STATEN-GENERAAL RECHTSZAKEN. BEVOLKING. MARKTRERICHTEN. IG. I het de~begrootingsdebatten in de tweede kamer. meineed. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. WAAR IS WERK? AGENDA. middelburg. goes. Verkoopingen - Verpachting» In Zeeland. DE SULTAN EN DE SMID. KUChi d.) ier let lop laar Irm- de |ge- loor op |ten ra ra- 3or ie. op Ige- [lar i ri tm is, te |uur /at Jge- Izm \alt ide |z»jn Ju* /an, jhi- en res- flige itig J het leek licb lier 1 zijn de mi- <or- Ivan tver de fige- |tUS- >ok mt- kite- bver |ko- tot Lom ier- kies- ppaf leen lieer ge- mj- 7or- j wi- lde- la an liet [aan Bij de algemeene beschouwing over de Rijksbegrooting 1^36 heeft de heer Schouten (a-r.) gistermiddag ver klaard, dat hij.zich kan vereenigen met de verzwaring van de omzetbelasting. Spr. betreurde, dat de begrooting van het Landbouwcrisisfonds steeds zoo laat wordt ingediend, dat ze niet tegeli)k met die van het dep. van landbouw en vis- scherij kau worden behandeld Spr. voélde het meest voor krachtig- toegepaste repressie t-a.v. de drukpers vrijheid. Wat het (soc. dem-) Plan van den Ar beid betreft, is er slechts gradueel ver schil tusschen de soc. democraten en de regeering met haar politiek, o. m. betreffende het uitvoeren van groote werken- De financieële opzet van het Plan deugt niet. Spr. hoopte, dat de regeering de kracht moge vinden, om te volharden. De heer J o e k e s (v.d) wees op het nut der uitvoering van groote openbare werken. Spr. had meer voortvarendheid t.a.v. het Werkfonds gewenscht. Wat het Plan van den Arbeid betreft, maakt men zich aan overdrijving schuldig, en vergeet men, dat de financiëele moge lijkheden beperkt zijn. Meer werkgele genheid is alleen van opleving van het bedrijfsleven te verwachten. Spr. wil krachtige maatregelen voor handhaving van ons havenverkeer. Voorts bepleitte spr. erkenning der Sov jet-republieken. Spr. critiseerde het optreden van de N.S.B. en het optreden van den heer Mussert in Indië; de gouverneur-gene raal had hem geen afscheidsgehoor moe ten verleenen. De heer Vervoorn (plattel.) zegde, dat de toegepaste en voorgeno men bezuinigingen ver van voldoende zijn. Belastingverhooging kan ons volk niet meer dragen. Wat voor den land bouw gedaan wordt, is niet meer dan een fooi. De industrie is het best te helpen door verlaging der lasten. De heer T e u 1 i n g s (r.k.) noemde den financieelen toestand zeer somber. De spoorwegtekorten vormen een der ernstigste posten van de begrooting. Spr. achtte de raming der inkomsten de meest kwetsbare plek in de financi- eele politiek van de regeering. Spr. achtte belastingverzwaring niet toelaatbaar, nu er geen sluitend budget door gewaarborgd wordt. Spr. kwam er tegen op, dat men aan de voorstanders van devaluatie onva derlandslievende motieven toeschrijft. De heer v. Houten (chr. dem.) was van oordeel dat de politiek van minister Colijn tot mislukking moet lei den. Spr. verklaarde zich een voorstander van beheerschte devaluatie. Ondanks critiek op onderdeelen vond spr. het Plan van den Arbeid een wel overwogen plan van nationale beteeke- nis. De heer Sneevliet (rev. soc.) betoogde, dat een kapitalistische regee ring wel dualistisch moet zijn. De heer J. ter Laan (s.d.) con stateerde, dat de salarissen de sluit steen zijn in de politiek der regeering. Spr. vroeg, of de loonregeling voor jeug dig personeel van de baan is. De vergadering werd verdaagd tot Dinsdag a.s. f- In hooger beroep. PT., 52 jaar, koopman en fotograaf, te Hansweert heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van de Middelb. rechtbank van 25 October 1.1., waarbij hij wegens het koopen van rij wielen, die van diefstal afkomstig wa