LUCHTVAART. n et KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKE!, J De inwoners van Middelburg, 28 in j getal, namen ongeveer een derde deel van het totaal verkeer op Vlissingen voor hun rekening. DUITSCHLAND, FRANKRIJK. ENGELAND. BALKAN AGENDA. te worden ingeleid in de eerste beginse len waarop een dergelijke wedstrijd be rust, niet alleen om de uitlegging zelf, maar ook om het opvallend goede Ne- derlandsch dat daarbij werd gebruikt, en misschien nog het meest om de groo- te bescheidenheid waarmee het ging en de vereering die telkens uitstraalde voor het diepzinnige werk der beide meesters. Onderwijl, na twee uren spelen, wa ren de beoordeelingen van Euwe's stand minder optimistisch geworden; men sprak van een afruil van stukken, waar na een eindspel begonnen was waarin Euwe iets minder sterk stond dan zijn tegenstander. Ja, na nog enkele zetten klonk van een tafeltje naast ons de mee ning tot ons door dat wit op verlies zou staan. Maar dadelijk daarna riep een luide stem voor in de zaal: Remise. Al len sprongen op, er werd geapplaudi- seerd en gefeliciteerd, de zaal begon leeg te loopen. Wij bedankten onze jonge onbekende vrienden en aanvaardden den terugtocht onder den indruk een zeer bijzondere en goede ervaring rijker te zijn gewor den. VOETBAL. Ranglijsten der eerste-klassers. Nu er, tengevolge van het feit, d,at alle wedstrijden in de Zuid 2e kl. A zijn afgelast geworden, geen overzicht van gespeelde ontmoetingen valt te schrij ven, volgen hieronder de standenlijsten der eerste klassers. Zooals hieruit blijkt heeft reeds een groot aantal elftallen 9 wedstrijden, zijnde de helft, gespeeld Aideeling I ('t Westen). gsp. VSV 9 Ajax 9 RCH 9 Sparta 8 ADO 9 Haarlem 9 HBS 8 KFC 8 HDVS 8 Xerxes 9 Afdeeling DFC 9 Feijenoord 9 Blauw Wit 8 Stormvogels 9 ZFC 9 DjHC 8 DWS 9 Excelsior 9 HFC 8 VUC 8 Go-Ahead 9 Heracles 9 Enschede 8 PEC 7 AGOVV 9 Wageningen 9 Luchtverkeer op Vlissingen. Beknopt overzicht van het luchtver- j keer op Vlissingen, gedurende de maand November: totaal aantal passagiers 201 (November '34 241). Totaal 40 inwoners I van Walcheren maakten in de afgeloo- pen maand van de Zeeuwsche luchtlijn gebruik en volbrachten gezamenlijk 95 reizen, j Tuhantia 8 Ensch. Boys 9 ZAC 8 SCH 8 gew. gel. vrl. dip. P- 5 2 2 19-17 12 5 1 3 28-16 11 4 3 2 17-13 11 4 3 1 22-17 11 5 0 4 23-24 10 3 2 4 21-19 8 3 2 3 20-19 8 2 3 3 9-13 7 1 2 5 11-20 4 1 2 6 14-26 4 Westen). 6 2 1 16-8 14 6 i 2 28-10 13 5 2 1 13-6 12 5 2 2 24-13 12 2 5 2 12-15 9 3 2 3 215-17 8 2 4 3 19-23 8 1 3 5 14-29 5 0 3 5 10-22 3 0 2 6 10-28 2 ce afdeeling. 7 2 0 23-6 16 7 0 2 20-9 14 5 1 2 22-12 11 4 1 2 14-6 9 4 0 5 15-21 8 3 2 4 10-20 8 2 2 4 13-16 6 2 2 5 15-20 6 2 1 5 14-18 5 0 1 7 4-22 1 BW NAC Eindhoven MW PSV LONGA Bleyerheide Juliana NOAD Roermond Zuidelijke afdeeling. 5 3 4 3 2 2 2 1 1 1 4 5 2 4 5 5 4 5 2 2 <0 1 2 2 2 1 3 2 6 5 17-11 14 14-10 11 21-16 10 20-16 10 11-8 9 15-11 9 11-15 8 13-13 7 15-22 4 7-22 4 Be Quick Veendam Velocitas Leeuwarden GVAV HSC Friesland Achilles Sneek Hoogezand Noordelijke afdeeling. 8 9 9 8 8 8 8 8 7 7 7 7 4 5 3 3 3 2 1 0 1 0 3 0 2 1 1 1 0 1 0 2 2 3 3 4 4 5 6 6 31-8 15 28-19 14 20-12 11 18-16 10 26-17 8 18-22 16-25 13-23 9-26 8-19 Wielrennen. In het Sportpaleis te Antwerpen wer den Zondagmiddag medaillekoersen ver reden waaraan ook een tweetal Middel- burgsche renners deelnamen. In het al gemeen klassement werd J. v. d. Hielle no. 3. (Hij won o.a. de eerste en tweede serie). De Middelburger Koster kwam voorts in zijn serie 4e aan. Biljarten, Te Amsterdam zijn de wedstrijden gespeeld om het Nederlandsche biljart kampioenschap cadre 71/2. Kampioen werd P. de Leeuw, voor v. d. Vliet en Sweering. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden werd in de plaats van den heer Jac. de Nooijer Jzn., die bedankte, gekozen de heer J. van de Ketterij Lzn. Herkozen werd de heer K. van Belzen terwijl wegens niet her kiezing van den heer B. Meerman geko zen werd de heer A. van der Gruiter. Als kerkvoogd werd herkozen de heer B. van der Ketterij. Bij de Maandag gehouden herstem ming voor een notabele in de Ned. Herv. Kerk te O. en W. Souburg werd de heer J. Bostelaar gekozen. Her benoemd werden tot ouderlingen de heeren S. de Pagter en P. Willeboordse en tot diakenen de heeren D. Ruissen en Joh. de Pagter, DRAMA. IN EEN TREIN. Nadat Za- terdagavond de internationale trein j uit B.azel aan het Hollandsche Spoorstation te 's-G ravenhage was binnegekomen, deed een van de conducteurs in een tweede klas se coupé een vreeselijke ontdekking. Op den grond van de coupé l,ag nl. een heer van middelbaren leeftijd, wiens le vensgeesten bij onderzoek reeds bleken te zijn geweken. Hij had een schotwond in het hoofd terwijl een revolver naast hem lag. De wagen, waarin het drama zich had afgespeeld, werd uit den trein gehaakt en op dood spoor gereden, waarna de inmiddels gewaarschuwde politie een grondig onderzoek instelde. De medereizigers in dezen wagen wer den aan een verhoor onderworpen, doch niemand kon verklaren een schot te hebben gehoord. Bij het verder inge stelde onderzoek wees alles er op, dat men hier te doen heeft met een geval van zelfmoord; aangenomen wordt, dat de man zich tusschen Rotterdam en Den Haag van het leven heeft beroofd. De Geneesk. Dienst heeft het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. Naar wij vernamen is de bewuste per soon, een 65-jarige heer, uit Gouda af komstig. ANTI-DUITSCHE STEMMING TE EINDHOVEN. Onlangs heeft het Kik- vorschen-zevental, de officieuze Neder landsche waterpolo-ploeg, een tweetal wedstrijden gespeeld te Dusseldorf en Duisburg tegen 't Westduitsche zeven tal, welke ontmoetingen waren georga niseerd voor de training ten aanzien van de* Olympische Spelen. Vastgesteld was toen, dat 't Westduitsche zeventaT 2 re turn-wedstrijden zou spelen, n.l. begin December te Eindhoven en Maatstricht. Naar wij thans vernemen, zal de ont moeting tusschen de Kikvorschen en West-Duitschland, welke op 7 Decem ber a.s. in het Sportfondsenbad te Eind hoven gespeeld zou worden, geen door gang kunnen vinden, omdat de Raad van Beheer van het Sportfondsenbad in deze" stad geen toestemming daarvoor heeft gegeven. Als motief voor deze weige ring wordt opgegeven, dat men te Eind hoven bezwaren zou hebben tegen het feit, dat het Sportfondsenbad een Duitsch zevental binnen zijn muren te gast zou hebben. Het is nog niet bekend, waar deze wedstrijde thans zal worden gespeeld. DRAMA. Te Apeldoorn kreeg de 28-jarige schoenmaker H, B. W., in zijn woning aan de Brinklaan te Apel doorn, oneenigheid met zijn huishoud ster. De twist liep zoo hoog, dat de huis houdster de woning verliet en zich bij de politie over mishandeling door W. ging beklagen, meldt de Msb. Toen de politie zich aan de woning van den schoenmaker vervoegde, kreeg zij geen gehoor. Na zich toegang ver schaft te hebben, vond zij in een der vertrekken van het huis, waarin een sterke gaslucht hing, het roerlooze li chaam van den man, kennelijk door gas vergiftigd. Een geneesheer constateerde den dood. MISLUKTE POGING TOT ONTVLUCHTING UIT EEN DUITSCHE GEVANGENIS. De heer H. Lambrechts, het in Duitsch- l.and wegens deviezen-smokkelarij ver oordeelde gemeenteraadslid Van Coe- vorden, heeft dezer dagen geprobeerd, uit de gevangenis te Lingen (Duitsch- land) te ontvluchten. Hij zou met een ontslagen gevangene hebben afgespro ken, dat deze Zondag op 60 meter af stand van de gevangenis zou staan met een motorrijwiel. Daarvoor zou