MARKTBERICHTEN. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. RECHTSZAKEN. AFLOOP VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND. Directeur H.B.S. te Oostburg. ZEEUWSCHE BOND VAN WANDELSPORTVEREENIGINGEN. VOETBALOVERZICHT. Wedstrijduitslagen Z. V, B. HELDEN DER ZEE. MISDADIG OSS. Nog steeds komen er meer mis drijven aan 't licht. FRANKRIJK. DUITSCHLAMD. De Staat als huwelijksbemiddelaar. DE STRIJD DER BELIJDENISKERK. OOSTENRIJK. VER. STATEN. WAARSCHUWEND WOORD VAN ROOSEVELT. Deopgroeiende generatie kent de verschrikkingen van den oorlog niet." In hooger beroep. Goes. AGENDA. Dl 12 Nov- Ledenverg. Ver. Kinderv.; conc.z. 16,30 h. Dl 12 Nov- Ouderav. School C.; School a/d Bree, 20,00 h. Dl 12 Nov. Blauwe Avond; Schuttersh., 20,15 h. Dl 12 Nov. Voorst, uitg. Blindenbond, „City 16,30 h. WO 13 NOV. Caus. lichtb. N. S. O. Spr. de hr. M. J- Louws, Amb.sch. 20,00 h. WO 13 Nov. Uitv. Chr. Gem. a Capella Koor „Sursum Corda", Concertz- 1.0,00 h. WO 13 Nov. Lez. m. lichtb. Ned. Ver. v, Huisvr., spr. de hr. Dols. St. Joris 14.30 h. GOES. Dl 12 Nov. De Schouwspelers „Dolle Hans"; Schuttershof 20,15 h- WO 13 Nov prise van de destijds zoozeer de belang stelling getrokken hebbende documen taire welke Joris Ivens voor de Philps- fabrieken gemaakt heeft, die voor de vereeniging Handelsbelang hier ter ste de gedraaid heeft. De mogelükheid om Eisensteins Ge nerale Linie en de Fransch-Tsjechische Russische film Wolga in vlammen in het programma op te nemen wordt even eens nog onderzocht. Tot notabel bij de Ned. Herv. kerk te Grijpskerke is gekozen de heer C. Coppoolse (aftr.) In de vacature Z. Koene wegens vertrek naar Oostka pelle moet herstemming plaats hebben tusschcn de heeren A. J, Sanderse, A. Maljaars, Joh. Boogaard en P. Sander se. Te Schoondijke werd her kozen tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk, de heer J. I. van Male en geko zen de heer J. P. Smoor. Laatstgenoem de in de vacature J. F. van Rosevelt, die bedankt had. Bij Kon. besluit van 8 November is benoemd in vasten dienst tot directeur van en leeraar aan de R. H. B. S. te O o s t b u r g A. J. S. van Dam, on der gelijktijdige toekenning v,an eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. te Middelharnis. Maandagavond hield de Zeeuwsche Bond van Wandelsportvereenigingen zijn eerste jaarvergadering in de bovenzaal van „De Nieuwe Landbouw" te Middel burg. De heer R. v a n R o o, vice-voorzit- ter van den Bond, zeide, dat de Bond gewerkt heeft in den geest, die bij de oprichting in 1934 voor zat. De Bond ver richt een preventieven werkkring ten opzichte van het vaststellen van de data van de marschen. Er waren nu geen klachten, maar toch is de vraag naar voren gekomen of de bond ook niet in andere richting werkzaam zou kunnen zijn, doch dan moet de algemeene ver gadering daartoe machtiging verleenen. Spr. zeide de vergadering te leiden, omdat de voorzitter, de heer P. C. de Hamer naar Breda vertrok en bedankte als voorzitter. Spr. bracht dank voor wat de heer De Hamer voor den Bond deed en besloten werd hem een schrijven te zenden, waar in dat ot uiting komt. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer J. Schel- t e n s, bleek, dat bij den aanvang 7, thans 9 vereenigingen zijn aangesloten en dat er een goede samenwerking is geweest. De voorzitter bracht dank voor het uitbrengen van dit verslag en voor het vele, dat hij dit eerste jaar voor de vereeniging heeft gedaan. De rekening wees een eindcijfer van 18 en een goed slot van 15.96 aan. De voorzitter zeide, dat de ver eenigingen dit jaar 2 voor den Bond stortten en meende, dat, als men nu zich blijft beperken tot de oorspronkelijke doelstelling, in 1936 1 voldoende zal zijn. Er ontspon zich eenige discussie over de vraag of de vereeniging „Op Stap" te Bergen op Zoom ook tot den bond kan toetreden. Het bestuur zag daarin geen bezwaar en was het ook niet eens met een schrijven van Achilles, dat dan de naam van den Bond zou moeten worden veranderd. Het resultaat was, dat met 9 tegen 6 stemmen tot toelating werd besloten. De vergadering koos tot voorzitter den heer R. van Roo; tot vice-voorzit- ter den heer P. Kooman, tot nieuwen commissaris den heer Sandifort te Vlis- singen en herkoos als secretaris-penning meester den heer J. Scheltens en als commissaris de heeren Reijers, F. G. Lemmers te Vlissingen en Tissing te Goes. Zij, bij wien geen woonplaats is genoemd, wonen te Middelburg. Thans zeide de voorzitter, dat het bestuur het goed vindt bij de oor spronkelijke doelstelling te blijven, doch ook bereid is het werk uit te breiden, als daartoe een sterke aandrang van de vereenigingen mocht uit gaan. Uit de gevoerde discussies bleek, dat sommige afgevaardigden er wel voor waren, dat, als er niet voldoende mar schen worden uitgeschreven, de Bonc oefenmarschen uitschrijft en het resul taat was, dat besloten werd zoo noodxg het werk iets uit te breiden, maar zon der eenig financieel risico voor den Bond, zoodat de afdracht 1 kan zijn. Bij de rondvraag drong een der aan wezigen aan op het zooveel mogelijk beperken van het aantal voor een marsch beschikbare prijzen. Een herinneringskruis en één vereeni- gingsprijs is voldoende. Het bleek, dat men algemeen dit gevoelen deelde. Domburg, dat als gast de vergadering bijwoonde, sloot zich als tiende lid aan. Medegedeeld kon worden, dat Goes weer op Hemelvaartsdag een marsch uit- S9B££»B99BaBaaSB schrijft, de Zeeuwsche Wandelsportver- eeniging met Pinksteren een tweedaag- sche en de V.T.V. op 1 Juni. Eindelijk is weer eens een volledig programma afgewerkt kunnen worden. T.S.C. heeft zijn vierden wedstrijd in een vierde overwinning omgezet. Het blijkt toch steeds meer en meer dat de Oosterhoutsche club een goed elftal be zit. Want hoewel van de vier gespeel de wedstrijden er drie op eigen veld plaats vonden, dezen Zondag had T.S.C. toch niet een der zwakste elftallen van deze klasse te bekampen. De Baronie- ploeg heeft immers ook al aardige resul taten geboekt. Het is ons van de Bre- danaars tegengevallen dat zij geen enkel tegenpunt hebben weten te scoren. Hero heeft volgens de verwachtingen gezegevierd over Goes. Toch is ons de tegenstand die Goes geboden heeft mee gevallen. Eerst in de laatste minuut maakte Hero het derde doelpunt. Het blijkt dat de jongste tweedeklasser nog geenszins ontmoedigd is. Bovendien heeft Goes zijn vier nederlagen tegen de sterkste elftallen geleden (Middel burg, De Baronie, Terneuzen en nu He ro.) Het gelijke spel tusschen Dosko en Terneuzen op den Raayberg is ook nor maal te noemen. Voor Dosko is dit het derde gelijke spel op eigen veld. Ter neuzen kan met den uitslag niet onte vreden zijn. Bij rust hadden de Zeeuwen een 20 achterstand. Dat Middelburg zoo'n groote over winning zou boeken zal zelfs de groot ste optimist niet hebben durven voor spellen. Heeft Middelburg den vorm, die den groen-witten vorig seizoen zoo dik wijls fraaie overwinningen heeft opgele verd, thans weer teruggevonden? Of is R.B.C. zoo'n zwak spelende ploeg? De tegenstand die zij den Middelburgers bood, was niet sterk. R.B.C. is niet mee gevallen. Zeelandia heeft in Vlissingen een kostbaar puntje weten te bemachtigen. De groen-zwarten wachten nog steeds op de eerste overwinning. De kans daarvoor doet zich a.s. Zondag voor, wanneer zij Dosko in den Nadorst te be kampen