„Isdecouranieral?" BUITENLAND. SPORT. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. NOORD-BEVELAND. PERSKRONIEK. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ITALIë. Verkoopingen - Verpachtingen In Zeeland. AGENDA. WISSENKERKE. Zaterdag had in een lokaal der o,l. schhool een tentoonstel ling plaats van chrysanten, uitgaande van de vereeniging „Floralia". Er waren ruim. 20 soorten ingezonden. Onder staande prijzen werden toegekend: le prijs J, M. Verhoeks met Mrs. Pulling; 2e prijs J. van Halst met Nogent; 3e pr G. F. Maris met Miss Edith Cavell; 4e prijs M, W- van Arenthals met Golden Seal. MIDDELBURG—T.S.C. 4—0 Een mooie, doch geflatteerde overwinning. Het is een mooie overwinnig, welke Middelburg op eigen veld op T.S.C. heeft behaald. Een overwinning waar voor hard gestreden is moeten worden, daar de Oosterhoutsche ploeg feilen te genstand heeft geboden. Eenigszins ge flatteerd moet de zege der groen-witten echter wel genoemd worden want T.S. C. had één of twee doelpunten zeker verdiend. Niettemin is de overwinning van grooter waarde dan de tot nu toe behaalde in dit seizoen. Ongeveer 1600 toeschouwers waren aanwezig. Middelburg heeft zich tot het uiterste gegeven om de beide puntjes te bemachtigen. In het veld was T.S.C. geenszins de mindere van de groen-wit ten. De zege heeft Middelburg dan ook uitsluitend te danken aan de betere schotvaardigheid harer voorhoede en aan meer uithoudingsvermogen. Tegen het einde speelden de T.S.C.ers een tempo minder, al zal het feit dat zij ont moedigd geraakten, doordat de voor hoede onmachtig was te scoren, daar aan ook wel niet vreemd zijn. Deze li nie stelde bij de gasten teleur. Men wachtte steeds te lang om een schot te lossen, waardoor de Middelburg-backs gelegenheid kregen in te grijpen. Doel man Becks, die inviel voor Vijgeboom heeft dan ook niet veel moeilijke scho ten te verwerken gehad. Het backstel had de T.S.C.-voorhoede goed in haar macht. Over 't algemeen heeft Middel burg een goeden wedstrijd gespeeld. We zouden niet weten wie van de elf spe lers uit den toon viel. Wel wie er uit blonken. Dat was in de eerste plaats Dirkse op de spilplaats. Een nuttig en fijn spel, demonstreerde hij. Op deze plaats is Dirkse een geduchte verster king, doch de linkshalfplaats is er wel iets door verzwakt. In de voorhoede was Merk weer de snelle rechtsbuiten, doch ook Beneder op de linksbuitenplaats schijnt er allengs beter in te komen, ook in 't samenspelen met Hesseling, die dezen middag goed op schot was. T.S.C. bezit een forsche, stevige ploeg, 't combineeren, plaatsen en spelverdee- len waren niet veel minder dan bij Mid delburg, doch, als gezegd, de afwerking der, meermalen mooi opgezette, aanval len faalde. Het juiste schot ontbrak. Het spel ging vlug op en neer en vooral in de eerste helft verslapte het bijna geen moment. De elftallen wogen goed tegen elkaar op en de wedstrijd was het ,aankijken ten volle waard. Na de rust ging de vermoeidheid een woordje meespreken, daar de eerste drie kwartier in een snel tempo ge speeld was. Toch werd er in deze perio de een voor deze klasse nog behoor lijke partij voetbal te zien gegeven. Scheidrechter Colen leidde tot aller te vredenheid. Al met al laat de wedstrijd een prettigen indruk achter. Over 't spelverloop 't volgende: Verhulst kopte uit een voorzet v,an Merk mooi in, doch keeper Sestig was op z'n post. Een gevaarlijk moment ontstond voor het Middelburgsche doel toen Becks een bal uit zijn handen liet vallen. Koreman trapte vlak bij doel den bal nog over. Na een kwartier spe len kende de scheidsrechter een penal ty toe aan Middelburg. Een o.i. te zwaar gestraft handsgeval. Geelhoed schoot evenwel naast. Een mooi schot van Dirk se werkte de keeper nog juist corner. Een verraderlijk schot van linksbuiten Sestig tipte Becks over doel. 7 Min. voor de rust scoorde Flesseling, na goed aangeven van Vogel, fraai 't eerste doel punt (10). Reeds enkele minuten na de hervat ting vergrootte