ren, is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. C. de P., 51 jaar, zonder beroep, te Oostburg heeft hooger beroep aan geteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van het Crisis-Zui- velbesluit is veroordeeld tot 40 of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen hoeveelheid boter. Idem P. d., 33 jaar, voerman ie Schoondijke, tegen een vonnis van denzelfden Kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 3 of 3 dagen hechtenis. Voor de Middelburgsche rechtbank stond gisteren, als reeds in 't kort ge meld, terecht: C. W., 38 jaar, echtge- noote van P. C. V. zonder beroep, wo nende te Oostburg wegens meineed. Ter zitting van den politierechter op 10 September 11. had verdachte's man te recht gestaan wegens mishandeling en vernieling, gepleegd te Oostburg. Bij die gelegenheid had de man zijn echtgenoo- te i(verdachte) als getuige a décharge medegenomen naar de zitting, op welke zitting de vrouw onder meer verklaarde dat zij en haar man op den bewusten avond van de mishandeling naar Zuid- zande waren geweest, omstreeks 1134 uur n.m. waren thuis gekomen en om streeks half twaalf naar bed waren ge gaan; dat zij en haar man dien nacht niet meer buiten waren geweest en haar man de mishandeling niet kon hebben gepleegd. Al deze verklaringen waren in strijd met de waarheid. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Verdachte erkende, dat de verklarin gen welke zij destijds voor den Politie rechter onder eede had afgelegd, in strijd met de waarheid waren. Zij had thans veel spijt van het gebeurde, wat de President deed opmerken, dqt zij herhaaldelijk ter zitting op den ernst van het feit was gewezen. De wachtmeester der marechausse, Rijpma, verklaarde dat verdachte gun stig bekend staat. De officier van justitie requisitoir ne mende achtte de feiten wettig en over tuigend bewezen. Spr. was van meening, dat een op te leggen vrijheidstraf hard is, doch het feit is zeer ernstig. Er is een groote halstarrigheid geweest bij ver dachte doch thans bekende zij. De offi cier vorderde 3 maanden gevangenis straf. De verdediger heeft groot medelijden met verdachte. Door de afgelegde ver klaringen destijds voor den politierech ter heeft zij haar man willen verdedigen. Toen man en vrouw bij pleiter op het kantoor kwamen, is er op instigatie van den man nog sprake geweest om te blij ven ontkennen, doch op ernstig aandrin gen van den verdediger heeft zij be kend. Verdediger vond de eisch van den officier clement, maar hen drong toch op meer clementie aan. Volgens verdedi ger zijn in de dagvaarding 2 woorden vergeten, nl. .mondeling persoonlijk." Hij was van meening dat dit mondeling een element van de dagvaarding is. Z.i. moet het verzuim ontslag van rechts vervolging ten gevolge hebben. Op grond van een en ander bepleite de ver dediger dat verdachte zal worden ont slagen van rechtsvervolging. De officier van justitie repleceerende en zegde, het niet met den verdediger eens te zijn. De aangehaalde woorden waren niet noodig in de dagvaarding. GOES. Ingekomen: Wed. L. van Liere, zonder beroep, van Ierseke, 's-H. Hendrikskinderen- straat 16; A. H. C. Jagt geb. de Fouw, zonder beroep, Vlissingen, Scheldestraat 53; M. Th. L. Taelman, zonder beroep, St. Josse ten Noode, Scheldestraat 68; M. Francke en gezin, pakhuisknecht, Kloetinge, Scheldestraat 97; W. P, Blokpoel, arts, Utrecht, St. Adriaanstr. 