- - ■-% -:kv> y,-,y ;,;a,-v-"k-v- gelukkig. Spr. vreest voor de gevolgen 'van uniformigheid. Spr. voelde geen lust om te spreken over de kwaliteit der partijen; de anti- revolutionnairen willen voortgaan in de zelfde richting als tot nu toe. De heer HEEMSKERK verheugde zich .over den terugkeer van den heer Jero- nimus ioc oen Vrijheidsbond; dat breng makkelijker samenwerking dan met een z.g.n. bezuinigingspartij. Wat betreft de propaganda bij de ver kiezingen, zeide spr. dat men wederkee- rig zich ergert aan eikanders verkie zingsvoorschriften. Spr. heeft als v00r zitter der propagandacommissie gewaakt voor den inhoud der geschriften, maar niet voor dien van de landelijke orgam- Tegen de uitdrukking „booze mislei ding" kwam spr. op. Het „Plan van den Arbeid doet den ken aan den waarschuwing tegen het op treden van de S.D.A.P. in verschillende gemeenten, waar alles dreigde vast te loopen. Er is geen sprake van dat men dreigt alles voor de arbeiders minder goed te doen worden. Spr. kan den optimistischen kijk van den heer Paul inzake het plan van den arbeid niet deelen. Woningbouw is maar een tijdelijke hulp; maar op den duur zal de toestand er niet door verbeteren. Hoogstens een schakeltje in den ket ting, maar geen wezenlijke sociale ver betering. Het plan van versterking van de koop kracht door hooge loonen zal andere, bijv. den kleinen burgerstand, juist doen verminderen in welvaart. Er is wel geld, maar het vertrouwen is weggenomen. Als men denkt, dat de crisis over enkele jaren afgeloopen is, kan men nog wel wat wagen. De crisistoestanden zijn algemeen we- reldsch, als gevolg van den langdurigen oorlog en den slechten vrede. Spr. hoopte ook, dat in het vervolg de hoogere colleges op andere wijze hun gevoelens zullen bekend maken. Maar bezuiniging is noodig, en men moet niet tegen beter weten in gelden voteeren. Wat betreft de werkloosheid, wees spr. er op, dat de S.D.A.P. altijd aan drong op overheidsbemoeiingen en ver heugde spr. zich, dat de heer Paul op dit terrein het particuliere innitiatief steunde. Over herziening der classificatie de personeele belasting meende spr., dat dit op den duur toch niets zal doen sparen voor den betrokkene. Inzake de wethoudersverkiezing heeft spr. zich tegenover de fractiegenooten altijd verzet ten opzichte van een recht- schen wethouder. Men heeft een link- sche meerderheid, was het anders en er was 'n linksche burgemeester, dan moet rechts beoordeelen of men één of twee wethouders wilde hebben. Thans moest links besluiten, en dan moet niet een rechtschen worden ge- eischt, maar er moest er een worden aangeboden. Wat de tegenwoordige samenstelling betreft en nu er geen .rechtschen wet houder aan te bieden was, was er geen enkel bezwaar op een linkschen wet houder te stemmen. Spr. heeft het liefst, dat de kwestie aangebracht wordt door de meerderheid. De heer DE BRUIN meende, dat het stationnair blijven van de bevolking me de een gevolg is van het ontbreken van behoorlijk bouwterrein buiten. Zou men tusschen Noordweg en Park van Nieu- wenhove niet iets kunnen bereiken? Inzake het verwijt van onwaardige propaganda, zeide spr. waarom de S.D. A.P, wel mag spreken van het voeren naar den ondergang, en de anderen niet. Als men niet mag spreken van volks bedriegers, mag men dan wel schrijven, dat men alle andere partijen moet kis ten? De heer JERONIMUS zeide, dat de heer Paul nopens de belangen van de heer Paul buiten de belangen van de ge meente Middelburg der gemeente veel onder den loupe nam. Over de wethou- dersverkiezing zal spreker na de sym pathieke woorden van den heer Heems kerk niet veel zeggen. Men moet nu echter rustig voortwer- ken naast elkaar. Men heeft hier erger werkloosheid dan elders. Dit komt door een te groot aan tal inwoners en te weinig werkgelegen heid. Er zijn drie groepen, n.l. de beroeps- werkloozen, de slachtoffers van de werk loosheid en zij, die tegen iederen prijs gaarne willen werken. Men vergete ook niet, dat