BINNENLAND. ZEELAND, BIOSCOPEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. METALEN IN NEDERLANDSCHEN BODEM. MIDDELBURG. brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! GOES. WALCHEREN. MIDDELBURG, De exploratie in het Geuldal Uitgebreide metingen, die aan de ontginning vooraigaan Een Belgische rooftocht. (Van onzen -correspondent). De koeien in het Geuldal in Zuid-Lim burg staan thans met de aan koeien eigen nieuwsgierigheid te kijken. Van s morgens tot 's avonds zijn daar men schen bezig met allerlei instrumenten die op wagentjes uit een tent in de na bijheid naar een der weiden zijn ge sleept en daar worden opgesteld. Bi de daarop volgende bezigheden worden de instrumenten herhaaldelijk verplaatst en een der menschen, die er kennelij de baas vtan is, schrijft telkens iets in een boekje. Het zijn de werkzaamheden tot exploratie van een gedeelte van den Zuid-Ljmburgschen bodem, waarin zich volgens de wetenschappelijke hypothe sen van jhr. dr. ir, P. J. C. de Wijker- slooth de Weerdesteyn groote hoeveel heden lood- en zinkerts moeten bevin den. Wij heben indertijd uitvoerig ge schreven over deze voor ons land zoo belangrijke plannen, welke nu tot ver wezenlijking zijn gekomen. In België en Duitschland in de on middellijke omgeving van Nederlandsch Zuid-Limburg zijn reeds lang geleden rijke lagen van lood- en zinkerts ontgon nen. De naam van het plaatsje Bleyberg (het Duitsche „Blei" beteekent lood) al daar herinnert daar nog steeds aan en het heele voormalige neutrale gebied van Moresnet had zijn ontstaan te dan ken aan de daarin voorkomende erts- lagen, welker bezit Duitschland en Bel gië elkaar eertijds niet gunden. Al deze metaalmijnen zijn reeds jaren geleden uitgeput geraakt. Volgens onderzoekin gen van dr. Wijkerslooth nu moesten deze ertsvoorraden in het buitenland eigenlijk beschouwd worden als de voortzetting van groote ertsafzettingen in Zuid-Limburg, waar tot dicht onder den bodem in de daar aanwezige kalk lagen het hoofdreservoir van deze rijk dommen zich moest bevinden. Een maatschappij, die zich met een nader onderzoek zal belasten, is thans opgericht- Het is de exploratie- en ex ploitatie-maatschappij „Cavando Acqui ro", gevestigd te Vaals, waarvan jhr. De Wijkerslooth de directeur is. Op de exploratie-werkzaamheden van deze in stelling, kortweg de Cavac genoemd, doelden wij in den aanvang dezes. Zij staan onder leiding van dr W. Nieu wenkamp, die als wetenschappelijk ad viseur en geophysicus aan de maatschap pij is verbonden. Na eenige weken van gestagen arbeid zijn nu reeds de bewij zen gevonden, dat men er niet tever geefs naar metalen aan het zoeken is- De benoodigde instrumenten voor deze onderzoekingsmethode, welke nog niet veel is toegepast, moesten eerst worden besteld en gedeeltelijk nog worden ver vaardigd. Besprekingen moesten worden gevoerd met de eigenaren der voor dit onderzoek in aanmerking komende gron den, waarbij de burgemeester van Vaals, de heer H. J. Rhoen, zijn bemiddeling verleende. Toen dit alles in orde was, is men dadelijk met voortvarendheid aan het werk getogen. Dezer dagen zijn wij er eens een kijkje gaan nemen. De grond is hier en daar rotsachtig- Het gesteente, dat op deze plaatsen bloot komt, is de schiefer, die. wegens de in voorhistorische tijden ontstane bewegin gen in den bodem, in het mijngebied een 800 meter'onder de oppervlakte ligt. Op deze plaats zijn al die bovenste lagen met de daarin zich bevindende steenkolen door de nivelleeren.de werking van weer en wind verdwenen en het bergachtige landschap van tegenwoordig is nog' maar een flauwe afspiegeling van hoe het kort na de breukvorming was, waarbij heele aardschollen honderden meters in verti cale richting langs elkaar werden ge schoven. Onder die schiefer ligt nu de kalklaag, waarin zich de ertsen moeten bevinden, en