hij 3000 mark krijgen. Met behulp van een ijzer zaag, die in een boek in de gevangenis is gesmokkeld, zou hij de tralies van zijn cel doorgezaagd en de zaagsporen met brood dichtgesmeerd hebben, zóodat bij controle niets van de voorbereiding der ontvluchting bleek. Hij heeft op den bewusten Zondag de lakens of dekens van zijn bed ge bruikt, om zich langs den buitenmuur naar beneden te laten glijden. Dit ma teriaal was echter niet lang genoeg, zoc- dat hij een sprong moest maken, om op den grond te komen. Twee bewakers zijn echter op het gerucht afgekomen en hebben hem gegrepen. Men moet ook den man met de motorfiets hebben ge arresteerd. KINDERROOF. Anderhalfjarig zoontje van een professor ontvoerd. I In Marseille heeft zich een geval van kinderroof voorgedaan, dat zeer leven- j dige herinneringen wekt aan het geval Lindbergh en dat dan ook groote beroe- j ring in de stad en omgeving heeft te weeg gebracht. Het anderhalfjarige zoontje Claude, van professor Malméjac is het slachtof fer van den roof en anders dan bij het Lindbergh-geval, weet men heel goed hoe het kind ontvoerd is. Dat is al op heel geraffineerde wijze in zijn werk ge gaan, meldt de „N. R. C." Het kinder meisje wandelde eiken dag met den klei nen jongen in den kinderwagen in een der plantsoenen der stad, waar zeer vele moeders of „nurses" met kleine kinde ren plegen te vertoeven. Dezer dagen nu werd 't meisje, Geor gette Perrachon heet zij, aangesproken door een dame op leeftijd, die haar vroeg of zij het kindermeisje van prof. Malmé jac was. Op het bevestigend antwoord, zeide de oude dame, dat aan den profes sor een ongeluk was overkomen. Me vrouw Malméjac liet nu vragen of Geor gette dadelijk naar een bepaalden dok ter wilde gaan, om dien te vragen den professor te helpen en dan dadelijk van hier te gaan. Het meisje had heelemael geen argwaan tegen de oude dame, die trouwens met haar meeging naar den uitgang van het plantsoen, daar een taxi aanriep en haar hielp ook den kinder wagen in de auto te plaatsen, zelf hierin plaats nam en het adres van den dokter gaf. Daar aangekomen zeide de oude dame, dat Georgette den dokter maar moest waarschuwen, zij was immers het vlugst ter been. Natuurlijk deed Geor gette wat haar gezegd was, maar de dokter was juist met een patiënt bezig en zoo kwam het, dat het meisje even moest wachten. De dokter was dadelijk bereid naar het huis van Malméjac mee te gaan. Hij kwam gelijk met het meisje naar buiten. Daar bleek de auto met de dame en den kinderwagen al verdwenen te zijn. Ook dit wekte nog geen achter docht. Aan te nemen was, dat het wachten de dame verveeld had en dat zij vast met het kind naar huis gegaan was. Eerst toen men aan het huis van Mal méjac kwam en daar bemerkte, dat me vrouw nergens van wist, noch van een ongeluk, noch van de thuiskomst van haar zoontje, bleek, dat men met een oplichting te doen had. Ten overvloede telefoneerde men naar den professor, maar het bleek, dat hij gezond en wel college hield. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd en begon het onderzoek, dat aan vankelijk geen resultaat had. Na tuurlijk heeft men den chauffeur van de taxi wel gevonden, maar zijn verklarin gen brachten geen opheldering, eer het tegendeel. Hij vertelde n.l. dat hij de dame op haar verzoek met den kinder wagen had afgezet aan een bepaald adres. Hij had nog geholpen den wagen naar binnen te brengen. Dit was heel gewoon en kon zijn argwaan dan ook niet opwekken. Het vreemde is echter, dat de concierge van dat huis (ook in Marseille heeft men huurkazernes, waar aan den ingang een concierge het toe zicht houdt), niets gezien heeft van een dame met kinderwagen. Vermoed wordt dan ook, dat de dame dadelijk, hetzij te voet, of met een andere auto, weer is vertrokken. Onderzoek met politiehon den leverde geen resultaat op. 