er een grooter bruto noodig is voor de netto steunbedragen!. Spr. voelt het meest voor de derde groep, maar die zitten vast aan de vakvereenigingen, die een minimum loon verdedigen. Spr. herinnerde aan zijn streven voor index- loonen, en dat het uitkomt, dat men veel wat lief is, möet opgeven. Spr. vreest, dat Middelburg een doo- de stad zal worden. Men moet opwek ken meer te werken, ook bij de meis jes, die niet als dienstboden willen werken en dit overlaten aan de Duit- sche meisjes. Spr. wilde niet scherp zijn, maar meende, dat de uiterst linksche partij, ,ter Éoeder trouw, de menschen misleidt. Het geld wordt niet beschik baar gesteld voor zaken, die men niet vertrouwt, en dan zoekt men een weg voor het geld in het buitenland. Het is juist, dat de autonomie der gemeente wordt aangetast, dit is ech ter ten deele eigen schuld. Het is te begrijpen, dat de regeering ingrijpt, maar zij had de aanpaosmg meer prin cipieel door moeten voeren. Het „Plan van den Arbeid" noemde spr. „potverteeren". Spr. vroeg om in Middelburg meer leven op Zondag te brengen, en denkt terug aan zijn prilste jeugd; toen er iederen Zondag muziek kwam met honderden vreemdelingen. Kan dit ook nu niet door het beschikbaar stellen van medailles, van de verplaatsbare muziektent enz. De heer ONDERDIJK meende in zake den,woningbouw, dat alom de lint bebouwing zeer toeneemt, de eigenaars van den grond kunnen nu goed geld maken en het moderne verkeer maakt het buiten wonen makkelijk. In de laatste 20 jaren is de bevolking steeds op en neer gegaan. Nu heeft men het Laagste cijfer. Niemand zou gaarne de middensfad zien leeg loopen, door hen die buiten de Singels gaan wonen. Als de bevol king toe- inplaats van afnam, dan had spr. reeds gedacht aan een weg met bouwgelegenheid tusschen Noord- en Seisweg. Zeker kan het Rijk helpen als lintbebouwing aan banden wordt gelegd. De leiding gaat uit van B. en W. en het college zou de verantwoording op zich nemen als eventueel gekochte bouwterreinen, in bebouwd bleven. In 1936 zal een onderzoek worden inge steld naar onbewoonbaarverklaringen. Meerendeel leidt dit tot verbetering of veranderingen van doel, slechts zel den tot onbewoonbaar verklaren. Men heeft te Middelburg een stationnaire crisis, doordat een bedrijf makkelijk menschen ontslaat en aanneemt. Sedert 1917 is er dan ook te Middelburg steeds werkverschaffing. Het industrie-terrein is te beschouwen als een werkobi„ect, en dit geldt nu voor de voorgenomen vergrooting van de begraafplaats. Men moet zeker een scheiding maken tus schen de kosten van hef Sportterrein en de opbrengst der hel.asting, maar niet vergeten moet worden dat an ders buiten de gemeente sportvelden zouden komen. Het kapitaal voor de sportterreinen is van het Rijk gekregen en de exploitatie levert geen verlies op. De Personeele belasting is naar spre ker zeide, al meer en meer de sluitpost der begrooting geworden; nu is het een maximum van 200 opcenten geworden. Het leidt tot vrees voor bouwen met vermindering der werkgelegenheid tot gevolg en tot vermindering in de soort van woning. De werkloozensteun is volgens spre ker niet voor verlaging vatbaar. Het is niet alleen door den steun, dat men zich niet aanmeldt als dienstbode, maar dat er •te veel aftrek plaats heeft, n.l. twee derden van 't loon. Dit doet een-derde overblijven, wat niet voldoende is voor kleine uitgaven. Een werklooze mag geen werk uitoefenen, ook bijv. een pak je dragen niet, omdat het Rijk dit als oncontroleerbare verdiensten beschouwt en dan heel den steun intrekt. Dit geldt bijv. ook bij personen die door venten iets willen verdienen. Spr. ontkende, dat Middelburg laks is geweest ten opzichte van de jeugdige werkloozen, want Middelburg ging reeds voor toen het Rijk er nog niets aandeed. Spr. brengt hulde en dank aan allen, lee raren en andere, die daaraan mede hiel pen, voor niets of voor een zeer geringe tegemoetkoming. Spr. wees op het verplaatsen van de loodsen door de