wel op de plaats waar men thans met de onderzoekingen is begon nen, een vijftigtal meters onder de op pervlakte. Onder aan de helling, vlak bij het grenspaaltje, doch nog op Nederlandsch gebied, is de ingang zichtbaar van een grot, die zich in horizontale richting diep in den grond boort. Daaruit heb ben omstreeks 1880 Belgische ontgin- ners looderts weggehaald, dat zij bij kar- revrachten tegelijk door een nu nog aan wezig gat in een haag naar het eigen land brachten. Stukken erts zijn nog in deze mijngang gevonden, die belangrij ke aanwijzingen geven. De boeren uit de omgeving weten u te vertellen, dat deze strooptocht met een rijken buit beloond is. Maar wat de Belgen uit het gebied van de Cavac hebben opgedol ven is nog maar een kruimeltje in ver gelijking met wat er nog allemaal in deze omgeving in den grond moet zit ten. Een eindje verder, in België, wijst nog een klein, nu uitgestorven fabriekje, op de vroegere ontginningswerken. Daar werd in de vorige eeuw het Belgische erts verwerkt; thans ligt het gebouwtje er als een dood ding en de schoorsteen wijst zielig naar boven. Binnen niet al te langen tijd, wanneer met de exploi tatie der nu geëxploreerde ertslagen zal worden begonnen, zullen weer in een Nederlandsche industrie de hier ge staakte werkzaamheden worden voort gezet. De Cavac beschikt over twee metho den van onderzoek, beiden met electri- sche stroomen, een inductieinethode en een weerstandsmethode. De eerste ge schiedt met een soort radio-golven, die in den grond worden gezonden en na terugkaatsing weer worden opgevangen. Aan de wijze van terugkaatsing kan dan worden beoordeeld waar precies het erts zich bevindt en hoe groot ongeveer de massa er van is. De naam der weer standsmethode duidt reeds op een ande re wijze van werken. Met deze laatste is men op het oogenblik bezig. Een elec- trische stroom wordt over bepaalde af standen door den grond gezonden en uit den daarbij ondervonden weerstand, die op fijne instrumenten kan worden afge lezen, vallen dan conclusies te trekken omtrent de plaats en de hoeveelheid der gezochte ertsen. Eenige achter elkaar geplaatste accu mulatoren leveren den stroom, die langs lange geïsoleerde draden naar spade- vormige koperen voorwerpen wordt ge voerd om daardoor in den grond te wor den gezonden. In het midden staat naast de accu's een koffer. Als het deksel open gaat, blijkt het een toestel te zijn met verschillende knoppen en wijzers. Dr. Nieuwenkamp draait een knop om en drie wijzers vliegen geënerveerd uit hun ruststand en blijven staan na-trillen Eén wijzer wordt er wat bijgedraaid en telkens klinkt het geklik van omge schakelde knoppen en trillen de wijzers opnieuw bij andere getallen. Het instru ment wijst uiterst nauwkeurig in milli- Ampère en milli-Volt de spanningen en stroomen aan, die alle worden geno teerd. Dan worden de spaden weer ver plaatst en komen er nieuwe cijfers in het boekje. Des avonds worden al deze cijfers uit gewerkt, waarbij nog heel wat bereke ningen te pas komen. Teekenaars bren gen de hierdoor verkregen gegevens op kaarten aan en zoo krijgt men op den duur een uitnemend overzicht van de aanwezige ertsvoorraden daar ter plaat se. Als straks de weerstandsmethode met de inductiemethode zal worden ge combineerd, zullen de resultaten aan volledigheid niets te wenschen over la ten. Thans reeds kan worden geconsta teerd, dat men op den goeden weg is. De wijzertjes op het instrument van dr. Nieuwenkamp geven duidelijk aan, dat daar beneden de gezochte ertsklompen worden aangetroffen. Voordat men er evenwel naar gaat graven, wil men eerst over zoo volledig mogelijke gegevens beschikken. Deze werkwijze is goedkoo- per en nauwkeuriger dan de ouderwet- schel waarbij alleen maar wordt geboord op plaatsen waar men verwacht iets te zullen vinden. De arbeid zal echter nog wel