i NR0N1EK van den UAG. HET HUIS No. 83. ZEELAND. t TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 25 NOVEMBER 1935. No. 278. 8 I MIDDELBURG. SOES. WALCHEREN. ZUÏD-BEVELAND. 9 9 9 9 9 9 9 9 [merk fouw- Mid- icaa Ibmeh per seuw- aan |it per em- |e ap- per lopend, itates Mo- [nder- coffer Ie, al- iKorte IG in lames- |tafels, ïrstel- eta- Mbg. koop, volle Ise, K. In met Iteedt, |au. J. Mid- I wordt inhoud boek joker I Hout- iLAGE |e prij- figu- raven- ÏGEN Irwood lemon- chting. Korte laait tR we- lerij D. liddel- direct tegen Jjksche aan- |39 aan 5oer De oorlog in Abessynië. Te genslag voor de Italianen aan beide fronten, Afmattende guerilla in het Noorden, De regen als spelbreker in het Zui den. Het is den Italianen in de afgeloopen week niet meegeloopen. De berichten uit Abessynië vielen bijna zonder uit zondering in hun nadeel uit. Aan het front in het Noorden hebben ze te kam pen gekregen met een verwoede Abes sijnsche guerilla, die del verbindingen tusschen de voorste linie bij Makalle en het achterland telkens kapot maakt. Zelfs tot vlak bij Adoea opereeren on geregelde Abessijnsche benden. Zoo pas sief de troepen van den Negus de eerste maand van den oorlog waren, zoo actief zijn ze thans geworden. Uit de verschil lende berichten kan men afleiden, dat zich achter het front der Italianen dui zenden Abessijnsche krijgers moeten be vinden, die van Ras Seyoem op het Tem- bien-plateau inbegrepen. Dit plateau ien N.W, van Makalle gelegen is een woest en moeilijk te veroveren gebied. Ver moedelijk heeft Ras Seyoem er sterke stellingen ingenomen, van waaruit hij 't de Italianen voortdurend (vooral des nachts) lastig maakt. Of zijn positie, in dien de Italianen er in zouden slagen het gebied te omsingelen, nog benard kan worden, zal de tijd moeten leeren. Het is echter nauwelijks aan te nemen, dat deze Abessijnsche aanvoerder, die de streek op zijn duimpje kent, zich in een val zou laten sluiten. Het gevolg van deze Abessijnsche guerilla-taktiek is, dat de opmarsch der Italianen leelijk wordt vertraagd, zoodat de Abessijnsche legers, die zich vermoedelijk ten Zuiden van Makalle bevinden, in de buurt van Amba Aladji sterke verdedigingslinies kunnen opwerpen; en wat nog be langrijker is den tijd krijgen, om hun bewapening op peil te brengen. Er moe ten thans groote hoeveelheden wapens en munitie naar Abessynië worden ver voerd: via Djiboeti in Fransch en via Berbera in Engelsch Somaliland. Of de Abessijnen het te Amba Aladji tot een grooten slag zullen laten komen, staat intusschen te bezien. De gebeurtenissen der laatste dagen zullen hun overtuiging versterkt hebben, dat ze den vijand de meeste overlast kunnen aandoen door hem met hun guerilla in den rug af te matten. Een veldslag echter biedt den Abessijnen nog steeds kwade kansen, aangezien hun bewapening in geen maanden gelijkwaardig aan die der Ita lianen kan worden. Alleen in een ge bied, waar met pantserwagens en zwaar geschut niet te opereeren valt, zouden de troepen van den Negus een slag kun nen riskeeren. Dan nog echter zijn de Italianen in 't voordeel, doordat ze met hun luchtstrijdkrachten een offensief deugdelijk kunnen voorbereiden. Als het waar is, dat zich bij de Abessijnsche le gers blanke officieren zouden bevinden en naar dezen geluisterd zou worden, vindt binnen afzienbaren tijd vast geen groote veldslag plaats. Zij kennen het moderne oorlogstuig, zij weten dat daar met gewone geweren en mitrailleurs niets tegen te beginnen is, In het Zuiden zijn de operaties der Italianen in de afgeloopen week belem merd door regenval. Door de bank re gent het daar om dezen tijd van het jaar nooit. Ditmaal echter is er zooveel wa ter gevallen, dat de tanks en pantser wagens in de modder blijven steken; een tegenslag voor de Italianen, die hen ver schrikkelijk moet ontmoedigen, 't Is of de Abessijnen door hoogere machten ge holpen worden. Generaal Graziani zou van plan geweest zijn, snel tot Jigjiga en Harrar op te rukken, o.a. om het ver voer van wapens van Berbera uit te kunnen afsnijden. Voorloopig is dit plan mislukt. De Abessijnen hebben de laat ste dagen gelegenheid gehad zijn steun Een oorspronkelijke roman door Mr, I, C. B. L. DEN HOEDT. 