jeugdige werkloozen aan het terrein achter de voormalige rij school en op den goed gaanden cursus in metselen. De heer BOASSON sprak als lid der V.D. raadsfractie bij afwezigheid van mevrouw Weijl. De V.D. doet alles om met toepassing der noodzakelijke bezuiniging, te redden wat nog te redden is. Maar men moet niet wachten tot men tot een bepaalde bezuiniging wordt gedwongen. Spr. wil de niet alles wat geschreven wordt tij dens de verkiezingen, bespreken, Hij schaarde zich aan de zijde van den heer De Bruin, dat alle partijen zich ter zake wel eens buiten gaan. De heer Paul wees spr. op den balk en den splinter. De V.D. hebben zich steeds op het standpunt gesteld, dat bij een linksche meerderheid in den Raad ook een link sche meerderheid bij B. en W. moet zijn. Toen de rechtsche raadsfractie geen can- didaat stelde, is het op hoogen prijs gesteld, dat zij niet blanco stemde, doch op den candidaat der V.D. Als wethouder zeide spr., dat de on derhandelingen over een lageren in koopprijs van den electrischen stroom, niet geheel naar wensch gaan, maar wor den voortgezet. De gasafname is, afgescheiden van de Vitrite, verminderd tot 1 November met 3.9 pet., maar dat is zeer gunstig bij an dere gementen vergeleken. De VOORZITTER stelde de woorden van waardeering van den heer Paul over het 'werken van B. en W., zeer op prijs. Spr. achtte het een geluk, dat het Rijk er naar streeft, alles te doen om de gemeenten, waar noodig, te steunen, an ders zou de begrooting niet sluitend te maken zijn geweest. Het zal ieders wensch zijn, het tekort, dat met hulp van het rijk moet worden gedekt, te verkleinen. Spr. heeft veel van de woorden van dhr. v. d. Feltz (die juist weer was bin nengekomen) met instemming begroet. Met wethouder Onderdijk is spr. 't eens dat B. en W. gaarne zullen hooren over mogelijke werkobjecten. De lange duur der vergaderingen maakt, dat B. en W. dikwijls geen tijd meer hebben hunnerzijds nog mededee- lingen te doen. Spr. heeft met groote belangstelling geluisterd naar de nooga tamme ke overtuiging van den heer Heems kerk ten opzichte van de wethouders- verkiezing. Spr. had wel gewild, dat de minis+er op zijn plaats had gezeten, want er is veel gezegd van algemeen belang, ,3.1 is het ook van belang voor Middelburg. De wenschelijkheid van meer leven op Zondag deed spr. opmerken, dat in België de mentaliteit van den Volksaard heel anders is dan hier. Spr. zal op het standpunt blijven, dat Zondag niet de meest aangewezen dag is voor het gemeentebestuur om de eco nomische belangen van de ingezetenen te bevorderen. Replieken. De heer PAUL drong er nog eens op aan te weten, waarom rechts geen wet- houder-candidaat stelde. Van Duitschland is niet veel goeds te wachten; en ook de militaire dwang op de werkloozen, keurt spr. af. De steun der regeering voor woningbouw is te veel teruggeloopen. In Zweden is er juist veel gebouwd Spr. bleef er bij, dat de andere partijen scherper waren bij de verkiezing dan de SDAP Terugkomende op 't „Plan van den Ar beid", meende spr, dat het kapitaal er niet bang voor zal zijn, als het produc tieve er v,an kan worden aangetoond. Spr. erkent met den voorzitter dat de regeering ook veel goed doet. De heer BANK voelde niets voor dwang op de jeugdige werkloozen, men moet hen overtuigen van het nut van ontwikkeling. Bedoelde de heer Jero- nimus met beroepswerkloozen soms de renteniers? Spr. keurt de scheiding at van de werkloozen in soorten, al zijn er die niet veel voor werken voelen door dat zij te lang werkloos zijn. Spr. wees op het dalen der loonen bij de indu strie, waar hij werkzaam is. De heer DEN HOLLANDER zeide, dat er ten opzichte van de autonomie der gemeente verschil van opvatting kan zijn. De Volkshuisvesting stond hier en kele jaren aan de spits, maar nu staan er in alle plaatsen van ons land talrijke woningen leeg. Aanbouw met als gevolg belangrijke uitbreiding der werkgelegen heid verwacht sor. niet. De heer HEEMSKERK stelde de