RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. GEMENGD NIEUWS. SPORT. DEVOLKING. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ZUID-BEVELAND. ZUID-AFRIKA Diefstal in een hotel te Vlissingen, Geref. Gem. HOCKEY. MiddelburgPelikaan 61. MIDDELBURG de navolgende personen Grijpskerke. AGEKDA. MIDDELBURG. GOES. gen en ook voor andere weggedeelten zullen verzoeken binnen komen wat men de een toestaat, mag' men de ander onze zelfstandigheid niet in gevaar bren- niet weigeren. Als gemeente moeten we gen, de belastingen zijn ongeveer opge voerd tot de uiterste grens. Na nog eenige discussie werd het ver zoek afgewezen met 6 tegen 1 stem (al leen de heer Francke voor). Den heer C. Dekker werd voor 3 jaar tegen f 40 per jaar, (dit is f 10 minder d,an op 't oogenblik) wederom een per ceel gemeentegrond verhuurd. Uit den Raad werd gevraagd het hoogopschietende plantsoen langs het perceel te laten opsnoeien, B. en W. zeggen dit toe. Den heer M, A. de Pree werd op nieuw een perceeltje tuingrond voor 5 jaar verhuurd op de oude voorwaarden. Déze tuingrond is gelegen achter de voormalige openbare school. De begrooting 1936 van het B. A. werd met een bedrag v,an f 4002 in ont vang en uitgaaf goedgekeurd. De gemeentebegrooting 1936 kwam vervolgens in behandeling. De hr S p r u ij t zegde groote be zwaren te hebben tegen verzekering. Hij acht verzekering in strijd met het woord Gods, zijn geweten laat hem niet toe voor deze posten te stemmen en de landswetten verplichten er niet toe, daarom stelde hij voor deze posten te schrappen. Het voorstel werd verworpen, (te'gen de heeren Jakobsen, Dekker, De Buck en Huijsman). De heer S p r u ij t bestreed verder den post schrijfloonen. Hij vond deze uit gaaf overbodig het is onnoodig, dat de secretaris hulp heeft. Als de secretaris maar van één gemeente het werk moest doen, dan zou hij het niet druk hebben, (Meliskerke en Grijpskerke hebben den zelfden ambtenaar Red.) Bovendien gaat al het verdiende geld van de gemeente weg naar elders, daar de functionaris te Grijpskerke woont. De v o o r z, zegde dat het secretarie- werk de laatste jaren opgehoopt is, In verschillende zustergemeenten hebben ze 'n bezoldigden volontair, de ambte naren mogen buiten de gemeente wo nen, post type- en drukwerk is heel wat lager als er hulp op het Raadhuis is, bij onstentenis en -ziekte (de. secre taris is pas 3 weken ziek geweest) dan is deze hulpkracht, die practisch goed geschoold is, onmisbaar. Deze post mag niet geschrapt worden. De hr. De Buck zeide dat het de volle schijn heeft dat het thans niet gaat om den uitgaafpost maar tegen den hui- digen functionnaris, Zonder hulp kon het werk niet worden bijgehouden en ook omdat het niet waar is dat het de gemeente meer kost dan wanneer de secretaris maar van één gemeente deze taak had te vervullen, want de cumula tieaftrek van de ambtenaren is belang rijk meer dan voor schrijfloon is ge raamd, f 150 is een geringe bezoldiging, niemand en nergens kan men het er voor doen- Het is 'n gemeentebelang dezen post te handhaven. De heer Francke ondersteun de het voorstel Spruijt, dat verworpen werd met 2 tegen 5 stemmen. De begrooting werd ongewijzigd aan genomen met een eindcijfer van f 15925. De heer Francke had er be zwaar tegen, dat in de nieuwe regeling om werkloozen te laten werken in het landbouwbedrijf met toeslag, de onge organiseerden worden ,achtergesteld bij de georganiseerden. Dit drijft de werk nemers naar de organisatie. De hr S p r u ij t beweerde dat de organisaties communisten kweeken, 't is alles 't werk van satan, de duivel lacht er om; de menschen worden steeds goddeioozer. Gods geboden worden ver treden, als wij niet terugkeeren