's Avonds heeft men den leegen kinderwagen in een andere straat teruggevonden. Meende men aanvankelijk, dat men te doen had met de daad van een dwalen de van geest, al spoedig bleek, dat men hier te doen had met een kinderroof naar Amerikaansch model. Prof. Malméjac heeft n.l. een briefje gekregen, waarin hem wordt medege deeld, dat hij zijn kind gezond en wel zal terug krijgen, wanneer hij 50.000 francs wil offeren. Het kind gevonden. Nader wordt gemeld: Het anderhalf jarig zoontje Claude van professor Malméjac is gistermiddag ten huize van een oude vrouw in de voorstad Beaumont gevonden en aan de ouders teruggegeven. Zoover uit een haastig ingesteld onderzoek is gebleken, mankeerde het knaapje niets. De vrouw is door de politie meegenomen om te vertellen hoe zij aan het kind gekomen is. VIER JAAR GESLAPEN, Een bijzonder ziektegeval heeft zich te Folkestone voorgedaan. Daar heeft de spoorwegwachter Victor Cleave vier jaar aan één stuk geslapen en daarna is hij weer ontwaakt en hersteld van de kwalen, die hem voordien plaagden, Eenige dagen voor den wapenstilstand kreeg Cleave, die bij de genietroepen was ingedeeld, een opdracht om de een of andere versperring in „niemands land" van het Westelijk front op te ruimen. Gehoorzaam kroop Cleave door de modder, tot er vlak bij hem een gra naat ontplofte. Ernstig gewond werd hij naar het hospitaal gebracht. Het bleek, dat hij zeer ernstige hoofdwonden had gekregen. Hij herstelde wel is waar niet geheel, maar kon toch in Folkestone de betrekking van controleur op het sta tion waarnemen, Eenige jaren ging het goed, maar toen kreeg hij een instor ting, waarna hij een gemakkelijker baan tje, dat van spoorwegwachter kreeg, 't Was in die dagen, dat hij veel aan 6la- perigheid ging lijden. Hij viel zelfs bij het eten in slaap. Zelfs als hij met zijn vrouw ging wandelen, kon het voorko men, dat hij al loopende in een slaap toestand kwam te verkeeren. Hij werd naar een hospitaal in Kent gebracht en daar viel hij voor goed in slaap. Zijn lichaam werd stijf, hij be woog, noch sprak en zijn gezicht kreeg een lijkkleur. Het hart bleef echter re-' gelmatig werken. De dokters meenden, dat hij niet te redden was, zijn 6terven' zou alleen m,aar een kwestie van tijd! zijn. j Victor Cleave stierf echter niet. Hij bleef leven. De dokters schoren zijn bleeke gezicht. Zij gaven hem melk door den neus en brachten ook op an dere wijze voedsel in het lichaam. Vier jaar bleef dat zoo, vier jaar lang kwamen Cle,ave's vrouw en de kinde ren elke week op bezoek, in de hoop, nu eindelijk eens een verandering ten goede in de bleeke stijve figuur op te kunnen merken. Maar Cleave bleef stil en bleek. Tot op een goeden dag de oproep het huis van den overwegwachter be reikte: „Kom dadelijk naar het zieken huis, uw man heeft gesproken." Inderdaad w,as op dien dag Victor Cleave weer ontwaakt. Zwakjes pro beerde hij zich op te richten en verwon derd klonk zijn vraag: „Hela, waar ben ik." Toen zijn opgewonden vrouw binnen kwam, herkende hij haar dadelijk, maar toen de kinderen kwamen, herkende hij ze niet. Cleave genas vrij snel. Een maand ge leden werd hij, na diepgaand onderzoek uit het ziekenhuis ontslagen. Zijn huis dokter kan het nu wel verder af. Toen ik ontwaakte, aldus Cleave, na zijn thuiskomst geïnterviewd, dacht ik dat ik in een nieuwe wereld wa6 ge raakt, Ik herinner me niets van al die jaren, die ik slapende doorbracht, 't Was net of ik uit den dood ontwaakte. Ik heb geen enkele herinnering aan droomen, gedachten of gevoelens. Het is niets anders dan een groote leegte in mijn leven, waarvan ik mij niets her inner. DE NIEUWE GRIEKSCHE REGEERING. Er is