krijgen. Vlissingen slaat dit sei zoen ook maar een pover figuur. Drie punten uit zes wedstrijden geeft te den ken. Wanneer de voorhoede der rood- witten zich niet betert, dan zullen zij moeten strijden om de laatste plaats te ontgaan. De stand is thans als volgt: gsp. gew. gel. vrl. dip. P- Middelburg 6 4 2 0 17-3 10 TSC 4 4 0 0 11-2 8 De Baronie 5 3 1 1 13-7 7 Hero 4 2 2 0 11-4 6 Dosko 5 1 3 1 8-9 5 Terneuzen 5 1 2 2 12-14 4 RBC 4 .1 1 2 11-16 3 Vlissingen 6 1 1 4 3-7 3 Zeelandia 5 0 2 3 6-19 2 Goes 4 0 0 4 2-13 0 Zaterdag: SMZOostkapelle 33; LWSerooskerke 05. Zondag: Zeeuwen 2Ierseke 30; Hansw. BoysMiddelburg 3 54; Goes 2Vlissingen 3 31. Ie kl. B: Terneuzen 3Hulst 2 34; Corn. BoysTerneuzensche Boys 13, Ie kl. C: SchoondijkeBiervliet 17; Breskens 2Groede 42; Oostburg 2 Turkeije 23. Overgangsklasse: Middelburg 4 Domburg 15; Zeeuwen 3Zeelandia 3 72; Eiland Boys 2Scheldestroom 1—5. 2e kl. A: NoormannenRCS 3 20; EMM 2Scheldestroom 2 60; Zeeu wen 4-Vlissingen 4 24; Nieuwfand Middelburg 5 45. 2e kl. B: KattendijkeKapelle 14; CortgeneGoes 3 52; Ellewoutsd. Kruiningen 55. 2e kl. D: Groede 2Oostburg 3 10; Biervliet 2-Schoondijke 2 16. 3e kl. A: Domburg 2RCS 4 62; Zeelandia 5Zeeuwen 5 13; Middel burg 7Eil. Boys 3 32; Vlissingen 5 Noormannen 2 82. DE GEDIENSTIGE GEEST. Za terdagavond kreeg op de Hoogstraat te Rotterdam mej. E. M. A. uit de Valkstraat, een toeval. Een paar men- schen verleenden haar hulp. Een van hen heeft daarbij kans gezien, er met haar handtaschje, waarin 10 zat, van door te gaan. DE „HULPVAARDIGE" CHAUF FEUR. Gisteren reed te Amsterdam een auto, bestemd voor het vervoer van vleesch een marktkraam aan, hetgeen tot een hevige ruzie tusschen den chauf feur en den eigenaar van de kraam leid de. Het publiek bemoeide zich er mee. zoodat al gauw een flinke oploop ont stond. Een agent van politie leidde den chauffeur naar het bureau. Daar de ach tergebleven vleesch-auto het verkeer in gevaar bracht bood een particulier aan den auto naar het politiebureau te rij den. Een agent van politie nam dit aan bod aan, de wagen reed wegdoch niet naar het bureau. Eerst 's avonds laat is de auto onbe heerd terug gevonden, het vleesch bleek medegenomen te zijn. Het zoeken is thans naar den „hulp vaardigen" chauffeur. Te Oostmahorn zijn Maandagmiddag aan de bemanning van de aldaar gesta tioneerde motorreddingboot „Insulinde" onderscheidingen voor persoonlijken moed en zeemanschap uitgereikt, in ver band met de redding in den stormnacht van 17 op 18 Sept. j.l, van de beman ning van het Duitsche s.s. „Bramow". De schipper van de „Insulinde" Mees Toxo- peus ontving uit handen van den voor zitter van de N Z.H.R.M. de groote gou den medaille met getuigschrift. Het is de derde maal, dat deze onderscheiding is uitgereikt. Wijlen Dorus Rijkers en Jan van Kan uit Noordwijk zijn de eenige redders die tot op heden deze belang rijke onderscheiding hadden ontvangen. De gouden medaille, tweede grootte, werd uitgereikt aan den machinist K. ^einigert en de overige leden van de be manning, die allen bij vorige reddingen reeds begiftigd werden met de zilveren medaille, ontvingen voor deze redding de zilveren gesp. met getuigschrift. De activiteit van de Ossche misdadi gers heeft zich niet alleen beperkt tot Oss en omgeving. Meer en meer blijkt, dat zij hun werkzaamheden ook tot in de verste uithoeken van Noord-Brabant hebben uitgevoerd. Uit het onderzoek dat mr. Dubois, of ficier van justitie te 's Hertogenbosch heeft doen instellen, betreffende de cri minaliteit, welke in de jaren 1929 tot 1932 te Eindhoven en omstreken voor kwam, is thans gebleken dat ook hier Ossenaren aan het werk geweest zijn. Een