KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. LANDBOUW. BEVOLKING. BURGERLIJKE STANS. COLLEGIUM ILLUSTRE CUI SYMBOLUM „NON SORDENT IN UNDIS" 3 Dec, 1815—3 Dec. 1935. MIDDELBURG. REGELING TAXI- EN AUTOVER HUURBEDRIJVEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. f Steun aan tuinders over 1935. Totaal 3% millioen. Borssele. Oostkapelle. Westkapelle. AGENDA. MIDDELBURG. WO 4 Dec- Verg. Zeeuwsche BekerJ sprs. dr, F, J, Krop en ir. Leh- mann; N. Kerk '20,00 h- DO 5 Dec- GOES. WO 4 Dec- DO 5 Dec- 2££LM. Men schrijft ons: Gisteren was het 120 jaar geleden dat het Collegium Ulustre c.s. „Non Sor dent In Undis", hét gezelschap van te Leiden studeerende Zeeuwen, werd op gericht. Zijn oorsprong vindt het Collegium Illustre in de in 1813 door leerlingen der Latijnsche School te Middelburg in het leven geroepen vereeniging „Fide Amicitia Virtute." Toen na enkele ja ren eenige leden „tot hoogere lessen bevorderd waren en naar het Leidsch Atheen gingen zooals in de notu len vermeld staat gevoelden deze zoo ver van hun geboortegrond verwij derde Zeeuwen de behoefte aan een onderlingen band, met het gevolg dat 3 Dec. 1815 te Leiden een onderafdee- ling van F.A.V. werd geboren. De groo- te afstand en de gebrekkige middelen van vervoer maakten echter vrijwel alle contact met de Middelburgsche afdee- ling onmogelijk, zoodat in 1820 beslo ten werd tot een vriendschappelijke scheiding; waarop de naam van het nu zelfstandige gezelschap werd veranderd in den teg'enwoordigen. Oorspronkelijk een dispuut in den waren zin des woords, heeft het Colle gium dit karakter in den loop der tijden verloren. Wat evenwel bleef was de groote liefde van de leden voor hun provincie, o.a. blijkend uit de vele uit stapjes naar Zeeland, Uit de geschiedenis van het Collegium Illustre zou veel te verhalen zijn. Ver melden wij echter slechts, dat in 1830 vele Zeeuwen mede uittrokken jnet de Leidsche jagers, in den Tiendaagschen veldtocht, waardoor de vergaderingen van Non Sordent geschorst moesten worden. In 1926 stond het gezelschap wederom op de bres, toen het er om ging Nederland's en Zeeland's grond gebied te verdedigen; een adres aan de Tweede Kamer werd vanwege de vergadering gezonden, hetwelk echter geen succes mocht hebben. Des te groo- ter was de vreugde der Non Sordent- leden, toen in het volgend j,aar de Eer ste Kamer het Nederlandsch-Belgisch Verdrag verwierp! Vele oud-leden maak ten zich op naar Leiden om daar met hun jongere stamgenooten een spon taan feest te vieren op Sociëteit Miner va, waar het gezelschap een grootsche kroegjool aanbood. Dit jaar zal, de traditie getrouw, het 24ste lustrum op Non Sordentwaardige wijze te Middelburg gevierd worden. Op 7 December zal de trein een opgewekt en verheugend gezelschap leden en oud leden naar Zeeland brengen, en vele Zeeuwen zullen zich daar bij hen voe gen. Wederom zal de vroolijke stoet van rijtuigen en met pluimen en bellen op getuigde paarden door Middelburg's straten rijden. Des middags zal de be kende „aap" weer uit St. Joris hangen een van de vele oude mores van het gezelschap ten teeken dat Non, Sor dent daar binnen is. Er zal daar door het bestuur