zal et nooit redding komen. De kerk moet steun verleenen. De V o o r z. zegde dat sparen voor minder goede dagen moet aange moedigd worden. De kassen hebben reeds veel nut gedaan, <J,e menschén worden vrijgelaten zich wel of niet te organiseeren. De hr H u ij s m a n en anderen bestreden den hr Spruijt. Het ondersteu- ningswerk wordt door de kassen ver gemakkelijkt satan ten spijt; we moe ten er dankbaar voor zijn. De kerken kunnen deze buitengewone lasten niet opbrengen. KATTENDIJKE. In de Maandag ge houden raadsvergadering werd mede- deeling gedaan van enkele ingekomen stukken en werd op verzoek van Ged. Staten de begrooting voor 1936 gewij zigd. Een lange bespreking had plaats over het storten van vuil in de aschbak te Kattendijke; de meesten gooien het vuil er naast. Het slot zal weer worden, dat de goeden het door de slechten moe ten ontgelden, en dat, als er geen cer- anderingen in het stojrten, dus mede werking van de ingezetenen zelf, komt dat dan de aschbak opgeruimd wordt en er geen plaats meer is voor storten. IERSEKE. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling Ierseke van den Zeeuw- schen Mosselbond onder voorzitterschap van den heer C. Sinke. De aftredende bestuursleden H, F. Stobbelaar en C. van Damme werden bij acclamatie her kozen. De gewone werkzaamheden (die een jaarvergadering kenmerken) wer den afgedaan, waarna onderscheidene leden hun ongenoegen te kennen gaven over de afname van pokmosselen. H.i. was de behandeling v,an de kleine mos selkweekers (die niet anders dan pok mosselen hebben) ontoelaatbaar. Ze ge loofden niet, dat het de bedoeling van den minister was, dezen zooveel ten achter te stellen. Ook werd ernstig ge klaagd dat de ,afdeeling Ierseke als min derwaardig wordt behandeld, daar tot heden nog geen lid in het dag. bestuur van het Centrale Verkoopkantoor is opgenomen. Toegezegd werd een en ander ter bevoegder plaatse kenbaar te m,aken. door W. C. DU PLESSIS. Steeds in grotere mate wordt Suid- Afrika erken as een van die eerste toe- riste-lande van die wereld. Met die heerlike klimaat en die groot verskei- denheid van dinge wat die besoeker kan aangebied word om te sien en om van te geniet kan Suid-Afrika tereg aan spraak maak op 'n plek in die voorste ry van lande wat toerisme betref, 'n Tienduisend kilometer van Neder land geleë, word die reis afgelê in se- wentien dae, en is hierdie reis. die koste waarvan teenwoordig uiters billik is, al op sigself 'n genotvolle ondervinding en 'n ruskuur so goed as wat verkry kan word- Suid-Afrika is die hele jaar deur 'n vakansieoord, want met die verskil in klimaat en reenseisoene van die kus- streke en die binneland is daar altyd dele wat die reisiger 'n weergalose kli maat sal aanbied om hom te bekoor. Suid-Afrika se goue sonneskijn en blou lug het 'n wêreldwye reputasie en dis nie verniet dat digter en skrywer in eks- tase raak oor die aantrekkingskrag van die ,.veld" nie. Moeder Afrika laat haar kinders nooit los nie, en als u eers een maal onder haar bekoring geraak het. sal u nie weer van haar wil afskeid neem nie. Vandag nog word daar gepraat van „Donker Afrika!". Suid-Afrika kan u egt er 'n beskawing laat sien gelykstaan- de aan die van enige Europese land, maar naas die beskawing kan sy u ook toon die onvervalste natuur, waar die horison nog wyduitgestrek voor u lê en die oog en die oor bekoor word deur die oeroue natuur nog onbeskadig deur die beperkinge en noodwendig vernietigen de hand van beskawing. Op die oomblik is Suid-Afrika een van die weinige lande in die wereld waar voorspoed heers en 'n ongekende be- drywigheid op allerlei gebied plaasvind. Elke rekord van die beste jare in die verlede word oortref en