3). - En ineens bekroop hem weer dat be klemmende gevoel van angst dat over hem was gekomen toen hij, vol van een overweldigend gevoel van geluk naar zijn huis was geaan. Wat had dit ,alles te beteekenen, in welke verwikkelingen was hij geraakt? Werktuigelijk keek hij om zich heen, zijn oogen boorden in de duisternis als om daar een uitweg te zoeken. Op dat oogenblik kraakte de deur, en schrikachtig wendde Christiaan zijn hoofd in de richting van het licht. Het meisje hield met uitnoodigend gebaar de deur open. „Het spijt mij, dat ik U moest laten wachten", zei ze met een stem, waarin iets spotachtigs klonk, „wilt U nu even binnen komen?" Met zijn oogen knipperend tegen het licht stapte Christiaan de kamer bin nen. De tijd van zijn lijdelijk volgen was voorbij. Hij klemde de t,anden op elkaar, in den jaszak balde zich de stevige rech tervuist. „Als ze grapjes willen uithalen zul len ze geen gemakkelijke aan mij heb ben", dacht hij grimmig, en ziet, in de punten ten Noorden van GoraHei aan te vallen en gedeeltelijk te heroveren. Bo vendien worden de Italianen hier ver ontrust door de troepen van Ras Desta, die zich ver in het Zuiden moeten bevin den en van plan zouden zijn de Italianen in den rug aan te vallen. Dat men te Rome allesbehalve tevre den is over den gang van zaken in Abes synië, heeft de vervanging van generaal De Bono door generaal Badoglio als op perbevelhebber bewezen. Zooals men weet, wordt verwacht, dat de nieuwe opperbevelhebber, die vandaag of mor gen zal arriveeren, sneller wil laten op rukken dan zijn voorzichtige voorgan ger. Militaire deskundigen betwijfelen, dat dit verstandig is, aangezien dan de verbindingen met het achterland allicht nog kwetsbaarder worden, maar daarte genover staat, dat belangrijke Italiaan- sche successen het moreel der Abessijn sche troepen kunnen schaden. Volgens berichten uit Italiaansche bron laat dat moreel toch al veel te wenschen over. Weliswaar heeft men daar tot dusver in de praktijk niet veel van gemerkt, maar met de mogelijkheid, dat ze juist zullen blijken te zijn, dient rekening gehouden te worden. Ook zijn er geruchten over beginnende voedselschaarschte in Abes synië. Voorshands kan men daar even min veel beteekenis aan hechten, aange zien de Abessijnen heel sober leven en plaatselijke voorraden vermoedelijk nog geruimen tijd voldoende zullen zijn, om de krijgers te voeden. Werkloosheid, Bij de arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos 918 mannen en 26 vrouwen, gedeeltelijk werkloos 59 mannen en 5 vrouwen, niet werkloos 13 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 993, bij gekomen 85, afgegaan 56, over 1022, HET REDDEN BIJ BRAND, Oefening met den reddingskoker.. De Zaterdagmiddag gehouden oefening van de Brandweer stond dit maal meer in het teeken van reddingswerk dan wel in het blusschen van een quasie brand. Het ging om een vermeenden brand in het leeg staand groote perceel Dwars- kade G 107. Aanvankelijk was alleen de magirus- spuit uitgerukt, doch telefonisch werden ook de ladderwagen en de burgerijspuit ontboden. De beide spuiten hebben slangen uit gelegd, doch ditmaal is het een droge oefening gebleven en heeft men niet on- noodig de slangen aan het zoute water bloot gesteld. Als gezegd het ging om het redden en daarvoor was de linnen reddingskoker op den ladderwagen mede gebracht. Het ging er nu om dien koker met behulp van den ladder aan het raam op de tweede