VERDRIJFT KOORTS EN KIESPIJN DIRECT De oorlog in Oost-Afrika. Advertentlën. mm mm mmm. LAATSTE BERICHTEN. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Eventueeie wijziging der landbouwcrisisinstellingen. EGYPTE. BPR8ERLIJKE STAND, MARKTBERICHTEN. FILMVOORSTELLING EN TACHOTYPE-DEMONSTRATIE ALHAMBRA-THEATER VLISSINGEN met de poeders van Dr. J. B. MEENK, 7'/2 ets per poeder, étui van 6 stuks 42'/2 cts- Verkrijgbaar bij Uw Apotheker of Drogist. Let op portret Pr. MEENK en driehoekzegei E. M. B. éisteren opnieuw gebombardeerd. De Abessijnen schijnen de stad m een vrij sterke verdedigingspositie te hebben ge- brDeht Britsche bevelhebbers van het korps kameelrijders, die gestationneerd zijn aan de grens van het Britsch So maliland, verwachten voor een moeilij ke situatie te komen te staan, wanneer vluchtende nomaden uit het grensgebied naar Britsch Somaliland zqllen willen uitwijken, indien de inlandsche troepen in dit gebied mochten doordringen. Grensincident. Volgens een bericht uit Berbera (Britsch Somaliland) is daar reeds be richt ontvangen van een grensincident. Eenige Italiaansche inheemsche ongere gelde soldaten zouden volgens dit be richt drie dorpen hebben aangevallen van stammen die in Britsch Somaliland leven. Drie leden der stammen zijn ge dood. Men gelooft dat men hier te doen heeft met een poging vee te rooven. Het bericht voegt er aan toe, dat het in cident van weinig belang moet worden genoemd. De stemming in Italië. De gezantschappen worden be waakt. Gisteren, op den dag waarop de sanc ties in werking zijn getreden, is overal in Italië gevlagd, ten einde den vasten wil van het volk tot uiting te brengen om het oeconomisch beleg te bestrij den door een geest van tucht, opoffe ring en nationale saamhoorigheid. In de voornaamste steden werden met vurige geestdrift groote betoogingen gehouden. Behalve wat de studenten-optochten be treft, is alles kalm verloopen. De poli tie trad op verschillende plaatsen op tegen de demonstranten, waarbij 20 a 30 studenten werden gearresteerd. Troepen hielden de wacht bij de bui- tenlandsche gebouwen. Voor het eerst sedert vele jaren was ook de Fransche legatie bewaakt, hoe wel de militairen verborgen waren in de omliggende huizen. Een compagnie lag gereed in den tuin van een paleis tegen over de legatie. Nabij de Britsche lega tie stonden enkele stukken veldgeschut van 7,5 cm opgesteld. De Italiaansche regeering verklaarde ten aanzien hier van, dat het de plicht is van de Italiaan sche regeering de bij haar geaccrediteer de gezantschappen te beschermen. Der halve heeft men voorzorgsmaatregelen genomen, voor het geval de bevolking in „haar begrijpelijke en rechtvaardige ontstemming iets zou doen. De Italiaansche pers over _de sancties. Hoe men er zich tegen verweert. In een bespreking van den internatio nalen toestand, zegt de „Giornale d Ita lia", dat Italië er zich van bewust is, dat de strijd nog ernstiger zal worden. Het erkent duidelijk de verschillende invloeden, die aan het werk zijn, en de nationale baatzuchtigheid der impe rialistische staten, die zich in hun sanc tiewoede hebben aaneengesloten. Italië weet ook, dat deze invloeden er naar streven, ook de thans nog aarzelende staten aan hun zijde te krijgen om de belegering van Italië nog nauwer en meedoogenloozer te maken. Het ziet er naar uit, aldus het blad, dat de belege raars hun beestachtige machinerie nog meer willen aanzetten, omdat zij met de eerste resultaten niet tevreden zijn. Ita lië vertrouwt er echter