r D.D.P.-BON BIURSTHERMOHIETER van Woensdag. De Italianen worden in het Zuiden terugge drongen. WÊÊ LAMSTE BERICHTEN. ZEEL». SP0PT. BUITENLAND. UWt- EN WISttUOUKG. a£C Schepen MIDDELBURG. Overtreding Loterijwet? GOES. DE LAATSTE TOONDAG. WALCHEREH. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.D. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Ras Koeksa ernstig ziek. De commissie van 18 vermoe delijk de volgende week bijeen. Uit Londen wordt gemeld, dat de uit gestelde zitting van de commissie van 18 vermoedelijk in het midden van de Uit verschillende berichten valt af volgende week zal plaats hebben. Het te leiden, dat de Italianen de laatste uitstel zou dus wel van zeer korten dagen in het Zuiden leelijk met tegen- duur zijn. Generaal klaart, dat de taktiek der Abessijnen de Italiaansche plannen in de war heeft gestuurd Voelt Mussolini voor een schikking? ENGELAND. Rare dierenbescherming. Fanatie- ite dierenbeschermers te Glasgow heb ben, ten einde een vossenjacht te voor komen, een aantal jachthonden vergif tigd. FRANKRIJK. Pleegde raadsheer Prince zelfmoord De mosseluitvoer naar Frankrijk wordt stopgezet. BEVELHEBBER „DOUWE AUKES". HET BEZUINIGINGSONTWERP IN DE EERSTE KAMER. tót AMSTERDAM, 27 November. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden- Ned. 31 1000-4 97—96%. Ned. 33 1000-4 97—96%. Ned. 34 1000-4 97—96%. Certificaten-3 86—85%. O. Indië 34 1000-4 95%—95%. Denemarken Oblig. 1926-5 80%81. Duitschl. pndst. 100-7 19%i Engeland 1960-90 4 71%—71%. Zwitserl. Staatss. 1927-4% 92%- Amsterdam 1933-5 9998%. Amsterdam 1934-4 97 97 's-Gravenhage 1929-4% 100 botterdam 1926-1930-4% 93—93%. Berlijn 1925-6% 17%—17%. Zeeuws. Hyp. B-5 95 Zeeuws. Hyp. B-4% 92% Cities Service Cy. P. 1958 5 38%- A Amsterd. Bank 109%109. C Rott. Bankver. 103%103%. A Twentsche Bank 85%85%. A Pref. Gruyter en Zn A 115115. A Pref. Jurgens A 98%—98%. A Med. Gist- en Spiritusf. 396%393. A De Schelde N.B. 22%22%. A Ver. Papf. v. Gelder 50%50%. C Am. Car en Foundry 18%17%. C Am. Smelt en Ref. 36%35%. C Farbenind. I.G. 31%- C Stand Brands 9%9%. C North Am. Cy. 15%15%. A Born. Sum. H.M. 142143. A Linde Teves en Stokv. 70%- A Ned. Wol Mij. 84%—83%. A Singkep Tin M. 9493%. A J. C. Japan Ln. 37%35%. A Rotterd. Lloyd 40%39%. A S. M. Nederland 39%39%. A Amst. Thee C.M. 42%—42%. A Houth. Alberts 21%—21%. -74%. C Baltimore Ohio 10%10%. A Southern Rlw. 8%—8% C Union Pac. Rr. 63%04. C Int. Nickel Cy. 23%23%. Duitschl. '30 1000-5% 22%—22%-22. A Koloniale Bnk. 45%46%-46. A NI. Hbk. 1000 83%—84%-84. C Ned. H. M. 100Ó 129—129. A Alg Kunstz. U. 26%26%. A v. Berkels Pat, 4949%. C Calvé-Delft 59%59%. A C- Suiker Mpij. 105106. A Ned Ford A.M. 250—245%. A Philips Gem. B. afg. 237235%-33. C Unilever 103%103-%. C Anaconda Cop. 1514%-%. C Bethlehem St. 29%29%. C Kennec Copper 17%16-17. C Un. States Leather 5%5%. i C U. States St. C. 2928%-% A A.N.I.E.M.—N B, 164% A Kon Petr. Mpij. 216%216-14. C Contin. Oil Cy. 16%16-% C Shell Union Cy. O.C. 8%— 8%-8% Geslaagd voor het examen radio telegrafist le klasse de heer J. Vermeu len, leerling van de ,,De Ruijterschool" te Vlissingen. Voor het examen Staatspractijk diploma voor Handel en Administratie is geslaagd de heer P. van Willigen te Vlissingen. C Tide Water Ass. Oil 7%7%. A K.N. Stoomb. Mij. 12%—11%. A Ned. Scheepv. U. 46%46%-45%. A H.V. Amsterdam 236233-30 A Java Cult Mij. 127%124, A N.I. Suiker U. 110—109%-09 A Deli Batavia 176%—170-68. C Deli Mij. 1000 190%—184-87. A Senembah 189187-84%, C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. 