oud-Ossenaar, zekere v. H., bijge naamd de Mulder, die in de strafgevan genis te Amsterdam verbleef, is voor dit onderzoek naar het huis van bewaring te 's Hertogenbosch overgebracht. Hij ïeeft voor mr. Dubois zijn hart uitge stort en verklaard, dat hij zich geduren de een aantal jaren heeft schuldig ge maakt aan meer dan 25 inbraken en diefstallen. Deze bekentenis heeft opnieuw licht gebracht in een serie duistere misdrij ven, die tot dusver onopgehelderd wa ren gebleven. De Mulder had zich ver zekerd van een aantal medewerkers, die voor niets terugdeinsden, o.a. van Peer de B„ de vader van de Ossche misda digers. P. de K„ een inbreker van profes sie, en H. bijgenaamd de Saai, eveneens uit Oss, die hem bij zijn diverse operaties assisteerden. Verscheidene duizenden guldens wer den door deze bende in de wacht ge sleept. K„ die thans in de stafgevange nis is opgesloten voor acht j.aar, zal nog nader hieromtrent aan den tand wor den gevoeld. Vanzelfsprekend ontken nen èn P. de B. èn de S. iets met de zaak uitstaande te hebben, De onlangs als verdacht van brand stichting gearresteerde S. de B„ echt- genoote van P. de B., die indertijd in ïindhoven ongeoorloofde betrekkingen met een misdadiger uit Oss onderhield, werd ernstig verdacht, dat zij boven genoemde mannen inlichtingen heeft verschaft, die de inbraken mogelijk maakten. Ook zij, zal zich hiervoor te verantwoorden hebben. Voorts werd nog licht gebracht in een overval te ZeeltVeldhoven in 1933. n een nacht werden twee bejaarde men- schen in hun woning overvallen. Zij bo den krachtig weerstand en liepen ern stige verwondingen op. Dolor d,at de uit kijk onraad bespeurde moesten de in dringers hals over kop vluchten. Thans lebben in het huis van bewaring twee van deze mannen nl, de TL en J. v. B. uit Oss bekend zich met de Saai aan dit misdrijf, te hebben schuldig gemaakt. Het onderzoek duurt voort. Vlagincident. Te Ajaccio (Corsica) hebben gisternacht onbekenden v,an de vier voor het raadhuis staande vlagge- masten de Fransche driekleur naar be neden gehaald en de verscheurde vlag gen op de treden van het raadhuis ge worpen. De dienstdoende politieagen ten van de wijk, waarin het raadhuis staat, zijn voorloopig geschorst. Een onderzoek wordt ingesteld. Vermoede lijk heeft men hier te doen met een anti-Fransche demonstratie door Itali anen. WAPENSTILSTANDSDAG, De betoogers waren niet bijster vredelievend. Ter gelegenheid van Wapenstilstands dag heeft de vroegere minister van bin nenlandsche zaken Frot een rede ge houden op een vergadering van het Volksfront te Rijssel. Toen hij op het station ,aankwam, had er een klein in cident plaats. Hij was nauwjelijks uit den trein gestapt, toen een man op hem ioe'trad en hem een vuistslag in het ge- zich gaf. Leden van het Volksfront, die den spreker kwamen begroeten, stortten zich op den laanvaller en leverden hem over aan de politie. Te Parijs heeft het défilé der ver schillende rechtsche en linksche organi saties langs het graf van den Onbeken den Soldaat den geheelen middag ge duurd. De straten werden bewaakt door sterke ,ufdeelingen politie, republikein- sche garde en militairen. Op enkele plaatsen is het tot vechtpartijen tus schen linksche en rechtsche groepen gekomen. Zoo raake de voorzitter der „Solidarité francaise" met een groep aanhangers in gevecht met leden van het Volksfront, waarbij met stokken en andere voorwerpen werd geslagen. Van een der groote café's aan de Champs Elysées werden de ruiten in geslagen. Er hebben ook arrestaties plaats gehad. Duizenden en duizenden h,adden zich opgesteld langs de straten om het dé filé der organisaties gade te slaan. In het tijdschrift