QUAKER Quaker Havermout: DE GROOTE KINDER VRIEND ZEELAND, HANDEL EN NIJVERHEID. RECHTSZAKEN. SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. MIDDELBURG. SOES. WALCHEREN. AGENDA. gedeelte tot het Nederlandsche gebied behoort. Het zou inderdaad een groote verbetering zijn als er thans uitvoering aan deze plannen gegeven werd en mis schien is er nu meer kans van slagen, daar de druk daarvan thans uitgaat van Nederlandsche zijde. De bedoeling in België is geweest en is er nog om den Dijk van Knocke, die bij Lekkerbek dood loopt, dan door te trekken tot in Zeeuwsch Vlaanderen en achter de duinen een goeden verkeers weg aan te leggen, eveneens tusschen dezelfde plaatsen. Van onzen kant wacht men slechts op de beslissing welke de Nederland sche regeering zal nemen om tot uitvoe ring dezer plannen over te gaan. De heer A. Bouwense, alhier heeft een dezer dagen na volbrachte studie zijn diploma vliegtuig-techniek bij de Arnhemsche School voor schriftelijk onderwijs (ASSO) verworven. v Werkloozen, Bij de arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos: 910 mannen en 25 vrouwen. Gedeeltelijk werkloos. 45 mannen en 5 vrouwen. Niet werkloos: 15 mannen en 2 vrouwen. Algemeen totaal vorige week 994. bij gekomen 59, afgegaan 51, over 1002. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE KRABBENDIJKE. Zondag j.l. vertoefde de Justitie uit Middelburg te Goes in bijzijn van dr. Hulst uit Leiden, die in het ziekenhuis sectie heeft verricht op het lijkje van het slachtoffer dat in den loop der vo rige week bij een aanrijding onder de gemeente Krabbendijke om het leven is gekomen, zooals men weet is de be stuurder van de auto na het ongeval doorgereden, en heeft hij zich niet om het slachtoffer bekommerd- VEREENIGING RIJWIELPAD WALCHEREN. De afdeeling Ritthem opge richt. Vrijdagavond werd in de zaal van wed. Wesdorp een openbare vergade ring gehouden, ten einde een afdeeling Ritthem op te richten van de vereeni- ging Rijwielpad Walcheren. Na met een kort woord ingeleid te zijn door burgemeester P. W. ter Haar, licht te de heer J. Louwerse te Vlissingen, secretaris van bovengenoemde vereeni- ging, duidelijk het groote nut van rij wielpaden. Niet alleen dat deze, als zij liggen naast drukke verkeerswegen, een veilig' verkeer geven, maar de door de vereeniging reeds aangelegde rijwielpa den brengen de wielrijders ook naar streken, die anders op de fiets niet te bereiken zouden zijn- Niet gaarne zouden wij b.v. het prach tige fietspad langs de duinen meer willen missen. Niet alleen is bovendien door dit pad een gemakkelijke en veilige verbinding verkregen tusschen verschil lende plaatsen, maar ook kunnen wij nu volop genieten van de heerlijke natuur, die Zeelands tuin aan den duinkant biedt. Dank zij de voortvarendheid van den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, voorzitter der vereeniging „Rijwielpad Walcheren", gesteund door vele andere personen, mag de vereeniging, die bijna 10 jaar be staat dankbaar terugzien op 't geen door haar reeds is tot stand gebracht. Op een 8-tal Walchersche gemeenten zijn reeds afdeelingen gesticht- Wel zijn er soms vele moeilijkheden, zoowel technische als financieele, te overwinnen, maar de vereeniging blijft steeds haar doel in het oog houden: Overal op Walcheren een veilig verkeer voor de fietsers door rijwielpaden. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met een rijwielpad langs den prachtigen, ouden weg VlissingenMiddelburg. Met medewerking van het comité Souburg Ritthem, dat verleden jaar een bazar voor dat doel heeft gehouden, zal het rijwielpad van Vlissingen over Oost- Souburg tot Abeele worden aangelegd. Behalve Souburg, zal ook 'Ritthemj veel gemak van dit pad hebben. Verder ligt het in de bedoeling van de vereeni ging een rijwielpad aan te leggen over den zeedijk van Vlissingen naar Rit them. Het groote nut van dit pad, zoowel voor het tourisme in 't algemeen als voor de Ritthemers in 't bijzonder werd door den spreker nader uiteengezet. Na de beantwoording van eenige vra gen gaven zich dadelijk reeds een vol doend aantal leden op, nl. 21 om een afdeeling op te richten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. W. ter Haar, P. Daniëlse, P. J. de Pagter, W. Boogaard, A. Poelman en B. J. de Meij. De eerste zal Tungee- ren als voorzitter, de tweede als pen ningmeester en de laatste als secretaris. O. EN W. SOUBURG. Voor de op 1 Jan. a.s- vacant komende betrekking van gemeente-opzichter alhier, hebben zich 43 sollicitanten aangemeld. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond hield de kolenvereeniging „Onderling Belang" haar jaarlijksche ledenvergadering. Het ledental bleef stationair namelijk 120- Aangekocht werden in 't afgeloopen jaar 145000 kg kolen en 6000 stuks turf. Alle aftredende bestuursleden werden herkozen. RAAD VAN OOSTKAPELLE. De kolentoeslag gewijzigd- Een voorman bij de werkver schaffing. OOSTKAPELLE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van jhr. Van Teijlingen, burgemeester, voltallig. De gemeentebegrooting, die van den vleeschkeuringsdienst en de zekerheids- stelling van den gemeente-ontvanger zijn door Ged. Staten goedgekeurd- Volgens ingekomen schrijven van den Polder Walcheren zal de bestrating van den Duinweg in de eerstvolgende jaren verbeterd worden. De heer Van Adrichem Boogaert vond de toestand van dien weg zooals ze nu is gevaarlijk voor de berijders en zag gaar ne dat de verbetering in een snel tem po gebeurde. Den Polder zal hierop nog maals worden gewezen. De heer K- Janse Had ontslag ge vraagd als ambtenaar van den Burg. Stand. Dit werd eervol verleend. In zijn plaats werd benoemd de heer F. C. de Roo met 4 stemmen tegen 3 op den heer Z- Maljaars. Tot lid van de Com missie van toezicht op het lager onder wijs werd herbenoemd de heer F. An- not. Van den Chr. Besturenebond afdee ling Oostkapelle en omstreken was een verzoek ingekomen inzake wijziging in den brandstoffentoeslag voor de werk loozen en steuntrekkenden. Voorgesteld werd in plaats van per week dezen toe slag toe te kennen per dag en dan het bedrag te bepalen op 20 cent. Dit werd z-h.s. goedgekeurd. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Brand in de vorige ver gadering tot het aanstellen van een voor man bij de werkverschaffing hebben B. en W. een bespreking gehouden met S- Roelse die bereid zou zijn als voorman op te treden tegen een weekloon van f 10 plus f 1 kolentoeslag. B. en W. vin den dit een aannemelijk bod en stelden mitsdien voor genoemde Roelse voor onbepaalden tijd op dit loon aan te stel len. Z.h-s. aldus besloten. Het £ebed bij opening en sluiting' der vergaderingen werd opnieuw geformuleerd. Van de voetbalclub was een verzoek ingekomen, om grond, noodig voor ega lisatie, van een terrein aan den Aagte- kerkschen weg te mogen halen. B- en W. stelden voor dit verzoek in te wil ligen en de zoden door tewerkgestelden te laten afsteken. Aldus besloten. Al leen de heer Zwemer tegen- Hij was van meening, dat de jeugd door het voet bal wordt verwilderd. Aan Ged. Staten zal wederom voor één jaar ontheffing gevraagd worden voor lichamelijke oefening bij het lager onderwijs. De v o o r z, deelde nog' mede, dat als plaatsvervangend burgemeester is aan gewezen wethouder Z- Maljaars. Bij de rondvraag besprak wethouder D e R o o de plaats van de aschbak bij het begin van het dorp. Hij zou die uit een schoonheidsoogpunt gaarne ver plaatst zien. Daar niemand een ge schikte plaats kon aanwijzen zal dit punt nader onder oogen worden gezien. - -♦Kr«»SHa!na53B Goes: f 3 b. s- 3 d.h., J. K., Meliskerke: f 10 b. s. 5 d.h.; overtreding IJkwet: Ma- Da, V., huis- vr. C. W., J. D. en C- P, alle Vlissingen; J. den H-, Goes; J. H., Middelburg: al len f 0,50 b. s. 1 d.h.; I- v. d- V, Hans- weert: 