LEBER EN VLOOT. 0EMEN80 NIEUWS. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. MIJNHARPT'S laxeer- tabletten DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. DUITSCHLAND. De kerkstrijd. ZWEDEN. AGENDA. diensten, ook langer dan vijf jaren te laten doorloopen. De minister bestreed het amendement: de gemeenten zullen de wachtgelders gemakkelijk kunnen her plaatsen en het rijk zal hen niet in den steek laten. De commissie beval aanneming ,aan en daarna werden de stemmingen aan gehouden tot hedenmiddag één uur. Een adres van de Kamer van Koophandel te Middelburg. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg heeft naar aanleiding van het bovengenoemde wetsontwerp een adres aan de Tweede Kamer gezonden waarin zij o.a, het volgende opmerkt: Zijn wij wel ingelicht, dan ligt het in de bedoeling na het tot stand komen der wet het aantal Keuringsdiensten in te krimpen. Het is aan de Kamer uiteraard onbe kend, hoe de nieuwe, bij algemeene maatregel van Bestuur te regelen indee- ling der gebieden zal zijn. De provincie Zeeland vormt thans 'n keuringsgebi.ed me zetel te Goes. De Kamer is van oordeel dat, gelet op de door de vele wateren die de ver schillende deelen dezer provincie schei den, moeilijke verbindingen één Keu ringsdienst in het centrum van Zeeland beslist noodzakelijk is. De ambtenaren die controle moeten uitoefenen moeten anders te groote af standen afleggen om de verschillende deelen v,an het gebied te bereiken, ter wijl ook de belanghebbenden die op het Bureau van den Keuringsdienst inlich tingen willen inwinnen, hierin teveel zullen worden bemoeilijkt. chement van 250 man werd uitgezonden naar het Saargebied, om daar tijdens en na de volksstemming, als internationale politie dienst te doen, welke moeilijke taak het op uitstekende wijze heeft ver vuld tot groote tevredenheid van den Britschen generaal. Nog onlangs waren de Franschen in Algiers bij een revue vol bewondering over de houding van onze mariniers, af komstig van de twee torpedobootjagers, welke thans op weg zijn naar Indië. Al is het aantal mariniers op Cura sao thans verminderd, nog altijd is daar een detachement aanwezig, ter handha ving van de orde en voor de bescher ming van dit eiland. (Tel.) werken zacht en zekert doos 60ct (Ingez. Med DE MARINIERS GAAN JUBILEEREN. Keurcorps door De Ruyter op gericht. Opnieuw zal het corps mariniers in de publieke belangstelling treden, want Dinsdag 10 Decmber zal het zijn 270en verjaardag vieren. Al is dit jubileum geen eeuwfeest, toch zal het te Rotter dam, waar het meerendeel der mariniers in garnizoen ligt, gevierd worden. Er zal een parade zijn met een défilé en ook eén assaut staat op het pro gramma. De minister van defensie ad in terim dr. H. Colijn zal ,aanwezig zijn. Merkwaardig is het, dat onlangs de Britsche marinieris, wier geschiedenis met de Nederlandsche is samengewezen in enkele krijgsdaden, ook hun 270-ja- rig bestaan op luisterrijke wijze heb ben herdacht De Engelsche mariniers hebben scharlaken roode uniformen, an dere regimen+en blauwe uniformen. In 1665 besloten de Staten van Hol land 'n regiment zee-soldaten op te rich ten naar de inzichten van admiraal De R'tvter, en op aandrang van Joh,an de Witt. Zooals in een oude resolutie te lezen was, zouden „deeze tot den diens* ter zee en den vloote geeigent zijn en niet alleen gehouden scheepswerk, maar ook bij gelegenheid ter land dienst doen.." Zoo werd de marinier reeds dadelijk een amphibie op het water en ,aan den wal levende, „half zeerot, half land krab." Aanvankelijk noemde men hem dan ook zeesoldaat. De eerste comman dant. was