die Regering en volk maak die beste gebruik van hier die tyd van oorvloed om op 'n wyse ma nier te sorg teen die maer jare, wat nie mand kan voorspel nie maar wat tog nog in die toekoms kan lê. Elke seksie van die samelewing, elke industrie, word aangemoedig en gehelp, sodai hulle uit- eindelik stewig op die bene kan staan en die hoof kan hied aan die rukwinde van ekonomiese ontwrigting wat nou oor groot dele van die wêrèld waai. Dit is nie net nou dat Suid-Afrika be- :nd staan as die juwele-huis van die wereld nie. maar in dae lang al verby is goud en edelgesteentes geneem van Suid-Afrika om die Koningskrone en paleise van die meer Noordelik geleë Koninkryke te versier. Koning Salomo iet sy karavane gestuur via Ofir en So- fala om vir hom goud te haal vir sy tempel en daar is oorvloedig aanduidings in Suid-Afrika van die aktiwiteite van hierdie eerste goudgrawers. Simbabwe, die grootse ruïne staan nog as 'n mo nument van 'n mag en 'n wêreldorde wat verby gegaan is- Behalwe dit alles egter is van groot elang vir die reisiger uit Nederland die tultuur-historiese bande wat tussen Ne derland en Suid-Afrika bestaan. Die Kaap was tot 1814 'n Nederlandse ko- onie en die spore van Jan van Riebeeck en die brawe manne wat na hom ge- kom het is nog duidelik sigbaar. Van die oorspronklike kleine volksplanting aan die „Kaap de Goede Hoop" het vandag 'n nasie geword wat sy eie plek inneem in die volkerery. en die klein half weg stasie van die Hollandse Oos Indiese Kompanjie het sig uitgebrei tot waar die Limpopo vloei in die verre Noorde. 'n Land met 'n epiese verlede en 'n toekoms so belowend, dat die hoogste optimisme wel geregverdig is. Zooals men weet, zal Donderdag a s. in de City Bioscoop te Middelburg een Zuid-Afrika filmavond worden gegeven. In verband daarmee publiceeren wij dit artikel. In hooger beroep heeft voor het'Haag sche gerechtshof terecht gestaan de 44- jarige boekbinder E. H., afkomstig uit Zwitserland, th,ans gedetineerd, die door de rechtbank te Middelburg wegens diefstal gepleegd in hotel Britannia te Vlissingen is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Verdachte ontkende. Een heer en dame, die op 29 Juli jl. in genoemd hotel logeerden, verklaar den, dat toen zij dien iivond op hun ka mer kwamen, zij een fototoestel, een foedraal en een zilveren poederdoosje vermistten. De hoteldirecteur verklaarde dat hij zoo goed als zeker kon zeggen, dat hij verdachte, op 29 Juli vd(ór dinertijd in zijn hotel heeft gezien. De vermiste voorwerpen zijn op den verdachte gevonden. H. beweerde, dat hij het fototoestel in den trein tuschen Rotterdam en Den Haag heeft gevonden. De ,advocaat-generaal mr. Vermeulen wees er op, dat H. bekend staat als in ternationaal hoteldief. Reeds eerder werd hij door de Haagsche rechtbank wegens juweelendiefstal in hotel Witte Brug en hotel De la Promenade tot langdurige gevangenisstraffen veroor deeld. De thans gestolen voorwerpen wer den door H. aan een portier van een Rotterdamsch hotel verkocht. Het poe derdoosje is te Keulen achterhaald kun nen worden. Gezien de antecedenten van verdach te achtte spr. de opgelegde str,af juist. Hij requireerde tot bevestiging daar van. Verdachte's raadsman mr. J, V. Schra- vezande, concludeerde tot vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak 18 November. Ds. A. Landstra te Middelburg heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zierikzee. Als opvolger van den heer P. van Belzen is tot ouderling der Gerefor meerde kerk te Arnemuiden gekozen de lieer J. de Ridder; tot diaken werd in de plaats van den heer A. van Eenen- naam gekozen de heer C, Mesu, Tot gemachtigden in het kiescol lege der Ned. Herv. kerk te Wemel- dinge ontstaan door het overlijden van den heer D. Bruinooge, is gekozen de heer A. Veerhoek. Verder had voor de volgende zittingsperiode de verkie zing van vijf gemachtigden in voor noemd college plaats. Gekozen werden de heeren: W. Dekker Pz., J. A. Domini- cus, L. Dominicus, Th. Vleugel en A. Veerhoek. Ds. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid heeft bedankt voor het beroep naar Terneuzen. Met ingang van 1 Jan. 1936 is be noemd tot onderwijzeres aan de school der Ger, gemeente te Krabbendijke, mej. M. de Koekoek te Westzaan. DIRECTEUR VAN VERZEKERING MAATSCHAPPIJ AANGEHOUDEN. Op verzoek van de Rotterdamsche po litie is in Den Haag aangehouden de di recteur van de N.V, Verzekeringmaat schappij „Patria" te Rotterdam, welke in staat van faillissement verkeert, de heer H, Hij is naar het hoofdbureau van poli tie te Rotterdam overgebracht en daar ingesloten- In verband met klachten die bij de politie waren ingekomen, was een onderzoek ingesteld, waarbij eenige ver moedens op frauduleuze handelingen zijn gerezen, welke de politie er toe bewo gen heeft, den directeur aan te houden. Den laatsten tijd vertoefde hij in Frankrijk en Engeland, waar hij naar men had vernomen pogingen in het werk stelde om geld te krijgen. Er waren o.a. klachten binnengekomen van verzeker den, die bedragen, waarop zij recht had den, niet konden binnenkrijgen. Om zich hiervoor gelden te verschaffen was H. naar het buitenland gegaan- Tijdens zijn verblijf in het buitenland is het politie onderzoek reeds begonnen. De zaak schijnt buitengewoon ingewikkeld te zijn. MISDADIG OSS BEKENT VERDER. De Maandagmiddag door de gemeen tepolitie gearresteerde P. v. B., een zwager van den beruchten Piet de Bie en van Willem de Bie, welke was gear resteerd, als verdacht van het geven van inlichtingen, welke hadden geleid tot den roofoverval met moord te Oyen, heeft thans, ten overstaan van de Os- sche gemeentepolitie, het hem ten laste gelegde bekend. Verder heeft in de strafgevangenis te Den Bosch de beruchte Marinus de Reu ver nog enkele misdrijven bekend, waar onder zijn medeplichtigheid aan den in braak bij den heer Koeken te Huisseling, een poging tot inbraak bij de wed. Van Eerp te Oss, alsmede een inbraak in een café nabij Grave. Voorts bekende M. van Orsouw, bij genaamd „De Kopere" medeplichtig te zijn geweest aan den roofoverval op Christiaansen te Heesch, betrokken te zijn bij een roofoverval aan den Rijks weg te Geffen, waarbij circa 2000 werd ontvreemd, alsmede bij een brand stichting, uitgelokt door J. v. d, Veer in de Osscherheide. Ook bij den roofoverval te Maren en diverse inbraken in verschillende ge meenten van Oostelijk Noordbrabant, was Van O, betrokken. Wanneer wij deze groote overwinning alleen aan de productiviteit van de Mid- delburgsche voorhoede zouden toe schrijven, zouden wij den Roosendaal- schen keeper en Fortuna onrecht aan doen. Zij beiden waren Middelburg zeei welgezind. De keeper toonde dit door 3 houdbare schoten in zijn hok te laten vliegen, Fortuna door het besturen van des linksbinnen's stick bij eenige van zijn verrassende doelpunten. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Middelburg zoo gemakkelijk zou winnen, want in de eerste 20 minuten stond de Middelburgsche defensie uiterst raar te schutteren. Hoewel .de sticks door de lucht suisden, hadden de graspollen het harder te verantwoorden dan de bal en tot overmaat van ramp deelde de middenlinie in de groote ma laise, zoodat de toeschouwers bij eiken Pelikaanschen aanval door hartkloppin gen werden bezocht. Eén goede voor hoedespeler had voor een soliede voor sprong kunnen zorgen, doch gelukkig voor Middelburg mankeerde deze man en