een receptie worden gehou den, en vervolgens zullen de nieuwe le den worden geïnaugureerd en bevend zullen zij op de knieën van den ab-actis hun naam zetten in 't „chocoladeboek" achter de vele bekende Zeeuwsche na men. Aan 't diner zal de pokel rondgaan; en vele schoone woorden zullen er wor den gesproken en vele malen zal er ge- gedronken en geklonken worden op het heil van Zeeland en Non Sordent. Den volgenden dag zal Vlissingen worden bezocht, waar o.a. omstreeks half twee een krans zal worden gelegd bij het standbeeld van M. A. de Ruyter. Dien avond zullen helaas de te Leiden wo nende Zeeuwen zich weer terug moeten begeven naar hun studiestad. Moge het een goed Zeeuwsch feest worden en moge het Collegium Illustre groeien en bloeien tot in lengte van dagenf Leden van de afdeeling Middelburg van den Nederlandschen Bond van Luxe- verhuur en taxi-auto ondernemers, de N.B.LT.O-, hebben aan den Raad het verzoek gericht, die maatregelen te ne men of stappen te doen, welke tot ge volg kunnen hebben, dat te Middelburg in het belang' van het publiek, van het huur- en het taxi-bedrijf, en in het bij- tzonder van de ondernemers en werkne mers, die in het bedrijf hun brood moeten verdienen, een goed geregeld en behoor lijk functionneerend huurauto- en taxi bedrijf tot stand kome, waartoe in de eerste plaats volgens de meening van adressanten noodig zou zijn, dat, even als zulks in verschillende andere ge meenten het geval is, voor het perso nenvervoer tegen betaling met huur auto's, uitgeoefend binnen of vanuit de gemeente wordt vereischt een vergun ning, uitgegeven door B. en W., aan wel ke vergunning de noodige voorwaarden zouden moeten worden verbonden. Aan de aan het verzoek toegevoegde memorie van toelichting ontleen en wij: Het kan niet ontkend worden, dat door de ongebreidelde concurrentie, welke 't huurauto- en taxibedrijf elkaar onderling alsmede het andere personenvervoerbe- drijf aandoet, ongewenschte toestanden op het gebied van het personenvervoer te Middelburg zijn ontstaan, alzoo de adressanten. Wellicht zou het mogelijk zijn om door ingrijpen van de overheid het voortbe staan van het huurauto- en taxibedrijf te bemoeilijken, zoo niet onmogelijk te ma ken. Hiertegen verzetten zich echter /erschillende groote belangen, welke bij het voortbestaan van dit bedrijf gemoeid zijn. Een voordeel van het klein- taxi bedrijf b.v- is, dat het een goedkoop meivervoermiddel. hetwelk als het ware ->p ieder tijdstip beschikbaar is, binnen het bereik heeft gebracht van bijna iedere beurs, terwijl voorts door de snelle ontwikkeling van het huurauto- en taxibedrijf een werkgelegenheid is mtstaan van niet geringe beteekenis voor de automobielarbeiders. Anderzijds moet echter worden toe gegeven, dat de zeer scherpe concurren tie, welke het klein-taxibedrijf op het gebied van het personenverkeer voert, aan verschillende belangen ernstige schade dreigt te berokkenen. Een ge volg van deze buitengewoon scherpe -oncurrentie is, dat bonafide, gevestig de ondernemingen dreigen ten onder te gaan en dat de loonen en arbeidsvoor waarden van het personeel dezer onder nemingen tot een ongekend laag peil worden