1; C. Zoeter en vrouw, grossier, Bergen op Zoom, Poelweg V 87; A. J. Zoeter, en gezin, winkelier, Bergen op Zoom, Lange Vorststraat 61; P. Witte en gezin, filiaalhouder, Middelburg, Lange Kerk straat 24; C. de Jager, dienstbode, Nis- se, Westwal 36; J. A. Lodewijks, inge nieur, Den Haag, Oude Vischmarkt 1- Vertrokken: L. Meijer, kok, naar Wattenscheid; R. Schuurman, kantoorbediende, Den Haag, Goudenregenstraat 129; G. J. v. d. Haak en gezin, caféhouder, Rotterdam, Hoog- dorpstraat 17b; J. J. v. d. Bliek, timmer man, Den Haag, Pahudstraat 46; J. vjn Belzen, zonder beroep, Arnemuiden; M. A. van Sabben, Den Haag, L. Henriët- testraat 25; A. Bijkerk, huishoudster, Koog aan de Zaan, Stationsstraat 61; L. Viol, dienstbode, Enschedé, Kuipersdijk 31; V. S. M. v. d. Willigen, techn. opz. en vrouw, Terneuzen, Axelsche straat 100; H. Duvekot, Brussel; A. Walrave, dienstbode, Rilland-Bath, Bathpolder 36; W. J. P. Huijbregtse, stoker, Den Helder, Marine Kazerne; P. v. d. Kreeke, idem; B. v. Wouwe, onderwijzer, Vlissingen, Kasteelstraat 69. Vrijdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden op het stadhuis te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer C. Boudewijnse. Aanwezig waren met den voorzitter 15 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Olthoff, Menheere, Enzlin en Siebenga en zonder kennisgeving de heeren Lindenberg, Veenis en Mes. Van den heer SIEBENGA was een schrijven ingekomen, waarin hij er op wijst aan de beurt van aftreding te zijn en daar hij zoo weinig in de gelegenheid is de vergaderingen bij te wonen en buiten de provincie woont, meende hij zich niet meer herkiesbaar te moeten stellen. Hij is er van overtuigd, dat hij als vertegenwoordiger van den land bouw aan de gewone werkzaamheden van de kamer niet veel heeft kunnen deelnemen. De keeren, dat hij geweest is, heeft hij met genoegen de vergade ringen bijgewoond. Hij brengt dank aan den voorzitter voor de wijze waarop deze de vergaderingen leidt en eindigt met de hoop, dat de kamer nog heel veel in het belang van Zeeland zal kun nen doen. De VOORZITTER zeide, dat het hem spijt, dat men den heer Siebenga zoo weinig in de vergaderingen heeft gezien, maar dat men het toch zeer op prijs stelt, dat deze met zulk een waardee- rend schrijven afscheid neemt. In de Commissie van onderzoek der geloofsbrieven van de in de 12 periodie ke vacatures te kiezen leden der Ka mer, werden op voorstel van den voor zitter benoemd de heeren M. Laernoes als voorzitter, Wesseling, Jeronimus, Anker en Olthoff als leden. Het Zwin. Alsnu kwam aan de orde het voor stel van het bureau om adhaesie te be tuigen aan het verzoek van den burge meester van Retranchement aan den Mi nister van Financiën inzake indijking van het Zwin. Het bureau had toegezegd, zichzelf ter plaatse te gaan overtuigen. De VOORZITTER deelde mede, dat het bureau Donderdag naar het Zwin is geweest. De leden van het bureau zijn tot de conclusie gekomen, dat het zeker daar een mooi plekje is, en dat de le den met een gerust geweten voor het voorstel van het bureau kunnen stem men. De heer M. LAERNOES zeide dal aan het natuurschoon niet veel behoeft te veranderen door de indijking. De VOORZITTER zeide, dat niet het duingedeelte, doch de schor het natuur schoon brengt en die ligt dan binnen den dijk. Het gaat bij het bureau om be vordering veö het vreemdelingenver keer. Het wordt daar nu weinig bezocht. De heer JERONIMUS zeide, dat het juist gaat om den plantengroei op het schor, die zal verdwijnen met zijn bij zonder mooie bloempjes, die den gehee- len winter goed blijven. Het schor zal na bedijking niet blijven bestaan en daarbij ligt de schor met den planten groei voor het overgroote deel op Bel gisch grondgebied. Er is toch ook mo gelijkheid een weg te maken langs het Z.O. van de bestaande dijken. De SECRETARIS zeide, dat de burge meester van Retranchement de moge lijkheid opperde, dat de Belgen met een sluisje in de duinen af en toe het zee water toelaten tot het schor, wat de plantengroei blijvend kan doen zijn, deze plantengroei komt alleen op het Belgisch deel van het schor voor. Zonder hoofdelijke stemming ver- eenigde de kamer zich met het voorstel om adhaesie te betuigen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging de Kamer over in eene vergadering met gesloten deuren. Economisch Technologisch Instituut. Na heropening der openbare vergade ring besloot de kamer met algemeene stemmen toe te treden tot het Econo- misch-technologisch instituut, dat in Z.