kolonel Van Ghent, de latere luitenant-admiraal, die deelnam aan den tocht naar Chatham en naar wien een onzer torpedojagers is genoemd. Roemrijk verleden. De mariniers hebben het eerst van zich doen spreken in den tweeden Engel- schen oorlog, daarna in den oorlog te gen Frankrijk, Engeland, Munster en Keulen (1672). Uit het roemrijk verleden van dit corps zij nog herinnerd aan den strijd tegen de Duinkerker kapers en aan den Spaanschen successie-oorlog. In 1704 bestormden de mariniers met de Engelschen Gibraltar. Zij onderdrukten negeropstanden in West-Indië en namen in de 19e en 20e eeuw deel aan tal van expedities in Oost-Indië, o.a. op Atjeh (bestorming van de Kraton). Na den Boxer-opstand in China heb ben de mariniers onze legatie in Peking bewaakt. Bij deze gelegenheid waren enkelen hunner zelfs bereden, en geze ten op kleine Chineesche paardjes. Zij zijn dus wel van alle markten thuis! Ook in de latere jaren is meermalen van de diensten van dit keurkorps gebruik ge maakt. Wij herinneren aan den overval op Curasao, toen een detachement ma riniers in allerijl daarheen werd gediri geerd, aan de woelingen in Sjanghai en aan een missie naar Rusland, om Neder landers per stoomschip „Lingestroom" af te halen en te beschermen tijdens bols jewistische omwentelingen. Ook bij bin- nenlandsche relletjes werden meermalen de mariniers te hulp geroepen ter hand having van .de orde of bewaking van gebouwen, daar deze soldaten getoond hebben zeer betrouwbaar te zijn. Het vorige jaar omstreeks dezen tijd, viel het corps mariniers opnieuw een eervolle taak te beurt, toen een deta ZONDERLING GEVALT Donder dagnacht heeft in het nabij de grens ge legen dorpje Berg en Dal bij Nijmegen een sensationeele schietpartij plaats gehad, die heel wat opschudding veroorzaakte, Op de Oude Kleefsche Baan patrouil leerden eenige kommiezen, die uit de richting van het Duitsche plaatsje Wy- ler, plotseling een auto zagen naderen, w.aarvoor zij het bekende stopteeken gaven. In plaats van hieraan gevolg te geven reed de chauffeur echter met nog vermeerderde vaart door, waarop de kommiezen zich omkeerden en den wa gen een aantal kogels nazonden. Wat zich hiern.a in de auto heeft af gespeeld is moeilijk te zeggen maar de chauffeur verloor de macht over zijn wagen, deze vloog in volle vaart naar den linkerkant van den weg, vernielde daar eerst een ijzeren hek, toen een heg en daarna een tuinhuisje en kw,am ten slotte in een tuin tot staan. Toegeschoten omwonenden vonden den chauffeur van den wagen onge deerd, gebukt achter het stuur in zijn cabine, en blijkbaar heeft de man zich dus, bevreesd voor de kogels, voorover laten vallen en zoodoende de m,acht over zijn stuur verloren. De kommiezen waren inmiddels ook bij den auto gear riveerd, doch merkwaardigerwijs scheen de wagen geen smokkelwaar te bevat ten. De chauffeur, een zekere S. uit Nij megen, werd, na verhoord te zijn op vrije voeten gesteld; Hij schijnt de lichtseinen van de kommiezen niet be grepen te hebben. TEGEN KOUDE VOETEN.... Reeds gerutmen tijd hadden de Cen trale Crisis Controledienst en de Cri sisdienst van de Rotterdamsche Cen trale Recherche ernstige verdenkingen tegen den kruidenier O. uit de Marfi- nus Steynstraat. Een paar malen zijn er al invallen gedaan, maar nooit was het gelukt eenige smokkelwaar te vinden. Woensdag kwam er weer eens een re chercheur bij O. kijken. Het viel hem toen op, dat in een soort gangetje ach ter den winkel een gedeelte van den vloer van graniet en de rest v,an hout was, terwijl de bovenoppervlakte van beide deelen precies gelijk lag. Toen hij den winkelier