rnmmm* SPORT. GEMENOB NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. WALCHEREN. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. BOEKENSCHOUW. AGENDA. gen zijn, maar dan moet de premie met 1 cent per week verhoogd worden en dat is in deze tijden niet aanbevelens waardig. Ook uitbreiding tot sanatori- umverpleging zal meer bijdrage eischen en hierin wordt toch op andere wijze wel tegemoet gekomen. Het zal niet gaan om hen, die de ex tra premie betalen daardoor ook recht te geven op meer ligdagen, want beide kwesties moeten afzonderlijk worden gehouden. De in te stellen controle z,al voorloo- pig gelden voor hen, die voor beide ri sico's zjijn verzekerd, maar zich dan langzamerhand uitbreiden tot alle ver zekerden. Wel zijn er maar weinig ge vallen, maar toch zijn er enkele, waar bij spr. wel eens zeer gaarne het .advie-s van een controlèerend geneesheer zou hebben gehad. Ten slotte vereenigde de vergadering zich met het voorstel en benoemde zij tot afgevaardigden de heeren Van Aart- .sen, Doorenbos, Geldof, Labrujère, Schroevers en Vermeulen. AVRO-TOURNEE. Kovacs Lajos en de Decibels. De AVRO versf,aat wat propaganda beteekent; weet ook dat het persoon lijk contact met haar luisteraars daar bij een voorname rol speelt. Want al mogen dan iederen dag de muzikale klanken uit de studio via den luidspre ker in de huiskamer gezelligheid en ge not brengen, men wil toch ook wel eens zien, wie al die muziek maken. Televi sie lijkt nog zoo ver weg, nog zoo on bereikbaar voor den gemiddelden luis tervink. Daarom zit er niets anders op dan zoo nu en dan eens een persoon lijke kennismaking. De AVRO begrijpt dit; handelt daar ook n,aar, getuige de jaarlijksche tournee's. Gisteravond was Middelburg aan de beurt. Een volle Concertzaal uitte zijn einthousiasme voor Kovacs Lajos en zijn orkest en voor de Avro-Decibels. Wat zeg je d,aarvan?weer wat nieuws!" was de muzikale Avro-revue genoemd, welke Kovacs Lajos en zijn medewerkers voor de pauze met een 16-tal nummers liet hooren. Dit „nieuws" beteekende nu niet in engeren zin op gevat.' onbekend voor den luistervink. O nee, aan bekende, graag gehoorde klanken ontbrak het niet. Zij allen brachten vroolijkheid en een prettige sfeer. V,an de vele medewerkers van Kovacs Lajos was er één, waar de aanwezigen, gezien het enthousiasme waarop hij tel kenmale onthaald werd, schijnbaar hun hart aan verpand hadden: Bob Scholte, refreinzanger en grappenmaker, 'n Com binatie, die wonderen verrichtte. San- nie Brandt, een Zuid-Afrik,aansch Bed je, en twee extra nummertjes ontlok ten spontaan applaus. Verder ontpopte Pierre Palla zich als een uitstekend so list; Boris Lensky speelde een viool solo, terwijl vier saxofonisten een hu moristische schets gaven. Men bewon derde de virtuositeit van de xylofonis- ten en de lenigheid v,an den solodanser. Het zou eentonig worden te vertellen, dat, hoe later op den avond, hoe groo- ter de geestdrift werd. Het tweede gedeelte was bestemd voor de Avro-Decibels onder leiding van Eddy Meenk. Zij veroorzaken mu zikale draaikolken vermeldde het pro gramma. Wat daartoe behoorde? Tan go's, foxtrot, rumba etc. Over den smaak valt niet te twisten. Ook over deze „draaikolken" niet. Den een laat het op z'n zachtst gezegd koud, de ander krijgt bij het hooren van dezs- songs een inspiratie zich uitende in schokkende, stootende en hortende be wegingen des lichaams. Een genot, dat zij niet graag zouden missen, en dat we hun gaarne gunnen. Dezulken hebben gisteravond hun hartje kunnen ophalen aan de Decibels en aan Topy Glerum, die „crooning the songs" een hartelijk applaus en bloemen kreeg. „Blue Moon" en „Some of these