- Holland zal worden opgericht. De kamer achtte zich echter verplicht aan deze toetreding enkele voorwaar den te verbinden. Hierna sloot de VOORZITTER de vergadering. Kapelle, 8 Nov. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine Veiling- Goudreinetten 624, Sterappels 413. Zure Bellefleuren 2 14. Hondsmuil 36, Court Pendu 26, Cox Oranje Pippin 514, Bouwmansrei- netten 59, Rembours, Mortier 34, Doyenne du Comice 20, Comtesse de Paris 614, Zwijndr. Wijnpeer 711. Jodeperen 36, Souvenir du Vacheur 67. Chaumontel 35, Foppeperen 4, Dorothé Royal 46, Besy von Schonau- en 5, Beurré Alex, Lucas 69, Ponds peren 37, Kleiperen 28, Gieser Wil deman 210, Winter suiker ij 24, Win- terlouwtjes 25. Blauwe Druiven 12 28, Mispels 48, Tomaten 310, Kroten 12, Breekpeen 12, alles per kg, An dijvie 0,601,90, Prei 9,30, Knolselderij 0,600,90, per 100, Chrysanten 1623, per pot, Chrysanten 25, per bos. De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde te Middelburg zendt ons de vol gende aanvragen binnenland: UTRECHT ambtenaar belast met de administratieve werkzaamheden aan den Provincialen Waterstaat, aanstelling kan plaats hebben in de rang van commies of in dien van hoofdcommies, tegen 1 Januari a.s. salarisgrenzen onderschei- delijk 2900 tot 4000 en 3800 tot 5100 plus kindertoelage, aanstelling boven de minimumtoelage is niet uitge sloten, technische bekwaamheid strekt tot aanbeveling, soli, op zegel vóór 15 Nov. a.s. HAARLEM, bekw. houtdraaier, dade lijk, loon nader overeen te komen, voor onbep. tijd. soil, onder opgaaf van ver langd salaris. ROTTERDAM, voor papierfabriek, analist, liefst met diploma C, de werk zaamheden bestaan hoofdzakelijk uit het j onderzoek van papier, inkt (anile-druk en pigment-inkten) en lijmsoorten, leef- tijd 25 tot 30 jaar, salaris van f 30 per week af naar bekwaamheid- ZIERIKZEE, 2 arbeiders b. m. fabri cage van rijwielbanden, spoedig, voor onbep. tijd, loon nader overeen te ko men, reiskosten vergoed. ZIERIKZEE 2 karkassenmaaksters b. m. karkassen voor rijwielbanden, spoe dig voor onbep, tijd, loon nader overeen te komen, reiskosten worden vergoed. MIDDELBURG voor zieke en ongeval len verz. Mij., agenten in alle plaatsen in Zeeland, uitsluitend op provisiebasis. Aanvragen Buitenland: ZUID-AFRIKA: Bij een Kaapsche fir ma bestaat gelegenheid tot plaatsing van een duiker, die behulpzaam moet zijn bij het verrichten van havenwerken, en in staat en gewend is met springstof fen om te gaan, het werk bestaat hierin dat hij onder de waterspiegel met spring stoffen moet werken, spoedige indienst treding, duur van het werk ongeveer 18 maanden, soil, onder opgaaf van ver langd loon en gesteld in de Engelsche taal. SURINAME: voor de vervulling van de betrekking van leeraar aan een school te Paramaribo, (onderwijzer van de eerste rang) worden gevraagd twee hoofdonderwijzers, van wie een in het bezit moet zijn van de hoofdacte en de lager onderwijsacten Duitsch en En- gelsch, terwijl de andere de hoofdacte, benevens de bijacte in een van genoem de talen en gymnastiek of wiskunde moet bezitten. Daarnevens zal het bezit van de M. O. acte Nederlandsch tot aanbeveling strekken. Sollicitaties uitsluitend aan de orga nen der arbeidsbemiddeling. ZA 