geruimen tijd in beslag nemen. DE BELASTINGEN. Wenschen van Tweede Kamer leden. het voorloopige verslag der Kamer nopens de begrooting van financiën is het volgende ontleend: Wederom drongen enkele leden aan op vereenvoudiging van het belasting stelsel. De berekening van het verschul digde bedrag is zoo ingewikkeld gewor den, dat slechts weinigen in staat zijn de juistheid van een aanslag te contro leeren. Weer andere leden, die eveneens op vereenvoudiging aandrongen, verwacht ten daarvan een aanzienlijke bezuini ging op de personeelsuitgaven. Verder drongen verscheidene leden aan op op- effing van het bankgeheim. Eenige leden meenden, dat ook door tapitaalvlucht de belasting in niet ge ringe mate wordt ontdoken. Gaarne zouden zij vernemen, of de minister bij benadering kan bepalen in welke mate dit geschiedt en of hij voornemens is, tegen dit euvel maatregelen te treffen. Eenige leden gaven wederom als hun meening te kennen, dat de personeele belasting op de koffiehuis- en restau rantbedrijven een buitensporig zwaren last legt. Verschillende leden gaven in overwe ging de grondbelasting af te schaffen en te vervangen door 100 opcenten op de vermogensbelasting, waardoor de op brengst voor de schatkist ongeveer ge- ijk zou blijven. Andere leden merkten op, dat afschaf fing van de grondbelasting slechts een geschenk zou zijn aan de tegenwoordige eigenaren van den grond. Anderzijds zouden de bezitters van effecten dubbel worden getroffen. Tegen zulk een ver schuifing van belastingdruk hadden de ze leden ernstig bezwaar. Vele leden uitten hun teleurstelling dat de opbrengst der omzetbelasting over 1934 ruim f 27 millioen lager is dan geraamd werd. Ook de verontrustende uitbreiding van het ambtenarencorps, speciaal ten jehoeve van de uitvoering dezer belas ting, wijst op een niet gunstige werking van het thans gekozen systeem. In dit verband vroegen sommige leden, of de regeling van de kwartaalaanslagen niet aanleiding geeft tot bezwaren en tot verlies van de schatkist. Sommige leden vroegen of het geen aanbeveling zou verdienen, het tarief van invoerrechten aanzienlijk te ver- ïoogen, b.v. met 20 pet., inplaats van de belasting voortdurend verder uit te breiden. Naar aanleiding van de voorgestelde verlaging van dan acdijns op gedistil leerd werd betwijfeld, of deze accijns wel het eerst voor verlaging in aanmer king behoort te komen. Aangedrongen werd op geleidelijke afschaffing van de zakelijke bedrijfsbe lasting. Deze toch drukt het zwaarst Aan Tweede op de arbeidsintensieve bedrijven, het geen in het bijzonder in dezen tijd hoogst ongewenscht moet worden ge acht. DE KOSTEN VOOR WERKLOOSHEIDSZORG. Gedupeerde gemeenten, Verschenen is het voorloopige verslag van de Tweede Kamer over het wets ontwerp tot vaststelling van de begroo ting van inkomsten en uitgaven van het werkloosheidssubsidiefonds voor het dienstjaar 1936. Verscheidene leden vestigden er de aandacht op, dat de couranten het be richt hebben bevat, dat de regeering aan de gemeentebesturen een rondzendbrie: heeft gezonden, waaruit blijkt, dat de bijdrage voor 1936 niet hooger zal zijn dan 85 pet. Dit beteekent een zware druk op de zwaarst getroffen gemeen ten, waardoor in deze gemeenten de toestand onhoudbaar zal worden. Tot dusver kan een rijkssubsidie van 90 pet. in de gemeentelijke kosten voor werkloosheidszorg worden verstrekt, zoodat dus 10 pet voor rekening van de gemeente blijft. Wordt het hoogste sub sidie nu teruggebracht van 90 tot 85 pet. dan beteekent dat een stijging van de kosten, welke ten laste der gemeente blijven, van 10 pet. tot 15 pet., dus een toeneming van de werkloosheidskosten, welke voor rekening van de zwaarst ge troffen gemeenten blijven, met 50 pet. Ook hadden deze leden vernomen, dat de regeering een wijziging overweegt van de bepalingen