108%—108-07%. A Deli-Bat. Rubb. 64%64%. A iiessa Rubber 8683. A Serbadjadi SR. 58%—58%. Prolongatie 33. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York Amerika Tabak Suiker Philips 26 Nov. 27 Nov. 7.30% 7.29 59.50 59.40 9.73% 9.72% 25.01 24.97% 47.76 47.76 32.65 32.55 1.48 1-47% Industrie j"J ji r aTW Markt - 1®.^Koninkl, - Obl.markt- triRubber De ondergeteekende (naam en duidelijk adres hieronder invullen s.v.p.) aflevering verzoektvan één exemplaar der D. D. P.-repro- toezending ductie van het olieverfschildering van R. Kimpe „De Lange 1.75 afgehaald. Jan'', tot den prijs van 1.97% franco per post. Het verschuldigde bedrag is voldaan is per giro (postrekening nr. 43255) overgeschreven is per postwissel verzonden zal contant bij aflevering voldaan worden. N.B. Doorhalen wat niet geldt. Deze bon moet afgeleverd worden op onze kantoren of agent schappen; postabonnees en dergelijke kunnen ons de bon per post toezenden. De politie heeft bij een controle in zake de loterijwet ontdekt, dat wel een 20-tal winkeliers in hun zaak gelegen heid gaven aan een zgn. spinnewebwet- strijd deel te nemen. Nu meent de poli tie, dat er een wiskundige berekening noodig is, om bij dezen wedstrijd eenige kans op succes te hebben en dat het overigens geheel van geluk afhangt iets te krijgen. Aan de betrokken winkeliers is aangezegd hiermede te stoppen. Een, die daar blijkbaar geen trek in heeft zal worden verbaliseerd. Reeds eerder is een veroordeelend vonnis terzake uitgesproken. Het Schorerfonds kende niet 175 doch 475 toe aan de Vereeniging tot bezoeken der armen. Zooals we verwacht hadden, is de laatste Dinsdag der toondagen voor Goes een drukke dag geworden. Vooral des middags was het op de Groote Markt zeer druk en deden de velschillende vermakelijkheden goede zaken. Des ,avonds deelden ook de meeste café's en dansgelegenheden in de druk te. In Schuttershof, waar de „Fred's Old Fellow Band" de dansmuziek op voortreffelijke wijze verzorgde, was nau welijks een plaatsje op den dansvloer te veroveren. In de Prins van Oranje was vermaak van anderen aard. Daar trad het Caba ret „De Blokkendoos", van Fietje de la Mar, op. Ook voor dit vermaak was de belangstelling groot, zoo zelfs, dat de groote zaal niet genoeg zitplaatsen bood en de deuren opengezet moesten wor den. Allen, die de Hollandsche „klein kunst" op prijs weten te stellen, zullen ongetwijfeld van dezen cabaret-avond genoten hebben. Fientje de la Mar, onze beste jonge actrice, weet zoowel de vroolijkheid op te wekken als het tra gische op meesterlijke wijze te sugge- reeren en haar optreden was dan ook steeds een succes. Met krachten als Jan van Ees, Corrie Vonk, Denys, e.a., neemt dit gezelschap op zijn gebied ze ker een eerste plaats in in ons land. Toen deze mooie voorstelling in de Prins van Oranje geëindigd was, te ruim elf uur, was ook de grootste druk te op straat gedaan. De „Vogelpiek" ging reeds sluiten, en bij de andere ver makelijkheden werd de belangstelling ook danig minder. Alles bijeen genomen gelooven we niet dat de exploitanten der vermakelijkheden met deze toonda gen zijde gesponnen hebben. Intusschen duurde de vroolijkheid in café's en dansgelegenheden voort, en het is prettig te vermelden, dat daarbij geen enkele wanklank werd gehoord en de politie dus wel een gemakkelijke taak had. OOST- EN WEST-SOUBURG. Ge durende de bietencampagne 1935 zijn alhier aan de loskade