vroeg of er onder het houten gedeelte soms nog een vloer lag, zei O., dat de granie*en vloer onder het houten stuk doorliep. Men had het hout neergelegd, om te voorkomen, da* men koude voeten kreeg. Inderdaad stonden in het gedeelte met den hou ten vloer een paar meubelen. Terwijl men hierover sprak ging O. op een van de stoelen breed zitten. De rechercheur die het vreemd vond, dat de bovenkan ten van he* houten en het granieten deel gelijk lagen en die het zoo demon stratief zitten van O. niet vertrouwde, stelde eens een onderzoek in. Hij schoof de meubelen op zij en toen bl°ek he* houten gedeelte vrij gemakkelijk van zijn plaats te halen te zijn. Er onder kwam weer een houten vloer te voor schijn. Bij nadere beschouwing, bleek in een der hoeken een luikie te zitten, dat juist tusschen een paar vloerbalken was uitgezaagd. De rechercheur opende het luik, maar hij was te groot van postuur, om er door te kunnen kruipen, weshal ve een tengere rechercheur werd ont boden. Deze dook in de ruimte onder den vloer en vond d,aar in een soort van kelderruimte bussen met in totaal 100 lifer spijsolie, welke in striid met de bepalingen van het Crisisznivelke- sluit daar waren opgeslagen. De olie werd in beslag genomen en tegen O. werd proces-verbaal opgemaakt. Bij verder onderzoek in de woning ontdekte de rechercheur nog iets an ders. In de vrij donkere slaapkamer stond een klapbed. Het houten geraamte om dat bed liet juist nog een kleine ruimte vrij en in die opening was een soort van pilaar geplaatst, welke de zoldering scheen te schragen. Maar bij nadere beschouwing bleek deze pilaar te zijn samengesteld uit kartonnen doosies die keuris op elkaar waren ge stapeld. Uit die doosies kwamen' in to taal 30 liter eau de cologne ter voor schijn, welke, blijkenis de vernakking, kenne'iik van smokkelarij afkomstig v/as. Ook de eau de cologne is in be slarf genomen. De dienst van invoer rechten en accijnzen is met een en an der in kennis gesteld. i(N.R.C.) VROUW VERDRONKEN. Eenige schoolkinderen te Rucphen hebben, toen zij uit de school naar huis gingen, in een sloot het lichaam van een vrouw gevon den. Zij riepen de hulp in van een in de buurt woonachtigen arbeider- Toen deze het lichaam uit de sloot had opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het was de 58-jarige juffrouw L. uit Zegge. Men vermoedt, dat zij op weg naar huis duizelig is geworden en in de sloot is gevallen. Borne 1 doode. Op den rijksstraatweg BorneWeer- selo, ter hoogte van het z.g. Molenven, is gisteren de 50-jarige petroleumventer J. L, uit Saasveld met zijn paard en wa gen door een personenauto aangereden. De man werd zwaar gewond opgenomen en is slechts enkele uren nadat het on geluk gebeurd was, overleden. Amsterdam 1 doode. Op de Weesperzijde bij de Boerhaave- straat te Amsterdam is gistermiddag een zeer ernstig ongeluk met doodelijken af loop gebeurd. Een 47-jarige man, die een bakfiets bestuurde, kwam uit de Boerhaavestraat, toen juist een gemeentebus van lijn D passeerde. Vermoedelijk is hij tegen den bus gereden en er toen onder geraakt. In zeer ernstigen toestand is de man naar het O. L. Vrouwegasthuis overge bracht, waar hij enkele oogenblikken later is overleden. Twee leiders van de oppositie, Jaco- bi, de voorzitter van de Berlijnsche sy node van de Belijdeniskerk, en Scharf, de president van de Brandenburgsche synode, hebben van de Gestapo de waar schuwing gekregen, dat als zij voortgaan met zich te verzetten tegen de decreten van Kerrl, zij vervolgd zullen worden wegens hoogverraad. De twee mannen antwoordden, dat Je zus Christus den dood van