van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in arti kel 8, lid 1, der wet van 4 Maart 1935, teneinde de gemeenten in sterkere ma te dan in 1935 belang te doen hebben bij de besparingen, welke op de kosten van de werkloosheidsvoorzieningen kunnen worden verkregen. Dit beteekent indien althans de mededeeling, dat aan de normen niet ge raakt zal worden, juist is dat de ge meenten, die geen werkverschaffing hebben, niets kunnen besparen. Dit be treft in de eerste plaats de industrieste den Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven- hage, Dordrecht, Schiedam, Haarlem, Zaandam, Middelburg, Vlissin- g e n, Groningen en Zwolle die in zeer geringe mate werkverschaffing hebben. Het bericht, waarvan hier sprake is, zal er toe leiden, dat werkverschaffing zoo weinig mogelijk zal geschieden en de arbeiders nog meer op steunverlee- ning zullen zijn aangewezen, omdat steun belangrijk goedkooper is dan werkverschaffing. EEN VERZOEK VAN DEN MIDDEN STAND INGEWILLIGD. Onlangs hebben de ministers van land bouw en visscherij en van handel, nijver heid en scheepvaart besloten om aan het college van regeeringscommissarissen, belast met de uitvoering van de land- fcouw-crisiswet, toe te voegen dr. W- L. Groeneveld Meijer, administrateur aan laatstgenoemd departement, met de spe ciale opdracht, om de industrieele be langen nadien ook die van de turf ten aanzien van de landbouw-crisis- politiek te behartigen. De drie Nederlandsche middenstands bonden hebben naar aanleiding hiervan aan genoemde ministers verzocht, de be voegdheid van den nieuwen regeerings- commissaris ook uit te breiden tot de handelsbelangen, aangezien de beharti ging hiervan van niet minder beteekenis is. Bi; het secretariaat van de commissie van overleg van genoemde bonden is thans bericht ingkomen, dat de regee ring dit verzoek heeft ingewilligd en dat derhalve de bevoegdheid van dr. Groeneveld Meijer is uitgebreid. Men heeft hiervan in middenstands kringen met groote voldoening kennis genomen. ■'1 LUCHTBESCHERMING. Het Hoofd van den Luchtbescher mingsdienst hier ter stede verzoekt ons het navolgende in ons blad te willen opnemen, zulks ter ernstige overweging door de inwoners. Alhoewel de organisatie van den Luchtbeschermingsdienst een zaak van overheidszorg is en zooals eerder reeds in dit blad werd medegedeeld deze ook hier ter stede bereids tot stand kwam, zoodat binnen niet al te langen tijd tot practische oefeningen kan worden overgegaan, zal deze dienst niet aan zijn doel kunnen beantwoor den, zoo niet op -de volle medewerking van de geheele Middelburgsche bevolking kan worden gerekend, waar uiteraard in •dezen tijd door de gemeente geen groo te credieten voor de luchtbescherming kunnen worden beschikbaar gesteld, moet getracht worden met geringe mid delen hierin te voorzien en zulks zat mogelijk blijken, wanneer de inwoners doordrongen zullen zijn van de noodza kelijkheid van de ,,z e 1 f b e s c h e r- m i n g s gedachte." Vooruitloopende op meer in bijzonder heden gaande aanwijzingen, welke te ge legener tijd vanwege den luchtbescher mingsdienst onder de bevolking zullen worden verspreid, moge op het volgen de reeds worden gewezen: Leest en bestudeert boeken en bro chures over luchtbescherming- 'n „VELO" TAFELBILJART \F 11"T V,rkj1|gb«,r in onze 100 Malen In Nederland ff W'V/ Coolant, betaling geen verdachte! (Ingez. Med.) Stelt U op de hoogte van den voor uitgang in da militaire luchtvaart. Neemt vrijwilig dienst bij de gemeen telijke luchtbeschermingsorganisaties, die er zijn in Uw belang. Dringt bij de overheid aan op be scherming en steunt haar. Eischt bij nieuwbouw voorzieningen tegen luchtgevaar. Huurt bij voorkeur huizen, die een zoo goed mogelijke bescherming verleenen. Overdenkt alle beschermingsmaatre gelen die noodig kunnen zijn in Uw woning. Wendt U tot 't hoofd van