Verhulst den voorsprong door den bal na uitstekend spel van Merk en Vogel in het leege doel te plaatsen (20). De gasten waren zeer, onfortuinlijk toen linksbuiten Sestig den bal tegen den binnenkant van den paal schopte; het leder sprong nog het veld in. Na een half uur spelen was het weer Verhulst die uit een voorzet van Beneder het derde punt maakte. (3t0). Tenslotte 'loste Dirkse van verren afstand een hard laag schot, dat, aan geraakt nog door Vogel, doel trof (40). TSC bracht het niet verder dan de Mid delburg-backs. TERNEUZEN—ZEELANDIA 1—1. Zeelandia heeft een mooie prestatie geleverd door in Terneuzen een gelijk spel te behalen. Voor de rust golfde het spel vlug op en neer met Terneuzen iets in de meerderheid. De thuisclub kon echter Adriaanse niet passeeren. De rust ging dan ook in met 00. Na de hervatting was aanvankelijk Terneuzen weer het sterkst, wat zij na een kwar tier spelen dan ook in een doelpunt uit drukte (10). Van dit oogenblik af ech ter nam Zeelandia het spel in handen Er werd door de groen-zwarten goed ge speeld. Vooral de middenlinie was bij zonder op dreef. 20 Min, voor het einde schoot Janisse hard op doel. De Ter neuzen keeper sloeg den bal terug het veld in, waar Jongepier klaar stond om het leder onhoudbaar in doel te schie ten (11). Na afloop teekende Ter neuzen tegen dit doelpunt protest aan, wijl zij meende dat het in buitenspelpo sitie gemaakt was, De kans dat dit pro test toegewezen zal worden moet nihil genoemd worden. Beide partijen streden nog hard voor het winnende doelpunt, doch de stand onderging geen verande ring meer. Goes I—P.S.V. II 0—5. De jubileumwedstrijd van Goes I Je gen het sterke reserve-elftal van PSV (kampioen reserve le klasse), is ge ëindigd in een 50 zege voor de gas ten. Rust ging in met 20 voor PSV. Het eerste doelpunt ontstond bij 'n scimma- ge, waarbij Van Hese 't ongeluk had het leder zoodanig van richting te veran deren, dat Bruel er niet meer bij kon. Het tweede doelpunt ontstond door tal men met wegwerken van v. d. Schraaf. Na rust, nadat Goes eenige gevaar lijke aanvallen ondernomen had, waar bij Leijnse leen „opgelegde" doelkans miste, had Daniëlse het ongeluk, regel recht naar één der PSV-ers te plaatsen en uit diens doorbraak werd het 03. Goes bracht het niet verder dan tot 'n goed schot van Blokpoel, dat echter gestopt werd. Het vierde tegenpunt ontstond uit een hoog ingeschoten bat, die Bruel in eigen doel sloeg; 5-0 maak te de midvoor der gasten er op zijn /eentje van. Goes had ook in dezen vriendschap- pelijken wedstrijd totaal geen geluk, ter wijl de gastheeren, met hun doelpogin gen nogal fortuinlijk w.aren. Niettemin verdiende PSV de zege volkomen, want haar veldspel stond een klasse hooger dan dat van Goes. Positie-kiezen, plaat sen en snel doorgeven, het was alles bij PSV behoorlijk verzorgd en liet bij Goes alles te wenschen over. We wezen ei- reeds herhaaldelijk op: indien de rood zwarten wat beter hun hoofd figuur lijk gebruikten, dan zouden ze minder behoeven te zwoegen en wat meer be reiken. Goes heeft opnieuw een lesje gehad, dat op den duur zijn nut wel zal afwer pen. ZEEUWSCHE SCHAAKBOND. Simultaan-wedstrijd Dr. Tar- takower wint 33 van de 42 par tijen. Zaterdagavond had in de beide boven zalen van de Eendracht te Middelburg onder groote belangstelling van perso nen uit geheel Zeeland vanwege den Zeeuwschen Schaakbond een propagan- da-avond plaats, waaraan de grootmees- Ier dr. S. Tartakower zijn medewerking verleende. De voorzitter van den Schaakbond, de heer J. J. Mullié, heette den heer Tar takower in het Duitsch welkom en gaf enkele inlichtingen aan de spelers. Hierop begon dr. Tartakower zijn wedstrijd tegen 42 tegenstanders. Tot diep in den nacht heeft hij doorgespeeld, maar toen had hij dan ook aan 33 bor den de overwinning behaald. Vier par tijen had hij verloren en 5 remise ge speeld. Winnaars waren de heeren J. F. Heemskerk, Middelburg; J. J. van den Ende, Zierikzee; J. van Houte, 's