aangevoerd 2.281.500 kg suikerbieten. OOSTKAPELLE. Dinsdagavond hield de IJsclub ,,De halve maan" haar jaarvergadering in het café „De Vriend schap" alhier. De club telt 190 leden van wien er 72 aanwezig waren. Het kassaldo bedraagt 82. Tot bestuursle den werden herkozen de heeren J. B, Goeman, dr. C. van der Harst, F. C. de Roo, en J. de Voogd Pzn. VEERE. Bij de politie zijn inlichtin gen te bekomen over een losloopenden hond, van ongeveer drie jaar oud, met een zwart-geel gestreept dek, bruinen kop en slap hangende ooren, spitsen snuit, grijze borst en een hangenden staatr. KRUININGEN. Bij de Dinsdag ge houden klopjacht in den polder Kruinin- gen werden 91 hazen, 10 patrijzen en 1 snip geschoten. Er waren dien dag 5 schutters. BRESKENS. Woensdag is te Bres- kens de 5e winkelweek begonnen, geor ganiseerd door de winkeliersvereeniging „Ons Belang". In totaal nemen 30 win keiiers er aan deel. De winkelweek durt tot 5 December. Op 3 December geeft de muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" een extra-con eert op de Juliana-tent, terwijl op dien zelfden dag goedkoope trams uit alle richtingen naar Breskens loopen. De 23ste partij van de match om het wereldkampioenschap schaken, gisteren te Amsterdam gespeeld, is na 40 zetten afgebroken in een iets gunstiger stel ling voor Euwe. Aljechin behoudt ech ter goede remisekansen. Euwe die met zwart speelde, leverde een fraaie par tij en verkreeg een sterke stelling. Een minder sterke zet verminderde dit voordeel echter. De plannen van maarschalk Badoglio. De „Daily Tel." schrijft dat de nieu we Italiaansche opperbevelhebber, maarschalk Badoglio, die vandaag te Massaoea zou arriveeren, definitieve instructies uit Rome heeft ontvangen, om een nieuw offensief te beginnen, dat van den uitersten westhoek van Eri- threa langs de grens van den Sgedan. zou leiden en welks doel zou zijn de bezetting van het gebied rond het Ta- na-meer. Tot nu toe is Rome vermoe delijk niet geneigd geweest een derge lijk offensief te beginnen, omdat het einddoel ervan in de Engelsche belan- genzöne ligt. Deze laatste overweging De oorlog in Oost-Afrika. schijnt thans op den achtergrond te zijn gedrongen door de andere overweging dat in Abessynië snelle resultaten die nen te worden bereikt voordat de druk der sancties te overweldigend zou wor den. Stefani meldt, dat Ras Koeksa, de gouverneur van Tigré, die in het hegin van den oorlog naar de Italianen Ts overgeloopen, ernstig ziek is. Hij is on- De Bono ver-| der behandeling gesteld van dokter Ra- faele Paolucci. Men vertrouwt dat hij zal herstellen. slag hebben te kampen. De sensatio- De houding van de Ver. Staten, neele opmarsch, die de troepen van In de kringen van het departement generaal Graziani een paar weken ge- van Saat te Washington wordt be leden maakten, tot Sasabaneh, is niet toogd, dat een besluit, door den Volken alleen gestaakt moeten worden, doch bond te nemen, v,an geenerlei invloed is gevolgd door een terugtocht. Tenge- zal zijn op de inachtneming der neutra- volge van voortdurende regens raak- liteit door de Yrer. Staten. Deze neutra ten de verspreide linies der Italianen liteit sluit niet enkel een embargo op in het ongereede en de Abessijnen heb- wapenen in, maar ook de uioefening 'ben daar handig gebruik van gemaakt van financieele pressie, om aan Ameri- door op verschillende punten aan te kaansche scheepvaartmaatschappijen te vallen. Het staat vrijwel vast, dat de beletten, petroleum te vervoeren