neergedrukt. Velen der in dit bedrijf werkende ondernemers zoowel als werknemers kunnen met het verrich ten van arbeid zelfs geen allerbeschei- denst bestaan meer verdienen. Het is daarom volgens de meening van adressanten geboden ernaar te streven, het taxi- en huurautobedrijf te trachten op een meer gezonde basis te vestigen. Hiervoor zou het noodig zijn, dat de maatregelen werdén genomen als b.v. reeds de gemeente Rotterdam en ver schillende andere gemeenten deden, o-a. het vaststellen van een gemeentelijke verordening, waarbij verboden is op den weg een motorrijtuig aan het publiek ten gebruike tegen betaling aan te bieden of met een dergelijk rijtuig tegen beta ling publiek te vervoeren ook vanuit de garage, tenzij men voor dit aanbieden of dit vervoer van de gemeentelijke over heid vergunning heeft. Aan deze vergun ningen zouden dan verschillende voor waarden dienen te worden verbonden, die geacht kunnen worden te zijn in het publiek belang, de openbare orde, de veiligheid en zedelijkheid. Als voorbeeld van een zoodanige verordening met daaraan verbonden voorwaarden, voegen adressanten een ontwerp bij. Zij spreken den wensch uit, dat ook de Raad van Middelburg genegen zal zijn eene regeling, of mocht er reeds een ver ordening in de gemeente bestaan een wijziging zooals wordt voorgesteld, tot stand te brengen. Bij den gemeenteraad van Vlissingen kwam eenzelfde verzoek in. Coöperatie „Vooruit", Het jaarverslag van de Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Vooruit" u.a. over het 32ste boekjaar, loopende van 1 October 19341 October 1935, draagt volgens het bestuur misschien niet uiter lijk, doch wel naar den inhoud, de stem pel van de moeilijke tijden. Dit kan ook tie staat midden in het volle leven. Een der dingen die het bestuur niet al te best begrijpt, is dat waar overal tegen woordig de roep klinkt in de arbeiders beweging, voor ordening en planmatig heid, de leden van de arbeidersbeweging en ook die van de vereeniging in het stuk ordening, dat toch ongetwijfeld de coöperatie is, niet meer belang stellen en daardoor laten zien dat men practisch alvast doet wat de hand vindt om te doen. De omzet in den winkel was dit jaar 52.564 of ongeveer 2300 minder dan het vorige jaar. De omzet in de bakkerij is met ongeveer 1100 teruggeloopen en bedroeg 38.322. De Vrouwenclub is dit jaar begonnen met het verkoopen van spaarzegels. Dit brengt voor de vrouwen, die zich daar voor beschikbaar stellen, zeer veel werk mede. Er zijn dit jaar voor ruim 1000 zegels verkocht in waarden van 10 en 25 cent. Bij het bijkantoor van de Algemeene Spaarbank voor Verbruikscoöperaties werd 11.005 ingebracht en 7083 te ruggevraagd. Evenals vorig jaar wortd voorgesteld 5 pet. uit te keeren voor de bakkerij productie en 4 pet. voor kruidenierswa ren en manufacturen. Bij ziekte en moederschap is uitge keerd door de afdeeling bakkerij 219 en door de afdeeling kruidenierswaren 232. DOMBURG. Tot ambtenaar ter se cretarie dezer gemeente is benoemd de heer J. H. Goossens Jr., thans als vo lontair ter secretarie alhier werkzaam. KRABBENDIJKE. Thans wordt de gemeente Krabbendijke begunstigd door den Spaanschen