een verrader gestorven is en dat zij volkomen zeker waren zijn voetstappen te volgen door te weigeren Kerrl te gehoorzamen. Den confessioneelen leiders staat nu elk oogenblik arrestatie op groote schaal te wachten. De correspondent van de N, R. Ct. te Berlijn seint aan zijn blad: Nu de aanhangers van de Belijdenis- kerk op verschillende plaatsen blijk ge ven de bepalingen van den kerkminister Kerrl omtrent de uitsluitende bevoegd heid van de kerkcommissies niet te er kennen en er zich niet aan te willen houden, zijn er vervolgingen ingesteld. Ds. Niemöller te Dahlem, bekend duikbootkapitein tijdens den oorlog, be strijder van de Spartakisten, en bezitter van de orde Pour les Mérites, die over een zeer grooten persoonlijken aanhang in het deftige Dahlem beschikt, heeft reeds Zondag in zijn preek tegen de maatregelen van den m.nister gepolemi seerd. Dinsdag heeft hij daarop een soort betooging, of als men het zoo noe men wil, een synode belegd waarin hij verklaarde, dat hij zich aan de richt snoeren, uitgegeven door het bestuur van de kerk door de kerkcommissies niet gebonden achtte en hij zich als van ouds aanhanger toonde van het begin sel, dat de leiders van de kerk uit de gemeente moeten voortkomen. De ver gaderden sloten zich bij het protest aan en daarvan moet ook minister Kerrl in kennis zijn gesteld. Tegen ds. Niemöller begint nu een „disziplinarverfahren" en in verband daarmee werd hij gisteren gearresteerd om te worden verhoord. D,t is ds. Niemöller reeds vroeger meer dan eenmaal overkomen en aan te ne men is, dat hij na het verhoor weer op vrije voeten is gesteld. Of de opening van dit „disziplinarverfahren" tegen ds. Niemöller, evenals bij bisschop Zanker te Breslau, gepaard zal gaan met on middellijke intrekking van zijn salaris, is nog niet bekend. Bisschop Zanker behoorde vroeger tot de Duitsche christenen, maar is ongeveer een jaar geleden tot de Belijdeniskerk overge gaan. In verschillende deelen van Duitschland is in ongeveer twintig ge vallen op overeenkomstige wijze inge grepen. JULIUS STREICHER NAAR DEN ACHTERGROND? De „Stürmer" zou zijn verkocht De Prager Presse verneemt uit Ber lijn, dat een overeenkomst tot verkoop van het antisemietische weekblad de „Stürmer is gesloten. Als koopsom wordt het bedrag van twee en een half millioen mark genoemd waarvan Julius Streicher, de eene helft en de burgemeester van Neurenberg, Liebel, die financieel bij de uitgeverij was geïnteresseerd, de andere helft zou ontvangen. De koopovereenkomst zal op 1 Januari a.s. in werking treden. Reeds sedert eenige weken aldus de Prager Presse heeft de Stürmer op hoog bevel een meer gematigden toon moeten aanslaan, vooral door het achterwege laten van zijn meest agres sieve rubriek de „brievenbus". Het ligt in de bedoeling dat de Stürmer een tijd schrift voor rassenpolitiek zal blijven, doch dat al te radicale tendenzen zul len worden vermeden. Het programma van de Stürmer is immers in de wetten van Neurenberg door de rijksregeering zelf in zijn belangrijkste punten verwe zenlijkt. Ook de Stürmer-vitrines zullen tijde lijk verdwijnen en pas na afloop der Olympische Spelen weer worden opge steld. Deze maatregel brengt men in verband met het bezoek van den presi dent van het Internationale Olympische Comité, graaf de Baillet Latour, aan eenige overheidsinstanties te Berlijn Een ander door Streicher uitgegeven tijdschrift, Deutsche Volksgesundheit aus Blut und Boden, heeft volgens de Prager Presse eveneens opgehouden te verschijnen. Dit blad was een kwak zalverscourant, die het pleit voerde voor de afschaffing der inenting en voor