en Italiaansche troepen overal ten noor- andere grondstoffen, die voor oorlog den van Gorahei hun steunpunten heb- voerende staten noodig zijn ben moeten verlaten. Vermoedelijk le- In verantwoordelijke kringen acht den ze daarbij vrij aanzienlijke verlie- men de ongerustheid overbodig, welke zen. De troepenconcentraties der Abes- zo?, beet het in Britsche kringen sijnen in dit gebied moeten groot zijn, gevoeld wordt naar aanleiding van het zoo groot, dat de Italianen niet veel uitstellen van een verbod van petro- tegen de overmacht kunnen uit- leum-uitvoer (Wettig gedeponeerd.) De oorlog in O meer richten. Berichten uit Abessijnsche bron meenen te weten, dat zelfs ook Gorahei gisteren weer in handen der Abessijnen is gevallen. D,at zou een geweldige slag voor de Italianen zijn. De Romeinsche correspondent van de Oitlg »UUi uw .1. Men zal zich herinneren, hoe verwoed „News Chronicle" meldt iaan zijn blad onlangs om deze plaats is gevoch- dat Mussolini er op het oogenblik zeer ten en met welk een voldoening de Ita- veel voor zou voelen, om tot een schik- lianen haar val verkondigden. Iritus- king te komen. Hij is er zich van be- schen zal het Abessijnsche bericht na- wusl, dat hij, wanneer de oorlog nog dere bevestiging behoeven. E^sn paar een maand langer zou duren, niet meer dagen geleden is ook al eens melding in staat zal zijn, op de groote schaal gemaakt v,an de herovering van Gora- den oorlog te blijven voeren als hij tot hei. Dit bleek toen niet juist. Maar het dusver deed. Ook begint hij in te zierj kan nu natuurlijk waar zijn. In elk ge- dat zijn volk, ondanks de moedige po- val zit het Italiaansche front in het gingen in hef werk gesteld om aan de Zuiden leelijk in den knel. Men schijnt sancties weerstand te bieden, toch er ook in verband met den regeneenigszins begint te twijfelen en te mop- slechts met de uiterste inspaning de peren. Thans voor het eerst gewaagt de verbindingen met het achterland te officieele pers van de mogelijkheid van kunnen handhaven. Bovendien worden een nederlaag. Zoo schrijft Gayda if de deze nog bedreigd door Abessijnsche „Giornale d'Italia": guerilla-benden, die kans zouden heb- Ook wanneer Italië op zijn knieën ge ben gezien tot achter de Italiaansche bracht wordt, ten gevolge van de in linies door te dringen. strengheid toenemende sanctiemaatre- In het Noorden duurt de actie om 't gelen, zal de fundamenteele kwestie Tembien-plat.eau voort. Ook de strijd tusschen Italië en Abessynië onopgelost tegen Abessijnsche guerilla-troepen in blijven. Wanneer de oplossing van het Tigré blijft nog steeds veel van de Ita- conflict door den toenemenden drul liaansche krachten vergen. der sancties, ongunstig zal zijn, zal Ita De Italianen hebben vluchten ge- Hë zich gerechtigd gevoelen aan de aan maakt boven Jigjiga en Harrar. Te de sancties deelnemende landen de - if zijn gouden medailles ter waarde van meer dan zevenduizend gulden, welke hij gedurende een loopbaan van twintig jaar gewonnen heeft, gegeven. In het Stavisky-proces te Parijs zijn gisteren sensationeele mededeelingen gedaan door een oud-commissaris van politie, Pachot. Hij zeide, dat de finan cieele afdeeling van het parket te Parijs de vervolging van den beruchten op lichter steeds had gesaboteerd. Raads heer Prince, wiens lijk een paar maan den na de onthullingen op de spoorlijn bij Dijon werd gevonden, was de leider dier afdeeling. Men neemt thans aan, dat raadsheer Prince toch zelfmoord heeft gepleegd, om