, '1 r bf'.!5!®' HANSWEERT. Op 2den Kerstdag is door de kommiezen van Wemeldinge en Yerseke een auto uit Noord-Holland aangehouden, welke een geheime bergplaats had. Smokkelwaar zat er evenwel niet in maar .toch werd de wagen in beslag genomen en naar Hansweert onder berusting v,an den ontvanger gebracht. De sleepboot Rijn en Schelde met 5 ledige schepen van Gent naar Duitsch land heeft de schroef verloren. De sleepboot „En Avant 10" heeft de sleep alhier binnengebracht. OUDELANDE. Met ingang van 6 Ja nuari a.s. wordt de rijksveldwachter A. Helmstrijd alhier overgeplaatst naar Waterlandkerkje. WEMELDINGE. Donderdag (2en Kerst dag) werd alhier de bazar ten bate van het fanfare gezelschap O. K. K. geo pend. Om 1,30 uur waren de genoodig- den bijeengekomen in de theetent waar het woord eerst gevoerd werd door den voorzitter van O. K, K. dr. W. F. Gnir- rep die de aanwezigen hartelijk wel kom heette. Hierop speelde de muziek een paar nummers, waarna burgemees ter Keijzer met een hartelijke speech de bazar opende. Direct n,a de openstel ling was er reeds zeer veel publiek dat ook in de avonduren onafgebroken doorging. De ontvangsten waren den eersten dag dan ook zeer goed te noe men, wanneer dit Vrijdag en Zaterdag ook zoo is, zullen de verwachtingen zeker overtroffen worden. Diefstal. Ten nadeele van den arbeider F. te G r a a u w werd een dezer dagen een 6-tal konijnen, die in houten kisten verbleven en welke in de koestal op 't erf stonden, ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De geschiedenis speelt zich af in de 18e eeuw, ten tijde van de regeering van Lodewijk XV van Frankrijk. De 18-jari- ge prinses Maria de la Bonfain wil door haar oom tot een huwelijk gedwongen worden met Don Carlos de Braganza, een afgeleefde dikzak, dien zij veraf schuwt. De oom laat er tot haar schrik geen gras over groeien. Vlak voor het vast gestelde tijdstip komt een kamenier, afscheid nemen, zij vertrekt naar de Fransehe kolonie Louisiana met 'n aan tal Casquette-meisjes, die naar Nieuw- Orleans worden gezonden om er met de Fransehe kolonisten te huwen. Marietta is verliefd op een zekeren Giovovici, maar zij zijn te arm om te trouwen. De prinses geeft haar echter het noodi- ge geld en dan wendt zij voor Marietta te zijn en neemt zij als Casquetta-meisje haar plaats op het schip in. Gedurende de lange reis tracht Ma rie den slottekst te vinden van een couplet, waarvoor haar oude muziek meester de melodie heeft gecompo neerd, doch waarvoor hij de woorden slechts gedeeltelijk vervaardigde. Vlak bij Nieuw-Orleans wordt het schip door zeeroovers geënterd, die de meisjes aan land brengen. Gelukkig worden zij ge red door een compagnie huurtroepen, onder bevel van den zorgeloozen, on- bekommerden Kapitein Richard War rington. Marie voelt zich tot den ener gieken kapitein aangetrokken, maar zij kibbelt voorloopig met hem. In New-Orleans gekomen, voelt Ma rie er weinig voor een der ruwe kolo nisten, waarvan velen naar haar hand dingen, te huwen. Om aan een dergelijk huwelijk te ontsnappen, deelt zij den Gouverneur mede, dat zij. niet van on besproken gedrag is, zooals vereischt wordt. Hij laat haar door twee wachten wegvoeren, doch Warrington weet het bevel over haar te verkrijgen. Om aan hem te ontsnappen, vlucht zij en neemt een betrekking aan in een Marionetten theater. Echter vindt hij haar en zij voelt zich meer dan ooit tot hem aangetrokken, evenals hij tot haar. Don Carlos en Marietta's oom zijn in middels uit Frankrijk gekomen om Ma rietta, wier list zij hebben doorzien, te rug te halen. De mannen van den Gou verneur nemen haar gevangen, haar identiteit als Prinses is thans vastge steld en te harer eer