allerlei geneesmiddelen. Nog dit jaar heeft dit orgaan een extra anti-inen tingsnummer uitgegeven, dat aan alle artsen in Duitschland werd verzonden. Zelfs de nationaal-socialistische bond van artsen moest tegen "dit persproduct opkomen en den gouwleider van Fran ken desavoueeren. Overigens is het in den laatsten tijd gekomen tot arresta ties van een aantal tegenstanders der inenting, omdat hun propaganda van hoogerhand werd beschouwd als verzet tegen de staatsmacht. Het verlies van deze beide tijdschrif ten beteekent voor Julius Streicher een belangrijke vermindering van zijn tot nu toe zoo aanzienlijken invloed op de openbare meening, indien het ten minste niet het voorspel vormt tot zijn uitscha keling. TOENEMENDE BELASTING OPBRENGST. Volgens de mededeelingen van het Zweedsche centraal regeerings-stati- stisch Bureau, is de belastingopbrengst belangrijk toegenomen. Het totale be lastbare bedrag voor de staatsinkom sten en eigendomsbelasting bedraagt 2.436.000.000 kronen of 308.000.000 meer dan in 1934. De winsten van naamlooze vennootschappen zijn met niet minder dan 39 pet. gestegen tot 353.400'.000 kronen, terwijl de inkomsten der belas tingbetalers anders dan maatschappijen, met 8 pet. zijn gestegen. Vlissingen. Van 2 tot 5 Decmber. Ondertrouwd: H. van der Broek 26 j. en L. Minderhoud 28 j.H. Maquelin 35 j. en C. M. Wiskerk 28 j.; R. Gast 32 j. en F. E. Alexander 30 j. Getrouwd: G. W. A. Mense 29 j. en S. W, Nobels 19 j,; H. A. Imanse 20 en M. M. de Croo 21 j.; L. J. van der Linden 29 j. en M. J. M. Kalle 31 j. Bevallen: C. H. M. Schroots geb. van Dierendonck z.; J. J. Küijper geb. du Pré d.; G. Oreel geb. Marijs z.; J. de Nooijer geb. Verhage z.; J. Oste geb. Dekker d. Overleden: J. Groendijk 79 j. wedn. v,an N. Smi*; J, Klaasse 74 j wedn. van J. Wijkhuijs; S. van der Rest. 24 vrouw van N, Persenaire. (V.C.) Oost- en West Souburg. Van 27 Nov. tot 3 Dec. Ondertrouwd: J. A. Maas 21 j. en C Gelion 17 j. Gebrouwd: A. J. Ladenberg 39 j. en J. de Wispelaere 25 j. Bevallen: J. van Splunder geb. Cor- biin d. OveHeden: F. de Voogd 82 j. wed. v,an P. B. van de Velde. (Nbld.' APOTHEKEN. Te beginnen met den nacht van Zater dag op Zondag' zal des nachts, alsmede Zondag den geheelen dag te Middel burg geopend zijn de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkt. Middelburg, 5 December. Op de veiling deden appels: Tante Dora 5 8 c., Zure Bellefleur 512 c„ Erm- gaarde 5>11 c., Campagnezoet 610 c-, Sterappels 814 c,, Goudreinet 9 19 c., Landsberger reinet 811 c„ Cox Oranje Pipping 48 c., Konings Pip ping 56 c., Grauwzoet 610 c., Hondsmuil 611 c., Baldwin 6—10 c., Bezoeking 57 c., Eisdener Klumphe 1012 c., Present van Engeland 811 c„ Ontario 1012 c. Peren: Pondspeer 57 c„ Bergamot ten 510 c., Jodenpeer 5>10 c., Gie- ser Wildeman 712 c., Rietpeer 79 c., Kleipeer 811 c., Le Lectier 14 16 c., Contesse de Paris 922 c., Bramley Seedling 47 c., Louwtjes 57 c., Josephine d'Amanlis 1011 c., La- nes Prince Albert 910 c., Mispels 7 —9 c. alles per kg. Middelburg, 5 December. Op de aardappelveiling deden late Blauwe I 74 c., Poters 2933 c. beide per 25 Zierikzee, 5 Dec. Chevaliergerst 4.80; Bruine boonen 1012.15, Schokkers 9.5010; Aardappelen: blauwe 2.602.90, bonte 2.602.90, alles p. 100 kg. Uien: groote bruine 1 per 50 kg. Kipeieren (grooth.pr.) 5 id. (kleinh. pr.) 4.705.30, per 100 st, Bo- ter 0.70—Ó.78 p. p. 1 MIDDELBURG. VR 6 Dec. St Nicolaasfeest door „Cres cendo"; St. Joris 19,30 h. ZA 7 en ZO 8 Dec, Viering 24ste Lustr- „Non Sordent In Undis". MA 9 Dec, Kovacs Lajos en de Decibels, Avro; Concertz. 