3 maal f 3 b. s- 3 maal 3 d.h.; Ja. Ca. H., Oost- en West Souburg: 2 maal f 3 b. en 5 maal f 0,50 b- s. 2 maal 3 d.h,, en 5 maal 1 d.h., met verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen ma ten gewichten. visschen zonder vergunningsbewijs: W. C., Yerseke ieder f 0,50 b. s. 1 dh.; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet voorzien zijn van de voorge schreven reglementen: A. J. P, H. v, d. H,, Schiedam 3 x f 2 b, s. 2 x 2 dh.; niet den naam vdn den schipper, op de vaste deelen van het schip vermeld hebben; M. J. v. L,, Oud-Beijerland f 3 b. s, 5 dh,; zonder behoorlijk plaatsbewijs van de booten van den stoombootdienst gebruik maken: D. H. en J. W. N,, beiden Utrecht, ieder f 5 b. s. 5 dh,; handelen in strijd met het Reglement op de Wegen en Voetpaden: P. D„ Vrouwenpolder f 10 b, s. 10 dh,; P. R., Koudekerke f 3 b. s. 3 dh.; te Vlissingen venten zonder vergun ning: C. F. K., Gorinchem; J. den H„ 's-Gravenhage; P. B., Groningen, ieder f 2 b. s. 2 dh. Handelsregister. Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijksche openbaarmakin gen i.z. „Het Handelsregister", betref fende Zeeland, ontleenen wij het vol gende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe Inschr ij vingen: N.V. Handelsmaatschappij „Viha", Kruiningen, Hansweert, handel in scheepsbehoeften. Dir.: N. D. Ribbens. iN.V. Internationale Vatenhandel, Zie- rikzee, handel in en vervaardiging en reparatie van houten en ijzeren vaten. Dir.: G. Spalier, Comm.: A. Ribbens. C. Zoeter, Goes, grossier in tabaks fabrikaten. Wijzigingen: Erven A. W. Smits, Vlissingen, ex- ploiteeren van hotels en een bioscoop alsmede het expl. van auto's en auto bussen. Volmacht aan: J. Götzen, Vlis singen. Albt. Jeronimus, Jeronimus en Van den Bergh, Middelburg, handel in peul vruchten, granen en zaden. Olieslagerij, handel in veekoeken en oliën. Proc, m- getr. van A. A. Brouwers. Op heffing: J. Vergouwe, Middelburg, broodbak ker. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding verkeersregelen: W. de K-, Middelburg f 1 b. s. 1 d.h.; C. M. v. d. M., Rotterdam, A. S., Biggekerke, M. A. M., Middelburg, ieder 2 b. s. 2 d. h., C. M., Kruiningen, J, B., 's Heer Arendskerke, J. de V., Aagtekerke, J. H., Wemeldinge allen 3 b. s. 3 d. h., M. J. K„ M. A. P., beiden, Goes, W. K., Wageningen, J. F., Hilversum, P. D., 's Heer Arendskerke, L. K., Arnemuiden, ieder 5 b. s. 5 d.h., J. B„ O-, en W. Souburg 10 b. s. 10 d. h„ W. W. 's H. Arendskerke 20 b. s. 10 d, h., J. F. O., Kruiningen 25 b, s, 10 d. h. Strooperij: D. v. O., W. v. O. en K. J. G. allen Middeburg: Onbevoegdverkla ring door den Kantonrechter om van het feit kennis te nemen; Straatschenderij: W. P. H. Nieuw- en Sint Joosland: één maand tuchtschool voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren; I. P., Nieuw- en Sint Joos land: berisping; Op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voor zorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: F, W., Kapelle: 3 b. s. 1 week tuchtschool; de nachtrust verstoren: B. jM. V., J. D. en J. H. allen Wemeldingè: Ieder: 10 b. s. 10 d. h.; een valschen naam opgeven: J. W. N-, Utrecht: f 15 b. s. 15 d-h.; rijden over eens anders grond, waar van de toegang op blijkbare wijze is ver boden: A. v. V-. W. V. beiden Koude kerke: Vrijspraak; niet gekeurd vleesch voorhanden heb- ben: A. de W., Kapelle-Biezelinge: f 25 j b. s- 10 d.h.; overtreding leerplichtwet: J. M, de K., Moeders weten het, Quaker fs vanouds de groote kindervriend. Quaker Havermout, van de beste zongerijpte haver, thans in Nederland gemaakt, bevat alles wat kin deren noodig hebben. Ze houden ervan en ze groeien ervan! Nu kost het slechts 22'h ct. per pondspak (netto 500 gram). Moeders, geeft uw kinderen het beste, geeft hun QUAKER O ATSGR A AN PRODUCTEN. N.V. - Rotter, datf?' (Ingez. Med.) VLISSINGEN—ZEELANDIA 1—1. Een strijd