vraag, of als er een ontwerp tegen lint bebouwing wet wordt, er geen vraag naar ander bouwterrein zal komen en of dan niet spoedig tijd is voor bouw rijp maken ven rtr<->"rl De heer ONDERDIJK' zeide, o.a. dat bet bouwen aan geheel gereed gemaak te wegen met rioleering enz. duurder is. De heer v. d. FET-TZ maakte zijn verontschuldiging dat bii slechts kort aan wezig heeft kunnen zijn. Eenige dwang voor de werkloozen is toch niet kwaad, en het is geenszins de bedoeling ge weest het gemeentebestuur verwijten te maken. Spr. voelde niet de noodige za- keli'lkheid de wethouderskwestie nog weer eens in den breede uiteen te zet ten. hij achtto rbe bekend. De heer JERONIMUS verstaat onder het industrieel loon al het niet agrari sche loon het eerste is niet voldoende loon, of het tweede niet voldoende ver boord en daaronder leiden de Middel- bin-rsrhe arbeiders. Te half zes wordt gepauzeerd tot acht uur. AVONDVERGADERING. Bedrijven. Aan de orde kwam de begrooting voor het gasbedrijf. De heer MONDEEL zeide, dat het niet juist blijkt hoe het college staat tegen over de retributie. Spr. zou niet voor geheele afschaffing zijn. De heer HEEMSKERK steunde dit sterk, met het oog op de boekhouding, al is hij wel te vinden voor eene ver mindering. Het moet uit het bedrijf ko men. De heer BOASSON zeide, dat de vraag of geheele afschaffing moet plaats heb ben, nog niet principieel onder de oogen moet worden gezien. Het gaat alleen om te komen tot 35 cent per m, waarvoor binnenkort goedkeuring van den Raad zal worden gevraagd. Het is geen ver schil of het overheids- of een particulier bedrijf is. De retributie was thans 0.50 per strekkenden meter. De heer MONDEEL wees er op, dat er toch in de stukken stond, dat men wil komen tot geleidelijke afschaffing en daar is spr. tegen. De heer HEEMSKERK zeide, dat men er ook om moet denken dat men ge dwongen kan worden gas van de N.V. Z.E.G.A.M. te betrekken. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. De begrooting z. h. s. vastgesteld. Waterleiding. De heer HARTHOORN wees op de kwestie der verlaging van den kub. me- terprijs, dat zal 5000 kosten. Het gaat er om enkele particuliere bedrijven te helpen. Spr. is geschrokken van het be drag en wilde daarom 20 cent per m tot het ronde bedrag en dan 17% cent. De heer JERONIMUS meende, dat 20 cent te hoog is, gezien de engrosprijs en vermindering zeer gewenscht. De heer DE BRUIN wilde wachten tot de wijziging van de .waterleidingveror dening. De heer PAUL zeide, dat de vergelij king met den engrosprijs niet op gaat. De heer HELDER achtte den prijs van .20. cent ook te hoog. De heer BOASSON zeide, dat de nieu we verordening tijdig behandeld kon zijn voor de abonnementsbetaling in Mei a.s. De heer VAN DER FELTZ meende, toch dM er onbillijkheden ontstaan. De heer BOAbSON gaf dit toe, maar er is allicht een modus te vinden. De heer MONDEEL meende, dat de winst te hoog is geraamd, omdat men geen rekening hield met de uitbreiding in 1935. Daar moet voor geleend wor den. De heer BOASSON wees op de be langrijke afname door Vlissingen boven de contractueele hoeveelheid. Men moet oppassen niet te solide te zijn. De heer MONDEEL wilde het bedrag van de winst met 4000 verminderen. De heer BOASSON achtte het moei lijk daarover te beslissen. De VOORZITTER zeide, dat men het alleen zou kunnen doen als het zeker was, dat eventueel andere begrootings- bedragen zullen worden verminderd. De heer PORTHEINE vroeg het nog eens goed te bezien en een vaste lijn te maken voor de aflossingen. De begrooting der waterleiidng werd z. h. s. goedgekeurd. Electrisch bedrijf. De heer JERONIMUS stelde een vraag over het vastrecht, waarop de heer BOASSON zeide, dat er een nieuw vastrechttarief komt. Deze begrooting werd z.h.s. goedge keurd evenals de kapitaalsbegrootingen dezer drie bedrijven. Reinigings- en Ontsmettings- dienst. De heer JERONIMUS verwonderde zich, dat de landbouwers beneden den dagkoers voeding voor de paarden zou