days" waren haar succesnummertjes. Ter afwisseling zongen eenige leden van de band als cowboy gekleed, prairie-liede ren, werd een trombone solo gespeeld en toonden stepdansers hun kunnen. De Shirley Temple-imitafie met „On the good ship lollipop" moest natuurlijk herhaald worden. Met de „Signature Tune", het herkenningswijsje, waarmede men ook opende, sloten de Decibels dezen Avro-avond. Mr. J. Adriaanse heeft wegens ver hindering van den heer Vogt, het wel komstwoord gesproken. Spr. wees er op dat de Avro met de 200.000 leden de grootste omroepvereeniging van ons land is. Men moet nu niet denken, al dus spr., dat de Avro rijk genoeg is en derhalve de bijdragen wel kan missen. Datzou een groot misverstand zijn, want wat de Avro doet op cultureel ge bied kost veel geld. De Avro geeft het beste, eindigde spr., maar dan moeten ook de luistervinken hun offers en bij dragen niet achterwege laten. RAAD VAN SEROOSKERKE, SEROOSKERKE. Maandagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans. Afwezig wegens ziekte, wethouder Allaart. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een brandstoffenbijslag aan ondersteunde werkloozen (tot 28 Maart 1936) op de wijze zooals door den minis ter van soicale zaken is bepaald, werd aangenomen. Eveneens werd aangenomen een aan tal voorstellen van B. en W„ hierop neerkomende, dat stilstaande motorrij tuigen des avonds en des nachts niet verlicht hoeven te zijn, mits zij geplaatst zijn binnen een afstand van 25 m van een brandende straatlantaarn in de be bouwde kom. Tot lid der Commissie van toezicht op het L.O. werd herbenoemd de heer S. Meijers Bz. B, en W, stelden voor een bijslag te verleenen op de uitkeering uit de werkloozenkas aan landarbeiders opge nomen in de steunregeling, in dier voe ge, dat de kasuitkeering en de bijslag gelijk is aan het bedrag', dat zij aan on dersteuning zouden genieten, volgens de steunregeling, inclusief den brandstoffen- bijslag, onder voorwaarde, dat het werk op eigen land alleen geoorloofd is, als f 1,50 per dag als loon in rekening wordt gebracht en, dat een en ander niet hoo- ger komt dan f 9,50 per week. Na de mededeeling van den v o o r z. dat hoofd zakelijk groote gezinnen met dezen bij slag zulen zijn gebaat, werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Goed- b 1 o e d of B. en W. reeds stappen heb ben gedaan om den inrit van den Lange- weg aan den Oostkappelschen straatweg van de richting' Oostkapelle af te verrui men. De v o o r z. antwoordde toestemmend, doch stelde voor om zich met de daar voor in aanmerking komenden autoriteit in verbinding te stellen. Aldus besloten. Verder vroeg de hr. G o e d b 1 o e d om in dezen winter, den weg van de hofstede „Driewegen" naar de hofstede „Korenzicht" in orde te brengen. Uit de gevoerde bespreking bleek, dat deze weg niet zoo gemakkelijk is te ver beteren. De heer P. Melis achtte het gewenscht het voorste gedeelte met brik te verharden. De heer Goedbloed zegde daar ook veel voor te gevoelen, doch dan zal de Raad verplicht zijn een reeds vroeger genomen besluit inzake brikverharding in te trekken. De v o o r z. zegde toe, te zullen onderzoe ken wat tot verbetering met eenig suc ces mogelijk zal zijn. Tenslotte wees de heer Goedbloed op gedeelten van den Vrouwenpolderschen straatweg, waar versterking de kantsteenen b.v. door keien noodzakelijk zou zijn. De voor z. zegde, dat het niet de taak is van het gemeentebestuur om voor dezen weg zorg te dragen. B. en W. willen echter wel keien ter beschikking stel len. De heer J o b s e vroeg naar verbete ring van het onbestrate gedeelte Wilgen- hoekweg. De heer Cornelisse naar verbetering van een