9 NOV. Alg. Ledenvergadering, Ned. Protest. Bond, Geb. V. Vrifz. Herv. 15.00 h. ZA 9 Nov. Alg. Ver. Z.V. en Kunst- mesth,; 13,30 h-, Loskade P 143. ZO 10 Nov MA 11 Nov 3A 9 Nov ZO 10 Nov MA 11 Nov BIOSCOPEN ELECTRO, Midb- VR 8—DO 14 Nov.: „De Bengaalsche Lanciers"; 20,00 h.; ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 8—DO 14 Nov.: Amphitryon" en ,,dr. Monica"; 20,00 h.; ZO matinée 15,00 h. ALHAMBRA, Vliss. VR 8—DO 14 Nov.: ,,Hou je roer recht" en „Mannen in het wit". LUXOR, Vliss. VR 8—-Dl 12 Nov.: „Zuster Angelica" en „Onbe waakte overwegen". Wo 13 en Do 14 Nov.: „Paganini". Nov. 13 Middelburg, meubelm- fournituren, Notarishuis. 13 Kapelle, Huis en land, v. Dissel. 13 Middelburg, Land, Blaupot ten Cate. 14 Middelburg, Huizen, Batten. 14 Kapelle, Inboedel, v. Dissel. 15 Middelburg, meubelm. machines enz., Notarishuis. 16 Middelburg, Inspan, Terpstra. 20 Ierseke, Oesterputten en Mat., v. Dissel. 20 Domburg, Pens. Inv., v. d. Harst. 21 Middelburg, Huizen, Blaupot ten Cate. 28 Wemeldinge, Huis en Boomgaard, Van Dijke. Sultan Alioun regeerde in den Soudan over veertigduizend vreed zame onderdanen. De vrouwen pelden de rijst in zware houten bakken, al zingende; de mannen genoten een welverdiende rust na al de oorlogen, die hun vaderen vroeger hadden gevoerd. Dus had de vorst veel vrijen tijd, en aange zien hij een vroolijken aard had, vermaakte hij zich dikwijls met de een of andere grap. Het verveelde hem steeds zijn lof te hooren zmgen door zijn gun steling Selime, of bij zijn vrouwen te zitten, die voor het meerendeel van geest verstoken waren, en zoo toog Sultan Alioun zonder gevolg, enkel vergezeld door een slaaf, die zijn groot zonnescherm droeg me nigmaal te voet door de straten van zijn hoofdstad. Zijn mantel over zijn schouders, een fluweelen muts achter op zijn hoofd, een lange pijp in zijn mond liep hij langzaam voort, op zijn weg een kind over het hoofd strijkend, of een praatje makend met den een of anderen werkman. Alioun hield vooral veel van een groote baobabboom in wiens schaduw de smid Djellé zijn werk- P aats had. Deze Djellé beviel hem uitstekend, omdat hij zonder met zijn werk op te houden, onder de slagen op zijn aambeeld allerlei boeiende verhalen kon vertellen. Hij was ook zeer slagvaardig in zijn antwoorden en zonder den eerbied uit het oog te verliezen, maakte hij zich nooit schuldig aan de slaafsche aanbidding, die den sultan zoozeer tegenstond. De gunsteling Selime had hem dikwijls verteld van dien Ooster- schen vorst, die, om zich te ver maken, op een keer een armen man had laten oplichten, terwijl hij sliep en brengen in zijn eigen slaapvertrek, waarbij hij zijn hove lingen geboden had hem bij zijn ontwaken te behandelen alsof hij de sultan was. „Dat is een goede grap", zei Alioun, „en ik wil haar ook eens uithalen." Hij gaf bevel dat men zich den volgenden nacht zou meester ma ken van den smid en hem brengen zou in het paleis, in zijn vertrek en op zijn legerstede. Hij wilde zelf achter het gordijn den loop der gebeurtenissen afwachten. Toen den volgenden morgen bij het eerste hanegekraai Djellé zich uitrekte op de matten, waar ge woonlijk de sultan sliep, riep hij vroolijk uit: „Zoo luiaards, aan het werk Maar de gunsteling Selime trad naar voren: „Licht der lichten", riep hij uit „gij, voor wiens blik de leeuw terugbeeft welk een nachtmerrie plaagt u? Het is nau welijks dag en nog duister. „Bij den arm mijns vaders", zei koeltjes de vermeende sultan „gij lijkt wel gek geworden Selime. Uw plaats is niet in mijn nederige keet, maar in het paleis, en daar enboven, indien ik het Licht der lichten waren, wat kan mij dan de duisternis deren Achter het gordijn had