schatgraver. Hetzelfde verhaal wordt nog steeds opgehangen door het z.g. slachtoffer der Spaansche justitie, die bevrijd kan worden na be taling van een bepaalden schuld. Degene die helpt en daartoe zich naar Spanje moet begeven, na telegrafisch zijn komst gemeld te hebben, krijgt een derde deel van den verborgen schat. Mén zij ge waarschuwd. Bachvereeniging. Maandag had te Middelburg de jaar vergadering plaats der Bachvereeniging. Uit het verslag der secretaresse-penning- meesteresse bleek dat, terwijl over 1933- 1934 nog een achteruitgang door bedan ken te constateeren viel van 11 leden en 2 leden-begunstigers, in het verloo- pen jaar de teruggang tot staan is geko men, een verschijnsel, dat gelukkig ook voor dit jaar wordt bevestigd. Echter verloor de vereeniging door vertrek en overlijden dit jaar 1 begunstigster en 2 leden. Kan aldus als een verheugend feit worden vastgesteld, dat een kern van belangstellenden de Bachvereeniging getrouw blijft, waardoor de Passions- uitvoeringen in Middelburg mogelijk blij ven, toch is de achteruitgang der laat ste jaren zorgelijk. De Bachvereeniging z,ag sedert de oprichting haar leden aantal allengs tot de helft teruggebracht, de steun aan de Passions-uitvoeringen is naar verhouding verminderd. Was de Bachvereeniging nog in staat de uitvoe ring der Matthauspassion met 400 te steunen, haar bijdrage voor de a.s. uit voering der Johannespassion zal aan merkelijk lager moeten zijn. Het is te wenschen, dat de kring van belangstellenden zich weer zal uitbrei den, het betsuur is voornemens in die richting werkzaam te zijn en te trachten, een aantal sympathiseerenden te vinden, die de vereeniging met een vrijwillige bijdrage steunen. De periodiek aftredende bestuursle den, mevrouw L. AlbertsSalberg en mevrouw C. C. van WoelderenSpren- ger werden herkozen. Bij monde van mevrouw Nonhebei Faro bracht het bestuur der Koninklijke Zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spanning" de Bachvereeniging dank voor den steun, toegezegd voor de uit voering der Johannespassion in April 1936. De voorzitter der Bachvereeniging achtte het een voorrecht dat deze steun nog verleend kan worden, en hoopte dat dit zoo moge blijven. Politierechter te Middelburg, In de zitting van Dinsdag waren de volgende personen gedagvaard: J. M., 60 j„ landbouwer, Serooskerke (W.) wegens het veroorzaken van pijn of letsel aan een vaars, door de horens van dat dier te verbinden met den rech terpoot, door middel van een touw van slechts 50 of 60 cm lengte, in ieder ge val veel te kort, waardoor dat dier slechts in een gebogen houding en op pijnlijke wijze kon loopen. Eisch en vonnis 20 of 10 d. h. P. G., 20 j., fruitkweekersknecht, Ka- pelle, wegens beleediging van den bri gadier der Rijksveldwacht Van Raaij, toen deze hem een dagvaarding kwam beteekenen. Eisch 25 of 15 d. h. Vonnis 20 of 10 d. h. F. A., 18 jaar, smid te Wemeldinge, wegens diefstal van een bankbiljet van 10 en een geldsbedrag van 2.50 en niet anders, want de verbruikscoöpera- 'een portemonnaie met 1.25, toebehoo- rende aan J. Fossen, te Wemeldinge, in Juli, Augustus en September. Eisch en vonnis 15 of 10 d. h. L. M. P., huisvrouw