op, dat in een steeds grooter deel der beschaafde we reld het geweten wakker begint te wor den. Bovenal vertrouwt het evenwel op zijn moreele kracht en op zijn capaci teit op het gebied van productie en or ganisatie. Elders schrijft de „Giornale d'Italia", dat met ingang van gisteren de Italiaan sche grenzen gesloten zijn voor allen in voer uit de staten, die sancties toepas sen. De douane-instanties hebben reeds EEN VEELBELOVEND JONG- MESCH. In een winkel op den Bou levard te Roosendaal werd vorige week door een onbekende de inhoud van de lade gestolen. De dief kon niet gevonden worden; al te groote brutali teit heeft dezen echter er toch in doen loopen. De dief is n.L, blijkbaar aange moedigd door zijn succes, nogmaals te ruggekeerd, maar werd daarbij door de vrouw des huizes gesnapt. Toen er ge beld werd en laatstgenoemde zich aan stonds naar den winkel begaf, trof zij daar niemand aan. Bij nader onderzoek ontdekte zij echter achter de toonbank een jongeman, die zich daar had verbor gen. Er ontstond een wortseling, waar bij de dief er in slaagde zich los te ruk ken en, met achterlating van zijn jas, te ontkomen. De politie, die een vermoeder» had, arresteerde enkele uren later een jon geman, den 17-jarigen R., in wien zij bleek den dief te hebben aangehouden. Deze was pas de vorige week uit de ge vangenis te Breda ontslagen wegens 'n soortgelijk vergrijp. Voor eenzelfde ge val had hij ook reeds een voorwaarde lijke veroordeeling achter den rug. WAPENSMOKKELAAR TE ROO SENDAAL AANGEHOUDEN. Te Roosendaal hebben Zondagmiddag douane-beambten aan het station een 22-jarigen Rotterdammer, zekeren K. de L., aangehouden, die een revolver en honderd patronen uit België binnen smokkelde. Bij zijn verhoor door de marechaussee bleek men met een be kend wapensmokkelaar te doen te heb ben, wien het verblijf in de grensstreek was ontzegd. De smokkelwaar is in be slag genomen; L. is na verhoor op vrije voeten gesteld. ELECTRICIëN DOOD GEVALLEN. De 22-jarige electriciën P. de Ruiter, gewoond hebbende in de Zomerhofstraat te Rotterdam heeft gisteren bij het plaatsen van een antenne op het dak van pand 57 in de Nozemanstraat het evenwicht verloren, waarna hij op straat is gevallen. Met een schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar hij is overleden. KERKDIEF GEARRESTEERD. In de R. K. kerk teBocholtz werd gistermiddag op heeterdaad betrapt bij het openbreken van een offerblok, W. H. uit Kerkrade. Aan de politie, die hem arresteerde heeft H. bekend soortgelij ke diefstallen te hebben gtepleegd in Kerkrade, Heerlen, Laur,adorp en ande re plaatsen. H., die 21 jaar oud is, is naar de gevangenis te Maastricht over gebracht. GOEDE VANGST VAN DE POLI TIE. De recherche is er in geslaagd de beide daders te arresteeren, van de inbraak ten huize van den heer S. aan de Wilhelminalaan te Maassluis. Zondagavond j.l. gepleegd. Beide inbre kers zijn toen op de vlucht geslagen zon der de gelegenheid gehad te hebben iets mee te nemen. Het zijn de Gebrs. W. uit Rotterdam, die hij hun verhoor beken den de daders te zijn van niet minder' djyi 14 inbraken in den omtrek, o.m. te Schiedam en Vlaardingen. Woudenberg: 2 dooden. M,aandagmidag heeft zich onder de gemeente Woudenberg 'n ernstige botsing voorgedaan tusschen twee personenauto's, waarbij op slag een doode viel te betreuren, terwijl een tweede persoon zoo rnstig gewond werd, I dat er voor zijn leven geen hoop meer De commissie van onderzoek samengesteld. De commissie, die een onderzoek