Heer Arendskerke en H. Strooband te Kou- dekerke, allen leden van de schaakver- eeniging „Middelburg". Remise speelden de heeren dr. A. Snethlage en J. J. Mullié, beiden Mid delburg; J. Vos en A. M. Berg, beiden Vlissingen en mr. C. M. Kegge, Goes. Voor den meester was dit een fraai resultaat, te meer omdat de sterkste spelers uit Middelburg, Goes, Vlissingen en Zierikzee waren opgekomen. Tijdens de pauze heeft dr. Tartakower een belangwekkende causerie gehouden over de match om het wereldkampioen schap tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin. Spr. noemde dr. Euwe de waardigste en bezadigste tegenstander van Aljechin en vond ook aanleiding te wijzen op het ty pische cijfer 7. Na iedere 7 partijen, dus na de 7de, de 14e en de 21ste was de stand weer gelijk en spr. zeide, dat als dit zoo voort gaat en dus ook na de 28ste partij beide grootmeesters weer gelijk staan, de spanning zeer groot zal blijven en de laatste partij uitslag zal geven wie der beide spelers wereldkam pioen zal zijn. Gedurende een half uur heeft dr. Tar takower de aanwezigen met zijn mede- deelingen geboeid. GYMNASTIEK. Onderlinge wedstrijden „Vol harding". Op de deze week door de Gymnastiek- Vereeniging Volharding te Goes gehou den onderlinge wedstrijden werden de volgende uitslagen behaald. Dames: Cobie Swart, Bekerwinnares, kampioen, F. Vermeule, 1ste pr-, C. v. d. Vliet, 2de pr. Juniores Dames: Jo de Hondt, le pr., A, v/d Vliet, 2e pr., M- v/d Vliet, 3e pr, Heeren: Eerste graad. J. de Keijzer, Bekerwinnaar en kampioen, W, Krauzs, le pr-, P. J. Sturm, 2e pr. Heeren: Tweede graad. J, Torbijn, le pr., B. Schaalje, 2e pr. Zweeivliegen. Zaterdag jl. zijn de zweefoefeningen van de Walchersche Zweefvliegclub op het vliegveld Vlissingen hervat. Het toestel, dat in het voorjaar door een ongelukkige landing ernstig was be schadigd, is door de bouwgroep van de W. Z, C. onder leiding van den heer Chef d'Hotel gerepareerd en na eenige geslaagde proefvluchten weer in ge bruik genomen. TWEE GENERAALS. Dezer dagen hebben de parlementa riërs met grooten ophef den zeventig sten verjaardag van hun „generaal", den heer Duymaer van Twist, gevierd. Dezer dagen heeft generaal Snijders vrijwel in stilte herdacht dat hem zes lig jaar geleden de Willemsorde werd verleend. De heer Duymaer is als jong luitenant „in de politiek gegaan", en als Kamer lid tot generaal opgeklommen. De officier Snijders vocht in Atjeh, bereidde in den generalen staf onze mo bilisatie voor en klom in actieven dienst op tot generaal. Tijdens den wereldoorlog zat de heer Duymaer in het parlement. Tijdens den wereldoorlog droeg gene raal Snijders de ontzaglijke verantwoor delijkheid van opperbevelhebber.... De roem van „generaal" Duymaer is, volgens zijn partijgenoot Colijn (zie „De Telegraaf" van 14 dezer), dat hij bij de oprichting van een zuigelingenkliniek midden op de hei zelfs, nog kans ziet zijn schippers en visschers er bij te ha len. De roem van generaal Snijders is, be halve zijn militaire loopbaan, dat hij na zijn ontslag zich met al zijn kracht heeft gewijd aan de ontwikkeling van onze luchtvaart. Zoo heeft ieder zijn groote mannen; de parlementariërs bewierooken hun „generaal" Duymaer, maar het hart van nationaal-voelende Nederlanders gaat uit naar een man als generaal Snijders. Wij prijzen ons gelukkig, dat ons vader land dezen generaal zoo lang in zijn midden heeft mogen hebben. („Volk en Vaderland") EDUARD VERKADE GETROUWD, Te Naarden is Zaterdag het huwelijk voltrokken tusschen den _too- neelspeler Eduard Verkade en mej. E. Cartier van Dissel, Vele belangstellen den dromden voor het raadhuis samen toen het paar na de plechtigheid naar buiten kwam. EEN HUMORISTISCH VERKEERS ONGELUK. Zaterdagavond heeft zich op den Rijksstraatweg 's-Hertogen- bosch—Grave een eigen;aardig ver keersongeluk voorgedaan, dat een meer humoristischen dan gevaarijken afloop heeft gehad. Oustreeks acht uur stond een expediteur uit Heesch met zijn trai ler