wordt er dan een bal gegeven in het paleis. Haar oom deelt haar mede, dat Warrington als ver rader zal worden neergeschoten, indien zij weigert mee naar Frankrijk terug te keeren. Doch de koene minnaar weet haar ten slotte met behulp van zijn trouwe makkers te ontvoeren en de bei de geliefden trekken vol goede hoop de wildernis in Jeanette Mac Donald speelt en zingt de rol van de prinses. Nelson Eddy, die op vocaal gebied evenmin voor een kleintje vervaard is, die van kapitein Warrington. De Ufa film „Mach mich glücklich" is er een volgens het oude recept: een ge geven met veel verwikkelingen en grap pige situaties. Dergelijke rolprenten zijn in de eerste plaats om gezelligheid te brengen door een pakkend liedje en een komisch gebeuren op het witte doek. Het behoeven dan ook niet altijd film sterren met klinkende namen te zijn die de hoofdpersonen vormen. Niet de na men, maar de manier waarop men de vroolijkheid den bezoeker voorzet is het voornaamste. In deze film ziet men revuetafereeltjes die het best doen en waarbij men nu eens niet den indruk krijgt dat men ge zocht heeft op dit gebied weer eens iets anders te brengen. Naast het kijkspel hoort men enkele aardige liedjes, waar van „Mach mich glücklich" het pak- kendste is. Het komische gedeelte is in de eerste plaats toebedeeld aan Ralph Arthur Roberts, den huwelijksmakelaar, die zichzelf geen rust gunt voordat het huwelijk, hetwelk hij zich als doel heeft gesteld, voltrokken is. Natuurlijk ge schiedt zulks tusschen de verkeerde per sonen. De dansgirls dragen veel tot de gezel ligheid bij; zij hebben groote vereering voor den hoofdpersoon (Albert Lieven), wiem dit niet onwelgevallig is. Julia Serda, het sympathieke meiske, ziet dit echter met leede oogen aan. Al kost het dan veel moeite, en moet er zelfs een grappige maar niet erg snug gere oom aan te pas komen, het komt toch alles op z'n pootjes terecht. Een amusante geschiedenis. In deze Warner Bros film worden de hoofdrollen door dezelfde personen be zet als in de eenigen tijd geleden ver toonde film „Kom je ook bij de mari ne?", n.l. James Cagney, Pat O'Brien en Margaret Lindsay. En ook het gege ven komt ver overeen. De strijd tus schen James Cagney en Pat O'Brien gaat weer om een door beiden beminde geliefde. Nu echter is als achtergrond van alle gebeurtenissen niet de marine, maar de luchtvaart gekozen. En de mo gelijkheden, die de medewerking der Amerikaansche marine bood, zijn ten volle benut. Zoodoende zijn er interes sante dingen op luchtvaartgebied te be wonderen, boeiend verfilmd. Met de ma noeuvres als hoogtepunt. Bij beschikking van den minister van defensie a.i. is met 10 Jan. a.s. de luit. ter zee 2e klasse E. A. Labouchère geplaatst aan boord Hr. Ms. Hydra te Vlissingen. 2e Klasse A: De BaronieTSC; Hero Vlissingen; GoesDosko; Zeelandia Terneuzen (H. Hurks). 3e klasse A: Terneuzen 2Oranje; Axél—Oostburg; Breskens—Hoofd plaat. 3e klasse B: De ZeeuwenEiland Boys; Vlissingen 2Goessche Boys; Middelburg 2Zierikzee; Hansweert Zeelandia 2. Zondag: le kl. A:: Hansw. Boys— Veere; Goes 2—Middelburg 3; E.M.M. Vlissingen3. le kl. B.: Corn. Boys—Terneuzen 3; Hulst 2—Tern. Boys. lekl. C.: GroedeBiervliet; Hoofd plaat 2Schoondijke; TurkeijeOost- Overgangski.: Zeeuwen 3Eu. Boys 2; Middelburg 4Zeelandia 3; Dom burgScheldestr. 2e kl. A.: NoormannenScheldestr. 2; Middelburg 5Nïeuwland; Vlissin gen 4—E.M.M. 2; Zeelandia 4—Zeeuwen 4. 2e kl. B.: KapelleKruiningen 2; CortgeneEllewoutsdijk. 2e kl.: D.: Schoondijke 2—Breskens 3, Oostburg 3—Turkeije 2; Biervliet 2— Groede 2 3e kl. A.: Eil. Boys 3—Vlissingen 5; Zeeuwen 5Domburg 2; R.C.S. 4Mid delburg 7.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6