zal doen naar de mogelijkheid van wijzigip- schijnlijk doordat het voertuig te groote I gen in de 'iandbouwcrisismaatregelen, de snelheid had, met groote vaart tegen I landbouwcrisisinstellingen, de uitvoering een boom gereden. Zwaar gewond wer-1 en de controle, is door den minister den de beide inzittenden uit den wagen I van landbouw en visscherij als volgt sa- gehaald. Een van hen, dr. Wouter Hibyj mengesield: uit Den Haag, was vrijwel op slag dood. I Voorzitter: prof. mr. J. van Loon, De bestuurder, de heer W. Stear, waar-I buitengewoon hoogieeraar aan de uni- schijnlijk van Duitsche afkomst, is in I versiteit te Utrecht en de technische zorgwekkenden toestand naar het op] hoogeschool te Delft. Leden: J. A. Ge- eenige tientallen meters afstand gele- luk, secretaris van den Alg. Ned. Zui gen gemeenteziekenhuis van Renswou- j velbond F.U.Z.; J. Groen Azn., lid van de vervoerd. de Tweede Kamer en voorzitter van den Zijn toestand was zoodanig, d,at van r.k. tuindersbond (L.T.B.) in het bisdom vervoer naar een ziekenhuis voorloopig j Haarlem; Chr. v. d. Heuvel, lid van de geen sprake zal zijn. De auto werd to-1 Tweede Kamer en 2e voorzitter van taal vernield. I den Chr. Boeren- en Tuindersbond; J. Ledeacker 1 doode. I Hilgenga, secretaris van den modernen Gisteravond is de ongeveer 40-jarige I landarbeidersbond (als vertegenwoordi- L., die te voet op weg was van Den] £er van de 3 landarbeidersbonden); ir. Bosch n.aar Sint Anthonis te L e d e-1 S. L, Louwes, regeeringscommissaris acker door den wielrijder P. uit St. voor den akkerbouw en de veehouderij; Anthonis aangereden. Het slachtoffer J- C. M. Mensing, voorzitter van den bleef bewusteloos op den weg liggen.] Ned. Tuinbouwraad; J. L. Nijsingh, voor- Nadat geneeskundige hulp was ingeroe-] zitter van het Kon. Ned. Landbouw Co- pen is L. naar zijn woning vervoerd, al-1 niité; ir. A. Roebroeck, directeur-gene- waar hij hedenmorgen zonder tot be-1 r,3.al van den landbouw; H. Ruyter, lid wustzijn te zijn gekomen is overleden. van de Eerste Kamer en algemeen se- Noordbergum 1 doode. cretaris van den Aartsdiocesanen r.k. Gisteravond is de 15-jarige P. KL te Boeren- en Tuindersbond; J. Smid, ad- Noordbergum (Fr.) bij het over- viseur van den nationalen bond „Land- steken van den straatweg door een per-] bouw en Maatschappij"; F. V. Valstar, soneiyauto aangereden en vrijwel op slag regeeringscommissaris voor de groente-, gedood. Het lijk van den jongen is in fruit- en sierteelt. Secretaris-advisee sijnen vaststellen in deze streek Tem- bien,-( plateau) ongeveer 20 mijl ten N.W. van Makalle en 10 tot 15 mijl ten Noorden van de rivier Takazze waar langs op het oogenblik de Italianen hun voorste linie inrichten. Het leger van Ras Seyoem bevindt zich volgens deze berichten in een bergachtige streek in een strategisch gunstige stelling. De sterkte van zijn troepen wordt geschat op 30,000 man. Men gelooft dat dit leger van moderne wapenen is voorzien. De Italianen zijn hierdoor genoodzaakt hun front niet alleen naar het Zuiden, doch ook naar het N.W. te richten. Drie colonnes van het inboorlingenle- ger zijn naar de bergen van Tembien gezonden om het hoofd te bieden aan de bedreiging van Ras Seyoem, welke wel licht de ernstigste is sedert het uitbre ken van de vijandelijkheden. Intusschen moet Ras Kassa zich ten Zuiden van de Italiaansche troepen be vinden. Zijn positie is nog niet vastge steld. beslag genomen. Amsterdam 1 doode. De 19-jarge mej. L. uit de Hemo- nystraat te Amsterdam