een nieuwe regeering in Grie kenland gevormd door Demerdzis, een rechtsgeleerde, die het. vertrouwen van Koning George bezit. Het Kabinet is een Zakenkabinet, waarin geen menschen zitting hebben, die nauw zijn betrokken in den politieken strijd van de laatste jaren. Het officieuze Atheensche Telegraaf - Agentschap publiceert de volgende ver klaring De nieuwe regeering is een regeering van nationale verzoening en van herop bouw en vrij van eenige politieke rich ting. Gesterkt door het vertrouwen van den Koning, zal zij zonder verwijl den weg inslaan, welke zal moeten leiden tot een herinvoering van een normaal politiek leven. Het regeeringsprogram is vervat in de volgende vier punten: 1. Vrije ver kiezingen; 2. Bezuiniging op de begroo ting; 3. Versterking der verdedigings middelen; 4. Een politiek van trouw aan de internationale verplichtingen, van handhaving van het Balkan-pact en van de oprechte vriendschap met alle mo gendheden, in het bijzonder met de groote mogendheden, zoomede met de buurstaten. De nieuwe regeering is geen partij- regeering. Zij wil zich beperken tot <t<t tijd van voorbereiding, opdat de regee ring, welke het volk zich zal kiezen, reeds een begin,, waarop verder za/ kunnen worden gewerkt, zal aantreffen. OM DE OPENBARE SCHOOL. Ondergeteekende, die naar zijn mee ning, geen voldoende gelegenheid kreeg, om zijn denkbeelden, op de vergadering van het Nut te Goes uiteen te zetten zou naar aanleiding van de rede van den heer Van Veen nog het volgende willen opmerken: „Jezus Christus is op aarde geweest en daar wordt niet over gerept. Dat is noodig op de openbare school", zegt de voorzitter in zijn openingswoord. Dit is in de eerste plaats iets, waarover groot verschil van meening kan bestaan en wat een oprecht Christelijk mensch op goede gronden kan tegenspreken. De bijbelkennis (de spreker wil onder wijs uit den bijbel in vollen omvang) is bij 'n groot deel der menschen, oud en jong, geheel verdwenen, doordat op de school het bijbelsch onderwijs is ver dwenen, zegt de spreker. Volgens mij ligt de groote schuld daarvan bij de predikanten. Op hen en de godsdienst onderwijzers rust die plicht. Met onver- moeiden ijver en op de juiste wijze, in den geest van de ouders der leerlingen, die aan hun zorgen worden toever trouwd, kunnen zij dit en moeten dit. Dat de predikanten niet geschikt zijn onderwijs te geven aan kinderen (de goeden niet te na gesproken, zegt de spreker; en ik voeg er bij uit mijn erva ring, dat er godsdienstonderwijzers zijn, die evenmin den slag hebben van les te geven aan kinderen) is een fout in de opleiding van die personen. Het is een eisch voor hun ambt, dat ze dat zul- len kunnen en dus dient er dan bij hun nBB9BS9S9^SBBS opleiding rekening mee gehouden te worden. De spreker zegt, dat de meester op het dorp vertelt, dat ze niet alles moe ten gelooven, wat in den bijbel staat. Dit is 'n onwaarheid, en als het is voorge komen (ik ken er geen voorbeeld van), dan heeft die onderwijzer de wet over treden en kan volgens die wet gestraft en behoort gestraft te worden, desnoods ten laatste met ontslag. Zeventig pro cent der jeugd, zoo zegt de spreker, en hij heeft dan naar hij later erkent, het oog op Amsterdam, (en hij moet later toegeven, dat hij over Amsterdamsche toestanden in 't bijzonder kan oordee- len en daarop ook het oog heeft bij zijn betoog) groeit op zonder eenige kennis van den bijbel. Als hij voor Amsterdam gelijk heeft, (één der aanwezigen, die in Amsterdam onderwijzer is geweest, en ook de toestand in andere groote ste den van ons land kent, beweerde het tegendeel en het speet mij ten zeerste, dat een man als Klaas de Vries niet op deze vergadering tegenwoordig was), dan mag hij die Amsterdamsche toe