verdieping te brengen, omdat verondersteld werd, dat men op andere wijze niet meer bij de te redden perso nen zou kunnen komen. Het gold een oefening voor den eer sten keer, maar toch gelukte het vrij vlug den koker boven te brengen bij het raam. Een der brandweerlieden klom langs den ladder en kwam door het raam binnen. Hier werd nu het bo vendeel van den koker bij het raam be vestigd en beneden hielden enkele brandweermannen den koker goed vast. Verschillende brandmeesters, brand weerlieden en ook enkele jongens, die in de omgeving waren, hebben den tocht van boven naar beneden door den ko ker gemaakt en deze proef heeft wel bewezen, dat de koker een schitterend seconde die hij noodig had om de ka mer binnen te stappen speelde zich in de hersenen van dezen verliefden jon gen man Alweer een heele scène af. Hij zag Margot, zijn vorstelijke bruid wachten in de lichte, zonnige serre van haar vaders huis, en hij zag zichzelf bin nen stappen, het hoofd omzwachteld met wit verband, waarin een roode bloedstreep plekte, de rechterhand murw geslagen op de koppen van be lagers, die nu met gebroken ribben zou den liggen in het hospitaal. En zoo waarachtig-glimlachend zijn zelf-verzekerden overwinnaars-glimlach stapte hij het voor hem geopend vertrek binnen. Het meisje sloot achter hem de deur en schoof een stoel voor hem bij. „Ga zitten", noodde zij, en keek hem! onderzoekend ,aan. Maar Christiaan, hooghartig, wensch-! te van dit aanbod geen gebruik te ma- ken, en bleef staan achter den zetel zijn beide handen geklemd om de rug leuning. „Ik heb weinig tijd", zei hij kortaf, „ik zal niet lang kunnen blijven." Hij had intusschen gelegenheid het gezelschap en de omgeving op te ne men. Het bestond, behalve uit het meis je, uit vijf mannen, die om een ronde, bruinrood geverfde houten tafel ge schaard zaten. De opvallendste van deze lieden was een oude heer met steil rechtopstaande witte haren en een m,ar- tialen witten snor, bruin gebrand door hulpmiddel is om bij eventueele nood zakelijkheid personen uit een brandend perceel te redden. Het was weer een leerzame middag voor de betrokkenen en zij hadden niet te klagen over gebrek aan belangstel ling. UITVOERING „CRESCENDO". Een der vereenigingen, die tegen de verdrukking in groeiende is, is wel de muziekvereeniging „Crescendo". Dit is zeker te danken aan het flinke bestuur en den directeur, den heer P. C, J- de Graaf. Deze vereeniging gaf Zaterdagavond in de zoo goed als geheel bezette zaal van St. Joris, welke zaal door verplaat sing van het tooneel een verbetering heeft ondergaan, haar eerste uitvoering in het winterseizoen. De voorzitter, de heer W. F. Willems, heette de aanwezigen welkom en vroeg' speciaal aandacht voor hetgeen de too- neel-afdeeling onder nieuwe leiding, na melijk van den heer W. Goedhart, zou brengen. Uit het muzikale deel van het pro gramma bleek, dat het korps zijn naam eer aandoet en steeds hooger gaat, het geen o.a. vooral naar voren kwam bij de uitvoering van „La Croix de Lorraine" van L. Daunot en „Faust", Mosaique sur 1' opéra de Gounod van S- Kessels. De directeur bewees hiermede, dat hij met zijn menschen heel wat kan bereiken- Met een toegift na het dankbare applaus werd dit deel besloten. - Na de pauze heeft buiten het programma om de heer Jo Joosse zijn vaardigheid op de piston getoond door op verdienste lijke wijze „Carnaval de Venise" ten gehoore te brengen, waarbij hij en ook zijn begeleider, de pianist Frans Wil lems, veel succes oogstte. De tooneel-afdeeling opende met ca baret-liederen van mej. Kieboom-Joosse d;e vooral met het dramatische „De Werklooze handen" als met het popu laire „De plek bij de Molen" veel suc ces had, wat ook bleek door het mede zingen van het refrein. Bij de opvoering van de klucht in één bedrijf „Hij is onschuldig" bleek, dat de