het bleef bij 1 Roosendaalsch doel punt, dat de linksback der gastheeren na een grandiose misser ten einde raad in eigen doel werkte. Aan de andere zij de waren de Middelburgsche voorwaart- sen ijverig bezig, en toen de linksbui ten éénmaal in den cirkel wist te ko men werd zijn schot weliswaar gestopt doch de terugspringende bal een welko me prooi van den toestormenden links binnen. Nog voor de rust gaf dezelfde speler Middelburg de leiding door een scherpe voorzet van rechts fraai in te schieten. De thee bleek op de M'burgsche de fensie een goeden invloed te hebben ge had, waardoor de voorhoede zich thans rustig op een verhooging der score kon toeleggen. Een hooge voorzet van links zette de linksbinnen op fortuinlijke w'j- ze in een doelpunt om, terwijl vlak daarna een snelle uitval van den links buiten het 4e doelpunt opleverde. De aanvallen van de Pelikaan bleven in de ze periode ongevaarlijk; zij brachten het weliswaar tot eenige strafcorners, doch deze werden slecht genomen. Mid delburg wist daarentegen tegen het ein de nog tweemaal door den linksbinnen en den spil te doelpunten; naar onzen smaak had het laatste doelpunt wegens onzuiver stoppen dienen te worden af gekeurd. Over middenlinie en achterhoede kan deze maal niet veel goeds gezegd wor den. Voor verdere wedstrijden tegen sterkere tegenstanders zal het noodig zijn, dat tenminste één van de beide vroegere backs weer in de achterhoede wordt opgesteld, ten einde in deze linie een rustigere en meer tactische speel wijze met doelmatige werkverdeeling te verkrijgen. De voorhoede speelde en thousiast en zette vaak aardige aanval len op; deze linie zou nog aan sterkte winnen, indien de linksbinnen, die niet minder daq 4 doelpunten maakte, zijn solo-acties eens zou willen afwisselen met samenspel. De Pelikanen bevinden zich nog in het beginstadium van hockey; hun wil is goed, doch de stick wil niet wat hun wil wel wil. De scheidsrechters deden wat on vriendelijk tegen elkaar, doch slaagden er niet in de goede verstandhouding van de spelers te verstoren. Gedurende de 2e helft van October zijn in de gemeente Ingekomen: C. Marijs, dienstbode, v,an Melisker ke B 18, Segeersweg V 131; J. Marijs, dienstbode, Nieuw en St. Joosland A 176, Rouaansche kade G 159; M. de Voogd, Oostkapelle, Zonneveld, Lange Giststraat F 190; J. Knuijt, bakkerskn., Nieuw en St. Joosland A 20, Rotterd. kaai O 223; J. Dingemanse, dienstbod.e, Domburg B 27ia, Segeersweg V 109; A. Wielemaker, Oost- en West-Souburg, Braamstraat 16, Langeviele K 221; J. A, Stroo, kantoorbediende, Vlissingen, Bouwen Ewoutstr. 8, Nieuwstraat H 31; J. H. Brouwer, kantoorbediende, 's- Hertogenbosch, Z. W. Vaart 2, Dam- poortetraat O 205d; D, L. A, Matthijs, zonder, Kortgene Voorstraat 75', Noord- plein M 292; G. Ham, Oudenbosch A 441, Krommeweele K 107; N. Kristalijn, winkeljuffrouw, Rotterdam, Waterloo- straat 175a, Havendijk T 22; C. J. J, van Espen, korp. der Mariniers, Ned. Oost Indië, Pluimstraat E 160; A. A. L. Dijkhuis, Voorburg, Westeinde 43, Los- kade P 258; M. E. M. de Nooijer, Oost en West Souburg, Groote Abeele 24, Dam N. 2; A. de Kam, Koudekerke C 11, Werfstraat P 152; W. Schout, Oost en West Souburg, Ritthemsche weg 100, Seisweg R 127b; J. Haartsen, Groe- de, Brouwerijstraat A 267, Leliestraat S 150j; A. Kodde, Nieuw en St. Joos land, Rijksweg A 112, Zaagmolendijk, U 16; E. L. de Blécourt geb. De Vries, Amsterdam, 2e Jan Steenstraat 84, Brakstraat O 254; J. W. H. Baan, win kelbediende, Koudekerke, Londensche kade H 69; J. Th. Surendonk, caféhou der, 's-Hertogenbosch„ Hertzogenstraat 8 zwart, Koorkerkhof 118; C. Remijn, pakhuisknecht, Vrouwenpolder B 26, Breestraat O 180. V ertrokken: J. Hissink