gedeelte van den Cadetweg. De v o o r z. zegde, dat B. en W. hier aan de noodige aandacht zullen wijden. VEERE. Maandagavond sprak ds. A. Scheele, eertijds geref. predikant alhier, thans te Kapelle, voor een zeer talrijk gehoor in de Groote Kerk over de stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Met enkele woorden leidde burge meester D. Huinink den spreker in. Ds, Scheele wees op het heilzame werk der stichting, 'hoe alle verpleegden, waarvan er momenteel 750 zijn, die liefderijk worden verzorgd. Vier doc toren, 52 verplegers en 104 verpleeg sters behooren tot het uitgebreide pet- soneel der inrichting, terwijl ook een geestelijke verzorger geregeld aanwezig is om voor het geestelijk welzijn der verpleegden te zorgen. Spr. lichtte de gesteldheid der patiënteen met vele voorbeelden toe. Desgevraagd kon hij beamen, dat zeer velen als volkomen genezen de inrichting kunnen verlaten. Wanneer men weet, dat er talrijke oor zaken zijn, die de geestelijke vermogens der menschen kunnen verstoren, kan men raden hoe moeilijk het is zijn werk in deze richting vrucht te doen dragen. Doch boven,aan is veel geld noodig, weshalve spreker allen opwekte lid van de af deeling Veere te worden. Toen de landbouwer H. alhier Zon dag uit de kerk thuis kwam, bemerkte hij tot zijn schrik, dat al zijn konijnen waaronder enkele groote, verscheurd lagen. Men vermoedde direct, d,at dit het werk van honden geweest was, die zelfs zoo woest te werk gegaan waren, dat zij de traliedeurtjes van de hokken afge rukt hadden. De heer H. gaf de zaak in handen der rijkspolitie, die den ei genaar der honden opspoorde. Er is in middels reeds een «chadevergoedings- regeüng tusschen den eigenaar en den gedupeerde getroffen. Herkozen tot ouderling bij de Ned Herv. Kerk te Vrouwenpolder de heer D. Koets en tot diaken de heer S. de Roo. Gekozen tot ouderling bij de Ger. Kerk te Kru iningen de heer J. Ver- rijzer en tot diaken de heer D. de Bruin, De heeren M. Karelse en J. L. van den Brink hebben hun ontslag ingediend als kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk te S c h o r e, met ingang van 1 Jan. a.s. terwijl als piesident-kerkvoogd Ml. in 't Anker, die per 1 Januari a.s. perio diek aftreedt, zich niet herkiesbaar stelt. Geref, Gem.. Drietal te Yerseke ds. M. Heikoop te Utrecht, ds. R. Kok te Veenendaal en ds. H. Ligtenberg te Lis se. Winterhanden n| IQ I Wintervoeten IX L. ingez. Meü., DAMMEN, Gisteravond speelde het tweede tien tal van M-D.C, een wedstrijd tegen Vlis- singen III met den volgenden uitslag: L. C. BrouwersP. v, d. Broeke 2-0, W, ImanseP. Geelhoed 11, G. de BlaeijL L, Verschon 20, F. A, Kraat C. v. Sorge 20, J. CohenW. Ize- boud 20, P. v. Hemert-N. N, 20, G, LameijnJ, C. v. Blokpoel 20, G. OverveldJ. Geljon 20, G- Poortvliet Joh, Luwema 20, J, L. P. Freeken- horstM. de Jonge 20. Totaal: Middelburg (eerstgenoemden) 19 p en Vlissingen 1 p. Een sporthal te Amsterdam. De plannen om de Sportfondsen kunstijsbaan te Amsterdam te overkap pen hebben thans vasteren vorm aange nomen. Het bestuur stelt zich n.l. voor een groote sporthal te stichten, waarin naast de Kunstijsbaan een 200 m wieler baan zal worden gebouwd. Een 10.000 toeschouwers zullen dan geborgen kun nen worden. De mogelijkheid blijft voorts bestaan om des zomers het ge heel als een zwem- en zonnebad in te richten. VAN KORTEN DUUR. Op de Prinsegracht te 's-G ravenhage is Maandagmiddag groote consternatie ontstaan doordat een .arrestant, die met een arrestantenauto naar het kanton gerecht werd gebracht, kans zag bij het uitstappen aan de waakzaamheid der rijksveldwachters te ontsnappen. In 't drukke marktgewoel op de Prinsegracht