standen niet als basis nemen voor den toestand in ons geheele land. Ik heb be weerd, en ik blijf er bij, dat het onwaar is, dat de openbare onderwijzers, vijan dig staan tegenover den bijbel, ik houd vol, dat ze, evenals ik, in overgroote meerderheid, de bijbel een schoon boek noemen, een boek van de hoogste cul- tureele waarde, maar dat het karakter van de openbare school (ik denk daar bij aan de vele en velerlei meeningen op godsdienstig gebied in ons zoozeer jammerlijk verdeeld volk op dit gebied) het onmogelijk maakt op die school bij belsch (en de spreker wil de bijbel op school in zijn vollen omvang) onderwijs te geven, 't Gevolg daarvan zou zijn nog meer splitsing en veel split sing ook voor het openbare onder wijs. We willen dat onderwijs in bijbel kennis neutraal zien, zei de spreker. M. i. weet de heer Van Veen, hij moge dan zeggen, de Amsterdamsche toestanden te kennen, weinig van de godsdienstige begrippen van voorgangers en leden dei- verschillende kerkelijke gemeenten en houdt hij geen rekening met de meenin gen van hen, die de kerk uit eerlijke overtuiging den rug hebben toegekeerd. De openbare school is toch en moet dat zijn, volgens artikel 26 van de onder wijswet, de school voor allen toeganke lijk. En dan de wijze, waarop de heer Van Veen b.v. het begrip van de Godheid wil aanbrengen aan de leerlingen. (Zijn vergelijking tusschen de voorstelling van wat de muze voor den dichter is en wat God is voor de menschen). Dat willen de kerkdijken niet, dat is in 't oog van de „geloovigen" een gruwel, dat alleen is voor hen een reden, om, als 't onder wijs in bijbelkennis zoo wordt gegeven, het te verwerpen als verkrachting van het „Woord". Als een verdediger van het Christelijk onderwijs, dien ik persoonlijk kan en wil hoogachten om zijn overtuiging, den spreker prijst, omdat deze z.i. den vin ger heeft gelegd op de fouten van het openbaar onderwijs en het zoogenaam de verkeerd optreden der openbare on derwijzers, dan moest hij m.i. daarin reeds een waarschuwing voelen, dat hij de zaak verkeerd aanpakt en schade doet aan de goede zaak, in wier belang hij meent te strijden en ik voeg erbij, uit overtuiging denkt te strijden. Neen, velen (ik zeg niet de heer Van Veen) van de voorstanders der open bare school en naar ik vermoed van de heeren, die de vergadering belegden, zien een redmiddel voor de openbare school in het invoeren van het onder wijs in bijbelkennis als leervak op de openbare school. Zij hebben het, mijns bedunkens, mis. De openbare school zal en kan staande blijven, zal mettertijd weer worden, wat ze is geweest, de er kende school voor ons geheele volk, als haar onderwijzers, al haar onderwijzers, en alle aanhangers van die school, bui ten de onderwijzers, voor het beginsel van die school strijden, geen onverscnil- ligheid of zorgeloosheid toonen, want en dit is een belangrijk feit, in de krin gen van hen, die het Christelijk onder wijs voorstaan, zijn thans reeds velen, die ontevreden zijn met de resultaten van de pacificatie op onderwijsgebied, die de voortdurende en verregaande splitsing betreuren en vooraanstaande mannen van die zijde, hebben dit reeds openlijk erkend. Dat dan alle voorstanders van open baar onderwijs zich vereenigen (laten zij daarbij denken aan de vereeniging' Volksonderwijs) en zij zullen met mij, weldra inzien, dat eenmaal de tijd weer zal komen, dat de openbare school, het symbool van onze nationale eenheid, de plaats zal innemen, die haar toekomt. H. de Priester. MIDDELBURG. Dl 3 Dec WO 4 Dec. Verg. Zeeuwsche Beker; sprs. dr, F. J'. Krop en ir- Leh- mann; N. Kerk '20,00 h- GOES. Dl 3 Dec WO 4 Dec Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bunf.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8