van gemiste kansen. In een van beide zijden slecht gespeel den wedstrijd hebben Vlissingen en Zee- landia de puntjes gedeeld. Zeelandia heeft daarmede eigenlijk wel meer ge kregen dan haar toekwam. In 't veld toch was zij de mindere van Vlissingen, wel ke laatste evenwel h,aar overwicht niet in doelpunten kon omzetten. Vijf minu ten voor het einde was de stand nog 10 voor Vlissingen. Dat had o.i. den juisten uitslag geweest. Immers, Vlissin gen, hoewel een sterke veldmeerder- heid hebbende, was niet meer doelpun ten waard, doordat haar voorhoede er ontzettend op los knoeide. Met dezen wedstrijd mede hebben de rood-witten nu in 6 wedstrijden slechts 3 doelpunten gemaakt. Wjanneer m/en gistermiddag de voorhoede van Vlissingen (Klupper, Quellery, Keersemaker, de Joode en v. Peenen) aan 't werk heeft gezien dan zal men dit geringe aantal doelpunten verklaarbaar vinden. Ongelooflijk welke kansen er verknoeid werden. Eén goede schutter in de voorhoede, en de gast- heeren hadden met flinke cijfers gewon nen. Middenlinie en achterhoede waren bij Vlissingen niet slecht. Zij zijn, hoe wel niet uitblinkend, toch voor haar taak berekend. Bij Zeelandia was dit anders, daar was, vooral de middenlinie, en in zeker opzicht ook de achterhoede slecht op dreef. De middenlinie speelde al zeer zwak. He drietal bleef steed? maar in verdedigende positie staan. Zoodoende ontstond er een groote opening tusschen middenlinie en voorhoede. De binnen- spelers waren genoodzaakt telkens den bal op te halen. Bovendien was het plaatsen van de Zeelandia-middenlinie en ook van de backs Vos en Nijsse zeer onvoldoende, Tallooze malen werd de bal naar een tegenstander getrapt. Het was een weg-is-weg-syseem wat deze twee linies vertoonden. De Zee- landia-voorhoede had het daardoor niet gemakkelijk. Ondanks dat zij aTs een los in het veld staande linie hard moest werken om de aanvallen op te bouwen, was die voorhoede der groen-zwarten nog het beste deel van de ploeg. Men beging echter de fout, telkens op rechts te spelen, terwijl de linksbuiten in gunstiger positie stond. De vijf-Zee- landia-voorwaartsen hadden het voorts tegen de goed spelende Vlissingen-ach- terhoede niet gemakkelijk. Het geheele beeld van dezen wedstrijd was een buitengewoon slecht spelende Vlissingen voorhoede tegen een zwak verdedigende middenlinie en achterhoe de van Zeelandia. Op enkele meters voor doel zagen de rood-witten nog kans ver naast te schieten. Het aantal corners dat Vlissingen kreeg te nemen zal zoo ongeveer rond de 20 zijn. Hoewel zij over 't algemeen behoorlijk genomen werden, kwamen er geen doelpunten uit, ja zelfs waren de ballen die daaruit op 't doel werden gekopt en getrapt te tellen. Daarentegen maakte Zeelandia tengevolge van een van de weinige cor ners die zij te nemen kreeg, gelijk. Uit dit alles blijkt dus wel voldoende dat er van mooi spel of van een span nend verloop geen sprake was. Zelfs toen Zeelandia vijf minuten voor tijd ge lijk maakte was er van een opleving in 't spel hoegenaamd niets te bespeuren- Scheidsrechter Geenen floot naar on zen smaak wel wat te veel. Hoewel iedere verruwing blijkbaar willende voorkomen, waren tallooze vrije schop pen die hij liet nemen te zwaar ge straft. Het spel golfde de eerste minuten op en neer. Jongepier schoot ver naast, terwijl eenige aanvallen der rood-witten op buitenspel strandden. Een vliegend schot van Janisse ging rakelings langs doel. De Vlissingsche middenlinie zette haar voorhoede steeds maar aan 't werk, doch de laatste knoeide er lustig op los. j Adriaanse had geluk toen hij een bal van Joode en Keerssemaker uit het doel kon grabbelen, v. Peenen miste een paar maal kort bij doel. Een mooi schot van Janisse hield Harting. Bij een Vlissingen aanval zag de scheidsrechter een hands bal in 't strafschopgebied van een der Zeelandianen over 't hoofd. Vijf minu ten voor rust was