wist hij eerst te omkomen. Een voor bijganger had hem echter een winkel binnen zien gaan. Op zijn aanwijzing werd de vluchteling daar door de rijks- veldwacht aangehouden. Zijn vrijheid heeft slechts kort geduurd. WIELRIJDER DOOR EEN VALLEN DEN BALK GETROFFEN EN GE DOOD. Gisterochtend heeft om streeks half 9 op de Hooftskade nabij Koningstraat in Den Haag, een ernstig ongeval plaats gehad. Van 'n bouwwerk van het Weeshuis aan de Hooftskade werd een stelling afgebroken. De balken van deze stelling werden door werklie den getransporteerd van de 5e verdie ping naar de 3e verdieping. Een van deze balken is losgeschoten en kon niet meer worden tegengehou den. De balk kwam terecht op een juist passeerenden fietser. G, van R- uit de Noorderbeekdwarsstraat, In zeer ernsti- gen toestand is van R. door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij enkele uren later is overleden. JONGETJE VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is het 3-jarig zoontje van den arbeider J. K. te Mep- pel in een sloot nabij de ouderlijke wo ning gevallen. Toen de moeder het jon getje vermiste en ging zoeken, vond ze het in 't water. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Middelharms: 1 doode. Gistermiddag is van het havenhoofd te Middelharnis, toen niemand in de omge ving aanwezig was, vermoedelijk bij het keeren, een auto bij de sluis van de ka de gereden. Korten tijd later is het lijk van den chauffeur, den 29-jarigen P„ uit Ouddorp-haven opgehaald. Bergen op Zoom: 1 doode. Gisteravond is op den Wouwschen- weg te Bergen op Zoom, de ruim 45- jarige N-S.B. colporteur A. Sm. toen hij ter rechterzijde van den weg op het rij wielpad liep, aangereden door een auto, bestuurd door den oud-wereldkampioen wielrenner J. S. Deze is blijkbaar na 't nemeD van den bocht te ver naar het rechter gedeelte van den weg uitgewe ken, waardoor hij den voetganger aan reed. Het slachtoffer werd een eind meegesleurd en kwam tenslotte in een sloot met het hoofd op een betonnen paaltje terecht. Hij was bijna op slag dood- Sas van Gent: 1 doode. Gisteravond is de heer A, N., bier brouwer te Sas van Gent, toen hij zich per rijwiel van de wijk Stuyver naar huis wilde begeven door een auto, bestuurd door den garagehouder S. M. uit Sas van Gent overreden en gedood. Den auto bestuurder treft geen schuld, omdat de wielrijder plotseling den weg overstak. Steenwijk: 1 doode. De 72-jarige J- v. d. L. wonende te Friesche brug bij Noordwolde, is gister middag op den Eerveenscheweg te Steenwijk, waar hij fietste, aang'ereden door een auto, welke bestuurd werd door dr. B. V. d. Laan is met een schedelbreuk en een hersenschudding in hopeloozen toe stand naar zijn woning worden vervoerd. Arthur van Schendel, Een Hol- landsch Drama, Amsterdam, J, M. Meulenhoff, 1935. Zou het misschien komen doordat dit boek inderdaad zo bij uitstek Hollands is, dat de meningen hierover zo ver deeld zijn? De een vindt het saai, de ander kiein-burgerlijk, een derde niet psychologisch genoeg, een vierde wat precieus maar de meesten vinden het gelukkig erg mooi. Want dit is nu einde lijk eens een gaaf-mooi, echt Hollands boek en het lijkt me niet onmogelijk dat men in verzet komt tegen wat men zelf juist is. Maar laat ik eerst trachten om bij benadering een karakteristiek van dit werk te geven. Het mist misschien de onvergetelijke charme van v. Schendel's eerste boekje: Een. zwerver verliefd, met z'n schoon heid en z'n heimwee. Maar het is of de zwerver, oud geworden, nog eens naar z'n geboorteplaats terugkeert en alles hier met hel even-weemoedige, maar ook berustende van den rijp-geworden man aanschouwt. Ik weet niet of de