Alioun moeite zijn lachen in te houden Intusschen had Djellé zijn omge ving opgenomen en ontdekt, dat hij zich niet in zijn keet bevond, maar in des sultans paleis, dat een kostbaar gewaad zijn leden omgaf en dat een slaaf hem kostbare muilen aanbood. „Best" zei hij in zichzelf „ik ben blijkbaar het slachtoffer van een vertooning, en ik wil op stee en sprong veranderd worden in een schurftigen hond, als mijn vriend, de sultan, daarin niet een rol speelt. Ik zal het verstandigste doen te handelen alsof ik niets be merk." Toen zij hij hardop: „Vreemd, ik droomde, dat ik een slaaf was en mij opmaakte om mijn last op te nemen. Maar ge noeg hiervan is de minister van financiën al hier Alioun, in zijn schuilhoek, lach te niet langer. „Vader des Volks", prevelde Se lime, „gij weet wel dat de minister van financiën nooit komt voordat de zon hoog aan den hemel staat." „Ik weet het maar al te goed", riep Djellé, met zijn sandaal op den grond stampend, „Hij is een luie kerel en ik wil hem wakker schudden. Ga hem halen De vermeende sultan at rustig 'n paar bananen, terwijl men in al lerijl den minister van financiën waarschuwde. En toen deze bin nentrad, zei Djellé: „Ik heb na gedacht over wat wij gisteren be spraken. Wij hebben den laatsten tijd nieuwe belastigen geheven en ik vind ze ten slotte niet recht vaardig. Ik wil vandaag door hpiauten laten afroepen, dat die belastingen zijn ingetrokken. Ook wil ik uit mijn particuliere bezit een som beschikbaar stellen om aan den oever van den stroom der gazellen een hospitaal te bouwen voor melaatschen." „Echter...." waagde de mi nister op te merken. Djellé keek hem recht in de oogen. „Ik beveel u deze mijn be velen onmiddellijk te laten uitvoe ren. Ik zelf ga de tijding berichten aan mijn vriend Djellé" „Wel, heb ik van mijn leven", dacht Alioun „die knaap is een slimmerd, maar ik wil toch het laatste woord hebben. Snel liep hij naar de keet van den smid, verwisselde zijn vorste lijke kleeding voor een leer en voorschoot en begon te arbeiden. Hij was juist bezig hevig de blaas balg te hanteeren, toen zijn bezoe ker er aankwam, rijk opgetuigd en gevolgd door den slaaf met de parasol. 4IM1 „Wees gegroet, o ijverige wer ker", zei de vermeende Alioun. „Wees gegroet, o luiaard", zei de vermeende Djellé. „Reeds aan den arbeid „Reeds op de wandeling". „Weet gij, dat ik besloten ben de nieuwe belastingen al te schaf fen en een deel mijner rijkdommen te geven voor barmhartige wer ken „Bah zei de smid, zijn schou ders ophalend „dat zijn maar ijdele beloften. Uw rijkdommen zijn onmetelijk, en toch zoudt gij aan mij, die arm ben, en uw vriend, den ring niet geven, dien gij aan uw vinger draagt." Gedurende zijn slaap had men den smid een kost bare ring aan den vinger gescho ven. „Ik wil u dat kleinood gaarne"' geven, smid der smeden, als gij mij nu op dit oogenblik een van die lanzenspitsen wilt smeden, die gij zoo meesterlijk weet te vormen." Alioun nam een stuk rood gloeiend ijzer en sloeg met den ha mer rechts en links er op los. Het zweet brak hem uit en hij werd ongeduldig. De vermeende sultan glimlachte. „Gij krijgt mijn ring niet, Djellé, want uw assagaai lijkt wel een pannedeksel." De ander wierp zijn hamer weg. „Komaan", zei hij „Gij zijt toch de slimste van ons beiden. Ik zie wel dat het makkelijker is in het gewaad van een sultan te krui pen dan in de kiel van een arbei der. Gij hebt echter meer ver stand dan mijn staatslieden. Wilt gij de plaats van één hunner inne- men I „Bij mijn grootmoeder ik zou liever sterven. Neem uw sieraden terug en geef mij mijn werktuigen. Mijn voetzolen voelen zich niet thuis in uw zijden muilen."

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7