verkoopen; hij begrijpt niet dat B. en W. dit overnamen. Het is te gek. Spr. meende, dat de voeding niet op de meest economische wijze geschiedt. De heer ONDERDIJK zeide, dat bij inschrijving ook eigenaardige dingen gebeuren. Spr. noodigde den heer Jero- nimus uit zich op het kantoor der rei niging te komen overtuigen. De begroo ting werd goedgekeurd. Dit geschiedde ook met die van den vee- en vleeschkeuringsdienst. Arükelsgewi, jie behandeling. Bij de art.ikelsgewijze behandeling besprak de heer BANK de brandweer, en zeide wel eens hebben hooren kla gen over de motoren van de spuiten. Bij een motor kan altijd iets voorko men, maar zeker als er niet goed op gelet wordt. De VOORZITTER kan zich niet voorstellen dat dit zoo is, maar hij zal een onderzoek instellen. Als het waar zou zijn, is het een erge misstand. De heer PAUL zeide dat hij het heeft gehad over den weg Kanaalbrug-begraaf- plaats, en niet over de Kanaalbrug Oude Vlissingsche weg. De eerste staat op het Prov. wegenplan. De weg moet beter begaan- en bereidbaar worden. De heer PORTHEINE achtte de ko perslakkeien zeer geschikt en hij vroeg of er niet bij kleine stukjes mede kan worden doorgedaan. De heer ONDERDIJK zeide het te betreuren, dat men niet voort kan gaan, te meer daar nu de prijs van f 10 tot f 6 per m2 is gedaald. Maar men zou d,an f 6000 voor materiaal ten minste moeten uittrekken, en dat kan nu niet, f 2500 is nu uitgetrokken. Nu is het eerst de Langeviele aan de beurt, de klinkers kosten maar f 3 per m2. De kwestie van den Kanaalweg zal spreker later berekenen. De heer PAUL vreesde voor te glad zijn van de koperslakkeien, en raadde aan te informeeren bij openbare licha men, die ze lang gebruiken. De heer HELDER achtte deze keien ook buitengewoon glad. Bij den post Kindervoeding verzocht de heer HEEMSKERK het woord, en bestreed dien post, als altijd. Hij zeide het af te keuren dat die kinderen bui tenshuis eten krijgen. Is er gebrek dan moet men steunen, zijn het ontaarde ouders, dan moeten zij ui tde ouderlijke macht verwijderd worden. Spr. vroeg ditmaal stemming. De heer PAUL wees er op, dat de minderheid van B. en W. het blijkbaar met den heer Heemskerk eens is. In de Tweede Kamer bepleitte de heer Schouten, fractieleider der R.K., uitbreiding van de kindervoeding. De heer HEEMSKERK .zeide, dat de heer Schouten een anderen kijk kan hebben op een punt, maar dat is nog niet, dat men principieel verschilt. De post werd gehandhaafd met de stemmen der 4 A R. leden tegen. De heer LAMBERMONT vroeg of de subsidie aan het Middelburgsch Muziek korps is opgeheven door den Raad, ol op last van Ged. Staten. De VOORZITTER zeide, na ampele overweging door den Raad. De heer LAMBERMONT zeide dat nu het aantal contribuanten enz., zeker het bedrag veel vermindert. Spr. vreesde, dat men eerst zal voelen, wat het korps voor de stad is, als het weg was. Spr. stelde voor 1000 voor 1936 te verlee- nen. De VOORZITTER zeide, dat het wel niet op last van Ged. Staten is inge trokken, maar zij zullen een nieuw sub sidie zeker niet goedkeuren. Er zijn zoo veel dingen moeten losgelaten worden. De heer LAMBERMONT meende, dat het korps niet in stand kan blijven. Laat men iets geven wat noodig is om het korps te doen blijven bestaan. -MggBBü: De heer PAUL meende, dat het jam mer is, dat het voorstel is gedaan, maar anderzijds moet men het. ook niet nala ten iets te besluiten uit angst het niet wordt goedgekeurd. A's er iets vermeerderd moet worden, dan de subsidie voor de uitzending van kinderen. De heer PORTHEINE zeide als lid van het bestuur van het korps, toch in de gegeven omstandigheden voor de ge meente niet durven steunen een nieuwe subsidie. De heer BOASSON stelde voor dit voorstel terug te nemen, want ernstige voorstanders van het korps zullen nu moeten tegenstemmen. De heer HARTHOORN is ook zeer voor het korps, maar er zijn zaken die :m nog nader aan het hart liggen. De heer LAMBERMONT trok zijn voorstel in. De heer KöGELER