schrijver zijn jeugd in Haarlem heeft doorgebracht, maar in elk geval is de sfeer van deze stad, zoals die in de tweede helft van de vorige eeuw ge weest moet zijn, hem volkomen ver trouwd. Ook hier weer bereikt Van Schendel, wat alle ware epici hebben: het scheppen van de sfeer door een heel enkele aanduiding. Hij heeft niet allerlei historische attributen en bijzon derheden nodig, maar als hij zijn hoofd persoon de stad in laat gaan en wij al les voor onze verbeelding zien, zullen we vanzelf geen trams, bussen, of mo derne winkelpuien om hem fantaseren, ook zonder dat negentiende eeuwse kin derhoofdjes-bestrating en kleine winkel ruiten worden beschreven. En als Van Schendel in het verband even iets uit die tijd moet noemen, is het altijd zo juist, dat we voelen: de schrijver heeft zelf voortdurend in die oude stad ge leefd. Het enige bezwaar, dat ik hier zou willen noemen, is dat de schrijver zijn vakmanschap inderdaad te ver heeft opgevoerd en wel eens precieus van zegging wordt. Dan: het probleem. Ja, Floris We- rendonk, de zwakkeling en kleptomaan, is een erfelijkbelaste en zijn Calvinisti sche oom en voogd heeft door zijn waar- achtig-Christelijke, strenge, maar toch humane, vergevende, maar toch net verkeerde houding een grote invloed op de toespitsing van het conflict, maar de bedoeling van deze roman kan niet ge weest zijn om een moderne psycholo gische, criminologische roman te geven over „de misdadigersziel en invloed van milieu en opvoeding hier op," Daarvoor hebben wij al vele andere en voor dat doel psychologisch meer uitgewerkte boeken. Van Schendel heeft het geheel echter op een ander plan gehouden, meer objectief en episch. Hij wilde ge loof ik meer een staat van de ziel dan een gelijkend portret geven, meer een probleem dan een geval. En dat is hem meesterlijk gelukt. Daarom ook kiest hij geen partij, zooals in een waarlijk episch werk ook niet hoort, maar laat het drama zich met een bijna objectieve noodwendigheid voltrekken. Wie het „Fregatschip" van denzelf den schrijver indertijd gelezen heeft;, zal ook hier getroffen worden door de zelfde eigenaardigheid: dat een leven loos iets in het ene boek een schip, hier een huis de betekenis krijgt van een levend wezen, dat een rol in het le ven van de hoofdpersoon gaat spelen. Het sombere, strenge huis, waar de geest van z'n al te nauwgezetten, alle levens lust dodenden oom heerst, wordt voor Floris meer en meer een wezen dat hij gaat haten en ten slotte wil gaan vernietigen, als het enige, waartegen hij zich nog richten kan. Hoe magistraal beheerst weet v. Schendel dit steeds scherper te doen uitkomen. Op blz. 234 lezen wij: „Het huis van Werendonk was het hoogste in dat gedeelte van de straat, het helde meer voorover dan hem ooit was op gevallen, en in dit morgenlicht was de baksteen ook donkerder. Hij kreeg er een gevoel van kilheid en verdriet van zooals het daar stond, zwaar en hange rig, met de gordijnen neergelaten, of het van vermoeienis sliep. Daarboven glans de een frisch licht aan den hemel. Hij sloot de oogen voor hij zich omkeerde en weer ging." Een bladzijde verder: „Hij vond het vreemd dat hij het nu zoo duidelijk voor zich zag, de heldere blauwe stoep, de gele vensterlijsten, de baksteenen donker en dof." Nog twee bladzijden verder: „Hij dacht: als hij het huis gezien had was het met hem gedaan." En zoo wordt de dramatische span ning naar het einde geleidelijk sterker, het is of dit huis er mee geladen wordt, tot de vonk overspringt bijna letter lijk die het in brand doet vliegen, door middel van het zwakke instrument, dat de tragische Floris is. Deze keer is de taak van den criticus een aangename: U trachten te wijzen op de schoonheid van een werk, dat door een voleindigd kunstenaar is ge schapen; het kritische, onderscheiden de, is hierin: het trachten te bepalen van wat hierin deze schoonheid uit maakt, en in de gewone zin van „aan merken" misschien: het even wijzen op de „défauts de ses qualités": het soms précieuze in de zinsbouw en het iets te kleurloze en te sombere dat dit boek heeft gekregen. Misschien dat de thuis- kerende zwerver alles nog eens onder een prachtige, milde avondzon zal gaan zien. H. J, Smeding. Vlissingen, Van 59 December, Ondertrouwd: L, de Nooijer, 23 jaar en W. Schot, 22 j.; L. van Reek, 25 j. en J. E. Gijselman, 25 j.; C, J. Mink, 35 j. en J. A. de Jonge, 25 jA, Jongepier, 27 j. en C. van Rijswijk, 29 j.; K. H, Stad, 28 j. en M. Cupido, 25 jW. H. Flen- terie, 23 j. en C. van Belzen, 19 j. Getrouwd: W. Stefarius, 21 j. en L. M, Geschiere, 19 j.; M. Boone, 30 j. en W. Burgerhoff, 25 j. Bevallen: H. Meijburg, geb. Zeeders, z.; D. Kervink, geb. Hoogerheijde, d.; C. M. M. J. Mante, geb. Van der Dussen, z.; W. de Nooijer, geb. Bronke, z. Overleden: P. A. H. Seelen, 64 j., man van J. A. van Os.; A. van de Woerd. 83 j., wedn. van J. P. Schot; T. de Vliegher, 75 j., man van C. E. Loesberg. (V. C.) Nisse. Bevallen: P. N. Bos geb. Van Liere z. (D. Z.) Kapelle. Ondertrouwd: J. C. Fraanje, 26 j. en J. van Liere, 28 j. Getrouwd: M. M, van de Velde, 23 j. te Kattendijke en A. B, Meulpolder, 22 jaar. Bevallen: F. N. de Roo geb. Dees z.; L. Remijnse geb. Paardekooper z. (D. Z.) Ellewoutsdijk.. Bevallen: C. J. van Wijngen geb. Hof- fius d. Overleden M. van Doorn 66 j., echtge noot van E. van Gilst; W. Almekinders, 70 j. weduwe van A. Vlag. (D. Z.) Wolphaartsdijk. Bevallen J. Tramper geb. Goedheer z.; J. Lindenbergh geb. Van Oeveren z.; C. Eggebeen geb. Moerman d.; F. J. Sinke geb. Trimpe d. Overleden M. Karelse, 66 j., echtgen. van J. van der Bliek. (D. Z.) 470STE STAATSLOTERIJ. 2de klasse, 1ste lijst- Trekking van Maandag 9 Dec. PRIJZEN VAN: f 20.000: 17342 f 5.000: 17052 f 1.500: 1907 f 400: 3277 8798 f 200: 4717 9230 f 100 3279 5382 6025 8664 12521 17765 17978 PRIJZEN VAN f 20. 812 829 855 884 2422 2466 9533 14345 14347 14972 14973 18778 18788. Middelburg, 9 Dec. Op de vei ling deden: Peren: Bergamotten 35 c., Gieser Wildeman 713 c., Kleipeer 57 c., Winterlouwtje 56 c., Ponds peer 4—8 c„ Comtesse de Paris 1217 c., Kweepeer 18 c., St. Remy 67 c., Winter Suikerij 6 c., Brederode 7 c„ To maten 8 c„ Mispels 1011 c., alles per bos, Appels: Goudreinetten 1120 c., Sterappel 512 c., Zure Bellefleur 8 13 c-, Zoete Bellefleur 6 c,, Roode Rib bing 811 c., Reine d'Or 56 c.. Bis marck 35 c., Ermgaard 810 c.,Fram boosappel 12 c., Signe Tillish 3 c., Ci troenappel 3 c„ Hondsmuil 610 c,, Baldwin 67 c., Grauwzoet 37 c., Campagner zoet 58 c., alles per kg. Middelburg, 9 Dec. Aardappel veiling. Zeeuwsche Bonte I 73 c., Bonte Poters 28 c., Blauwe Poters 32 c,, alles per 25 kg. MIDDELBURG. Dl 10 Dec WO 11 Dec. Ouderav. U.L.O, School; Molenstr, 20,00 h. WO 11 DEC. Caus. lichtb. N. S. O. Spr. de hr E. Visscher, M'burg. WO 11 Dec Uitv. Kerstoratorium, Chr. Zangver- „Soli Deo Gloria"; Con- certz. 20,00 h. WO 11 Dec, Gem, Zends raad Suriname- film: Bogardz. 15,00; 16,30 en 20,15 h. WO 11 Dec. Ledenverg. Dierenbescher- m:ng; Ned, Koffieh. 20.30 h. WO 11 Dec. Clubav. N.R.V., De vergen. GOES. Dl 10 Dec. Lez, Waar zijn onze Dooden, zaal v, Liere 20,15 h. WO 11 Dec ALGEMEEN: WO 11 Dec. Kovacs Lajos Av,; te Vlis singen, „Britannia". WO 11 Dec. Soirée Dansante te Vlissin gen, „Britannia", Elec. Drukkerij G, W, den Boer, M'burf

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6