zich aan de schande v,an een ontdekking te onttrekken. Zoo als men weet, werd aanvankelijk ver ondersteld, dat Prince door handlangers van Stavisky uit den weg zou zijn ge ruimd, omdat hij teveel geweten zou hebben. Harrar heeft men gisteren speciale maatregelen getroffen in verband met mogelijke bombardementen, zoodat er, toen de Italiaansche vliegtuigen bmren de stad kwamen, zich niemand in de straten bevond. Naar men ons uit Ierseke meldt zal met ingang van 1 Dec. door de Fransche regeering de handel in geknipte en vuile mosselen op Parijs worden stop gezet, wat een verlies van 10,000 ton per week beteekent- De beweegredenen van de Fransche regeering' zijn drieërlei; le. de slechte kwaliteit der mosselen die steeds door Zeeland worden gele verd als een gevolg van de wijze van handelen van het Centraal verkoopkan toor; 2e, de dwangmaatregelen, die voor Parijs geldén, mede veroorzaakt door 't Centraal verkoopkantoor; 3e. de vrees dat de in Frankrijk zelf gekweekte mosselen niet op zullen gaan. Aanvankelijk zou de maatregel voor één maand gelden maar men vreest dat het voor langer zal zijn. Het beteekent in Ierseke een toename van het aantal werkloozen met ongeveer 100. Luit, ter zee le klasse jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk te Vlissin gen wordt 9 Dec. a.s. eervol ontheven het bevel over Hr. Ms. van „Douwe Aukes", met dit bevel wordt belast luit. ter zee le klasse E. E. B. Lacomblé. In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer was het bezuinigïngs- eisch te stellen hel in een ander gebied j genoegdoening te verschaffen. De goudinzameling in Ital'ë. De geldinzamelingen in geheel Italië blijven voortduren. Te Milaan werd tot gisteravond 134 kilogram goud en 400 Een merkwaardige verklaring kg zilver ingezameld. Te Modena heeft van generaal De Bono. een admiraal zijn gouden eere-teekenen, Volgens een bericht in de Parijsche tot een gewicht van 316 gram opgeof-j UCI 'j~~ editie van de „New-York Herald" heeft ferd. I ontW£TP aan de ordTe' maarschalk De Bono bij het uitreiken Het goud wordt in alle mogelijke' e eer nntwprn°niet ^de- van decoraties te Asmara gezegd^ dat vormen aangeboden. Onder de meer °?t HelrUind vin het te- de taktiek van de Abessijnen om ieder eigenaardige giften kan men de medail- rac TT.. ee p;rf„nj:n. jp tnekomst- open gevecht te ontloopen, de Italiaan- les noemen, in den vorigen oorlog door kort. Hij vroeg g j sche plannen in de war heeft gestuurd. de bondgenooten verleend aan Itali-P annen dar zijn. Het soc. dem. De Bono zeide, dat het belangrijkste aansche sold,aten, die er thans echter! plan van den arbeid besprekend, meen- gedeelte van den oorlog nog moest ko- deen prijs meer op schijnen te stellende de he,er Van ^nschot dat de men, omdat men tot dusverre nooit deze onderscheidingen te behouden, 'n stellers daarvan blijk gaven ven beden- den kant kelijken overmoed, omdat de leenings- J'roof A O TO flltl- meer dan een handvol Abessijnen te genover zich heeft gehad en dat de Ita- Stroom van goud komt van van de athleten en een van de" meest capaciteit van den staat voor deze dm- genover zien neen genaa en aai ae na-van ae am ie1 en en een van ue meeat - 'Iranrl lianen zich hier dan ook op moesten! bekende figuren in de Italiaansche sport- oer~' ■itA. Op on volgende f 2000: f 400: f 200: f 100: LANGE! voorbereiden. wereld heeft aan de Italiaanschen staat De heer De la Bella (s.d.) achtte 1

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2