van den Bond van Duit sche geneesheeren verklaart dr. Thiele, dat de strijd tegen het ter wereld bren gen van erfelijk belasten niet alleen ne gatief, maar ook positief moet worden gevoerd. De regeering heeft daarvan ook wel blijk gegeven door het verleenen van huwelijksvoorschotten. Dit is evenwel niet voldoende. Een groot aantal jonge meisjes, die gaarne willen trouwen en daartoe ook geschikt zijn, blijven onge trouwd als gevolg van de huivering die vele jongemannen voor het huwelijk koesteren, en vele jongemannen, die niet afkeerig van een huwelijk zijn, hebben geen gelegenheid geschikte meisjes te leeren kennen. De particuliere huwelijks- bureaux gaan van verkeerde gezichts punten uit en daarom moet de staat zelf de huwelijksbemiddeling ter hand nemen. Op de bureaux van den burgerlijken stand moeten lijsten liggen, waarop trouwlustige jongemannen en vrouwen hun namen kunnen zetten. (N. R. Ct.) De Berlijnsche correspondent van de Neue Zürcher Ztg. meldt dat de door de Belijdenisbeweging gestichte theologi sche hoogescholen te Wupperthal en Berlïjn-Dahlem van staatswege, en wel op bevel van den rijksminister van on derwijs, zijn opgeheven. Dit iqgrijpen heeft de spanning tus schen de Belijdeniskerk en de staat aan zienlijk verscherpt en alle geestelijken van de Belijdeniskerk hebben van de leiding opdracht gekregen, elke mede werking aan de provinciale kerkcom- missie die minister Kerrl heeft ingesteld, te weigeren. Nazi's veroordeeld. Gister is te Weenen uitspraak gedaan in een pro ces tegen 11 personen, die er van be schuldigd werden op 1 Mei van dit jaar een hakenkruisvlag op een der kerken te Weenen te hebben geheschen. Twee der beklaagden zijn veroordeeld tot 1J4 jaar, zes tot 1 jaar zware kerkerstraf. De drie ,andere beklaagden zijn vrijge sproken. In geheel Amerika zijn gister, zooals ieder j,aar op Wapenstilstandsdag het geval is, degenen herdacht, die in den Wereldoorlog zijn gevallen. Te 11 uur stond alle verkeer en alle arbeid stil; het Amerikaansche volk eerde de> doo- den door een stilte van twee minuten. Voor het eerst, seder het graf van den Onbekenden Soldaat op het militaire kerkhof Arlington bij Washington door president Harding plechtig aan de natie werd opgedragen, heeft zich gister een president der Vereenigde Staten naar deze gewijde plaats begeven en uiting gegeven aan de vredelievendheid van t Amerikaansche volk. In de rede, die president Roosevelt bij deze gelegenheid heeft gehouden, zeide hij, dat de politiek der Amerikaan sche regeering door twee hoofdbegin^- len wordt bepaald, in de eerste plaats door den wensch, dat de Vereenigde Staten niet betrokken worden bij eeni- gen oorlog, en verder door den vasten wil, den vrede te bevorderen op alle mogelijke manieren en te waarschuwen voor de verschrikkelijke gevolgen van een oorlog. Roosevelt herinnerde aan de pogin gen, die Amerika heeft gedaan om het uitbreken van een oorlog te voorkomen en voegde er aan toe, dat Amerika ook den vrede dient, doordat zij duidelijke j ondubbelzinnige termen gebruikt en 'n j oorlog oo koorlog noemt, wanneer het doch natuurlijk tegelijkertijd zorg dragen voor een voldoende verdediging zijner grenzen, te land, ter zee en in de lucht. W. v. d. H., 50 jaar, koopman te Vlissingen, tegen een vonnis van den politierechter te Middelburg van 22 October 11., waarbij hij wegens overtre ding van de Tabakswet is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. O, v. d. H., 28 jaar, werkman te Kerkwer.ve, tegen een van den politierechter, waarbij hij wegens dief stal is veroordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis. F. J. P., 28 jaar, koopman te Mid delburg. tegen een vonnis der rechtbank van 1 Nov., waarbij hij we gens oplichting is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De officier van justitie was in hooger beroep gekomen. Notarissen J. C. Kram te Kapelle en J. L. van der Harst te Middelburg hebben Zaterdag in de Zaal van den Bui tentuin aan den Tramsingel bij Middel burg te Koudekerke publiek verkocht: een huis en tuin aan den Nieuwen Vlis- singschen weg te Koudekerke E 82 groot 3 a47 c.a. Kooper L. G. J. van de Ven, Koude kerke voor 3230. 