van Loskade P 266 n,aar Amsterdam, Da Costakade 57; W. P. C. Vermeulen, Noordsingel R 60, 's-Gra- venhage, Aerssenstraat 29; M. M. Rood, Seisdam Q 15, Yerseke, Kerkplein 6; J. Adamse, Sleeperssingel Q 188, Arne muiden, Lantsheerweg; J. P. J. Meije- ren, Segeerssingel R 195, Koudekerke, 't Z,and D 52; A. C. van Empel, Mol straat F 94, 's-Gravenhage, Nassau Del- lenburgstraat 38; W. L. van der Schee, Jacob Catsstraat W 93, Rotterdam, Utenh,agestraat 220a; C. Sinke, Eigen- haardstraat P 234, St. Laurens, Brig- damme B 63; J. H. Hieter, Lange Noord straat C 39, Vlissingen, Nieuwstraat 39; C. Dekker, Rouaansche kade G 141, Roosendaal en Nispen, Parklaan 129; W. L. Schonis, L,ange Noordstraat L 87, Ge leen, Lutterade, Annastraat 1; P. E. J. Oosterbaan, Lange Delft I 17, Haarlem, Dertrystraat 5; G. H. van Giezen, Wal B 10, Maastricht, Luijkenweg 38b; R. Visser, Lombardstraat C 54, Vlissingen, Gravenstraat 9; W. J, M. Buch, Station straat P 44b, 's-Gravenhage, Laakkade 80; W. van der Weele, Bogardstraat D 40, Rotterdam, Groene Hilledijk 344b; P. Witte, Blauwendijk P 42, Goes, X-an- ge Kerkstraat 24; D. C. Verh.agen, Los kade P 261, Rotterdam, v. d. Horststr. C 4a; P. Besuijen, Rozenstraat W 254, Terneuzen, Scheldekade 65; M. C. van der Vliet, Vlissingsche straat K 58, Terneuzen, Scheldekade 31; C. J. J. van Espen, Pluimstraat E 160, Vlissingen, Spuistraat 39; M. J. Minderhoud, Rou- ,aansche .kade G 130, Amsterdam, den Texstraat 8; L. A. J. Burgersdijk, Dam N 6, Utrecht, Korte Nieuwstraat 13bis, Bevallen: J. C. v. d. Woestijne geb. Dingemanse z.; J. Kaljouw geb. van den Broeke z. Overleden: A. Geschiere 87 j. wedn, van P, Huijsman. V oovo Van 1131 October. Getrouwd: J. H. Cornelisse jm. 33 j. en A. Adr. Martijn jd. 27 j. BevallenJ. Commelin geb. Brouwer d.; Joha. van Keulen geb. Huybregtse d.; E. de Nood geb. Lampert z. Overleden: Joha. Dekker, echtgenoo- te van Adr. Verstraate 73 j.; Adr. Ver- straate weduwnaar van Joha, Dekker 75 j. Middelburg, 4 Nov. Op de vei ling deden: Spinazie 717 c., Suiker- boonen 23 c.. Stoksnijboonen 40 c., Stok- princessenboonen 2846 c., Spruiten 7 22 c., Witlof 1823 c-, Koolrapen 1 1,5 c., Schorseneeren 9 c„ Peën 1.5 2,5 c., Uien 1,52 c.. Kroten 1,52 c., alles per kg, Peterselie 36 c., per chip. Vetplant 6 c-, per pot, Chrysanthen 7 12 c,, Eenpoters 9 c.. beide per bod, Savoye kool 27 c., Roode kool 28 c., Boere kool 24 c., Witte Kool 34 c., Bloemkool 425 c,. Andijvie 1,5 2,5 c-, Kropsla 0,52 c., alles per stuk, Peën 2,56 c., Rapen 27 c., Kroten 13,5 c., Prei 47,5 c., Selderie 13 r.. Knolselderie 3 c., Radijs 1,52 c., Rammenas 23 c-, alles per bes. Goes, 4 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" BI. Druiven: Black Alicante lie soort 1617, idem, idem Uitschot 9. Tomaten 7—11, Kassnijboo- nen He soort 17—19, Spinazie 8, Spruiten 1215, idem He soort 210, Kroten 2,40. Wijnpeen 1,802,50, Uien 1,50 2.50, Aardappelen 1,103, idem poters 0,70—1,40. per 100 kg, Prei 3—9, Ram menas 4, Kroten 24, Wortelen lie srt. 1,502, per 100 bos, Bloemen Chry- santhums 1520. per 100 pot, Bloem kool 613, idem lie soort 27, Witte kool 3.80—7.20, Roode kool 37.20, Groene Savoyekool 2,306.20, Breed- blad Andijvie 0,701.70. Krul Andijvie 1.601,90, Kropsla He soort 1.302,10, per 100 stuks. .Hazen 1,341,40, per stuk. Dl 5 Nov, Alg. Verg. Voorber, KI. Rijksleersch. 20,30 h. Dl 5 Nov. Filmav. Ned. Luth. Z, Gen.; Luth. K. 20.15 h. WO 6 Nov Verg. Aand. The Vitrite Works; 14,15 h. Dl 5 Nov. „De Schouwspelers", „Dolle Hans"; Schuttershof 20,15 h. Dl 5 Nov. Ev. Lez,; zaal v. Liere 20.15 h. WO 6 Nov Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burtf*

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6