20,00 h. WO 11 Dec. Ouderav. U.L.O, School; Molenstr, 20,00 h. WO 11 Dec Uitv. Kerstoratorium, Chr. Zangver- „Soli Deo Gloria"; Con certz. 20,00 h. WO 11 DEC. Caus. lichtb. N. S. O. Spr. de hr E, Visscher, M'burg. DO 28 Nov.—DO 12 Dec. Tent. Graf. Werk-aquarellen, Dolf v. d. Haar, Veere; In de Steenrotse, 1016 h. ook Zo's, DO 12 Dec. Kunstfilmavond: City 20.15 h. DO 12 Dec. Lez. Comité Nat. Veiligh., spr. vice-adm. jhr- G. L. Schorer; St. Joris 20.15 h. VR 13 Dec. Buitengew. alg. verg Gym. Ver. „Achilles", Ned. Koffiehr.is, 20,15 h. ZA 14 Dec. Feestav. Arb. Muz. Ver, „Excelsior": Schuttershof 20.00 h. MA 16 Dec. Lez. Natuurk. Gezelsch. spr. dr. J. Sanders, Den Haag; „De Vergenoeging". Dl 17 Dec. Tweede zitting Prov, St.; 10 h. Dl 17 Dec. Gen. Rep. v. Instrumentale Muz., Concertz. WO 18 Dec, le Conc. Ver. v. Instrumen tale Muz., Concertz. DO 19 Dec. N.R.V. Lezing spr. Lode van Gent; „De Vergenoeging" 20,15 h. VR 20 Dec. Uitv. De Kunstclub; Schouw burg 20,15 h. 1936. DO 9 Jan, Kunstfilmavond: City 20.15 h VR 10 Jan, 2e conc. Middelb- Conc.Ver., pianist Orlof; Concertz. 20,15 h- Dl 14 Jan, Ver. Voor de Kunst en Ver- v. Huisvr spr. mevr. W. C. Feit kamp; 20,00 h. VR 17 Jan, Lez, Gesch. en Letterk. Ver, spr. dr- F. van Thienen, Den Haag, St. Joris 20,00 h. VR 17 Jan. N.R.V. De Boer-Van Rijk- Ensemble. Blijspel Betje regeert; Schuttersh. 20.15 h, MA 20 Jan. Lez. Natuurk. Gezelsch., spr. prof. dr. W. M, Docters van Leeuwen, Leersum; „de Vergen." VR 24 Jan, Lez. Ned. Prot. Bond, spr. ds- G. Westmijsse, R'dam; Geb. Vrijz. Berv, MA 3 Febr. Kunstav. Jan van Riems dijk, Schouwb. 20.15 h. WO 12 Feb, Prop. Dag. Volksonderw. DO 13 Feb. Kunstfilmav.; City 20,15 h. VR 14 Feb. 3e conc. Middelb, Conc.Ver-, Cellist Graudan, Concertz, 20,15 h. ZA 15 Feb. Uitv. Gymnastiekver. „Achil les", Schuttershof 20,00 h- MA 17 Feb. Lez. Natuurk. Gezelsch. spr. prof, dr. G. Grijns, Wagenin- gen; „de Vergen-" ZA 29 Feb Uitv- Gymnastiekver, „Achil les", Junioressen, Schuttersh. 20 h. WO 11 Mrt, Voordr. Av, Ned, Prot. Bond, spr- mevr. E. J. v, d Broecke-de Man, Aardenburg; Geb. Vrijz. Herv. DO 12 Mrt, Kunstfilmav.: City 20,15 h. MA 16 Mrt Lez, Natuurk. Gezelsch., spr. prol. dr. W. J. Jongmans. Heerlen; „de Vergenoeging VR 20 Mrt. 4e conc. Middelb. Conc.Ver., Kamerork. Van der Pas; Concertz. 20,15 h. VR 20 Mrt. Lez. Gesch. en Letterk. Ver- spr. mej M. Kluit, Den Haag; St- Joris 20,00 h. MA 6 Apr. Gener Rep Kon. Zangver „Tot Oef. en Uitspann.", Concertz Dl 7 Apr. 2e Uitv Kon. Zangver- „Tot Oef. en Uitspann.", Johannes Pas sion"; Concertz. DO 9 Apr. Kunstfilmavond: City 20,15 h. DO 23 Apr Gen, Rep. Instrum. Muz., Concertz. VR 24 Apr. 2e Conc. Ver. v. Instrum Muz., Concertz, GOES. ZO 15 Dec- „De Stem des Volks", „Mijn tante uit Indië", Prins van Oranje. DO 16 Jan. Uitv. Padvinders; Schutters hof 20,00 h. DO 16 Jan, Mevr, de Boer-van Rijk, „Bet;e regeert"; Prins van O. ZA 15 Feb, Solisten Concours, Harm.- en fanfare korpsen, Pr. van O. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 6—DO 12 Dec.: „Artisten" en „De Lentegodin", 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 6—DO 12 Dec.: „Hotel met Damesbediening" en Abessynië „Het land van den Negus"; 20,00 h„ ZO matinée 15 h. ALHAMBRA, Vliss. VR 6—DO 12 Dec.: „Gold Diggers of 1935" en „Ver geten Mannen". LUXOR. Vliss. VR 6—DO 12 Dec.: „Harten in strijd" en „Snelheids duivel te water". 4LGEMEEN: Dl 10 en WO 11 Dec, Kovacs Lajos Av te Vlissingen, „Britannia". Dl 10 en WO 11 Dec. Soirée Dansante te Vlissingen, „Britannia", Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bnrg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6