11M i' 11 i rnmmwjrnwiKïKwcttKvspixxrttnrz' *j. Overleden: J. W. van Strien 1 j- j. te Krabbendijke, C. M. de Jonge 11 j- m. te Krabbendijke, J. M. Hoek van Dijke, 59 j. jd. te Driewegen- (Z.) Middelburg, 11 November. Op veiling deden: Veldsla 1014 c-, Spina zie 616 c.. Stoksnijboonen 41 c„ Stok- princessenboonen 41 c„ Spruiten 819 c., Witlof 520 c-, Schorseneeren 10 11 c„ Koolrapen 12 c„ peën 1.52,5 c., uien 1,52 c. Kroten 23 c., alles per kg, Peterselie 38 c„ per chip, Peën 25,5 c., Rapen 35 c., Kroten 1,5 3,5 c-, Prei 46 c., Selderie 23,5 e., Knolselderie 1 c„ Rammenas 0,51.5 c., alles per bos, Savoye kool 2,55,5 c.. Roode Kool 35 c., Boere Kool 13,5 c„ Witte Kool 3—5 c., Bloemkool 2—17 c., Andijvie 12,5 c., Kropsla 0,51.5 c-, Komkommers 12 c., alles per stuk; Bloemen: Chrysanthen 36 c.. per bos, Vetplanten 6 c., per pot, Crocusbollen 42 c., Tulpenbollen 34 c., beide per 100 stuks- Goes, 11 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Blauwe Druiven: Black Alicante 17, Tomaten 6—9. Spinazie 3— 7. Spruiten 14, idem He soort 68. Kro ten 2,20, Wortelen 1,60—1,90, Wijnpeen 1,10—2,10, Uien 1,70—2,60, Aardappe len 1,102.50, idem poters 1,10, per 100 kg, Rapen 67, Rammenas 3, Kroten 2, Prei 58, Bloemen Chrysanthums 2, per 100 bos, Bloemkool 713, idem He soort 27, Roodekool 3,708, idem lie soort 0,902,40, Groene Savoyekool 3,906, Gele idem 2,703, Witte kool He soort 1,201,30, Breedblad Andijvie 0,60 2,50, Krul Andijvie 1,202,40, Kropsla lie soort 0,601,70, per 100 stuks. ft Kapelle, 11 Nov. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving"- Groentenveiling: Blauwe Druiven 12 28 per kg, Roode kool 38, per stuk, Spruiten 6—11, per kg, Savoye kool 5 8, per stuk, Kroten 12. Ajuin 12, Breekpeen 12, per kg, Andijvie 0.50 1,20, Kropsla 1—1,50. per 100 krop, Prei 9,9010,80, per 100 bos, Ramenas 1,10 —1,50, per 100, Chrysanten 18—19, per pot, Chrysanten 46,^ per bos. Hulst, 11 Nov. "Aanvoer ruim, han del kalm: Gerst f 5, rogge f 7, haver f 6,25, erwten f 8,50, boonen f 12.25. een gewapenden inval in een ander landMIDDELBURG, en het dooden van menschen zonder oorlogsverklaring betreft. Roosevelt zeide, het te betreuren, dat de wereld lot dusverre zoo weinig voordeel van de pogingen tot handhaving van den vrede heeft gehad en dat het geloof in de hei ligheid van internationale verplichtin gen aan het verdwijnen is. De thans opgroeiende generatie, al dus de president, kent de verschrikkin gen van den oorlog niet en weet niet, wat oorlog beteeken. De atmosfeer eener munitiefabriek en het heldendom op de slagvelden schijnt haar een stimuleeren- de en welkome afwisseling na het dorre, droefgeestige bestaan, dat de moeilijke tijden van thans met zich brengen. Het Atnerikaansche volk zal echter aan deze illusie niet ten offer vallen, want het weet, zoo vervolgde Roosevelt, dat op den geestdrift en de kortstondi ge welvaart van den oorlogstijd onver biddelijk de economische en sociale ca tastrofe volgt voor hen, die den oorlog overleven. Amerika zal daarom zijn werk voor den wereldvrede voortzetten, Elec Drukker»* W. den Boer, M burg-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6