van A. E. de K„ 27 jaar, zonder beroep, Biervliet, we gens mishandeling van A. M. Verbuijt, door haar te slaan. Eisch en vonnis 10 of 5 d. h. J. R., 25 jaar, werkman, Vlissingen, wegens diefstal van 19 boomstammen, toebehoorende aan de gemeente Vlissin gen. Eisch 20 of 10 d. h. Mr. Hugenholz pleitte als verdediger clementie. W. L„ 36 jaar, koopman, Zierikzee, wegens mishandeling van den agent van politie Van Ast, terwijl deze in uniform gekleed was, door hem te slaan; en we gens beleediging van denzelfden agent. Eisch en vonnis 25 of 10 d. h, L. V., 56 jaar, koopman, Goes, wegens verzet tegen den agent van politie Schouwenaar, toen deze hem terzake van dronkenschap naar het politiebureau overbracht. Eisch en vonnis 3 weken gevangenis straf. H. P. v. H,, 33 jaar, caféhouder, Vlis singen, wegens het aan P. Pleyte, die in kennelijken staat van dronken schap verkeerde, vijf glazen bier toe te dienen. Eisch en vonnis 25 of 10 d. h. L. D. L„ 21 jaar, koopman, Goes, we gens mishandeling van D. L. Lansen te Goes. Eisch: 10 of 5 d. h. Vonnis 5 of 5 d. h. A. V., 39 jaar, koopman, zonder vaste woon- of verblijfplaats, wegens het op zettelijk een paard pijn of letsel veroor zaken door dat dier met een dikken stok een tiental slagen toe te brengen, zulks zonder redelijk doel, te 's Heer Arendskerke. Eisch en vonnis 15 of 10 d. h. D. V., 48 jaar, leurder, Clinge, wegens beleediging van C, J. Ferket te Clinge. Eisch en vonnis 10 of 5 d. h. C. L. v. A„ 25 jaar, vlasbewerker, St. Jansteen, wegens mishandeling van de Rijksveldwachters Wiens en Van Renen te St. Jansteen op 20 Oct. 1.1. door hen te slaan en te schoppen, toen zij hem ter zake van dronkenschap naar huis brach ten; en wegens beleediging van die amb tenaren. Eisch en vonnis 20 of 10 3. li. Uit het Landbouw-Crisisfonds zal aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stich ting Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale, en op den dag der uitkeering geacht kunnen worden hun bedrijf als nog uit te oefenen, steun verleend wor den tot een totaal bedrag van ten hoog ste 3,500,000. En wel over de hoe veelheden van de hierna vermelde pro ducten, welke in het achter elk pro duct vermelde tijdvak van het jaar 1935 door de bedoelde telers van die produc ten over een door genoemde Stichting erkende veiling of veilinghouder zijn verhandeld, tot de daarbij vermelde be dragen per eenheid: Andijvie 17 Juni-21 Sept. 0.20 p. 100 st. Augurk. A. en B. 2-28 Sept. 4. Augurk. C en D 2-28 Sept. 2. Bieten 1 Jan.-1 Juli 0.25 Bloemkool 17 Juni-13 Juli 1, Bospeen 29 April-15 Juni 1. id. 17 Juni-31 Aug. 0.50 Breekpeen 1 Jan.- 1 Juni 0.50 Waschpeen 17 Juni-27 Juli 0.50 Doperwten 17 Juni-27 Juli 3. alles per 100 kg. Komkommers: (platglas) 1 Juli-3 Aug. 1.50 p. 100 st. id. 5 Aug.-31 Aug. 1.p. 100 st. Gele kool 1 Jan.-16 Febr. 0.85 p. 100 kg id 18 Febr.-30 Mrt. 1.15 p. 100 kg id. 1 Apr.-27 Apr. 0.55 p, 100 kg id. 29 Apr.-l Juni 1.15 p. 100 kg Deensche witte kool 1 Jan.-16 Febr. 0,45 p. 100 kg id. 18 Febr.-30 Mrt. 0.90 p. 100 kg id. 1 Apr.-27 Apr. 0.45 p. 100 kg id. 29 Apr.-l Juni 1.50 p. 100 kg Roode kool 17 Juni-24 Aug. 0.60 Spitskool 10 Juni-31 Aug. 0.70 Peulen 10 Juni-27 Juli 1.50 alles p. 100 kg Radijs 25 Mrt.