den Luchtbe schermingsdienst of een zijner hulpdien sten voor inlichtingen omtrent: de gevarenkansen en algemeene lig ging van Uw huis; de algemeene bouw wijze, inrichting en indeeling van Uw huis. aan te schaffen of te bespreken ma terialen voor beveiliging en versterking, geneeskundige verzorging' en gasbe- scherming, wijze van oplegging van ma terialen. Werkt met Uw buren en medehuisbe woners samen. Koopt Uw materialen in voor gezamenlijke rekening. Handelt steeds in onderling overleg en ten slotte: bezoekt den luchtbeschermingsavond die Maandag 25 November a.s hier ter stede zal worden gehouden- Daar zal de kapitein J. H. van Riesen van het Bu reau Luchtbeschermingsdienst van den Generalen Staf spreken over: „Luchtbeschermingsmaatregelen, wel- ce door de bevolking zelf zullen kunnen worden genomen". Op dezen avond zul len tevens wijk- of buurtcommissies worden gevormd van op dien avond zich aan te melden vrijwilligers voor den dienst der luchtbescherming. Voor bovenbedoelden avond zullen gratis toegangskaarten zijn te verkrijgen op de gemeente secretarie ten Stadhuize. Een mooie afdracht. Door samenloop van omstandigheden als ziekte e.d., was het nog niet kunnen komen tot de afrekening van de op brengst van den voetbalwedstrijd bij kunstlicht en met muziek en vuurwerk, welke de „Oude Schoen" op 19 Septem ber organiseerde ten bate van het Mid- delburgsch Muziekkorps. In 'n samenkomst met den secretaris penningmeester van het Muziekkorps is de afrekening met alle bescheiden gis terenavond gecontroleerd en kon het zuivere s,aldo vastgesteld worden- op f 317,39, welk bedrag thans werd gegi reerd. „Dolle Hans". Wegens het groote succes, dat de „Schouwspelers" hadden met hun op voering van „Dolle Hans", zal dit Indo drama Dinsdag a.s. voor de tweede maal ten tooneele gebracht worden. Een gevonden horloge verkocht. Juni van dit jaar verloor mej. J. J. H. te Kattendijke in deze gemeente een zilveren horloge. Het werd gevonden door mej. J. L. alhier, die het aan haar zwager H. A. S. gaf. Deze zwager ver- tocht het horloge en tenslotte kreeg de politie lucht van dit geval. Proces-verbaal volgde. Tegen mej. J. wegens verduistering en tegen den heer H. A. S. wegens heling. Spaar de plantsoenen. De politie maakte proces verbaal op tegen een viertal jongelui, die in een plantsoen aan den Westwal aan het stoeien waren. We vernemen, dat de politie in het vervolg streng op zal treden tegen het loopen en spelen in de plantsoenen. Een paar jongelui waren gisteren kun sten aan het vertoonen op een rijwiel in de Lange Kerkstraat. De één reed en de ander stond achter hem op de baga gedrager. De politie nam er één mede naar het irnreau, die daar een ernstige repriman de in ontvangst had te nemen wegens iet in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. O. EN W. SOUBURG. De muziekver- eeniging „Vlijt en Volharding" is voor nemens in Maart of April a.s. een bazar te houden, waarvan de baten zullen worden aangewend ter afdoening van oude schuld. De bouw van een machinistenwo ning bij het pompstation te S\t. Jan steen is door de N.V. Zeeuwsch-Vlaam- sche Waterleidingmaatschappij opge dragen aan den heer L. F. Groosman, aannemer te Middelburg voor 6000. CITY. Amphitryon. Een parodie op de Godenleer der oude Grieken, zich afspelend in het klassieke Thebe en eventjes op den Olympos. Het geval is hier en daar uiterst vermakelijk. Men ziet den Olyrn- pischen boodschapper Mercurius, de Romeinsche godennamen worden ge bruikt: Jupiter voor Zeus, Juno voor Hera en Mercurius voor Hermes op gevleugelde rolschaatsen zijn berichten overbrengen. Met een soort van para chute in den vorm van 'n groote para plu glijden Jupiter en Mercurius door de wolken naar de diepten der aarde. De oude heer is verliefd geworden op een schoone Thebaangche, Alkmene ge- heeten, die hem