vroeg of wel de, wenschelijkheid tot omvorming van het B.A. tot een gemeentelijke instelling bij B. en W. bestaat en niet de mogelijk heid. Spr. vond gelegenheid er op te wijzen, dat eerst nadat een voordracht was in gediend, bleek, dat men voor secretaris een gemeente-ambtenaar benoemd wil de zien. Er is toen en ook bij een andere be noeming rekening gehouden met de ge meentebelangen. De heer MONDEEL meende, dat het niet op zoo'n vlotte wijze is gegaan als men uit de woorden van den heer Köge- ler zou opmaken. Inzake het personeel der Meelfabriek wil de heer MONDEEL alsnog trachten te voorkomen, dat de band tusschen de fabriek en het personeel wordt doorge sneden. De heer ONDERDIJK zeide: alles wordt getracht, ook met tusschenkomst van de ministers van economische en van sociale zaken; o.a. of het niet mo gelijk is de wachtgeldregeling te laten voortbestaan. Bij de inkomsten besprak de heer HEEMSKERK den post van de kermis en meende, dat men ook dit vraagstuk met den nieuwen Raad onder de oogen wil zien. De kermis heeft zijn slechte zijde, ook al is het tapverbod een goede fac tor. Op de kermis komen zaken, die niet zoo erg zijn. Maar B. en W. roe pen de bevolking op, een week van brooddronkenheid mede te maken. Een der burgemeesters van Walche ren acht zich genoopt op den Zaterdag van Middelburgsche kermis op zijn ge meente aanwezig te zijn voor de rust en orde. Het is een tijd voor uitspattin gen op sexueel gebied en inzake ver teringen maken. Men moet dit in deze tijden zeker aan banden leggen. Finan cieel zullen er enkele schade van heb ben, maar de massa niet, die zal een voordeel hebben door minder uitgaven. Spr. vraagt stemming over het art. 53, de opbrengst der staangelden. De heer v. d. FELTZ weet vooruit, dat de kermis zal blijven, maar meent toch dat zij, uit den tijd is, en niet ver heffend. De financieele zijde, mag in deze niet medetellen. Spr. ziet het nut van het voorstel niet in. Het is een ijdel ge baar. De heer PAUL herinnerde er aan, dat men 15 jaar geleden getracht heeft de kermis door een feest te vervangen. Als men het geld niet uitgeeft op deze, dan doet men het op een andere wijze. De heer JERONIMUS is geen voor stander van de kermis maar wil geen zedemeester spelen. Schaft men de ker mis af dan zal zij in een anderen vorm toch blijven. Zie o.a. Rotterdam. Hoeveel zal het de gemeente kosten? De heer HELDER zal principieel te gen de kermis zijn, maar hij ziet er geen groot kwaad in, er gebeuren op ieder feest excessen, Spr. acht het voordeel voor de win keliers negatief. Er is voor en na de kermis een inzinking. De heer ONDERDIJK wilde een an ders principe aanbieden, maar het is wel de slechtste tijd om met dit plan te ko men. Die niet op de kermis zijn geld uitgeeft, gaat op reis, of besteedt het geld op minder nuttige wijze. Ook velen van buiten komen juist, met de kermis naar Middelburg, Het is niet zeker, dat er meer geld uit de stad gaat dan er in komt evenals het. geval is met de marktdagen. De heer HEEMSKERK verdedigde 't principe nader, maar meende ook zich om de economische zijde der zaak niet bezwaard te behoeven te gevoelen. Het ergste vindt sor. dat de overheid oproept op de openbare straat feest te vieren, waarbij als bekend, vele exces sen voorkomen. De post kermis wordt, gehandhaafd met 9 tegen 7 stemmen; tegen stemden de a.r. en de c.h. Voor links en de heer Lambermont. De heer JERONIMUS wilde niet wachten tot afkoop van cijnzen wordt gevraagd, maar de betrokkenen er toe opwekken. De VOORZITTER zeide. dat juist het afkoopen veel werk zal geven. De geheele begrooting werd z.h.s. vastgesteld. De VOORZITTER dankte den Raad voor de vlugge werking van het belang rijke programma van dezen dag. Te half elf ging de vergadering over in eene met gesloten deuren. Te elf uur herooende de voorzitter de openbare vergadering. Daar niemand meer het woord ver langde, werd zij echter direct gesloten.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7