voorzitter terecht op de nieuwe leiding had gewezen, en dat de" heer Goedhart zeker de man is om uit dit clubje, waar in goede krachten schuilen, te halen, wat er uit te halen is- Met het goed vertolkt duet „Othello" werd 't programma besloten en ging men over tot het dansje na, waarbij de heer Frans Willems, die tusschen de num mers van het programma in voor de mu ziek zorgde, de leiding van het strijkje had. FEESTAVOND „GOES". Een geslaagde herdenking van het 40-jarig bestaan. De feestavond, die de Goesche Athle- tiek- en Voetbalvereeniging „Goes" Zondag in Schuttershof gaf, trok een bijna geheel gevulde zaal met belang stellenden. De voorzitter van „Goes", de hr- W. G. Koning, opende den avond met een woord van welkom, in het bijzonder ge richt tot de heeren Van Bel en Imanse, die als vertegenwoordigers van K.N.V.B. en Z.V.B. aanwezig waren, Spr. wierp dan een korten terugblik en wees er daarbij op, dat veertig jaar een langen tijd is en meestal periodes van bloei en inzinking medebrengt. Zoo was het ook met „Goes". Deze vereeni ging werd veertig jaar geleden opge richt als „Zeelandia", welke, na samen smelting met „De Adelaars", den naam „Zeeland Vooruit" aan nam- „Zeeland Vooruit" promoveerde bij, keuze naar de tweede klas, doch degradeerde dadelijk weer. Dat gebeurde pl.m. 35 jaar gele het rooken van sigaren. Hij had iets in zijn uiterlijk dat aan den militair deed denken. De hel blauwe oogen zouden 'n bevelenden blik hebben gehad, als ze niet zoo glansloos en verwaterd waren geweest. Het gezicht dat eenmaal goed gevormd en wel besneden moest zijn geweest, was nu pafferig uitgezet. Een verdachte roode kleur vlekte op de wangen. Om de breede, maar willoos afgezakte schouders plooide een ver waarloosde zwarte jas. „Deze man", dacht, Christiaan, „moet een officier zijn geweest, die door den drank aan lager wal is geraakt." Hij vond onmiddellijk bevestiging voor deze veronderstelling in de aanwezigheid van een bruinen steenen kruik met een bekend etiket, die vóór den man op ta fel stond. Een half gevuld glaasje stond daarnaast. De oude heer nam dit glaasje op, als of hij Christiaan wilde gaan toedrinken Inderdaad keek hij zijn gast knipoogend over den rand aan, en ledigde het glas toen, met een voor een man van zijn jiaren ongewone behendigheid. Automa tisch schonk hij het glaasje weer vol met het kristalheldere vocht uit de kruik. Toen stond hij, met beide handen steunend op de zijleuningen van zijn stoel op, en stak Christiaan de hand ter begroeting toe, „Mag ik mij voorstellen? Ik ben van der Toets, gepensioneerd overste bij dfe huzaren. Ik hoor van Ziska hier, dat U den. Eenmaal werd „Zeeland Vooruit" nog kampioen der derde klas, doch ver der bracht zij het niet- 1917 Werd op nieuw een combinatie gevormd, die zich G.V.V. (Goesche Voetbalvereeniging) noemde. In den volksmond kreeg deze combinatie den naam „Goes", en deze naam werd zoo populair, dat men haar als officieel aannam- Voor 1914 trok de vereeniging vrij veel belangstelling, doch daarna kwam een periode van inzinking, die vrijwel tot 1930 duurde. Toen leefde de vereeni ging weer op, mede dank zij de pers, en vervolgens door de totstandhouding van het mooie gemeentelijke sportterrein. Telde in 1930 een aantal van pl.m. 45 werkende leden, thans zijn er 170- Van de vele personen, die in het te- fen der vereeniging kwamen en gingen, is één de oprichters, aldus spr., nog in ons midden, nl. de hr Huijssè wien de vereeniging uit dank voor het vele, dat hij voor h,aar deed, tot eerelid benoem de. Spr. dankte den hr Huijsse nog voor het initiatief, dat hij 40 jaar geleden nam, en noemde verder nog die heeren Frans Kakebeeke, Mulock Houwer, Jan Ochtman en H. de Kok, welke laatste bij het 25-jarig bestaan der vereeniging voorzitter was. Tenslotte bracht spr. nog hulde aan