het Keersemaker die een houdbaar rollertje inzond, dat on der Adriaanse door ging. Nadat 't na de hervatting aanvankelijk gelijk op was gegaan, nam Vlissingen het spel weer in handen; de voorhoede bleef echter falen. Harting schoot eenmaal den bal tegen Philipse; het leder vloog tegen de deklat, doch kon nog worden weggewerkt. De tweede helft was een copie van de eerste, misschien werd er zelfs nog meer naast geschoten en kan sen gemist. Te veel om op te noemen. Tot vijf min, voor 't einde na eenig heen en weer getrap tengevolge van een door Zeelandia genomen corner, Janisse ge lijk maakte (11). De resteerende mi nuten gebeurde er niets bijzonders meer. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Armbandhorloge, Reijers, Park van Nieuwenhove 106. Padvindersporte- monnaie, Bur. v. Pol. Vutpotlood, Hendrikse, K. Singelstraat C 289. Eenige bankbiljetten, Gebr. Hildernisse, Boekh., L. Noordstraat. Mantelband en kindermanteltje, Pagter, Molenwater 253. Ceintuur, De Klerk, 't Zand D 192. Dameshandschoen, W, Christi- aanse, Brigdamme B 150. Belasting- merk, Toos Sinke, Langeviele K 229. Bol katoen, Bur. v. Pol. Blauwe muts, Den Hollander, N. Oostersche straat N 96. Vulpen en vulpotlood, M. Pou- welse, Seisweg B 63a. Geldstuk, Hol lander, Jacob Catsstraat S 116. Hon denhalsband, Verdaasdonk, Bagijnhof- straat E 197. Handbeschermer, A. Scheijbeler, Oude Kerkstraat 81. Meis jesmuts, Bakker, Overwater. Kinder handschoen, Bur. v. Pol. Glacé band schoen,Koster Luthersche kerk, Bree. Zilv. oorbelletje, Tazelaar, N. Vliss. weg E 86. Bankbiljet, Wagenaar, Oostkerkplein O 16. Lederen school- étui, Bur. v. Pol. Schoolétui, J. van Belzen, Seisweg R 94. Ladder, P. Breel, Noordsingel S 156. Halster (touw), P. Bostelaar, Spanjaardstraat E 74. Koperen gewicht, De Buck, Wa- lensingel Q 285. Knipmes, Becks, Noordweg R 41. Das, C. J. But, Schoorsteenvegerssingel Q 85. Lorg net, v. Dierendonk, Hoogstraat I 135. Port. m. inh., mej. de Kan, Singelweg 141, Vlissingen. Tuinschaar, van Eenennaam, K. Noordstraat L 73, Kinderhandschoen, Wielomaker, Korte Gortstraat K 15. Pakje met inh., R. v. Etsen, Brakstraat O 275. Medaillon, C. Dekker, Seisweg R 107. Bruine muts, Venteville, Veersche singel S 27. Zilv. vulpotlood, P. Stoopman, Hotel Abdij. Paar kinderkousjes, Plansoen, Baanstraat Q 27. WEGVERBETERING. Als het kalf verdronken is gaat men wederom den put dempen. Reeds maanden is men bezig met een verbetering aan den Rijksweg (gedeelte Nieuw- en St. Joosland); het werk vor dert met een slakkengang. Men maakt er een proefvak, een nieuw systeem; prachtig. Maar nu arme autobestuurders; Zon dag een week terug; een paar dagen aanéén geregend, 't was een modderpoel om met gevaar voor wagen en eigen lijf de bermen te passeeren, 't was een schandelijke toestand. Nu zijn de bermen droog, doch in zulk een staat, dat men wederom zonder gevaar niet kan passeeren; een wacht staat er 's avonds niet bij, met moet zijn eigen weg maar zoeken. Met een beetje overleg en goeden wil was hier toch de zaak in orde te krijgen, of moet er eerst een ernstig ongeluk ge beuren? Een autobestuurder. Middelburg. Bevallen: J. A. Wattel-Mondeel. d. Gehuwd: J- C. Hondsmerk 24 j. en J. F. Kesteloo 26 j. Oostkapelle. Van 18 November. Ondertrouwd.' J. Lampers jm. 24 j. en J. L- Hönn jd. 24 j. Bevallen: M. Joziasse, geb. de Vis ser, d. 's Gravenpolder. Bevallen: A. Verheijke, geb. van den Durpel, d,. J. Boogert. geb, van de Velde, d. (D.Z.) Schore, Bevallen: R. M. Rijk, geb. van Cuijck, z., J- Stevens, geb. Rijn. d. (D.Z.) MIDDELBURG. MA 11 Nov Dl 12 Nov- Ledenverg. Ver. Kinderv.; conc.z, 16,30 h. Dl 12 Nov. Ouderav. School C.; School a/d Bree, 20,00 h. Dl 12 Nov. Blauwe Avond; Schuttersh,, 20,15 h. GOES. MA 11 Nov, Dl 12 Nov, De Schouwspelers „Dolle Hans"; Schuttershof 20,15 h- Elec. Drukkerij O, W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6