aan de rechterzijde van den Rijks straatweg onder de gemeente Heesch om vee uit zijn wagen te lossen. De laadbrug was aan de achterzijde vaA den trailer neergelaten en zoodoende was t roode achterlicht niet te zien. Op het oogenblik, dat hij zijn laatste beest had uitgeladen en naar zijn stal bracht, naderde van de richting 's-Her- togenbosch een kleine auto. De chauf feur bemerkte den grooten trailer te laat op en reed met een flinke vaart de laadbrug op en den trailer in. Doot de groote vaart schoof door de botsing tegen de cabine de groote wagen onge veer vijftien meter vooruit. Toen pas bemerkte de chauffeur van den luxen wagen in welke situatie hij was geko men. De man zette kalm achteruit en reed zijn onvrijwillige garage weer uit. Daarna zette hij, alsof er niets gebeurd was, zijn tocht naar Grave voort. Toen de eigenaar van den vracht auto terugkwam, bemerkte hij dat er verwoestingen in zijn auto waren aan gericht. Hij stelde de Koninklijke ma rechaussee te Oss van het gebeurde op de hoogte, die onmiddellijk met de mo torbrigade een achtervolging van den auto instelde. Ter hoogte van de ge meente Velp ontdekte de politie een auto op den weg, die aan de voorzijde was beschadigd. De bestuurder hiervan, de heer J, uit Tilburg, bekende het hem overkomen avontuur. Van het gebeur de is proces-verbaal opgemaakt. KALF MET JAS EN HOED. Als duo-zitter moest het dier naar Belgie gesmokkeld wor den. Het smokkelen neemt hand over hand toe. Dit is zoo bekend, dat iedereen het weet, maar niemand er meer erg in heeft. Van tijd tot tijd echter ontmoet men bij de smokkelaars zulke origineele methoden, dat deze niet vergeten mo gen worden. Van Nederland naar België worden den laatsten tijd vooral kalveren ge smokkeld; men probeert dit tenminste, want het schijnt vrij moeilijk te zijn, de douane te ontloopen met deze onhan delbare waar, zoo meldt de „Tijd". De-j zer dagen had 'n smokkelaar, die reeds1 vele manieren had geprobeerd, en geen succes had, er iets nieuws op gevonden. Hij trok het kalf, dat vervoerd moest worden, een lange jas aan, zette hetj een hoed op en bond het zoo, vermomd Adverteerder, weet U wel wat dat ééne zinnetje voor U zeggen wil? Dat men soms met spanning naar het een of ander krantje uitkijkt, dat ongevraagd in Uw bus wordt ge stopt? Een ding, dat meestal niet meer aandacht krijgt dan noodig is voor het transport naar de prullemand. Het is één van die reclamemiddelen die goedkoop schijnen, maar die het in werkelijkheid niet zijn. Maar U hebt voor Uw zaak doeltreffende reclame noodig wat nut U oogenschijnlijk succes? Bedenkt dit, winkelier en middenstander, die tegen St. Nicolaas Uw rechtmatig aandeel in den verhoog den omzet wilt veroveren. Zegt wat U tot Uw koopers te zeggen hebt, in een goede courant. Een courant die men niet zoo maar gratis in de bus vindt, doch waarnaar men werkelijk uitkijkt. Waar men zich op abonneert en waarvoor men het geld ook over heeft, omdat zoo'n courant op elk ge bied werkelijk nieuws geeft, dat zoowel op de redac tie- als op de advertentiepagina's gevonden wordt. Een blad ook, dat niet alleen maar in de stad zelf, doch ook in tal van aanliggende plaatsen veel gele zen wordt, en de menschen die daar wonen naar de stad en naar Uw winkel trekt. Een courant die vertrouwen geniet, die elke huis kamer binnenkomt en van hand tot hand gaat. Dat is courantenreclame, en diè is nooit te ver vangen. imgez. iviea.) als duo-zitter, achter op den bagagedra ger van de fiets. En toen reed hij er mee naar de Belgische grens. De douane-be ambten hadden er echter de lucht van gekregen. De man werd aangehouden en moest zijn passagier, die met groote domme oogen onder den hoed uitkeek afstaan. Behalve zijn kalf en zijn fiets, is de smokkelaar ditmaal ook zijn jas en zijn hoed kwijt geraakt. Bij de Nederlandsch Hervormde gemeente te Heinkenszand zijn herko zen tot ouderlingen de heeren J. C. v. Iwaarden en C. IJzerman en tot diaken de heeren J. Nijsse Gz. en M. Dieleman. j Op straat door een leeuw verscheurd. 