de heeren P. Koster, J. M. Meyler en M. Siervogel, die thans geen bestuurslid meer zijn, doch als zoodanig de achterliggende jaren een groot aandeel in den bloei der vereeni ging hadden. Spr. wees er vervolgens op, dat het onvervalschte amateurisme van 3040 jaar terug helaas wel wat verwaterd is, doch hij sprak de hoop uit, dat deze verwatering van „Goes" verre zou blij ven, Men hoort nog al eens, aldus spr., „wat doet „Goes" voor ons?" Spr. hoopte echter dat dit zou worden-. „Wat doen wij voor „Goes?" Om dezen wensch in vervulling te doen gaan, hoopte spr., dat allen zouden medewer ken, en dat de 10 jaar, die nog voor het gouden jubileum liggen, er 10 van voor spoed zouden zijn (Applaus), De hr Van Bel, te Vlissingen, spreken de voor den K.N.V.B., herinnerde er aan, dat hij 5 jaar geleden ook zijn ge- lukwenschen aangeboden had, waarbij hij den wensch uitte, dat „Goes" bij het volgende jubileum tweede klasser zon zijn. Deze wensch is in vervulling ge gaan en nu gaat het er om, deze winst te consolideeren. Spr. boodt dan een blijvend aandenken van den K.N.V.B., een K.N.V.B.-vlag ,aan, en uitte de hoop, dat deze vlag het symbool zou zijn van trouw aan den bond, en dat hij „Goes" bij het gouden jubileum als eerste klas ser aan zou kunnen spreken. (Applausl. De hr. Imanse, sprekende voor den Z. V. B., wees er op, dat Goes één der vereenigingen was, die den grondslag legden van het voetbalspel in Zeeland, waarop 15 jaar geleden de Z.V.B. ont stond. Spr. roemde de prettige samen werking tusschen „Goes" en Z.V.B. en spr,ak de over.tuiging uit, dat het eer ste elftal, hoewel het tbans nog niet alles rozengeur en maneschijn is, goed op weg was zich een blijvende plaats in de tweede klasse te verzekeren. Spr. bood tenslotte, met zijn geluk- wenschen, een fraaie bloemenmand aan. Vervolgens werden nog felicitaties en Jecovitol levertraan weten schappelijk de beste levertraan voor en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f0.75 per flacon. (Ingez. Med.) haar een dienst hebt bewezen, een zeer grooten dienst. Wij allen hier maakte zijn arm een gebaar dat het geheele gezelschap omvatte, „stellen dit zeer op prijs, en U zoudt ons een groot, genoegen doen, niet direct weg te gaan, maar ons gelegenheid te geven, onze bewondering en onze dankbaar heid te uiten." Dit alles werd met een zoo melodi euze stem, en met zoo volmaakte hof felijkheid gezegd, d,at Christiaan ontwa pend werd en op den aangeboden stoel plaats nam, „Zet een glas neer voor meneer...." „de Groot" vulde Christiaan haastig aan, „maar dank U. ik zal werkelijk op dit uur v,an den dag geen jenever drin ken." Het meisje had echter al een glas voor hem op de tafel gezet, en de over ste vulde het met de feillooze zekerheid van een automaat t.ot aan den rand. „Ik vertelde juist", hernam hij toen, „aan mijn jonge vrienden hier, waarom ik, de schitterendste van ialle cavalerie- officieren, die generaal had behooreq te worden, vóór mijn tijd als overste werd gepensionneerd. U bent ook nog jong, meneer de Groot; misschien komt U ook eens in dezelfde omstandigheden, waarin ik heb verkeerd, en dan kunt U met mijn ervaring Uw voordeel doen". Christiaan had niet den moed tegen te sttribbelen, maar besloot gelaten te wach ten tot de oude heer zijn verhaal zou hebben beëindigd. bloemen aangeboden door de vereeni gingen „Volharding", T.O.G.O.,, „Mid delburg", en „Goesche Boys". Alle sprekers werden door den heer Koning op hartelijke wijze bedankt voor hun woorden en geschenken. Voorts deed spr. nog mededeeling van ingeko men gelukwenschen en bloemen van vele andere vereenigingen. Hierna trad de bekende Amsterdam- sche conferencier Paul Ostra op, die eenige pakkende liedjes zong, waarvan de refreinen door de aanwezigen mede gezongen werden. In de nu volgende korte pauze wijdde de hr. Koning