werd gis ternacht op de Stadhouderskade bij de Van Woustraat door een auto gegrepen. "Het slachtoffer werd in hoogst ern- stigen toestand naar het Wïlhelmina Gasthuis vervoerd, waar zij kort na de opneming overleed. nauwkeurige voorschriften in dit ver- bestond. Het ongeluk had plaats op den band ontvangen. Er is geen sprake van een opzeggen der handelsverdragen, al dus het blad, doch de afweer zal zich van dezelfde middelen bedienen, die ook door de sanctiestaten worden aange wend. Italië zal zich niet passief doch actief verzetten. De onrust te Caïro houdt aan Gis teren is het te Caïro opnieuw rumoerig g'eweest. De menigte wierp steenen naar de autobussen der Engelsche maatschap pij. Voor het Volkshuis hadden voort durend samenscholingen plaats. De we duwe van den nationalen held Zaghloel Pasja hield van het balkon van het Volkshuis een rede. die door de menigte met geestdrift werd begroet. Doordat de versterkte politie-afdeelingen in alle deelen der stad snel en energiek ingre pen, konden ernstige botsingen worden voorkomen. In den loop van den dag zijn nog twee personen gewond. De autoriteiten verwachten, dat de rust voorloopig nog niet zal terugkeeren. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De N.S-B.-ers verlaten de ver gadering. Hedenmiddag is de tweede gewone zitting der Staten van Zeeland geopend. Aanwezig waren 47 leden, afwezig de heer Catshoek, met kennisgeving. De voorz. opende de zitting in naam der Koningin en las daarna het ambts- met 49 tegen^ 32 stemmen, gebed voor. Hierna las de heer DEKKER (N.S.B.) de volgende verklaring voor: De Nationaal Socialisten in deze ver gadering zijn van meening dat de Eerste Kamer der Staten Gene raal op schromelijke wijze in gebreke blijft h,aar plicht te doen tn aanzien van de toelating van hun kameraad d'Ansem- bourg als, lid van dat college Zij zien daarin een totaal gebrek aan achting voor de Provinciale Staten, die dezen Volksgenoot hebben gekozen. Zij vinden daarin aanleiding om, evenals rend lid is mr. W. P. Mi v. d.. Loo; 2e seer. mr. W. Aalbersberg. De installatie vindt plaats Woensdag 27 November a.s. TWEEDE KAMER. (Vergadering van heden). Gestemd wordt over het amendement van den heer Van Braambeek op art. 1 van het wetsontwerp tot wijziging van de pensioenwet voor de spoorwegamb tenaren strekkende om de pensioenkor ting tot 10 pet. te beperken en niet te korten op weduwen en weezenpensi- oenen. Het wordt bij gemengde stem ming met 48 tegen 33 stemmen aange nomen. Het amendement Van Braambeek om verdere korting niet door de Kroon, doch door de wetgevende macht te be palen wordt verworpen met 55 tegen 26 stemmen. Voor stemden de soc. dem., de communisten en Sneevliet, Van Houten en IJsselmuiden. Het wetsontwerp wordt aangenomen Tegen de soc. dem., de comm., Van Houten, Sneevilet en acht r. kath. Zonder debat en z.h.st. wordt aange nomen het wetsontwerp tot bestendi ging voor 1936 der tijdelijke opcenten op de invoerrechten in Ned. Indië. VERPACHTING. - B. en W. van Oost- en West Souburg hebben bij open bare inschrijving verpacht het voorloo pig niet tot begraafplaats bestemde per ceel grond aan den Zaaihoekweg, groot ongeveer 1J4 gemet. Van de 15 inschrijvers is pachter ge worden de heer Adr. de Visser Adr. zn, voor f 80 per jaar. Ras Seyoem bedreigt het Ita liaansche front ten W. van Ma- kalle. hun kameraad Van Vessem, de beslis- Ras Seyoem, de Abessijnsche aanvoer ing van de Eerste Kamer af te wachten, der van het Noordelijke front hee{t een