-27 Apr. 0.40 p. 100 bos Schoreneeren 1 Jan.-25 Mei 1.25 per 100 kg Sla 15 Apr.-18 Mei 0.25 p. 100 kr. Snijboonen 15 Juli-14 Sept. 1.50 Spekboonen 15 Juli-14 Sept, 1.50 alles per 100 kg Stokprincesse- boonen 15 Juli-14 Sept. 1.50 per 100 kg Stamprinc.b. (Dubbele) 15 Juli-14 Sept. 0.50 p. 100 kg Stamprinc.b. (Enkele) 15 Juli-14 Sept. 0.50 p. 100 kg Pronkboonen 15 Juli-14 Sept. 0.50 Tuinboonen 17 Juni-3 Aug. 0.50 Tomaten 1 Juli-13 Juli 6. id. 15 Juli-31 Aug. 1. id. 2 Sept.-26 Oct. 2.50 BI. druiven 1 Juli-17 Aug. 2. id, 19 Aug,-26 Oct. 4. Kruisbessen 10 Juni-6 Juli 1. alles per 100 kg Behoudens voor het koelhuis bestem de druiven, komen de producten, hier boven vermeld, niet voor steun in aan merking, indien deze administratief zijn geveild. Gedurende de 2e helft van de maand November zijn in de gemeente MIDDELBURG de navolgende personen Ingekomen: E. van Overbeeke, koopman, van Koudekerke E 209 naar Seisweg R 135-, W. H. Kelder, predikant, Breskens, Dorpstraat 46, Blauwendijk P 39m; H. Hubregtse, vertegenwoordiger, Bre da, Middellaan 118, Pluimstraat E 158; A. Jobse, werkman, Serooskerke (W.) B 75, Zuidsingel E 42a; K. F. Oortgi)- sen, vertegenwoordiger, Rheden, Park straat 6, Lange Burg C 93; J. D. Ron- ca, koopman, Koudekerke D 87; Dam F 152-153; J. H. Wesdorp, dienstbode, Bruinisse, Deezijstraat A 196, Graven straat I 191; E. J. L. Umbgrove, zonder, Amersfoort, Regentesselaan 7, Lange St. Pieterstraat A 72; R. Tetarburg, los- arbeider, Geleen, Rijksweg Noord 15, Rouaansche kaai G 160; S. J. Verhelst, zonder, Terneuzen, Mart. Eijke, Slee perssingel Q 177; E. J. van Enter, dienst bode, Breskens, Dorpsstraat 46, Blauwen dijk P 39m; I. Janse, onderwijzer, Kou dekerke D 90, Dampoortsingel T 219; M. C. de Cock, zonder, Vlissingen, Mo lenstraat 42, Wagenplein Q 118; A. J. Verhulst, buffetjuffrouw, Veere A 131, Koestraat K 283; C. P. Wesser-van Steeg, zonder, Walstraat 39, Vlissingen, Korte Delft G 23; J. F. Kesteloo, zon der, Koudekerke C 51, Klein Vlaande ren M 206; A. M. Sluurp, verzekerings agent, Lemsterland, Lange Gortstraat I 335; C. den Hollander, zonder, Oost- Kapelle, Duinweg A 48, Seisweg R 121a; P. A. Torbijn, schilder, Drunen, Elshout B 122, Koestraat K 279; E. J. Bos geb. Schumaker, 's-Gravenhage, Usselink- straat 2a, Markt C 6; P. Walland, kell- ner, Winschoten, Langestraat 1, Lange Delft I 33; W. J. Mazzola, arts, Goes, Ravelijn 1, Singelstraat N 184; J. M. Marinissen, zonder, St. Laurens, Noord- weg B 17, Noordweg R 2a; N. J. Dek ker, onderwijzer, St. Laurens, B 182, Nadorst S 251g; C. H. Frederiks, me taalbewerker, Vlaardingen, Marisstraat 37, Zuidsingel E 42; L. Boogaard, tim merman, Grijpskerke B 38, Seisweg R 121d; A. Sorge, fabrieksarbeider, St. Laurens A 48, Oude Kerkstraat B 93; J. r. Zuijlekom, koopman, Vlissingen, Korte Kerkstraat 3, Noordpoortstraat M 1; A. Pieterse, vertegenwoordiger Petr. Mij., Zierikzee, Hoofdpoortstraat C 62, Segeerssingel V 64c; K. Rijk, dienstbode, 's-Heer Arendskerke H 170, Gravenstraat I 173; A. J. S. Crop, Rhe den, Rozenlaan 50, Lange Burg C 93; M. Flipse, Oostkapelle A 83, Oude Kerkstraat B 93; M. Louwerse, Koude kerke, E 231, Oude Vlissingsche weg V 13; W. M. Barentsen, Koudekerke B 124, Veersche weg S 8; W. J. Kögeler, electr. technicus, Zaamslag A 67a, Koe poortstraat E 63; M. Kloet, dienstbode, Utrecht, Korte Delft F 21A. Nieuwen- huijze, Koudekerke A 178, Groote Markt C 14. Vertrokken: Jac. M. Niesthoven, Hendrikstraat W 58, Vlissingen, A. Dekenstr 85; E. A. v. Wijnen-Stakenburg, Vliss. Wagenpl. Q 117, Tilburg, Stevensandsestr. 