smeekte haar man Am phitryon behouden uit den oorlog te la ten terugkomen. Hij beschikt daar gun stig op, maar besluit tegelijkertijd Am phitryon, zoolang die nog afwezig is, bij de schoone Alkmene een beetje te vervangen. Het amoureuze avontuur loopt door eigen schuld echter wel wat anders af, dan hij zich dat had ge droomd. Mercurius wordt tegen zijn zm mede het kind van de rekening, al daalt aan het slot de wraak der vertoornde Juno dan alleen op het hoofd van zijn gebieder neer. Willy Fritsch speelt de rollen van Ju piter en Amphitryon; Paul Kemp die van, Mercurius en den oppasser van Amphi tryon, Adèle Sandrock die van Juno en Kathe Gold die van Alkmene. Hun pres taties zijn van het vereischte koddige gehalte. Dr. Monica. De film voor de pauze behoort tot het ernstige genre. De befaamde driehoek ligt er aan ten grondslag: twee vrouwen en één man. De man, een schrijver, is getrouwd met de eene, arts van beroep, maar de andere brengt een kind van hem ter wereld. Voor de wettige echt- genoote is het moederschap niet wegge legd, hoezeer ze het begeert. Op drama tische wijze wordt het conflict opgelost. Kay Francis, Jean Muir, Warren Wil liam en Verree Feasdale vertolken de hoofdrollen in deze boeiende rolprent, ELECTRO Bengaalsche lansiers. Bij den Khyberpas in het bergachtig gebied van N.W. Britsch-Indië ligt het 41ste regiment lansiers, in een streek waar -vechtlustige bergstammen zich ophouden. De patrouilles wtelke hiel den vrede dienen tg handhaven zijn. maar al te vaak het mikpunt van de sluwe, zich achter rotsblokken verschui lende inlanders. Twee jonge officieren worden bij het regiment ingedeeld: de luitenante For- sythe en Stone, de laatste een zoon van den kolonel. Deze is er niet erg over te spreken dat men zijn zoon, van de cadettenschool direct naar dit grensge bied heeft gezonden. De ontmoeting tus- schen vader en zoon blijft dan ook streng militair, iedere familiariteit ont breekt. Niet vader en zoon, maar luite nant en kolonel staan hier fegenover elkaar. Sentimenteel gedoe acht de ko lonel hier niet op zijn plaats. Kapitein Mc Gregor kan hem niet tot andere gedachten brengen. Dagrpm neemt hij den jongen Stone in bescher ming. Tijdens een bezoek aan het sprookjes achtige paleis van den Emir van Gopaï wordt luitenant Stone listig door een vijandige bergstam ontvoerd. Wanneer de kolonel weigert zijn regiment in ge vaar te brengen om zijn zoon te bevrij den, gaan tenslotte Mc Gregor en For- sythe zich in het hol van den leeuw wa gen. De avonturen die zij in 't vijande lijke kamD belven en de gevaren waaraan zij daar bloot staan zullen we hier niet verhalen; die moet men zelf maar gaan zien. Met spanning zal men het verhaal van dit drietal, dat elkaar bij alle gevaren, tot in den dood trouw blijft, volgen. Niet alleen dit gedeelte echter, maar de ge heele film boeit ongemeen. Geen mo ment verflauwend, vol actie en tempera ment is de heldenmoed, de opofferings gezindheid, de discipline en 't eergevoel van deze groep soldaten verfilmd. Uit stekend realistisch spel valt hier te be wonderen allereerst van Gary Cooper, die de harteloosheid en de zich niet uitende vaderliefde van den kolonel zoo verfoeit, van Franchot Tone, die als luitenant Forsythe zoo fijntjes met z'n grappen kapitien Mc Gregor prikkel baar maakt, doch de grens van deze pla gerijen goed weet te bepalen. Richard Cromwell vertolkt de goedige, nog niet geharde luitenant Stone. De karakters van dit drietal zijn prachtig uitgebeeld. Doch ook het spel van de overigen past hier uitstekend bij aan. Mooie fotogra fie van het Britsch Indische landschap verhoogt de waarde nog van deze boei ende film, die aan te bevelen is. In het voorprogramma een film uit de oude doos, waarin men Charlie Chaplin nog eens in actie kan zien.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6