alvorens de vergaderingen van het Col- omtrekkende beweging gemaakt waar- ono Tiro O Vin «ril »71tn zïnIrrtTftM kil +n T I 0 d. Goes Bevallen: D. Harinck. geb. de Jongh, Ondertrouwd: A van Keulen jm. 20 liJ-f fs Heer Arendskerke en A. Kip jd. 22 j. *s Heer Arendskerke, laatst te Goes. |Z.) hoek van den rijksweg en den provinci alen weg, den zgn. viersprong, waar 'n auto, komende uit de richting Maaren en een wagen, welke v,an den kant van Woudenberg kwam. elkaar met groote snelheid naderden. De botsing ontstond doordat de bestuurder van eerstgenoemd voertuig naliet de andere auto voorrang te verleenen. De schok was zoo hevig dat de aanrijdende wagen, een open auto, tegen een paal vloog, waarna de beide inzittenden op den weg werden geslingerd. Van hen is de 22-jarige V. d. Bedum uit Soest zeer kort na het ongeluk over leden. Zijn metgezel, eveneens een jon geman, werd met een ernstige hersen schudding in zorgwkkenden toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort ver voerd. De bestuurder van de andere auto. de heer W. H. B. Sierp uit Den Haag is er heelhuids afgekomen, hoewel de auto is omgekanteld. Nader wordt gemeld dat in het zie kenhuis ook het tweede slachtoffer He dennacht is overleden. Het is de Heer C. H. van der Weert. Renswoude 1 doode en 1 zwaar gewonde, Maandagavond omstreeks 9 uur is in de beruchte bocht bij Renswoude een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij 1 persoon werd gedood en een ander le vensgevaarlijk werd gewond. Een auto, komende uit de richting Renswoude, rijdende in de richting De Klomp, is in genoemde bocht, waar 1 j- 1 1 f I Cl 111 Ll CKAcllUv DtJW CPlliy PclUdctiLl W cl CXI lege, waarm zi, zijn gekozen, bi, te wo- doQr hij de flank d/r ^lianen ten Wes- neAls protest tegen deze houding vanh®? MakaU? bedreigt. Verkennings- de Eerste Kamer verlaten de Nationaalvhegtuigen konden de posltle der Abes' Socialisten derhalve deze vergadering. De VOORZITTER zeide, dat het hem I speet, dat de heer Dekker de woorden „schromelijke wijze" heeft gebruikt. De heeren Dekker en Van Gorsel ver lieten daarop de vergadering. De ingekomen stukken zijn alle voor kennisgeving aangenomen, voor zoover) het goedkeuring van Statenbesluiten be- f treft. In handen van Ged. Staten om bericht en raad werden gesteld, verzoeken van de commissie voor de behartiging van de belangen van obligatiehouders van de N.V. Stoomtrammaatschappij Bres- kensMaldeghem om een bijdrage aan die maatschappij; een verzoek van de kerkvoogdij der I Ned. Herv. Gemeente te Brouwershaven om subsidie in de kosten van herstel van de consistoriekamer, behoorende bij haar kerkgebouw. Dit geschiedde ook met een verzoek van de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk te IJzendijke om subsidie in de'| kosten van herstel van het dak van haar kerkgebouw. De mededeelingen werden voor ken- nisgeving aangenomen behalve dat inza ke het kapitaal ad 25.500, bestemd ten dienste van den landbouw. Dit werd naar de afdeelingen verwe zen, evenals de reeds eerder gemelde voorstellen. Bij dat inzake de kapitaalreorganisa tie van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- I wegmaatschappij heeft de heer DE I PAAUW betoogt, dat het wenschelijk was, dit wat aan te houden, opdat het nog zoo kort in het bezit der leden is en Ged. Staten het zoo vlug hebben be handeld. De heer VAN BOMMEL VAN VLO-1 TEN zeide, dat dit wel zou kunnen tot een tweede afdeelingsonderzoek, dat toch zal plaats hebben na de vergade- ring van 17 December. De