50; Pa. Onderdijk, Segeersweg V 101, Wemel dinge B 219; T. Wondergem, Abdij A 51 Arnemuiden, Noordstr. A 64; J. Nieu- wenhuijze, Kanaalweg V 133, Overschie, Vijverlaan 19a; M. Westerveld, St. Jan straat I 48, Maastricht, Koning Clovis straat 71b;' J. den Hollander, Teerpak- huizenstr. P 30, Rotterdam, Hovenierstr. 9b; J. L. Hönn, Sleeperssingel Q 172, Oostkapelle, Molenweg 160; J. H. v. d. Klooster, Noordplein M 292, 's Graven- hage, Voorthuijzenstr. 227; Ma. Bosse- laar, Segeerstraat H 75, Zoutelande, Duinweg 47b.; P. de Jager, Veersche weg T 227, 's H. Arendskerke G 42; J. C. Buijs, Eigenhaardstraat P 202, St. Laurens, Noordweg A 8; H. Polderman, L. Singelstraat N 186, O. en W. Sou burg, Nieuwstraat 28; Jaca. Griep, Slee perssingel Q 179, Vlissingen, Verk. Quakkelaarstraat 91; M. J. Rietico, Los- kade P 267, Oostburg, Grootendam 22; J. M. Buijze, Rouaanschekade G 122, Nijmegen, Bloemerstraat; C. A. Priester, Vliss. Wagenplein Q 117, O. en W. Sou burg, Kanaalstraat 86. W. M. Littooy, Heerengracht M 40 's Gravenhage, Oli- anderlaan 47. Middelburg. Bevallen: J. den Hollander-Riemens, d„ A. Blokpoel-Dourlein, z. Overleden: P. J- v. d. Plank 38 j. geh, met J. C. Merk, M. D. H. Makkers 83 j. wed. C, Breeman. Koudekerke. Van 16 tot 30 November. Getrouwd: C, Clement 43 j. en W. Boone 39 j.; F. A. van den Ham 27 j. en J, Izeboud 19 j. Bevallen: C. Kluijfhout geb. Poppe d.; W. Kesteloo geb. Bosschaart z. Overleden: J. Broerse 84 j. man vari K. Bollee. (V.C.) Van 1—30 Nov. Overleden: H. de Zeeuw, 78 j. man v. J. M- Groenewegen. Bevallen: N. de Krijger, geb. Priester, d., M. Paardekooper, geb. Bras, z. Overleden: A. Walhout, 57 j., echtge noot van-T. Zweemer. (D.Z.) Kattendijke. Over de maand Nov. Getrouwd: G. J. Temmerman, 24 j., te Goes en M. G. Lokerse, 23 j„ P. Deij, 21 j. te Kloetinge en A. N. Ruissen, 19 j„ A. Kant, 22 j. te Kapelle en F. van Koeveringe, 18 j. Bevallen: J. van Liere, geb. Malle- kote, d., A. Weststrate, geb. Paauwe, d., J. Kosten, geb. Koster, z., C. de Vis ser, geb. Schouten, z., A. C. van der Hel, geb, van der Molen, d„ D. Kosten, geb. Kraamer, z. Aagtekerke. Over de maand Nov. Overleden: Jac. Geljon, oud 58 j,, echtg'enoote van M. v. d. Driest. Bevallen: J. Maljaars, geb. Roelse, z. Domburg. Over de maand Nov. Overleden: A. de Witte, oud 31 jaar, ongeh. jd. Nieuw- en St. Joosland, Overleden: J. Knuijt, echtgenoot van A. Catsman, 72 jaar. Bevallen: P. A. de Nood geb. Polder man, z. Van 2229 November, Ondertrouwd: P. MTnderhoud. jm. 22 jaar en P. Gidionse, jd. 18 jaar. Van 25 Nov.2 Dec. Bevallen: P. J. Lievense, geb. Hui- bregtse, z. Elec. Drukkerij G. W. den Beer, MPburl'

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6