1 In het dorp Bagnol-sur-Cèze, bij Avignon, ontsnapten Vrijdagochtend 2 leeuwen uit een rondreizend beesten spel. Een der dieren heeft zich op straat op een voorbijganger geworpen en hem in stukken gereten. Een man, die den ongelukkige te hulp snelde, werd door den leeuw, die zijn prooi verliet, tegen den grond geslagen. Slechts door zich met groote koelbloedigheid doodstil te houden, terwijl de leeuw hem besnuffel de, wist hij zijn leven te redden. De tweede leeuw had zich inmiddels ook op een voorbijganger geworpen, maar ook deze was een koelbloedig man. Hij hield het dier plotseling zijn electri- sche zaklantaarn voor en de uitwerking van het felle licht was zoodanig, dat de leeuw in doodsangst veiligheid zocht door op een boom te springen. Autobus-ongeluk eischt acht dooden. Nabij Manduel bij Nimes is een auto bus door een trein vernield. Dit heeft volgens de laatste berichten acht doo den geëischt. EEN REDE VAN GOEBBELS. De rijksminister van Propaganda, Goebbels, heeft in de Kurhessen-Halle te Nieder-Zwehren bij Kassei een rede gehouden, welke hij begon met de woor den: Politiek is de kunst, met alle ge schikte middelen de belangen van het volk te vertegenwoordigen. De minister betoogde, dat Duitsch- land een eiland der discipline en orde, van den vrede en den arbeid is gewor den. Het nationaal-socialisme is een zaak der praktijk, een leer voor het le ven. Daarom is de partij de eenige hoedster van het politieke leven. Het is niet fair, vervolgde de minis ter, hetgeen is tot stand gebracht, als vanzelfsprekend te aanvaarden en klei nigheden te critiseeren. In dit verband besprak Goebbels 't gebrek aan boter en varkensvleesch. Scherp keerde hij zich tegen diegenen, die niet bereid zijn af te zien van wat boter, om daardoor hongerende werkloozen weer aan werk en daardoor aan brood te helpen. Velen vragen, wie alles betaalt, de autowegen en de groote werken, de kosten van den militairen en arbeids dienstplicht. Dat betalen wij allen, door dat iedereen zich iets beperkt. Wan neer wij zien, dat andere volken, in het belang van de natie, veel grootere offers op zich nemen, moeten de klach ten over boter en varkensvet snel ver stommen. Over de buitenlandsche politiek zei- de Goebbels, dat men thans moet be denken, wat er van Duitschland was ge worden, indien Hitier niet had besloten uit den Volkenbond te treden en de vrijheid van bewapening te hernemen. Wij zouden een speelbal in de handen der anderen zijn geworden, aldus riep de minister uit. Aan het slot van zijn rede zeide Goeb bels, dat thans niemand het recht heeft pessimistisch te zijn en zich in een pruilhoekje terug te trekken. OVERSTROOMING EISCHT 72 DOODEN. De overstroomingsramp, waardoor 't Zuiden van Italië en het eiland Sicilië geteisterd zijn, heeft, naar thans bekend wordt, 72 personen het leven gekost. De provincie Catanzaro is het zwaarst ge troffen; hier werden 52 menschen ge dood; in de provincie Reggio di Cala bria zijn 20 personen omgekomen- De materieele schade beloopt ruim 25 mil- lioen Lires. Het aantal gewonden is be trekkelijk gering. Nov. 27 Vlissingen, Huizen, Paap. 28 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 28 Middelburg, Boomen, v, d. Harst. 29 Domburg, Meub.-goederen, Blaupot ten Cate- Dec. 3 Souburg, Huis, Terpstra. 4 Souburg, Huis, v, d. Harst. 4 Kloetinge, Bouwland, Kram. MIDDELBURG. MA 25 Nov, Luchtbeschermingsav.- Voordr. Kapt. Van Riesen, Schut tershof 20,00 h- MA 25 Nov, Lit- Cursus, Mevr. Boldingh; „De Witte Zwaan" 20,00 h. Dl 26 Nov. Gener. Rep. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitsp.", Conc.z. 19,30 h, GOES. Dl 19Dl 26 Nov. Toondagen- Dl 26 Nov. Cabaret „De Blokkendoos"; Prins van Oranje 20,00 h. Dl 26 Nov. Fred's Fellow Band. Schut tershof 18,00—24,00 h. \LGEMEENs MA 25 Nov. Lez, Ned Nat. Ver., spr, J. P. Strijbos, te Vlissingen, „Bri tannia", 20,00 h. Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6