h.h. STA VERMAN en ADRIAAN- I SE hadden bezwaren tegen uitstel. Be-1 sloten werd ten slotte ook dit voorstel I direct naar de afdeelingen te verzenden, die daarna getrokken werden. De vergadering werd hierop gesloten. Goes, 19 November. Op de vee markt waren aangevoerd 7 koeien, 33 vaarzen, 6 ossen, 114 kalveren en 70 biggen. Op de veiling van de V.P.Z. was de aanvoer 2184 eieren, 5.20 per 100. Offici'eele noteering fabrieksboter jf 0.92%; boerenboter 0.82F», winkel prijs 0.92 tweede kwaliteit 0.70; afwijkende 0.60; kipeieren f 5, winkel prijs 6; eendeieren 4; poelje 3. Opgave handelaren: boter 0.75, kip eieren 5; eendeiren 4; kleine 3. Goes, 19 Nov. Graanmarkt. Haver f 6,50; Kookerwten f 7,508,50; Schok kers f 1010,50; Bruine boonen f 10 12,50. Rotterdam, 19 November. Op de veemarkt van heden was de aanvoer in totaal 3277 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 735. magere runderen 964, vette kalveren 201, gras kalveren 200, nuchtere kalveren 870, varkens 6, paarden 152, veulens 3, scha pen of lammeren 110, bokken of geiten 36. Graskalveren: le kw. 38, 2e kw. 32. Slachtpaarden: le kw. 37, 2e kw. 33. 3e kw. 28. Slachtpaarden: le kw. 150, 2e kw. 110, 3e kw. 75. Overige prijzen on veranderd. Aangevoerd 140,000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren f 2,955,70, Eendeieren f 2,502,95. De aanvoer was over 't algemeen kleiner, vanwege de jaarmarkt te Go- rinchem. Vette koeien en ossen, handel kalm, prijzen onveranderd Prima koei en tot 48 cent, prima ossen tot 46 cent. Stieren onveranderd. Vette kalveren, handel matig. Prima tot 85 cent. Overi gen handel matig en prijzen geheel on veranderd. iMWMa—lT"I' Heden overleed, na smar telijk lijden, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer JACOBUS BROERSE in den ouderdom van bijna 85 jaar. Koudekerke: K. BROERSE—BOLLEE. Vlissingen: J. J. BROERSE. J. J. BROERSE— DEBRAUWER. en Kinderen. Koudekerke, 18 Nov. 1935. Geen rouwbezoek. Eenige en algemeene kennisgeving. Getroffen door de veelvuldige betoonde deelneming, zoo van hier als elders, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, SARA JONGEPIER—WISSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, H. JONGEPIER. Middelburg, November 1935. Veersche weg S 254r. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg, zal op Donderdag 21 November 1935, des avonds te acht uur, in het Vei lingsgebouw „Mercurius", aan de Koepoortstraat aldaar, krachtens art. 1223 B.W., in het openbaar verkoopen: Gemeente Middelburg: I. Een Woonhuis en Erf aan de Vlissingsche straat, wijk K no. 44. kadaster Sectie D no. 2545 ged., groot 1 a. 80 ca II. Een Opslagterrein met ach tergelegen timmermanswerkplaats, aan de Roosterstraat, kadaster Sectie D no. 2545 ged., groot 3 a. 46 c.a. Combinatie I en II, samen groot 5 a. 26 c.a. III. Een Woonhuis (gedeeltelijk ingericht tot winkel) en tuin, aan de Vlasmarkt, wijk K no. 151, ka daster Sectie D no. 2694, groot 2 a 2 c.a. IV. Een Winkelhuis met berg plaats en bovenwoning, aan den Achtersingel, wijk Q no. 133, ka daster Sectie D no. 2917, groot 57 c.a. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en van 24 uur, op vertoon van toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Nota ris. op Donderdag 21 November a.s. des namiddags van 34.30 uur in het COOSJE BUSKENSTRAAT Voor belangstellenden GRATIS TOEGANG. Kaarten verkrijgbaar bij den Heer L. VAN SPARRENTAK, St. Pie terstraat, Telefoon 364, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3