eenige bijzondere woor den van dank aan den hr, M. B. Schip per, die 15 jaar lid zijnde der vereeni ging, nog steeds voor haar werkt; die de ziel is der „stille krachten" en week aan week de spelers oefent op de trai ningavonden. De vereeniging kan dezen arbeid niet genoeg op prijs stellen, en zeker ook dank zij de toewijding van den hr. Schipper werd het tweede klas- serschap behaald. Spr. bracht daarbij ook hulde aan de echtgenoote van den hr. Schipper, die zoo opofferingsgezind is, haar man al deze avonden te willen missen. Spr. overhandigde hierna, als tastbaar bewijs van dank der vereeniging, een foto in lijst van „Goes I", terwijl aan mevr. Schipper bloemen ,aangeboden werden. Paul Ostra trad nu voor de tweede maal op en oogstte opnieuw, met zijn liedjs en annecdotes veel succes. Met een prettig bal werd deze welgeslaagde feestavond besloten. Deelen we nog mede dat het bestuur van „Goes" besloten heeft de vele ge schonken bloemen aan de beide Goe sche ziekenhuizen aan te bieden. DOMBURG. Vrijdagavond gaf de Dom- burgsche Mandoline vereeniging' „Oefe ning Kweekt Kunst" een uitvoering in het café „Wilhelmina". Met dezen avond herdacht de club tegelijk haar tienjarig bestaan, hetgeen den burgemeester, die met zijn echtgenoote een gedeelte der uitvoering bijwoonde, aanleiding gaf tot eenige' hartelijke woorden aan leden en directeur, den heer P. de Jager. Van de muziekstukken noemen we 't dankbare nummer: „de Boerenbruiloft", een karakterschets. De komedie bleek buitengewoon goed verzorgd. Met het blijspel „Hanenge vecht" legden de spelers veel eer in. De vereeniging' telt 21 leden. De uitvoering was goed bezocht. O. EN W. SOUBURG. Het leerlingen aantal der openbare lagere school alhier, is weer zoodanig toegenomen, dat tot benoeming van een leerkracht meer kan worden overgegaan- Een oproep voor een onderwijzer heeft inmiddels plaats gehad. O. EN W. SOUBURG. Zaterdagmiddag geraakte het ongeveer 2% jarig doch tertje, dat achter haar moeder op de fiets was gezeten, met een der beentjes tusschen het wiel en de achtervork be kneld- De moeder kwam daardoor te vallen. Het schreiend kind en de hevig ont stelde moeder zijn per taxi huiswaarts gebracht, waar bleek, dat het ongeval erger was, dan aanvankelijk werd ge dacht. HOEDEKENSKERKE. Zaterdag voer het zeilschip „De Zwerver" schipper J. van Dealt uit Werkendam op den strek dam bij de haven alhier omhoog. Het schip was geladen met macadam voor Terneuzen. Het schip is vlot gekomen met behulp van de Rivierpolitie, „Toen ik dan overste was", vervolgde de zonderlinge grijsaard, „kwam ik eens ik wil niet zeggen buiten mijn schuld, want ik had hoog gespeeld en verloren in financieele moeilijkheden. Dat was niet de eerste maal in mijn officiersloop baan; dat hoort er nu eenmaal bij. Ik had dan ook een zekere vaardigheid ge kregen in het oplossen van die moeilijk heden. Mijn ooms ha ha! wisten daarvan mee te praten. Maar die be wuste keer dan, zag het er wel heel be denkelijk uit. Mijn ooms waren al lang dood en van de erfenis was geen sou meer over. Al mijn vrienden zaten even erg op zwart zaad als ik, zoodat er niets te leenen viel. Ik had werkelijk een heelen nacht noodig om een plannetje te bedenken. Maar U drinkt niet, meneer, U versmaadt dit kostelijke vocht! Kom, kom, het wordt voor de ganzen niet ge brouwen". Christiaan wist niet wat te doen. Werktuigelijk keek hij naar het meisje, dat in dit gezelschap nog de beste gids scheen om hem raad te geven. Zij knik te hem toe; de uitdrukking in haar ge zicht zei hem, dat het maar het beste was, den ouden heer zijn zin te geven. Hij dronk dus voorzichtig het glas leeg. „Zoo mag ik het zien", zei de overste tevreden, en schonk het glaasje weer vol, tegelijkertijd zichzelf bedienend. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5